تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمایش نتایج 27 به 31 از 31

نام گفتگو: اموزش گذاشتن مقاومت بروی مهره فن 206

زمان پیوستن
    11 Jul 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط simbaleo مشاهده گفتگو
    کولر هم روشن بود دیگه؟ اگر روشن بوده دلیل خنک کار کردن موتور این بوده که فشار گاز تو سیستم بالا بوده و به همین خاطر فن همش روی دور تند کار میکرده. دلیلی که 206 با کولر دماش بالا میره کم بودن گازه که باعث میشه هیچوقت فشار به حدی نرسه که فن بره روی دور تند، برای همین همیشه دمای موتور روی 100 می ایسته و با کوچکترین سربالایی حتی 100 رو هم رد میکنه.
    نه! با توجه به اینکه هوا به جای گاز زده بودن گفتن اگر کولر را روشن کنم به سیستم صدمه می رسه. کولر را روشن نکردم.

زمان پیوستن
    05 Jan 2015

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط shiraz362 مشاهده گفتگو
    سيستم كار فن 206 به شكل زير.
    وقتي دماي آب به98 درجه برسد فن با دور كند روشن ميشه و در 106 درجه دور تند آن شروع به كار ميكنه.
    موقع سرد شدن آب در دماي 98 درجه دور فن كند ميشود و در 92 درجه فن خاموش مي شود.
    و وقتي هم که دکمه کولر روشن باشد فن زود به زود روشن ميشود
    در مواقعي كه دماي آب به 107 درجه برسد جهت حفاظت از موتور؛ كولر اتوماتيك خاموش ميشود و اگر دما به 118 درحه برسد چراغ stop روشن ميشود و براي جلوگيري از تاب برداشتن سر سيلندر بايد توقف كنيم.

و در ضمن اگر دماي آب موقع خاموش كردن ماشين بيشتر از 112 درجه باشد وقتي ماشين را خاموش ميكنيد فن حداكثر 6 دقيقه در دور تند كار خواهد كرد. به همين علته كه 206 مثل 405 و ... نيست و اكثر مواقع وقتي خاموشش ميكني فنش كار نميكنه. ولي اين مشكلي ايجاد نميكنه.

اما به نظر من اينکه در اين دما 98 درجه که مثل اب جوش ميمونه تازه فن بخاد کار کنه يک ايراده و من هم ماشين خودم و ماشين دوستام چه در تعميرگاه ها زياد ديدم که 206 در تابستون واشر سر سيلندر ميسوزونه واگه 3 بار سر سيلندر تون بره تراشکاري و کف ترشي بشه اونوقت ديگه حتا واشر تعميري هم جواب نميده و بايد فکر يه سر سيلندر نو باشيد.
    اگه ميخوايد که فن شما زودتر روشن بشه و موتورتون خنک تر کار کنه و ترسي از سوختن واشر نداشته باشيد به اين روش عمل کنيد
    اول از همه از ترموستات 75 درجه استفاده کنيد که چه در تابستون چه زمستون ديگه نيازي به تعويض نداره دوم چون 206 يه ماشين هست که تمام دستوراتش رو از کامپيوتر ميگيره يعني وقتي امپر اب رسيد به 98 اونوقت دستور به روشن شدن فن ميده شما بايد يه جوري کامپيوتر رو گول بزنيد
    يعني مثالا وقتي دما به 90 درجه رسيد شما به سيستم بگيد که الان دماي اب 98 درجست که زود فرمان بده به روشن شدن فن به اين شکل که اول يه ولوم 2 کيلو اهم و يه فيش نري مادگي 2 سيم از يه مغازه الکترونيکي بخريد بعد دو سيم وصل شده به مهره اب يا همان سنسور اب يا همان مهره فن را با کبريت لخت کرده احتياجي به قطع کردن سيمها نيست سپس 2 سيم فيش نري را به اين 2 سيم وصل کنيد بعد 2 سيم فيش مادگي را به 1 سر ولوم و سر وسط ولوم (1 سر کناري اضافي است) لحيم کنيد (ميتوانيد براي محافظت از ولوم انرا داخل يک قوطي بزاريد) دقت کنيد که حتما بايد يکي از سيمها به سر وسطي لحيم شود حالاولوم را تا وسط بچرخانيد که در اين حالت مقداري حدود 1.5 کبلو اهم مقاومت به مدار اضاف ميشود .حالا سوءيچ را باز کنيد ماشين را روشن کنيد صبر کنيد تا امپر به 90 درجه برسد بمحض اينکه به 90 رسيد در همان حال که موتور روشن است دو فيش نري مادگي را به هم وصل کنيد تا مقاومت ساخته شده ما وارد مدار شود . حالا فوري به داخل ماشين برگرديد وبه امپر اب نگاه کنيد ميبينيد که امپر يه دفعه شروع به بالا رفتن ميکنه وتا 100 درجه مي ايستد که در اين هنگام فن شما روشن ميشه .. در واقع دماي واقعي اب 90 درجه است که فن شما روشن شده و در 92 درجه که 84 درجه واقعي است که خاموش ميشود .. شما ميتوانيد دماي مقدار دلخاه خود را با پيچاندن يا کم و زياد کردن ولوم تنظيم کنيد يعني هر مقدار مقومت کمتر باشد امپر بالاتر ميره و هر چي مقاومت ولوم بيشتر باشد امپر پايينتر مياد و فن ديرتر روشن ميشود ...

زمان پیوستن
    05 Jan 2015

پیش گزیده

سلام ضمن تشکر از شما دوست عزيز بايد بگم دستت درد نکنه چون ماشين من مشکلي بهم زده بود که هيچ مکانيک و يا برق کاري نتونسته بود حلش کنه و ترموستات و واتر پمپ ...هر چه که به مشکل جوش آوردن ماشين بود عوض کردم و بعد از کلي هزينه که جواب هم نداد مطلب بسيار مفيد شما رو خوندم و خودم انجامش دادم ولي بجاي مقاومت متغير از يک مقاومت سراميکي يک کيلو اهم استفاده کردم و تمام مشکلاتم حل شد .واقعا دستت درد نکنه خدا خيرت بده.

4. کاربر زیر از دوست گرامی dariuosh21 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

PAYAM (7 January 2015)

زمان پیوستن
    20 Jan 2015
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    206 t5وmazda 3N
    گوشی موبایل
    Sony Z1

پیش گزیده

ترموستات نرمال 206نوع 89 درجه هست.

زمان پیوستن
    23 Jun 2016

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط dariuosh21 مشاهده گفتگو
    سلام ضمن تشکر از شما دوست عزيز بايد بگم دستت درد نکنه چون ماشين من مشکلي بهم زده بود که هيچ مکانيک و يا برق کاري نتونسته بود حلش کنه و ترموستات و واتر پمپ ...هر چه که به مشکل جوش آوردن ماشين بود عوض کردم و بعد از کلي هزينه که جواب هم نداد مطلب بسيار مفيد شما رو خوندم و خودم انجامش دادم ولي بجاي مقاومت متغير از يک مقاومت سراميکي يک کيلو اهم استفاده کردم و تمام مشکلاتم حل شد .واقعا دستت درد نکنه خدا خيرت بده.
    درود بر شما

اگر لطف کنيد بصورت تصويري کاري را که انجام داده ايد را در اينحا قرار دهيد
    و بفرمائيد که در اين مدت کارائي خوبي داشته است ؟

با سپاس

صفحه 3 از 3 اولاول 123

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند