تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 178 اولاول 1234567891252102 ... آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 2313

نام گفتگو: مسائل مربوط به موتور و سیستم انتقال قدرت تندر

زمان پیوستن
    22 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر90
    گوشی موبایل
    نوكيا N97

پیش گزیده مشکلات موتور و گیربکس تندر

با سلام

من حدود یک ماهه که E2 پایه گرفتم. و چهارشنبه هم رفتم تا اراک، برای آبندی. اما مشکل من تو دنده عقب بود که بعضی مواقع واقعا بد عوض می شد. البته بعضی وقتها هم نرم و روان بود ولی گاهی اوقات برای دنده عقب ماشین تکون میخورد. خواستم نظرات و تجربیات سایر دوستان را در این زمینه جویا بشم

زمان پیوستن
    22 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر90
    گوشی موبایل
    نوكيا N97

پیش گزیده

جالبه مثل اینکه هیچکس به این مشکل تا به حال برخورد نکرده
    یعنی ماشین من تنها این مشکل رو داره؟؟

زمان پیوستن
    16 Sep 2004
    گوشی موبایل
    NOKIA

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sayan1 مشاهده گفتگو
    جالبه مثل اینکه هیچکس به این مشکل تا به حال برخورد نکرده
    یعنی ماشین من تنها این مشکل رو داره؟؟

دوست عزیز

یکی از محسنات منحصر به فرد این ماشین گیربکس نرم و عالیه اونه

باعث تعجبه که دنده بد جا میره

پدال کلاج را تا آخر فشار دهید

موقعیت صندلی خود را تصحیح نمایید

دنده عقب ماشن در هوای بسیار سرد و بعد از 72 ساعت خاموش بودن به نرمی ( واقعا نرم ) جا میخوره ؟

4. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی SMAEIL2000 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

citroen (8 March 2009), fazarayan (23 November 2008)

زمان پیوستن
    22 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر90
    گوشی موبایل
    نوكيا N97

پیش گزیده

دنده عقب ماشن در هوای بسیار سرد و بعد از 72 ساعت خاموش بودن به نرمی ( واقعا نرم ) جا میخوره ؟
    متاسفانه دوست عزیز دنده عقب ماشین من در حالتیکه بخواهم به سرعت دنده را عوض کنم بسیار بد جا می رود و یا ماشین را تکان می دهد و یا صدای قییییییییژ بدی می دهد مگر اینکه دنده را به نرمی و آهسته عوض کنم.
    تو این 2-3 روزه چک کردم هر وقت دنده را به آرامی عوض میکنم و ماشین هم کاملا ایستاده مشکل ندارم اما وقتی بخواهم سریع دنده عقب را عوض کنم مشکل دارد.
    یعنی به نظر شما ماشین را به نمایندگی نشان دهم؟

زمان پیوستن
    05 Mar 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر E2 سیلور پارس خودرو
    گوشی موبایل
    نوکیا 6230i

پیش گزیده

1- قبل از دنده عقب یه دنده 2 یا 4 برید بعد برید دنده عقب
    2- دست دنده را خیلی زیاد به سمت راست فشار ندهید

ولی در اولین فرصت به نمایندگی هم بروید.
    با تشکر فضارایان
    از اینکه برای مدتی بسیار طولانی جسد من قطعه زمینی را از ثمر دادن باز خواهد داشت از مردم ایران پوزش می‏خواهم (کورش بزرگ)
    پروردگارا ایران را از دروغ ، خشکسالی و دشمنان بدور دار (داریوش بزرگ)

7. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی fazarayan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اصغر رضازاده (11 February 2012), mehdizadeh04 (24 November 2008), sayan1 (24 November 2008)

زمان پیوستن
    31 Oct 2007
    اتومبيل
    تندر90 E1CPSP

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sayan1 مشاهده گفتگو
    متاسفانه دوست عزیز دنده عقب ماشین من در حالتیکه بخواهم به سرعت دنده را عوض کنم بسیار بد جا می رود و یا ماشین را تکان می دهد و یا صدای قییییییییژ بدی می دهد مگر اینکه دنده را به نرمی و آهسته عوض کنم.
    تو این 2-3 روزه چک کردم هر وقت دنده را به آرامی عوض میکنم و ماشین هم کاملا ایستاده مشکل ندارم اما وقتی بخواهم سریع دنده عقب را عوض کنم مشکل دارد.
    یعنی به نظر شما ماشین را به نمایندگی نشان دهم؟
    سلام
    تصور نمیکنم دنده عقب هیچ خودرویی وقتی در حال حرکت به جلو است خوب جا برود. به نظر من شما باید روشتان را عوض کنید و همیشه در حالت ایستاده و به آرامی دنده عقب را عوض کنید. ضمن آنکه ترمز (هم دستی و هم پدال) باید آزاد باشد.
    اینطور که شما دنده عوض میکنید به گیربکس، کلاچ و کلا سیستم انتقال قدرت خودروتان فشار بیجا وارد میکنید که بزودی فرسود شده و باعث زحمت و ضرر خواهد شد.

9. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی taba به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

citroen (8 March 2009), اصغر رضازاده (14 October 2012), fazarayan (25 November 2008), KAZEMLU (24 November 2008), sayan1 (24 November 2008)

زمان پیوستن
    22 May 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر90
    گوشی موبایل
    نوكيا N97

پیش گزیده

سلام به دوستان عزیز

خیلی ممنون از راهنمایی های سودمندتون. تو این چند روز خودم هم با چند نفر صحبت کردم و هم اینکه تاپیک ها و نوشته های قبلی را جستجو کردم و... در تمامی موارد متوجه شدم اغلب ماشین ها و از جمله تندر دنده عقبشان کمی بد جا می رود و با آن باید به نرمی رفتار کرد. خودم هم توی این 2-3 روزه رو ماشین خودم امتحان کردم و متوجه موضوع شدم که اگر با نرمی و آرامی دنده را به دنده عقب عوض کنم کوچکترین گیر و صدایی ندارد و به نرمی جا می رود و در ضمن همانطور که دوست عزیز fazarayan اشاره نموده نباید دنده را تا انتهای سمت راست آورد
    - دست دنده را خیلی زیاد به سمت راست فشار ندهید
    بازهم از همگی تشکر می کنم

11. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sayan1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ahmadkhabir (17 March 2010), fazarayan (25 November 2008), mehdizadeh04 (24 November 2008), SMAEIL2000 (24 November 2008)

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

با سلام.
    پنچشنبه هفته گذشته به اتفاق يكي از دوستانم كه تندر داره و بيش از20.000 تا كاركرده جهت انجام يكسري سرويس ها پيش تنظيم موتوري رفتيم.
    اين تندر E2-SLX پارس خودرويي بود و تا به حال براي هيچ سرويس و يا تعميري به نمايندگي و يا تعميرگاه نرفته بود. تنظيم موتوري هم از دوستان قديمي مشتركمون بود كه سالهاي زيادي در نمايندگي 1022 ايران خودرو كار ميكرد و دوره تخصصي بيشتر محصولات ايران خودرو و سپري كرده و الان خودش مغازه باز كرده. و تو مغازه حدودا 17- 18 تا از گواهينامه دوره هاي تخصصي مختلفي كه تو ايران خودرو گذرونده رو نصب كرده.
    البته ماشين مشكلي نداشت و ما چون اطلاع پيدا كرديم نرم افزار تندر رو هم داره پيشش رفتيم براي شستشوي انژكتورها، دياگ زدن و تعويض فيلتر بنزين.
    چند تا نكته رو به همراه عكس ميزارم شايد مفيد براي دوستان باشه.
    ما اولين تندري بوديم كه پيشش رفته بوديم. تو صفحه نمايش هر چي گشتيم جايي كه ميزان كاركرد كيلومتر رو نشون بده پيدا نكرديم. دماي آب تا يك رقم اعشار ثبت ميشه. دور اول فن مثل اكثر فرانسوي ها روي 97 درجه كار ميكنه و وقتي به 94 ميرسه خاموش ميشه. ترموستات حدودا روي 84 درجه باز ميكنه. تو نرم افزار سنسور دوم اكسيژن وجود داره ولي Inactive هست. بنابراين قاعدتا نبايد سنسور دومي وجود داشته باشه. صحت و كاركرد صحيح سنسور اول هم توسط نرم افزار قابل مشاهده هست.
    دور موتور در حالت آرام 750 RPM هست و دوستاني كه ميگفتند دور موتور در حالت سكون روي نيم مي ايسته درست نيست. اگر هم دقت كرده باشيد دور موتور در صفحه كيلومتر از صفر شروع نميشه و دور موتور از نيم شروع ميشه و وقتي بين نيم و 1 قرار ميگرده در واقع دور موتور 750 هست نه 500 دور.
    انژكتور ها از نوع زيمنس و دو سوراخه هستند. ميزان پاشش در دورهاي مختلف تست شد. همگي در صحت و سلامت كامل بودند.
    فيلتر بنزين هم Bosch و ساخت اسپانيا بود. و شمع ها از نوع Champion بودند.

تو قسمتي از مغازه كارهاي مكانيكي هم انجام ميشه. در مورد بوشي نبودن سيلندر موتور K4M هم پرسيدم. ( دقيقا نقل قول مكانيك رو ميكنم: )
    گفت الان بيشتر موتورهاي 16 سوپاپ كه نسبت تراكم بالا دارند بوشي نيستند و اين ايراد نيست. حتي موتور تيپ 5 هم بوشي نيست و تا يكبار جاي تراش داره. البته گفت تا به حال موتور K4M باز نكرده. در مورد 16 سوپاپه هايي كه بوشي هستند موتور ELX رو مثال زد.

اين هم تعدادي عكس:

13. 26 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abbas123 (16 December 2008), ac800fr (14 December 2008), arash08 (7 April 2009), arman 321 (13 December 2008), مهدي احسان (13 December 2008), baghbanzadeh (12 May 2009), اینجانب (13 December 2008), citroen (8 March 2009), اصغر رضازاده (11 February 2012), hesam90 (13 December 2008), HOOSEIN 105 (18 January 2009), hosseinabd (14 December 2008), kalout_75 (13 December 2008), keyvan-GSM (13 December 2008), kian99 (13 December 2008), mehdizadeh04 (13 December 2008), mohammad1983 (13 December 2008), mortezarazzaghi (14 December 2008), Navid_Aref (13 December 2008), pooyan.tt (14 December 2008), raisi2001 (17 January 2009), ramin-new pride (17 January 2009), saedraz (13 December 2008), taba (13 December 2008), telecom (14 December 2008), پيمان52 (10 February 2009)

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط reza engine مشاهده گفتگو
    با سلام.
    پنچشنبه هفته گذشته به اتفاق يكي از دوستانم كه تندر داره و بيش از20.000 تا كاركرده جهت انجام يكسري سرويس ها پيش تنظيم موتوري رفتيم.
    اين تندر E2-SLX پارس خودرويي بود و تا به حال براي هيچ سرويس و يا تعميري به نمايندگي و يا تعميرگاه نرفته بود. تنظيم موتوري هم از دوستان قديمي مشتركمون بود كه سالهاي زيادي در نمايندگي 1022 ايران خودرو كار ميكرد و دوره تخصصي بيشتر محصولات ايران خودرو و سپري كرده و الان خودش مغازه باز كرده. و تو مغازه حدودا 17- 18 تا از گواهينامه دوره هاي تخصصي مختلفي كه تو ايران خودرو گذرونده رو نصب كرده.
    البته ماشين مشكلي نداشت و ما چون اطلاع پيدا كرديم نرم افزار تندر رو هم داره پيشش رفتيم براي شستشوي انژكتورها، دياگ زدن و تعويض فيلتر بنزين.
    چند تا نكته رو به همراه عكس ميزارم شايد مفيد براي دوستان باشه.
    ما اولين تندري بوديم كه پيشش رفته بوديم. تو صفحه نمايش هر چي گشتيم جايي كه ميزان كاركرد كيلومتر رو نشون بده پيدا نكرديم. دماي آب تا يك رقم اعشار ثبت ميشه. دور اول فن مثل اكثر فرانسوي ها روي 97 درجه كار ميكنه و وقتي به 94 ميرسه خاموش ميشه. ترموستات حدودا روي 84 درجه باز ميكنه. تو نرم افزار سنسور دوم اكسيژن وجود داره ولي Inactive هست. بنابراين قاعدتا نبايد سنسور دومي وجود داشته باشه. صحت و كاركرد صحيح سنسور اول هم توسط نرم افزار قابل مشاهده هست.
    دور موتور در حالت آرام 750 RPM هست و دوستاني كه ميگفتند دور موتور در حالت سكون روي نيم مي ايسته درست نيست. اگر هم دقت كرده باشيد دور موتور در صفحه كيلومتر از صفر شروع نميشه و دور موتور از نيم شروع ميشه و وقتي بين نيم و 1 قرار ميگرده در واقع دور موتور 750 هست نه 500 دور.
    انژكتور ها از نوع زيمنس و دو سوراخه هستند. ميزان پاشش در دورهاي مختلف تست شد. همگي در صحت و سلامت كامل بودند.
    فيلتر بنزين هم Bosch و ساخت اسپانيا بود. و شمع ها از نوع Champion بودند.

تو قسمتي از مغازه كارهاي مكانيكي هم انجام ميشه. در مورد بوشي نبودن سيلندر موتور K4M هم پرسيدم. ( دقيقا نقل قول مكانيك رو ميكنم: )
    گفت الان بيشتر موتورهاي 16 سوپاپ كه نسبت تراكم بالا دارند بوشي نيستند و اين ايراد نيست. حتي موتور تيپ 5 هم بوشي نيست و تا يكبار جاي تراش داره. البته گفت تا به حال موتور K4M باز نكرده. در مورد 16 سوپاپه هايي كه بوشي هستند موتور ELX رو مثال زد.

اين هم تعدادي عكس:
    سلام
    آقا رضا
    ممنون از توضيحات
    محل قرار گيري صافي بنزين زير صندلي عقب هست؟؟
    چون من گرفتم ميخواهم عوض كنم.
    شمع ها رو هم عوض كرد؟
    بعد از اين سرويس ماشين رو چگونه ديدي؟
    اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
    الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
    الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
    كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

15. کاربر زیر از دوست گرامی mohammad1983 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

taba (13 December 2008)

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohammad1983 مشاهده گفتگو
    سلام
    آقا رضا
    ممنون از توضيحات
    محل قرار گيري صافي بنزين زير صندلي عقب هست؟؟
    چون من گرفتم ميخواهم عوض كنم.
    شمع ها رو هم عوض كرد؟
    بعد از اين سرويس ماشين رو چگونه ديدي؟
    محل فيلتر بنزين زير ماشين و حدودا به لحاظ موقعيتي زير نشيمنگاه صندلي عقب هست.
    شمعها سالم بودند. فقط تميز شده و فيلر آنها چك و تنظيم شد.
    ماشين مال من نبود. من تازه به جمع 3000 كيلومتري ها پيوستم. مال دوستم بود. و از اونجا كه دوستم هيچ موقع مثل آدم رانندگي نميكنه، نميتونم چيزي بگم. من فقط بهش ميگفتم يواش يواش،
    لاستيك ها رو هم كومهو 205 با گل KH11 معروف به گل پليسي عوض كرده بود. و با ماشين كارهايي مي كرد كه من تا به حال با مال خودم جرات تجربش رو نداشتم.
    ماشين رو براي تعويض فيلتر حتي روي چاله سرويس هم نبرد و از با اين صفحه هاي متحرك ( نمي دونم اسمش چيه) يه كم رفت زير ماشين و سريع عوض كرد. ولي بنزيني كه از فيلتر بيرون مي ريخت كاملا سياه بود.

17. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arman 321 (13 December 2008), baghbanzadeh (12 May 2009), hosseinabd (14 December 2008), kian99 (13 December 2008), mehdizadeh04 (13 December 2008), mohammad1983 (13 December 2008), Navid_Aref (13 December 2008), taba (14 December 2008)

زمان پیوستن
    16 Jan 2008
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP
    گوشی موبایل
    HTC HD7

پیش گزیده

لطفا آدرس این مکانیک رو لطف کنید

و چقدر هزینه تنظیم موتور و این چیزا شد؟

با تشکر

19. کاربر زیر از دوست گرامی pooyan.tt به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

taba (14 December 2008)

زمان پیوستن
    21 Apr 2008

پیش گزیده

با سلام
    آقا رضا آدرس این تعمیرگاه را اگر ممکن است برای آشنائی دوستان در سایت بگذار
    با تشکر از شما

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

دوستاني كه خواسته بودند من تو پيام خصوصي براشون نوشتم.
    آدرس رو قرار ميدم ولي فقط معرفي مي كنم و قصد تبليغ ندارم. قبلش بريد صحبت كنيد و قيمت هم بگيريد. براي ما فيلتر بنزين رو خودش گذاشت. البته مارك preflex بود كه بيشتر رو محصولات پژو هست. با احتساب قيمت اون سر جمع 20.000 تومان گرفت.
    من كه تا به حال از كارش راضي بودم. ضمن اينكه دوره تخصصي خودروهاي دوگانه سوز پژو رو هم گذرونده و من تا به حال يكي دو تا از آشناها رو پيشش فرستادم تونسته عيب خودرو رو در حالت گاز رفع كنه.

اسم اين فرد آقا شميم هست.
    اسم مغازه هم تعميرگاه پايتخت.
    از شرق به غرب شهيد گمنام برويد بعد از عبور از خ كارگر شمالي و درست بلافاصله بعد از اتمام ديوار دانشگاه و شروع پل سمت راستتون ميشه.

اولش از من در مورد پارس خودرويي و يا ايران خودرويي بودن هم پرسيد. يادم رفت ازش بپرسم كه مگه تو نرم افزار هم تفاوتي هست. اگر كسي رفت اينو ازش بپرسه.

روي نقشه جاشو با نقطه مشخص كردم

22. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

baghbanzadeh (12 May 2009), citroen (8 March 2009), mehdizadeh04 (16 December 2008), ramin-new pride (17 January 2009), taba (16 December 2008), telecom (16 December 2008)

صفحه 2 از 178 اولاول 1234567891252102 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد