تبليغات در پي‌هالز

صفحه 94 از 95 اولاول ... 4484878889909192939495 آخرآخر
نمایش نتایج 1,210 به 1,222 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط malloose مشاهده گفتگو
    با سلام
    تمام سوراخ های روی سر پرتم خوب شد اما بیماری جدیدی رو شروع کرده
    5هفته پیش چشم هاش باد کرد و 2هفته بعدش خوب شد ولی الان تقریبا 2هفته است که دوتا چشمهاش بد جور باد کرده و مثل ماهی تلسکوپی های عید شده
    خیلی بی حال بود و بر عکس شده بود
    واسش استامینوفن ریختم و کمی بعد حالش جا اومد و شنا میکرد
    ولی الان دوباره حاش بد شده
    ولی باد چشمهاش خوابیده. چیکار باید کنم؟-آیا به ریختن استامینوفن و آموکسی سیلین ادامه بدم ؟
    ببخشید که صحبت هام زیاد شد.
    سلام

با توجه به پستهای قبلی شما در مورد این ماهی و شرایط جدیدی که ذکر کردین به احتمال قوی شرایط آب و آکواریوم شما زیاد مناسب نیست و به همین دلیل علائم و نشانه های بیماریهای مختلف در ماهیهای شما بروز میکند.

در مورد استفاده از استامینوفن هم واقعن تعجب کردم و نمیدانم این نسخه را بر چه اساسی به شما پیشنهاد کرده اند چون در طول سالیانی که آکواریوم داشتم تا بحال و برای درمان این بیماری همچین چیزی ندیده بودم !!!!!

از شما خواهش میکنم یک بار اطلاعات دقیق آکواریوم خودتون را مطابق با پست اول همین تاپیک ارسال کنید تا بهتر و کاملتر بتوان مشکل را تشخیص داد و درمان مناسب را ارائه کرد.

موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ABBAS48845 (12 May 2013), Anoush (14 May 2013), B@B@K (12 May 2013), Mr.Hossein (13 May 2013)

زمان پیوستن
    30 May 2012

پیش گزیده

1-به مدت پنج سال است که آکواریوم را راه اندازی کردم.
    2-دقیقا نمیدانم ولی طول آن 1متر و عرض آن40س هستش و ارفاعش50س
    3-هشت ماهی دارم - دوتا سورم-یک گرین تیلور-یک فلاوردر قرنطینه-دو پرت-دو لجن خوار(پرت مریض را در قرنطینه نگهداری میکنم
    4-آخرین سیفون یک سال پیش
    5-دمای اب30درجه
    6-کیت اندازه گیری ندارم
    7-غذای لوفاک استفاده میکنم
    8-قبل از مریضی خیلی خوب غذا میخورد ولی الان نسبتا به غذا بی میل شده است ولی به مقدار کم را میخورد
    اطلاعات بیشتر-در گوشه و پایین آکواریوم مانه است و نکان نمیخورد ولی هنگامی که دست را جلوی آکواریم میبری به بالا مییاید و حتی به دست حمله نیز میکند
    9-زیاد شنا نمیکند
    همچنین چند مدت یکبار چشم هایش باد میکند ولی مدتی بعد بادش میخوابد(تقریبا دو هفته بعد)
    همچنین همانطور که اطلاع دارید روی سرش سوراخ ایجاد شده بود ولی خوب شد
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    مصرف استامینوفن خیلی کار ساز است و ماهی را سر حال میکند
    عکس هاي پيوست عکس هاي پيوست
    آینه چون عیب تو بنمود راست خودشکن آینه شکستن خطاست

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط malloose مشاهده گفتگو

1-به مدت پنج سال است که آکواریوم را راه اندازی کردم.
    2-دقیقا نمیدانم ولی طول آن 1متر و عرض آن40س هستش و ارفاعش50س
    3-هشت ماهی دارم - دوتا سورم-یک گرین تیلور-یک فلاوردر قرنطینه-دو پرت-دو لجن خوار(پرت مریض را در قرنطینه نگهداری میکنم
    4-آخرین سیفون یک سال پیش
    5-دمای اب30درجه
    6-کیت اندازه گیری ندارم
    7-غذای لوفاک استفاده میکنم
    8-قبل از مریضی خیلی خوب غذا میخورد ولی الان نسبتا به غذا بی میل شده است ولی به مقدار کم را میخورد
    اطلاعات بیشتر-در گوشه و پایین آکواریوم مانه است و نکان نمیخورد ولی هنگامی که دست را جلوی آکواریم میبری به بالا مییاید و حتی به دست حمله نیز میکند
    9-زیاد شنا نمیکند
    همچنین چند مدت یکبار چشم هایش باد میکند ولی مدتی بعد بادش میخوابد(تقریبا دو هفته بعد)
    همچنین همانطور که اطلاع دارید روی سرش سوراخ ایجاد شده بود ولی خوب شد
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    مصرف استامینوفن خیلی کار ساز است و ماهی را سر حال میکند
    برای حفظ تعادل و شرایط مطلوب در آکواریوم باید حداقل بین هر 7 تا 10 روز یکبار آبرا سیفون کنید.
    برای شروع 60 تا 70 درصد آبرا سیفون کنید.
    لوفاک را از برنامه غذایی حذف کنید.
    به میزان یک گرم در لیتر نمک به آب اضافه کنید (آکواریوم شما حدودن 180 لیتر گنجایش دارد )
    در تانک اصلی از دارو استفاده نکنید.
    در مورد فیلتر و نوع آن هم که توضیحی ندادین.
    مشکل بیرون زدن چشم ماهی در اکثر مواقع به خاطر کیفیت پایین اب میباشد که با سیفون مرتب و استفاده از فیلتر مناسب و نمک برطرف میشود. ولی اگر به هر دلیلی این مشکل ادامه داشت :

برای درمان ماهی بیمار را به قرنطینه منتقل کنید.
    به ازای هر 40 لیتر از یک کپسول سیپروفلوکساسین یا اریترومایسین 250 استفاده کنید.
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 14 May 2013 در 11:06 AM
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

5. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (14 May 2013), B@B@K (14 May 2013)

زمان پیوستن
    27 Jan 2008
    شهر
    طهرون
    اتومبيل
    همه اتومبیلهای خیابون برای من است!
    گوشی موبایل
    N93 & O2 & HTC

پیش گزیده

سلام
    من یه دیسکس 7 اینچی دارم که 4 سالی میشه که توی تانک من هست و هیچ بیماری هم نگرفته بود تا اواخر تعطیلات عید که 4-5 روزی خونه نبودیم
    بعد از مراجعت به منزل و رویت تانک 4 عدد سوراخ روی سر حیوون دیدم که داخل یکیش هم یه مایع چرک مانند به رنگ سفید بود
    درمان رو با مترونیدازول شروع کردم ، هر روز هم تانک رو نزدیک به 90% سیفون میکردم و آب و دارو رو اضافه میکردم بعد از 1 هفته و یه استراحت 3 روزه با قرص هگزا تترا درمان رو ادامه دادم و بعد از یک هفته باز استراحت 2 روزه و چند بار هم حمام نمک
    اون مایه چرک مانند از بین رفته و لی همچنان حفره‌ها توی سرش باقی مونده ضمن اینکه حیوون تعادل شنا رو هم از دست داده و با سر رو به پایین شنا میکنه
    غذا خیلی کم میخوره (مخلوط دل، میگو، اسفناج، سیر، فلفل و تترا پریما، تترا بیتس) مدفوعش هم سیاه تر از حد نرمال هست
    تانک قرنطینه‌م هم 40 لیتری هست
    محبت کنید یه درمان مطلوب به من ارائه بدید تا قبل از اینکه خیلی دیر بشه
    ضمنن اگر اطلاعاتی که در مورد ماهی دادم کم بود بگید که تکمیش کنم
    با تشکر

همه دانند که در صحبت گل، خاری هست!

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FARAVAHAR مشاهده گفتگو
    سلام
    من یه دیسکس 7 اینچی دارم که 4 سالی میشه که توی تانک من هست و هیچ بیماری هم نگرفته بود تا اواخر تعطیلات عید که 4-5 روزی خونه نبودیم
    بعد از مراجعت به منزل و رویت تانک 4 عدد سوراخ روی سر حیوون دیدم که داخل یکیش هم یه مایع چرک مانند به رنگ سفید بود
    درمان رو با مترونیدازول شروع کردم ، هر روز هم تانک رو نزدیک به 90% سیفون میکردم و آب و دارو رو اضافه میکردم بعد از 1 هفته و یه استراحت 3 روزه با قرص هگزا تترا درمان رو ادامه دادم و بعد از یک هفته باز استراحت 2 روزه و چند بار هم حمام نمک
    اون مایه چرک مانند از بین رفته و لی همچنان حفره‌ها توی سرش باقی مونده ضمن اینکه حیوون تعادل شنا رو هم از دست داده و با سر رو به پایین شنا میکنه
    غذا خیلی کم میخوره (مخلوط دل، میگو، اسفناج، سیر، فلفل و تترا پریما، تترا بیتس) مدفوعش هم سیاه تر از حد نرمال هست
    تانک قرنطینه‌م هم 40 لیتری هست
    محبت کنید یه درمان مطلوب به من ارائه بدید تا قبل از اینکه خیلی دیر بشه
    ضمنن اگر اطلاعاتی که در مورد ماهی دادم کم بود بگید که تکمیش کنم
    با تشکر

سلام:
    در ابتدا عرض کنم که دیسکس شما تقریبا دارای سن زیادی هست وچون در معرض داروهای متفاوت قرار گرفته کمی ضعیف شده است و علائمی نظیر هد استندینگ فرمودید ناشی از همین مسئله و کیفیت نامناسب آب قرنطینه بوده است حال شما میفرمایید که اون مایه چرک از بین رفته باید ماهیتان را با اضافه کردن ویتامین وهمچنین مینرالهای ضروری برای دیسکس به جیره غذایش خوب اونو تقویت نمایید داشتن آب با کیفیت بسیار در این قضیه مهم میباشد
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

FARAVAHAR (16 May 2013), Romans (16 May 2013)

زمان پیوستن
    27 Jan 2008
    شهر
    طهرون
    اتومبيل
    همه اتومبیلهای خیابون برای من است!
    گوشی موبایل
    N93 & O2 & HTC

پیش گزیده

آقا بابک عزیز مشکل عفونت کیسه هوا و عدم تعادل در شنا کردن رو با چی برطرف کنم؟ (ماهی با سر رو به پایین شنا میکنه)
    ضمن اینکه آب قرنطینه هر روز نزدیک به 90% سیفون میشه
    همه دانند که در صحبت گل، خاری هست!

10. کاربر زیر از دوست گرامی FARAVAHAR به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (16 May 2013)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط FARAVAHAR مشاهده گفتگو
    آقا بابک عزیز مشکل عفونت کیسه هوا و عدم تعادل در شنا کردن رو با چی برطرف کنم؟ (ماهی با سر رو به پایین شنا میکنه)
    ضمن اینکه آب قرنطینه هر روز نزدیک به 90% سیفون میشه
    سلام:
    دوست عزیز همانطور که خودتون میدونید و از با تجربه های سایت هستید هد استندینگ یک نوع نشانه بیماری هست که میتونه عاملش همون بیماری کیسه هوا استرس دمای خیلی بالاو.....باشه
    اگر واقعا مشکل از کیسه هوا باشه معمولا در ابتدا ماهی را 24 ساعت در سولفات منیزیوم (نمک اپسوم )هر 45لیتر دو قاشق چایخوری استفاده میکنند قرار میدهند بعد از آن درمان با تترا سایکلین رو شروع میکنند بمدت 7روز هرروز 90درصد سیفون و دوباره دوز دارو تکرار میشه دادن غذای خشک هم این بیماری رو بدتر میکنه چون درون شکم باد کرده ایجاد مشکل میکنه هر موقع به ماهیانتان خواستید غذای خشک بدید اول مدتی توی آب بخسانید تا بعد به ماهی بدهید(2-3دقیقه) ولی من حس میکنم ماهی شما توی قرنطینه دارای استرس شدید هست معتقدم به تانک اصلی که دارای شرایط بهتر هست منتقل کنید اگر بهتر نشد درمان کنید اونطور که فرمودید در معرض داروهای زیادی واقع شده یک چند روز غذا ندهید ببینید بهتر میشه وضعش؟

12. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (18 May 2013), FARAVAHAR (16 May 2013), Mr.Hossein (28 May 2013), Romans (16 May 2013)

زمان پیوستن
    19 Jul 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

سلام٬
    من ۲ تا اسکار دارم٬ متاسفانه چشم هاشون باد کرده و زرد رنگ شده٬ انگار حالت کوری شدن چون اصلاْ به غذاها عکس العملی نشون نمی دهند.
    خیلی نگران هستم٬ ممنون می شوم من را راهنمایی کنید

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط technoboy مشاهده گفتگو
    سلام٬
    من ۲ تا اسکار دارم٬ متاسفانه چشم هاشون باد کرده و زرد رنگ شده٬ انگار حالت کوری شدن چون اصلاْ به غذاها عکس العملی نشون نمی دهند.
    خیلی نگران هستم٬ ممنون می شوم من را راهنمایی کنید
    سلام دوست عزیز :
    لطفا مطابق پست اول این تاپیک گزارش نمایید تا بهتر بشه کمک کردچون بیرون زدن چشم معمولا یک عامل ثانویه هست مگر اینکه واقعا بیرون زدگی چشم باشه(باکتریایی) که با افزودن نمک 1قاشق غذا خوری در هر 20لیتر وزدن اریترومایسین هر 250میلی گرم برای 37.8لیتر بمدت 7روز و هرروز سیفون کامل و زدن دوباره دوز دارو این درمانها موقعی جواب مثبت دارند که در زمان درست استفاده بشوند نه در مراحلی که بیماری بسیار پیشرفته شده باشه

15. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Mr.Hossein (28 May 2013), Romans (31 May 2013), technoboy (28 May 2013)

زمان پیوستن
    26 Dec 2012
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر L90
    گوشی موبایل
    XPERIA Arc S

پیش گزیده

سلام .
    از چهار تا ماهی که داشتم یکی از قرمزا از آب پرید بیرون ، نمیدونم چند دقیقه یا چند ساعت بیرون بود ، وقتی انداختم تو آب 24 ساعت بیشتر زنده نموند .
    یکی دیگه از ماهی قرمزام چند روز غذا نخورد و بعد مرد .
    الآن یکی دیگه از ماهیام کنار بدنش زخم شده ، مثل اینکه یه چیزی گازش گرفته باشه ، میترسم اینم بمیره . دوست ندارم ماهیا رو بکشم .
    البته چند روز پیش پسرعموم اومد و از آکواریومم تعریف کرد ، بعد از اون تعریف این مردنا شروع شد !!!
    چیکار باید بکنم ؟؟

Sent from my LT18i using Tapatalk 2

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ABBAS48845 مشاهده گفتگو
    سلام .
    از چهار تا ماهی که داشتم یکی از قرمزا از آب پرید بیرون ، نمیدونم چند دقیقه یا چند ساعت بیرون بود ، وقتی انداختم تو آب 24 ساعت بیشتر زنده نموند .
    یکی دیگه از ماهی قرمزام چند روز غذا نخورد و بعد مرد .
    الآن یکی دیگه از ماهیام کنار بدنش زخم شده ، مثل اینکه یه چیزی گازش گرفته باشه ، میترسم اینم بمیره . دوست ندارم ماهیا رو بکشم .
    البته چند روز پیش پسرعموم اومد و از آکواریومم تعریف کرد ، بعد از اون تعریف این مردنا شروع شد !!!
    چیکار باید بکنم ؟؟

سلام میتونید یک عکس از اون ماهی بزارید؟

18. کاربر زیر از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ABBAS48845 (2 June 2013)

زمان پیوستن
    26 Dec 2012
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تندر L90
    گوشی موبایل
    XPERIA Arc S

پیش گزیده

شرمنده ، تازه نصف آب رو عوض کردم یکم کثیفه .
    اگه زیاد واضح نیست بگید دوباره بزارم .

عکس هاي پيوست عکس هاي پيوست

20. کاربر زیر از دوست گرامی ABBAS48845 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (2 June 2013)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ABBAS48845 مشاهده گفتگو
    شرمنده ، تازه نصف آب رو عوض کردم یکم کثیفه .
    اگه زیاد واضح نیست بگید دوباره بزارم .

سلام این بیماری یک بیماری باکتریایی هست که بعدش عوامل ثانویه هم روش اثر میزاره
    داروی تخصصی این بیماری sera cyprinopur هست که میتونید از آکوا مارین در نواب تهیه بفرمایید
    البته درمان آنتی بیوتیکی هم وجود داره و میتوانید از سیپرو فلوکساسین و نیتروفورانتوئین استفاده نمایید ولی الویت با اون داروی تخصصی سرا هست

22. کاربر زیر از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ABBAS48845 (2 June 2013)

صفحه 94 از 95 اولاول ... 4484878889909192939495 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند