تبليغات در پي‌هالز

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمایش نتایج 53 به 64 از 64

نام گفتگو: آموزش باز کردن و رگلاژ اجزای مختلف لوگان(داشبورد، تسمه و...)

زمان پیوستن
    21 Feb 2009
    شهر
    شهر اولین ها (تبریز)
    اتومبيل
    Logan E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdizadeh04 مشاهده گفتگو
    بنده توی خط مهرکام پارس که رفته بودم دیدم جدیدا این مشکل رفع شده و دیگه هیچ کدوم از داشبورد ها درش کج نیست.
    از مسئول فنی هم که پرسیدم گفتش میشه رگلاز کرد.
    اگر فرصتی شد آموزشش رو تصویری خدت دوستان عرضه میکنم.
    موفق باشید
    با سلام خدمت آقای مهدیزاده عزیز
    ما کماکان منتظر راهنمایی شما هستیم.

با تشکر
    آفتاب باش تا اگر خواستی روزی بر کسی نتابی، نتوانی.
    روزگاریست که شیطان فریاد می زند: آدم پیدا کنید! سجده خواهم کرد. ( دکتر علی شریعتی )
    ساعتها را بگذارید بخوابند! بیهوده زیستن را نیاز به شمردن نیست. ( دکتر علی شریعتی )

زمان پیوستن
    24 Aug 2009
    اتومبيل
    RENAULT LOGAN E2+LP
    گوشی موبایل
    NOKIA E75

پیش گزیده

جناب مهدیزاده سلام
    منتظر توضیح تصویری شما برای رگلاژ درب داشبورد هستیم.
    با تشکر فراوان.

3. کاربر زیر از دوست گرامی renaulte2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

hamednike (7 April 2012)

زمان پیوستن
    26 Dec 2014

پیش گزیده

دوستان سلام من ميخوام لامپهاي مربوط به پانل وسطي داشبورد که دکمه هاي کولر کم وزياد کردن فن و اينجورچيزها روشه تعويض کنم اين قاب را چجوري بايد باز کنم ؟ فداتون بشم راهنمايي کنيد خيلي لازمه

زمان پیوستن
    30 Oct 2012
    شهر
    ساکن شیراز
    اتومبيل
    L90 E2LP پارس خودرو
    گوشی موبایل
    Samsung C6112

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط باباعلي مشاهده گفتگو
    دوستان سلام من ميخوام لامپهاي مربوط به پانل وسطي داشبورد که دکمه هاي کولر کم وزياد کردن فن و اينجورچيزها روشه تعويض کنم اين قاب را چجوري بايد باز کنم ؟ فداتون بشم راهنمايي کنيد خيلي لازمه
    سلام رفيق
    فکر کنم تصاوير گويا باشه

باقي تصاوير در پست بعدي
    عکس هاي پيوست عکس هاي پيوست
    آخرین ویرایش به وسیله Ha91 : 28 December 2014 در 06:31 PM
    روزگار به کامتان باد

زمان پیوستن
    30 Oct 2012
    شهر
    ساکن شیراز
    اتومبيل
    L90 E2LP پارس خودرو
    گوشی موبایل
    Samsung C6112

پیش گزیده

ادامه تصاوير

- - - Updated - - -

ادامه تصاوير
    عکس هاي پيوست عکس هاي پيوست
    روزگار به کامتان باد

زمان پیوستن
    29 Dec 2014

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط abbas123 مشاهده گفتگو
    با درود

چه مبحث جالبي
    تازه امروز اينو ديدم (حيف شد ) آخه ديروز خودم اقدام به تعويض روغن و فيلتر روغن کردم
    اينهم تجربه منه :

با درود

چند نکته هم براي اطلاع دوستان (مخصوصا استاد طبا ):

جمعه تصميم گرفتم که خودم اقدام به تعويض روغن کنم . البته با فيلتر روغن و فيلتر هوا ...

طبق معمول و در پيروي از شنيده ها اقدام به باز کردن سيني زير موتور کردم (شش پيچ که با آچار شماره 10 به راحتي باز مي شود)

تمام تلاش بنده و برادر کوچکترم در باز کردن فيلتر روغن (به دليل عدم دسترسي مناسب ) بي نتيجه بود .

البته بايد عرض کنم دستگاهي که بنده خريداري کرده ام نيز چنگي به دل نمي زند ولي خيلي کار راه انداز است !!!!!.

خلاصه بعد از کلي برسي و بد و بيراه دادن به رنو اين فکر به کله مان زد که چرا رنو اينقدر کار را سخت کرده .....؟؟؟

درقسمت جلوي موتور و درست روبروي رادياتور يک قطعه آلومينيومي (خشک ) براي محافظت از سيستم سوخت رساني قرار دارد که با مشاهده از زير به بي ارتباط بودن آن با موتور پي برديم .

با آئينه و کلي تست توانستيم تعداد پيچهاي آن و عدم وابستگي کامل آنرا به موتور پيدا کنيم .

به دليل محل خاص قرار گرفتن پيچها (6-7 سانتي متر در داخل حفره ي اين قطعه ) کار پيدا کردن شماره آچار آن سخت بود .

دو عدد مهره که با آچار بوکس شماره 13 (1/2 اينچ ) باز مي شود .بعد از باز کردن اين قطعه ، فيلتر روغن چنان در دسترس بود که احساس مي کردي با اشاره چشم هم مي توان آنرا باز کرد .

با آچار مخصوص و در يک چشم برهم زدن فيلتر روغن باز شد .البته قبلا پيچ کارتر (کارتل ) را باز کرده بودم . و تمام زير موتور و گند هاي به جا مانده از گارانتي 10000 تا را پاک کرده بودم .

"اکيدا توصيه مي کنم براي باز کردن فيلتر روغن حتما يک پارچه زير محل فيلتر قرار بدهيد تا (دوباره) گند به موتورتان نخورد . چون داخل فيلتر مقداري روغن موجود است که به محض باز کردن فيلتر به بيرون ميريزد "

براي بستن فيلتر جديد هم مقداري از روغن تازه را روي واشر لاستيکي آن ماليده و آنرا با دقت در محل خود ببنديد (دقت کنيد که بايد به سادگي و راحت بسته شود منظور اينست که رزوه به رزوه نبنديد ) . براي سفت کردن هم نياز به نيروي زيادي نيست و پس از بسته شدن با دست ، با آچار مخصوص در حد چند درجه (5 درجه ) سفت کنيد.

پيچ کارتر (کارتل ) را تميز کنيد و ببنديد براي سفت کردن اين پيچ هم به يک نيروي معقول نياز داريد (فکر کنم 20 تا 25 نيوتن متر )

مقدار 4.700 (4.750) ليتر روغن را از راه درپوش زرد رنگ روي موتور (درب سوپاپ)در موتور بريزيد .

حالشو ببريد ...........

نکات و تجربيات :

1- تعويض فيلتر روغن لوگان از هر خودروئي که فکرش رو بکنبد آسان تر است (حتي
    پرايد )

2- ديگه بحثي نمي مونه که بايد سيني باز بشه و .......

سيني داراي 6 پيچ و وزني حدود 3 کيلوگرم داره در صورتي که قطه ي محافظ آلومينيومي داراي دو پيچ و وزني حدود يک کيلوگرم است .

باز کردن سيني نياز به رفتن زير خودرو دارد ، درصورتي که در اين روش اصلان نياز به رفتن زير خودرو نيست .

در هنگام باز کردن سيني دسترسي به فيلتر روغن بسيار سخت و باز کردن و بستن آن نفسگير است اما در اين روش ..... باقلوا....!!!!!(حال نداشتم بقيه رو بنويسم ...)

به نظر من تنها مزيت روش قبل به اين روش تنوع ابزار است .
    در روش قبل با داشتن يک آچار معمولي شماره 10 مي توانيد پيچ هاي سيني را باز کنيد ولي در اين روش مجبوريد که کمي مجهز تر باشيد (داشتن آچار بوکس )

من که ديروز کلي حال کردم .

اميدوارم به تمام تعويض روغني هائي که مراجعه مي کنيد اين نکته را بگوئيد تا اينقدر ..... خودشون رو گردن شرکت سازنده ي موتور نياندازند .

منهم در پايان کار بابت تمام بد و بيراه هائي که به رنو داده بودم ، ازش عذر خواهي کردم .....

جناب استاد طبا :

فکر کنم با اين روش آچار فيلتر باز کن شما کارآمد تر باشه .
    آچار کارتر هم درست بود اگر خودتان تهيه نکرده ايد به من خبر بدهيد که برايتان بگيرم .

با سپاس

من هرکاري ميکنم بيچ کارتل روغن باز نميشه با آچار 4 گوش 8 ميليمتري گفتم شايد بيش از حد بهش فشار بيارم بيچ بريده بشه و يا از جا کنده بشه ؟ آيا برا شما راحت باز شد يا با وسيله اي اهرم کرديد من خيلي بهش فشار ميارم اما باز نميشه

زمان پیوستن
    26 Dec 2014

پیش گزیده

يک دنيا ممنونم از محبت شما

زمان پیوستن
    29 Dec 2014

پیش گزیده

سلام لطفا اگه امکانش هست طریقه باز کردن سپر عقب ال 90 رو شرح بدید؟

ممنون

زمان پیوستن
    29 Dec 2014

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ^_Hamid_^ مشاهده گفتگو
    من هرکاري ميکنم بيچ کارتل روغن باز نميشه با آچار 4 گوش 8 ميليمتري گفتم شايد بيش از حد بهش فشار بيارم بيچ بريده بشه و يا از جا کنده بشه ؟ آيا برا شما راحت باز شد يا با وسيله اي اهرم کرديد من خيلي بهش فشار ميارم اما باز نميشه
    برا من هم دقيقا به سختي باز ميشه و بوسيله اي اونو اهرم ميکنم با وجود اينکه موقع بستن دقت ميکنم که بيش از حد بدليل اينکه شايد هرز بشه سفت نکنم اما هر سري برا بازکردنش مکافاتي هست

زمان پیوستن
    14 Jul 2015

زمان پیوستن
    29 Dec 2014

پیش گزیده

ميشه خواهش کنم اگه امکانش هست بازکردن دريچه گاز رو تصويري آموزش بديد
    ممنون

و نحوه تعويض واشرهاي مربوطه

زمان پیوستن
    22 Oct 2012

پیش گزیده

کلوپ مشکلات تندر 90 در تلگرام