تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 19

نام گفتگو: نگهداري و تربيت سگ

 1. #1


  زمان پیوستن
  19 Oct 2005
  شهر
  اهواز
  اتومبيل
  زانتیا
  گوشی موبایل
  6300&n97
  نوشته‌ها
  71
  تشکر شده:
  54

  پیش گزیده نگهداري و تربيت سگ

  دوستان گفتم که خوب یه تاپیک درباره ی نحوه تربیت سگ داشته باشیم!!لطفآ هرکی دراین باره اعطلاعاتی داره رو کنه!مرسی!

 2. #2


  زمان پیوستن
  19 Oct 2005
  شهر
  اهواز
  اتومبيل
  زانتیا
  گوشی موبایل
  6300&n97
  نوشته‌ها
  71
  تشکر شده:
  54

  پیش گزیده

  ایستادن – صبرکردن
  برای تعلیم ایست یا توقف می بایست که حیوان را درحالی که قلاده بسته شده است دروضعیت نشسته قرارداد وسپس دستورایست راداد ودراین حال کف دست چپ را درجلوی پوزه قرارداده وقدم به قدم ازوی دورشوید ودستوررا تکرارنمائید. 10 الی 20 ثانیه حیوان باید دراین حال بماند وسپس آزادش سازید. به تدریج این زمان وفاصله را افزایش دهید تا زمانی که با ارائه دستورایست حداقل سه دقیقه صبرکند. بتدریج دامنه فاصله گرفتن را افزایش دهید تا حدود 5/4 مترازاو فاصله داشته باشید. تشویق سگ دراین زمان حائزاهمیت است. یک نکته ضروری که باید به آن توجه داشت این است که سگ با آنچه شما می گوئید یا آن را چطورمی گوئید وآنچه خود درزمان گفتن آن انجام می دهید کاملا آشنا گردد. این دستوررا باید با یک صدای رسا وشفاف ابرازنمود وحتی دراین حال می توانید انگشت سبابه خود را بلند نموده ودرحین اشاره کردن دستورایست را به اوبگوئید. پس ازتکمیل این آموزش می توان حیوان را با آموزش های قبلی یعنی حرکت بنشین وایست تمرین داد. دراجرای این دستورات باید مهربان وقاطع بود وبه دورازخشم آموزش حیوان را کامل کرد
  نشستن
  ین دستوریکی ازآسان ترین ومفید ترین دستوراتی است که یک سگ باید بیاموزد. مفهوم کلمه "بنشین" درتربیت سگ به این معنی است که سگ با شنیدن آن می بایست درسمت چپ مربی خود بنشیند. دراجرای دستورات سگ عملا به دنبال دستورراه رفتن آموزش توقف ونشستن رانیزدریافت می کند. یعنی زمانی که حرکت کردن وراه رفتن پایان یافت سگ نیزبه طورخودبخود بنشیند. به عبارت دیگرزمانی که راه رفتن تمام شد باید که به سگ دستور"بنشین" را ارائه کرد ودرعین حال با دست چپ کفل وکمررا به سمت پائین هدایت کرد تا حیوان بنشیند وبا دست راست سرحیوان را بالا نگه داشت. سپس به وسیله دست طناب قلاده حیوان را برای چند لحظه به وضعیت ایستاده درآورده وسپس دستورحرکت کردن را جهت راه رفتن ارائه کنید. این اعمال به طورمکررتکرارمی شوند. به تدریج حیوان آموزش کافی را دریافت می کند وهرزمانی که شما می ایستید اوخواهد نشست ومنتظردستوربعدی شما خواهد بود. هربارکه سگ درموقعیت صحیح قرارگرفت بعنوان تشویق به اوکمی جایزه بدهید. چند دقیقه ای صبرکنید وپس ازاستراحت این کاررا تکرارنمائید. نهایتا هنگامی که مفهوم نشستن کامل گردید وبا توقف شما سگ اقدام به نشستن کرد می توانید که قلاده را بازکنید وبه اودستورنشستن را بدهید. سپس تعلیم نشستن وراه رفتن را بدون قلاده تکرارکنید
  استفاده ازقلاده
  قبل ازشروع تربیت به یک قلاده نیازاست. قلاده به شکل های متنوعی وجود دارد. ازانواع زنجیری گرفته تا چرمی آن ساخته شده وآن را به دورگردن حیوان می بندند. قلاده وسیله بسیارمناسبی برای تربیت سگ است. زیرا به وسیله آن می توان نیروهای موردنظر رابه حیوان وارد ساخت. درضمن به مرورزمان حیوان نیزخواهد آموخت که کشیدن زنجیروطناب آن به معنی یک دستورمهارکننده است. اگرتوله خیلی کوچک است می توان ازیک زنجیرشوک نازک یا نظایرآن استفاده نمود. اما با بزرگ شدن آن به یک قلاده بزرگتروسنگین تراحتیاج خواهد بود. پیشنهاد می گردد که درصورت تمایل نام سگ وآدرس خودتان را به نوعی به قلاده الصاق نمائید تا چنانچه بطورناخواسته ازخانه خارج گردید بوسیله همسایگان یا سایرین شناسایی گردد.

  بعد ازبستن قلاده باید زمانی را درنظرگرفت تا توله به آن عادت نماید. آنگاه شما می توانید که تسمه آن را نیزوصل کنید. گاهی اوقات ممکن است که حیوان درقبال این اعمال مقاومت نماید یا بنشیند ویا ازاجرای دستورامتناع کند. دراین حال به مدت چند دقیقه درقبال سرسختی حیوان مقاومت نشان دهید ویا درصورت نیازتسمه آن را به زوربکشید وسپس اجازه دهید برای بقیه روزآرام وراحت باشد. تا زمانیکه توله درقبال قلاده مطیع گردد هیچ نوع آموزشی را نخواهد پذیرفت. واین امربه گذشت زمان وصبرنیازدارد. به خاطرداشته باشید که مدت زمانی که طول می کشد تا سگ اطاعت خود را نشان دهد باید روزبه روزکمترگردد. همانگونه که ذکرشد آموزش سگ می بایست که به طورمنظم یک یا دوباردرروزانجام گیرد وزمان آن به تدریج به 15 الی 30 دقیقه برسد. زمان بیش ازاین باعث خستگی طرفین می شود. درهنگام آموزش هیچ چیزی بدترازخستگی وملالت نیست. درموقع آموزش باید کاملا جدی بود اما نبایستی که ازرفتارهای دوستانه وتشویق کردن وجایزه دادن غفلت کرد. هرموقعی که یک آموزش خاتمه یافت می بایست که مدت زمانی را نیزبرای بازی وجست وخیزدرنظرگرفت. با این کارارتباطات دوستانه بیشتری برقرارمی شود
  خورانیدن دارو
  هیچوقت سگ حق ندارد اتومبیل ویا دوچرخه را تعقیب ودنبال نماید واین البته درصورتی است که ازتولگی ازطرف صاحبش به این کارترغیب نشده باشد.
  اگرسگ درس دوم(همگام وهمقدم) راخوب یاد گرفته باشد وعادت داشته باشد که پابه پای صاحبش راه برود بهیچ وجه این عمل ازاوتراوش نخواهد نمود که به تعقیب دوچرخه ویا اتومبیل مبادرت نماید ودرغیراین صورت بایستی سگ را بوسیله بستن با بند طویل وزنجیرگردن ترک عادت دهیم. اگرسگ همراه دوچرخه صاحبش بدود برای سلامتی اومفید خواهد بود. عضلات اوقوی میشود وبه هضم غذای اوکمک می کند مشروط براینکه دراین عمل زیاده روی نشود.

  خورانیدن دارو
  داروهای مایع مشکلی را ایجاد نمی کنند. مایع را درحالی که با استفاده ازنوارپوزه بند پوزه حیوان را بسته اید یا بدون آن اندک اندک ازیک گوشه دهان درون لبها بریزید- هربا یک قاشق چایخوری کافی است : پس ازهربارخورانیدن دارو سوراخهای بینی را فشاردهید تا سگ دارو را فرو ببرد. خورانیدن قرص بسیاردشوارتراست واغلب بهترین کاراین است که آن را بکوبید وبا غذا مخلوط کند. برای اطمینان ازبلعیده شدن یک قرص کامل لازم است که آن را درعقب زبان قراردهید- آنگاه تنها به یک فشارسریع با نوک انگشت نیازمی باشد. خوشبختانه امروزه بسیاری ازدرمانها را تزریقات طولانی اثرشامل می شوند که نیازبه تجویز قرص یا دارو را ازبین می برد. ازآنجا که فراهم کردن سرنگهای پلاستیکی آسان است می توان برای خورانیدن داروهای مایع به جای قاشق چایخوری ازیک سرنگ 2 سی سی یا 5 سی سی استفاده کرد
  نکته های کلیدی درتربیت
  نکات کلیدی درخصوص تربیت سگ ها وجود دارد. یکنواختی درعمل مهمترین جزء آن است. نکاتی را که درذیل به آنها اشاره می شود فراگیرید وبطوریکنواخت وثابت به آنها عمل کنید تا سگ شما به راحتی آموزش ببیند.

  1-هرروززمان مشخصی را برای تربیت درنظربگیرید. زمان آموزش نبایست نامظم وبی قاعده باشد. شما نمی توانید سگی را تربیت کنید درحالیکه توجه شما به این موضوع قابل قبول نباشد. زمان آموزش وتربیت نباید طولانی باشد.(نباید بیش ازده الی پانزده دقیقه باشد) این زمان را تنها به تربیت سگ اختصاص دهید وآن را به بازی نکشانید.
  2-بخاطرداشته باشید که شما نقش رئیس گله را بعهده دارید. درزمان آموزش یکنواخت عمل کنید. به کارهای دیگرمشغول نشوید. تون صدای خود را قوی کنید. این نکات به توله می آموزد که زمان آموزش با سایرزمانها اعم اززمان غذا خوردن . زمان بازی. زمان اجابت مزاج وسایرفعالیتها متفاوت است. به عنوان رئیس گله به خاطرداشته باشید که درالگوی مادری آموزش بدون خشم وعصبانیت انجام می شود.

  3-ازآموزشهای منطقی وبا اهداف مشخص بهره بگیرید. قبل ازآنکه جلسه آموزش وتمرین را برگزارکنید با خود مشخص نمائید توقع چه نوع اعمالی را دارید. آموزش را مرحله به مرحله وآن هم با کارهای کوچک شروع نموده وادامه دهید.
  می توانید به سایراعضاء خانواده توضیح دهید که امروزچه نوع تمرینی را با توله انجام می دهید وازآنها بخواهید که با عدم ارائه آموزشهای دیگرباعث گیج شدن حیوان نشوند. بخصوص کودکان وافراد بیش ازحد دلسوزمی توانند با دستورات ناصحیح ویا بازیهای نامناسب تعلیم وتربیت شما را مخدوش سازند.

  4-درهرجلسه فقط یک تمرین را کارکنید.
  نباید توله را با ارائه دستورات جدید ومتنوع گیج کرد. هنگام مرورتمرینات نیزهرگاه سگ دستورشما را صحیح اجرا کرد ضمن تشویق نمودن ودادن یک جایزه به سراغ تمرین بعدی بروید. زیرا اجرای یک دستوربه صورت مکرر باعث خستگی سگ می شود. همواره زمان تمرین را اززمان بازی جدا کنید. مطمئن باشید که توله تفاوت این زمان را بخوبی درک می کند.
  5-سگ را تشویق کنید.
  چندین نکته کلیدی برای تربیت سگهای خانگی :

  1- زمان تغذیه توله را بطور منظم اجرا کنید. تغذیه سگهای جوان باعث اجابت مزاج در انها می گردد .نوشیدن اب نیز به سرعت باعث ادرار کردن در انها می شود فشار اضافی بر مثانه یا روده بزرگ ناشی از خوردن و نوشیدن باعث تولید مدفوع و ادرار بیشتر در توله میگردد

  2-از توالتهای یکسانی استفاده کنید سگهای بزرگتر می توانند زمانی که برای قدم زدن همراه شما از خانه خارج شده اند خود را تخلیه کنند .اما یک توله باید در زندگی خود تابع یکنواختی با شد .

  3در تمام مراحل تربیت داخل خانه از جایزه دادن و تشویق کردن غافل نشوید .با جایزه دارند و رفتارهایی انجام دهند تا از شما جایزه بگیرند .انجام کارهایی که جایزه داشته باشند تقریبا در تمام سگها غریزی است .
  توصیه های مولف


  1-هیچگاه توله را در زمان جدا سازی تنبیه یا مجازات نکنید در این مرحله با دادن پیامهای پیچیده توله را گیج نکنید

  2-برای اموزش توالت کردن ابتدا باید از زمان اجابت مزاج اگاهی یابد البته این عمل بیشتر بعد از خوردن غذا یا نوشیدن آب رخ می دهد اما می تواند بعد از یک بازی طولانی یا صبح زود یا اخر شب نیز اتفاق بیافتد.

  3-چندین نشانه خاص می تواند نشاندهنده نیاز به اجابت مزاج باشد .
  الف – بی تابی
  ب –فن وفون یا بو کردن اطراف برای ردگیری بو به عنوان جاییکه قبلا به انجا رفته است .در این رابطه تمیز کردن و بی بو کردن محلهایی که قبلا به اشتباه در انجا اجابت مزاج کرده است .

  ج-آویزان شدن به در ونگاه کردن به شما به طوریکه توجه شما را جلب کند
  اگر علایم فوق را مشاهده کردید حتی اگر توله برای اجابت مزاج قوز کرده است به سرعت اما به ارامی ان را بلند کرده و به محل مخصوص اجابت مزاج ببرید .حتی اگر بطور تصادفی به محل صحیح رفت صبر کنید تا توالت کردن به اتمام برسد او را به خوبی تشویق کنید یا جایزه دهید جایزه که یکی از مهمترین چیزها در زندگی تو له های جوان محسوب می شود . کمک می کند که توله برای توالت به محل صحیح خود برود .

  4- برای تغذیه توله ها ازیک غذای با کیفیت وهضم آسان استفاده کنید. استفاده ازاستخوان دراین سن باعث می گردد تا توله ها به یبوست مبتلا گردند. دفع مدفوع سفت وسخت برای توله ها دشواراست.

  5- ازتغییرناگهانی جیره غذایی پرهیزنمائید زیرا باعث اسهال ویا استفراغ می شود.
  6- غذای روزانه را بصورت یکجا دراختیارتوله قرارندهید. توله را می بایست 3 الی 4باردرروزتغذیه کرد.

  7- هیچگاه غذای توله جوایزخوراکی یا مواد مشابه را درداخل آشیانه توله قرارندهید. اینکارباعث کثیفی وبدبویی آشیانه می شود.

  8- زمان تغذیه وزمان بیرون بردن توله را تغییرندهید. منظم رفتارکردن باعث می شود که تربیت توله آسان ترگردد.

  9- چنانچه توله به اشتباه درمحل دیگری ادراریا مدفوع کرد به سرعت آنجا را تمیزکرده وبوی آن را ازببرید تا ازتکراراین عمل جلوگیری گردد.

  10- تربیت به آشیانه خودرفتن (درصفحات بعد توضیح داده خواهد شد) می تواند کمک بسیارزیادی به شما نه تنها درتربیت سگ نماید بلکه به مطمئن ترین شکلی اورا به خانه جدیدش آشنا می سازد. استفاده ازقفس آشیانه یا لانه باعث می گردد که سگ اولین رفتارهای خود بیاموزد که دراین محلها باید بخوابد واستراحت نماید وآن را کثیف نکند. زمانی که سگ شما درآشیانه خود به سرمی برد به طورغریزی آنجا را کثیف وژولیده می کند. اما چنانچه شما بلافاصله توله را به توالت مخصوص خود ببرید شما ازاین رفتارغریزی بعنوان یک رفتاری تربیتی استفاده کرده اید

 3. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sina007 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  دلشدگان (25 March 2009), هستی (20 April 2009)

 4. #3


  زمان پیوستن
  19 Oct 2005
  شهر
  اهواز
  اتومبيل
  زانتیا
  گوشی موبایل
  6300&n97
  نوشته‌ها
  71
  تشکر شده:
  54

  پیش گزیده

  اموزش سگ براي نگرفتن غذا از دست غريبه ها

  اين يكي از مهمترين اموزشهايي است كه به سگ هاي نگهبان داده مي شود وچندين روش دارد:
  شما به يكي از دوستانتان بگوييد به سگ غذا بدهد وهنگامي كه سگ خواست غذا را بگيرد با چنگال به ارامي به زبان سگ بزنيد وبعد از اين كار خوده شما به سگ غذا بدهيد وان را نوازش كنيد البته اين كار بايد در چند روز تكرار شود. روش بعد به اين صورت است كه همين روش با لا را تكرار كنيد البته به جاي اينكه از چنگال استفاده كنيد كمي به گوشتي كه به سگ مي خواهيد بدهيد فلفل اضا فه كنيد.البته بايد توجه كنيد كه در اين روش هايي كه گفته شد زياده روي نكنيد


  اموزش فرمان ايست و قدم رو

  يكي از مهمترين اموزشهايي كه بايد به سگ داده شود همين اموزش است
  به علت اينكه اگر سگ به اين دو فرمان عمل نكند هرگاه شما سگ را براي گردش بيرون مي بريد شما را به اين طرف و ان طرف مي كشد مخصوصا اگر درشت جسه باشد . براي اموزش اين فرمان بايد بعد از 8 ماهگي با سگ اين عمل را تمرين كرد . به اين صورت كه هنگامي كه زنجير قلاده در دست شماست زنجير را بطوري بگيريد كه سگ از بقل شما نتواند تكان بخورد بعد با صداي بلند بگوييد قدم رو با سگ شروع به راه رفتن
  بكنيد فقط دقت كنيد سگ از بقل شما تكان نخورد و بعد از چند متر راه رفتن فرمان ايست بدهيد . البته بايد توجه كنيد اين تمرين بايد هر روز انجام شود تا سگ فراموش نكند.

  آخرین ویرایش به وسیله moh@mm@d reza : 16 March 2009 در 10:04 PM

 5. #4


  زمان پیوستن
  28 Jul 2007
  شهر
  کرج
  اتومبيل
  ریو-پراید
  گوشی موبایل
  k750-HTC viva
  نوشته‌ها
  423
  تشکر شده:
  1236

  پیش گزیده

  دوست من بهتر نبود یه منبع میزدی..راستی برای تربیت سگ حداقل سن سگ باید 6 ماه باشه وگرنه هر چی یادش بدی خیلی زود فراموش میکنه

 6. #5


  زمان پیوستن
  13 Mar 2009
  شهر
  ابادان برزیلته
  اتومبيل
  206
  گوشی موبایل
  فقظ نوکیا اونم n73
  نوشته‌ها
  90
  تشکر شده:
  31

  پیش گزیده

  دوستان اگه مایل باشید در مورد اینکه سگ اصولا در چه سنی نسبت به نژادش تربیت پذیر تره گفتگو رو در ادامه این به خاطره توصیه برادر ارجمندم ممد رضا این پیشنهاد اوردم اینجا مطرح کردم مبحث پی بگیریم و اگه کسی تجربه جالبی در این زمینه داره بگه ممنون و سپاس

 7. کاربر زیر از دوست گرامی roham_westlife به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

  moh@mm@d reza (17 March 2009)

 8. #6


  زمان پیوستن
  21 Mar 2009
  شهر
  کرمان
  نوشته‌ها
  1
  تشکر شده:
  0

  پیش گزیده

  سلام دوستان عزیز
  من تازه با این سایت آشنا شدم. البته بس که گشتم. آخه یه توله ژرمن شپرد حدود 3ماهه دارم که دوست دارم علیرغم کمبود وقتم خیلی خوب و اصولی تربیتش کنم. حیوون سالم و اصیلیه و حیفه که بدون آموزش بزرگ بشه. دنبال یه سری pdf پرورش سگ به زبون فارسی هستم، لطف میکنید راهنمائیم کنید؟

  یه سوال مهم
  چکار کنم که سگ نوازش گدایی نکنه؟ تازه 3ماهشه و توی خونه ما فقط 3نفر هستیم اما از این واهمه دارم که نسبت به غریبه ها بی تفاوت بشه و سرش رو جلوی هرکسی خم کنه. راهنمائیم کنید لطفا.
  آخرین ویرایش به وسیله moh@mm@d reza : 21 March 2009 در 04:33 PM دلیل: ادغام

 9. #7


  زمان پیوستن
  23 Mar 2007
  شهر
  تهران
  اتومبيل
  پژو 206
  گوشی موبایل
  W950i SE - Nokira 6681
  نوشته‌ها
  377
  تشکر شده:
  386

  پیش گزیده

  نقل قول نوشته شده توسط ordi2542 مشاهده گفتگو
  یه سوال مهم
  چکار کنم که سگ نوازش گدایی نکنه؟ تازه 3ماهشه و توی خونه ما فقط 3نفر هستیم اما از این واهمه دارم که نسبت به غریبه ها بی تفاوت بشه و سرش رو جلوی هرکسی خم کنه. راهنمائیم کنید لطفا.
  در مورد تربیت سگ که اساتید راهنمایی می کنند...
  عجالتاً خواستم بگم تو نوازش سر توله ژرمن شپرد باید دقت کنید
  زیاد ور رفتن با سر و گوش توله ممکنه موجب شکستگی گوش و خوب سیخ نشدن در سن بلوغ بشه

 10. #8


  زمان پیوستن
  13 Mar 2009
  شهر
  ابادان برزیلته
  اتومبيل
  206
  گوشی موبایل
  فقظ نوکیا اونم n73
  نوشته‌ها
  90
  تشکر شده:
  31

  پیش گزیده

  ژرمنتو از کجا و چند گرفتی؟ عکس بزار ببینیمش؟

 11. #9


  زمان پیوستن
  13 Nov 2007
  شهر
  دانشجو تهران انور کشور
  نوشته‌ها
  498
  تشکر شده:
  323

  Question نگهداری و پرورش گرگ

  سلام ..آیا میشه یه گرگ رو مثل سگ بزرگ کرد؟
  تربیت پذیریش چطور ؟
  فروم فقط p30world.com
  Gone 4 Ever

 12. #10


  زمان پیوستن
  06 Jan 2005
  شهر
  شهرکرد
  اتومبيل
  پژو 206
  گوشی موبایل
  nokia E5,nokia 6120
  نوشته‌ها
  599
  تشکر شده:
  558

  پیش گزیده

  اگر از بچگی بیاری و بزرگ کنی تا حدودی تربیت پذیری مثل سگ داره ولی خوب ذات وحشی داره و تا یه سنی با کسی کار نداره ولی خوب وقتی به بلوغ کامل رسید با خودت خوبه ولی خوب هر لحظه ممکنه به یکی از اعضای خانواده یا دوستان حمله کنه وشاید یک روزی هم به خودت !!!!!
  من یکی از آسنایان همین کارو کرد و یک گرگ را پرورش داد ولیخوب یکی دو بار به بچه های کوچیک اون شخص میخواست حمله کنه و در نهایت رفت و در بیابون ولش کرد
  ذاشت وحشی داره و قابل اعتماد نیست کلا کار درستی نیست
  یادتون باشه درنده ترین حیوان گرگ هست
  [ديوانگي = تکرار اشتباه و انتظار نتيجه متفاوت!

 13. #11


  زمان پیوستن
  13 Mar 2009
  شهر
  ابادان برزیلته
  اتومبيل
  206
  گوشی موبایل
  فقظ نوکیا اونم n73
  نوشته‌ها
  90
  تشکر شده:
  31

  پیش گزیده

  هز کسی میتونه یه سگ بیاره اما هر کسی نمیتووونه تربیتش کنه !!1

 14. #12


  زمان پیوستن
  02 May 2010
  گوشی موبایل
  nokia n96
  نوشته‌ها
  38
  تشکر شده:
  222

  پیش گزیده

  دوستان کسی میدونه چطور باید به یه سگ خونگی دست دادن یاد داد؟
  دست خودمان نیست که روی حرفمان نمی مانیم؛ ما بر زمینی ایستاده ایم که هر روز خودش را دور می زند..

 15. #13


  زمان پیوستن
  13 Mar 2009
  شهر
  ابادان برزیلته
  اتومبيل
  206
  گوشی موبایل
  فقظ نوکیا اونم n73
  نوشته‌ها
  90
  تشکر شده:
  31

  پیش گزیده

  نقل قول نوشته شده توسط bahar_shomakher مشاهده گفتگو
  دوستان کسی میدونه چطور باید به یه سگ خونگی دست دادن یاد داد؟
  ابتدا سگ را با مهربانی می نشانید و کمی تکه غذا برای تشویقش میاورید با صدای قاطع و رسا میگید مثلا تامی دیت بده بعد دستشو تو دستتون میگیرید و یه تکه غذا بش میدید که بفهمه که این عمل مطبوع شماسب و باس انجامش بده .دوباره تکرار و نکرار تلبته سگ شما چیه و چن ماهشه نره یا ماده ؟؟؟ *****
  آخرین ویرایش به وسیله moh@mm@d reza : 4 May 2010 در 01:12 PM

 16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی roham_westlife به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

  bahar_shomakher (4 May 2010), moh@mm@d reza (4 May 2010)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

 • شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
 • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
 • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
 • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
 • BB code ها روشن هستند
 • شکلک‌ها روشن هستند
 • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
 • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد
 • HTML کد خاموش می‌باشد