تبليغات در پي‌هالز

صفحه 92 از 95 اولاول ... 42828586878889909192939495 آخرآخر
نمایش نتایج 1,184 به 1,196 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    16 Nov 2012

پیش گزیده

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ حدود 2ساله راه اندازی کردم کیت دردسترس نداشتم برای ازت
    2- حجم آب آکواریومحدود 160لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها1 عدد فلاور
    4- تاریخ آخرین سیفون12ساعت پیش 50%
    5- دمای اب 30-32
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    7- غذای مصرفی غذاهای آماده ودل بهمراه سیر کوبیده شده
    8- نوع فيلـتر کف واسفنجی

تذکر : در صورتیکه ماهی رو تازه خریدید و اکنون داخل قرنطینه هست احتیاجی به جواب دادن به سوالات بالا نیست. در عوض سعی کنید بیشتر در مورد تانک قرنطینه توضیح بدهید. مانند حجم اب و فیلتر و هوا و ....

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد 1عدد فلاور 20سانتی
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) ندارم
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی2سال
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )رنگ پوست کدر شده دارای تاری چشم وچشم چپ نوعی جوش سفید .ناچند روز پیش این جوش روی هد مشاهده میشد که فعلا دیده نمیشه چیزی مثل تار عنکبوت روی سرش مشاهده میشود
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )حدود یک هفته غذا نخورده مدفوع مشخص نیست شکم حالت عادی
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمانآبششها -تقریبا عادی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی انتهای تانک گوشه گیر بدون حرکت گاها از یکطرف تانک بطرف دیگر وگاهی از اوقات بی تعادل .به روی پهلو می خوابد
    8- وضعیت تغذیه ماهی بی اشتها وحدود یک هفته غذا نخورده
    با سپاس از کمکهاتون پایدار باشید

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط hamid3pnn مشاهده گفتگو
    ممنون , برای خونی بودن باله و دم راهنمایی نکردید, همین تتراسایکلین رو برای خونی و پاره بودن دم و باله کافی هست؟

انشاءالله سربلند باشید
    سلام:
    خونی بودن دم و باله ها میتونه عوامل زیادی داشته باشه که قبلا توضیح دادم درمان را ادامه داده و کیفیت آب تنگتان را بالا ببرید
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

3. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), hamid3pnn (25 November 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ebi-karimi مشاهده گفتگو
    1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ حدود 2ساله راه اندازی کردم کیت دردسترس نداشتم برای ازت
    2- حجم آب آکواریومحدود 160لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها1 عدد فلاور
    4- تاریخ آخرین سیفون12ساعت پیش 50%
    5- دمای اب 30-32
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    7- غذای مصرفی غذاهای آماده ودل بهمراه سیر کوبیده شده
    8- نوع فيلـتر کف واسفنجی

تذکر : در صورتیکه ماهی رو تازه خریدید و اکنون داخل قرنطینه هست احتیاجی به جواب دادن به سوالات بالا نیست. در عوض سعی کنید بیشتر در مورد تانک قرنطینه توضیح بدهید. مانند حجم اب و فیلتر و هوا و ....

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد 1عدد فلاور 20سانتی
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) ندارم
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی2سال
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )رنگ پوست کدر شده دارای تاری چشم وچشم چپ نوعی جوش سفید .ناچند روز پیش این جوش روی هد مشاهده میشد که فعلا دیده نمیشه چیزی مثل تار عنکبوت روی سرش مشاهده میشود
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )حدود یک هفته غذا نخورده مدفوع مشخص نیست شکم حالت عادی
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمانآبششها -تقریبا عادی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی انتهای تانک گوشه گیر بدون حرکت گاها از یکطرف تانک بطرف دیگر وگاهی از اوقات بی تعادل .به روی پهلو می خوابد
    8- وضعیت تغذیه ماهی بی اشتها وحدود یک هفته غذا نخورده
    با سپاس از کمکهاتون پایدار باشید
    سلام :
    اولین کار در مورد ماهی شما بهبود شرایط آب و کیفیت اون هست بیشتر دقت نمایید که آیا مدفوعی به رنگ سفید دارد یا نه؟و با توجه به دیدن چیزی شبیه تار عنکبوت احتمالا ماهی شما در معرض نوع دیگری از عوامل بیماری میتونه قرار گرفته باشه بهتر است درمان را فعلا با مترونیدازول شروع نمایید هر قرص 250میلی گرمی برای 25لیتر وهرروز 90% آب را سیفون نمایید بمدت 3روز شروع کنیددر ضمن من جای شما بودم دل را از جیره غذایی فلاور حذف میکردم
    آخرین ویرایش به وسیله B@B@K : 17 November 2012 در 01:06 PM

5. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), Romans (17 November 2012)

زمان پیوستن
    16 Nov 2012

پیش گزیده

باسلام
    طبق دستورات شما عمل کردم تاری چشم برطرف شده ولی کماکان چیزی روی هد بصورت تار عنکبوت هروز صبح وجود دارد
    هیچ رغبتی برای خوردن غذا از خودش نشان نمیدهد واصلا به بالای آکواربوم نمی اید
    پایدار باشیدوموفق

ضمنا دل را از جیره غذایی حذف کردم دمای آب را هم روی 32 وهروز 90تا100% آب را تعویض کردم
    آخرین ویرایش به وسیله B@B@K : 25 November 2012 در 12:49 AM

7. کاربر زیر از دوست گرامی ebi-karimi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (25 November 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

باسلام
    طبق دستورات شما عمل کردم تاری چشم برطرف شده ولی کماکان چیزی روی هد بصورت تار عنکبوت هروز صبح وجود دارد
    هیچ رغبتی برای خوردن غذا از خودش نشان نمیدهد واصلا به بالای آکواربوم نمی اید
    پایدار باشیدوموفق

ضمنا دل را از جیره غذایی حذف کردم دمای آب را هم روی 32 وهروز 90تا100% آب را تعویض کردم
    با سلام :
    شما از داروی مایکوپور سرا +مترونیدازول(250میلی گرمی)+سیپرو فلوکساسین (250میلیگرمی )استفاده نمایید هر قرص برای 37.8لیتر وهررزوز سیفون 100%بمدت هفت روز و دوباره داروزده شود. مایکوپور هم روی بروشورش نوشته میزان مصرفش رو

9. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), Mr.Hossein (26 November 2012), Romans (26 November 2012)

زمان پیوستن
    29 Jul 2008

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط B@B@K مشاهده گفتگو
    سلام:
    خونی بودن دم و باله ها میتونه عوامل زیادی داشته باشه که قبلا توضیح دادم درمان را ادامه داده و کیفیت آب تنگتان را بالا ببرید
    خیلی ممنون

الان چند روزه که از قطره ضدعفونی و ضد قارچ و ضد کلر استفاده میکنم و پمپ هوا هم کار گذاشتم ولی باله ها و دم که بهتر نشده , یه حالت پنبه ای هم توی دمش ایجاد شده و روی

باله بالایی هم چند تا دونه سفید افتاده و یکی از باله هاش

هم بدجوری داره رشته رشته میریزه, که حیوونکی بیشتر با یه باله شنا میکنه و غذا هم بسیار کم میخوره ولی شکمش که باد کرده بود چندین روزه خوب شده, لطفا راهنمایی بفرمایید

انشاءالله سربلند باشید

زمان پیوستن
    16 Oct 2012

پیش گزیده

سلام
    من ی اکواریوم 150لیتری دارم که حدود 10 ماه میشه که را انداختمش.ماهی های از قبیل 3تا گل فیش یه رزی بارب یه انجل و حدود 11 کپی
    وضیعت اکواریومم خیلی خرابه مدام ماهی ها میمیرن از جمله در مورد گربه ماهی. تا حالا 3 بار خریدم و ماهیهای خوبی هم بودن ولی به دلیلی میمیرن تازگی هم دو تا از تاگر بارب ودوتا از پلاتی ومولی...ولی الان سه تا گلفیشا یه چند وقتی هست که بشدت مریضن.
    در مورد سیفون و دمای اب باید بگم اون موقع خدمت بودم و خبری نداشتم وتازه تموم شده ولی میدونم اکواریوم رها شده و مطمعنا خیلی هم کثیف بوده
    فیلتر هم ایترنال
    ....
    اول علایم ماهی های که مردن: بشدت لاقر شده انکار میگی معدش قفل کرده اما در مورد گربه ها روی بدنشون چیزای سفد رنگی مثل پرز یا پنبه بود..
    ماهی های مریض:دوتا از گلفیشا حرکت های ناگهانی میکنن و تنشونو به کف و در دیوار میزن و گاهی بی حرکت کف میشینن. ولی یکی دیگشون روی بدنش یه ضخم سفید رنگی هست ولی حرکات تند تیز نداره و گاهی کف اکواریوم میشینه
    تنفس طبیعی
    مدفوع دوتا اول طبیعی قبلا مدفوع بسطح میومد ولی سومی مانند نخ یا اصلا پرز وسفید رنگ
    در مورد تغذیه ماهی ها باید بگم که مثل فیل میخورن.دو وعده غذا میدم..غذا هایی مثل لوفاک- میگو -کرم فشرده- رنگ دانه والان نخود سبز اسفناج رو حتما توی یه روز میدم
    یه نکته که فکنم خیلی کمک کنه اینه که من اوایل به ماهی ها مخلوط خیلی سنگینی از دل مرغ لوفاک میگو کرم فشرده اسفناج روزی یه وعده میدادم و از اون موقع غذا های مثل اسفناج کاهو رو قطع کردم و بعید هم نیست که تمام این بلایا از سر همین غذا باشه وبه احتمال قوی اون چند وقتی هم که نبودم از این غذا داده باشن...
    عکس اول اوایل مریضی بوده

http://www.8pic.ir/images/9g8cae104vytcpnpwc9q.jpg
    عکس دوم مال یه هفته پیشه

http://8pic.ir/images/t5s5b892gn7na28mfg4.jpg
    و الان زخم ماهی ب گوشتش رسیده
    من محیطی برای قرطینه ماهی ندارم برای قرطینه کوچک تری سایز چه اندازه باید باشه...
    آخرین ویرایش به وسیله koroz : 28 November 2012 در 10:47 AM

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط koroz مشاهده گفتگو
    سلام
    من ی اکواریوم 150لیتری دارم که حدود 10 ماه میشه که را انداختمش.ماهی های از قبیل 3تا گل فیش یه رزی بارب یه انجل و حدود 11 کپی
    وضیعت اکواریومم خیلی خرابه مدام ماهی ها میمیرن از جمله در مورد گربه ماهی. تا حالا 3 بار خریدم و ماهیهای خوبی هم بودن ولی به دلیلی میمیرن تازگی هم دو تا از تاگر بارب ودوتا از پلاتی ومولی...ولی الان سه تا گلفیشا یه چند وقتی هست که بشدت مریضن.
    در مورد سیفون و دمای اب باید بگم اون موقع خدمت بودم و خبری نداشتم وتازه تموم شده ولی میدونم اکواریوم رها شده و مطمعنا خیلی هم کثیف بوده
    فیلتر هم ایترنال
    ....
    اول علایم ماهی های که مردن: بشدت لاقر شده انکار میگی معدش قفل کرده اما در مورد گربه ها روی بدنشون چیزای سفد رنگی مثل پرز یا پنبه بود..
    ماهی های مریض:دوتا از گلفیشا حرکت های ناگهانی میکنن و تنشونو به کف و در دیوار میزن و گاهی بی حرکت کف میشینن. ولی یکی دیگشون روی بدنش یه ضخم سفید رنگی هست ولی حرکات تند تیز نداره و گاهی کف اکواریوم میشینه
    تنفس طبیعی
    مدفوع دوتا اول طبیعی قبلا مدفوع بسطح میومد ولی سومی مانند نخ یا اصلا پرز وسفید رنگ
    در مورد تغذیه ماهی ها باید بگم که مثل فیل میخورن.دو وعده غذا میدم..غذا هایی مثل لوفاک- میگو -کرم فشرده- رنگ دانه والان نخود سبز اسفناج رو حتما توی یه روز میدم
    یه نکته که فکنم خیلی کمک کنه اینه که من اوایل به ماهی ها مخلوط خیلی سنگینی از دل مرغ لوفاک میگو کرم فشرده اسفناج روزی یه وعده میدادم و از اون موقع غذا های مثل اسفناج کاهو رو قطع کردم و بعید هم نیست که تمام این بلایا از سر همین غذا باشه وبه احتمال قوی اون چند وقتی هم که نبودم از این غذا داده باشن...
    عکس اول اوایل مریضی بوده

http://www.8pic.ir/images/9g8cae104vytcpnpwc9q.jpg
    عکس دوم مال یه هفته پیشه

http://8pic.ir/images/t5s5b892gn7na28mfg4.jpg
    و الان زخم ماهی ب گوشتش رسیده
    من محیطی برای قرطینه ماهی ندارم برای قرطینه کوچک تری سایز چه اندازه باید باشه...
    سلام
    به این تالار خوش امدین

با توجه به توضیحات شما ابتدا و برای جلوگیری از تلفات بیشتر حداقل 80 درصد اب را سیفون کنید.

فیلتر را خوب تمیز کنید . متاسفانه در مورد نوع فیلتر که بسیار مهم و حیاتی است کامل توضیح ندادین ولی بهتره از فیلتر کمکی یا قویتر استفاده کنید.

لوفاک ، میگو ، رنگدانه و ... را از جیره غذایی حذف کنید و استفاده از دل مرغ را هم موقتن قطع کنید و از غذاهای سبک مثل انواع پولکی و گرانول استفاده کنید.

وعده های غذایی را به 2 تا 3 وعده افزایش دهید و مقدار انرا کم کنید.

بعد از سیفون و تمیز کردن فیلتر به ازای هر لیتر یک تا دو گرم نمک اضافه کنید. ( هر قاشق غذاخوری سرصاف برابر با 15 گرم )

از حالا به فکر تهیه تانک قرنطینه باشید با حجم حداقل 50 لیتر.

از هیچ نوع دارویی در تانک اصلی استفاده نکنید.

با توجه به توضیحات مبهم و ناکافی شما از شرایط اکواریوم ، ابتدا کارهای فوق را انجام دهید و در ادامه شرایط ماهیهای بیمار و اکواریوم خودتون را مطابق با پست اول همین تاپیک به طور کامل بیان کنید تا دوستان بهتر و مفیدتر بتوانند به شما کمک کنند.

موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

13. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), B@B@K (28 November 2012), koroz (22 January 2013), Mr.Hossein (1 December 2012)

زمان پیوستن
    16 Oct 2012

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Romans مشاهده گفتگو
    سلام
    به این تالار خوش امدین

با توجه به توضیحات شما ابتدا و برای جلوگیری از تلفات بیشتر حداقل 80 درصد اب را سیفون کنید.

فیلتر را خوب تمیز کنید . متاسفانه در مورد نوع فیلتر که بسیار مهم و حیاتی است کامل توضیح ندادین ولی بهتره از فیلتر کمکی یا قویتر استفاده کنید.

لوفاک ، میگو ، رنگدانه و ... را از جیره غذایی حذف کنید و استفاده از دل مرغ را هم موقتن قطع کنید و از غذاهای سبک مثل انواع پولکی و گرانول استفاده کنید.

وعده های غذایی را به 2 تا 3 وعده افزایش دهید و مقدار انرا کم کنید.

بعد از سیفون و تمیز کردن فیلتر به ازای هر لیتر یک تا دو گرم نمک اضافه کنید. ( هر قاشق غذاخوری سرصاف برابر با 15 گرم )

از حالا به فکر تهیه تانک قرنطینه باشید با حجم حداقل 50 لیتر.

از هیچ نوع دارویی در تانک اصلی استفاده نکنید.

با توجه به توضیحات مبهم و ناکافی شما از شرایط اکواریوم ، ابتدا کارهای فوق را انجام دهید و در ادامه شرایط ماهیهای بیمار و اکواریوم خودتون را مطابق با پست اول همین تاپیک به طور کامل بیان کنید تا دوستان بهتر و مفیدتر بتوانند به شما کمک کنند.

موفق باشید.
    خیلی ممنون
    برای سیفون اب از سه هفته پیش هر روز وبعدا هر سه چهار روز حدود 50 درصدشو عوض میکردم دیروز هم همین کارو کردم بنظر شما بازم لازمه یا نه؟
    فیلتر رو نمی دونم ولی روش نوشته qmax:1500 L/h وhmax:1.8m واینتر تال
    یه سوالی من حدود 25 قاشق نمک طعام ریختم حالا این حجم بالای نمک چه تاثیری روی ماهی ها داره؟دوباره اب رو تعویض کنم
    سعی میکنم امروز تانک قرطینه رو درست کنم
    بیماری از 2 ماه پیش شروع شده
    1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟حدودا 10 ماه سیکل ازت نمیدونم
    2- حجم آب آکواریوم؟150
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها؟گیاه خوار و3گلفیش 1 انجل 1 رزی بارب 11 گپی
    4- تاریخ آخرین سیفون؟دیروز
    5- دمای اب؟ 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)؟ ندارم
    7- غذای مصرفی؟لوفاک-میگو -کرم فشرده
    8- نوع فيلـتر؟ اینتر نال
    شرایط ماهی های بیمار
    1- اندازه ماهی، نوع و تعداد ؟3عدد گلفیش بین 11تا 15
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) ؟ ندارم
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی؟ نه ماه پیش
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )ابشوش چشم باله طبیعی ولی خودشونو به کف میالن ولی یکی دیگه زخمی سفید رنگ داره(همراه عکس در پست قبلی)
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )؟یکی ازگلفیشا مدفوع باریک وسفید رنگی داره
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها ؟طبیعی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی ؟ بیش تر اوقات معلق ودر کف اکواریوم هستن
    8- وضعیت تغذیه ماهی؟طبیعی
    توضیحات بیشتر در دو پست قبلتر

زمان پیوستن
    16 Nov 2012

پیش گزیده

با سلام :
    از داروی مایکوپور سرا +مترونیدازول(250میلی گرمی)+سیپرو فلوکساسین (250میلیگرمی )استفاده کردم هر قرص برای 37.8لیتر وهررزوز سیفون 100%بمدت هفت روز داروزده شد. مایکوپور هم برای هر لیتر یک قطره
    ولی متاسفانه هیچ علائمی برای بهبودی مشاهده نشد بزرگوار فکر میکنم کیسه هوا ش دچار آسیب شده چون بوسیله عضلات خودش رو به بالا میاره بعد سقوط میکنه کف آکواریوم وهمش به پهلو میمونه
    آیا امیدی به بهبودیش هست چون احساس میکنم خیلی زجر میکشه
    سپاس گزارم از راهنماییتون

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ebi-karimi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

B@B@K (28 November 2012), Mr.Hossein (1 December 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

با سلام :
    از داروی مایکوپور سرا +مترونیدازول(250میلی گرمی)+سیپرو فلوکساسین (250میلیگرمی )استفاده کردم هر قرص برای 37.8لیتر وهررزوز سیفون 100%بمدت هفت روز داروزده شد. مایکوپور هم برای هر لیتر یک قطره
    ولی متاسفانه هیچ علائمی برای بهبودی مشاهده نشد بزرگوار فکر میکنم کیسه هوا ش دچار آسیب شده چون بوسیله عضلات خودش رو به بالا میاره بعد سقوط میکنه کف آکواریوم وهمش به پهلو میمونه
    آیا امیدی به بهبودیش هست چون احساس میکنم خیلی زجر میکشه
    سپاس گزارم از راهنماییتون
    سلام :
    دوست عزیز این درمانها با توجه به علائمی که فرمودید پیشنهاد شد ولی اگر واقعا کیسه هوای ماهی آسیب ببینه درصد بسیار پایینی داره که خوب بشه درمان کیسه هوا در همون مراحل ابتدایی تا حدی امکان پذیره ولی اگر دیر انجام بشه مشکل حل نمیشه شما در تمام جا ها مطالعه نمایید معمولا درمان مشکل کیسه هوایی اصولا موفق نیست

18. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), Mr.Hossein (1 December 2012), Romans (28 November 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط koroz مشاهده گفتگو
    خیلی ممنون
    برای سیفون اب از سه هفته پیش هر روز وبعدا هر سه چهار روز حدود 50 درصدشو عوض میکردم دیروز هم همین کارو کردم بنظر شما بازم لازمه یا نه؟
    فیلتر رو نمی دونم ولی روش نوشته qmax:1500 L/h وhmax:1.8m واینتر تال
    یه سوالی من حدود 25 قاشق نمک طعام ریختم حالا این حجم بالای نمک چه تاثیری روی ماهی ها داره؟دوباره اب رو تعویض کنم
    سعی میکنم امروز تانک قرطینه رو درست کنم
    بیماری از 2 ماه پیش شروع شده
    1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟حدودا 10 ماه سیکل ازت نمیدونم
    2- حجم آب آکواریوم؟150
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها؟گیاه خوار و3گلفیش 1 انجل 1 رزی بارب 11 گپی
    4- تاریخ آخرین سیفون؟دیروز
    5- دمای اب؟ 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)؟ ندارم
    7- غذای مصرفی؟لوفاک-میگو -کرم فشرده
    8- نوع فيلـتر؟ اینتر نال
    شرایط ماهی های بیمار
    1- اندازه ماهی، نوع و تعداد ؟3عدد گلفیش بین 11تا 15
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) ؟ ندارم
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی؟ نه ماه پیش
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )ابشوش چشم باله طبیعی ولی خودشونو به کف میالن ولی یکی دیگه زخمی سفید رنگ داره(همراه عکس در پست قبلی)
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )؟یکی ازگلفیشا مدفوع باریک وسفید رنگی داره
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها ؟طبیعی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی ؟ بیش تر اوقات معلق ودر کف اکواریوم هستن
    8- وضعیت تغذیه ماهی؟طبیعی
    توضیحات بیشتر در دو پست قبلتر
    سلام

مواردی که در پست قبلی توضیح دادم را انجام دهید و هر هفته حداقل 50 تا 60 درصد سیفون کنید.

بعد از اماده کردن تانک قرنطینه ، ماهیها را منتقل کنید و از یک داروی جنرال مثل جنرال تونیک یا اکریفلاوین یا بلومتیل استفاده کنید.

استفاده از نمک به ازای هر لیتر 1 تا 2 گرم را در قرنطینه هم ادامه دهید.

اگر شکل و رنگ و اندازه زخم تغییر کرد باید انتی بیوتیک هم اضافه کنید. سیپروفلوکساسین 250 برای هر 40 لیتر.

دمای اب را بین 28 تا 30 در نظر بگیرید و هر روز 60 درصد از اب قرنطینه را سیفون و دوز دارو را تکرار کنید.

یکی از ماهیهای شما مشکوک به انگل معده یا روده میباشد که یعد از اتمام دوره درمان فوق باید به طور جداگانه برای درمان این ماهی با استفاده از مترونیدازول اقدام کنید.

همانطور که قبلن هم گفتم لوفاک و میگو و دیگر موادی که موجب الودگی سریع اب میشود از جیره غذایی ماهیها حذف کنید.

موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

20. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 December 2012), B@B@K (29 November 2012), koroz (22 January 2013), Mr.Hossein (1 December 2012)

زمان پیوستن
    16 Oct 2012

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Romans مشاهده گفتگو
    بعد از اماده کردن تانک قرنطینه ، ماهیها را منتقل کنید و از یک داروی جنرال مثل جنرال تونیک یا اکریفلاوین یا بلومتیل استفاده کنید.

اگر شکل و رنگ و اندازه زخم تغییر کرد باید انتی بیوتیک هم اضافه کنید. سیپروفلوکساسین 250 برای هر 40 لیتر.

دمای اب را بین 28 تا 30 در نظر بگیرید و هر روز 60 درصد از اب قرنطینه را سیفون و دوز دارو را تکرار کنید.

یکی از ماهیهای شما مشکوک به انگل معده یا روده میباشد که یعد از اتمام دوره درمان فوق باید به طور جداگانه برای درمان این ماهی با استفاده از مترونیدازول اقدام کنید.
    بابت راهنمایتون بسیار ممنون ولی یه سوالی داشتم:از داروهای جنرال و مترونیدازول چه مدت وچه مقدار استفاده کنم و سیپروفلوکساسین تا چه مدت..

صفحه 92 از 95 اولاول ... 42828586878889909192939495 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد