تبليغات در پي‌هالز

صفحه 10 از 10 اولاول ... 345678910
نمایش نتایج 118 به 122 از 122

نام گفتگو: هزینه بیمه L90 چنده؟

زمان پیوستن
    23 Jan 2012
    شهر
    مشهد

پیش گزیده

عصر رفتم پيش دوستم (نمايندگي بيمه ايران) براي ماشين تو راهيمون قيمت بيمه بدنه گرفتم(با قيمت گذاري 33 ميليون براي تندرE2)، بيمه پايه با تخفيفات 450، بيمه تکميلي 550
    تخفيفات شامل: 20% بابت صفر بودن ماشين، 20% تخفيف دانشجويي، 10% خريد نقدي که کلا ميشه 50%
    نظر دوستان چيه؟ کارت طلايي بگيرم يا بيمه کنم ماشينو(از اول تاپيک همه رو خوندم ولي مشخص نشد تو اين وضعيت کدوم بهتره)؟ همين بيمه ايران با همين قيمت خوبه يا دوستان کيس هاي بهتري سراغ دارن؟

زمان پیوستن
    23 Jan 2012
    شهر
    مشهد

پیش گزیده

دیروز ماشینو تو نمایندگی دوستم که بیمه ایرانه بیمه بدنه کردم، بیمه پایه(4 خطر اصلی) + پوشش های تکمیلی شامل بلایای طبیعی + شکست شیشه تنها + رنگ و اسید و موادشیمیایی + خط و خش (تو کوچه ی ما پر بچه های بازیگوشه) با احتساب ارزش مورد بیمه 30 میلیون تومن (از 2 تا آشنا قیمت گرفتم گفتن 28، منم محض احتیاط زدم 30) و محاسبه 50% تخفیف شد 510 تومن نقد. نکته ای که برای خودم جالب بود اینه که مبنای محاسبه ی تخفیفات یک عدد نیست، مثلا برای محاسبه ی تخفیف صفر بودن مبلغ تخفیف رو از قیمت کلی ماشین کم میکنه ولی برای بقیه تخفیفات اول مالیات و ... رو از قیمت ماشین کم میکنن بعد تخفیفات رو اعمال میکنن! الان هر تازه کاری که بشنوه من با 50% تخفیف برای بیمه 510 تومن دادم، با خودش میگه خوب 510*2 میشه یک میلیون و بیست هزار تومن، و با خودش میگه پس خوب تخفیف دادن؛ 50% !OMG!!! در حالی که حق بیمه کلی بدون اعمال تخفیفات شده 835 هزار تومن! یعنی در حقیقت به بنده 510-835=325 تومن تخفیف دادن که خالصش میشه حدود 40% که بصورت اسمی میگن 50% . بنده امروز علاوه بر درصد گیری بانک ها با درصد گیری بیمه ها هم آشنا شدم، تو مملکت ما اصولا "بازی با اعداد" خیلی طرفدار داره! اصول ریاضی رو اینا در 3 سوت نقض میکنن، والا. بعد از نصب آپشن های مورد نطرم ایشالا میرم که الحاقیه ی سرقتم بگیرم، به ازای هر میلیون 20 تومن میگیره برای سرقت جزئی. (بنده خدا آخرش نتونست فرق پوشش سرقت کلی با سرقت جزئی لوازم رو برام درست تفسیر کنه، منم چون دیگه نمیخواستم بیشتر پول بدم، گفتم بعد از نصب آپشن میام الحاقیه سرقت جزئی میگیرم، که برام ارزونتر بیفته. سرقت کلی لوازم 100 تومن حق بیمش بود!)
    بیمه ثالث منم که البرزه و 126 میلیونی!!! فردا پس فردا باید برم برا اونم الحاقیه بگیرم و صدوخورده ای بسلفم(صدور اسفند 91)، البته اگه نخفیف 15% نوروزی بیمه البرز هنوز برقرار باشه مقداری کمتر میشه. دوستان نظر و تحلیل یادشون نره لطفا، تشکر

زمان پیوستن
    26 Jun 2008
    شهر
    بچه شهر
    اتومبيل
    ندارم+پراید بابا
    گوشی موبایل
    K800

پیش گزیده

اگه پارسیان میرفتین همین بیمه حدود 300 و حتی کمتر پاتون میافتاد...البته تخفیف بهاری داشت که فکر کنم برای شما که ماشینتون صفر بود بازم همین حدود%تخفیفها درمی اومد...اون بدون پوشش قیمت بدون تخفیف بیمه اش 730 در میومد که یک 60% ویک 10%تخفیف در میومد..ببخشید ولی پوشش اصلی که باید میکردی(برخلاف ایت سری پوشششها) را انجام ندادی و اونم نوسانات ارزش بازار(فکر کنم میگن حذف ماده 10) هست،را انجام ندادی،که وقتی قیمت ماشین تا درصدی بالا بره،میزان خسارت هم به همان میزان قیمت شامل حال شما میشه!!!اگه اشتباه کردم دوستان بهتر توضیح بدهن

زمان پیوستن
    22 Sep 2012

پیش گزیده

سلام
    ماشین من اسفند91 فاکتور شد و بیمه اش 126 بود
    هزینه الحاقیه اش به دیه 152 میلیون و 3.8 مالی 94 تومن شد

زمان پیوستن
    23 Jan 2012
    شهر
    مشهد

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط aminkhan2008 مشاهده گفتگو
    اگه پارسیان میرفتین همین بیمه حدود 300 و حتی کمتر پاتون میافتاد...البته تخفیف بهاری داشت که فکر کنم برای شما که ماشینتون صفر بود بازم همین حدود%تخفیفها درمی اومد...اون بدون پوشش قیمت بدون تخفیف بیمه اش 730 در میومد که یک 60% ویک 10%تخفیف در میومد..ببخشید ولی پوشش اصلی که باید میکردی(برخلاف ایت سری پوشششها) را انجام ندادی و اونم نوسانات ارزش بازار(فکر کنم میگن حذف ماده 10) هست،را انجام ندادی،که وقتی قیمت ماشین تا درصدی بالا بره،میزان خسارت هم به همان میزان قیمت شامل حال شما میشه!!!اگه اشتباه کردم دوستان بهتر توضیح بدهن
    متوجه صحبتتون هستم، یک حق بیمه ای داشت به نام "افزایش قیمت در اثر نوسانات" که فقط برای افزایش قیمت صدق میکنه که اولا بخاطر اینکه بیشتر پول میدی پرداخت خسارتش بهتره و ثانیا اگه قیمت بره بالا اونوقت لازم نیست بعدا بری الحاقیه بگیری. بنده نیازی ندیدم که اون رو درخواست کنم، چرا؟ چون وقتی حساب کردم دیدم اگه خدایی نکرده توی این وضعیت رکود بازار و تولید، قیمت بعدا بره بالا، اونوقت خودم برم الحاقیه بگیرم ارزونتر میفته. از لحاظ پرداخت خسارتش هم با توجه به حق بیمه ای که الان بخای بدی، سر جمعش فکر نکنم خیلی فرق کنه. به نظر خودم الان بیمه رو روی یک وضعیت "بهینه" بستم، مثل تناسب مصرف سوخت خودرو با سرعت خودرو، که در سرعت کم و زیاد مصرف بالاست و برای داشتن مصرف بهینه باید با یه سرعت مشخص ماشینو برونی، منم فکر میکنم الان بیمه رو با توجه به پولی که پرداخت کردم در یک وضعیت بهینه از لحاظ مبلغ پرداختی نگه داشتم ؛ فرض کن سوخت مصرفی=پول پرداختی مشتری و سرعت مطلوب=پرداخت خسارت ( بر خلاف من که به پول پرداختی اولویت دادم، حالت دیگه اینه که به پرداخت خسارت اولویت بدی، که طبیعتا با توجه به قوانین بیمه ها و فرانشیز ها و ... باید بیشتر پول بدی، بحث "مدیریت ریسک" هست دیگه، هر کسی با توجه به شرایطش باید بهترین وضعیت ممکن رو برای خودش رو سیستم پروگرم کنه، که اینجا سیستم همون سیستم بیمه هست). نکته ی دومش اینه که اگه شما آپشن "افزایش قیمت در اثر نوسانات" رو هم درخواست بدی و حق بیمش رو پرداخت کنی، اگه بعدا قیمت بیاد پایین، چـــــــی؟ اون حق بیمه ر که در اصل برای "افزایش قیمت" هست رو، الکی ریختی تو جیب شرکتای خوش حساب بیمه و دلتو به پرداخت خسارت بیشتر خوش کردی! و با توجه به نفعی که اونا از پول شما میبرن، اون افزایش پرداخت خسارتش قابل توجه نخواهد بود. اگه منطق شرکتای بیمه "منطق فازی" بود من اون آپشن رو درخواست میدادم ولی از اونجایی که متاسفانه منطقشون "منطق دیجیتال" هست، بنده صلاح ندیدم الان اون رو هم درخواست کنم.
    آخرین ویرایش به وسیله bash : 14 April 2013 در 02:55 PM

6. کاربر زیر از دوست گرامی bash به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

aminkhan2008 (15 April 2013)

صفحه 10 از 10 اولاول ... 345678910

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •