تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 82

نام گفتگو: جوجه ماشینی

زمان پیوستن
    12 Jul 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    iPhone 4Gs - 32 Gig

Exclamation جوجه ماشینی

سلام دوستان این گفتگو مربوط به نحوه نگهداری از جوجه ماشینی و مشکلات آنهاست. هرکی هر چی میدونه در اینجا بنویسه. من خودم یه خرگوش دوتا جوجه و یک لاکپشت آکواریومی دارم هرکی سوالی داشت در این باره
    میتونه این جا مطرح کنه.
    موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Koosha_Raisi : 18 July 2008 در 09:07 PM دلیل: جا انداختن چیزی
    ”A hero can be anyone. Even a man doing something as simple and reassuring as putting a coat around a young boy's shoulders, to let him know the world hadn't ended.”

زمان پیوستن
    15 Jan 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    SD(اتومبیل خانواده!!! :دی)
    گوشی موبایل
    Samsung

پیش گزیده

سلام!
    من بچه بودم جوجه ماشینی داشتم. به عبارتی اولین حیوونی بود که داشتم. دو تا بودند. ولی خیلی زود مریض میشن و از بین میرن. خیلی ضعیف هستند. انگار که کارخونه های جوجه کشی مریض هاشو وارد بازار می کنند.
    تا حالا کسی بوده جوجه ماشینی رو نگه داره و بزرگ بشه و زنده بمونه؟

زمان پیوستن
    27 Jan 2005
    شهر
    زیرزمین
    اتومبيل
    kIA RIO
    گوشی موبایل
    7070 Prism

پیش گزیده

اگه منظورتون از جوجه ماشيني همين جوجه رنگي هاست بله اينا ضايعاته كه 99 درصد خروس هستن.در كل جوجه خوب بيرون نميدن اكثرا ضايعاته يه زماني جهاد چيز خوب بيرون ميداد نميدونم الانم ميده يا نه.
    LOVE IS A NAME
    FXXX IS A GAME
    FORGET THE NAME
    PLAY THE GAME !

زمان پیوستن
    02 Nov 2007
    شهر
    رشت
    گوشی موبایل
    Nokia E71

Smile

نقل قول نوشته شده توسط sima shadab مشاهده گفتگو
    سلام!
    من بچه بودم جوجه ماشینی داشتم. به عبارتی اولین حیوونی بود که داشتم. دو تا بودند. ولی خیلی زود مریض میشن و از بین میرن. خیلی ضعیف هستند. انگار که کارخونه های جوجه کشی مریض هاشو وارد بازار می کنند.
    تا حالا کسی بوده جوجه ماشینی رو نگه داره و بزرگ بشه و زنده بمونه؟
    جوجه های یک روزه اکثرا ضعیف هستن ولی من خودم از یه مرغدازی 3 تا جوجه گرفتم از این هورمونی های بودن خیلی خوب بودن تنها جوجه هایی بودن که بالاخره بالغ شدن...!
    در مورد جوجهای یک روزه رنگی هم باید بگم دلیل اینکه این جوجه ها میمیرن اینه که وقتی اینا رو دارن رنگی میکنن رنگ میره تو حلقشون و دوام نمیارن!

زمان پیوستن
    12 Jul 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    iPhone 4Gs - 32 Gig

سلام به همه. من خودم از یه فروشگاه مرغ دو تا جوجه خریدم رنگشونم هم رنگ جوجه معمولیه الان یه ماهه که دارمشون مشکلی برام پیش نیومده!!!
    ”A hero can be anyone. Even a man doing something as simple and reassuring as putting a coat around a young boy's shoulders, to let him know the world hadn't ended.”

6. کاربر زیر از دوست گرامی Koosha_Raisi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

@nim (21 July 2008)

زمان پیوستن
    03 Sep 2007
    شهر
    كرج
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    kp500،1202

پیش گزیده

حالا چرا از این رنگیا میگیرید.مگه رسمی چشه؟ تازه بزرگ میشه قشنگتره.به جوجه دونه بارس همون غذای مرغ مینا بدید تو رشدشون خیلی تاثیر میذاره.من 4تا رسمی گرفتم هر 4تاشون بزرگ شدن.
    ياد گذشته ها بخير

8. کاربر زیر از دوست گرامی omkind به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

pouyan (17 April 2009)

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

منم می خوام یکی دو تا دونه بگیرم، خیلی نازن همشون خروسن؟! یعنی مرغ توشون پیدا نمیشه؟! منم دیدم غذای مرغ مینا رو بهشون میدن، ولی ارزن چی پس؟! امیدوارم که مال من نمیرن!

زمان پیوستن
    03 Sep 2007
    شهر
    كرج
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    kp500،1202

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط amir_foad مشاهده گفتگو
    منم می خوام یکی دو تا دونه بگیرم، خیلی نازن همشون خروسن؟! یعنی مرغ توشون پیدا نمیشه؟! منم دیدم غذای مرغ مینا رو بهشون میدن، ولی ارزن چی پس؟! امیدوارم که مال من نمیرن!
    من شنیدم که ارزن خیلی ببخخشید جوجه رو به اسهال میندازه ونباید داد ولی بازم مطمئن نیستم.واسه خریدن جوجه هم من پیشنهاد میکنم جوجه هایی که یه ذره از این جوجه معمولیا بزرگترن رو بخرید چون مرغ و خروسیشون معلوم میشه.
    ياد گذشته ها بخير

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

Lightbulb تشخیص نر و ماده بودن جوجه مرغ

نقل قول نوشته شده توسط omkind
    من پیشنهاد میکنم جوجه هایی که یه ذره از این جوجه معمولیا بزرگترن رو بخرید چون مرغ و خروسیشون معلوم میشه.
    فکر کنم فهمیدن مرغ یا خروس بودنش راحت باشه. دو راه داره:
    یکی اینکه وقتی نوکش رو می گیری و یه کمی از زمین بالا میاری اگه مرغ باشه هیچ کاری نمی کنه و آویزون می مونه، ولی اگه خروش باشه جفتک میزنه
    دوم اینکه از روی بالهاش می فهمن که اینو من از توی تلویزیون که کازخونه ی جوجه کشی رو نشون میداد دیدم و یه کمی حرفه ای تره!

12. کاربر زیر از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mehsad (27 April 2009)

زمان پیوستن
    12 Jul 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    iPhone 4Gs - 32 Gig

Unhappy

سلام دوستان یکی از جوجه های من مریض شد و مرد ولی یه دونه دیگه خریدم که اون یکی تنها نباشه.

زمان پیوستن
    02 Apr 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Sportage 2010 و 206تیپ5
    گوشی موبایل
    NOKIA N85 ,k750i

پیش گزیده

یه تجربه شخصی
    اگه میخواهید واسه تفریح جوجه بخرید و داشتن مرغ یا خروس واستون خیلی مهم نیست حتما جوجه اردک بخرید
    وای که چقدر این موجود بامزست!!! و صداشم از جوجه مرغ کمتره و بعد از یکی دو روز هر جا برید مثل سگ دنبالتون راه میفته یه ظرف اب هم که واسش بذارید کلی دلقک بازی در میاره و مثل جوجه ماشنی هم 2روزه نمیمیره
    عجب صبری خدا دارد...

15. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی payam64 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir_foad (10 August 2008), mehsad (27 April 2009), pouyan (17 April 2009), علي بوشهري (6 August 2009)

زمان پیوستن
    21 Jul 2008
    شهر
    مشهد

پیش گزیده

البته همین جوجه اردک بزرگ که بشه بیچاره می شید
    من یه بار 4 تا گرفتم 3 تاشون شدن از بس سر و صدا کردن بردمشون کلات نادری دادم به مردم خوب اونجا

اندازه موهاي سرم جوجه ماشيني بزرگ كردم. شايد از بين اونهمه 2 يا 3 تا مردن. نگهداري از جوجه ماشيني خيلي سخت نيست و ميتوني بعنوان غذا هم گندم پرك شده و ارزن و برنج پخته بدون روغن بهشون بدي.

براي تعيين جنسيت هم اگه موقع خريد دقت كني جوجه خروس ها بالهاي كوچكتر و جثه ريزتري دارند.
    آخرین ویرایش به وسیله moh@mm@d reza : 4 February 2009 در 06:19 PM

زمان پیوستن
    02 Sep 2006
    شهر
    استكهلم
    اتومبيل
    پرايد- سمند ال اكس- تيلر

پیش گزیده

جوجه ماشيني بزرگ شده ديدم كاملا بزرگ شده. فروشنده ها گويا مقداري صابون قاطي غذاي اين ها مي كنند.

اما در مورد جوجه اردك من با نظر پيام 64 موافقم. جوجه اردك واقعا با نمكه. البته اون هم احتمال مردنش كمتر از جوجه مرغ نيست ولي يك سال يكي داشتيم كه در طول 4 5 ماه خيلي بزرگ شد. چون نگهداريش سخت شده بود برديمش پارك نياوران. اونجا وقتي مي خواستيم بزاريمش قاطي بقيه صحنه اي پيش اومد كه همه دورمون جمع شده بودن. موضوع از اين قرار بود كه اين آقا (آقا اردك) به خواهر كوچك ترم عادت كرده بود و حاظر نبود اونجا قاطي بقيه وايسه. اينقدر شلوغ كاري و داد و فرياد كرد كه همه دورمون جمع شدن. حتي وقتي ولش كرديم و رفيتيم با داد و فرياد از لاي نرده هاي استخر اونجا خودشو كشيد بيرون و شروع كرد دنبال ما دويدن و جالب اينكه تا اون روز همچين سر و صدايي از اين موجود نشنيده بودم! يعني كاملا داشت اعتراض مي كرد... (خواهر كوچيكم و چند تا خانم و آقايي كه اونجا بودن با ديدن اين صحنه شروع كردن به گريه كردن) و بايد اعتراف كنم كه هر كس رو تحت تاثير قرار ميداد اين صحنه. خلاصه برش گردونديم خونه و بعدا برديمش شمال!
    روزگار غريبيست نازنين...

18. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی باتلاق به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

@nim (10 August 2008), amir_foad (10 August 2008), batista_24m (5 February 2009), Girl Of Acheron (3 January 2010), حسام 61 (12 August 2008), p30wizard (11 February 2009), payam64 (12 August 2008), pouyan (17 April 2009), sina-abedini (8 January 2009), علي بوشهري (6 August 2009)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد