تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 45 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 584

نام گفتگو: تعویض لنتها و بازدید سیستم ترمز

زمان پیوستن
    26 Mar 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان E2LP + پرايد + ريو

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohammad1983 مشاهده گفتگو
    ديروز ماشين داييم رو خيابان آفريقا پارك كرديم بعد از 10 دقيقه اومديم ديدم يا علي، جلو رو آوردن بالا دارن ميبرند از طرف برادران راهنمايي و رانندگي.
    حالا ماشين 50 متر از ما دور شده بود.خداااااا لعنتشون كنه چون اگر دير ميرسيديم اولا فكر ميكرديم ماشين رو دزد برده ثانيا بي وجدان هاي ...... با ترمز دستي بالا .توي اون 50 متري كه برده بودند دست به كاسه چرخ زدم داغ شده بود.اگر نرسيده بوديم لنت و متعلقات داغون ميشد.
    تو پاركينگي كه تو بزرگراه چمران هست ماشين هايي كه مياوردند همه دستي ها بالا بود ود خود مامور ماسك زده بود چون دود ناشي از داغ شدن لنت مثلا 206 سالن پاركينگ رو پر كرده بود.
    من هميشه برام سوال بود كه چطور ماشين پارك شده رو با اين لاشخورها ( نيسان هاي ماشين بر) مي برند. اگه كسي ترمز دستي رو تا ته كشيده بالا كه خيلي به سختي مي تونه راهش ببره، فكر مي كردم ميرن زير ماشين و به نحوي اهرم ترمز دستي را آزاد مي كنند.
    ( جديدا اين جاها خيلي گيرن: آفريقا شمال به جنوب - پاسداران و دولت در هر دو مسير و خيابان بهشتي بعد از خروجي مدرس- چند لحظه هم نگه داريد يا قفل چرخ مي زنند و يا بكسل)

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

SeriousSam (25 October 2010), taba (29 January 2009)

زمان پیوستن
    30 Jul 2008

پیش گزیده

فکر نمیکردم اینجوری ببرن. فکر میکردم مثلا یه جوری ببرن که چرخ جلو که آزاده رو زمین باشه. اینجوری شو ندیده بودیم!

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

آدم حتي ماشين ديگران رو ميبينه كه دارند اون جوري ميبرند دلش كباب ميشه.حالا بعضي ها نميدونند چه بلايي سر ماشينشون مياد و ماشين رو ميگيرند و رانندگي ميكنند.در حالي كه من فكر ميكنم كه كاسه چرخ عقب گود ميشه!!!
    اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
    الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
    الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
    كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

زمان پیوستن
    16 Feb 2008

پیش گزیده

فکر میکنید لنت ها تقریبا تا چند کیلومتر نیاز به تعویض دارند ؟البته میدانم که اصتحلاک لنت ارتباط مستقیم با طرز رانندگی دارد

زمان پیوستن
    11 Jul 2008
    اتومبيل
    لوگان
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohamadrezazadeh مشاهده گفتگو
    فکر میکنید لنت ها تقریبا تا چند کیلومتر نیاز به تعویض دارند ؟البته میدانم که اصتحلاک لنت ارتباط مستقیم با طرز رانندگی دارد
    با سلام
    من خودم با 23 هزار کیلومتر کارکرد مجبور شدم لنت ها رو تعویض کنم . جالب اینجاست که لنت بیرونی طرف راننده کامل تموم شده بود در صورتی که لنت درونی همون طرف به علاوه هر دو لنت بیرونی و درونی طرف شاگره حدود 30 درصد گوشت داشتند و تا حدود 10 هزار کیلومتر دیگه قابل استفاده بودند .. دلیل این مساله نیز هوا داشتن روغن ترمز بود که باعث می شد هنگام گرفتن ترمز فشار بیشتری روی لنت طرف راننده وارد بشه . این مشکل هم با هواگیری روغن ترمز رفع شد . توصیه من اینه که سر 20 هزار کیلومتر یه بازدیدی از لنت ها داشته باشید . موفق باشید ..

7. کاربر زیر از دوست گرامی مسعود زر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

taba (29 April 2009)

زمان پیوستن
    16 Jan 2008
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP
    گوشی موبایل
    HTC HD7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط مسعود زر مشاهده گفتگو
    با عرض سلام خدمت شما آقا محمد
    خدمت سرور خودم عارض بشم که اگه تا حالا تجربه تعویض لنت رو نداشتید بهتر هست که بیرون بدید اونو واسه تون تعویض کنند. حتما هم لازم نیست که توسط نمایندگی این کار صورت بگیره . چون مکانیسم تعویض لنت و باز و بسته کردن کالیبر لنت ( محفظه نگه دارنده لنت ) توی تمام ماشین ها تقریبا یکی هست . اگه می خواهید حتما تعویض کنید بهتره هر دو چرخ رو با هم عوض کنید و لنت های قبلی رو همیشه تو ماشیت نگه دارید واسه روز مبادا . هزینه تعویض لنتها هم حدود 4 هزار تومن برای من دراومد . یه نکته رو هم جالب دونستم که بگم , وقتی که لنت طرف راننده رو باز کردم با کمال تعجب متوجه شدم که لنت بیرونی طرف راننده کامل به فلز رسیده و تموم شده بود در حالی که لنت درونی همون قسمت به علاوه لنت های درونی و بیرونی طرف شاگرد چیزی حدود 30 درصد ازشون باقی مونده بود . این اتفاق هم در کارکرد 23 هزار کیلومتر اتفاق افتاده بود . وقتی که دلیلشو پرسیدم استاد کار جواب داد که محفظه روغن ترمز هوا داره و همین عامل باعث می شه که هنگام فشار روی پدال ترمز روغن ترمز به صورت مساوی روی بوستر های چپ و راست عمل نکنه و همین هم باعث زودتر تموم شدن یه لنت نسبت به طرف مقابلش می شه . سرتو درد نیارم بعد از اینکه رو دیسک خط خورده طرف راننده سمباده کشید و حسابی صیقلی شد و نیز هواگیری روغن ترمزها رو انجام داد ترمز عین روزهای اولش خیلی عالی کار می کنه . چیزی که خودم هم انتظارش رو نداشتم .لازم به یادآوری هست که لنت ها از نوع اصلی و ساخت فرانسه هست . با تشکر . . .
    آیا راهی هست که خودمون بفهمیم محفظه روغن ترمز هوا داره یا نه؟

9. کاربر زیر از دوست گرامی pooyan.tt به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mohammad1983 (1 February 2009)

زمان پیوستن
    05 Oct 2008

پیش گزیده

سلام،

میخواستم بدونم چه موقع باید لنتهای عقب رو تعویض کرد؟

آیا راهی برای متوجه شدن وجود داره یا بر حسب کیلومتر باید این کار را انجام داد؟

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

امروز رفتم كه لنت هاي جلو رو كه خريده بودم خودم عوض كنم.2 طرف رو جك زدم اومد بالا و پيچ پاييني سيلندر رو باز كردم درپوش لنت ها اومد بالا و ديدم چرخ سمت راست به 25 درصد رسيده اما چرخ سمت چپ راحت 45 درصد داره.
    گفتم چه كاريه لنت هاي چرخ چپ رو كه بيشتر داره ميندازم رو چرخ راست و برعكس تا اين جوري اون يكي ها هم مصرف بشوند.
    با اين اوصاف راحت 7 هزار تا ديگه كار ميكنه و گرنه بايد رو 2000 تا ديگه سمت راست رو عوض ميكردم.
    راستي تعويض لنت ها ار آب خوردن هم ساده تره نه فنري نه چيزي لنت رو ميذاري سرجاش درپوش رو مياري پايين و تمام.
    الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه

12. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammad1983 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arman 321 (11 February 2009), kian99 (10 February 2009), taba (29 April 2009)

زمان پیوستن
    10 Feb 2009
    شهر
    بهبهان
    اتومبيل
    206v9 سفيد
    گوشی موبایل
    Htchd2-sonyericsonK970

پیش گزیده

سلام به همگی من تازه عضو شدم ولی خیلی وقته که مطالب دوستان رو مطالعه می کنم وتقریباٌ با همگی آشنا هستم

زمان پیوستن
    23 Aug 2008

Question

سلام
    براي تعويض لنت، لاستيك ها بايد باز بشه يا نه؟
    من وقتي ماشين را از پاركينگ بيرون مياورم و ايست ميكنم براي بستن درب پاركينگ وقتي ترمز آرام مي گيرم يه صدايي از عقب ماشين مياد( از اول اينطور بود وقتي ماشين سرد است) آيا اين صدا از لنت عقب هست و عادي هست يا نه؟
    با تشكر

زمان پیوستن
    20 Jun 2008
    شهر
    مراغه ا شرقي
    اتومبيل
    ال90
    گوشی موبایل
    نوكيا1110

پیش گزیده

سلام
    بعد سرويس 20000 در نمايندگي سايپا در زنجان كه لنتهاي جلو را تعويض كردند فرمان در بزرگ راهها به سمت راننده مي كشد .
    علت چيست؟ وچاره؟

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط h-taher مشاهده گفتگو
    سلام
    براي تعويض لنت، لاستيك ها بايد باز بشه يا نه؟
    من وقتي ماشين را از پاركينگ بيرون مياورم و ايست ميكنم براي بستن درب پاركينگ وقتي ترمز آرام مي گيرم يه صدايي از عقب ماشين مياد( از اول اينطور بود وقتي ماشين سرد است) آيا اين صدا از لنت عقب هست و عادي هست يا نه؟
    با تشكر
    بله ديگه بايد باز بشه.ماشين من هم گه گاهي كه سرد هست اين جوريه اما به محض اينكه كمي ميروم و گرم ميشود قطع ميشه.

نقل قول نوشته شده توسط ترال مشاهده گفتگو
    سلام
    بعد سرويس 20000 در نمايندگي سايپا در زنجان كه لنتهاي جلو را تعويض كردند فرمان در بزرگ راهها به سمت راننده مي كشد .
    علت چيست؟ وچاره؟
    در هنگام ترمز زدن ميكشد؟
    اگر نه كه ميزان فرمان بزن احتمالا درست ميشه

17. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammad1983 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ترال (17 April 2009), h-taher (11 February 2009)

زمان پیوستن
    27 Sep 2008
    اتومبيل
    رنو لوگان E2

پیش گزیده

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان ، ميخواستم بدونم هنگام تعويض لنتها نياز به هواگيري سيستم ترمز هست؟ و سوال ديگه اينكه آيا بايد روغن ترمز هم بعد از مدت زمان مشخصي تعويض بشه؟ پيشاپيش از پاسخ هاي شما دوستان عزيز كمال تشكر رو دارم ، موفق باشيد.

صفحه 3 از 45 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد