تبليغات در پي‌هالز

صفحه 93 از 95 اولاول ... 438386878889909192939495 آخرآخر
نمایش نتایج 1,197 به 1,209 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط koroz مشاهده گفتگو
    بابت راهنمایتون بسیار ممنون ولی یه سوالی داشتم:از داروهای جنرال و مترونیدازول چه مدت وچه مقدار استفاده کنم و سیپروفلوکساسین تا چه مدت..
    مقدار استفاده جنرال تونیک روی قوطی دارو درج شده.

دوره درمان انتی بیوتیک بین 5 تا 7 روز میباشد و با توجه به شرایط ماهی میتوان آنرا کاهش یا افزایش داد. مقدار مصرف 250 میلیگرم برای هر 40 لیتر . در دوره درمان سیفون هر روز و تجدید دوز دارو فراموش نشود.

توجه داشته باشید هیچگاه از دو نوع دارو به صورت همزمان استفاده نکنید. ابتدا درمان با سیپرو فلوکساسین تا یک هفته و یک فاصله 2 تا 3 روزه برای ریکاوری و تقویت ماهی و بعد درمان ماهی مشکوک به انگل با مترونیدازول.

میزان هوادهی در تانک قرنطینه در طی درمان بسیار مهم است.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

2. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), B@B@K (29 November 2012), koroz (29 November 2012), Mr.Hossein (1 December 2012)

زمان پیوستن
    29 Jul 2008

پیش گزیده

سلام

شکل ماهی من دقیقا مثل عکس پایین شده, من دو روز به خاطر بیماری ریش ریش شدن و خونی شدن دم و باله ها از یه داروی ضد قارچ خارجی استفاده کردم که به صورت حمام استفاده کردم

و دم و باله ها به نظر میاد یه کم بهتر شدن فقط یه قسمت دم که قبلا قرمز رنگ بودن الان تیره و کدر شده و رنگ خونی باله هم خیلی کم رنگ شده ولی سیاه مانند شده,

ولی الان علاوه بر اینکه یه مقدار مشکل دم و باله داره مثل عکس بالا (البته این عکس ماهی خودم نیست) بدجوری Fish_Dropsy_(Top).jpg

باد کرده که سه روزه از تتراسایکلین و مترونیدازول استفاده میکنم و دیگه ضد قارچ نزدم ولی تاثیری نذاشته و اصلا غذا نمیدم , لطفا برای هر دو بیماری راهنمایی بفرمایید و اینکه حمام نمک بهتره

یا مترونيدازول یا مثلا اکسی تتراسایکلین؟ و آیا باله و دم مجددا رشد میکنند؟ از لحاظ اکسیژن هم مشکلی نداره و آبش ضد کلر هم میزنم.

انشاءالله سربلند باشید

4. کاربر زیر از دوست گرامی hamid3pnn به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (1 December 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط hamid3pnn مشاهده گفتگو
    سلام

شکل ماهی من دقیقا مثل عکس پایین شده, من دو روز به خاطر بیماری ریش ریش شدن و خونی شدن دم و باله ها از یه داروی ضد قارچ خارجی استفاده کردم که به صورت حمام استفاده کردم

و دم و باله ها به نظر میاد یه کم بهتر شدن فقط یه قسمت دم که قبلا قرمز رنگ بودن الان تیره و کدر شده و رنگ خونی باله هم خیلی کم رنگ شده ولی سیاه مانند شده,

ولی الان علاوه بر اینکه یه مقدار مشکل دم و باله داره مثل عکس بالا (البته این عکس ماهی خودم نیست) بدجوری Fish_Dropsy_(Top).jpg

باد کرده که سه روزه از تتراسایکلین و مترونیدازول استفاده میکنم و دیگه ضد قارچ نزدم ولی تاثیری نذاشته و اصلا غذا نمیدم , لطفا برای هر دو بیماری راهنمایی بفرمایید و اینکه حمام نمک بهتره

یا مترونيدازول یا مثلا اکسی تتراسایکلین؟ و آیا باله و دم مجددا رشد میکنند؟ از لحاظ اکسیژن هم مشکلی نداره و آبش ضد کلر هم میزنم.

انشاءالله سربلند باشید
    سلام اقا حمید دوست عزیز معمولا وقتی ماهی به اون شکلی که تو عکس گذاشتید برسه تقریبا درمان تاثیری نداره این مشکل ماهی فقط در همون اوائل باید زود تشخیص داده شه ودرمان بشه اگر به مقالات علمی در این مورد رجوع کنید این دسته از ماهیان را که بدین شکل میشوند معدوم میکنند و خصوصا که شما هم در مان را در تنگ انجام دادید و شرایط قرنطینه درونش مهیا نبوده
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

6. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (1 December 2012), hamid3pnn (1 December 2012), malloose (16 April 2013), Mr.Hossein (1 December 2012), Romans (1 December 2012)

زمان پیوستن
    29 Jul 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط B@B@K مشاهده گفتگو
    سلام اقا حمید دوست عزیز معمولا وقتی ماهی به اون شکلی که تو عکس گذاشتید برسه تقریبا درمان تاثیری نداره این مشکل ماهی فقط در همون اوائل باید زود تشخیص داده شه ودرمان بشه اگر به مقالات علمی در این مورد رجوع کنید این دسته از ماهیان را که بدین شکل میشوند معدوم میکنند و خصوصا که شما هم در مان را در تنگ انجام دادید و شرایط قرنطینه درونش مهیا نبوده
    خیلی ممنون

ولی آخه واسه همین بیماری , چندین جا دیدم نوشته مثلا کلرامفنیکول یا حمام نمک یا مترونیدازول و ... درمان میکنه و چتدجای دیگه هم دیدم که نوشتن خوب میشه, چون من هم وقتی علایم

بیماری ظاهر شد فورا شروع به درمان کردم گرچه داخل یه تنگ بزرگه ولی شرایطش رو شبیه آکواریوم کردم و ماهی هم تقریبا سرحال هست

8. کاربر زیر از دوست گرامی hamid3pnn به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (1 December 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط hamid3pnn مشاهده گفتگو
    خیلی ممنون

ولی آخه واسه همین بیماری , چندین جا دیدم نوشته مثلا کلرامفنیکول یا حمام نمک یا مترونیدازول و ... درمان میکنه و چتدجای دیگه هم دیدم که نوشتن خوب میشه, چون من هم وقتی علایم

بیماری ظاهر شد فورا شروع به درمان کردم گرچه داخل یه تنگ بزرگه ولی شرایطش رو شبیه آکواریوم کردم و ماهی هم تقریبا سرحال هست
    سلام آقا حمید :
    من کتابهای بیشماری مطالعه کردم در مورد بیماریها واون آنتی بیوتیکهایی که فرمودیدرو هم دیدم که در منابع ذکر شده ولی معمولا جواب نمیده مگر در دوره خاصی که من اشاره کردم یعنی در سریع ترین زمان ممکن حالا شما که دارید زحمت میکشید اون مسائل را رعایت نمایید شاید بهبود پیدا کنه من خوشحال میشم که ماهی شما بهبود پیدا کنه چون موجود زنده هست و ما باید تمام تلاشمان را انجام دهیم ولی اون مدل پیشرفت بیماری معمولا درمان پذیر نیست و طبق اصول نگهداری ماهیان اون ماهی را از سیستم خارج میکنند به هر حال شما درمان را ادامه دهید
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

10. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), hamid3pnn (1 December 2012), malloose (16 April 2013), Romans (1 December 2012)

زمان پیوستن
    01 Dec 2012

پیش گزیده

سلام.من یه گلد فیش کله شیری دارم که چند وقته روی سرش یه غده سفید دراومده.توروخدا راهنماییم کنید تا خوب بشه.خیلی دوسش دارم

12. کاربر زیر از دوست گرامی azi f به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

malloose (16 April 2013)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط azi f مشاهده گفتگو
    سلام.من یه گلد فیش کله شیری دارم که چند وقته روی سرش یه غده سفید دراومده.توروخدا راهنماییم کنید تا خوب بشه.خیلی دوسش دارم
    سلام

خوش آمدین دوست عزیز

لطف کنید اطلاعات دقیقتری از شرایط ماهی و آکواریومتون قرار دهید . مطابق با پست شماره 1 همین تاپیک. به اینصورت نمیتوان راهنمایی درست و دقیقی ارائه کرد. ممنون

14. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), B@B@K (1 December 2012), koroz (10 December 2012), malloose (16 April 2013), Mr.Hossein (10 March 2013)

زمان پیوستن
    09 Mar 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

با سلام
    از دوستان عزيز کسي اين بيماري را که عکسش رو براتون گذاشتم مي شناسه و يا علت بروز اين بيماري را ؟ در ماهي بنده اين لک هاي سفيد هم بر روي دم و هم بر روي فلس ماهي وجود دارند . من خيلي وقته دارم راجع به اين بيماري تحقيق مي کنم اما تنها همين عکس رو تونستم ازش گير بيارم . با سپاس

موفق باشيد

16. کاربر زیر از دوست گرامی ferydoun به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

malloose (16 April 2013)

زمان پیوستن
    30 May 2012

پیش گزیده

با سلام من يه پرت دارم حدودا 15سانته
    روي سرش سوراخ هاي گود ايجاد ميشه
    علتش رو ميدونيد؟

در ضمن اگر کسي در مورد مولتي ويتامين اطلاعي داره بگه که به چه درد ميخوره؟
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 15 April 2013 در 07:42 AM

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط malloose مشاهده گفتگو
    با سلام من يه پرت دارم حدودا 15سانته
    روي سرش سوراخ هاي گود ايجاد ميشه
    علتش رو ميدونيد؟

در ضمن اگر کسي در مورد مولتي ويتامين اطلاعي داره بگه که به چه درد ميخوره؟
    سلام

وجود سوراخ روی سر ماهی ( Hole in Head ) میتونه نشانه بیماری هگزامیتا باشه که در سیکلیده ها شیوع بیشتری داره و البته تشخیص کامل آن مستلزم ارائه اطلاعات کامل مطابق با پست اول همین تاپیک میباشد.

در مورد مولتی ویتامین اگر منظور شما نوع انسانی آن باشد که در آکواریوم استفاده نمیشود ولی برای ماهیها میتوانید از انواع موجود در بازار مثل فیشتامین استفاده نمایید.

موفق باشید.

19. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (15 April 2013), malloose (16 April 2013), Mr.Hossein (13 May 2013)

زمان پیوستن
    30 May 2012

پیش گزیده

با تشکر رفتم تو گوگل بیماری هگزامیتا رو سرچ کردم وتصاویرش شبیه بیماری پرتم هستش
    ولی نه به اون شدت
    فقط یه چاله کوچیک ایجاد شده
    حالا برای درمانش چیکار باید کنم؟
    آیا ممکنه که این بیماری به مرگ ماهی بیانجامد؟

21. کاربر زیر از دوست گرامی malloose به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

malloose (16 April 2013)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط malloose مشاهده گفتگو
    با تشکر رفتم تو گوگل بیماری هگزامیتا رو سرچ کردم وتصاویرش شبیه بیماری پرتم هستش
    ولی نه به اون شدت
    فقط یه چاله کوچیک ایجاد شده
    حالا برای درمانش چیکار باید کنم؟
    آیا ممکنه که این بیماری به مرگ ماهی بیانجامد؟
    وجود هر نوع سوراخ یا علائم شبیه به آن روی سر ماهی دلیل قطعی بیماری نیست ولی نباید از کنار آن هم بدون تفاوت گذشت. این نشانه ها اگر با علائم دیگر مثل کم اشتهایی ، کم تحرکی ، تغییر رنگ و لاغر شدن ، مدفوع سفید و ... همراه باشد میتواند دلیل وجود بیماری باشد.
    هگزامیتا اگر در مراحل اولیه و شروع بیماری باشد ممکنه هیچکدام از علائم فوق را نشان ندهد ولی به تدریج و با پیشرفت بیماری و عدم درمان مناسب ، نشانه های بیماری بروز خواهد کرد.
    با توجه به مطالب فوق اگر ماهی شما هرکدام از علائم بیماری هگزامیتا را نشان میدهد ، اطلاعات مربوط به ماهی و آکواریوم خودتون را مطابق با پست اول همین تاپیک ارسال نمایید.

موفق باشید.

23. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (16 April 2013), B@B@K (17 April 2013), JBF (23 April 2013), malloose (16 April 2013), Mr.Hossein (13 May 2013)

زمان پیوستن
    30 May 2012

پیش گزیده ماهی پرت

با سلام
    تمام سوراخ های روی سر پرتم خوب شد اما بیماری جدیدی رو شروع کرده
    5هفته پیش چشم هاش باد کرد و 2هفته بعدش خوب شد ولی الان تقریبا 2هفته است که دوتا چشمهاش بد جور باد کرده و مثل ماهی تلسکوپی های عید شده
    خیلی بی حال بود و بر عکس شده بود
    واسش استامینوفن ریختم و کمی بعد حالش جا اومد و شنا میکرد
    ولی الان دوباره حاش بد شده
    ولی باد چشمهاش خوابیده. چیکار باید کنم؟-آیا به ریختن استامینوفن و آموکسی سیلین ادامه بدم ؟
    ببخشید که صحبت هام زیاد شد.
    آینه چون عیب تو بنمود راست خودشکن آینه شکستن خطاست

صفحه 93 از 95 اولاول ... 438386878889909192939495 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند