تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 86

نام گفتگو: تربیت مرغ عشق

زمان پیوستن
    12 Apr 2004
    شهر
    tehran
    اتومبيل
    Prado 2007 vx - Proton Gen2

پیش گزیده تربیت مرغ عشق

کلیه مقالات، تکات و سوالات مربوط به نحوه تربیت مرغ عشق در این تاپیک مطرح میگردد
    آخرین ویرایش به وسیله Moein273 : 18 July 2008 در 08:19 PM

2. کاربر زیر از دوست گرامی Moein273 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sima shadab (19 July 2008)

زمان پیوستن
    07 Nov 2004
    شهر
    بندر
    گوشی موبایل
    5310

پیش گزیده

سلام من تقریبا یک هفته میشه که یک پسر زرد گرفتم و توی این مدت از روش دوم پیروی کردم اما ظاهرا بهم اطمینان نداره و کلا خیلی میترسه . ضمنا به هیچ کدام از غذاهای اضافی توجه نمیکنه ! دیگه نمیدونم چجوری اعتمادشو جلب کنم
    دانش اگر ثریا باشد مردانی از پارس به آن دست خواهند یافت

زمان پیوستن
    13 Jul 2008
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    GLX
    گوشی موبایل
    LG KE970 SHINE

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط بارسلونا مشاهده گفتگو
    سلام من تقریبا یک هفته میشه که یک پسر زرد گرفتم و توی این مدت از روش دوم پیروی کردم اما ظاهرا بهم اطمینان نداره و کلا خیلی میترسه . ضمنا به هیچ کدام از غذاهای اضافی توجه نمیکنه ! دیگه نمیدونم چجوری اعتمادشو جلب کنم
    بارسلونای عزیز
    فکر می کنم 1 هفته برای جلب اعتماد پسرت خیلی کم باشه همونطور که سعید هم اشاره کرد در روش اول باید خیلی بیشتر از اینها وقت بذاری من اولین جفت مرغ عشقایی که گرفتم با روش دوم دستی شده بودن که البته خودم پراشونو کشیدم که دوباره در بیاد و چون تو پاسیو ولشون کردم دوباره وحشی شدن پس حواستون باشه اگه مرغ عشق رو اهلی کردین بعد ولش کنین دوباره وحشی میشه

زمان پیوستن
    13 Jul 2008
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    GLX
    گوشی موبایل
    LG KE970 SHINE

پیش گزیده

سلام دوستان من این مقاله رو دیدم مربوط به این تاپیک چون همه جا بود منبعی نیست که ذکر کنم فقط نوشته خودم نیست خیلی هم کلی نوشته ولی به عنوان خلاصه بد نیست:

چگونگی دستی کردن مرغ عشق در کمتر از دو ماه

سلام و بدون مقدمه بعد از دو هفتهه که پرنده به قفس خود و جای خود عادت کرد اگر تخم گذاشت که هیچی صبر می کنیم تا جوجش در بیاید بعد جوجش که دستی کر دنش راحت راحته را دستی می کنیم و در خانه آزاد می کنیم >>اما چگونه پرنده های بالغ را که از مغازه خریده ایم دستی کنیم >>>بعد از عادت کردن به قفسشان دستمان را داخل قفس می کنیم و به آرامی یکیشان را گرفته و کمی نوازشش می کنیم بعد درون قفس رحایش می کنیم و آرام انگشت خود را به طرف پرنده می بریم و با انگشت بالش و جلوی سینش را نوازش می کنیم(البته برای بار اول اینور و آنور میره) و بعد می گذاریم انگشتمان را گاز بگیرد البته آرام گاز می گیره این کار باعث می شه که پرنده زبانش به انگشت شما بخورد و مزه انگشت شما را یاد بگیرد و به انگشت شما عادت می کند بعد پرنده ه را به یک سو می فرستید (البته بعد از این که گذاشت راحت نوازشش کنید)و دست خود را روی میله ای که می نشینند می گذارید و آنها را از آن طرف کیش می کنید تا بیایند بر روی دستتان بنشینند بعد آرام آرام انگشتتان را از روی میله بلند می کنید و در هوا معلق نگه می دارید بعد از چند مرتبه از این کار این دفعه با انگشتتان به پای پرنده بزنید و مجبورش کنید که بر دستتان بنشیند و بعد از این کار که خوب عادت کرد انگشتتان را وسط قفس معلق نگه دارید و سط راهش و هی بپرانیدشان تا بشینند بر روی دستتان و دیگر عملی انجام ندهید تا فکر کنند دست شما مکان امنی هست و به همین صورت عادت می کنند بر روی دست شما بنشینند بعد از این کارها (1ماه بعد)در قفس را باز کرده جا دونه ای را به بیرون قفس دم در متصل کنید تا در هنگام دون خوردن در بیرون باشن(قبل از باز کردن در مرغ عشق در و پنجره ها را ببندید)و بزارید خودشان هرکاری خواستن بکنند ونترسانیدشان که خودشان را به در و دیوار بکوبند راستی پرده ها هم بکشید که فکر نکنند آنجا طبیته و خود را محکم به پنچرا بکوبند بعد از یه مدت پرنده به در و تو کردن خود عادت کرده (اگر شما زمان بندی هم کنید خیلی خوبه یعنی در قفس را ساعت مشخصی باز کنید و پرنده حداکثر 45 دقیقه بیرونه بعد می ره جا)و بعد از مدتی می توانید پرنده را دس گرفته و رها کنید تا به دست شما عادت کنندراستی بعد از هر بار که این کارها را می کنید به عنوان جایزه پرنده آّ و دون آن را عوض کرده و برای ساعاتی پرنده را در هوای باز به دور از دست گربه قرار دهید )

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی dr_koodake_fahim به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

finch999 (10 March 2012), pasheh (1 February 2009)

زمان پیوستن
    07 Nov 2004
    شهر
    بندر
    گوشی موبایل
    5310

پیش گزیده

سلام بچه ها بالاخره این اقا هم بعد از حدود دو هفته به من یکم اعتماد کرد . فقط یه نکته برام سؤاله : وقتی توی دستم دون زیاد میریزم دونه ها رو میخوره ولی وقتی کم میریزم نمیخوره و دوری میکنه !

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط بارسلونا
    دوست عزیز سلام. اصولاً یک هفته برای دستی شدن مرغ عشق شما تحت هر شرایطی خیلی خیلی زوده. پرنده ی شما بعد از ورود به محل جدیدش ابتدا باید با محیط آشنا بشه و انس پیدا کنه، در همین حین صاحب و دوستش رو هم می شناسه. شما باید در امر دستی کردن پرنده خودتون به دو مسئله ی صبر و محبت بسیار بسیار توجه کنین. ایشالا کم کم از دستتون غذا می خورده.

در مورد غذاهای دیگه هم کم کم عادت می کنه. این بیچاره از بس همش ارزن خوردن نمیشناسن غذاهای دیگه رو، ولی از اونجایی که خیلی فوضول و شیکمو هستن با غذاهای خوشمزه دیگه هم آشنا میشن. شوید و سفیده رنده شده تخم مرغ رو معمولاً زودتر میرن سراغش و می پسندن.

راستی هیچ وقت سعی نکن مرغ عشقت رو بگیری، هیچ وقت!! بعد ها که راحت تو دستت غذا خورد می تونی باهاش آروم بازی کنی و اگه هم گذاشت نازش کنی.

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط dr_koodake_fahim
    بارسلونای عزیز
    فکر می کنم 1 هفته برای جلب اعتماد پسرت خیلی کم باشه همونطور که سعید هم اشاره کرد در روش اول باید خیلی بیشتر از اینها وقت بذاری من اولین جفت مرغ عشقایی که گرفتم با روش دوم دستی شده بودن که البته خودم پراشونو کشیدم که دوباره در بیاد و چون تو پاسیو ولشون کردم دوباره وحشی شدن پس حواستون باشه اگه مرغ عشق رو اهلی کردین بعد ولش کنین دوباره وحشی میشه
    دوست عزیز "بارسلونا" می خوان از روش دوم استفاده کنن که بازدهی زودتر و مطمئن تری داره.

دوست عزیز ول کردن مرغ عشق به وحشی شدنش ربطی نداره. الان که چند تا مرغ عشق دستی دارم (شرطی هستن البته!) در پاسیو آزاد هستن و هیچ مشکلی نیست. روی شونه هام میشین و غذا می خورن! فکر می کنم وقتی داشتی پرهاشون رو می کشیدی خیلی ترسیدن و اعتمادشون رو از دست دادن.

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

چگونگی دستی کردن مرغ عشق در کمتر از دو ماه
    ...بعد از عادت کردن به قفسشان دستمان را داخل قفس می کنیم و به آرامی یکیشان را گرفته و کمی نوازشش می کنیم
    کلاً با گرفتن پرنده تحت هر شرایطی مخالفم. شاید بشه گفت که فعل گرفتن پرنده بیشتری ترس و استرس رو به اون القاء می کنه.

با استفاده از روش دوم (دستی کردن شرطی!) خیلی راحت تر میشه پرنده رو دستی کرد و نیازی به گرفتن پرنده نیست.

11. کاربر زیر از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

eastern (31 July 2008)

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط بارسلونا
    سلام بچه ها بالاخره این اقا هم بعد از حدود دو هفته به من یکم اعتماد کرد . فقط یه نکته برام سؤاله : وقتی توی دستم دون زیاد میریزم دونه ها رو میخوره ولی وقتی کم میریزم نمیخوره و دوری میکنه !
    خوشحالم دوست عزیز. مشکلی نیست. آروم آروم همه چی درست میشه. کم کم به جایی خواهی رسید که یه دونه ارزن یا شاهدانه رو هم می تونی بهش بدی! صبر خیلی مهمه، موفق باشی...

زمان پیوستن
    13 Jul 2008
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    GLX
    گوشی موبایل
    LG KE970 SHINE

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط amir_foad مشاهده گفتگو

دوست عزیز ول کردن مرغ عشق به وحشی شدنش ربطی نداره. الان که چند تا مرغ عشق دستی دارم (شرطی هستن البته!) در پاسیو آزاد هستن و هیچ مشکلی نیست. روی شونه هام میشین و غذا می خورن! فکر می کنم وقتی داشتی پرهاشون رو می کشیدی خیلی ترسیدن و اعتمادشون رو از دست دادن.
    منطورم از ول کردن آزاد بودن تو پاسیو نبود یعنی به خاطر مشغله زیاد فقط در حد فراهم کردن غذا بهشون میرسیدم و ولشون کرده بودم به حال خودشون
    در مورد در دست گرفتن هم هر کس روشی داره همون فروشنده که من اولین مرغ عشقامو ازش خریدم دائما تو دست باهاشون بازی میکرد خیلیم خوب اهلی شده بودن از نظر سلامتیم تا الان هیچ مشکلی نداشتن

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

منطورم از ول کردن آزاد بودن تو پاسیو نبود یعنی به خاطر مشغله زیاد فقط در حد فراهم کردن غذا بهشون میرسیدم و ولشون کرده بودم به حال خودشون
    در مورد در دست گرفتن هم هر کس روشی داره همون فروشنده که من اولین مرغ عشقامو ازش خریدم دائما تو دست باهاشون بازی میکرد خیلیم خوب اهلی شده بودن از نظر سلامتیم تا الان هیچ مشکلی نداشتن
    ّبحث روش نیست دوست عزیز. اونی که شما می بینی طرف تو دستش گرفته و داره باهاش بازی می کنه و حتی بعضی ها که با مرغ عشق هاشون کشتی هم می گیرن و مرغ عشقشون کلی هم حال می کنه از اول به هیچ عنوان به این شکل نبوده! کم کم با استفاده از یکی از این دو روش مرغ عشقشون رو دستی کردن و وقتی که مرغ عشق به اعتماد 100% نسبت به صاحبش رسید اون وقته که شما می تونی رو حرکات و کارهای منحصر بفردی تمرین کنی، از جمله گرفتن و ...

15. کاربر زیر از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

بارسلونا (2 August 2008)

زمان پیوستن
    07 Nov 2004
    شهر
    بندر
    گوشی موبایل
    5310

پیش گزیده

پس اشکال نداره اگه توی یه مدت محدود بهش سخت بگذره ؟ ( منظورم این نیست که از گرسنگی کلافه بشه !!! ) چون اصلا دلم نمیاد اذیتش کنم

زمان پیوستن
    13 Jul 2008
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    GLX
    گوشی موبایل
    LG KE970 SHINE

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط amir_foad مشاهده گفتگو
    ّبحث روش نیست دوست عزیز. اونی که شما می بینی طرف تو دستش گرفته و داره باهاش بازی می کنه و حتی بعضی ها که با مرغ عشق هاشون کشتی هم می گیرن و مرغ عشقشون کلی هم حال می کنه از اول به هیچ عنوان به این شکل نبوده! کم کم با استفاده از یکی از این دو روش مرغ عشقشون رو دستی کردن و وقتی که مرغ عشق به اعتماد 100% نسبت به صاحبش رسید اون وقته که شما می تونی رو حرکات و کارهای منحصر بفردی تمرین کنی، از جمله گرفتن و ...
    بحث اینه که اونجا راجع به اینکه اون چه جوری اینا رو اهلی میکنه ما کلی حرف زدیم خودش میگفت این که الان تو دستمه هنوز کامل اهلی نشده و همش فرار میکنه و برای اینکه عادت کنه من همش میگیرمش تو دستم نمیذارم جای دیگه بشینه البته بلا استثنا پرای همه رو میچید که من اصلا خوشم نمیاد
    خوب روش اون تجاری بود چون اهلی میکرد بعد میفروخت شاید برای همین روی جلب اعتماد پرنده با روش دوستانه سرمایه گذاری نمیکرد

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد