تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 14 اولاول 12345678912 ... آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 176

نام گفتگو: گیربکس تندر 90

زمان پیوستن
    08 Oct 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    لوگان

پیش گزیده

درود
    علت لرزش دسته دنده چیست و آیا عادی میباشد
    با افزایش دور موتور لرزش نیز بیشتر میشود!
    یک سووال دیگر هم در مورد بوی پلاستیک بدی که از موتور به مشام میرسد دارم که علت آن آیا بخاطر نو بودن ماشین است ؟

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط abarsum مشاهده گفتگو
    درود
    علت لرزش دسته دنده چیست و آیا عادی میباشد
    با افزایش دور موتور لرزش نیز بیشتر میشود!
    یک سووال دیگر هم در مورد بوی پلاستیک بدی که از موتور به مشام میرسد دارم که علت آن آیا بخاطر نو بودن ماشین است ؟
    سلام
    بله دوست عزيز بعد از مدتي اين بو از بين ميرود.كلا لوگان ماشيني هست كه در زمان نو بودن بوي خوبي نميدهد.
    اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
    الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
    الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
    كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

3. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mohammad1983 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abarsum (7 November 2008), HOOSEIN 105 (7 November 2008), mehdizadeh04 (6 November 2008)

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    استان البرز
    اتومبيل
    LOGAN (E2+LP) X 2, RIO
    گوشی موبایل
    Samsung Galaxy NOTE II

پیش گزیده

سلام
    يك سؤالي من دارم از شما دوستان
    زماني كه در دنده هاي مختلف هستم حتي دنده 5، پايم را از روي گاز بر ميدارم دنده تكون ميخوره رو به جلو ميره و زماني كه دوباره گاز ميدم دنده رو به عقب ميره.اين مورد رو در گيربكس هايي كه خلاصي داشت ديده بودم.اما در لوگان پدرم اصلا اين جوري نيست و هر چقدر پا رو از روي گاز برداري و قرار بدهي دسته دنده اصلا تكون نميخوره!!
    آيا مال شما هم اين طوري هست؟؟
    اللهّمَ صَلّ عَلي عَلي بنْ موسَي الرّضا المرتَضي
    الامامِ التّقي النّقي و حُجَّّتكَ عَلي مَنْ فَوقَ الارْضَ و مَن تَحتَ الثري
    الصّدّيق الشَّهيد صَلَاةَ كثيرَةً تامَةً زاكيَةً مُتَواصِلةً مُتَواتِرَةً مُتَرادِفَه
    كافْضَلِ ما صَلّيَتَ عَلي اَحَدٍ مِنْ اوْليائِكَ.

زمان پیوستن
    05 Mar 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر E2 سیلور پارس خودرو
    گوشی موبایل
    نوکیا 6230i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mohammad1983 مشاهده گفتگو
    سلام
    زماني كه در دنده هاي مختلف هستم حتي دنده 5، پايم را از روي گاز بر ميدارم دنده تكون ميخوره رو به جلو ميره و زماني كه دوباره گاز ميدم دنده رو به عقب ميره.اين مورد رو در گيربكس هايي كه خلاصي داشت ديده بودم.اما در لوگان پدرم اصلا اين جوري نيست و هر چقدر پا رو از روي گاز برداري و قرار بدهي دسته دنده اصلا تكون نميخوره!!
    نه عزیز مال من و دو تا از همکارام هم اینطور نیست
    با تشکر فضارایان
    از اینکه برای مدتی بسیار طولانی جسد من قطعه زمینی را از ثمر دادن باز خواهد داشت از مردم ایران پوزش می‏خواهم (کورش بزرگ)
    پروردگارا ایران را از دروغ ، خشکسالی و دشمنان بدور دار (داریوش بزرگ)

6. کاربر زیر از دوست گرامی fazarayan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mohammad1983 (11 November 2008)

زمان پیوستن
    23 Apr 2007
    اتومبيل
    پرشیا-405
    گوشی موبایل
    N70

پیش گزیده

سلام
    این بر میگرده به خلاصی دسته موتور و زربگیر دسته موتور بالایی

8. کاربر زیر از دوست گرامی arash2006_7 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mohammad1983 (11 November 2008)

زمان پیوستن
    04 Apr 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    L90-E2ایران لجن
    گوشی موبایل
    k800

پیش گزیده

سلام
    دقیقا من هم این مشکل را دارم مثلا وقتی تو دنده 3 هستم و پام رو یک دفعه رو پدال گاز میزارم یا بر میدارم هی دسته دنده عقب وجلو میشه .انگار که یه حالت خلاصی داره
    و فقط در دنده 3و5 این مشکل را دارم ودر بقیه دنده ها نه کسی میدونه چرا؟

10. کاربر زیر از دوست گرامی 3284 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mohammad1983 (13 November 2008)

زمان پیوستن
    02 Feb 2006
    شهر
    تبريز
    اتومبيل
    تندر 90 مدل E2 پايه
    گوشی موبایل
    K750

پیش گزیده

سلام

من مطالب مفيدي رو كه در بخش گيربكس تندر 90 نوشته شده بود رو خوندم.
    يه سوال برام پيش اومده و اون اينه كه اگه بخواهيم از سيستم توصيه شده يعني تعويض دنده ها در 4750دور تبعيت كنيم، با اين مطلب كه توصيه شده زير 1000 كيلومتر كاركرد از 3000 دور بالاتر نريم مغايرت پيدا ميكنه، يا من اشتباه متوجه شدم و محدوديت دور 3000 واسه موقعي هست كه بحث تعويض دنده ها نيست؟

در ضمن اگه بخوام حداكثر با دور 3000 رانندگي كنم با دنده 3 بيشتر از 60 تا نميره ، با دنده 4 بيشتر از 80 تا نميره و با دنده 5 بيشتر از 120 نميره، ميخواستم بدونم طبيعيه؟

ممنون

زمان پیوستن
    11 Aug 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    L90-E2
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson K750i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط adeliry مشاهده گفتگو
    سلام

من مطالب مفيدي رو كه در بخش گيربكس تندر 90 نوشته شده بود رو خوندم.
    يه سوال برام پيش اومده و اون اينه كه اگه بخواهيم از سيستم توصيه شده يعني تعويض دنده ها در 4750دور تبعيت كنيم، با اين مطلب كه توصيه شده زير 1000 كيلومتر كاركرد از 3000 دور بالاتر نريم مغايرت پيدا ميكنه، يا من اشتباه متوجه شدم و محدوديت دور 3000 واسه موقعي هست كه بحث تعويض دنده ها نيست؟

در ضمن اگه بخوام حداكثر با دور 3000 رانندگي كنم با دنده 3 بيشتر از 60 تا نميره ، با دنده 4 بيشتر از 80 تا نميره و با دنده 5 بيشتر از 120 نميره، ميخواستم بدونم طبيعيه؟

ممنون
    با سلام
    در كاتالوگ انگليسي لوگان نوشته است:
    و اين محدوديت دور موتور براي بالاترين دنده (دنده 5) مي باشد. نه براي دنده هاي ديگر.
    چون در دنده 5 فشار بيشتري به موتور مياد.

For the first 1000 km (600 miles), do not exceed 130 km/h
    (78 mph) in the highest gear, 3000 to 3500 rpm.

On completion of 1000 km (600 miles) you may use your
    vehicle normally. However, it is only after 3000 km(1800 miles)
    have been covered that you may expect full performance.

زمان پیوستن
    02 Feb 2006
    شهر
    تبريز
    اتومبيل
    تندر 90 مدل E2 پايه
    گوشی موبایل
    K750

پیش گزیده

خوب يعني با خيال راحت در دور 4750 تا دنده عوض كنيم؟

دوستان در حالت رانندگي نرمال با چه دور موتوري رانندگي ميكنند؟ 3000؟4000؟ يا....
    اگه سرعت ملاك تعويض دنده هست واستون، در چه سرعتهايي اقدام به تعويض دنده ميكنيد؟

زمان پیوستن
    11 Aug 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    L90-E2
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson K750i

پیش گزیده

خوب يعني با خيال راحت در دور 4750 تا دنده عوض كنيم؟

دوستان در حالت رانندگي نرمال با چه دور موتوري رانندگي ميكنند؟ 3000؟4000؟ يا....
    اگه سرعت ملاك تعويض دنده هست واستون، در چه سرعتهايي اقدام به تعويض دنده ميكنيد؟

گشتاور ماكزيمم لوگان در دور موتور 3750 بدست مي آيد. و شما بايد زماني نسبت به تعويض دنده اقدام كنيد كه دور موتور حوالي 3750 باشه (حالا يكم بيشتر يا يكم كمتر)
    خود من هميشه سعي مي كنم بين 3300 الي 3500 دنده ها را عوض كنم. و فكر مي كنم دور موتور بهينه اي براي تعويض دنده باشه.
    در اكثر خودرو ها ، زماني كه عقربه دور موتور در وسط صفحه مي باشد ، به نظر من جاي مناسبي براي تعويض دنده است. (در مورد لوگان حدود 3500 دور ، عقربه دور موتور وسط صفحه قرار مي گيرد)
    4750 براي تعويض دنده در ميدان مسابقه يا رانندگي اسپرتي مناسبه
    همه موارد بالا نظر من بود
    اما در مورد آب بندي ماشين ، با اينكه در كاتالوگ نوشته در "دنده 5 بيش از 130 كيلومتر و دور موتور بالاتر از 3500 حركت نكنيد" ، به شما توصيه مي كنم تا قبل از 1000 كيلومتر اول زياد به ماشين فشار نياريد و سعي كنيد دور موتور براي مدت طولاني در هر دنده اي بالاتر از 3500 نرود و بخصوص هرگز با دنده مرده حركت نكنيد ، هرگز
    ضرر حركت با دنده مرده خيلي بيشتر از دور بالاي موتور است.
    تا اتمام هزار كيلومتر اول صبور باشيد و ملاحظه كنيد.
    اما بعد از تمام شده 3000 كيلومتر ، مطمئن باشيد ماشين شما به حداكثر توانايي رسيده.
    موفق باشيد

15. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ac800fr به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

adeliry (6 December 2008), اصغر رضازاده (15 February 2012), ghahremanimehdi (2 April 2009), kian99 (5 December 2008), mohammad1983 (5 December 2008)

زمان پیوستن
    02 Feb 2006
    شهر
    تبريز
    اتومبيل
    تندر 90 مدل E2 پايه
    گوشی موبایل
    K750

پیش گزیده

ممنون از توضيحاتتون.

ميخواستم بدونم واسه شما هم حداكثر سرعت قابل دسترس در دور 3000 مثل همونهايي هست كه من گفتم؟

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

...............
    ميخواستم بدونم واسه شما هم حداكثر سرعت قابل دسترس در دور 3000 مثل همونهايي هست كه من گفتم؟
    واسه من هم همینطوره و احساس میکنم برای سرعت بیشتر رفتن مثلا 130 یا 140 به ماشین فشار میاد(با توجه به صدای موتور اینو میگم و انگار ماشین یک دنده کم داره ، یکی دوبار دستم رفت که برم دنده 6 !!!!!!)
    الان 1500 تا باهاش رفتم و تفاوت محسوسی با روزهای اول نداره.

منم میخوام بدونم دوستان دیگه با سرعتهای مثلا 140 دور موتورشون روی چند میاد و صدای موتور آزاردهنده نمیشه؟

18. کاربر زیر از دوست گرامی Mr.Hossein به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ac800fr (6 December 2008)

زمان پیوستن
    30 Jul 2008

پیش گزیده

جنابadeliry من تو رانندگی به این نتیجه رسیدم که شما دنده رو باید در دور موتوری عوض کنی که تو دنده بعد دورموتور از 2 پایین تر نیاد وگرنه به ماشین فشار میاد. تو دنده 1 یکم بد جوره وگرنه تو بقیه دنده ها میشه از رو صدای موتور تشخیص داد.

جنابMr.Hossein من تندر ما اینجوریه که تا 120 راحته بعد از 110 تا125 یکم سخت پر میشه بعد راحت پر میشه البته ما تا همین 140 تا رفتیم ولی فکر کنم تا تهش همین جور باشه.
    باتشکر

20. کاربر زیر از دوست گرامی لوگان به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Mr.Hossein (6 December 2008)

صفحه 2 از 14 اولاول 12345678912 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند