تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 31

نام گفتگو: اموزش گذاشتن مقاومت بروی مهره فن 206

زمان پیوستن
    19 Jul 2008

Exclamation اموزش گذاشتن مقاومت بروی مهره فن 206

سيستم كار فن 206 به شكل زير.
    وقتي دماي آب به98 درجه برسد فن با دور كند روشن ميشه و در 106 درجه دور تند آن شروع به كار ميكنه.
    موقع سرد شدن آب در دماي 98 درجه دور فن كند ميشود و در 92 درجه فن خاموش مي شود.
    و وقتی هم که دکمه کولر روشن باشد فن زود به زود روشن میشود
    در مواقعي كه دماي آب به 107 درجه برسد جهت حفاظت از موتور؛ كولر اتوماتيك خاموش ميشود و اگر دما به 118 درحه برسد چراغ stop روشن ميشود و براي جلوگيري از تاب برداشتن سر سيلندر بايد توقف كنيم.

و در ضمن اگر دماي آب موقع خاموش كردن ماشين بيشتر از 112 درجه باشد وقتي ماشين را خاموش ميكنيد فن حداكثر 6 دقيقه در دور تند كار خواهد كرد. به همين علته كه 206 مثل 405 و ... نيست و اكثر مواقع وقتي خاموشش ميكني فنش كار نميكنه. ولي اين مشكلي ايجاد نميكنه.

اما به نظر من اینکه در این دما 98 درجه که مثل اب جوش میمونه تازه فن بخاد کار کنه یک ایراده و من هم ماشین خودم و ماشین دوستام چه در تعمیرگاه ها زیاد دیدم که 206 در تابستون واشر سر سیلندر میسوزونه واگه 3 بار سر سیلندر تون بره تراشکاری و کف ترشی بشه اونوقت دیگه حتا واشر تعمیری هم جواب نمیده و باید فکر یه سر سیلندر نو باشید.
    اگه میخواید که فن شما زودتر روشن بشه و موتورتون خنک تر کار کنه و ترسی از سوختن واشر نداشته باشید به این روش عمل کنید
    اول از همه از ترموستات 75 درجه استفاده کنید که چه در تابستون چه زمستون دیگه نیازی به تعویض نداره دوم چون 206 یه ماشین هست که تمام دستوراتش رو از کامپیوتر میگیره یعنی وقتی امپر اب رسید به 98 اونوقت دستور به روشن شدن فن میده شما باید یه جوری کامپیوتر رو گول بزنید
    یعنی مثالا وقتی دما به 90 درجه رسید شما به سیستم بگید که الان دمای اب 98 درجست که زود فرمان بده به روشن شدن فن به این شکل که اول یه ولوم 2 کیلو اهم و یه فیش نری مادگی 2 سیم از یه مغازه الکترونیکی بخرید بعد دو سیم وصل شده به مهره اب یا همان سنسور اب یا همان مهره فن را با کبریت لخت کرده احتیاجی به قطع کردن سیمها نیست سپس 2 سیم فیش نری را به این 2 سیم وصل کنید بعد 2 سیم فیش مادگی را به 1 سر ولوم و سر وسط ولوم (1 سر کناری اضافی است) لحیم کنید (میتوانید برای محافظت از ولوم انرا داخل یک قوطی بزارید) دقت کنید که حتما باید یکی از سیمها به سر وسطی لحیم شود حالاولوم را تا وسط بچرخانید که در این حالت مقداری حدود 1.5 کبلو اهم مقاومت به مدار اضاف میشود .حالا سوءیچ را باز کنید ماشین را روشن کنید صبر کنید تا امپر به 90 درجه برسد بمحض اینکه به 90 رسید در همان حال که موتور روشن است دو فیش نری مادگی را به هم وصل کنید تا مقاومت ساخته شده ما وارد مدار شود . حالا فوری به داخل ماشین برگردید وبه امپر اب نگاه کنید میبینید که امپر یه دفعه شروع به بالا رفتن میکنه وتا 100 درجه می ایستد که در این هنگام فن شما روشن میشه .. در واقع دمای واقعی اب 90 درجه است که فن شما روشن شده و در 92 درجه که 84 درجه واقعی است که خاموش میشود .. شما میتوانید دمای مقدار دلخاه خود را با پیچاندن یا کم و زیاد کردن ولوم تنظیم کنید یعنی هر مقدار مقومت کمتر باشد امپر بالاتر میره و هر چی مقاومت ولوم بیشتر باشد امپر پایینتر میاد و فن دیرتر روشن میشود ...

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی shiraz362 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amahdavi2004 (2 February 2009), BloodReza (5 February 2009), Iman tm (2 February 2009), salar_kafka (11 February 2009)

زمان پیوستن
    16 Oct 2004
    شهر
    تـهــران
    اتومبيل
    دوو ماتيز
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

دوست عزيز بهتر نيست از طريق تغيير در ECU كامپيوتر را گول بزنيم و براش تعريف كنيم كه وقتي دما به 90 درجه رسيد فن را روشن كنه ؟ اين همه دردسر هم نداره!
    Dont fight the feeling inside

زمان پیوستن
    20 May 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تیپ 5 ، ورنا
    گوشی موبایل
    Nokia N97 mini

پیش گزیده

به نظر من انجام این تغییرات جز ضرر برای موتور و افزایش مصرف سوخت هیچ حاصلی نداره، توجه کنید که هر دو نوع موتور های 206 گرمکار هستن و برای کارکرد تو دمای 90 تا 100 درجه بهینه شدن و در این حرارت حداقل مصرف و حداکثر بازدهی رو دارن، ضمن اینکه بخاطر فشار بالای سیستم خنک کننده آب موتور حتی تو 115 درجه هم نمیجوشه. مسلما طراحان اصلی این موتور منطقی تو کارشون بوده که این دمای کارکرد رو برای 206 در نظر گرفتن، و گرنه مطمئن باشین که انجام این تغییراتی که ذکر کردین براشون مثل آب خوردنه.

پس از دستکاری تو سیستم خنک کننده خودداری کنین، درجه ترموستات 206 باید 89 درجه باشه و نه 75 ، همچنین فن هم باید تو 97 درجه روشن و 92 درجه خاموش بشه. برای سرسیلندر هم من با اطمینان میگم که تو دماهای پایینتر از 110 درجه به هیچ عنوان مشکلی پیش نخواهد امد و مشکل تاب برداشتن که فرمودین بخاطر حرارت بالای 110 و در مدت طولانی بوجود میاد. مثلا دما به 115 برسه و موتور جوش بیاره و برای چند دقیقه هیچ اقدامی انجام ندید مسلما سر سیلندر دچار مشکل میشه.
    امروز اولین روز از باقیمانده عمرته، ازش لذت ببر

5. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی simbaleo به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amahdavi2004 (4 February 2009), badform (29 September 2009), john123 (3 March 2009), mohammad_206 (20 February 2009), pedrambade (3 March 2009), reza_118 (4 March 2009), salar_kafka (11 February 2009), z_qz54 (20 February 2009)

زمان پیوستن
    19 Jul 2008

پیش گزیده

این نظر شماست ولی اگه یه کمی تحقیق کنید یا در تعمیرگاه ها بپرسید میبینید که اکثر 206 ها واشر سرسیلندر سوزونده و اون فراسوی که این سیستم رو برای فن طراحی کرده نمیدونسته که تو ترافیک های ایران باید ساعتها نیم کلاچ نیم کلاچ برونی و موتورت داغ بشه .. از همه بدتر اینکه وقتی ماشین رو خاموش میکنی فن هم خاموش میشه بر عکس 405 اونوقت امپر تا 10 درجه هم بخاطر گرمای موتور بالاتر میره .... در مورد ecu هم نمیشه دستکاریش کرد تنها راهش گذاشتن مقاومته

زمان پیوستن
    15 Sep 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 A
    گوشی موبایل
    I-mate jAMin

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط shiraz362 مشاهده گفتگو
    این نظر شماست ولی اگه یه کمی تحقیق کنید یا در تعمیرگاه ها بپرسید میبینید که اکثر 206 ها واشر سرسیلندر سوزونده و اون فراسوی که این سیستم رو برای فن طراحی کرده نمیدونسته که تو ترافیک های ایران باید ساعتها نیم کلاچ نیم کلاچ برونی و موتورت داغ بشه .. از همه بدتر اینکه وقتی ماشین رو خاموش میکنی فن هم خاموش میشه بر عکس 405 اونوقت امپر تا 10 درجه هم بخاطر گرمای موتور بالاتر میره .... در مورد ecu هم نمیشه دستکاریش کرد تنها راهش گذاشتن مقاومته
    آقا این توضیحات دوستمون 40000 قیمت داره ! چون اگه بخوای همچین کاری بکنی اینقدر فقط اجرتش میشه !
    پس ضمن تشکر از ایشون !رو این قضیه بحث کنیم که واقعا این کار درسته یا نه ؟
    مثلا اون متخصصی که گیر بکس من و تعمیر کرد گفت حتما این کارو بکنم !

زمان پیوستن
    22 Sep 2008
    شهر
    شيراز
    اتومبيل
    206 تيپ5 مدل 84 (ECU=7.4.4_BSI=32)
    گوشی موبایل
    iPhon 4

پیش گزیده

به نظر من هم این کار صحیح نیست چون دمای استاندارد کارکرد 206 دمای 89 -90 هست و اگر دما کمتر از این باشد مصرف خودرو هم بیشتر شده بخاری هم اونجوری که باید و شاید خوب جواب نمی دهد و...
    البته کسانی که مایل به این کار هستند به راحتی می توانند ترموستات ماشین خود را با یک ترموستات خراب تعویض کنند و همیشه از دمای زیر 75 و حدود 70 که مضر هست لذت ببرند .
    ولی در کل روش جالبی هست این پتانسومتر و به نظرم بیشتر برای ماشین های قدیمی کاربرد داشته باشه خلاصه بانحوه و روش کار خیلی حال کردم.

9. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza_118 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amahdavi2004 (4 February 2009), badform (29 September 2009), pedrambade (4 March 2009)

زمان پیوستن
    09 Feb 2009

پیش گزیده

دوستان منم یه تجربه در این مورد دارم که فکر کنم مفید باشه.
    من تو تابستون ترموستاتو با یه 75 عوض کردم و حالا هر وقت صبح ها تو اتوبان رانندگی میکنم
    که خلوته و میشه با سرعت بیشتری روند دمای آب به سرعت میاد پایین و وقتی مدتی با این وضعیت
    میرم چراغ stop ماشین روشن میشه و آمپر آب چند ثانیه بعد میچسبه بالای بالا و مجبورم بزنم کنار و یه 15 دقیقه ای صبر کنم از یه ماه پیش که ترموستات 98 دوباره گذاشتم مشکلم کلا بر طرف شد

11. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی alackdolack به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amahdavi2004 (11 February 2009), badform (29 September 2009), reza_118 (11 February 2009), salar_kafka (11 February 2009)

زمان پیوستن
    09 Feb 2009

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط shiraz362 مشاهده گفتگو
    من هم فکر می کنم که نظر یک طراح کمپانی پژو خیلی خیلی معتبرتر از نظر یک تعمیرکار باشه.یک موتور اونم از کمپانی پژو از همه نظر مهندسی شده و دمای بهینه ی کارکرد لحاظ شده.
    اون روشن نموندن فن بعد از خاموش شدن ماشین هم فقط مخصوص 206 نیست.بلکه تمام ماشین های انژکتوری فنشون بعد از خاموش شدن موتور از کار می افته.این روشن موندن فن که شما فرمودی مال ماشین های کاربراتوری مثل پژوی 2000 هستش.

13. کاربر زیر از دوست گرامی mohammad_206 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

simbaleo (19 February 2009)

زمان پیوستن
    03 Mar 2009
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    sd v8- رنو 5
    گوشی موبایل
    n95 8gig

پیش گزیده

من 405 انژکتوری دارم فن بعد از خاموشی ماشین هم روشن میشه!

زمان پیوستن
    12 Sep 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 تيپ 3 مدل 85(BSI 44.5)

پیش گزیده

با سلام ،
    دوستان عزيز توجه داشته باشيد كه اكثريت قريب به اتفاق تعميركار ها اطلاعاتشون در مورد ماشين هاي جديدتر مثل 206 خيلي كمه و اصلاً به اين حرف ها گوش نكنيد كه ممكنه ماشينتون آسيب ببينه.
    مثل همين بحثي كه اينجا هست، صدها مهندس و طراح و ... بر روي اين ماشين سال ها كار كرده اند كه شده ماشيني كه شما استفاده مي كنيد و تمام حالت هاي مختلف رو در نظر گرفتند.
    توانا بود هر كه دانا بود زدانش دل پير برنا بود
    آپلود آسان تصاوير: Aksupload.ir

زمان پیوستن
    02 Oct 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    Nokia 6600slidei

پیش گزیده

دوستان در مورد کارکردن فن بعد از خاموشی چند مورد رو می خوام عنوان کنم:
    1- خاموش بودن یا روشن شدن فن پس از خاموشی موتور هیچ ربطی به روشن یا خاموش بودن موتور یا باز و بسته بودن سوئیچ نداره و از فشنگی یا سنسور حرارت موتور دستور می گیره،
    2- وقتی دمای آب از حد تعریف شده بالاتر بره فن چه ماشین روشن و چه ماشین خاموش کار می افته چون مثل یه رله عمل می کنه (تو بعضی ماشین های غیر استاندارد مثل RD سنسور فن رو نزدیک منیفولد می بستن که سریعتر روشن بشه و خنک کنه چرا؟ چون موتور پیکان توان کشیدن اتاق پژو رو نداشت و داغ می کرد)

- من فکر می کنم اصلا نیازی به دستکاری سیستم خنک کننده ماشین و یا گول زدن ecu و غیره نیست، شما از زدیخ که همون زد جوش هست استفاده کنید، فشار بیش از حد به ماشین نیارید، رو دور موتور 3500 یا 4000 تا دنده عوض کنید، مایع خنک کننده داخل قمقمه رو چک کنید، حواستون باشه وقتی هوا خیلی گرمه از کولر استفاده کنید و اگر هوا خنک تر شد کولر رو خاموش کنید( یادتون می ره خاموشش کنید)، اگر ماشین تون جوش میاره یا دمای اون خیلی بالا می ره ممکنه از خرابی رادیاتور، خرابی شلنگ ها و لوله های گردش آب، ضعیف بودن فن ، سوراخ بودن رادیاتور بخاری و با خرابی اورینگ ها و ادوات بخاری (که در این صورت کف ماشین خیس می شه)و ... ، باشه، سعی کنید اونها رو رفع کنید، دمای مناسب برای 206 هم وقتی صبح روشن می کنی تا 15 دقیقه اول بین 75 تا 85 بعدش ممکنه به 90 هم برسه، بعدشم اگر تو ترافیک و جای شلوغ گیر کردید دما از 90 بیشتر می ره که طبق توضیحات دوستان فن کار خودش رو می کنه و دما رو به زیر 90 می رسونه،

مطمئن باشید طراحی موتور 206 نیازمند دمای 85 درجه تا 90 درجه هست وگر نه من فکر کنم مهندسین طراح پژو انقدر دانش فنی داشتن که بتونن دما رو پایین بیارن،
    www.iran-ehda.com
    ニルファー常に心の中で

http://www.travian.ir/?uc=ir5_43718
    این سایت خیلی عالیه

17. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pedrambade به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

fahim2 (4 March 2009), reza_118 (3 March 2009), simbaleo (4 March 2009)

زمان پیوستن
    12 Sep 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 تيپ 3 مدل 85(BSI 44.5)

پیش گزیده

با سلام ،
    فقط يك نكته : من تا حالا نديدم بعد از خاموش كردن ماشين (حتي با دماي بالا) فن روشن بشه ، كسي از دوستان همچين چيزي رو مشاهده كرده؟
    توانا بود هر كه دانا بود زدانش دل پير برنا بود
    آپلود آسان تصاوير: Aksupload.ir

زمان پیوستن
    19 Jul 2008

پیش گزیده

ok اقا من خودم این اموزش رو دادم حالا هم میگم هیچ کس به این روش عمل نکنه از اقای مدیر هم خواستم که این تاپیک رو پاک کنه اما نکرد ....
    شما هم اقای پدرام هیچ اطلاعی از 206 نداری الکی واسه خودت اموزش نده

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند