تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 21 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 273

نام گفتگو: تجربه رانندگی با خودروی گل

زمان پیوستن
    06 Apr 2004

پیش گزیده تجربه رانندگی با خودروی گل

اين ماشين براي كشورهاي گرمسير طراحي شده بازار اصلي اون در آمريكاي جنوبي و مناطق استوايي هست
    ((از اون رادياتور روغنش معلومه))
    موتور a4 audi هست البته موتور 1800cc
    سيستم ترمزها ضربدري هست
    فنر بندي مك فرسون
    از قويترين سيستم ضد سرقت بهره ميبره ((شيشه بالا بر اتوماتيك هم داره))
    http://www.volkswagen.hn/iti/vw/vw_sp.aspx?id=2089
    در كل بنده اين ماشين رو به زانتيا و مزدا ترجيح ميدم
    در ضمن به اين دليل هست كه با يكمي دستكاري زانتيا 2000 رو در شتاب ....
    Potencia Máxima: 100 hp @ 5250 rpm.
    Torque Máximo: 15.5 kgfm @ 3000 rpm.
    3000-5250
    ولي زانتيا ::::

-------------------------------
    ترك : BMW 325 xiT 175 ft.lbs @ 3,500 RPM
    فكر كنم با مقايسه با اينBMW كه مدل اسپورت هم هست به شتاب بالاي گل پي ببريد
    4my people

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی babaei به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اروپای واحد (20 August 2007), M.Sadeghi (16 May 2006)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده راهنمائی از دارندگان VW GOL

سلام
    از دوستانی که خودشان فولکس گل را دارند خواهش میکنم از مشخصات دقیق و اپشانهای موجود و امکانات ماشینشون و از مصرف و هندلینگ و در کل نظرشون رو در مورد گل بفرمایند تا من و بقیه دوستان علاقه مند و درصدد تهیه از تجربه و نظر این دوستان در انتخاب گل استفاده کنیم.
    با تشکر
    آخرین ویرایش به وسیله farzad2 : 30 June 2005 در 04:47 PM

4. کاربر زیر از دوست گرامی farzad2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

اروپای واحد (20 August 2007)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

من در یک فوروم دیگه تونستم نظرات یک خریدار گل رو پیدا کنم و برای اطلاع دوستان این فوروم سعی میکنم مطالب مفید رو در اینجا کپی کنم. کلیه مطالب مربوط به من نیست و اگر کمی به هم ریخته و بی نظم است فقط بخاطر انتقال تعداد محدودی از نوشته ها بصورت اجمالی و خلاصه است.
    از این این خط یه بعد رو منتقل کردم.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    بالاخره بعد از حدود یک ماه تاخیر 4 شنبه هفته پیش گل ما رو تحویل دادن
    سه شنبه صبح زنگ زدن گفتن حوالتون آماده است بیاین بگیرین. فرداش رفتیم خیابون هویزه حوالمون رو گرفتیم. گفتن برین جاده مخصوص کرج کیلومتر 16 ماشیتون رو تحویل بگیرید.
    تقریبا ساعت 9و 5 بود رسیدیم
    حواله رو از ما گرفتن گفتن برین طبقه بالا منتظر شین تا صداتون کنیم
    سالن انتطار شیکی بود:میز نوشیدنی های داغ ،میز نوشیدنی ها سرد،میز میوه و شیرینی.
    تا اینحاش بد نبود
    ولی انتطار 3 ساعته بعدش کلافمون کرد.
    حدود 11و 5 بود که صدامون کردن گفتن بیرن سالن تحویل
    ماشین رو شسته بودن(مثلن) باکش هم نصفه بود
    ی توضیح مختصری در باره موتور و تجهیزات ماشین دادن و ی نگاهی تو ماشین انداختیم
    قاب پلاستیکی رو ترمز دستی ی 4 -5 سانتی عقب جلو می شد.بهش گفتم . ی نگاهی کرد
    و گفت نه اقا این طبیعیه WoW.
    رفتم تو ماشینی که کنار ماشین ما واستاده بود نگاه کردم ، دیدم که قابش ثابته . صداش کردم
    گفتم اقا این ماشینه خرابه، قابش حرکت نمی کنه، درستش کن
    اومد نگاه کرد.انگار دفه اول بود می دید!! بعد رفت یکی رو صدا کرد اومد قاب رو سفتش کرد
    در داشبود هم درست بسته نمی شد. چراغش هم روشن نمی شد. ولی گفتش این طول می
    کشه. امروز هم آخر هفتس سرمون خیلی شلوغه . ی روز دیگه بیا درست می کنیم(رسمن
    پیچوند)ما هم که خسته شده بودیم با کلی منت قبول کردیم
    خلاصه ساعت 12و 5 اومدیم بیرون.تا اومدیم یک رو پر کنیم گفت : تق!!!!!! اه این چیه دیگه
    واستادیم دوباره مو قع واستادن گفت : تق
    رفتیم یارو رو صدا کردیم اومد ی دوری زدیم . گفت تعجب می کنم چرا این صدا رو میده . البته
    خیلی جدی نیست. شما برو ی یکی دو روز باهاش رانندگی کن ببین تو سرعت چه جورییه ،
    صداش بیشتر میشه یا نه
    گفتم نمی خوایین ی نگاه بندازین ببینین چه خبره؟ گفت نه این صدا خیلی جدی نیست.شما تو
    هفته بعد ی سر بیا با اون اشکال داشبورد با هم رفع می کنم!!!!!!!!!!!!!
    خلاصه اومدیم بیرون . همون جا و بیرون سالن تحویل"بیمه ارگ جدید(بیمه ایران) " بود گفتن می
    تونید باچهل درصد تخفیف ماشین رو بیمه بدنه کنین . 280 هزار تومن گرفت و بیمه کرد
    .
    داخل همون جا و در کنار سالن تحویل ی فروشگاه لوازم اسپرت بود. اول به نظرمون اومد که
    حتمن جنساشو به قیمت خون باباش میده ولی بعدن که ی سر رفتیم ستارخان دیدیم که نه
    همچین هم قیمتاش پرت نبوده. قیمت بعضی از جنساش حتی بهتر هم بود.
    مثلن چادر ماشن رو 24 تومن میداد و کفی ماشین رو 22 تومن!!!
    -----------------
    البته دنده ها رو تا حدود 4000 تا بیشتر پر نکردم ولی انتطار داشتم بیشتر از این راه بره
    تو دفتر چش نوشته تا 1000 کیلو متر اول دنده ها رو تا 3/4 دور مجاز پر کنین
    در ضمن گفتش ماشین سرویس دوره ای نیاز نداره ولی تا دو سال یا 50 هزار کیلومتر گارانتیه
    ----------------
    ماشین نسبتن نرمیه.تو این دو سه روزه حدود 270 کیلومتر باهاش راه رفتیم.گدشتن از پیچها
    هم باهاش کار راحتیه. جای پای صندلی عقب هم قابل قبوله و و ی مسافت 1 ساعت و نیمه
    در خارج شهر(مسیر تهران رودهن) سواری خوب و لذت بخشی داشت
    صدای موتور لذت بخشه.صدای اضافی داخل کابین زیاد نیست. فقط صدای موتود میاد و در
    مواقعی که اسفالت خیابون درشت باشه!! ی مقدار صدای لاستیکا هم میاد.اما با روشن کردن
    صبط صدای دیگه ای نمی شنوی.ضبط کاست یا 6 خروجی. که کیفیتش کا ملن قابل قبوله(اگه
    ) ضبطش پنل دار بود نیازی به عوض کردن نداشت ، امکان وصل شدن به چنجر رو هم داره
    متاسفانه اینکه ضبط ماشن پنل دار باشه یا ثابت شانسیه!!!!!و بعضی ها ثابت وبعضی دیگه پنل داره
    ----------------------------
    من تو 206 زیاد ننشستم و فقط می تومن بگم ردیف عقب صند لی هاش راحت تر از
    هستش. صداش رو هم بیشتر از 206 دوست دارم . پسر داییم که206داشته وقتی سوار شد گفت نرمتر از 206 ه
    اما این مسیر رو 3 هفته بود که با 405 می رفتیم . 405 نرمتر از گل بود
    در مور د قدرتش ،خوب البته به موتور زیاد فشار وارد نیو وردیم اما با همون دورموتور 2000 تا
    تو سربالایی ها کمتر نیاز به معکوس داشت 4000
    ضمنن گل دارای دزد گیر فابریک با دو عدد چشمی بر روی کنسول سقفی(با امکان غیر فعال کردن آن) و بدون شوک سنسور و با قابلیت بالابردن شیشه ها (در صورت فراموشی)پس از قفل کردن ماشین.همچنین اژ یر اون به بوق ماشین وصله که البته صدای اون با بوق ماشین فرق داره و زیر تر از صدای بوق هستش

ی رنگ قهوه ای صدفی هم تو نمایندگی مرکزی گذاشته بودن که از 45 روز دیگه تحویل میدن ;خیلی قشنگ بود ی عکس هم ازش گرفتم منتها چون فلاش نردم خوب نیفتاده و مشخص نیست
    راستش اون صدا فکرم رو مشغول کرده بیشتر موقع حرکت و موقع ترمز کردن این صدا رو میده احساس هم می کنم از چرخ جلو سمت راسته و لی مطمین نیستم. به نظر شما چیه؟
    در مورد صدای دزد گیرش هم موافقم ولی خوبیش اینه که صداش تابلو ، با دزدگیر ای دیگه قاطی نمیشه
    راستی لرزش موتور هم در دور ارام ی مقدار زیاده .بخاطر نردن بنرینه سوپره؟
    -----------------------------------
    سایر تجهیزات:
    هر 4 شیشه برقی و اوتوماتیک با امکان بازگشت در صورت برخورد با مانع (این ویژگی در هنگام قفل کردن که شیشه های بار مانده بالا می روند وحود ندارد)و
    صندق پران برقی با امکان باز کردن بوسیله ریموت کنترل(در هنگام روشن بودن ماشین باز نمی شود)و
    قفل شدن درها در سرعت های بالای 18 کیلومتر بر ساعت
    دو عدد اربگ جلو
    اینه های کناری برقی
    فعلن اینا رو یادم اومد
    راستی چراغ مه شکن عقبش هم مثل ورنا یوریه
    فقط چراغ سمت چپش روشن میشه و سمت راست نداره
    -----------------------------
    ادامه دارد

6. کاربر زیر از دوست گرامی farzad2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

M.Sadeghi (16 May 2006)

زمان پیوستن
    29 Jan 2005

پیش گزیده

ادامه از پست قبل:
    ای بی اس نداره توی کاتالوگ اولیه داشت ولی الان نداره
    همونطور که گفتم 2 تا ار بگ جلو هم داره
    د رمورد کیفیت داخل هم باید بگم از لنگه دمپایی های با کیفیتی استفاده کردن
    قیمت تمام شده تقریبن13.90
    . ترمزاش بد نیست ، تو دفترچش نوشته تا 500 کیلومتر اول ترمز ها اب بندی نشده الان ترمز رو زیاد فشار میدی جیغش در میاد(همون مسئله خط خطی شدن دیسک که اگه اشتباه نکنم فرهاد خان تو ی تاپیکی اشاره کرد.) ولی با این وجود فعلن که کم نیاورده البته ی مدت باید بگذره تا بشه نظر داد.
    الان 13و 500 اخرین قیمتی هستش که دارم(تو بازار منظورمه) در ضمن اگه کسی متولد قبل از سال 1319 هستش یا می تونه شناسنامه جور کنه!!!!!!می تونه بره ثبت نام کنه باشرایط ویژه با سود مشارکت 18 درصد.
    تاره کجاشو دیدی حمزه جان بلوار اصلی که به اسم بلوار ارگ هستش اینقدر شیک بود که خودم
    اینقدر رفتم تو کف معماری اروپایی و مدرنش که یادم رفت عکس بگیرم انشالله دفه بعد
    در ضمن لاستیکای ماشین هم سایزش
    185/60R14
    هستش و از لاستیکای 195 خبری نیست
    -----------------------------------------
    ی نکته ای که یادم رفت بگم عملکرد گیربکس بود. که واقعن نیاز به عادت کردن داره.بخصوص معکوس 2 به 1 و کمی هم 3 به2. دسته دنده در دنده 1 در حالت عجیبی قرار می گیره و هنگام تعویض به دو ی مقدار به سمت راست میره که اولش ادم فکر می کنه نکنه رفت 4!!!!اما خیلی زود طبیعی میشه
    هنگام تعویض دنده دور موتور افت نمی کنه و برای چند لحظه د رهمون حالت میمونه و با درگیر شدن دنده بعدی به وضعیت جدیدش می ره و یا اگر ترمز کنی به حال دور اروم بر میگرده.
    این بالا موندن دور موتور در هنگام شتاب گیری خوبه و باعث میشه دنده بعدی به نرمی ماشین رو به حرکت واداره. اما وقتی بلافاصله بعد از تعویض دنده ترمز کنی ماشین تکون می خوره و به خاطر دور بالا ترمز هم با قدرت تر عمل می کنه و باید حواست باشه که صدای سرنشین ها رو در نیاری
    -------------------------------------
    سیستم تعلیق تقریبن از پس کارش برمیاد و بین 206 و 405 قرار می گیره.
    در ضمن به صرف اینکه ی هاچ بک سوار شدی نباید انتظار داشته باشی با ی فرمون ازجا پارک در بیای بخصوص که کاپوت رو هم کامل نمی بینی
    ولی عملکرد فرمون در پیچها و گذشتن از پیجها احساس خوبی به ادم میده
    حالا که صحبت از فرمون شد ، واقعن جای فرمون تلسکوپی خالیه و معمولن حتی در حالتیکه ارتفاع صندلی در حالت مینیمم هم باشه هنگام پیاده و سوار شدن پای راننده به فرمون برخورد می کنه اما فرمون در دیدن صفحه کیلومتر سفید رنگش که توی شب آبی میشه مشکلی ایجاد نمی کنه
    ----------------------------------------------
    در مورد صدای موتور .با 206 نمی تونم مقایسه کنم چون همونطور که گفتم زیاد تو ش ننشستم
    اما صدای موتور ار بیرون حالت خشن تری داره.و مثل 206 صدای جارو برقی نمی ده
    البته گل مخصول برند برزیل فولکس واگن هستش
    از توی کاپوت گرفته تا لاستیکاش و کمربند های ایمنیش زده برزیل
    ترمز عقب هم دیسک نیست همون کاسه ای کذاییه
    کولر که گرفتم البته نه با سرنشین های کامل ،دو نفر بودیم . فن با درجه 2 وسط ظهر رضایت بخش بود. البته مهم اینه که سرنشینای عقب رو خوب خنک می کنه یا نه که هنوز امتحان نشده
    -------------------------------------
    آقا مارك لاستيكش چيه؟
    ----------------------------
    امروز ی نکته ای رو کشف کردم
    سه تا از لاستیک هامارکشون Firestone هست و یکیGoodYear
    البته گل لاستیک ها شبیه هم هستن
    به نظر من هر چه زودتر ببريد نمايندگي و اعتراض كنين. حتا زاپاس هم بايد با 4 چرخ ديگه يك جور تحويل مي دادن. وزن لاستيكاي مختلف با هم متفاوته و حتا چند گرم اختلاف هم تو سرعت بالا مهمه
    فردا دارم میرم نمایندگی بخاطر همون مواردی که گفتم ، این رو هم می گم، ببینم چی میشه
    --------------------------------------
    اگه 4 تا چرخو لاستيك ايراني ميزاشتن سنگين تر بودن حداقل مثل هم بود و اينجوريش خيلي نوبره
    ------------------------------------
    يكي از دوستان من كه يك ماه پيش تحويل گرفته بود به قدري ناراضي بود كه از كيلومتر 16 يكراست ماشينو برد نمايشگاه براي فروش

از ايرادايي كه ميگرفت ميگفت فرمونش وسط نيست - وقتي كولر روشنه ماشين اصلا جون نداره - ضبطتش يه كاست خور ال جي بوده - تو سرعت بالا با ماشين حال نكرده - وقتي پشت فرمون نشسته (قدش بلنده) هيچكس پشتش نميتونسته بشينه ( ولي ميگفت با 206 اين مشكلو نداشته . بيشتر ميگفت اندازه ماتيز بوده (‌البته فكر ميكنم ديگه خيلي شاكي شده بود كه اينو ميگفت )

( خلاصه توقعي كه داشته خيلي بيشتر بوده ) البته شكايت هم كرد و شركت حاضر شد ماشينو ازش پس بگيره منتها با قيمت 13 و خورده اي كه اين بنده خدا حواله رو خريده بود 14200 تازه 55 روز هم منتظر شده بود .
    نهايتا مثل اينكه شركت حاضر شد بهش 500 تومن برگردونه
    و بالاخره هم فروختش

حالا يه سوال واقعا فرمونش وسط نيست؟
    --------------------------------------
    منم از بدي هاش زياد شنيدم
    ---------------------------
    امروز ر فتم نمایندگی
    روز تحویل به اون بنده خدایی که تحویل میداد گفتم چراغ داشبورد روشن نمیشه .اومد نگاه کرد
    گفت اره خرابه. نگو فقط در حالتی که چراغ کوچک روشن باشه اون هم روشن میشه.
    لاستیک ها رو که گفتم ،( ی خانمی مسئول پذیرش بود) گفت که به ما ربطی نداره به
    کارخونه مربوطه به اونجا اعتراض کنین
    گفتم یعنی چه ؟ یعنی من پا شم برم کارخونه؟اگه قرار بود من با کارخونه طرف باشم( پس شما
    ها چی کاره این اینجا ؟ )اصلن می رفتم از کارخونه تحویل می گرفتم
    گفت کارخونه توی بم هستش می تونید برید تحویل بگیرید؟
    گفتم پس چی می گین برو به کارخونه اعتراض کن؟
    گفت اقا شما اصلن ماشن رو تحویل گرفتین تموم شده .اصلن شاید این لاستیک تو خیابون عوض شده؟
    گفتم اها حتمن ی دزدی اومده لاستیک (آشغال)فایراستون شما رو برداشته جاش لاستیک گودیر گذاشته؟؟؟
    دیگه بحث رو ادامه ندادم و رفتم توسالن انتظار
    متنفرم از این که با جنس مونث سر یک موضوع بحث کنم . منطق موجود در حرف هاشون ادم رو مرگ میده
    حدود ساعت 10 ماشن رو بردن تو تعمیرگاه. البته قبلش فرمون با سلیفون پو شاندن و ی مشما
    هم رو صندلی و یک کفی مقوایی هم کف ماشین انداختن
    و ساعت 2ونیم- 3 بود که تحویل دادن
    جلو بندی رو آچار کشی کردن و صداش برطرف شد.در داشبورد هم رگلاژ شد و و ی تست هم با اسکنر تو صورتحساب نوشته بود+ رگلاژ سیم گاز.
    جمعن ی صورتحساب 7350 تومنی بهم دادن که البته به حساب گارانتی منظور شد
    ----------------------------------
    به به ...به به
    اينم از ماشين آلماني كه ميگفتين
    البته نبايد به حساب اونا گذاشت ...ماشيني كه قطعاتش از آمريكاي جنوبي يا آرژانتين يا برزيل..!(يادم نيست) بياد و توي ايران(مهد خودروسازي دنيا mordam ) مونتاژ بشه بهتر از اين نميشه
    ايني كه گفتم از چند نفر شنيده بودم ...حالا واقعا از قاره آمريكاي جنوبي مياد يا نه...؟؟؟
    منظورم از وسط بودن فرمون اينه كه مركز دايره فرمون با دو زانوي راننده دقيقا يك فاصله رو داشته باشه نه اينكه فرمون يه خورده راست تر باشه
    ---------------------------------
    درسته در مورد فرمون
    البته برای فهمیدنش به دقت زیادی احتیاج هست
    من که تا نگفته بودی اصلن متوجه نشدم.
    نمیدونم این اشکال طراحیه یا عمدیه؟ چون در هنگام رانندگی هیج اشکالی ایجاد نمی کنه
    اين خودور سازي هاي آشغال ما كي ميخوان درست بشن؟!!!
    ولي خودت رو ناراحت نكن هر چي بوده تا امروز حل شده خدا كنه بهتر و بهتر هم بشه و حالشو ببري.
    راستي در مورد آب بندتي چي بهت گفتن؟
    مگه اين ماشينها هم آب بندي ميخواد؟يكي ميگفت مثل زانتيا نميخواد...
    من ديروز از جلوي نمايندگيشون توي ده ونك رد مي شدم رفتم تو و پشت فرمون نشستم. البته قبلش قضيه فرمون رو اينجا نخونده بودم كه دقت كنم ولي حسابي دكوراژه شدم.
    اولن موقع نشستن پشت فرمون مجبور شدم سرمو بدزدم كه به سقف نخوره و اگه حواسم نبود سرم داغون شده بود. چنين چيزي نه تو پرايد و نه تو 206 ديده نمي شه.
    مسئله بعدي كه توي ذوقم خورد داشبرد بي نهايت ساده ي اون بود و توضيحات نماينده كه مي گفت ترمز عقب كاسه ايه و ABS نداره و ....پس 13 و خورده اي پول چي رو مي گيرن.
    --------------------------------
    من تيپ 3 رو هم به GOL ترجيح مي دم.
    دوستان فراموش نكنيم كه با اينكه كمپاني VW ابرقدرته و آلمانيه و ... ولي اين GOL يه ماشين اصالتن برزيليه و نه آلماني ( هيچ وقت در آلمان توليد نشده ) ولي 206 ( با اينكه از كمپاني پژو خوشم نمياد) يه ماشين موفق جهانيه.
    تو دفترچه نوشته ماشن رو تا 1000 کیلومتر اول بیشتر از سه چهارم دور مجاز نتازونین!!!!!!
    ترمز ها رو هم گفته تا 500 کیلومتر اول ممکنه لازم باشه فشار بیشتری بهش بیارین تا خوب عمل کنه
    ولی الان که 470 تا رفته دیگه ترمز هاش جیع نمی کشه یکی دو بار هم قدرتش رو امتحان کردم
    راضی کننده بود.
    راستی تقریبن با گیر بسش هم مشکلم حل شده و تنها مشکلش اون سردننده بی ریختش بود که دیروز عوضش کردم
    فکر کنم کم کم داره ازش خوشم میاد
    13 و خوردهای هم معلومه دیگه پول لاستیکهای تابتا شون رو میگیرند
    ---------------------------------------

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farzad2 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

M.Sadeghi (16 May 2006), mashooly (27 September 2009)

زمان پیوستن
    28 Apr 2005
    شهر
    ساری
    اتومبيل
    آوانته
    گوشی موبایل
    siemens_sx1- n95

پیش گزیده

ممنون آقا farzad2
    یه چیزی که میخوام در مورد گل بدونم ... شتاب و مصرف بنزینشه
    اگه کسی اطلاعاتی داشت مارو بینصیب نذاره.....
    راستی تا 15 مرداد گل فروش ویژه داره...... با 3.5 ثبت نام میکنن تحویل خرداد ماه
    http://wwww.irmpc.com
    SX1 is the best
    زنده باد SMO

زمان پیوستن
    29 Apr 2005
    شهر
    Phalls
    اتومبيل
    مزدا 3 + پرایدو
    گوشی موبایل
    N79

پیش گزیده

مشخصات کامل گل:

حجم موتور 1800 سی سی، 4 سیلندر خطی
    حداکثر قدرت 100 اسب بخار در دور موتور 5250
    حداکثر گشتاور 1550 نیوتن متر در دور موتور 3000
    شتاب 0 تا 100 در 11/4 ثانیه
    حداکثر سرعت 179 کیلومتر در ساعت
    وزن خودرو 1010 کیلوگرم
    حجم باک 51 لیتر
    حجم صندوق عقب 285 لیتر
    <<< Iran …… World >>>
    <<<<< Iran ………… World >>>>>
    <<<<<<< Iran ……………… World >>>>>>>

زمان پیوستن
    16 Jun 2005
    شهر
    tehran

Talking

آقا اين فولکس گل آيا کسی ميدونه چرا همشون اگززشون زنگ زدس؟

زمان پیوستن
    03 Sep 2004
    اتومبيل
    پژو 206
    گوشی موبایل
    Nokia N90

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط julipuly
    فکر نمی کنم اینطوری که شما میگین باشه . . .
    در معرفی این خودرو این مطلب مشاهده میشه :

این خودرو دارای سیستم ترمز ضربدری است که باعث افزایش ضریب اطمینان در عملکرد سیستم ترمزها می باشد. در صورتیکه به هر دلیلی یکی از لوله های ارتباطی نشتی دهد و دچار مشکل شود، این سیستم با عملکرد ضربدری باعث کنترل و توقف مطمئن خودرو می شود.

اگه همون دو کاناله بود که اصلا لزومی نداشت بیان بشه و در کل حرکت ضایعیه !!
    با اين توضيحاتي كه داديد معلوم شد كه خودشه ....
    خب درسته كه ضايع هست ولي آخه همه مردم كه از وجود اين سيستم ها اطلاع ندارند و نميدونند كه بتور مثال RD و پرايد با قيمت خيلي پايينتر از گل هم همين سيستم ساده رو دارند و خب شخصي هم كه اتلاع نداره راحت گول ميخوره و فكر ميكنه با آخرين تكنولوژي روز مواجه شده!
    G o n e 4 E v e r

زمان پیوستن
    16 Oct 2004
    شهر
    تـهــران
    اتومبيل
    دوو ماتيز
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط julipuly
    مشخصات کامل گل:
    شتاب 0 تا 100 در 11/4 ثانیه
    اين شتابش درسته؟؟!!
    Dont fight the feeling inside

زمان پیوستن
    03 Sep 2004
    اتومبيل
    پژو 206
    گوشی موبایل
    Nokia N90

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ابليـس
    اين شتابش درسته؟؟!!
    11.4 ثانيه درست هست .. اشتباه تايپي
    G o n e 4 E v e r

زمان پیوستن
    16 Nov 2005

پیش گزیده

با سلام.
    اطلاعات kiantom در مورد فلکس گل خیلی ضعیفه.اولا مدیر عامل فلکس المان گل رو کاملا تایید کرده(از نظر کیفیت) دوما قرارداد بین المان و ایران بسته شده.در ضمن 86% قطعات المانی هست و 14% از قطعات پلاستیکی ماشین تحت لیسانس برزیل است.ماشین هم 2 سال یا 50000 کیلومتر گارانتی داره.خود المان هم کیفیت قطعات رو تا 300000 کیلومتر برای ایران تضمین کرده.در ضمن خواهش میکنم اون رو با سمند (که داخلش خیلی مسخره است ) مقایسه نکنین. طرح جلوی سمند رو از روی فلکس پاسات کپی گرفتن و به همین دلیل شبیه گل در اومده.پس سمند شبیه گله نه گل شبیه سمند.در مورد امکانات هم باید گفت که 100 اسب بخار .1800cc.
    دو تا ایربگ داره.مه شکن جلو و عقب. ترمز قدرتمند (سیستم ضربدری)که از ABSکم نداره.
    اینه های جانبی برقی. cd mp3 LG با 6 خروجی صدا
    در ضمن شیشه در صورت برخورد با مانع به صورت خودکار برمیگردند
    در مورد طرح داخلش هم کاملا سلیقه ای است .چون من خیلی خوشم میاد
    من شوهر عمم گل داره.چند بار پشتش نشتم .واقعا حال داد. هر طور شده یک دونه سفیدشو میگیرم

زمان پیوستن
    09 Jan 2006

پیش گزیده

معمولا انتظاري كه آدما از ماشين دارن خيلي با هم فرق فوكوله
    يكي پارامتر زيبايي براش خيلي مهمه يكي راحتي ماشين و بعضي ها هم دنبال كيفيتن بعضي ها هم ايمني براشون حرف اول رو ميزنه و بعضي هم به امكانات ماشين خيلي توجه مي‌كنن
    واگه كسي همه اينا رو با هم بخواد نمي تونه با زير 30 ميليون ماشين پيدا كنه يا بايد آئودي بگيره يا بي ام و ....
    و اما در مورد گل .
    من يه سالي هست كه يه 206 دارم و 30 هزار تا باش رفتم قبلا هم پرايد رنو و شش سال يه فولكس پاسات عراقي كه برا 15 سال پيش بود داشتم. خداييش بالا 200 هزار كيلومتر باش رفتم (وقتي خريدم خودش 200 هزار تا كار كرده بود) بدون اينكه يه بار نياز به تعمير موتور داشه باشم يا فكر كنم گيربكس كجاست يا اين ديفرانسيل داره يا نه (فقط تعميرات استهلاكي مثل دينام - لنت ترمز - كو بيدن صفحه كلاچ - تعويض تسمه تايم و از اين قبيل) خلاصه هر چي با اون پاسات قديمي حال مي‌كردم نمي‌دونم چرا اين 206تو رانندگي حال نمي‌ده
    حقيقت اينه كه كسي تا فولكس سوار نباشه نميتونه در موردش نظر بده

ماشيني هست كه هر چي بيشتر سوار بشيد بيشتر رضايت شما رو جلب ميكنه. در طول زمان شايد نياز به تعمير هم داشته باشه ولي ماشين به اين راحتي خودش رو نميندازه ماشين مطمئني هست همون آرم VW به آدم آرامش ميده برعكس اون دوستي كه مي‌گفت بيشتر بدرد خانوما مي‌خوره ولي من فكر مي‌كنم فولكس واقعا" ماشين مردونه اي هستش

در مورد سايت برزيل هم بايد بگم كلا فولكس برزيل تحت حمايت و نظارت فولكس آلمان توليد مي‌شه و به قول مدير اون - هر جا كه فولكس توليد بشه يه فولكس هست يعني كيفيت تاييد شده است. در مورد گل هم بايد بگم از همون پلت فرم گلف استفاده كرده و فقط براي ارزان سازي جهت بازار امريكاي جنوبي و اروپاي شرقي با اين نام و با يك ساده سازيهايي داره توليد ميشه . و قبول دارم اين ماشين يه نسل قديمي هست و شايد مونتاژ اون هم ايراداتي داشته باشه و يا قيمتش نسبت به تكنولوژيش و امكاناتش زياد باشه ولي بايد يادمون باشه داريم پول پا فولكس ميديم يعني اگه بخواد بعنوان مثال يه گلف با تكنولوژي روز با امكانات نسبتا كامل (مثل 206 تيپ 5 ) اينجا توليد بشه زير 20 ميليون امكان نداره

خلاصه اينكه اگه ميخوايد از رانندگي لذت ببريد يه گل بگيريد فقط مي‌گم چون يه فولكس هست ولي اگه مثل من تكنولوژي روز و امكانات فراوان مد نظرتون هست خوب 206 تيپ 5 بهتر جواب مي‌ده

مشخصات موتور اون از سايت زير بر روي 1800 كليك كنيد
    http://www.autoindex.org/model.plt?no=505&ass=

اين هم سايت مربوط به ايمني كه از 5 ستاره 3 ستاره ميگيره كه بد نيست
    http://www.nhtsa.gov/NCAP/Index2.cfm

و اين هم مشخصات خودرو

Volkswagen Gol Hatchback 5d 1.8
    Number of seats: 5

Engine type Otto, Front transversal
    Number of cylinders: 4, In-line
    Engine capacity: 1781 cm3
    Number of valves: 8 OHC
    Fuel Petrol,: Injection by cylinder
    Bore 81 mm
    Stroke 86.4 mm
    Compression ratio: 10
    Max Power 73 kW - 100 hp 5250 rpm
    Max torque 152 Nm (rpm) 3000 rpm
    Transmission & Drive
    Drive front-wheel drive
    GearBox 5 Manual
    Steering type Hydraulic power
    Brakes & Tyres
    Wheels 5Jx13
    Front tyres 175/70 R 13
    Rear tyres 175/70 R 13
    Front brakes Ventillated disc
    Rear brakes Drum
    Suspensions
    Front Suspension MacPherson strut, Coil spring, Trailing-arm, Stabilizer bar
    Rear Suspension Coil spring, Stabilizer bar, trailing arm, twist axle suspension, damper unit
    Dimensions
    Wheelbase 2468 mm
    Length 3883 mm
    Width 1630 mm
    Height 1415 mm
    Track (front) 1388 mm
    Track (rear) 1384 mm
    Curb weight 1005 kg
    Max. weight 1395 kg
    Trunk 285 l - 557 l
    Fuel tank 51 liter
    Performance
    Top speed 180 km/h
    Acceleration 0-100 km/h 11.4 s
    Consumption
    In the city 9.2 l/100 km
    Out of city 6.4 l/100 km
    Average consumption 7.8 l/100 km (Werk)
    [/LEFT]

17. کاربر زیر از دوست گرامی امير2005 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

fizzi (11 January 2006)

زمان پیوستن
    31 Aug 2005

پیش گزیده

تاپيك ديگه اي داشتيم بنام مقايسه گل با 206 ، آخه خداوكيلي حيفتون نمياد

ماشين آلماني رو با 206 مقايسه كنيد ؟ تاازه اونم 206 ايراني.......واقعا كه!!!!!!!!!!!!!!!!!
    با تیپ 5 میشه مقایسه کرد /تیپ 5 چی کم داره /تازه زیاد هم داره/در همه پرسی هم فعلا اول هسته

صفحه 1 از 21 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد