تبليغات در پي‌هالز

صفحه 13 از 13 اولاول ... 3678910111213
نمایش نتایج 157 به 169 از 169

نام گفتگو: بهترين سرعت و بهترين دور موتور براي تعوض دنده در 206

زمان پیوستن
    06 Nov 2014

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Sayeye Khorshid مشاهده گفتگو
    ترجيحا اين کار رو نکنيد. چون دنده يک در هر خودرويي خصوصا غ²غ°غ¶ دنده قدرتي هست بيشتر تا اينکه دنده سرعتي باشه. بعد هم اون شتابي که تو دنده يک با سرعت غ³غ° ميگيريد و احتمالا تا 40-50 ميخايد بالا بکشيد تا زودتر به سرعت 70-80 برسيد به علت اضافه شدن يک تعويض دنده بيشتر با دادن به دنده دو برابري ميکنه. از اون گذشته مگه چقدر شتابتون تغيير خواهد کرد! نهايتا چند صدم ثانيه يا يک ثانيه! تو پيست که نيستيد که کمي به ماشين رحم کنيد و کتر خطر آفرين باشيد من تضميني قول ميدم اين يک ثانيه تاثير شگرفي تو زندگيتون نداره.
    اين هايي که گفتم بحث زماني-سرعتي و بحث فرهنگي کار بود. اما از نظر بحث فني بايد گفت چنين تعويض دنده اي خيلي هم راحت نيست چون تقريبا دنده به زور جا ميره وطبعا هيچ زور و فشاري هم بي تاثير نيست و اگر قرار باشه گيربکس مثلا 6-7 سال يک بار بازديد بشه اين زمان ممکنه به 4-5 سال تقليل پيدا کنه. و اين مسئله سواي فشاري هست که روي انجين سيلندرها و سرسيلندرها مياد(تو اين فرآيند اونا بيشتر آسيب ميبينن).
    ممنون از پاسختون دوست گرامي
    تا اين جا اوکي... حالا فرض کنيد با همين 70-80 تا داريم ميريم و مي رسيم به يه سربالايي
    اينجا سرعت رو کم کنيم و نسبت به کيلومتر شمار ، دنده کم کنيم؟ يعني برسونيم به 30 و بزنيم به دنده 1 تا ماشين قدرت بالارفتن رو داشته باشه؟

زمان پیوستن
    24 May 2010
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    MAZDASPEED CONCEPT LINE ELEVEN
    گوشی موبایل
    SonyEricsson U1i

پیش گزیده

با سلام.
    دوست عزیز شما یک شرایط کلی رو بیان میکنید،انتظار دریافت پاسخ جزئی رو دارید.اون چه مسیر و چه شیبی در ذهن شماست که به یکباره سرعت ماشین از 70-80 تا برسه به 30 تا.بعدشم بر فرض هم رسید به 30 تا چه اسراریه که حتما معکوس 3 به 1 بدید تو اون سرعت و با سنگینترین دنده ممکنه حرکت کنید؟
    شما میخوای سربالایی رو طی کنید،سعی کنید دور موتور ماشین رو تو محدوده ماکسیمم گشتاور تولیدی موتور و به نسبت سرعت و دنده ای که قرار دارید و وزن سرنشینان خودرو و شرایط مسیر پیش رو متنایب کنید و این مجموع شرایطی است که راننده در اون قرار میگیره و بر اساس اون شرایط باید نوع رانندگی خودش و سرعت ماشین و دنده مناسب رو انتخاب کنه،و این قضیه پارامتر های ثابتی نداره که بشه حواب ثابت و مشخصی رو بابتش اعلام کرد...!

3. کاربر زیر از دوست گرامی MaZi Zo0M Z0oM به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Sayeye Khorshid (9 November 2014)

زمان پیوستن
    09 Oct 2010
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    GALAXY s plus

پیش گزیده

فاصله دنده ۱و۲خیلی زیاده حالا توی تیپ ۵خیلی حس نمیشه وتیپ ۲که موتورش ضعیفه وقتی یکو پر میکنید ومیرید دو به یکباره شاهد افت شدید دور هستید
    توی دنده های دیگه فاصله دنده ها خیلی نزدیک به همه مخصوصا توی ۳/۴/۵
    پس با دنده یک اکر میخاید از یه شیب برید بالا حواستون باش زود تعویض دنده نکنید چون بدحور غاقل گیر میشید توی ۲و۳و۴خیلی نیازی نیست چون افت دور به نسبت کمتره

زمان پیوستن
    06 Nov 2014

پیش گزیده

ممنون از پاسخ دوستان

زمان پیوستن
    06 Nov 2014

پیش گزیده

دوستان الان من واسه رفتن از 1 به 2 ، مستقيم به 2 مي رم . يعني خلاص نمي کنم.
    آيا حرکتم درسته ؟ يا بايد خلاص کنم و بعد برم 2؟
    واسه دنده هاي بالاتر و همچنين معکوس هم بايد خلاص کنيم و بعد به ترتيب دنده عوض کنيم؟
    از بس هر کسي يه جور اظهار نظر ميکنه ، رسما گيچ شدم!!

زمان پیوستن
    09 Oct 2010
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    GALAXY s plus

پیش گزیده

خیر داداش خلاص احتیاج نیست مستقیم به دنده مورد نظر برید

8. کاربر زیر از دوست گرامی enginer03 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

zamanphp (14 November 2014)

زمان پیوستن
    27 Mar 2007
    شهر
    بوشهر
    اتومبيل
    Sedan Alx+T3
    گوشی موبایل
    i-phone5

پیش گزیده

سيستم اين ماشين هم اينقدر تو اين زمينه حساس نيست که اين همه حساسيت بخايد به خرج بديد. ولي از يک به دو رفتن خير خلاص کردن نميخاد. براي معکوس کشيدن هم کلا معکوس کشيدن کار خيلي خوبي نيست اما ميکشيد طبعا دنده ها رو يکي يکي کم کنيد فشار کمتري رو به مجموعه وارد ميکنيد. اما خوب بعضي وقت ها هم شرايط اضطراري تر از ايناست که آدم به اين چيزا بخاد فکر کنه.
    Be the change you want to see in the world

10. کاربر زیر از دوست گرامی Sayeye Khorshid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

zamanphp (14 November 2014)

زمان پیوستن
    06 Nov 2014

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Sayeye Khorshid مشاهده گفتگو
    سيستم اين ماشين هم اينقدر تو اين زمينه حساس نيست که اين همه حساسيت بخايد به خرج بديد. ولي از يک به دو رفتن خير خلاص کردن نميخاد. براي معکوس کشيدن هم کلا معکوس کشيدن کار خيلي خوبي نيست اما ميکشيد طبعا دنده ها رو يکي يکي کم کنيد فشار کمتري رو به مجموعه وارد ميکنيد. اما خوب بعضي وقت ها هم شرايط اضطراري تر از ايناست که آدم به اين چيزا بخاد فکر کنه.
    ممنون از پاسختون
    مي فرماييد معکوس کشيدن کار خوبي نيست. پس وقتي تو دنده هاي سبک داريم رانندگي مي کنيم و قصد توقت داريم ، يعني دنده کم نکنيم و سرعتمون رو کم مي کنيم و زمان توقف، خلاص کنيم و بعد با رفتن به دنده 1 حرکت کنيم؟
    چون امروز ديدم دوستم دقيقا همين کار رو کرد. يعني تو بزرگراه يا 3 حرکت مي کرد و با همين دنده سرعتش رو کم کرد تا رسيد پشت چراغ قرمز ، و بعد خلاص کرد و با سبز شدن چراغ ، رفت به دنده 1 و حرکت کرد

زمان پیوستن
    09 Oct 2010
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    GALAXY s plus

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط zamanphp مشاهده گفتگو
    ممنون از پاسختون
    مي فرماييد معکوس کشيدن کار خوبي نيست. پس وقتي تو دنده هاي سبک داريم رانندگي مي کنيم و قصد توقت داريم ، يعني دنده کم نکنيم و سرعتمون رو کم مي کنيم و زمان توقف، خلاص کنيم و بعد با رفتن به دنده 1 حرکت کنيم؟
    چون امروز ديدم دوستم دقيقا همين کار رو کرد. يعني تو بزرگراه يا 3 حرکت مي کرد و با همين دنده سرعتش رو کم کرد تا رسيد پشت چراغ قرمز ، و بعد خلاص کرد و با سبز شدن چراغ ، رفت به دنده 1 و حرکت کرد
    داداش منظور ايشون اينه که مثلا اگر داريد با دنده 5در بزرگراه حرکت ميکنيد وميخايد با دنده ماشين رو نگه داريد ابتدا به دنده 4بعد 3وبعد دو بيايد
    اگر يکدفعه از 5بيايد 3گشتاور پيچشي زيادي به مجموعه شافت وارد ميشه که باعث بريدن شافت ميشه

زمان پیوستن
    06 Nov 2014

پیش گزیده

تو مدتي که دارم رانندگي مي کنم سرکاروم با مسير سربالايي نيوفتاده بود. ديروزبا دنده 2 که مي رفتم بالا ، دور موتورهمين جور رفت بالا. ونزديک 4 شد و صداي موتور هم خيلي زياد شود. مونده بودم دنده کم کنم يا اضافه کنم!!!!
    راه اصولي کدوم هست؟
    ماشينم 206 تيپ 5 هست
    ممنون

زمان پیوستن
    20 Jan 2015
    شهر
    رشت
    اتومبيل
    206 t5وmazda 3N
    گوشی موبایل
    Sony Z1

Smile

نقل قول نوشته شده توسط Malkemid مشاهده گفتگو
    بهترين دور موتور براي تعويض دنده تو تيپ هاي مختلف چيه؟....و اينكه تا چه حد دور موتور بالا بره آسيب مي رسونه؟

سلام
    بيشترين قدرت موور در دور 5500rpm که بالاتر از ان با کاهش توان همراست اما تعويض در 3000تا3500 بهترين راندمان توان وسوخت را خواهيد داشت و کمترين اسيب به موتور خودروي شما.

زمان پیوستن
    06 Mar 2016

پیش گزیده

با سلام دوست عزیز شما اگر می خواهی کشش و توام موتور ماشینت بالاتر بره بهتره از فیلتر اسپرت استفاده کنی که شتاب ماشین و عمر موتور را زیاد می کنه بعد میتونی دنده را روی دور موتور 4 تا 5 هزار عوض کنی حتی
    بیشتر چون نفس ماشینت بهتر شده قیمتی هم نداره یه لوله خورطومی سر کج از نمایندگی بخر با یه فیلتر اسپرت بعد خوت نصب کن.

موفق باشی

زمان پیوستن
    16 Mar 2016

پیش گزیده

سلام دوستان
    ماشين من گاز ميخوره ولي متناسب با گاز راه نميره مثلاً دنده كه ميدي گاز رو فشار ميدي دور موتور يكدفعه بالا ميره و يك چند لحظه اونجا ميمونه بعد مياد پايين و ماشين يواشيواش دور ميگيره بايد پدال رو با آرومي خيلي آروم فشار بدي كه اين مشكل كمتر پيش بياد اگر يكم سريعتر فشار بدي همين حالت پيش مياد انگار توي خلاصي داري گاز ميدي توي خلاصي چطور گاز ميديد و ماشين راه نميره فقط دور موتور يكدفعه اي بالا ميره اين هم همين حالت هست و اگر يكدفع اي گاز بدي همين جوري ميشه بعد چند لحظه خودش مياد پايين و شروع ميكنه يواش يواش متناسب با سرعت بالا رفتن باز يكم ميخواي سرعت بيشتر بشه بيشتر فشار ميدي باز اين اتفاق ميوفته
    علت از چي هست در ضمن با كپ کردم ماشين اشتباه نكنيد دوستان
    راهنماييم كنيد
    در ضمن شمع و و اير ها نو شد مشکل حل نشد.کويل رو عوض کردم والوو انداختم دو روز خوب بود دوباره همانطور شد.روي کروز که بيشتر اين عيب خودشو نشون ميده.ديسکو صفحه رو هم هرجا نشون دادم گفتم خوبه.فقط گيربکس از سر کاسه نمد گلويم يکم نشت روغن داره.کسي ميدونه مشکل ماشين چيه.مدل 89 صندوق دار وي هشت آريانا.

صفحه 13 از 13 اولاول ... 3678910111213

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد