تبليغات در پي‌هالز

صفحه 24 از 24 اولاول ... 141718192021222324
نمایش نتایج 300 به 302 از 302

نام گفتگو: بحث روغن و فیلتر ریو

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

دوست عزيز آقاي وكيل زاده
    سلام. از اينكه مقالات مفيدي را لينك كردي ممنونم . با توجه به مطلب كه در سايت اشاره شده هست و من نقل قول مي كنم :
    "همچنین در صورتیکه در نقاط سردسیر کشور ، مانند آذربایجان یا چهار محال و بختیاری زندگی می کنید (دماهای زیر ۱۰- درجه سانتیگراد) و ناچار به استفاده از روغنهای با پایه زمستانی ۱۰ یا ۵ هستید ، حتما سعی کنید از روغنهای چند ویسکوزیته ای استفاده نمایید که عدد دومشان بیشتر از ۳۰ نباشد."
    با توجه به اينكه دماي شهر ما در زمستان زير 20 درجه هم ممكن است برسد به نظر مي رسد بهتر است از روغن 5W30 استفاده كنم. البته چون اين روغنها اغلب فول سينتتيك هستند و طبق نوشته سايت لينك شده روغن هاي ماينرال و نيمه سينتتيك اغلب با پايه پارافين توليد مي شوند اما فول سينتتيك ها نه . به شك افتادم كه آيا براي ريو مي توانيم از فول سينتتيك ها استفاده كنيم؟ لطفا اگر مقاله اي در اين مورد از يك مرجع معتبر داريد انرا هم لينك نماييد.
    درخصوص تابستان با توجه به نوشته هاي سايت لينك شده استفاده از روغن 20W50 هم مانعي ندارد و عملا در دماي تابستان تفاوت معني داري با 10W40 نخواهد داشت و به نظر مي رسد استفاده از روغن با عدد پايه سبك تر خرج اضافه باشد. نيمه سينتتك ها و فول سينتتيك ها هم آنطور كه در مقاله نوشته شده عملا براي روغن ها با عدد پايه سبك تر مفيد هستند (بالاخره فهميدم چرا براي اعداد پايه 15 و كمتر نيمه سينتتيك و فول سينتتيك فقط توليد مي شود!) و براي استفاده در شرايط آب و هواي تابستان مزيت چنداني نخواهند داشت. البته همانطور كه گفتم من تا الان كلا از روغن مخصوص ريو (كه نيمه سينتتيك و 10W40 بود)استفاده كرده ام و الان هم روغن مخصوص توليد نمي شود 2 قوطي بهران سوپر پيشتاز 10-40 خريده ام . ولي خوب ظاهرا در تابستان نياز نيست از 10-40 استفاده بشود.
    ضمنا دوست عزيز بسيار خوشحالم كه بعد از دتها كه اين سايت خيلي خلوت شده بود به سايت سر مي زني و با مطالب مفيدت راهنمايي خوبي انجام مي دهي.

زمان پیوستن
    06 Mar 2012

پیش گزیده

شما لطف دارید به من سعید جان
    اولا از پیدا کردن یه دوست خوب دیگه خوشحالم من هم مثل شما خیلی دوست دارم این سایت هم رونق بگیره باور کنید هر روز سر میزنم ولی متاسفانه دوستان اینجا کمی کم فروغ ظاهر میشن
    من مطالبی از اینجا وو.... یادگرفتم که واقعا مفید بوده
    درخصوص محدوده دمایی روغن کاملا باشما هم عقیده هستم و بسته به دمای محیط میشه رو غنهای مجاز وخوب با قیمت کمتر خرید بدون هیچ موردی و اگه دفترچه کاندایی و امریکایی و ایرانی ماشین رو داشته باشید کاملا این موضوع روشن میشه تو امریکا کانادا 10-30یا 5-20و5-30 توصیه شده به دلیل سرایط دمایی اونجا و اینجا 10-40و20-50و 20و30و5-20و...رو مشخص کرده بدلیل شرایط متغیر دما تو کشور ما(الان من و دوستان جنوبی دیگه زیر کولر گازی هستیم واگه بیرون بریم جزغاله میشیم ولی درشمال کشور هنوز بخاری روشنه ) ویکی از دلایل توصیه این 10-40 هم همینه که برای کل مناطق ایران (95%)خوبه
    درخصوص مینرال بودنش هم باتوجه به مقالات ارائه شده 10-40 اصلا خوب نیست و مجاز نیست استفاده بشه (به همین دلیل هم هست که 10-40 و اصولا کمتر از 15مینرال تولید نمیشه)
    و در روغن مینرال بازم طبق مقالات هرچی اعداد نزدیکتر باشن بهتره (ترکیب رسوبات و پلیمر و....)و با توجه به عدم اطلاعات کافی بسیاری از عزایزان روغن فروش قدرت انتخاب کمه و گیر اوردن مورد مناسب کمی سخت
    پس مورد نیمه سنتتیک توصیه میشه که بسیاری از این دردسر هارو نداره و عملکرد بهتری درشرایط سخت موتور(لحظه استارت و دور بالا) و دردما های مختلف (خیلی کمتر دچار تغییر خاصیت میشه )داره و از موتور محافظت بهتری میشه بنابراین به نظر من کمی هزینه بیشتر ارزشش رو داره
    تو روغن ها تابه حال بهترین از نظر کارایی و اطلاعات فنی و علمی بهترین بهران سوپر پیشتاز 10-40 نیمه سنتتیک و پارس سوپر پایا 10-40-نیمه سنتتیک هستن
    درخصوص تمام سنتیک هم من هم مثل شما مرجع درستی پیدا نکردم که میشه یا نه و جرات امتحان هم ندارم ولی تعدای از دوستان استفاده کردن و تا حالا موردی نداشتن
    یه توصیه دیگه دنبال روغن خارجی نرین که دومدل بالا حتی از نمونه های مرغوب خارجی هم کیفیت بالا تری دارن تا جایی که برای بنز های سواری مونتاژی ایران خودرو از بهران استفاده میشد

زمان پیوستن
    18 Mar 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Rio
    گوشی موبایل
    QTek-HTC Touch Diamond2

پیش گزیده

قیمتها خیلی بالا رفتن:
    پارس پایا(SJ 20-40) رو با سال تولید 90 خریده بودم 13 تومن هفته پیش با قیمت جت پرینت روش گرفنم 33
    ابرانول هم مدل 8000 رو پیشنهاد داده با درجه کیفی SG که با توجه به اینکه توصیه میشه درجه کیفی بالاتر از پیشنهاد کارخانه استفاده بشه ایرانول 12000(SJ) رو به خورد ماشین بدین بهتره
    اینم لینک قیمتهای جدید مصوب ایرانوله :
    iranol.ir/fa/fullmode/page/pricelist.html
    خجسته باد فراموشی تان که موجب خوشبختی تان است.
    ^نیچه^

صفحه 24 از 24 اولاول ... 141718192021222324

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند