تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 12 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 155

نام گفتگو: آخرین اخبار مربوط به رتبه‌بندي كيفي خودروهاي توليد داخل

 1. #1


  زمان پیوستن
  14 Apr 2006
  شهر
  from death valley
  اتومبيل
  پژو 206
  گوشی موبایل
  N8
  نوشته‌ها
  1,524
  تشکر شده:
  2231

  پیش گزیده آخرین اخبار مربوط به رتبه‌بندي كيفي خودروهاي توليد داخل

  پايان صدرنشيني ماكسيما، سواري بنز صعود كرد


  (خبر : مهر ماه 87)
  حميدرضا بهداد
  با ورود سواري بنز E200 به جدول رتبه‌بندي كيفي خودروهاي توليد داخل، ماكسيما پس از مدت‌ها صدرنشيني به رده دوم نزول كرد، اما پرايد 141 از جاي خود در انتهاي جدول تكان نخورد.
  در آخرين رتبه‌بندي كيفي اعلام‌شده خودروهاي توليد داخل از سوي سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران كه طي آن، 24محصول سواري توليد يا مونتاژ داخل، مورد ارزيابي كيفي قرار گرفتند نكات جالبي در مقايسه با جدول قبلي به‌دست آمد به عنوان مثال تندر-90 پارس‌خودرو با جهشي نسبتا چشم‌گير، خود را از همتاي ايران‌خودرويي‌اش جدا كرده و بالاي محصولاتي چون ورنا و فولكس گل قرار گرفت. سمند نيز در اين جدول از MVM پيشي گرفت و بنز E200 هم به جاي ماكسيما در صدر جدول نشست. در رتبه‌بندي اخير كه مربوط به خودروهاي توليدي و مونتاژي در شهريورماه سال جاري است، همان 9معيار قبلي يعني سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ براي ارزيابي كيفي خودروها در نظر گرفته شده است.
  طبق ارزيابي‌هاي قبلي هر خودرويي كه جمع امتيازهاي منفي‌اش در معيارهاي نه گانه بين صفر تا 120 باشد در دسته خيلي خوب، 120 تا 200 در گروه خوب‌ها، 200 تا 277 در سبد قابل‌قبول‌ها، 277 تا 410 در دسته حداقل قابل‌قبول‌ها و 477 به بالا نيز دردسته غيرقابل‌قبول قرار مي‌گيرند اين در حالي است كه طي رتبه‌بندي اخير هيچ خودرويي در دسته قابل قبول و حداقل قابل قبول جاي نگرفته است.
  پايان صدرنشيني ماكسيما
  هرچند نام ماكسيما در صدر جدول كيفي خودروهاي توليد داخل تقريبا به يك عادت تبديل شده. اما هرزگاهي با ورود محصولاتي با كيفيت‌تر، اين چشم بادامي ژاپني از صدر به زير كشيده مي‌شود به نحوي كه اين بار نيز سواري بنز E200 جاي ماكسيما را در صدر گرفت. اين محصول لوكس در مجموع 45 امتياز منفي را كسب كرده كه مربوط به معيارهاي تزئينات و رنگ آن مي‌شود. ماكسيما با وجود كاهش 5/2واحدي امتيازات منفي‌اش نسبت به رتبه‌بندي مردادماه، در جايگاه دوم قرار دارد. اين محصول مونتاژي پارس خودرو در معيارهاي رنگ، تزئينات و بدنه،‌امتياز منفي به دست آورده كه بيشترين آن مربوط به معيار رنگ با امتياز 7/26 است. پس از ماكسيما، خودروهاي سوزوكي گراند ويتارا، مزدا 3، پژو 206 صندوق‌دار، پژو 206، ريو و هيونداي آوانته با كسب امتياز لازم در دسته خيلي خوب‌ها جا خوش كرده‌اند كه البته در اين ميان تغييراتي نسبت به رتبه‌بندي مرداد مشاهده مي‌شود. 206 صندوق‌دار بالاتر از زانتيا قرار دارد و پژو206 به علت كسب عيوب 25 امتيازي، يك رده نزول كرده است. در دسته خيلي‌خوب‌ها همه اعضا، در قسمت تزئينات و رنگ داراي امتياز منفي هستند اما در بخش سيستم تعليق، تنها سوزوكي و 206هاچ‌بك، در بخش صداهاي غيرعادي، زانتيا و در قسمت نفوذ آب نيز مزدا 3 همچنان دارنده امتياز منفي به حساب مي‌آيند. نكته ديگر اينكه 206 هاچ بك، در قسمت ترمز داراي امتياز منفي است.
  تندر-90 پارس خودرو، خوب‌ترين خوب
  در رتبه‌بندي‌هاي كيفي خودروهاي داخلي طي ماه‌هاي پيش معمولا تندر-90هاي پارس‌خودرو و ايران‌خودرو در فاصله‌ كمي با يكديگر قرار داشتند و نمي‌شد چندان راي به بهتر بودن يكي از آنها نسبت به ديگري مي‌داد. اين در حالي است كه در رتبه‌بندي اخير تندر پارس‌خودرو با جهشي جالب خود را نه تنها از همتاي ايران‌خودرويي خود جدا كرده، بلكه به صدر جدول خوب‌‌ها نيز رسيده است. اين محصول در مجموع 3/129 امتياز منفي به دست آورده كه حكايت از اختلاف 1/10 امتيازي آن با تندر ايران‌خودرو دارد. تندر پارس‌خودرو به جز معيارهاي موتور، ترمز و نفوذ آب در ساير معيارها امتياز منفي نصيبش شده كه بيشترين آن به بدنه مربوط است. در حالي كه تندر ايران‌خودرو در بخش‌هاي سيستم فنربندي، موتور، تجهيزات الكترونيكي و نفوذ آب حائز امتياز منفي نيست. بيشترين امتياز منفي اين خودرو به معيار بدنه آن مربوط مي‌شود و اين در شرايطي است كه تندر-90 ايران‌خودرو كمترين امتياز منفي را در معيار رنگ ميان 24 خودرو مورد ارزيابي دارا است.
  بين تندر پارس‌خودرو و ايران‌خودرو به ترتيب هيونداي ورنا و فولكس گل محصولات مونتاژي كرمان‌خودرو قرار دارند كه ورنا، امتياز منفي 2/132 و گل نيز 5/135 را به دست آورده است. البته در دسته خوب‌ها، محصولات استراتژيك ايران‌خودرو يعني پژو 405، پارس و سمند نيز قرار گرفته‌اند. اين در حالي است كه به مانند ماه‌هاي پيش توليدات سايت خراسان اين شركت شرايط كيفي بهتري را در مقايسه با محصولات توليدي در مركز كسب كرده‌اند. به عنوان مثال امتياز منفي 405 خراسان، 6 واحد كمتر است نسبت به 405توليدي در ايران خودرو مركزي؛
  سمند از MVM سبقت گرفت
  هر چند كه سمند محصول ملي ايران خودرو در تمامي معيارها نمره منفي كسب كرده اما اين خودرو بالاخره توانست در بحث كيفيت از MVM چيني پيش افتاده و شرايط بهتري را به دست بياورد. اين درحالي است كه سمند طي ماه‌هاي گذشته همواره زير سايه MVM قرار داشت. در رتبه‌بندي شهريور، محصول ملي ايران خودرو در بخش تزئينات داخلي بيشترين امتياز منفي را دارد و كمترين آن نيز به معيار موتور مربوط است. اين خودرو تنها 13امتياز منفي تا نزول به دسته خودروهاي قابل قبول فاصله دارد. از سوي ديگر MVM چيني كه محصولي كم‌مصرف در ايران به حساب مي‌آيد برخلاف سمند در معيارهاي تعليق، ترمز، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب امتياز منفي ندارد، اما بيشترين نمره منفي‌اش به معيار تزئينات مربوط مي‌شود.
  فرصت سه‌امتيازي 405
  هر چند كه ظاهرا قرار است پژو 405، پيوند دهنده ايران خودرو و پژو از رده توليد خارج شود، اما اين محصول پرفروش و همچنان محبوب بازار ايران تنها سه امتياز (405توليدي در ايران خودرو مركزي) تا سقوط از دسته خوب‌ها به دسته قابل قبول‌ها فاصله دارد. 405به جز در بخش نفوذ آب در ساير معيارها داراي امتياز منفي است كه بيشترين آن به بخش تزئينات داخلي و خارجي مربوط مي‌شود. به هر حال اگر ايران خودرو فكري به حال ارتقاء كيفيت اين محصول نكند هيچ بعيد نيست كه 405 در آينده نزديك همنشين پژو روآ در دسته قابل قبول‌ها شود.
  روآ بدترين در موتور
  در رتبه‌بندي كيفي خودروهاي توليد داخل طي شهريورماه، تقريبا هيچ اتفاق خاصي در دسته حداقل قابل قبول‌ها نيفتاده است. به نحوي كه پژو روآ محصول نه چندان محبوب ايران خودرو هنوز هم در صدر قرار دارد و پرايد 141 سايپا هم در قعر؛ روآ به جز معيار نفوذ آب در هشت معيار ديگر حائز نمره منفي شده كه بيشترين آن به بخش بدنه مربوط است اين محصول بيشترين نمره منفي را در معيار موتور در بين كل خودروهاي مورد ارزيابي دارا است. پس از روآ، پرايد صبا قرار گرفته كه بيشترين امتياز منفي اين خودرو نيز با معيار بدنه ارتباط دارد. پرايد پارس خودرو و هم رتبه بعد از صبا را در اختيار گرفته و بيست‌ودومين محصول جدول كيفي شهريور به حساب مي‌آيد.
  پرايد 141 ركوردار بدترين‌ها
  اين درست كه سايپا 132 كه تنها ظاهرش با پرايدهاي معمولي اندكي فرق كرده، طي رتبه‌بندي كيفي شهريورماه، فاقد امتياز منفي در معيارهاي صداهاي غيرعادي و نفوذ آب است، اما در بخش‌هاي سيستم تعليق، ترمز و رنگ، بيشترين نمره منفي را ميان 24 محصول مورد ارزيابي داراست. اين در شرايطي است كه پرايد 141 وضعيت ماه‌هاي پيشين خود را طي شهريور نيز حفظ كرده و باز هم بدترين بد لقب گرفته است. 141 كه مدت‌ها است جدول كيفي خودروهاي توليد داخل را در اختيار دارد در بيشتر معيارها، ركورددار امتياز منفي محسوب مي‌شود. البته نكته مثبت اين خودرو آن كه سيستم ترمزش ديگر حائز امتياز منفي نيست. بيشترين امتياز منفي 141 به معيار تزئينات داخلي و خارجي ربط دارد.
  آخرین ویرایش به وسیله meslehichkas : 14 October 2008 در 12:35 PM
  .
  هر شب ستاره‌یی به زمین می‌کشند
  و این آسمان غم‌زده غرق ستاره‌ها است

 2. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی meslehichkas به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  BloodReza (14 January 2009), Masoud 206-16v (14 October 2008), omid king (9 September 2012)

 3. #2


  زمان پیوستن
  14 Apr 2006
  شهر
  from death valley
  اتومبيل
  پژو 206
  گوشی موبایل
  N8
  نوشته‌ها
  1,524
  تشکر شده:
  2231

  پیش گزیده

  .
  هر شب ستاره‌یی به زمین می‌کشند
  و این آسمان غم‌زده غرق ستاره‌ها است

 4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی meslehichkas به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  !hadi! (13 January 2009), BloodReza (14 January 2009), Masoud 206-16v (14 October 2008)

 5. #3


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  Wink تازه ترين رده بندي !

  در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل، گرندويتارا به صدر جدول رفت و پرايد صبا نيز بالاتر از پژو روآ قرار گرفت.


  در اين گزارش رده‌بندي كه توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران منتشر شده و به آذرماه سال جاري مربوط است، 24 خودرو تحت ارزيابي كيفي قرار گرفته و برحسب ميزان نمرات منفي، رتبه‌بندي شدند.
  خودروهاي حاضر در اين رتبه‌بندي نيز مانند ماه‌هاي پيشين در 9 معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ ارزيابي شده و در نهايت محصولاتي كه نمره منفي آنها بين صفر تا 120 بوده در دسته خيلي خوب، بين120 تا 200 در گروه خوب، بين 200 تا 277 در دسته قابل‌قبول و بين 277 تا 410 نيز در سبد حداقل قابل‌قبول‌ها، جاي گرفتند. البته در اين نوع رتبه‌بندي‌ها، خودروهايي با امتياز منفي بيش از 410، غيرقابل قبول به حساب مي‌آيند كه طي رتبه‌بندي آذرماه، هيچ محصولي در اين سطح قرار نگرفته است.
  از نكات جالب رده‌بندي اخير سطح كيفي خودروها، وضعيت كيفي پرايد صبا است كه با كاهش 6 امتيازي امتياز منفي خود،‌ يك رده صعود كرده به دسته قابل‌قبول‌ها آمده است. همچنين پژو روآ نيز با افزايش نمره منفي،‌ پايين‌تر از صبا قرار گرفت. از سوي ديگر زانتيا هم با جهشي چند پله‌اي به رده سوم جدول صعود كرد. اين در حالي است كه طي رتبه‌بندي آذرماه، ماكسيما و مرسدس‌بنز دو بالانشين هميشگي جدول كيفي خودروهاي توليد داخل غايب بوده و به همين دليل سوزوكي گرند ويتارا صدرنشين اين رتبه‌بندي لقب گرفت.
  ويتارا، مونتاژي صدرنشين
  دسته خيلي خوب رتبه‌بندي آذرماه خودروهاي داخلي را بايد به نام مونتاژي‌ها سند زد چراكه بيشتر محصولات جاي گرفته در اين دسته را خودروهاي مونتاژي تشكيل داده است. اين در شرايطي است كه گرند ويتارا به لطف خروج مرسدس‌بنز و ماكسيما از ليست خودروهاي تحت‌ارزيابي كيفي، به صدر جدول صعود كرد. اين خودرو شاسي‌بلند كه تحت‌برند شركت سوزوكي ژاپن در ايران‌خودرو خراسان به مونتاژ مي‌رسد، در مجموع 5/77 نمره منفي به دست آورده كه بيشترين آن مربوط به معيار تزئينات داخلي و خارجي است. ويتارا در معيارهاي سيستم فنربندي، موتور، ترمز، تجهيزات الكتريكي و نفوذ آب امتياز منفي ندارد.
  پس از اين شاسي بلند، محصول مونتاژي ديگري با نام مزدا 3 قرار گرفته كه امتياز منفي آن 82 بوده و بالاترين نمره منفي اين خودرو مونتاژي گروه بهمن نيز در بخش رنگ به‌دست آمده است. مزدا 3 تنها در معيارهاي رنگ، بدنه و تزئينات داخلي و خارجي، نمره منفي دارد. اين محصول البته در بخش تزئينات كمترين نمره منفي را بين كل خودروهاي تحت ارزيابي دارا است.
  جهش زانتيا
  هرچند يكي از دلايل اصلي سوم شدن زانتيا در جدول كيفي آذرماه خودروهاي داخلي، غيبت بنز و ماكسيما به حساب مي‌آيد اما نبايد از كاهش نمره منفي اين محصول فرانسوي‌الاصل نيزغافل ماند.
  زانتيا طي رده‌بندي اخير، در مجموع 5/84 نمره منفي كسب كرده كه بيشترين آن در بخش تزئينات داخلي و خارجي به دست آمده است. اين محصول هرچند در پنج معيار سيستم فنربندي، موتور، تجهيزات الكتريكي، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب، امتياز منفي ندارد اما كسب نمره منفي 4/1 در معيار ترمز آن، كمي عجيب به نظر مي‌رسد. اين نكته عجيب البته در مورد پژو 206 صندوق‌دار نيز كه مكان ششم جدول را به خود اختصاص داده، صادق است. وضعيت كيفي 206 صندوق‌دار طي آذر و در مقايسه با ماه پيش، فرق چنداني نكرده و اين محصول به جز معيارهاي نفوذ آب و صداهاي غيرعادي در تمامي بخش‌‌هاي ديگر، امتياز منفي دارد كه بيشترين آن به معيار تزئينات داخلي و خارجي مربوط است.
  اين در حالي است كه 206 هاچ‌بك با كسب يك دهم امتياز منفي كمتر، بالاتر از مدل صندوق‌دار خود قرار گرفته و به جز معيار تجهيزات الكتريكي، در ساير معيارها، امتياز منفي دارد. اما دسته خيلي خوب‌ها، اعضاي ديگري نيز دارد كه هيونداي آوانته يكي از آنها است. آوانته كه تحت برند هيونداي در كشور مونتاژ مي‌شود در مجموع 5/108 نمره منفي طي رتبه‌بندي آذرماه كسب كرده كه بيشترين آن به تزيينات داخلي و خارجي مربوط است. اين محصول، علاوه بر تزيينات در دو معيار بدنه و رنگ نيز امتياز منفي دارد.
  عقب‌گرد ريو
  ريو محصول مونتاژي سايپا به دليل بالاتر بودن عيوب 25 امتيازي (عيب‌هايي كه مشتريان نيز قادر به تشخيص آن هستند) در جدول آذرماه نيز يك سطح كيفي تنزل پيدا كرده است.
  اين كره‌اي هر چند از لحاظ نمره منفي كسب شده، جزو خودروهاي خيلي خوب به حساب مي‌آيد اما چون عيوب 25 امتيازي آن هنوز بالاتر از حد مجاز است، طبق معيارهاي جديد سازمان بازرسي كيفيت، آن را بايد جزو دسته خوب‌ها به حساب آورد. اين محصول طي رتبه‌بندي كيفي آذرماه و در مقايسه با ماه گذشته امتياز منفي بيشتري دارد. ريو به جز سه معيار ترمز، تجهيزات الكتريكي و نفوذ آب، در ساير بخش‌ها حائز نمره منفي شده است.
  تندر ايران‌خودرو، بهترين در رنگ
  به گروه خوب‌ها كه نگاه كنيم همچنان با صدرنشيني تندر 90 پارس‌خودرو روبه‌رو خواهيم بود. محصولي كه تنها 5/3 امتياز مثبت ديگر تا صعود به دسته خيلي خوب فاصله دارد. تندر پارس‌خودرو در هيچ يك از پنج معيار سيستم فنربندي، موتور، ترمز، تجهيزات الكتريكي و نفوذ آب، امتياز منفي نداشته و بالاترين نمره منفي آن نيز به معيار بدنه مربوط است، اين در حالي است كه، تندر ايران‌خودرو تنها در سه معيار، تجهيزات الكتريكي، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب نمره منفي ندارد. اين محصول با كسب 2/128 امتياز منفي، پس از تندر پارس‌خودرو و هيونداي ورنا، در جايگاه دوازدهم جدول كيفي آذرماه جاي گرفته و بالاترين نمره منفي آن به معيار بدنه مربوط است. تندر ايران‌خودرو همچنان بالاترين كيفيت رنگ را در بين خودروهاي توليد داخل دارا است.
  خصوصي‌هاي خوب
  دسته خودروهاي خوب، دو نماينده از شركت‌هاي خودروساز خصوصي كشور را نيز به نام فولكس گل و هيونداي ورنا، كه هر دو تحت برند و در كرمان‌خودرو به مونتاژ مي‌رسند به خود مي‌بيند اين درحالي است كه ورنا در صورت عدم كسب 3/7امتياز منفي ديگر مي‌تواند به گروه خيلي خوب صعود كند. اين محصول به جز معيارهاي سيستم فنربندي، ترمز، تجهيزات الكتريكي، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب، در ساير بخش‌ها نمره منفي دارد كه بيشترين آن به بدنه مربوط است. فولكس گل هم دقيقا در همان معيارهاي ورنا، امتياز منفي به دست آورده و اتفاقا بالاترين نمره منفي اين خودرو نيز در بخش بدنه كسب شده است.
  پارس خراسان بهتر از جاده مخصوص كرج
  رده‌هاي چهاردهم تا هجدهم جدول كيفي خودروهاي توليد داخل را توليدات ايران‌خودرو اشغال كرده است. به نحوي كه در اين رده پژو پارس توليدي سايت خراسان بهترين كيفيت را دارا است. اين محصول به جز معيارهاي ترمز، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب، در بخش‌هاي ديگر حائز نمره منفي شده كه بيشترين آن به معيار بدنه مربوط مي‌شود. پس از پژو پارس‌خراسان، پارس توليد مركز با 5/182امتياز منفي قرار گرفته كه تنها در معيار صداهاي غيرعادي نمره منفي ندارد. اين خودرو مانند بيشتر اعضاي گروه خوب‌ها، در معيار بدنه حائز بالاترين نمره منفي شده است. از سوي ديگر پژو 405خراسان هم در مجموع شرايط كيفي بهتري را در مقايسه با 405توليد مركز دارا است.
  اين خودرو كه در جدول، شانزدهم شده، طي رتبه‌بندي آذرماه 7/185امتياز منفي كسب كرده كه بيشترين آن به معيار تزئينات و كمترين آن نيز به بخش نفوذ آب مربوط مي‌شود. اين در شرايطي است كه 405توليد مركز 4/187نمره منفي دارد و بيشترين امتياز منفي آن نيز به معيار تزئينات مربوط است.
  سبقت سمند از MVM
  طي رتبه‌بندي آذرماه، سمند كه معمولا امتياز منفي آن از MVM بيشتر بود، شرايط كيفي بهتري را كسب كرده و بالاتر از اين محصول چيني قرار دارد. اين خودرو در تمامي معيارها نمره منفي به دست آورده كه بيشترين آن به بخش تزئينات و كمترين آن نيز به معيار سيستم موتور مربوط مي‌شود. اين در حالي است كه MVM با كسب 5/192 امتياز منفي پس از سمند و 405 در جايگاه هجدهم قرار دارد. اين محصول چيني در معيارهاي سيستم فنربندي، ترمز و نفوذ آب حائز نمره منفي شده كه بالاترين امتياز منفي آن نيز در بخش تزئينات داخلي به دست آمده است.
  صبا قابل قبول شد
  هرچند پژو روآ طي رتبه‌بندي آذرماه، 10 امتياز منفي بيشتر كسب كرد، اما همچنان با 7/273 نمره منفي در دسته قابل قبول‌ها باقي ماند. اين خودرو كه به تازگي عضو دسته قابل قبول‌ها شده، علاوه بر اينكه در تمام معيارها نمره منفي دارد، در سه بخش سيستم فنربندي، موتور و تجهيزات الكتريكي ركورددار امتياز منفي به حساب مي‌آيد. همچنين بيشترين نمره منفي روآ به معيار بدنه مربوط مي‌شود. عقب‌گرد كيفي روآ در حالي است كه پرايد صبا از اين فرصت استفاده كرد و با كاهش 6 امتيازي نمره منفي خود علاوه بر اينكه بالاتر از روآ قرار گرفت، مجوز ورود به دسته قابل قبول‌ها را نيز كسب كرد. صبا البته در بخش صداهاي غيرعادي ركورددار امتياز منفي به حساب مي‌آيد و كمترين نمره منفي اين خودرو نيز به معيار ترمز مربوط است.
  پرايد 141 هنوز هم آخر است
  هرچند دسته حداقل قابل قبول‌ها طي آبان و آذر، كمي خلوت شده و دو عضو آن (روآ و صبا) به دسته بالاتر صعود كرد اما بعيد است با وجود پرايد 141، به اين زودي‌ها، دسته مذكور از جدول كيفي خودروهاي داخلي حذف شود.
  در اين دسته به جز پرايد 141، سايپا 132 و پرايد پارس خودرو نيز عضو هستند. اين در حالي است كه 141 همچنان با امتياز منفي بالاي خود (8/333) قعرنشين جدول كيفي خودروهاي داخلي به حساب مي‌آيد. اين خودرو هرچند در بخش ترمز، امتياز منفي كسب نكرده، اما در سه معيار تزئينات، بدنه و رنگ ركورددار نمره منفي است.
  سايپا 132 نيز در دو معيار ترمز و نفوذ آب ركورددار محسوب مي‌شود. بيشترين امتياز منفي اين محصول در بخش بدنه و كمترين آن نيز در معيار صداهاي غيرعادي به دست آمده است، از سوي ديگر پرايد پارس خودرو هم كه جايگاه بيست‌وسوم جدول كيفي خودروها را در اختيار دارد، مشتركا با روآ بيشترين امتياز منفي را در بخش تجهيزات الكتريكي داراست. اين محصول طي رتبه‌بندي آذر، 7/288 نمره منفي كسب كرد، كه بالاترين آن به معيار بدنه مربوط و كمترين آن نيز در بخش ترمز به دست آمده است.


  منبع : دنياي اقتصاد


  »»
  »»
  »»


 6. کاربر زیر از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  BloodReza (14 January 2009)

 7. #4


  زمان پیوستن
  31 Mar 2007
  شهر
  قزوين
  اتومبيل
  آوانته دنده ای
  نوشته‌ها
  250
  تشکر شده:
  142

  پیش گزیده

  يعني ريو از آوانته و گل و ورنا و لوگان با كيفيت تر بوده!!!!!!!!!

 8. #5


  زمان پیوستن
  22 Dec 2007
  شهر
  شاهین شهر
  اتومبيل
  ریو
  گوشی موبایل
  SE w810i - HTC WildFire S
  نوشته‌ها
  2,051
  تشکر شده:
  2291

  پیش گزیده

  دوست عزیز.
  خوشبختانه یا بدبختانه ریو بعد از آوانته و بالای گل و ورنا و لوگان هست.
  فعلا اینجوریه ولی میبینید که چند نمره منفی جدیدا اضافه شده.پس داره کم کم بی کیفیت میشه.
  متن کامل بخونید.

 9. کاربر زیر از دوست گرامی hosseinabd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  arash_2006 (17 February 2009)

 10. #6


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  پیش گزیده نمره كيفيت خودروهاي داخلي

  در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل 26 خودرو تحت ارزيابي در 4 گروه خيلي خوب، خوب، قابل قبول و حداقل قابل قبول جاي گرفته‌اند. خودروهاي حاضر در اين رده‌بندي مانند ماه‌هاي گذشته در 9معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ ارزيابي شده‌اند و رتبه هاي اول به ترتيب به بنز، ماكسيما ،ويتارا ،مزدا 3 و پژو 206 اختصاص يافته است.

  در تازه ترين رده بندي سطح كيفي خودروهاي داخلي رخ داد
  تغيير و تحول در صدر جدول

  در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل همچون ماه‌هاي گذشته بنز در صدر جاي گرفت و پرايد 141 جايگاه خود را در انتهاي جدول همچنان حفظ كرد.
  در اين گزارش رده‌بندي كه توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران منتشر شده و مربوط به دي‌ماه سال جاري است 26 خودرو تحت ارزيابي در 4 گروه خيلي خوب، خوب، قابل قبول و حداقل قابل قبول جاي گرفته‌اند.
  خودروهاي حاضر در اين رده‌بندي نيز مانند ماه‌هاي گذشته در 9معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ ارزيابي شده و خودروهايي كه جمع امتياز منفي آنها بين صفر تا 120 است در گروه خيلي خوب‌ها، بين 120 تا 200در دسته خوب‌ها، بين 200 تا 277 در سبد خودروهاي قابل قبول و بين 277 تا 410نيز در گروه حداقل قابل قبول‌ها قرار گرفتند. البته در اين نوع رده‌بندي‌ها خودروهايي كه امتياز منفي آنها بالاتر از 410 باشد به دسته غيرقابل قبول‌ها رفته و اجازه توليد نخواهند داشت اين در حالي است كه طي رده‌بندي دي ماه هيچ خودرويي در دسته مذكور جاي ندارد.
  از نكات جالب رتبه‌بندي اخير، اينكه بنز و ماكسيما، غايبان رده‌بندي ماه‌هاي اخير به جمع خودروهاي تحت ارزيابي دي ماه بازگشته و رده‌هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
  همچنين نيسان رونيز كه در رده‌بندي‌هاي گذشته جزو خودروهاي خوب به شمار مي‌رفت، طي رده‌بندي اخير مورد ارزيابي كيفي قرار نگرفته، كه اين عدم ارزيابي احتمالا به دليل عدم توليد رونيز است.
  از ديگر نكات رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در دي ماه بايد به صعود پژو روآ در جدول اشاره كرد.
  بالاتر قرار گرفتن پژو پارس توليد مركز از پارس خراسان و همچنين افزايش نمرات منفي پژو 206 صندوق‌دار و زانتيا نيز جزو نكات برجسته اين رتبه‌بندي به حساب مي‌آيد.

  بازگشت بنز به صدر
  بازگشت بنز به جمع خودروهاي تحت ارزيابي كيفي با صدرنشيني دوباره اين خودرو طي رده‌بندي دي‌ماه همراه شد. اين در حالي است كه طي رده بندي مذكور دو مدل بنز به نام‌هاي E350 و E280 رده‌هاي اول و دوم جدول سطح كيفي خودروهاي توليد داخل را در اختيار دارند. هر چند امتياز منفي هر دو مدل 45است اماجزئيات نمره منفي آنها با يكديگر تفاوت دارد. به عنوان مثال امتياز منفي E350 در معيار بدنه 15 به‌ دست آمده اما E280، نمره منفي 10 را در اين معيار كسب كرده است. اين دو مدل به جز 3 معيار تزئينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ در ساير معيارها نمره منفي ندارند.
  پس از خانواده‌ بنز، ماكسيما محصول مونتاژي پارس خودرو با امتياز منفي 4/75 در رده سوم جدول قرار گرفته و در 4معيار سيستم موتور، تزئينات، بدنه و رنگ حائز نمره منفي شده است كه بيشترين آن به معيار تزئينات مربوط مي‌شود. از سوي ديگر گرندويتارا شاسي بلند مونتاژي ايران‌خودرو خراسان كه در رتبه بندي قبلي در غياب بنز و ماكسيما به صدر جدول صعود كرده بود، طي رده‌بندي دي ماه با 5/77امتياز منفي، چهارم شده و در 3معيار تزئينات، بدنه و رنگ نمره منفي به‌دست آورده است. بيشترين امتياز منفي اين محصول كه تحت برند سوزوكي ژاپن در كشور به مونتاژ مي‌رسد، به معيار بدنه مربوط مي‌شود.

  افزايش امتياز منفي پژو 206
  در حالي كه جمع امتياز منفي پژو 206 هاچ بك طي رتبه بندي دي ماه و در مقايسه با رده‌بندي قبلي كاهش يافته، نمره منفي مدل صندوق‌دار اين خودرو افزايش پيدا كرده است.
  206 هاچ بك هر چند با 4/85امتياز، جايگاه ششم جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل را در اختيار دارد اما به جز صداهاي غيرعادي در 8 معيار ديگر امتياز منفي كسب كرده كه بيشترين آن در معيار تزئينات به‌دست آمده است اين در حالي است كه 206 صندوق‌دار نيز مانند مدل‌ هاچ بك خود تنها در معيار صداهاي غيرعادي امتياز منفي ندارد و اتفاقا بيشترين نمره منفي اين محصول نيز به معيار تزئينات مربوط مي‌شود.
  سقوط زانتيا
  زانتيا كه سال‌هاي آخر حضور خود در خط توليد سايپا را مي‌گذارند ،طي رتبه‌بندي دي ماه با افزايش امتياز منفي روبه‌رو شد و پايين‌‌تراز از مگان و پژو 206 هاچ‌بك قرار گرفت. اين محصول تنها در 3 معيار تزئينات، بدنه و رنگ امتياز منفي به دست آورده كه بيشترين آن به معيار تزئينات مربوط مي‌شود.
  مگان محصول مونتاژي پارس‌خودرو هم كه با امتياز منفي 3/86 قبل از زانتيا در رده هفتم جدول جاي دارد، در معيارهاي تجهيزات الكتريكي، تزئينات، بدنه و رنگ حائز امتياز منفي شده كه بيشترين آن در معيار تزئينات به دست آمده است. از سوي ديگر رده آخر گروه خودروهاي خيلي خوب در حالي به ريو اختصاص يافته كه اين محصول در رتبه‌بندي دي‌ماه نيز نتوانست عيوب 25 امتيازي خود را كاهش دهد و به همين دليل در اين رده‌بندي، يك سطح كيفي تنزل كرده است. اين محصول مونتاژي سايپا به جز ترمز و نفوذ آب در ساير معيارها نمره منفي به دست آورده كه بيشترين آن به بدنه مربوط مي‌شود.

  ارتقاي كيفي تندر
  جايگاه دوازدهم و سيزدهم جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در حالي به تندر 90 پارس‌خودرو و ايران‌خودرو اختصاص يافته كه تفاوت امتياز منفي اين دو در مقايسه با رده‌بندي آذر كاهش پيدا كرده است. تندر ايران‌خودرو در شرايطي تنها در 3 معيار تزئينات، بدنه و رنگ نمره منفي كسب كرده كه همتاي پارس خودرويي آن علاوه بر 3 معيار مذكور، در بخش سيستم موتور نيز امتياز منفي دارد. بيشترين نمره منفي هر دو تندر در معيار بدنه است.

  ورنا، بهترين در رنگ
  در حالي كه طي رتبه‌بندي‌هاي قبلي معمولا تندر ايران‌خودرو حائز بهترين كيفيت در رنگ مي‌شد، در رده‌بندي دي‌ماه اين لقب به هيونداي ورنا اختصاص يافت. خودرويي كه جزو توليدات كرمان موتور خودروساز بخش‌خصوصي كشور به حساب آمده و با كسب امتياز منفي 125 در مكان چهاردهم جدول قرار دارد. ورنا در 4 معيار موتور، تزئينات، بدنه و رنگ حائز نمره منفي شده كه بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي‌شود. اين در حالي است كه فولكس گل‌ ديگر نماينده كرمان موتور نيز با امتياز منفي 133، جايگاه پانزدهم جدول را به خود اختصاص داده و بيشترين نمره منفي آن نيز در معيار تزئينات به دست آمده است.

  صعود كيفي 405 و پارس مركز
  برخلاف رتبه‌بندي‌هاي پيشين كه معمولا توليدات سايت خراسان ايران خودورو بالاتر از توليدات مركز اين شركت قرار مي‌گرفت. اين‌بار پژو 405 و پارس مركز امتياز منفي كمتري را در مقايسه با 405 و پارس توليد خراسان كسب كردند، به نحوي كه پارس توليدي جاده مخصوص با امتياز منفي 2/174 شانزدهم شده و 405 توليد مركز نيز با نمره منفي 7/178 مكان هجدهم را به خود اختصاص داده است.اما پارس و 405 خراسان با امتياز منفي 3/176 و 5/181 به ترتيب هفدهم و نوزدهم شده‌اند. پارس توليد مركز در حالي تنها در معيار صداهاي غيرعادي نمره منفي ندارد كه پارس خراسان علاوه بر اين معيار در 2 بخش ترمز و نفوذ آب نيز حائز امتياز منفي شده است. بالاترين نمره منفي پارس مركز به بخش بدنه و بيشترين امتياز منفي پارس خراسان نيز به معيار تزئينات مربوط مي‌شود. همچنين بالاترين نمره منفي پژو 405 مركز هم در معيار تزئينات به دست آمده و 405 خراسان نيز كه تنها در بخش موتور نمره منفي ندارد، بيشترين امتياز منفي خود را در معيار بدنه كسب كرده است.

  بيشترين امتياز منفي موتوربراي MVM
  روند نزولي كيفيت MVM محصول مونتاژي كرمان موتور طي رتبه‌بندي دي‌ماه نيز ادامه يافت و امتياز منفي اين خودرو در مقايسه با ارزيابي قبلي افزايش يافت MVM كه بالاترين نمره منفي در سيستم موتور را بين 26 خودرو تحت ارزيابي كسب كرده هرچند در 4 معيار سيستم تعليق، ترمز، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب، نمره منفي ندارد اما با امتياز منفي 1/193 جايگاه بيست‌ويكم جدول را به خود اختصاص داده و پايين‌تر از سمند قرار گرفته است سمندي كه در مقايسه با رتبه‌بندي آذرماه امتياز منفي آن كمتر شده و جايگاه بيستم جدول را در اختيار دارد.

  صعود كيفي روآ
  پژو روآ هرچند در رده‌بندي قبلي پايين‌تر از پرايد صبا قرار داشت، اما طي رتبه‌بندي دي‌ماه با كاهش نمره منفي، بار ديگر به صدر گروه قابل قبول‌ها صعود كرد و بالاتر از صبا جاي گرفت. روآ در حالي با كسب 5/259 امتياز منفي، بيست‌ودوم شده كه در تمام معيارها نمره منفي دارد. بيشترين امتياز منفي روآ در معيار بدنه به دست آمده و اين خودرو در بخش سيستم تعليق ركورددار امتياز منفي بين 26 محصول تحت ارزيابي به حساب مي‌آيد، پرايد صبا نيز كه بعد از روآ قرار گرفته، در تمامي معيارها حائز نمره منفي شده و در معيار صداهاي غيرعادي ركورددار است. بالاترين امتياز منفي صبا به معيار بدنه آن مربوط مي‌شود.

  قعر جدول در قرق پرايد
  طي رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در دي‌ماه، هيچ تغييري در جايگاه محصولات انتهاي جدول به وجود نيامد به نحوي كه سايپا 132، پرايد پارس‌خودرو و سايپا 141 همچنان ميهمان رده‌هاي انتهايي جدول محسوب مي‌شوند. در اين بين سايپا 141 در حالي با امتياز منفي 8/330، آخر شده كه بيشترين امتياز منفي آن در معيار تزئينات به دست آمده است. اين خودرو در 4 معيار تجهيزات الكتريكي، تزئينات، نفوذ آب و رنگ ركورددار نمره منفي ميان 26 خودرو تحت ارزيابي به حساب مي‌آيد اين در حالي است كه ركورد امتياز منفي در معيارهاي ترمز و بدنه نيز در اختيار سايپا 132 قرار دارد.
  منبع : دنياي اقتصاد


  آخرین ویرایش به وسیله !hadi! : 17 February 2009 در 09:05 AM
  »»
  »»
  »»


 11. کاربر زیر از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  arash_2006 (17 February 2009)

 12. #7


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  پیش گزیده

  در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل ماكسيما به لطف غيبت بنز، در صدر قرار گرفت، اما در انتهاي جدول آب از آب تكان نخورد به طوري كه انواع مدل‌هاي پرايد همچنان رده‌هاي آخر جدول را به خود اختصاص دادند.

  در اين رده‌بندي كه توسط سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران اعلام و به بهمن‌ماه مربوط است، 25 خودرو توليد داخل در 9 معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ تحت ارزيابي كيفي قرار گرفته و طي آن محصولاتي كه جمع امتياز منفي آنها بين صفر تا 120 بوده، در گروه خيلي خوب، بين 120 تا 200در دسته خوب، بين 200 تا 277 در سبد قابل قبول‌ها و بين 277 تا 410نيز در گروه حداقل قابل قبول‌ها جاي گرفتند.
  در اين نوع رده‌بندي‌ها خودروهايي كه نمره منفي آنها بيش از 410 باشد به دسته غيرقابل قبول‌ها رفته و اجازه توليد نخواهند داشت اين در شرايطي است كه طي رتبه‌بندي بهمن هيچ خودرويي در دسته مذكور جاي ندارد.
  از نكات جالب رده‌بندي خودروهاي توليد داخل در يازدهمين ماه امسال، اينكه بنز صدرنشين رده‌بندي ماه قبل، غايب بوده و مگان نيز بالاتر از پژو 206 قرار گرفته است. همچنين زانتيا هم كه حدود يك سال و نيم ديگر با خط مونتاژ سايپا وداع خواهد كرد طي رده‌بندي بهمن به دليل افزايش عيوب 25 امتيازي خود، يك رده كيفي نزول كرده است. (عيوب 25امتيازي به عيب‌هايي گفته مي‌شود كه توسط مشتريان نيز قابل تشخيص است). افزايش نمره منفي پژو 405 و پارس در مقايسه با ماه گذشته نيز، جزو ديگر نكات رتبه‌بندي بهمن ماه به حساب مي‌آيد.
  رنگ‌پريدگي مزدا3
  غيبت مرسدس بنز طي رتبه‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در بهمن‌ماه كه احتمالا به دليل تيراژ اندك مونتاژ اين محصول آلماني است، سبب شد تا ماكسيما، چشم بادامي پارس خودرو بار ديگر به صدر جدول برگردد. اين محصول مونتاژي با 1/74امتياز منفي در حالي صدرنشين شده كه در 3 معيار تزئينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ نمره منفي دارد و بيشترين آن نيز به بخش بدنه مربوط مي‌شود. پس از اين مونتاژي ژاپني، شاسي‌بلند ايران خودرو خراسان يعني سوزوكي گرندويتارا در شرايطي جايگاه دوم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داده كه در معيارهاي تزئينات، تجهيزات الكتريكي، بدنه و رنگ حائز نمره منفي شده است. بالاترين نمره منفي اين محصول كه در سايت خراسان ايران خودرو به مونتاژ مي‌رسد، به بخش بدنه آن مربوط مي‌شود. اين در حالي است كه مزدا 3 با كسب امتياز منفي در 3معيار تزئينات داخلي و خارجي، بدنه و رنگ جايگاه سوم جدول رده‌بندي بهمن ماه را در اختيار داشته و بالاترين نمره منفي اين محصول مونتاژي گروه بهمن به رنگ آن مربوط مي‌شود. به نحوي كه اين خودرو لوكس از اين نظر در بين كل محصولات تحت ارزيابي بهمن ماه ركوددار به حساب مي‌آيد.
  رشد كيفي مگان
  مگان محصول مونتاژي پارس خودرو كه از رده‌بندي آذرماه ميهمان گزارش كيفيت سازمان گسترش شده، كم كم در حال بالا كشيدن خود است، به نحوي كه با كم شدن نمره منفي اين محصول فرانسوي طي رتبه‌بندي بهمن، جايگاه چهارم جدول رده‌بندي به آن رسيده و مگان بالاتر از هموطن گربه‌سان خود يعني پژو 206 قرار دارد. اين در شرايطي است كه مگان در 4 معيار تجهيزات الكتريكي، بدنه، رنگ و تزئينات داخلي و خارجي، نمره منفي كسب كرده و بالاترين آن نيز به معيار بدنه مربوط مي‌شود پس از اين محصول روز اروپا، فرانسوي‌هاي‌ ديگري جايگاه پنجم تا هفتم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داده‌اند كه در بين آنها، پژو 206 هاچ بك بهترين شرايط كيفي را دارد. اين محصول البته در معيار سيستم تعليق، ترمز، تزئينات، بدنه و رنگ حائز نمره منفي شده كه بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي‌شود. 206هاچ بك در شرايطي با نمره منفي 4/85مكان پنجم جدول را دارا است كه مدل صندوق‌دار آن با شش دهم امتياز منفي بيشتر، ششم شده و در 6معيار سيستم تعليق، ترمز، تجهيزات الكتريكي، تزئينات، بدنه و رنگ نمره منفي دارد. پس از 206صندوق‌دار، هر چند زانتيا، محصول مونتاژي سايپا، در مقايسه با رتبه‌بندي قبلي امتياز منفي كمتري را كسب كرده، اما به دليل افزايش عيوب 25امتيازي خود، يك سطح كيفي نزولي داشته است. زانتيا كه سايپا به دليل حذف آن طي يك و نيم سال ديگر ماه به ماه از مونتاژ آن كم مي‌كند. طي رتبه‌بندي بهمن ماه در 3 معيار تزئينات، بدنه و رنگ امتياز منفي به دست آورده و بيشترين آن نيز به بخش بدنه مربوط مي‌شود. از اين مونتاژي سايپا كه عبور كنيم در حالي به نيسان رونيز، محصول مونتاژي پارس‌خودرو در جايگاه هشتم جدول مي‌رسيم كه اين شاسي‌بلند طي رتبه‌بندي بهمن، در 4معيار تزئينات، صداهاي غيرعادي، بدنه و رنگ نمره منفي دارد. بالاترين امتياز منفي رونيز به بخش بدنه آن مربوط مي‌شود پس از اين محصول شاسي بلند، هيونداي آوانته نيز در حالي مكان دهم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داده كه در 3معيار تزئينات، بدنه و رنگ امتياز منفي دارد و بالاترين نمره منفي اين محصول مونتاژي كرمان موتور نيز مانند رونيز به بدنه مربوط است.
  ريو از تنهايي در آمد
  ريو كره‌اي مونتاژي سايپا كه به لطف وجود زانتيا ديگر در كسب عيوب 25 امتيازي بيش از حد مجاز، تنها نيست، طي رتبه‌بندي بهمن و در مقايسه با رده‌بندي قبلي هفت دهم امتياز منفي كمتر به دست آورده و جايگاه دهم جدول را در اختيار دارد. ريو تنها عضو گروه خودروهاي خيلي خوب به حساب مي‌آيد كه در سيستم موتور و انتقال قدرت حائز نمره منفي شده است. اين كره‌اي علاوه بر موتور، در 5 معيار تجهيزات الكتريكي، تزئينات، صداهاي غيرعادي، بدنه و رنگ امتياز منفي دارد.
  رقابت تندري
  رقابت تنگاتنگ كيفي ميان تندر-90 ايران‌خودرو و پارس‌خودرو در رتبه‌بندي بهمن نيز ادامه يافته و اين دو همچنان با اختلاف امتياز منفي اندك نسبت به يكديگر رده‌هاي اول و دوم گروه خودروهاي خوب را در اختيار دارند. تندر-90 پارس‌خودرو در حالي طي رتبه‌بندي بهمن با 5/121 امتياز منفي يازدهم شده كه در 4 معيار تزئينات، صداهاي غيرعادي، بدنه و رنگ امتياز منفي دارد. اين در شرايطي است كه همتاي ايران‌خودرويي آن با يك‌ و هشت‌دهم امتياز منفي بيشتر و كسب نمره منفي در معيارهاي سيستم تعليق، تزئينات، بدنه و رنگ، جايگاه دوازدهم جدول رده‌بندي را در اختيار دارد. بالاترين نمره منفي تندر ايران‌خودرو به معيار بدنه آن مربوط مي‌شود. اين محصول البته در معيار رنگ بهترين كيفيت را بين 25 خودرو تحت ارزيابي كيفي بهمن ماه در اختيار دارد.
  افزايش امتياز منفي پژو 405 و پارس
  جايگاه‌هاي پانزدهم تا نوزدهم جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در بهمن ماه در حالي به اشغال محصولات ايران‌خودرو درآمده كه پژو 405 و پارس در مقايسه با رده‌بندي ماه قبل با افزايش امتياز منفي روبه‌رو شده‌اند در اين بين پارس‌ توليدي سايت خراسان كه در جدول پانزدهم است، تنها در معيار صداهاي غيرعادي امتياز منفي ندارد و بالاترين نمره منفي اين محصول به بخش تزئينات مربوط مي‌شود اين در حالي است كه پارس توليد مركز، علاوه بر صداهاي غيرعادي، در معيار ترمز نيز نمره منفي دارد. پس از اين محصول سمند در حالي هفدهم شده كه بلااستثنا در تمام معيارها، نمره منفي به دست آورده است.
  اين محصول كه لقب «خودرو ملي» را يدك مي‌كشد ركورددار امتياز منفي در معيار ترمز بين 25 خودرو تحت ارزيابي كيفي بهمن ماه به حساب مي‌آيد. بيشترين نمره منفي سمند به معيار تزئينات آن مربوط مي‌شود. پس از اين خودرو، پژو 405 توليد مركز قرار دارد كه به جز صداهاي غيرعادي در ساير معيارها، حائز نمره منفي شده است. 405 توليد خراسان نيز كه پس از 405 مركز، جايگاه نوزدهم جدول را به خود اختصاص داده، به جز صداهاي غيرعادي و نفوذ آب، در تمامي معيارها، نمره منفي دارد. اين محصول ركورددار كسب نمره منفي در معيار سيستم تعليق ميان كل خودروهاي ارزيابي شده بهمن ماه به حساب مي‌آيد.
  روآ، زيان‌ده صدرنشين
  پژو روآ در رتبه‌بندي بهمن ماه سطح كيفي خودروهاي توليد داخل جايگاه خود را در صدر جدول قابل قبول‌ها، حفظ كرد و نمره منفي آن نيز در مقايسه با رتبه‌بندي قبلي 3 امتياز پايين آمد. اين محصول زيان‌ده كه ايران خودرويي‌ها سر آن منت گذاشته و تنها به خاطر حفظ تركيب سبد محصول خود، آن را در خط توليد نگه داشته‌اند، طي رده‌بندي بهمن در تمام معيارها نمره منفي دارد كه بيشترين آن به بخش بدنه مربوط مي‌شود. پس از روآ، پرايد صبا در حالي جايگاه بيست و دوم جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل را به خود اختصاص داده كه مانند همنشين خود در تمام معيارها، نمره منفي كسب كرده است. بالاترين نمره منفي صبا به معيار بدنه مربوط مي‌شود.
  نفوذ آب در پرايد
  طي رتبه‌بندي بهمن ماه تغيير و تحول خاصي در انتهاي جدول يعني جايي كه در قرق مدل‌هاي پرايد است، به وجود نيامد و آب از آب تكان نخورد. پرايد پارس خودرو در حالي مكان بيست و سوم جدول جاي گرفته كه علاوه بر كسب نمره منفي در تمام معيارها، در بخش بدنه نيز پايين‌ترين كيفيت را ميان كل خودروهاي تحت ارزيابي كيفي بهمن ماه، به خود اختصاص داده است. پس از اين محصول، دو پرايد ديگر يعني 132 و 141قرار گرفته‌اند كه دومي در 4معيار تجهيزات الكتريكي، صداهاي غيرعادي، نفوذ آب و تزئينات ركوددار امتياز منفي به حساب مي‌آيد.

  »»
  »»
  »»


 13. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  hosseinabd (16 March 2009), mads_7454 (27 March 2009)

 14. #8


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  پیش گزیده آب در پرايد نفوذ كرد، تندر به مرز خيلي خوب رسيد

  در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي داخلي
  آب در پرايد نفوذ كرد، تندر به مرز خيلي خوب رسيد

  حميدرضا بهداد
  در تازه‌ترين رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل كه با بازگشت بنز همراه بود نيسان ماكسيما صدرنشيني خود را از دست داد و به جز 141، ساير مدل‌هاي پرايد به دسته قابل قبول صعود كردند.  در اين رده‌بندي كه به اسفندماه سال گذشته مربوط است، 28 خودرو توليد داخل در 9 معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهيزات الكترونيكي، تزئينات داخلي و خارجي، صدهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزيابي كيفي قرارگرفته و در 4 گروه خيلي خوب، خوب، قابل قبول و حداقل قابل قبول دسته‌بندي شدند به نحوي كه خودروهاي با امتياز بين صفر تا 120 در دسته خيلي خوب، 120 تا 200 در گروه خوب، 200 تا 277 در سبد قابل قبول و 277 تا 410 نيز در گروه حداقل قابل قبول‌ها جاي گرفتند هر چند در اين نوع رده‌بندي‌ها، خودروهاي با امتياز منفي بيشتر از 410، غيرقابل قبول به حساب آمده و اجازه توليد نخواهند داشت، اما در رده‌بندي اسنفدماه، هيچ يك از 28 خودرو تحت ارزيابي به دسته غيرقابل قبول‌ها نرفت. ازنكات جالب اين رده‌بندي مي‌توان به رفع عيوب 25 امتيازي ريو، اضافه شدن همين عيوب به پژو 206هاچ بك و صندوق‌دار اشاره كرد. همچنين به جز مدل 141، ساير مدل‌هاي پرايد با جهش كيفي مواجه و به دسته خودروهاي قابل قبول آمدند. از سوي ديگر رده‌بندي اسفند ميهمان تازه واردي نيز با نام پروتون ويرا دارد كه طي سال‌ گذشته همواره بحث‌هايي در مورد توقف توليد اين محصول مطرح مي‌شد.
  بنز، بهترين در بدنه و تزئينات ظاهرا ايران خودرويي‌ها يك ماه در ميان، بنز توليد مي‌كنند كه مدل‌هاي E350 و E280 آن ماهي يكبار در جمع خودروهاي داخلي تحت ارزيابي كيفي قرار مي‌گيرند. اين دو با بازگشت دوباره به اين جمع، رده‌هاي اول و دوم جدول رتبه‌بندي كيفيت اسفندماه را به خود اختصاص دادند. اين در حالي است كه تنها در 3 معيار تزئينات، بدنه و رنگ امتياز منفي كسب كرده و در بين 28 خودرو تحت ارزيابي، كمترين نمره منفي را در بدنه و تزئينات بدست آورده‌اند. پس اين دو نماينده آلماني، ماكسيما در حالي مكان سوم جدول را در اختيار دارد كه مانند بنز تنها در 3 معيار بدنه، تزئينات و رنگ امتياز منفي به خود مي‌بيند. اين مونتاژي ژاپني پارس خودرو همواره در غياب بنز به صدر جدول رفته و با بازگشت اين رقيب آلماني صدرنشيني خود را از دست مي‌دهد. از سوي ديگر گرند ويتارا، شاسي بلند مونتاژي ايران‌خودرو نيز كه در رتبه‌بندي اسفندماه، چهارم شده، از وضعيتي مشابه خودروهاي بالادستي خود برخوردار و مشتركا با بنز E350 حائز بهترين كيفيت در معيار رنگ بين 28 خودرو تحت ارزيابي شده است. ويتارا تحت برند سوزوكي ژاپن در سايت خراسان ايران خودرو به مونتاژ مي‌رسد. پس از اين ژاپني، هموطن آن؛ يعني مزدا 3 در حالي مكان پنجم جدول را به خود اختصاص داده كه اين محصول نيز تنها در 3 معيار بدنه، تزئينات و رنگ امتياز منفي دارد.
  تعليق پژو 206
  در حالي كه ريو بالاخره از قيد عيوب 25 امتيازي خود، طي رده‌بندي كيفيت اسفندماه خودروهاي داخلي آزاد شد، رقيبان فرانسوي آن يعني پژو 206 هاچ‌بك و صندوق‌دار، در بند اين عيوب در آمدند. عيوبي كه حتي توسط مشتريان نيز قابل تشخيص بوده و سبب تنزل سطح كيفي خودروهاي حاضر در رده‌بندي مي‌شود. هرچند پژو 206 هاچ‌بك با امتياز منفي 81 مكان ششم جدول را به خود اختصاص داده، اما به جز معيار نفوذ آب در ساير معيارها نمره منفي دارد كه بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي‌شود. پس از اين مدل، نوع صندوق‌دار پژو 206 جاي گرفته كه البته در 3 معيار سيستم موتور، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب نمره منفي ندارد. اين در حالي است كه امتياز منفي 6/4 در معيار سيستم تعليق 206 صندوق‌دار با توجه به كيفيت بالايي كه از آن انتظار مي‌رود، عجيب به نظر مي‌رسد. در واقع هم 206 صندوق‌دار و هم هاچ‌بك تنها ميهمانان گروه خودروهاي خيلي خوب اسفندماه به حساب مي‌آيند كه در بخش سيستم تعليق حائز نمره منفي شده‌اند.
  كيفيت پايين موتور ريو
  مكان هشتم جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي داخلي در اسفندماه، به فرانسوي محبوب و مونتاژي سايپا؛ يعني زانتيا اختصاص دارد. محصولي كه در 4 معيار ترمز، تزئينات، بدنه و رنگ حائز نمره منفي شده و بيشترين آن نيز به بخش بدنه مربوط مي‌شود.
  پس از اين فرانسوي، مگان و نيسان رونيز در حالي مكان‌هاي نهم و دهم جدول را به خود اختصاص داده‌اند كه مانند بيشتر هم دسته‌اي‌هاي خود تنها در 3معيار بدنه، رنگ و تزئينات نمره منفي دارند. همچنين آوانته تنها نماينده خودروسازان خصوصي كشور در دسته خيلي خوب‌ها كه در مقايسه با رده‌بندي بهمن‌ماه با كاهش نمره منفي روبه‌رو شده طي رده‌بندي اسفند جايگاه يازدهم جدول را به خود اختصاص داده است. نكته مهم درباره اين مونتاژي اهل كره، اينكه بالاترين نمره منفي را بين 28 خودرو تحت ارزيابي كيفي اسفندماه در بخش تجهيزات الكتريكي در اختيار دارد. آوانته علاوه بر اين در معيارهاي بدنه، رنگ و تزئينات نيز حائز نمره منفي شده است. ريو ديگر كره‌اي مونتاژي خودروسازان داخلي نيز كه در 6 معيار موتور، تجهيزات الكتريكي، تزئينات، صداهاي غيرعادي، بدنه و رنگ امتياز منفي داشته و بالاترين آن مربوط به بخش تزئينات مي‌شود ركورددار امتياز منفي در معيار سيستم موتور ميان كل خودروهاي تحت ارزيابي به حساب مي‌آيد. اين كره‌اي در مقايسه با ارزيابي كيفي بهمن‌ماه كاهش نمره منفي را در كارنامه اسفندماه خود مي‌بيند.
  تندر به مرز خيلي خوب رسيد
  تندر-90 پارس خودرو تنها پنج دهم امتياز ديگر تا صعود به گروه خيلي خوب‌ها فاصله دارد. اين محصول كه 5/4 امتياز منفي كمتر از همتاي ايران خودرويي خود كسب كرده در 5 معيار موتور، تزئينات، صداهاي غيرعادي، بدنه و رنگ امتياز منفي به دست آورده است كه بيشترين آن به معيار بدنه مربوط مي‌شود.
  اين در حالي است كه تندر ايران خودرو در 6 معيار نمره منفي دارد؛ اما در عين حال اين محصول بالاترين نمره منفي خود را در بخش بدنه به خود مي‌بيند. بين تندرهاي پارس خودرو و ايران‌خودرو كه به ترتيب در جدول رده‌بندي، سيزدهم و پانزدهم شده‌اند، هيونداي ورنايي قرار گرفته كه تنها در معيارهاي بدنه، رنگ و تزئينات امتياز منفي دارد و بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي‌شود، و ورنا جزو توليدات بخش خصوصي به حساب مي‌آيد. اين در حالي است كه هم خانواده آن؛ يعني فولكس گل نيز پس از تندر ايران‌خودرو در 5 معيار موتور، تجهيزات الكتريكي، تزئينات، بدنه و رنگ حائز نمره منفي شده كه بيشترين آن به معيار تزئينات مربوط است گل البته در بخش تجهيزات الكتريكي نيز نمره منفي بالايي دارد.
  بدترين تعليق براي 405 خراسان
  مكان‌ها ي هفدهم تا بيست و يكم جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در اسفندماه را بايد قلمرو ايران خودرويي‌ها دانست. در اين قلمرو، پارس توليد مركز با كسب امتياز منفي در 6 معيار كه بيشترين آن به بخش تزئينات مربوط مي‌شود، پرچم‌دار به حساب آمده و پس از اين محصول، پارس خراسان هجدهم شده است. بالاترين نمره منفي پارس خراسان نيز به معيار تزئينات مربوط مي‌شود. پژو 405 توليد مركز نيز كه تنها در معيار صداهاي غيرعادي امتياز منفي ندارد، در حالي نوزدهم شده كه بيشترين امتياز منفي اين محصول با معيار تزئينات در ارتباط است. 405 در بخش تعليق نيز نمره منفي بالايي دارد. از سوي ديگر سمند كه در تمام معيارها نمره منفي كسب كرده، در حالي جايگاه بيستم جدول را به خود اختصاص داده است كه بالاترين نمره منفي آن به معيار تزئينات مربوط مي‌شود. اين در حالي است كه وضعيت كيفي ترمز آن نيز شرايط چندان مناسبي ندارد. پژو 405 خراسان نيز كه در سه معيار ترمز، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب نمره منفي كسب نكرده، در حالي بيست و يكمين عضو جدول لقب گرفته كه بيشترين امتياز منفي آن به بخش بدنه مربوط مي‌شود.
  اين محصول البته ركورددار امتياز منفي در معيار سيستم تعليق ميان 28 خودرو تحت ارزيابي كيفي اسفندماه به حساب مي‌آيد.
  مراقب ترمز پروتون باشيد
  MVM تنها نماينده چيني جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل هنوز هم در دسته قابل قبول‌ها به سر برده و طي ارزيابي اسفندماه، امتياز منفي آن نسبت به بهمن‌ماه بالاتر رفته است، MVM كه محصولي كوچك و مونتاژي در كرمان موتور به حساب مي‌آيد در سه معيار سيستم تعليق، صداهاي غيرعادي و نفوذ آب امتياز منفي كسب نكرده و بالاترين نمره منفي آن نيز به معيار تزئينات آن مربوط مي‌شود. البته وضعيت موتور MVM با توجه به نمره منفي كه در اين بخش به دست آورده، مناسب به نظر نمي‌رسد.
  اما جدول رده‌بندي اسفندماه ميهماني از مالزي را نيز به خود مي‌بيند. پروتون ويرا كه در زاگرس خودرو مونتاژ مي‌شود و معمولا وضعيت توليد مناسبي ندارد در حالي جايگاه بيست و سوم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داده كه ركوددار امتياز منفي در معيار ترمز، ميان كل خودروهاي تحت ارزيابي به حساب مي‌آيد. البته وضعيت تجهيزات الكتريكي آن نيز چندان مناسب نيست. ويرا البته در معيار رنگ نيز به همراه پرايد 141، پايين‌ترين كيفيت را از آن خود كرده است. پس از اين تازه وارد شرق آسيايي با پژو روآ روبه‌رو هستيم؛ روآيي كه در تمام معيارها امتياز منفي به‌دست آورده و بيشترين نمره منفي آن نيز به معيار بدنه مربوط مي‌شود.
  نفوذ آب در پرايد پارس خودرو
  جالب‌ترين و شايد عجيب‌ترين نكته ارزيابي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل در اسفند ماه را بايد به صعود سايپا 132 و پرايد پارس خودرو به دسته قابل قبول قبول‌ها نسبت داد. اين در حالي است كه 132 در تمامي معيارها نمره منفي كسب كرده و وضعيت صداهاي غيرعادي و رنگ آن نيز از شرايط مناسبي برخوردار نيست. پرايد پارس خودرو هم علاوه بر آن كه ضعيف‌ترين بدنه را ميان 28 خودرو تحت ارزيابي در اختيار دارد در معيار نفوذ آب نيز حائز بالاترين نمره منفي ميان كل خودروهاي تحت ارزيابي كيفي اسفند ماه شده است. اين خودرو بهترين بدنه را ميان كل مدل‌هاي پرايد به خود اختصاص داده و بالاترين نمره منفي آن نيز به بخش بدنه مربوط مي‌شود. از سوي ديگر صبا كه با كيفيت‌ترين مدل پرايد به حساب مي‌آيد در حالي جايگاه بيست و پنجم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داده كه در تمامي معيارها امتياز منفي دارد و بالاترين آن نيز با معيار بدنه در ارتباط است. صبا البته در بخش صداهاي غيرعادي و سيستم موتور وضعيت مناسبي به خود نمي‌بيند.
  صداهاي غيرعادي در پرايد 141
  ظاهرا خود سايپايي‌ها نيز از پرايد 141 قطع اميد كرده و چندان رغبتي براي افزايش كيفيت اين محصول ندارند. 141 كه ميهمان با سابقه و قديمي قعر جدول رده‌بندي سطح كيفي خودروهاي توليد داخل به حساب مي‌آيد طي ارزيابي اسفند ماه نيز، در تمام معيارها نمره منفي كسب كرده و در سه بخش تزئينات، صداهاي غيرعادي و رنگ (مشترك با پروتون ويرا) ركوددار امتياز منفي به حساب مي‌آيد.


  »»
  »»
  »»


 15. کاربر زیر از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  hasoj (8 May 2009)

 16. #9


  زمان پیوستن
  26 Mar 2007
  شهر
  تهران
  اتومبيل
  لوگان E2LP + پرايد + ريو
  نوشته‌ها
  1,734
  تشکر شده:
  4755

  پیش گزیده

  29 ارديبهشت 88
  منبع
  پرايد بي‏کيفيت‌ترين خودرو داخلي شد
  در آخرين ارزيابي‌هاي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران از 29 مدل خودرو سواري، مرسدس بنز E350 و بنز E280 به ترتيب با نمرات منفي 40 و 43.3 با كيفيت‌ترين‌ها بودند.

  به گزارش ایسنا،‌ خودروهاي نيسان ماكيسما و گرند ويتارا به ترتيب با نمرات منفي 74.1 و 76 در رتبه‌هاي در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند. اين در حالي است كه سايپا 141 با امتياز منفي 329.2 نازل‌ترين كيفيت را به خود اختصاص داده است.

  در گروه خودروهاي سواري تعداد 11 مدل خودرو در سطح خيلي خوب، 11 مدل در سطح خوب، 3 مدل در سطح كيفي قابل قبول و 4 مدل در سطح كيفي حداقل قابل قبول قرار دارند.

  سطح خيلي خوب
  تمامي خودروهاي سطح كيفي خوب از لحاظ رنگ، بدنه و تزئينات داخلي و خارجي داراي ايراداتي بوده و به جز خودروهاي پژو206، پژوSD 206 و مزدا 3 همگي آنها در مقابل آب نفوذناپذيرند.

  در بخش‌هاي ترمز و فنربندي، تعليق و فرمان نيز تنها خودروهاي پژوSD 206 و پژو 206 معمولي داراي ايراد هستند. در ضمن اين دو خودرو در بخش موتور و انتقال قدرت نيز به همراه نيسان ماكسيما از معدود خودروهاي داراي ايراد هستند.

  در بخش صداهاي غير عادي نيز خودروهاي پژو206 و نيسان رونيز داراي ايراد هستند.

  در بين خودروهاي داراي ايراد از لحاظ تجهيزات الكتريكي، پژوSD 206 حائز بيشترين امتياز منفي شده است. آخرين خودرو اين سطح كيفي، هيوندايي آوانته با نمره منفي 105.4 است كه بيشترين امتياز منفي را در بخش بدنه كسب كرده است.

  لازم به ذكر است كه تمامي خودروهاي اين سطح به جز پژو206، پژوSD 206 و زانتيا فاقد عيوب مهم و اساسي بوده‌اند.

  سطح خوب
  در اين سطح خودروهاي ريو و تندر90 پارس خودرو به ترتيب با نمرات منفي 108.6 و 121.4 در بالاترين رتبه‌ كيفي قرار دارند. البته ريو مي‌بايست در سطح كيفي خيلي خوب قرار گيرد، ولي به دليل داشتن عيوب مهم و اساسي به سطح كيفي خوب تنزل پيدا كرده است. هر 11 مدل خودرو اين سطح در بخش‌هاي موتور و انتقال قدرت، بدنه و رنگ و تزئينات امتياز منفي كسب كرده‌اند، به طوري كه بالاترين امتياز منفي در بخش‌هاي تزئينات، ترمز و صداهاي غير عادي به خودرو سمند، در بخش فنربندي، تعليق و فرمان به پژو 405 خراسان، از لحاظ رنگ به ريو و در بخش نفوذ آب به پژو پارس اختصاص دارد.

  MVM 110 آخرين خودرو اين سطح نيز از نظر ايرادات تجهيزات الكتريكي، موتور و انتقال قدرت و بدنه بيشترين مشكلات را دارد.

  لازم به ذكر است كه تمامي خودروهاي اين سطح به جز تندر90 ايران خودرو، هيونداي ورنا و فولكس گل عيوب مهم و اساسي داشته‌اند.

  سطح قابل قبول
  سطح قابل قبول شامل سه خودرو پروتون ويرا، پژو روآ و پرايد صبا است. به جز پروتون ويرا (با تنها دو مورد ارزشيابي) كه در بخش‌هاي فنربندي، تعليق و فرمان، نفوذ آب و صداهاي غير عادي فاقد ايراد بوده، هر سه مدل مذكور در تمام بخش‌هاي نه گانه امتياز منفي كسب كرده‌اند و همچنين تمامي آنها عيوب مهم و اساسي داشته‌اند.

  سطح حداقل قابل قبول
  سطح حداقل قابل قبول شامل چهار مدل خودرو است كه با سايپا 132 آغاز و به سايپا 141 منتهي مي‌شود. در اين خودروها ايراداتي در كليه بخش‌هاي مختلف خودرو مشاهده مي‌شود؛ به گونه‌اي كه بيشترين امتياز منفي را در بخش‌هاي رنگ، صداهاي غير عادي و تزئينات خودرو سايپا 141؛ در بخش‌هاي نفوذ آب، موتور و انتقال قدرت و تجهيزات الكتريكي خودرو پرايد نسيم؛ در بخش‌هاي ترمز، فنربندي، تعليق و فرمان خودروي سايپا 132 و در بخش بدنه نيز خودرو پرايد پارس خودرو به خود اختصاص داده‌اند.

  نكته قابل توجه اين‌كه تمامي خودروهاي اين سطح داراي عيوب مهم و اساسي بودند.

  بر اساس گزارش شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، خودروهاي توليدي كشور در سه ماهه چهارم سال گذشته شامل 36 مدل خودرو در گروه سبك و 24 مدل خودرو در گروه سنگين بوده‌اند. در ارزشيابي اين خودروها كليه ايرادها اعم از ظاهري و عملكردي به 9 بخش جداگانه تفكيك مي‌شوند.

 17. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza engine به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  !hadi! (20 May 2009), amin.405 (20 May 2009), BloodReza (21 May 2009), hosseinabd (19 May 2009)

 18. #10


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  پیش گزیده


  »»
  »»
  »»


 19. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  amin.405 (20 May 2009), BloodReza (21 May 2009), hosseinabd (20 May 2009), ipcis2007 (20 May 2009)

 20. #11


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  پیش گزیده صدر نشینی مزدا 3 در غیاب بزرگان

  این رده‌بندی که توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام و به فروردین امسال مربوط مي‌شود به جز ماکسیما و بنز‌، غایبان بزرگ دیگری نظیر تندر-90 و زانتیا نیز دارد که همگی به دلیل حجم تولید اندک طی اولین ماه بهار‌، از لیست بازرسان کیفی حذف شده اند.
  نیسان رونیز‌، سوزوکی گرند ویتارا، پژو پارس و 405 خراسان نیز دیگر غایبان رده‌بندي کیفی فروردین امسال به حساب مي‌آیند. این در حالی است که طی اولین ماه بهار سال گذشته تنها بنز و رونیز از بازرسی کیفی جا ماندند.
  در رده‌بندی فروردین امسال تنها 16 خودرو حضور دارد که مانند ماه‌های گذشته در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ، مورد ارزیابی کیفی قرار گرفته و در نهایت خودروهای با نمره منفی صفر تا 120‌، در گروه خیلی خوب، بین 120 تا 200 در دسته خوب‌ بین200 تا 277 در سبد قابل قبول‌ها و بین 277 تا 410 نیز در گروه حداقل قابل قبول‌ها جای گرفتند. در این رده‌بندی‌ها‌، گروهی تعریف شده با نام غیرقابل قبول‌ها نیز وجود دارد و خودروهای با امتیاز منفی بالاتر از 410 جزو آن به حساب مي‌آیند که البته طی رده‌بندي فروردین هیچ خودرویی به این گروه سقوط نکرد.
  از نکات جالب رده‌بندي فروردین مي‌توان به افزایش نمرات منفی خودرو‌های پژو 206 در هر دو مدل ‌هاچ بک و
  صندوق دار‌، ریو، پژو پارس و ام وی ام 110 و همچنین کاهش امتیاز منفی سایپا 141 اشاره کرد‌.
  همچنین هر چند پژو 206 صندوق دار‌، عیوب 25 امتیازی (‌عیب‌هایی که توسط مشتریان نیز قابل تشخیص است )خود را برطرف کرد، اما مدل‌ هاچ‌بک آن طی رده‌بندي فروردین موفق به رفع این عیوب نشده است‌.
  صدرنشینی مزدا3 در غیاب بزرگان
  مزدا3 درحالی با 7/80 امتیاز منفی‌، صدر جدول رده‌بندي کیفی خودروهای تولید داخل فروردین ماه را به خود اختصاص داده که بزرگانی نظیر بنز و ماکسیما‌، صدرنشینان ادواری این جدول‌، به دلیل تولید اندک غایب بوده اند‌.
  مزدا3 که در خودروساز خصوصی گروه بهمن به مونتاژ مي‌رسد طی رده‌بندي فروردین در 4 معیار سیستم موتور، تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی به دست آورده که بیشترین آن به بخش رنگ مربوط است. این مونتاژ ژاپنی در معیار تزئینات، کمترین نمره منفی را میان 16 خودرو تحت ارزیابی دارد.
  عیوب 25 امتیازی پژو206
  هر چند پژو 206 صندوق‌دار در رده‌بندي کیفی فروردین عیوب 25 امتیازی خود را برطرف کرده اما مدل‌ هاچ‌بک آن طی اولین ماه بهار موفق به رفع این عیوب نشده است‌. هر دو به رغم آنکه جزو گروه خیلی خوب به حساب مي‌آیند در تمام معیار‌ها نمره منفی کسب کرده و بیشترین نمره منفی آنها به معیار تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود. این در حالی است که 206 صندوق‌دار امتیاز منفی بالایی (امتیاز 5) در معیار ترمز به دست آورده‌، اما دارای بهترین بدنه بین کل خودروهای تحت ارزیابی کیفی فروردین است‌.
  ورنا در جمع خیلی خوب‌ها
  محصول مونتاژی کرمان خودرو‌، با کاهش امتیاز منفی خود‌، طی رده‌بندي فروردین به گروه خیلی خوب‌ها صعود کرد‌. ورنا که تحت برند هیوندای موتورز کره در شرکت خصوصی کرمان موتور به مونتاژ مي‌رسد در حالی جایگاه ششم جدول رده‌بندي را به خود اختصاص داده که در 4 معیار بدنه، رنگ، تجهیزات الکتریکی و تزئینات‌، نمره منفی به دست آورده و بیشترین آن به بخش تزئینات مربوط مي‌شود‌.
  به جز ورنا‌، نماینده دیگری نیز از کرمان موتور در جمع خیلی خوب‌ها با نام آوانته حاضر است که مکان چهارم جدول را در اختیار دارد و در 3 معیار تزئینات‌، بدنه و رنگ حائز امتیاز منفی شده است‌. بیشترین نمره منفی این برند هیوندایی به معیار بدنه آن مربوط مي‌شود.
  افزایش نمره منفی ریو
  ریو‌،کره‌ای مونتاژی سایپا هر چند دیگر از عیوب 25 امتیازی خلاصی یافته، اما طی رده‌بندي فروردین و در مقایسه با اسفند سال گذشته نمره منفی آن افزایش یافته است‌. این محصول طی رده‌بندي اولین ماه بهار‌، تنها در 3 معیار سیستم تعلیق، ترمز و نفوذ آب امتیاز منفی ندارد و بالاترین نمره منفی آن نیز به بخش تزئینات مربوط مي‌شود. ریو به همراه فولکس گل و ام وی ام‌، بیشترین نمره منفی را در بخش سیستم موتور و انتقال قدرت بین 16 خودرو تحت ارزیابی فروردین دارا است‌.
  پژویی‌ها در کمرکش جدول
  مکان هشتم جدول رده‌بندي سطح کیفی خودروهای تولید داخل فروردین در حالی به پژو پارس اختصاص یافته که این ایران خودرویی محبوب‌، در معيارهاي ترمز‌، تجهیزات الکتریکی و صداهای غیر عادی نمره منفی ندارد و بیشترین امتیاز منفی آن نیز به معیار بدنه مربوط مي‌شود‌. پس از پارس‌، سمند قرار دارد که در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده است‌. بالا‌ترین نمره منفی این محصول که روی پلت فرم پژو 405 طراحی شده‌، به بخش تزئینات داخلی و خارجی مربوط بوده و کمترین آن نیز با معیار سیستم موتور و انتقال قدرت در ارتباط است‌.
  از سمند که بگذریم به پدر آن یعنی پژو 405 مي‌رسیم؛ محصولی که طی رده‌بندي فروردین به جز نفوذ آب در سایر معیار‌ها حائز نمره منفی شده و بیشترین آن نیز به بخش بدنه مربوط مي‌شود‌.
  این خودرو قدیمي‌همچنان محبوب مشتریان ایرانی‌، بدترین سیستم تعلیق را به همراه پژو روآ بین کل خودروهای تحت ارزیابی کیفی فروردین ماه در اختیار دارد و از سوی
  دیگر رکورددار امتیاز منفی در معیار ترمز بین این جمع فلزی محسوب مي‌شود.
  ام وی ام،خوب در رنگ و بد در تجهیزات الکتریکی
  چینی کوچک و مونتاژی بازار خودرو ایران؛ یعنی ام وی ام110 هر چند طی رده‌بندي فروردین و در مقایسه با اسفند سال گذشته با افزایش نمره منفی روبه‌رو شده‌، اما طی رده‌بندي اولین ماه بهار‌،صاحب بهترین رنگ میان 16 خودرو تحت ارزیابی این ماه به حساب مي‌آید. ام وی ام در 4 معیار سیستم تعلیق‌، ترمز، صداهای غیرعادی و نفوذ آب، نمره منفی ندارد‌. بیشترین امتیاز منفی این کوچک چینی با بخش تزئینات داخلی و خارجی در ارتباط است. ام وی ام البته در معیار تجهیزات الکتریکی رکورددار امتیاز منفی میان کل خودروهای تحت ارزیابی اولین ماه بهار به حساب مي‌آید‌. این محصول چینی به لحاظ مصرف سوخت پایین مورد توجه ایرانی‌ها قرار گرفت.
  ضعیف‌ترین بدنه برای روآ
  صدرنشینی گروه خودروهای قابل قبول در حالی به پراید
  پارس خودرو رسیده که این محصول در تمام معیارها، حائز نمره منفی شده و بیشترین آن به بخش تزئینات داخلی و خارجی مربوط مي‌شود. پس از این خودرو‌، پژو روآ در حالی جایگاه سیزدهم جدول را به خود اختصاص داده که تنها در معیار نفوذ آب امتیاز منفی به دست نیاورده است. این محصول کم اقبال ایران خودرویی‌ها رکورددار نمره منفی در معيار بدنه میان 16خودرو تحت ارزیابی کیفی فروردین به حساب مي‌آید. از روآ که رد شویم به پراید صبا مي‌رسیم‌. خودرویی که خودرویی که در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده و بالاترین آن به بخش بدنه مربوط مي‌شود‌. کمترین امتیاز منفی صبا نیز با معیار ترمز آن در ارتباط است‌.
  بدرنگی 132
  سایپا 132 طی رده‌بندي فروردین ماه مکان پانزدهم جدول را به خود اختصاص داده و در تمام معیارها نیز نمره منفی کسب کرده است. 132 در معیار رنگ‌، رکورددار امتیاز منفی میان کل خودروهای داخلی تحت ارزیابی کیفی اولین ماه بهار محسوب مي‌شود.
  صداهای غیرعادی و نفوذ آب در 141
  هرچند سایپا 141 طی رده‌بندي سطح کیفی خودروهای تولید داخل در فروردین و در مقایسه با اسفند سال گذشته‌، با کاهش قابل توجه نمرات منفی روبه‌رو شده‌، اما طی این رده‌بندي در 3 معیار صداهای غیرعادی، تزئینات داخلی و خارجی و نفوذ آب رکورددار امتیاز منفی میان کل خودروهای تحت ارزیابی اولین ماه بهار به حساب مي‌آید‌.141 تنها خودرویی است که طی این رده‌بندي کیفی‌، در دسته حداقل قابل قبول‌ها قرار گرفته و تنها 6/1 امتیاز مثبت دیگر برای رسیدن به جمع قابل قبول‌ها نیاز دارد‌.
  »»
  »»
  »»


 21. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  hosseinabd (3 June 2009), Warrior-- (10 June 2009)

 22. #12


  زمان پیوستن
  28 Oct 2007
  شهر
  اصفهان
  اتومبيل
  Peugeot 206 1.6 Sedan
  گوشی موبایل
  W902
  نوشته‌ها
  3,558
  تشکر شده:
  5735

  پیش گزیده

  من در تعجبم چطور سایپا بدون هیچ گونه توجهی برای بهبود وضعیت پراید 141 اقدام به تولید آن می کند!
  مدت ها است پراید 141 در قعر جدول قرار دارد...

 23. #13


  زمان پیوستن
  03 Dec 2008
  نوشته‌ها
  764
  تشکر شده:
  1258

  پیش گزیده تندر-90، خیلی خوب شد؛ ریو عیب‌دار

  در تازه‌ترین رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل که با بازگشت غایبان رده‌بندی قبلی همراه بود، ماکسیما بار دیگر به صدر رفت، تندر-90، خیلی خوب شد و سایپا 141 نیز در جمع قابل قبول‌ها جای گرفت.


  در این رده‌بندی که به اردیبهشت ماه امسال مربوط است، 22 خودرو داخلی در 9 معیار سیستم فنربندی، تعلیق و فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکتریکی، تزئینات داخلی و خارجی، صداهای غیرعادی، بدنه، نفوذ آب و رنگ، تحت ارزیابی کیفی قرار گرفته و طی آن، خودروهایی که نمره منفی آنها بین صفر تا 120 شده، در گروه خیلی خوب، بین 120 تا 200 در دسته خوب و بین 200 تا 277 نیز در جمع قابل قبول‌ها جای گرفتند.
  در این نوع رده‌بندی‌ها البته خودروهایی که نمره منفی آنها بین 277 تا 410 باشد به گروه قابل قبول‌ها می‌روند و از 410 به بالا نیز غیرقابل قبول به حساب آمده و اجازه تولید نخواهند داشت. این در حالی است که طی رده‌بندی دومین ماه بهار، نمره منفی همه خودروهای تحت ارزیابی،کمتر از 277 شده است.
  از نکات جالب رده‌بندی اردیبهشت ماه می‌توان به بازگشت عیوب 25 امتیازی ریو (عیب‌هایی که توسط مشتریان نیز قابل تشخیص است)، صعود تندر-90 به گروه خیلی خوب و قرار گرفتن سایپا141 در جمع قابل قبول‌ها و همچنین غیبت خودروهایی نظیر زانتیا، بنز، فولکس گل، مگان و نیسان رونیز اشاره کرد.
  بازگشت ماکسیما
  مونتاژی چشم بادامی پارس خودرو که به دلیل تیراژ اندک خود طی اولین ماه بهار، از جمع خودروهای تحت ارزیابی کیفی فروردین جا مانده بود، با بازگشت دوباره‌اش طی رده‌بندی اردیبهشت، بار دیگر به صدر جدول رفت. ماکسیما که در تیراژی اندک به مونتاژ می‌رسد طی رتبه بندی اردیبهشت، 2/59 امتیاز منفی به دست آورده که بیشترین آن به بخش رنگ مربوط است.
  این چشم بادامی ژاپنی کمترین امتیاز منفی را در معیارهای تزئینات داخلی و خارجی و بدنه میان 22 خودرو تحت ارزیابی دومین ماه بهار دارا است.
  پس از ماکسیما، گرند ویتارا در شرایطی مکان دوم جدول را در اختیار گرفته که در 4 معیار تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ امتیاز منفی کسب کرده است. بیشترین نمره منفی این شاسی بلند ژاپنی که تحت برند شرکت سوزوکی در ایران خودرو خراسان به مونتاژ می‌رسد با بخش بدنه آن در ارتباط است.
  بهترین رنگ برای 206 صندوق‌دار
  پژو 206 صندوق‌دار در حالی سومین خودرو با کیفیت اردیبهشت شده که کمترین نمره منفی را در معیار رنگ بین کل خودروهای تحت ارزیابی این ماه کسب کرده است. بیشترین نمره منفی این محصول به معیار تزئینات آن مربوط می‌شود. پس از 206 صندوق‌دار، مزدا3 صدرنشین رده‌بندی قبلی، در حالی به رده چهارم جدول سقوط کرده که بیشترین امتیاز منفی‌اش به بخش رنگ مربوط است. پژو 206 هاچ‌بك نیز که پشت سر مزدا3 قرار دارد، بالاترین نمره منفی خود را در بخش تزئینات به دست آورده است. این محصول توانسته طی رده‌بندی اردیبهشت، عیوب 25 امتیازی خود را برطرف کند.
  تندر-90 در جمع خیلی خوب‌ها
  تندر-90 بالاخره توانست با کسب امتیاز لازم از جمع خوب‌ها جدا شده و به محفل خیلی خوب‌ها برود. این فرانسوی البته در ایران خودرو و پارس خودرو به تولید می‌رسد که تندر پارس خودرو، با کسب 7/91 امتیاز منفی، جایگاه ششم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داده و همتای ایران خودرویی آن نیز با 9/101 امتیاز منفی، هشتم شده است. بیشترین نمره منفی هر 2 آنها به معیار بدنه مربوط می‌شود. تندر ایران خودرو در 6 معیار نمره منفی دارد و همتای پارس خودرویی آن
  در 4 معیار؛
  بین این دو، آوانته محصول مونتاژی کرمان خودرو در حالی جایگاه هفتم جدول رده‌بندی را به خود اختصاص داده، که تنها در 3 معیار تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی کسب کرده است و بیشترین آن نیز به معیار بدنه مربوط می‌شود. ورنا دیگر مونتاژی کرمان خودرو نیز که با 3/118 امتیاز منفی، در جدول، دهم شده، در 5 معیار موتور، تجهیزات الکتریکی، تزئینات، بدنه و رنگ، نمره منفی کسب کرده که بیشترین آن با معیار تزئینات در ارتباط است.
  بازگشت عیوب 25 امتیازی ریو
  ریو، کره‌ای مونتاژی سایپا هرچند طی ارزیابی کیفی اردیبهشت و در مقایسه با رده‌بندی قبلی نمره منفی خود را کاهش داده،اما عیوب 25 امتیازی، باز هم گریبان آن را گرفته است. این محصول در تنها در 3 معیار سیستم تعلیق، ترمز و نفوذ آب نمره منفی کسب نکرده و بیشترین امتیاز منفی آن نیز به معیار تزئینات مربوط می‌شود.
  خراساني‌ها باز هم بهتر
  طی رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در اردیبهشت، خراسانی‌های ایران خودرو باز هم بالاتر از تولیدات مرکزی این شرکت قرار گرفتند. پژو پارس خراسان در حالی با کسب 3/162 امتیاز منفی، مکان یازدهم جدول را به خود اختصاص داده که تنها در 2 معیار ترمز و نفوذ آب نمره منفی ندارد. این در حالی است که همتای تهرانی آن؛ یعنی پارس تولید مرکز، با 5/171 امتیاز منفی در رده‌بندی کیفی اردیبهشت مکان سیزدهم را به خود اختصاص داده و در تمام معیارها نیز نمره منفی کسب کرده است. همچنین پژو 405 خراسان هم که در این رده‌بندی دوازدهم شده، در تمام معیار‌ها نمره منفی کسب کرده است. همتای تهرانی اش نیز که اختلافی 15 امتیازی با آن دارد در حالی شانزدهم شده که در همه معیارها امتیاز منفی به دست آورده و بالاترین امتیاز منفی‌اش نیز به بخش بدنه مربوط می‌شود.سمند نیز که ایران خودرویی‌ها آن را اولین برند ملی صنعت خودرو کشور می‌دانند، طی رده‌بندی اردیبهشت با 6/174 امتیاز منفی جایگاه چهاردهم جدول را به خود اختصاص داده است. این محصول در تمام معیارها نمره منفی دارد و بیشترین آن نیز به بخش تزئینات مربوط می‌شود.
  لیفان، میهمان تازه وارد
  دیگر نباید ام‌وی‌ام 110 را در جمع خودروهای تولید داخل، غریب و تنها بدانیم؛ چراکه طی ارزیابی کیفی دومین ماه بهار، هموطن آن؛ یعنی لیفان نیز به جمع خودروهای تحت ارزیابی وارد شده و با کسب امتیاز منفی 2/175، جایگاه پانزدهم جدول را به خود اختصاص
  داده است.
  لیفان چيني که به تازگی به خیابان‌های ایران ورود پیدا کرده، طی اولین حضور خود در ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل، در 6 معیار سیستم تعلیق، موتور، تجهیزات الکتریکی، تزئینات، بدنه و رنگ، نمره منفی به دست آورده است و بیشترین آن نیز به معیار تزئینات مربوط می‌شود.هم وطنش ام وی ام110 نیز که با اختلافی 6/23 امتیازی،2 پله پایین تر از لیفان قرار گرفته، در 5 معیار موتور، تجهیزات الکتریکی، تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی به دست آورده که بیشترین آن به بخش تزئینات مربوط می‌شود. این چینی کوچک بیشترین امتیاز منفی را در معیار تجهیزات الکتریکی میان کل خودروهای تحت ارزیابی اردیبهشت به دست آورده است.
  لیفان و ام‌وی‌ام110، در شرکت خصوصی کرمان خودرو به مونتاژ می‌رسند.
  روآ رکورد دار منفی‌ها
  پرچم داری گروه خودروهای قابل قبول، در رده‌بندی اردیبهشت نیز به پژو روآ رسیده و این محصول کم اقبال ایران خودرو، طی رده‌بندی مذکور جایگاه هجدهم را به خود اختصاص داده است. روآ در تمام معیارها حائز نمره منفی شده و رکورد دار امتیاز منفی در 4 معیار سیستم موتور، تعلیق، ترمز و بدنه بین 22 خودرو تحت ارزیابی کیفی اردیبهشت، به حساب می‌آید. پس از روآ پراید صبا در حالی نوزدهم شده که در تمام معیارها امتیاز منفی دارد و بالاترین آن به بخش بدنه مربوط می‌شود. پراید پارس خودرو نیز که مانند صبا در تمام معیارها نمره منفی دارد، بیشترین امتیاز منفی خود را در معیار بدنه به دست آورده و رکورد دار نمره منفی در معیار نفوذ آب میان کل خودروها به
  حساب می‌آید.
  بدترین رنگ برای سایپا 132
  مکان بیستم جدول رده‌بندی سطح کیفی خودروهای تولید داخل در دومین ماه بهار، در حالی به سایپا 132 اختصاص یافته که این محصول پایین‌ترین کیفیت رنگ را میان کل خودروهای تحت ارزیابی، در اختیار دارد و در همه معیارها نیز نمره منفی کسب کرده است.
  غیرعادی در پراید 141
  اینکه سایپا 141 طی ارزیابی کیفی دومین ماه بهار، از جمع خودروهای حداقل قابل قبول، جدا و همنشین قابل قبول‌ها شده، نکته جالبی به نظر می‌رسد، اما از این جالب تر آنکه 141، در معیار سیستم تعلیق امتیاز منفی کسب نکرده است. این خودرو که طبق معمول بیشتر رده‌بندی‌های قبلی، در قعر جدول جا خوش کرده، بیشترین امتیاز منفی را در 2 معیار تزئینات و صداهای غیرعادی را ميان كل خودروهاي تحت ارزيابي به خود اختصاص داده است.
  »»
  »»
  »»


 24. کاربر زیر از دوست گرامی !hadi! به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  Warrior-- (10 June 2009)

صفحه 1 از 12 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

 • شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
 • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
 • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
 • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
 • BB code ها روشن هستند
 • شکلک‌ها روشن هستند
 • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
 • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد
 • HTML کد خاموش می‌باشد