تبليغات در پي‌هالز

صفحه 2 از 25 اولاول 12345678912 ... آخرآخر
نمایش نتایج 14 به 26 از 318

نام گفتگو: بحث در مورد سیالات تندر 90

زمان پیوستن
    16 Jan 2008
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP
    گوشی موبایل
    HTC HD7

پیش گزیده

الان مایع خنک کننده ماشین من بین max و min هست، آیا نیاز به اضافه کردن تا سطح max هست؟
    اگه آره این مایع رو با آب حل کنم و اضافه کنم یا نه خود مایع رو به تنهایی اضافه کنم؟
    با تشکر

زمان پیوستن
    02 Nov 2007
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    Megan coup
    گوشی موبایل
    Galexy Tab-Nokia N82

Exclamation

نقل قول نوشته شده توسط pooyan.tt مشاهده گفتگو
    الان مایع خنک کننده ماشین من بین max و min هست، آیا نیاز به اضافه کردن تا سطح max هست؟
    اگه آره این مایع رو با آب حل کنم و اضافه کنم یا نه خود مایع رو به تنهایی اضافه کنم؟
    با تشکر

باسلام خدمت شما
    خیر لازم به اضافه کردن نیست.
    زمانی که این سطح به مینیمم نزدیک شد اون موقع اقدام به افزایش کنید.
    در مورد اون هم باید حتما با مقداری که روش درج شده با آب مخلوط کنید.
    البته بعضی مدل ها بدون افزودن آب هستش!!!
    با تشکر

3. کاربر زیر از دوست گرامی mehdizadeh04 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

pooyan.tt (8 December 2008)

زمان پیوستن
    11 Aug 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    L90-E2
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson K750i

پیش گزیده Glaceol RX TYPE D

با تشکر

با سلام
    همانطوري كه دوستمان آقاي مهديزاده اشاره كردند.
    من مايع خنك كننده را بدون افزودن آب به رادياتور اضافه كردم.
    فقط جهت اطلاع دوستان اشاره كردم كه در دستورالعمل مايع خنك كننده نوشته شده بود. "يك ليتر مايع Glaceol را با بيش از 2.5 ليتر آب مخلوط نكنيد"
    حتي به جهت اينكه فصل سرما رسيده است ، مقداري از آب داخل قمقمه را خارج كردم و حدود 800 سي سي از محلول Glaceol را بدون افزودن آب به داخل رادياتور اضافه كردم. تا درصد تركيب مايع ضد يخ در رادياتور بيشتر شود و همچنين حجم آب مابين، خطوط مينيمم و ماكسيمم قرار گيرد.
    (چون مطمئنم پارس خودرو حتما" تا جايي كه روي محصول نوشته و اجازه داده به آن آب اضافه كرده و در خط توليد توي رادياتور ريخته)

5. کاربر زیر از دوست گرامی ac800fr به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

pooyan.tt (30 November 2008)

زمان پیوستن
    02 Nov 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP

پیش گزیده پاسخ نمايندگی 2060 اصفهان در مورد مايع رادياتور

نمايندگی 2060 واقع در جاده اصفهان شيراز در مورد سوال تلفنی بنده که در صورت کم شدن آب رادياتور چه چيزی بايد داخل محفظه ريخته شود پاسخ دادند که ضد يخ بريزيد و نوع آن هم فرقی نمی کند. حتی به من نگفتند که مايع ضد يخ مخصوص لوگان را دارند يا خير.

7. کاربر زیر از دوست گرامی tahmastd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

pooyan.tt (30 November 2008)

زمان پیوستن
    16 Jan 2008
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP
    گوشی موبایل
    HTC HD7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdizadeh04 مشاهده گفتگو
    باسلام خدمت شما
    خیر لازم به اضافه کردن نیست.
    زمانی که این سطح به مینیمم نزدیک شد اون موقع اقدام به افزایش کنید.
    در مورد اون هم باید حتما با مقداری که روش درج شده با آب مخلوط کنید.
    البته بعضی مدل ها بدون افزودن آب هستش!!!
    با تشکر
    این مدلهایی که می گید بدون افزودن آب هست، رو می شه در لوگان استفاده کرد؟

آخه من می خوام یه مایعی بخرم که با آب قاطی نکنم.

با تشکر

زمان پیوستن
    11 Aug 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    L90-E2
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson K750i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط tahmastd مشاهده گفتگو
    نمايندگی 2060 واقع در جاده اصفهان شيراز در مورد سوال تلفنی بنده که در صورت کم شدن آب رادياتور چه چيزی بايد داخل محفظه ريخته شود پاسخ دادند که ضد يخ بريزيد و نوع آن هم فرقی نمی کند. حتی به من نگفتند که مايع ضد يخ مخصوص لوگان را دارند يا خير.

دوست عزيز
    جهت آگاهي شما و ساير دوستان ، تا جايي كه ممكن است از مخلوط كردن مايعات شيميايي مختلف مانند روغن موتور هاي مختلف، ضد يخ هاي مختلف ، گريس هاي مختلف و غيره پرهيز كنيد.
    زيرا در صورت مخلوط كردن مايعات مختلف ، باعث ايجاد تركيبات و واكنش هاي شيميايي غير منتظره اي گرديده و ممكن است باعث ايجاد خوردگي (كروژن) در رادياتور و موتور گردد.
    در صورتي كه روغن موتور هاي مختلف را باهم مخلوط كنيد ، ممكن است خاصيت روغن كاري هر دو روغن مخلوط شده به شدت كاهش يابد. (باز هم تكرار مي كنم "ممكن" است دچار مشكل شويد)
    در صنعت ، در زماني كه مي خواهند دو نوع مايع خنك كننده يا روغن را با هم تركيب كنند قبل از آن تست سازگاري انجام مي دهند.
    به هر حال اگر پشت صفحه اول دفترچه گارانتي خودرويتان را مشاهده كنيد. كليه مايعات مورد نياز خودرويتان را به همراه استاندارهاي آنها را ذكر كرده است.
    توصيه من به شما اين است كه در درجه اول از همان مايعات توصيه شده استفاده كنيد.
    در صورتي كه اين مايعات در دسترس نباشد و مثلا" تصميم به استفاده از ضد يخ با مارك و مدل ديگري گرفتيد به نظر من كل آب راديات را از مايع قبلي خالي كنيد و سپس مايع جديد را جايگزين كنيد و هميشه هم از همان مايع براي جبران كم شدن سطح مايع استفاده كنيد.
    و مهمتر اينكه هميشه دفترچه گارانتي خودرويتان را به خوبي مطالعه نماييد
    موفق باشيد

10. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ac800fr به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abbas123 (10 December 2008), citroen (19 May 2009), kian99 (30 November 2008), pooyan.tt (11 December 2008), ramin-new pride (9 April 2009), taba (8 December 2008)

زمان پیوستن
    11 Aug 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    L90-E2
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson K750i

پیش گزیده

در ضمن اين مسئله را به نوشته هاي قبلي ام اضافه كنم كه:
    تركيب كردن مايعات مختلف به اين معني نيست كه شما بلافاصله پس از تركيب مايعات مختلف يا روغن هاي مختلف ، منتظر وقوع واكنش شيميايي شديد يا انفجاري و غيره باشيد.
    در اين حالت شايد، (بسته به نوع مواد كه آيا سازگار باشند يا نه؟؟) ممكن است به مرور زمان ، مايع اصلي كارايي اوليه خود را از دست بدهد.
    مثلا" ضد يخي كه در حالت بدون تركيب شدن و در حالت خالص ، 100 درصد موتور را در برابر خوردگي محافظت مي كند ، در حالتي كه آنرا با ضد يخ متفاوتي تركيب كنيد ، شايد 60 درصد از خاصيت ضد خورندگي خود را از دست بدهد.
    و اين مسئله اي است كه به مرور زمان خود را نشان مي دهد.
    اما در حالت تر كيب روغن هاي ناسازگار با يكديگر ، مسئله فرق مي كند و ممكن است خيلي زود براتون مشكل ساز بشه.

12. کاربر زیر از دوست گرامی ac800fr به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ramin-new pride (9 April 2009)

زمان پیوستن
    22 Nov 2007
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    تندر E2-Lp پارسخودرو
    گوشی موبایل
    Nokia 5700

Exclamation مایع شیشه شور

سلام به دوستان عزیز

با توجه به شروع فصل سرما و آغاز یخبندان، یه سوال برام پیش اومد که:

آیا محلول شیشه شوی موجود در مخزن تندر (همونی که از کارخونه توش ریختن) ، در مقابل یخزدگی مقاوم هست یا نه؟؟؟

به نظر خودم که نباید یخ بزنه؛ فقط خواستم مطمئن بشم

با تشکر

زمان پیوستن
    12 Sep 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    L90
    گوشی موبایل
    Xperia X10i

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ac800fr مشاهده گفتگو
    با سلام
    همانطوري كه دوستمان آقاي مهديزاده اشاره كردند.
    من مايع خنك كننده را بدون افزودن آب به رادياتور اضافه كردم.
    فقط جهت اطلاع دوستان اشاره كردم كه در دستورالعمل مايع خنك كننده نوشته شده بود. "يك ليتر مايع Glaceol را با بيش از 2.5 ليتر آب مخلوط نكنيد"
    حتي به جهت اينكه فصل سرما رسيده است ، مقداري از آب داخل قمقمه را خارج كردم و حدود 800 سي سي از محلول Glaceol را بدون افزودن آب به داخل رادياتور اضافه كردم. تا درصد تركيب مايع ضد يخ در رادياتور بيشتر شود و همچنين حجم آب مابين، خطوط مينيمم و ماكسيمم قرار گيرد.
    (چون مطمئنم پارس خودرو حتما" تا جايي كه روي محصول نوشته و اجازه داده به آن آب اضافه كرده و در خط توليد توي رادياتور ريخته)
    خوب اینجوری که تناسب اختلاط به هم میخوره

زمان پیوستن
    30 Jul 2008

پیش گزیده

دوست عزیز ac800fr خیلی ممنون.از راهنماییاتون.
    من میخواستم فردا آب مقطر بریزم تو ماشین. والان که نوع ضد یخ مشخص شد میرم میخرم تا بریزیم. ولی به نظر شما آب بریزم یا بالاخره بخرم؟ واا ضد یخ درون رادیاتور مطمئنا همین هست و با ریختن ضد یخ جدید مشکلی پیش نمیاید؟
    خیلی ممنون میشم از شما و سایر دوستانی که اطلاعاتی دارند جواب بدند.
    و یک سوال دیگه اینکه اصلا چرا تموم میشه؟
    باشتکر

زمان پیوستن
    16 Jan 2008
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP
    گوشی موبایل
    HTC HD7

پیش گزیده

آخرش من متوجه نشدم که اگه مایع خنک کننده خواستیم بریزیم چی کار کنیم !

- این مایع Gloceol رو با آب قاطی کنیم و بریزیم، مگر آب املاح نداره که بهتره وارد سیستم خنک کننده ماشین نشه؟

- این مایع Gloceol رو بدون قاطی کردن با آب بریزیم که در اون صورت نسبت اختلاط به هم می ریزه!

با تشکر

17. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pooyan.tt به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

لوگان (11 December 2008), اینجانب (11 December 2008)

زمان پیوستن
    02 Nov 2008
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    تندر 90 E2+LP

پیش گزیده

آخرش من متوجه نشدم که اگه مایع خنک کننده خواستیم بریزیم چی کار کنیم !

- این مایع Gloceol رو با آب قاطی کنیم و بریزیم، مگر آب املاح نداره که بهتره وارد سیستم خنک کننده ماشین نشه؟

- این مایع Gloceol رو بدون قاطی کردن با آب بریزیم که در اون صورت نسبت اختلاط به هم می ریزه!

با تشکر
    بنده در مورد مايع ضد يخ موجود در تندر از يک تعميرکار با تجربه سوال کردم. به نظر او در صورت پايين تر آمدن آب از درجه MIN بايد ضد يخ هم رنگ با ضد يخ موجود در مخزن تهيه کرد و اصلا لزومی به خريد ضد يخ فرانسوی به هر ليتر 8500 تومان نيست بلکه از ضد يخ های ايرانی موجود در بازار (هر ليتر حدود 2 تا 3 هزار تومان) می توان استفاده کرد و آن را با ميزان لازم آب جوشيده مخلوط نمود. مثلا ضد يخ موجود در خودروی من سبز رنگ است در صورت کمتر شدن آن از درجه حداقل بايد مقدار لازم ضد يخ مثل ايرانول که سبز است را با نصف ديگر آب جوشيده شده مخلوط کنم. اين تعميرکار ضرورت استفاده از ضد يخ های هم نوع و خطرناک بودن ريختن ضد يخ با مارکهای متفاوت را کاملا رد می کرد و اين مباحث را تنها وسواس های بی مورد می دانست.

19. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی tahmastd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

kaveh25 (12 December 2008), pooyan.tt (12 December 2008)

زمان پیوستن
    22 Apr 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سوناتا 2008 و رنو لوگان (E2 LP)
    گوشی موبایل
    Nokia Lumia 925

پیش گزیده

در مورد همرنگ بودن ضد یخ مثل روغن ترمز نمیشه نتیجه گرفت چون فرمولهای مختلفی در اون استفاده میشه. اما با نظر تعمیرکار در مورد وسواس تا حدودی موافقم. با وجود اینکه بحث دوستان کاملا متین هست، ولی خیلی هم نباید حساس بود.

21. کاربر زیر از دوست گرامی Raminium2001 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

kaveh25 (12 December 2008)

صفحه 2 از 25 اولاول 12345678912 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند