تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 31

نام گفتگو: اموزش گذاشتن مقاومت بروی مهره فن 206

زمان پیوستن
    22 Sep 2008
    شهر
    شيراز
    اتومبيل
    206 تيپ5 مدل 84 (ECU=7.4.4_BSI=32)
    گوشی موبایل
    iPhon 4

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط john123 مشاهده گفتگو
    با سلام ،
    فقط يك نكته : من تا حالا نديدم بعد از خاموش كردن ماشين (حتي با دماي بالا) فن روشن بشه ، كسي از دوستان همچين چيزي رو مشاهده كرده؟
    من خودم 3-2 بار پیش اومده که وقتی ماشین را خاموش کردم فن البته مدت کمی روشن شده و خودش خاموش شده در تیپ 5 که فن روشن میشه تیپ 2 یا 3 را اطلاع ندارم.

زمان پیوستن
    30 Sep 2007
    شهر
    يزد
    اتومبيل
    206A و sd v8
    گوشی موبایل
    n85

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط shiraz362 مشاهده گفتگو
    ok اقا من خودم این اموزش رو دادم حالا هم میگم هیچ کس به این روش عمل نکنه از اقای مدیر هم خواستم که این تاپیک رو پاک کنه اما نکرد ....
    شما هم اقای پدرام هیچ اطلاعی از 206 نداری الکی واسه خودت اموزش نده
    دوست عزيز توصيه هاي شما اصلا درست و منطقي نيست
    دلايلش هم بقيه گفتند و تكرار مكررات نميكنم

3. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی fahim2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

pedrambade (4 March 2009), simbaleo (4 March 2009)

زمان پیوستن
    08 Feb 2009

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط pedrambade مشاهده گفتگو
    دوستان در مورد کارکردن فن بعد از خاموشی چند مورد رو می خوام عنوان کنم:
    1- خاموش بودن یا روشن شدن فن پس از خاموشی موتور هیچ ربطی به روشن یا خاموش بودن موتور یا باز و بسته بودن سوئیچ نداره و از فشنگی یا سنسور حرارت موتور دستور می گیره،
    2- وقتی دمای آب از حد تعریف شده بالاتر بره فن چه ماشین روشن و چه ماشین خاموش کار می افته چون مثل یه رله عمل می کنه (تو بعضی ماشین های غیر استاندارد مثل RD سنسور فن رو نزدیک منیفولد می بستن که سریعتر روشن بشه و خنک کنه چرا؟ چون موتور پیکان توان کشیدن اتاق پژو رو نداشت و داغ می کرد)

- من فکر می کنم اصلا نیازی به دستکاری سیستم خنک کننده ماشین و یا گول زدن ecu و غیره نیست، شما از زدیخ که همون زد جوش هست استفاده کنید، فشار بیش از حد به ماشین نیارید، رو دور موتور 3500 یا 4000 تا دنده عوض کنید، مایع خنک کننده داخل قمقمه رو چک کنید، حواستون باشه وقتی هوا خیلی گرمه از کولر استفاده کنید و اگر هوا خنک تر شد کولر رو خاموش کنید( یادتون می ره خاموشش کنید)، اگر ماشین تون جوش میاره یا دمای اون خیلی بالا می ره ممکنه از خرابی رادیاتور، خرابی شلنگ ها و لوله های گردش آب، ضعیف بودن فن ، سوراخ بودن رادیاتور بخاری و با خرابی اورینگ ها و ادوات بخاری (که در این صورت کف ماشین خیس می شه)و ... ، باشه، سعی کنید اونها رو رفع کنید، دمای مناسب برای 206 هم وقتی صبح روشن می کنی تا 15 دقیقه اول بین 75 تا 85 بعدش ممکنه به 90 هم برسه، بعدشم اگر تو ترافیک و جای شلوغ گیر کردید دما از 90 بیشتر می ره که طبق توضیحات دوستان فن کار خودش رو می کنه و دما رو به زیر 90 می رسونه،

مطمئن باشید طراحی موتور 206 نیازمند دمای 85 درجه تا 90 درجه هست وگر نه من فکر کنم مهندسین طراح پژو انقدر دانش فنی داشتن که بتونن دما رو پایین بیارن،
    دوست عزیز در موتورهای انژکتوری امکان نداره که فن بعد از خاموش شدن موتور به کار خودش ادامه بده.حالا روی هر دمایی که باشه.

زمان پیوستن
    27 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 تیپ5 مدل83-تندر LP 87
    گوشی موبایل
    LG 3D MAX

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_206 مشاهده گفتگو
    دوست عزیز در موتورهای انژکتوری امکان نداره که فن بعد از خاموش شدن موتور به کار خودش ادامه بده.حالا روی هر دمایی که باشه.
    بنا به تجربه حداقل در مورد 206 و تندر اینطور نیست و دما اگر از حد خاصی بالاتر باشد حتی در زمان خاموش کردن ماشین هم فن راه می افته.

زمان پیوستن
    20 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تیپ 5 ، ورنا
    گوشی موبایل
    Nokia N97 mini

پیش گزیده

در مورد 206 اگر دمای موتور از 105 درجه بالاتر باشه (که طبعا در این حالت فن میره روی دور تند) و شما موتور رو خاموش کنین فن دور کند در حالت خاموش هم کار خواهد کرد. مدتش هم تقریبا 5 دقیقه هست.

در یه حالت دیگه هم میشه فن 206 رو با موتور خاموش به کار انداخت:

اگر بعد از یه رانندگی طولانی (مخصوصا تو فصل گرم) موتور رو روی دمای نرمال (90 درجه) خاموش کنی بعد از تقریبا 5 تا 10 دقیقه اگر سویچ رو تا یک مرحله قبل از استارت باز کنی و عقربه آمپر از 105 درجه عبور کنه (که تو فصل گرم حتما عبور میکنه!) و دوباره سویچ رو ببندی فن دور کند به کار میافته و حدود 5 دقیقه کار میکنه.
    امروز اولین روز از باقیمانده عمرته، ازش لذت ببر

زمان پیوستن
    03 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    sd v8- رنو 5
    گوشی موبایل
    n95 8gig

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohammad_206 مشاهده گفتگو

لطفا بدون اطلاع حرف نزنین!!! 405 انژکتوری دارم بعد از خاموشی اگه دما بالا باشه فن کار میکنه!

8. کاربر زیر از دوست گرامی ergenani به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

badform (29 September 2009)

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ergenani مشاهده گفتگو
    لطفا بدون اطلاع حرف نزنین!!! 405 انژکتوری دارم بعد از خاموشی اگه دما بالا باشه فن کار میکنه!
    رطب خورده كي كند منع رطب!
    دوست عزيز مطلع نيستند در مدلهاي جديد (حداقل از 85 به بعد) فن بعد از خاموش شدن خودرو كار نمي كند؛ چون گردش آب در موتور وجود ندارد روشن شدن فن جز خالي كردن باطري فايده اي نداشت.

مردم دو گروهند: يا در دين با تو برادرند؛ يا در انسانيت با تو برابر

زمان پیوستن
    03 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    sd v8- رنو 5
    گوشی موبایل
    n95 8gig

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط amahdavi2004 مشاهده گفتگو
    رطب خورده كي كند منع رطب!
    دوست عزيز مطلع نيستند در مدلهاي جديد (حداقل از 85 به بعد) فن بعد از خاموش شدن خودرو كار نمي كند؛ چون گردش آب در موتور وجود ندارد روشن شدن فن جز خالي كردن باطري فايده اي نداشت.
    دوست خوب من جواب ایشون رو دادم که گفتند امکان نداره تو ماشین انژکتوری روشن بشه!!! از من روشن میشه 81 انژکتوری ( البته ایشالا از شرش راحت میشم تا چند روز دیگه!!!!)

زمان پیوستن
    17 Oct 2008
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    2O6 Type 2
    گوشی موبایل
    Nokia3250

پیش گزیده

من همیشه دوست دارم وقتی که ماشینم در حالت درجا کار میکنه دماش بالاتر از نرمال نره با توجه با گرم شدن آهسته ی هوا در این روزها من 2 تا تجربه برای ثابت نگه داشتن دمای ماشین دارم:
    1-همیشه سعی کنین توی ترافیک یا پشت چراغ قرمز زیاد به ماشین جلویی نزدیک نشین
    چون اینکار باعث عدم قرار گرفتن قسمت جلوی ماشین در معرض هوا که این خودش خیلی مهمه وعامل بعدی خارج شدن هوای گرم ماشین جلویی و ورود اون به محوطه ی موتور وگرم شدن موتور میشه خودداری کنین(در ضمن شاید ماشین جلویی روغن سوزی داشته باشه و خاصیت چربیت گازهای خروجی باعث چرب شدن رادیاتور و ایجاد یک لایه عایق حرارتی رو یه رادیاتور میشه!بگزریم از اینکه شاید ماشین پشتی حواسش به جلو نباشه با زدن به شما... Dangو...شما هم با نداشتن فاصله با ماشین جلویی Ding ...بی خودی خسارت ماشین جلویی رو هم بدین!)
    2-اگه اعصاب اینو ندارین که دمای آب تا 98 بره بعد فن روشن شه به محض اینکه به 92 رسید دور کند خاموش شه باز دما....
    میتونین کولر رو به مدت 1 دقیقه یا 1:30 دقیقه روشن کنید بعد اونو خاموش کنین!این کار باعث میشه که دور کند فن روشن بشه و دمای آب تا 80 برسه اگه دما هم زیر 80 رفت فن خاموش میشه معمولا" تو ترافیک سنگین خیلی خوب جواب میده و دما ثابت روی 81_82 میمونه تازه به محض حرکت هم فن خاموش میشه و دما به جایه عادیش بر میگرده!(دایما" فن روشن خاموش نمیشه!)

من که همیشه تویه ترافیک این کار میکنم

12. کاربر زیر از دوست گرامی phos307 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sarmaee (21 May 2009)

زمان پیوستن
    26 Nov 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پرشیا
    گوشی موبایل
    Nokia N95 8GB

Question

با سلام به همه دوستان .. می خواستم ببینم زمانی که موتور به هر دلیلی گرم میکنه چطوری میشه فن رادیاتور را یکسره کرد؟؟؟؟ که دائم فن با دور زیاد کار کنه؟؟؟؟)(جایی دیده بودم که یه سوکتی را از جاش در میارن فن یکسره کار میکنه؟؟؟؟ کسی میدونه چطور این کارو میکنن؟؟؟)

زمان پیوستن
    05 Mar 2009
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    sd v8
    گوشی موبایل
    nokia n73

پیش گزیده

با سلام.ماشین من دور کند فنش از کار افتاده و دمای آب که به 110 درجه میرسه دور تندش راه میفته.می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟
    پیشاپیش ممنون.

زمان پیوستن
    11 Jul 2008

پیش گزیده

سلام بر دوستان. این چند روز (اواخر اردیبهشت) متوجه شدم وقتی کولر روشن می کنم آمپر دما میره روی 100 اینجا در بندرعباس هوا گرمه و تابستونه! اما به نظرم یه کم غیر عادی اومد مخصوصا که دیروز خارج از شهر و در جاده آمپر رفته بود روی 100 و پایین هم نمی اومد البته ساعت 2 ظهر بود. نگه داشتم و به قدر یک بطری آب پاشیدم روی فن که باعث شد دما بیاد تا 95-92 و البته دیگه نرفت تا 100 و این خودش برام عجیب بود. بدون کولر زیر 90 کار میکنه. به مکانیک مراجعه کردم و گفت - با توجه به گرمای هوا - عادیه و اینجا هم که اومدم راجع به دمای کارکرد موتور 206 خوندم خیالم راحت شد.

از اونجایی که هر نوع موتوری (چه الکتریکی یا بنزینی یا ...) وقتی خاموش میشه برای مدتی دمای اون بالاتر از وقتی کار میکنه میره هروقت ماشین رو خاموش میکنم - اگر امکانش باشه - در موتور رو باز میزارم تا خنک بشه. و برای باز نگه داشتن از یه چوب کوتاه استفاده می کنم!

یه تجربه هم در مورد خنک کار کردن موتور داشتم: کولر نشت داشت و گاز کولر کاملا خالی شده بود. تعمیرکار خواست ببینه در یک روز چقدر کم میکنه جای گاز هوا زد. اون روز دما از 80 به هیچ وجه بالاتر نرفت. دوستم میگفت چون هوا باعث شده فشار در سیستم کولر بالا بره فن موتور مدام کار میکنه و برای همین رو 80 مونده.

زمان پیوستن
    20 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تیپ 5 ، ورنا
    گوشی موبایل
    Nokia N97 mini

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط hmn604 مشاهده گفتگو
    یه تجربه هم در مورد خنک کار کردن موتور داشتم: کولر نشت داشت و گاز کولر کاملا خالی شده بود. تعمیرکار خواست ببینه در یک روز چقدر کم میکنه جای گاز هوا زد. اون روز دما از 80 به هیچ وجه بالاتر نرفت. دوستم میگفت چون هوا باعث شده فشار در سیستم کولر بالا بره فن موتور مدام کار میکنه و برای همین رو 80 مونده.
    کولر هم روشن بود دیگه؟ اگر روشن بوده دلیل خنک کار کردن موتور این بوده که فشار گاز تو سیستم بالا بوده و به همین خاطر فن همش روی دور تند کار میکرده. دلیلی که 206 با کولر دماش بالا میره کم بودن گازه که باعث میشه هیچوقت فشار به حدی نرسه که فن بره روی دور تند، برای همین همیشه دمای موتور روی 100 می ایسته و با کوچکترین سربالایی حتی 100 رو هم رد میکنه.
    امروز اولین روز از باقیمانده عمرته، ازش لذت ببر

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند