تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 87

نام گفتگو: توجه: احتمال پارگی تسمه تایم ریو

زمان پیوستن
    27 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 تیپ5 مدل83-تندر LP 87
    گوشی موبایل
    LG 3D MAX

پیش گزیده توجه: احتمال پارگی تسمه تایم ریو

یکی از کاربران محترم tt تجربه ای داشته که بنظرم باید همه ریو دارها بدانند:

"راستش را بخواهید ماه قبل که در تعمیر گاه بودم در آنجا یک ریو دیدم که در سرعت 140 تسمه تایم پاره کرده بود.جالب این بود که راننده در جاده بجای اینکه ماشین رو با جرثقیل به تعمیرگاه بیاره سعی کرده بود با هل دادن روشن کند.خلاصه سرتان را درد نیاورم به جز بلوک سیلندر بقیه قسمتهای مکانیکی موتور منهدم شده بود.با توجه به کارکرد 52000 کیلومتری وسالم بودن بلبرینگ های تسمه سفت کن مکانیک به جنس تسمه مشکوک بود.
    بله حدس او درست بود.18 دندانه تسمه کنده شده بود.شاید باور نکنید وقتی به محل کنده شدن دندانه ها دقت کردیم متوجه پوسته پوسته شدن تسمه شدیم.انگار تسمه را از کاه درست کرده بودند!
    من هم با توجه به این که از تیر 85 تا حالا ریوی ما 48000 کیلومتر راه رفته است به سرعت تسمه تایم ماشین را عوض کردم. تسمه تایم ماشین من عنقریب پاره شدن بود.
    در ضمن در روی تسمه ای که روی ماشین من بود به جز مارک تسمه و جهت چرخش آن هیچ چیز دیگر به چشم نمی خورد.حتی معلوم نبود که ساخت کجاست!
    من هم به توصیه مکانیک و جستجوی فراوان در تبریز توانستم یک تسمه با مارک power grip ودر بسته بندی نایلونی که روی آن آرم KIA به رنگ قرمز چاپ شده بود به قیمت 32000 تومان تهیه کنم.جنس این تسمه با تسمه ای که روی ماشین سایپا گذاشته بود زمین تا آسمان فرق می کرد!

نتیجه بسیار مهم و حیاتی:حتی اگر ریوی صفر کیلومتر دارید بلافاصله تسمه تایم ان را با مارک power grip تعویض کنید."

http://www.tuningtalk.com/forum/topi...06.html#362335

در ضمن:

http://www.tuningtalk.com/forum/topic-t18493.html?highlight=%CA%D3%E3%E5%20%CA%C7%ED%E3% ED%E4%90%20%D1%ED%E6
    آخرین ویرایش به وسیله اینجانب : 6 September 2008 در 06:27 PM

2. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اینجانب به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

adolf1945 (7 September 2008), alipaniz (8 September 2008), Alireza_g (26 August 2009), amirinline (29 April 2011), hosseinabd (6 September 2008), kamil81 (7 September 2008), majid911 (4 January 2011), mamach (17 December 2010)

زمان پیوستن
    22 Dec 2007
    شهر
    شاهین شهر
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    SE w810i - HTC WildFire S

پیش گزیده

دوست عزیز این رو شما مطمئنی؟
    ماشین من الان حدود 50000 تا کارکرده و همون سال 85 گرفتم.
    از کجا میشه فهمید که مشکل داره یا نه؟
    این رو توی تاپیک ریو هم مطرح کنید تا دوستان بدونند.

زمان پیوستن
    02 Nov 2007
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    Megan coup
    گوشی موبایل
    Galexy Tab-Nokia N82

Exclamation

نقل قول نوشته شده توسط hosseinabd مشاهده گفتگو

میتونین برین توی سایتی که آقای علی هافکلاچ هم هستن تا از صحت موضوع با خیر شویید تا ببینید بنده خدا 350 تومان خرج ماشین کرده
    با تشکر

5. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mehdizadeh04 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alipaniz (8 September 2008), Alireza_g (26 August 2009), hosseinabd (7 September 2008)

زمان پیوستن
    27 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 تیپ5 مدل83-تندر LP 87
    گوشی موبایل
    LG 3D MAX

پیش گزیده

من از هیچ چیز مطمئن نیستم ولی همانطور که گفتم این (گزارش این موارد نه الزاما وجود مشکل برای تمام ریوها) موضوع مهمی است که هر دارنده ریو باید بداند. تصمیم هم با خود افراد است. امیدوارم این مشکل در هیچ ریو دیگری دیده نشود.

7. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اینجانب به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

adolf1945 (7 September 2008), Alireza_g (26 August 2009)

زمان پیوستن
    28 Nov 2005
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    KIA Rio
    گوشی موبایل
    WAVE(S8500) & GALAXY S2

پیش گزیده

بدجوری نگرانم کردی من همین جمعه میخوام برم مسافرت و البته قبلش ماشین رو برای گارانتی اولیه میخوام ببرم نمایندگی اگر راهکاری داره که بگم همین الان تسمه رو عوض کنند ولی وقتی ظاهرا مشکلی نداره من چی بگم که قانع بشن و عوض کنند؟
    اگر راهی داره خواهشا راهنمایی کنید وگرنه مجبورم از جیب بدم
    به کسانی که پشت سرتان حرف میزنند بی اعتنا باشید، آنها به همانجا تعلق دارند!
    دقیقاً پشت سرتان!!

زمان پیوستن
    20 Jul 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سمند LX TU5 صادراتی
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

دوست عزیز ، این بابا 52 هزار تا با ماشین راه رفته بدون اینکه تسمه تایم رو عوض کنه . اونوقت توقع داشته ماشین چیزیش نشه .
    تعویض تسمه تایم بعد از 50 هزار تا از نون شب واجب تره .البته احتیاط شرط عقله ولی گمون نمیکنم که احتیاجی به تعویض تسمه تایم ماشین صفر کیلومتر باشه . دیگه سایپا اینقدر هم ناشی نیست .
    رفیق من 70 هزار تا راه رفته هنوز تسمه رو عوض نکرده .(که کار اشتباهی هم هست) نمیشه با این مشکل همه رو توی دردسر شریک کرد و 30 ~40 تومن توی خرج انداخت .
    ولی از خبررسانیت ممنون.

زمان پیوستن
    20 Jul 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سمند LX TU5 صادراتی
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

علی هافکلاچ توی بوشهر زندگی میکنه و همون طور که بچه های tt توضیح دادن شرایط آب و هوایی تأثیر زیادی داره . با این شرایط تسمه ریو باید تا 50 هزار تا تضمین شده باشه . چون تسمه علی توی 42 هزار تا ایراد پیدا کرده بود .

زمان پیوستن
    22 Dec 2007
    شهر
    شاهین شهر
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل

پیش گزیده

از اطلاع رسانیتون بسیار ممنونم.
    منم فردا چک میکنم ببینم مال من هم اینجوری هست یا نه.البته من هم اهل گاز هستم و خیلی به ماشین گاز میدم.

12. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی hosseinabd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alipaniz (8 September 2008), enginer03 (8 October 2011), farzadba (8 September 2008)

زمان پیوستن
    13 Jul 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ريو
    گوشی موبایل
    htc Desire HD

پیش گزیده

از اطلاع رسانیتون بسیار ممنونم.
    منم فردا چک میکنم ببینم مال من هم اینجوری هست یا نه.البته من هم اهل گاز هستم و خیلی به ماشین گاز میدم.
    با درود خدمت شما دوست گرامي
    اگر توانستيد چك كنيد لطف كنيد و چند تا عكس هم بندازيد تا ببينيم قضيه چيه و از همه مهمتر مارك تسمه تايم رو پيدا كنيم. (منظورم ماركي است كه سايپا روي ماشينها مي بنده. شايد مال علي از بدشانسي يه مارك متفرقه بوده)
    با احترام
    اين يك جمله تاريخي است و در بردارنده توهين به هيچ شخصي نمي باشد:
    بقول ناپلئون اون چيزي كه حدي نداره خريته (از جملات تاريخي دائي جان ناپلئون)

14. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی farzadba به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

alipaniz (8 September 2008), Alireza_g (26 August 2009), hosseinabd (8 September 2008)

زمان پیوستن
    22 Dec 2007
    شهر
    شاهین شهر
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل

پیش گزیده

سلام.
    البته مال من اون صدایی که گفتند نمیده ولی در هر صورت چک کردنش بهتر از چک نکردنشه.
    فعلا که فرصت نکردم نگاهش کنم.ولی بمحض اینکه چک کردم حتما از مارک و تسمه عکس براتون میزارم.

16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی hosseinabd به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

adolf1945 (8 September 2008), alipaniz (8 September 2008), Alireza_g (26 August 2009)

زمان پیوستن
    29 Jul 2005
    شهر
    tehran
    اتومبيل
    Rio-Pars
    گوشی موبایل
    Omnia I900

پیش گزیده

به نظر منم حتما تسمه تایم رو باید چک کرد اما ماشین 36 هزار کیلومتر گارانتی داره و اگه در زمان گارانتی این اتفاق بیفته بدون هزینه اتومبیل رو تعمیر میکنند
    و 50 هزار کیلومتر کارکرد تسمه مربوط به شرایط عادی میشه نه رانندگی توی ترافیک و همچنین تو شتاب گیری ها و معکوس های ناگهانی که حتما همه دوستان تجربش رو با این کوچولوی پر شتاب دارند(این کارها عمر تسمه رو به شدت کاهش میده)
    آخرین ویرایش به وسیله reza_s29 : 9 September 2008 در 12:34 PM
    در تصاویر حكاكی شده بر سنگهای تخت جمشید هیچكس عصبانی نیست. هیچكس سوار بر اسب نیست. هیچكس را در حال تعظیم نمیبینید. هیچكس سر افكنده و شكست خورده نیست .هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست و هیچ تصویر خشنی در آن وجود ندارد . از افتخارهاي ایرانیان این است كه هیچگاه برده داری در ایران مرسوم نبوده است در بین صدها پیكره تراشیده شده بر سنگهای تخت جمشید حتی یك تصویر برهنه و عریان وجود ندارد

18. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی reza_s29 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

adolf1945 (22 October 2008), Alireza_g (26 August 2009), hosseinabd (10 September 2008)

زمان پیوستن
    15 Sep 2006

پیش گزیده

حواستون به تسمه باشه که منم مورد مشابه رو شنیدم و من خودم تو صد هزار تا عوض کردم مشکلی هم نداشت اما مورد پارگی رو شنیدم

زمان پیوستن
    28 Oct 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    Peugeot 206 1.6 Sedan
    گوشی موبایل
    W902

پیش گزیده

دوستان, می توانید کمی در مورد تسمه ی تایمینگ توضیخاتی بدهید؟
    من زیاد درباره ی عوض کردن به موقعش مطلب دیده ام ولی نمی دانم دقیقا چه کاری انجام می دهد.

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد