تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 85 123456781151 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 1100

نام گفتگو: اصول و شرایط نگهداری مرغ عشق

زمان پیوستن
    12 Apr 2004
    شهر
    tehran
    اتومبيل
    Prado 2007 vx - Proton Gen2

پیش گزیده اصول و شرایط نگهداری مرغ عشق

در این تاپیک کلیه مسائل مربوط به تغذیه، مکان و شرایط نگهداری مرغ عشق مطرح میگردد

2. کاربر زیر از دوست گرامی Moein273 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sima shadab (19 July 2008)

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده نگهداری مرغ عشق در پاسیو

نقل قول نوشته شده توسط MiMoMa مشاهده گفتگو
    سلام. من در خانه یک پاسیو دارم که توش یه گلدون هست. ازین گیاها که برگ رونده دارند باید به دیوار آویزون کرد.اسمش یادم نمیاد. دورو بر پاسیو هم که شیشست. می خواستم ببینم که اگه من مرغ عشق رو تو پاسیو رها کنم به جای قفس مشکلی پیش نمیاد؟ بهتر نیست؟پیشنها شما چیه؟
    نقل قول نوشته شده توسط eastern مشاهده گفتگو
    دوست عزیز ؛

اول باید بگم که مرغ عشق مثل ملخه ! یعنی هر گیاه سبزی رو که جلوش باشه می خوره !!! البته ممکنه نخوره ولی حتما میجوه و اونو از بین می بره..

بنابراین اول ببینید که گیاهتون رو می خواهید یا نه !

اما مهمتر از همه اینه که گیاهانی که در پاسیو کاشته می شوند ، معمولا سمی هستند ، یعنی خوردن آنها باعث مسمومیت شدید میشه.. مرغ عشق شما هم مستثنا نیست .. پس این نکته رو در نظر بگیرید..

محیط پاسیو اگر هوای تازه و مناسب یا تهویه داشته باشه محل خیلی خوبیه به شرط اونکه

1- تابش مستقیم خورشید نباشه
    2- گیاهان داخلش سمی نباشند ( که اکثرا هستند ! ) - می تونید از گیاهان و درختچه های مصنوعی استفاده کنید
    3- تهویه مناسب برای هوا داشته باشه ، اما زیاد مرطوب ، گرم و سرد نباشه..

اگر بتونید این شرایط رو فراهم کنید ، یک جنگل مصنوعی برای پرنده ایجاد کردید که البته براش لذت بخشه..
    ---
    سوال و جواب ، از تاپیک آرشیو

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده ویتامین و کلسیم

نقل قول نوشته شده توسط eastern مشاهده گفتگو
    ویتامین فقط برای مواقع مریضی مرغ عشق نیست !

وقتی پرنده شما سالم و سرحال هم هست باید علاوه بر میوه و سبزیجات ، هفته ای دو بار در آبش ، نصف قرص جوشان مولتی ویتامین و نصف قرص جوشان کلسیم هم بریزید.

( بهتره قرصها رو اول تو ظرف آبش بریزید و بعد ظرف رو با آب ولرم پر کنید )

روز بعد حتما ظرف آب رو کاملا بشویید . نکته : موقع شستن ظرف آب ، بهتره از آب داغ و مقدار بسیار کم مایع ظرفشویی استفاده بشه.. ظرف رو با اسکاچ بشویید ( چون جرمهایی که داخل ظرف به وجود میاد محل تجمع میکرب و قارچه )..اگر ظرف حالت لوله ای و عمودی داره از شیشه شور یا بهتر از اون از یک مسواک کهنه استفاده کنید.. یادتون نره که حتما خوب خوب ظرف رو آب کشی کنید که از مایع ظرفشویی چیزی باقی نمونه ..
    بازگویی از تاپیک آرشیو

5. کاربر زیر از دوست گرامی eastern به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

secretboy66 (30 July 2008)

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

Question سوال در مورد هفت تخم

می خواستم بدونم کسی از دوستان تجربه دادن "هفت تخم" به مرغ عشق هاش رو داشته؟! و یا اطلاعی از نحوه تغذیه (اعم از مقدار و تعداد دفعات در هفته) اون به مرغ عشق رو داره یا خیر؟!

7. کاربر زیر از دوست گرامی amir_foad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

nima_shojaee74 (16 November 2011)

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

مرغ عشقهای من هیچ وقت استقبال نکردن. معمولا ارزن های داخلش رو جدا می کردن و بقیه اش می موند!

9. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی eastern به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir_foad (8 August 2008), nima_shojaee74 (16 November 2011)

زمان پیوستن
    03 Aug 2008
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    پژو 206
    گوشی موبایل
    HTC Desire

پیش گزیده

ْ amir_foad جان خيلي ممنون از راهنماييت. حتما تا پاييز صبر مي كنم چون خودم خيلي مايلم كه اين دوتا جفت بشن و بتونم ازشون جوجه بگيرم. اگه اينطور بشه كلي همه تون رو دعا مي كنم.

اون جفت دوم رو با تخم خريدم كه تخم ها از بين رفت و هنوز خبري از تخم جديد نيست.

من ميخوام يك قسمتي از زيرزمين رو تور بزنم و مرغ عشقام رو توش ول كنم.بنظر شما ممكنه ماده ها يا نرها سر جفت ديگه باهم دعوا كنند؟ در اينصورت چكار بايد كرد؟

11. کاربر زیر از دوست گرامی nikpendar به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

nima_shojaee74 (16 November 2011)

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nikpendar مشاهده گفتگو
    ْ

من ميخوام يك قسمتي از زيرزمين رو تور بزنم و مرغ عشقام رو توش ول كنم.بنظر شما ممكنه ماده ها يا نرها سر جفت ديگه باهم دعوا كنند؟ در اينصورت چكار بايد كرد؟
    من سالها در زیرزمین مرغ عشقهامو نگهداری کردم. البته زیرزمین بزرگ بود و تنها برای پنجره ها پرده گذاشتم که به شیشه برخورد نکنن.

یک درخت خشک رو با تمام شاخ و برگش در یک گلدان بزرگ محکم کردم و این شد محل نشستن پرنده ها. حدود 60 مرغ عشق در این زیرزمین بودند و هیچ وقت دعوای جدی نشد. چون تعدادشون زیاد بود و حق انتخاب هم فراوان !

شما هم نباید زیاد نگران باشید. اگر این فضای بزرگ رو برای نگهداری دارید می تونید چند مرغ عشق نر و ماده ( نه لزوما جفت ) رو بخرید و بگذارید خودشون جفت رو پیدا کنند.

13. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی eastern به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

amir_foad (9 August 2008), nikpendar (10 August 2008), nima_shojaee74 (16 November 2011)

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nikpendar
    من ميخوام يك قسمتي از زيرزمين رو تور بزنم و مرغ عشقام رو توش ول كنم. بنظر شما ممكنه ماده ها يا نرها سر جفت ديگه باهم دعوا كنند؟ در اينصورت چكار بايد كرد؟
    دوست عزیز همون طوری که ایسترن عزیز گفت زیرزمین ایشون پنجره داشته و هوای تازه در جریان بوده، شما باید به چگونگی زیرزمینتون دقت بکنی. اگه شرایطی مشابه شرایط زیرزمین ایسترن داشت گزینه خوبی می تونه باشه که ایشون توضیح دادن کاملاً.

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

نه اشتباه نکنید. من هیچوقت پنجره رو باز نمی کردم. چون هم زیرزمین خیلی بزرگ بود و هم از زیر دو در ورودی به اندازه کافی هوا تعویض می شد.

فقط نکته اینجاست که اگر خواستید از پنجره باز استفاده کنید حتما توری، ترجیحا محکم تر از توری های معمولی ضد پشه ، استفاده کنید. چون معمولا مثل هر چیز دیگری تمایل دارن که بجون و زود پاره میشه.

در ضمن پنجره به اندازه ای که نور کافی به محیط بده کافیه. اگر نور مناسب در زیرزمین نباشه خیلی زود مبتلا به کمبود ویتامین د می شن و عوارضی مثل فلج و .. رو به همراه داره.

زمان پیوستن
    26 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    رنو
    گوشی موبایل
    Nokia 5800 Xpress Music

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط eastern
    نه اشتباه نکنید. من هیچوقت پنجره رو باز نمی کردم. چون هم زیرزمین خیلی بزرگ بود و هم از زیر دو در ورودی به اندازه کافی هوا تعویض می شد.

فقط نکته اینجاست که اگر خواستید از پنجره باز استفاده کنید حتما توری، ترجیحا محکم تر از توری های معمولی ضد پشه ، استفاده کنید. چون معمولا مثل هر چیز دیگری تمایل دارن که بجون و زود پاره میشه.

در ضمن پنجره به اندازه ای که نور کافی به محیط بده کافیه. اگر نور مناسب در زیرزمین نباشه خیلی زود مبتلا به کمبود ویتامین د می شن و عوارضی مثل فلج و .. رو به همراه داره.
    منظور منم این نبود که پنجره باز باشه!!! که به سرنوشت من بیچاره مبتلا شه! منظور منم دقیقاً همین تعویض هوا بود که گفتین. و همین طور نور. چون مثلاً زیرزمین ما به شخصه هوای تازه و نور طبیعی نداره! اصلاً پنجره نداره!! و اصلاً برای نگهداری حیوانات مناسب نیست مشخصاً.

زمان پیوستن
    09 Aug 2008

پیش گزیده

سلام
    من حدود یک هفته است که یه جفت مرغ عشق خریدم و تا حد زیادی سعی کردم شرایط راحتی رو براشون محیا کنم ، ولی نمیدونم چرا وقتی پرنده ماده صدای گنجشک های بیرون رو میشنوه هی جیغ میکشه و این ور و اون میره (خیلی جیغ میزنه)
    دوستان اگر راهنماییم کنید ممنون میشم.

زمان پیوستن
    27 May 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    نوکیا

پیش گزیده

دوست عزیز

این عکس العمل برای مرغ عشقها عادیه. بالاخره پرنده است و گرچه شاید تجربه پرواز نداره اما موجود بسیار اجتماعی است. وقتی صدای همجنس هاشو می شناسه دوست داره ببینشون. اما این فقط عکس العملش در این مرحله است ! اگر ببریدش بیرون اونقدر دل دل می زنه و می ترسه که مجبور میشین برگردونید داخل منزل.

به هر حال این طبیعت پرنده هاست که به صدای هم واکنش نشون بدن.

اگر خیلی بی طاقتی می کنه، چفت و بست قفسش رو محکم کن و حدود ساعت های 9-10 صبح که هوا نه گرم و نه سرده ببرش رو ایوان یا در حیاط. خودت هم از دور مواظب باش . چون گربه از یک لحظه غفلت استفاده می کنه.

این کار دو خاصیت داره. هم اینکه چشمش به بیرون و پرنده ها می افته ، شاید هم گنجشکها بیان رو قفس و کمی مذاکره کنن!

دوم هم اینکه هوا می خوره و مهمتر از اون آفتاب که اگه داغ نباشه براشون خیلی مفیده.

حدود نیم ساعت ( بستگی به زمان و حوصله خودت داره) صبر کن و بعد بیارشون داخل منزل.

تو این مدت می تونی با اسپری کمی آب ولرم روشون بپاشی. البته فقط چند بار اسپری کافیه. نباید خیس بشن چون احتمال سرماخوردگی هست.

موفق باشی

19. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی eastern به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (10 August 2008), sina-abedini (1 January 2009)

زمان پیوستن
    03 Aug 2008
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    پژو 206
    گوشی موبایل
    HTC Desire

پیش گزیده

مشكلي براي نور و پنجره نيست فقط اين سوال باقي ميمونه كه گربه هايي كه ميان پشت پنجره باعث ناراحتي و خداي نكرده سنكوپ پرنده ها نميشن؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------

يك سوال ديگه هم داشتم اينكه ميتونم خوراكي هاي زير را به مرغ عشقها بدم:
    1- شاهدانه
    2-گوجه فرنگي
    3-هندوانه
    4-مغز آجيل خام
    5-انجير

صفحه 1 از 85 123456781151 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید