تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 172 123456781151101 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 2226

نام گفتگو: اصول تکثیر مرغ عشق

زمان پیوستن
    12 Apr 2004
    شهر
    tehran
    اتومبيل
    Prado 2007 vx - Proton Gen2

پیش گزیده اصول تکثیر مرغ عشق

کلیه مطالب و سوالات مرتبط با تخم گذاری، پرورش نوزادان و سلامت مادر و کودک ! در این تاپیک مطرح میگردد

2. کاربر زیر از دوست گرامی Moein273 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sima shadab (19 July 2008)

زمان پیوستن
    15 Jan 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    SD(اتومبیل خانواده!!! :دی)
    گوشی موبایل
    Samsung

Smile

نقل قول نوشته شده توسط saeed_r مشاهده گفتگو
    زمان مشخص و استانداردی نداره اما اگه هر دو پرنده بالغ و آماده باشن و تمام شرایط محیا باشه چیزی در حدود دو تا شش ماه زمان لازم داره و اگر تمام شرایط مساعد بود و تا شش ماه جفت نخوردن احتمال جفگیری اونها در آینده خیلی کمه، من در این موارد توصیه میکنم حتما جفهارو عوض کنید
    اگر جفت خوردن برای شما بسیار مهمه سعی کنید با کمی هزینه بیشتر به صورت جفتی که سابقه تخم گذاری داشتن خریداری کنید
    در مورد شرایط مساعد این رو می خواستم بگم که یک سال پیش نامزدم مرغ عشق خرید ولی جفت گیری نمی کردند. شاید به این خاطر که قفس در جایی قرار داده شده بود که در معرض رفت و آمد بود. (تو گلخونه ی بدون در که نزدیک آشپز خونه بود) (البته جوان هم بودند چون موقع خریدن 1.5 ماهه بودند و تا 5 ماهه بشن و آماده ی جوجه آوری طول می کشید)
    تقریباً دو ماه پیش که هوا خوب شد و نه سرد و نه گرم بود، اون ها رو به حیاط، زیر درخت انگور منتقل کردیم و دو روز پیش بالاخره حاج خانم تخم گذاشتند! خیلی جالبه که وقتی یک ماه پیش نامزدم برای خرید دونه رفته بوده، به صاحب مغازه گفته بود این ها جفت نشدند ها! گفته بود چه رنگی هستند؟ اینم گفته بود آبی و سبز. صاحب مغازه گفته بود ماله اینه که که همرنگ نیستند!!! اگه همرنگ باشند جفت میشن!!! بیارش و عوضش کن و یه همرنگ ببر! وقتی به من گفت که صاحب مغازه اینجوری گفته، دلم می خواست برم یقه ی طرف رو بگیرم با این نظر دادنش!
    خلاصه چون اونا رو من انتخاب کرده بودم و باهم خریده بودیم و هدف جوجه کشی نداشتیم بعد از گذشت یک سال اقدام به تعویض و خرید جفت واقعی نکردیم و فقط شرایط رو مساعد کردیم که اینا هم من را رو سفید کردند و بالاخره تخم تحویلمون دادن! با این حساب بعد از گذشت 9ماه و نیم از 5ماهگیشون که به گفته ی دوستان کمترین سن برای نی نی آوردنه، این ها هم قراره مامان بابا بشن. البته اگه تخم ها پوچ نشن. (چون تو حیاط بودن، جفت گیریشون دیده نشده، ولی نره از اینکه ماده هه تخم گذاشته خیلی خوشحاله!)
    بنابراین با کمی صبر و حوصله و رسیدگی به این کوچولوها و به قول سعید عزیز، ایجاد شرایط مساعد، میشه ازشون جوجه گرفت.
    همگی موفق باشید

4. کاربر زیر از دوست گرامی sima shadab به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

lili_translator (24 May 2011)

زمان پیوستن
    15 Jan 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    Samsung

پیش گزیده

سلام بچه ها!
    یه سؤال! مرغ عشق من این چهارمین سری هست که پشت سر هم تخم میزاره ولی این دفعه برای اولین باره که داره هر دو روز تخم میزاره. نه یه روز در میون. احساس می کنم بدنش ضعیف شده. بهش کلسیم میدم. نمی دونم چی کار کنم. گناه داره طفلک. جوونه گندم، جعفری، کاهو، تخم مرغ بهش میدم.بقیه ی میوه ها رو نمی خورن. مولتی ویتامین و کلسیم هم تو آب میریزم. دیگه چی کار کنم؟ نمی خوام ضعیف بشه. چون کلاً خیلی ظریفه.

زمان پیوستن
    15 Jan 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    Samsung

Smile

درود

خانم شاداب عزیز نیازی به نگرانی نداره توجه کنید که فواصل بین تخم گذاری در مرغ عشق صرفا یک روز در میون نیست بلکه ممکنه هر روز (پشت سر هم) تخم بزاره.
    می دونم ولی احساس کردم این ضعیف شده طفلک.
    شما تمام کارهای لازم رو انجام دادین (تغذیه مناسب و دادن کلسیم) و اگه بین دوره پیشین و این دوره فاصله مطلوب رعایت شده باشه و همچنین استراحت بین دو فصل تخم گذاری رو رعایت کردین میشه مطمئن بود که مشکلی پیش نخواهد اومد.
    این اول بهمن تخم گذاشته، سوم بهمن تخم گذاشته، 29اردیبهشت تخم گذاشته، 25 تیر هم تخم گذاشته. یعنی به عبارتی همین که جوجه ی دوم(هر دفعه دوتا جوجه باقی موندن و بزرگ شدن) از لونه برای پرواز اومده بیرون این یه هفته بعدش تخم گذاشته! به نظرتون فاصله رعایت شده یا نه؟ به نظرم خیلی زوده براش. نظر شما چیه؟

زمان پیوستن
    15 Jan 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    Samsung

Smile

خانم شاداب عزیز باید عرض کنم فواصل خیلی کم بوده
    حالا دیروز بهش کلسیم دادم، لونه رو بد جا گذاشتم، یهو افتاد و یکی از دوتا تخمش شکست. و نطفه هم نداشت. فکر کنم احتمال اینکه این دفعه جوجه ای در کار باشه کمه. چون اون دفعه هم دوتا از پنج تخم پوچ بود. حالا اگه این دفعه جوجه ای بود و بزرگ شد لونه رو بردارم ناراحت نمیشه؟ یا اینکه اگه تخم ها پوچ بودن، لونه رو بردارم بدش نمیاد؟ فکر کنم هی چی چی چی چی کنه!!! مطمئنم اینجوری بخواد پیش بره تا آخر سال از بین میره. دلم نمیاد از جفتش جداش کنم، نه به خاطر چیزای احساسی، آخه نوک زیرش نصفش شکسته و بعد از 7ماه هنوز در نیومده و نمیتونه همه چی بخوره. به همین خاطر باید پیش نره باشه تا بهش غذا بده. فکر کنم بهترین راه برداشتن لونه ست.
    راه دیگه ای که نیست؟

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

خانم شاداب بنظر من شما یه کم زیادی نگرانین! باور کنین لونه رو بردارین هیچ مشکلی که پیش نمیاد هیچ، مرغ ماده تون هم از نظر جسمی و روحی قوای بیشتری بدست میاره.

نقل قول نوشته شده توسط saeed_r
    اگر تمام دوستان پرورش دهنده ، بین دو فصل جوجه کشی فاصله مطلوب رو رعایت کنن در چنین مواردی اصلا جای نگرانی وجود نداره ، در غیر این صورت احتمال خطر هست.(متاسفانه من کمتر می بینم که این مورد رعایت بشه و نتیجه اون هم تلف شدن مرغ عشق ماده پس از چند ساله)...
    سعید جان میشه منظور از "فاصله مطلوب" رو بهتر و بصورت کمی توضیح بدی؟!

9. کاربر زیر از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

nima_shojaee74 (13 December 2011)

زمان پیوستن
    23 Jul 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    N73

پیش گزیده

سلام
    من سه روزه که یک جفت مرغ عشق خریدم .
    اصلان تولونه نمی رن .
    ماده هه با نره عشق بازی می کنه ولی نره خیلی جواب ماده را نمی ده . البته روز اول که گرفتم خوب بودن ولی بعد 1 روز نره یه کم کسل شده
    هر دو شون هم سفید و آبی هستن .
    با تشکر

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

Smile

نقل قول نوشته شده توسط eshgh1248
    سلام
    من سه روزه که یک جفت مرغ عشق خریدم .
    اصلان تولونه نمی رن .
    ماده هه با نره عشق بازی می کنه ولی نره خیلی جواب ماده را نمی ده . البته روز اول که گرفتم خوب بودن ولی بعد 1 روز نره یه کم کسل شده
    هر دو شون هم سفید و آبی هستن .
    با تشکر
    سلام دوست جدید و عزیز، خوش اومدین.
    وقتی شما پرنده ای رو می خرین و اون یا اونارو به محل جدیدی منتقل می کنین چند روزی طول می کشه تا به محیط جدیدشون عادت کنن! حالا چه برسه به رفتن تو لونه!!
    شما چند روزی صبر کن. آب، غذای کامل و متنوع، بهداشت و محیط آرام و بدون تنش در اختیارشون بذار. به محیط جدید که عادت کردن، رفتارشون عادی میشه دوباره. بعد ایشالا یواش یواش مرغ ماده شروع می کنه به وارسی لونه و اگه خوشش اومد و همه چیز ردیف بود از نظرش، ایشالا مامان هم میشه و نوه های قشنگ برات میاره..
    راستی مطالب این قسمت رو هم حتماً بخون.
    موفق باشی...

12. کاربر زیر از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

madss (10 March 2011)

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

Lightbulb بزرگ کردن دستی جوجه

بزرگ کردن دستی جوجه

کار خیلی سخت و طاقت فرسائیه! باید خونه نشین بشیی و خیلی خیلی حواستون به جوجه باشه و مراقبش باشین، مثل مادر و پدرش! به دو روش می تونین بزرگش کنین:

1) یه سری پودر تو بازار و مغازه های پرنده فروشی هست که مخصوص غذادادن به جوجه ست. (بعضاً بهش پودر مکمل هم میگن) مثل سرلاک می مونه، مقادیر مشخصی از پودر و آب جوش رو با هم حل می کنی و بعد از اینکه به دمای متعادل رسید بهش میدی. روی قوطی اصلیش عکس جوجه قناری کشیده، برای پرنده های دیگه هم استفاده میشه ولی بیشتر مال قناریه. حتماً به تاریخ تولید و انقضاء روی قوطی توجه کنین.

2) اول از همه يه تخم مرغ بپزيد و زردشو جدا كنيد. اونو له كنيد و كمي آب جوش اضافه كنيد. چند تا بيسكويت مادر و اگه مغز نون باگت دارين يه مقدار به مايعتون اضافه كنين، اگه ندارين ميتونين از نون سوخاري استفاده كنين و در آخر كمي آرد نخودچي بريزد و تمام مخلوط رو توي ميكسر (مخلوط كن) بريزد و بگذاريد مواد با هم خوب مخلوط بشن. اين مايع بايد كاملاً يك دست باشه. تا حالاش كه ساده بود اما حالا مي رسيم به بخش تخصصي تر.

يه سرنگ 10 سي سي بردارين و يه لوله نرم و باريك و انعطاف پذير به سر اين سرنگ وصل كنيد، اين لوله رو ميتونين از مغازه هايي كه دوچرخه تعمير ميكنن بخرين (فكر ميكنم كه اسم اين لوله كرمك دوچرخه باشه) ارتفاع اين لوله بايد حداكثر 5 سانتيمتر باشه به طوري كه اين لوله مستقيما به چينه دان پرنده بره.

حالا سرنگ رو 8 تا 10 سي سي پر كنيد، با يه دست سعي كنيد نوك پرنده رو باز كنيد و با دست ديگه لوله رو آرام آرام وارد حلقش كنيد و تاچينه دان پايين ببريد (خفه نکنیدش فقط!) حالا اين مايع رو با فشار ثابت خالي كنيد. اگه اين كارو خيلي آرام انجام بديد حيوان تقلا زيادي ميكنه و غذا رو بالا مياره و تمام زحمات شما به هدر ميره و يه بار ديگه بايد اين كار رو تكرار كنيد.

اگه نميتونيد بال زدن و حركات پرندتون رو كنترل كنيد مي تونيد اونو تو يه پارچه طوري كه فقط سرش بيرون بمونه بپيچيد و بعد بهش غذا بديد، اين كار ساده تره.

بايد چندين بار در روز به پرندتون به اين صورت غذا بديد.
    بهترين زمان براي غذا دادن به پرندتون وقتيه كه چينه دانش تقريبا خالي باشه. شما براحتي با دست زدن به چينهدان پرندتون ميتونين متوجه اين قضيه بشيد.

پيش از هر باز غذا دادن سرنگ را كاملاً با آب جوش و مايع ظرفشويي خوب خوب بشوريد و اين كار رو دوباره بعد از غذا دادن تكرار كنيد.

يادتون باشه وقتي كه خودتون ميخواهيد دستي پرندتون رو بزرگ كنيد بايد اين كار رو تا زماني كه پرنده تمام پرهاش در بياد و كاملا بزرگ بشه ادامه بديد.
    معمولًا اين پرنده ها بايد 1 ماه و 2 هفته تغذيه بشن (40 تا 45 روز) البته اين زمان تقريبي هست و بستگي به پرندتون داره. يه مسئله ديگه كه نبايد يادتون بره اينه كه تو اين فاصله دونه تو قفسشون بذاريد تا ببينن و بهش نوك بزنن.

هفته هاي آخر بايد تعداد دفعاتي كه خودتون به پرنده غذا ميديد كم كنيد تا پرنده مجبور بشه خودش دونه بخوره، اين مرحله يه مقدار سخته و بايد حوصله كنيد، يه وقت فكر نكنيد كه پرندتون بايد تا ميتونه دونه بخوره، اونا خيلي كم ولي به دفعات زياد دونه مي خورن پس هميشه دونه در دسترسشون بذاريد.

حيوون ممكنه تو اين دوران يه مقدار ضعيف بشه، ولي نگران نباشيد براش يه مقدار تخم مرغ بپزيد، زردشو جدا كنيد و فقط سفيده رورنده كنيد و تو يه ظرف بريزيد و تو قفسش بزاريد.
    يه كار ديگه هم مي تونيد انجامبديد اونم پختن گندم هست، اونا گندم پخته خيلي دوست دارن.

من 12تا مرغ عشقويه عروس هلندي رو به همين صورت بزرگ كردم.

*** منبع ***

14. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

مهربانو (5 May 2009), hadi1389 (26 January 2011), moh@mm@d reza (2 August 2008), nima_shojaee74 (18 November 2011), Rebeccaa (3 June 2009), saeed_r (23 July 2008), sina-abedini (7 December 2008)

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده زمان جفت گیری مرغ عشق

نقل قول نوشته شده توسط Moein273 مشاهده گفتگو
    مرغ عشقها معمولا باید چند وقت با هم باشن تا جفت گیری کنند و تخم بذارن ؟

نقل قول نوشته شده توسط eastern مشاهده گفتگو
    نمیشه زمان مشخصی رو عنوان کرد.. کاملا به خصوصیات مرغ عشق بستگی داره.. بعضیها شدیدا خجالتی هستن و گوشه گیر .. که معمولا در مرغ عشقهای ماده بیشتر دیده میشه و دیرتر عادت می کنن..هرچه محیط براشون مستعد تر باشه جفت شدنشون زودتره.. سعی کنید محیطشون ساکت باشه..وسایل بازی..ظرف آب برای حمام و سبزیجاتی مثل هویج ، شوید و جعفری براشون بذارید ..

البته یک نکته همچنان باید لحاظ بشه : مرغ عشق فوق العاده باهوش و احساساتیه.. گاهی دو تا پرنده نر و ماده که با انتخاب آدمها کنار هم قرار می گیرن تا ابد فقط همو تحمل می کنن و هیچوقت جفت نمیشن !
    اگر براتون امکان داره باید امکان انتخاب رو به خود مرغ عشق بدین.. ولی اگه نمیشه ، به صورت جفتی که سابقه تخم گذاری داشتن خریداری کنید .

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده اصول تکثیر مرغ عشق (1)

نقل قول نوشته شده توسط eastern مشاهده گفتگو

شرایط تکثیر مرغ عشق

برای تکثیر مرغ عشق نیازی به وسایل خیلی گران قیمت و زحمت زیاد ندارید .. کافی است به ان کار دل بدین و واقعا حوصله داشته باشین.

قبل از هر چیز ببینید آیا شرایطش رو دارید که اگه پرنده شما یه دفعه 5-6 تا نی نی آورد ، بتونید ازشون نگهداری کنید؟

آیا اصلا جا برای نگهداری از اونها دارید؟ اگه الان دو تا هستند ، بعدا که 6 تا بشن حتما باید حداقل فضاشون 3 برابر بشه !

خوب

فرض می کنیم که شرایطش رو دارید و ( مثل من ! ) اونقدر عاشق و فدایی این موجودات پرپری هستید که حاضرید هر کاری براشون انجام بدین و هر خرجی که لازم باشه قبول کنید.

1- برید پرنده فروشی و به ازای هر جفت مرغ عشقی که دارین ، یک خونه تخم بگیرید.. بهتره خونه پلاستیکی باشه ( الان هم خونه چوبی هست ، هم پلاستیکی ، ولی من پلاستیکی رو توصیه می کنم چون میشه به راحتی اونو شست و مثل چوب نیست که موجودات ذره بینی لای درزها و سوراخهاش رشد کنن ..

شاید به نظرتون عجیب بیاد ولی من تا حالا نزدیک 30بار شاهد تخم گذاری و بزرگ شدن جوجه ها بودم . تجربه من میگه مرغ عشق رنگها رو خوب می شناسه ( بعدا مفصل براتون می گم ) اما همینو بدونید که مرغ عشق ماده ترجیح می ده تو لونه ای بره که رنگ خودش باشه پس اگه خانم خانوما زرد و سبز هستند براشون به همین رنگ لونه بگیرید..

لونه های پلاستیکی موجود طوری هستند که سرشون به صورت کشویی در میاد و معمولا رنگ سر لونه با بدنه فرق داره. سر سبز با بدنه زرد ، سر مشکی با بدنه آبی و یا رنگ قرمز که البته این رنگو اگه مجبور شدین اشکالی نداره بگیرید.

2- لونه رو بعد از خرید با آب گرم و مایع ظرفشویی خوب بشویید و 2 ساعت تو آفتاب بگذارید تا کاملا خشک و ضد عفونی بشه ..
    اگه اسپری ضد کنه دارید ، خوب اسپری کنید و باز بذارین تو آفتاب.
    اگه اسپری ضد کنه ندارید ، مایع ضد عفونی کننده سانوسیل ( برای سبزی و میوه تو داروخانه ها دارن ) بگیرید و بریزید تو اسپری ( به نسبت 1 به 4 با آب رقیق کنید ---> 1 در قوطی مایع ضدعفنی ، 4 در قوطی آب ) ، بعد با همین همه جای لونه رو ضد عفونی کنید . قبل از اینکه عروس خانم تشریف ببرند تو لونه باید چند ساعت از شستشو گذشته باشه تا کلر موجود در مایع ضدعفونی کاملا پریده باشه.

3- لونه رو نه خیلی بالا و نه کف قفس ! ، بلکه در وسط یکی از دیواره های قفس بگذارید .. جلوی در لونه طوری یک میله رو به موازاتش قرار بدید که پرنده بتونه راحت از اون رو بره تو لونش .. خیلی میله رو نچسبونید به در لونه. ( بعضی خونه های تخم خودشون یک میله به عنوان صندلی ! دم در خونه دارن ..)

4 - از همین اول به خودتون قول بدین که دم به دم در لونه رو باز نمی کنید !! پرنده شما اگه ببینه خیلی فضولین ، قهر می کنه !
    اگه بچه تو خونه دارین از همین اول بگم به صلاح پرنده تون نیست که اصلا تخم کنه ! مگر اینکه واقعا مانع از نزدیک شدن بچه به قفس بشید.

5- پرنده رو با انواع میوه ها مثل سیب ، گلابی ، پوست هندونه و انواع سبزیها مثل شوید و هویج و جعفری تغذیه کنید..

خیار = مرگ ( اینو بار چندمه که می گم ! ) و البته جوانه گندم هم یه غذای بهشتی براش محسوب میشه..

آب تازه همراه با ویتامین و کلسیم رو فراموش نکنید ( در پستهای قبل توضیح دادم )
    اگه کلسیم و ویتامین در بدن پرنده ماده کم باشه =====> بر اثر تخم گذاری ضعیف میشه و میمیره / تخمش تو بدنش گیر می کنه ( چون پوسته اش نرم می مونه ) و نمی تونه زایمان کنه ، پس بازم می میره !

6- دیگه از این به بعد فقط به فکر راحتی عروس و دوماد باشید ، جای نه گرم و نه سر د و بدون جریان شدید هوا ، غذای خوب و تازه و مهمتر از همه آرامش ، آرامش و آرامش..( قفس پرنده رو جایی بگذارید که حتی الامکان رفت و آمد نباشه.)

فعلا این کارها رو بکنید .. پرنده ماده اگه واقعا با پرنده نر جور شده باشن ( یعنی همو دوست داشته باشن ! ) کم کم منت می ذاره به سرتون و میره تو خونه ! البته اول کم کم ، تا نگاهش کنید فوری بیرون می یاد ! پس فضولی کاملا موقوف !!!

آقای داماد هم با انواع آوازها و حرکات ژانگولر سعی می کنه دل عروس رو برای جفت گیری به دست بیاره .. تو این مرحله هم لطفا زیاد دور و برشون نباشید .. فقط روزی 1-2 بار اونم برای آب و غذاشون برید طرفشون..

بازگویی از تاپیک آرشیو

17. کاربر زیر از دوست گرامی eastern به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

madss (10 March 2011)

زمان پیوستن
    15 Jan 2008
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    Samsung

پیش گزیده

سلام!
    دیشب دوباره مرغ عشق هام نمی دونم از چی ترسیده بودند و شروع کردن به جیغ زدن و پر و بال زدن تو تاریکی. بلند شدم چراغو روشن کردم. (قول میدم همین امروز واسشون چراغ خواب بخرم) مامانه هم از لونه اومد بیرون و با خیال راحت تا یک ساعت بیرون نشست!!! از ساعت 5 تا 6ث صبح بیرون نشست و نرفت تو لونه رو تخم ها بخوابه. دیگه 6 که هوا روشن شده بود و خواستم مهتابی رو روشن کنم دست زدم به زیر لونه و دیدم که محلّ تخم ها سرده. خیلی دلم گرفت. آخه 5روز دیگه می بایست در میومدن. نمی دونم چرا نرفت تو. هیچ وقت اینجوری نبود. سرش میرفت از رو تخم ها بلند نمیشد. خیلی دلم گرفت. بیچاره دوباره ساعت 6 رفت تو لونه و الان هم رو تخم خوابیده. فکر کنم احتمال اینکه این 4 تا تخم تبدیل به جوجه بشن صفر شده.
    یعنی احتمال داره که زنده مونده باشن؟ خودم فکر نمی کنم...

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط sima shadab
    سلام!
    دیشب دوباره مرغ عشق هام نمی دونم از چی ترسیده بودند و شروع کردن به جیغ زدن و پر و بال زدن تو تاریکی. بلند شدم چراغو روشن کردم. (قول میدم همین امروز واسشون چراغ خواب بخرم) مامانه هم از لونه اومد بیرون و با خیال راحت تا یک ساعت بیرون نشست!!! از ساعت 5 تا 6ث صبح بیرون نشست و نرفت تو لونه رو تخم ها بخوابه. دیگه 6 که هوا روشن شده بود و خواستم مهتابی رو روشن کنم دست زدم به زیر لونه و دیدم که محلّ تخم ها سرده. خیلی دلم گرفت. آخه 5روز دیگه می بایست در میومدن. نمی دونم چرا نرفت تو. هیچ وقت اینجوری نبود. سرش میرفت از رو تخم ها بلند نمیشد. خیلی دلم گرفت. بیچاره دوباره ساعت 6 رفت تو لونه و الان هم رو تخم خوابیده. فکر کنم احتمال اینکه این 4 تا تخم تبدیل به جوجه بشن صفر شده.
    یعنی احتمال داره که زنده مونده باشن؟ خودم فکر نمی کنم...
    خانم شاداب نمی دونم دمای هوا تو شهر شما چقدره، ولی در حال حاضر که وسط تابستون و اوج گرماست مسلماً نیاز خوابیدن مداوم مرغ ماده روی تخم ها کمتر دیده میشه، مخصوصاً که فضا کمه و داخل لونه خیلی گرم میشه؛ بعضاً دیده شده که در این فصول تخم ها از شدت گرما از بین رفتن! با توجه به این مسائل فکر نمی کنم نگرانی لازم باشه. ایشالا که نوه های سالم و قشنگ تون چند روز دیگه از توی تخم در میان.

پ.ن: البته با توجه به مطالب قبلی شما (ضعیف شدن مرغ ماده و تعداد کم جوجه های متولد شده در دفعات پیشین) اگر موفقیت حاصل نشه نمی تونیم بگیم که به خاطر این یک ساعت نخوابیدن روی تخم بوده!

20. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

eastern (29 July 2008), nima_shojaee74 (18 November 2011)

صفحه 1 از 172 123456781151101 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد