تبليغات در پي‌هالز

صفحه 90 از 95 اولاول ... 408083848586878889909192939495 آخرآخر
نمایش نتایج 1,158 به 1,170 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    03 Apr 2009

پیش گزیده

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟
    یک سال و نیم بله

2- حجم آب آکواریوم حدود 80-90 لیتر (دارم یه 250 لیتری میسازم اینو قرنطینه میکنم)
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها
    4 تا تروفئوس دو تا بورلی یه سورم تایگر یه سورم زرد
    4- تاریخ آخرین سیفون
    یکی دو هفته پیش
    5- دمای اب
    نزدیک 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    7- غذای مصرفی سرا گرانو گیرین و تترا سیچلاید استیک
    8- نوع فيلـتر
    اینترنال

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد
    سورم زرد حدود 10-15 سانت
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید)
    قرنطینه ندارم ولی یه تانک 10-15 لیتری هست. به نظرتون بذارم اون تو؟
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی
    هشت نه ماه
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )
    دهنش کمی ورم کرده. کاملا بسته نمیشه فکر کنم نمیتونه غذا بخوره.
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )
    همه چیز عدیه
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها
    عادی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی
    مثل همیشه کم شنا میکنه
    8- وضعیت تغذیه ماهی
    فکر کنم میخواد بخوره ولی به خاطر دهنش نمی تونه
    البته دیروز فهمیدم نمیتونه غذا بخوره ولی دهنش ورم نکرده بود
    امروز دیدم ورم کرده

خودم احساس میکنم به خاطر نیترات یا نیتریت بشه. فعلا برم آبش رو عوض کنم

یه نکته دیگه که خیلی مهمه اینه که لطفا فقط دارو های انسانی رو تجویز کنید که بتونم از داروخانه تهیه کنم. داروخانه دامی هم اینجا هست. گاو و گوسفند و پرنده البته
    ولی مربوط به ماهی جز اون رنگهای ایرانی که به اسم دارو میفروشن اینجا چیزی پیدا نمیشه

2. کاربر زیر از دوست گرامی Shadow-Man به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (12 September 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Shadow-Man مشاهده گفتگو
    1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟
    یک سال و نیم بله

2- حجم آب آکواریوم حدود 80-90 لیتر (دارم یه 250 لیتری میسازم اینو قرنطینه میکنم)
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها
    4 تا تروفئوس دو تا بورلی یه سورم تایگر یه سورم زرد
    4- تاریخ آخرین سیفون
    یکی دو هفته پیش
    5- دمای اب
    نزدیک 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    7- غذای مصرفی سرا گرانو گیرین و تترا سیچلاید استیک
    8- نوع فيلـتر
    اینترنال

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد
    سورم زرد حدود 10-15 سانت
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید)
    قرنطینه ندارم ولی یه تانک 10-15 لیتری هست. به نظرتون بذارم اون تو؟
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی
    هشت نه ماه
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )
    دهنش کمی ورم کرده. کاملا بسته نمیشه فکر کنم نمیتونه غذا بخوره.
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )
    همه چیز عدیه
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها
    عادی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی
    مثل همیشه کم شنا میکنه
    8- وضعیت تغذیه ماهی
    فکر کنم میخواد بخوره ولی به خاطر دهنش نمی تونه
    البته دیروز فهمیدم نمیتونه غذا بخوره ولی دهنش ورم نکرده بود
    امروز دیدم ورم کرده

خودم احساس میکنم به خاطر نیترات یا نیتریت بشه. فعلا برم آبش رو عوض کنم

یه نکته دیگه که خیلی مهمه اینه که لطفا فقط دارو های انسانی رو تجویز کنید که بتونم از داروخانه تهیه کنم. داروخانه دامی هم اینجا هست. گاو و گوسفند و پرنده البته
    ولی مربوط به ماهی جز اون رنگهای ایرانی که به اسم دارو میفروشن اینجا چیزی پیدا نمیشه
    سلام شما فرمودید که سیکل طی شده ولی بعدا گفتید ممکن هست از نیترات و نیتریت باشه اگر نیتریت باشه که سیکل بهم خورده ولی اگر میزان نیترات بالاست باید سیفون نمایید مسمومیت با نیتریت و یا شایدم آمونیاک میتونه باعث این حالات بشه البته دعوای بین دو ماهی هم میتونه باعث اسیب دیدن ماهی بشه و دهان ماهی ورم کنه به هر حال درمان باید در تانک قرنطینه باشه دارو هم ابتدا ببینید مشکل از همون نیتریت هست یا نه اگر نبود اگر تونستید عکس بزارید تا بتونه در درمان اون ازش کمک گرفت
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

4. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (18 September 2012), Mr.Hossein (13 September 2012), Romans (13 September 2012), Shadow-Man (16 September 2012)

زمان پیوستن
    03 Apr 2009

پیش گزیده

متاسفانه همون رو که پست دادم ماهی مرد
    انتظار نداشتم انقدر سریع بمیره
    گفتم نیریت "یا" نیترات چون نمی دونستم کدوم یکی به خاطر نبود سیکل هست و...
    همون طور که از لیست ماهی هام معلومه گردن کلفت تانکم بود پس کسی بهش حمله نکرده

یه چیز دیگه هم هست. وقتی پست میدادم خیلی واضح نبود.
    می دونید که بدن سورم زرد تا حدودی شفاف هست.
    وقتی مرد دیدم یکم بالاتر از دهنش یه حجم قرمز یا قهوه ای رنگ بود. مثل اینکه خونریزی داخلی داشته باشه و اون قست خون جمع شده باشه (خون ریزی داخلی رو مثال زدم) نزدیک به پوستش نبود. داخل بود.

6. کاربر زیر از دوست گرامی Shadow-Man به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (17 September 2012)

زمان پیوستن
    15 Sep 2012
    شهر
    تهران

پیش گزیده

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ 3 ماه پیش، بله تست شده
    2- حجم آب آکواریوم؟ 200 لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها؟ دیسکس 5 عدد، 10-15 عدد گوپی + پلنت
    4- تاریخ آخرین سیفون؟ دیروز 20%
    5- دمای اب؟ 27-28
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)؟ همگی نرمال
    7- غذای مصرفی؟ دل گوسفند
    8- نوع فيلـتر ؟ سطلی شامل سرامیک، ذغال، وول، اسفنج

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد : همه دیسکس ها
    2- تاریخ ورود به قرنطینه : قرنطینه نکردم چون شک دارم بیماری جسمی باشه
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی: 3 هفته پیش
    4- علائم ظاهری: به شدت از انسان فرار می کنن، غذا می خورن اما غیر از تایم غذا همه فرار می کنن و پشت گیاه پنهان می شن
    5- علائم درونی: نرمال
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها: نسبتا سریع
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی: در صورت وجود انسان در مقابل تانک، کج و دلسرد کننده
    8- وضعیت تغذیه ماهی: دو بار در روز دل

8. کاربر زیر از دوست گرامی payan7070 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (30 September 2012)

زمان پیوستن
    14 Jan 2012
    شهر
    تهران

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط payan7070 مشاهده گفتگو
    1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ 3 ماه پیش، بله تست شده
    2- حجم آب آکواریوم؟ 200 لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها؟ دیسکس 5 عدد، 10-15 عدد گوپی + پلنت
    4- تاریخ آخرین سیفون؟ دیروز 20%
    5- دمای اب؟ 27-28
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)؟ همگی نرمال
    7- غذای مصرفی؟ دل گوسفند
    8- نوع فيلـتر ؟ سطلی شامل سرامیک، ذغال، وول، اسفنج

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد : همه دیسکس ها
    2- تاریخ ورود به قرنطینه : قرنطینه نکردم چون شک دارم بیماری جسمی باشه
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی: 3 هفته پیش
    4- علائم ظاهری: به شدت از انسان فرار می کنن، غذا می خورن اما غیر از تایم غذا همه فرار می کنن و پشت گیاه پنهان می شن
    5- علائم درونی: نرمال
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها: نسبتا سریع
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی: در صورت وجود انسان در مقابل تانک، کج و دلسرد کننده
    8- وضعیت تغذیه ماهی: دو بار در روز دل
    سلام
    دوست عزیز لطفا از تانکتون و ماهیاتون عکس بگذارید بلکه بهتر مشکل ماهیتون شناخته بشه.
    ممنون میشم
    هرگز در میان موجودات مخلوقی که برای کبوتر شدن آفریده شده کرکس نمیشود.
    این خصلت در میان هیچ یک از مخلوقات نیست جز آدمیان...

10. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Ladan_A به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

B@B@K (29 September 2012), moh@mm@d reza (28 September 2012), Mr.Hossein (29 September 2012), payan7070 (29 September 2012)

زمان پیوستن
    15 Sep 2012
    شهر
    تهران

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Ladan_A مشاهده گفتگو
    سلام
    دوست عزيز لطفا از تانکتون و ماهياتون عکس بگذاريد بلکه بهتر مشکل ماهيتون شناخته بشه.
    ممنون ميشم
    طبق فرمايش عکس هايي از حالت افسرده و ترسوي ماهي ها
    و عکسي هم از کل آکواريوم مي ذارم اميدوارم که دوستان مشکل رو تشخيص بدن.

http://kimia.neru9.com/images/28fca9bc1921.jpg
    http://kimia.neru9.com/images/275f89744278.jpg
    http://kimia.neru9.com/images/1eec33c726a6.jpg

12. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی payan7070 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (7 October 2012), B@B@K (30 September 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

طبق فرمايش عکس هايي از حالت افسرده و ترسوي ماهي ها
    و عکسي هم از کل آکواريوم مي ذارم اميدوارم که دوستان مشکل رو تشخيص بدن.

http://kimia.neru9.com/images/28fca9bc1921.jpg
    http://kimia.neru9.com/images/275f89744278.jpg
    http://kimia.neru9.com/images/1eec33c726a6.jpg
    سلام :
    با توجه به عکسهایی که گذاشتید شرایط تانک به نظر مطلوب میرسه
    من فکر میکنم فعلا فقط عدم تطابق با محیط جدیدوشاید میزان نور باعث ایجاد استرس شده گرچه من امیدوارم ماهیان شما واقعا قرنطینه شده باشند زیرا گاهی اوقات بیماری حتی تا 1ماه بعد از ورود ماهی به تانک علائم خودش را بروز میدهدبه هر حال ماهیها را زیر نظر بگیرید وهمچنین از ضد استرس استفاده نمایید تا در مراحل بعدی ببینیم شرایط بهتر میشود یا نه

14. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (7 October 2012), Ladan_A (30 September 2012), payan7070 (30 September 2012)

زمان پیوستن
    15 Sep 2012
    شهر
    تهران

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط B@B@K مشاهده گفتگو
    سلام :
    با توجه به عکسهایی که گذاشتید شرایط تانک به نظر مطلوب میرسه
    من فکر میکنم فعلا فقط عدم تطابق با محیط جدیدوشاید میزان نور باعث ایجاد استرس شده گرچه من امیدوارم ماهیان شما واقعا قرنطینه شده باشند زیرا گاهی اوقات بیماری حتی تا 1ماه بعد از ورود ماهی به تانک علائم خودش را بروز میدهدبه هر حال ماهیها را زیر نظر بگیرید وهمچنین از ضد استرس استفاده نمایید تا در مراحل بعدی ببینیم شرایط بهتر میشود یا نه
    با توجه به استخوانی که شما تو نگهداری این ماهی خرد کردی، و با توجه به بازار اجناس تقلبی و فروشنده های متاسفانه.... (بگذریم.)، به نظر شما بهترین ضد استرس برای ماهی های من چیه؟ آمپول ب 6 که قبلا لطف کردید و پیشنهاد دادید؟ ضد استرس آزو، سرا، تترا، برایتول و این قبیل مارک ها و یا ترکیب دیگه ای که شما تجربه کردی؟ در ضمن این نکته رو یادم رفت تاکید کنم، ماهی ها علاوه بر مخفی شدن وقتی نزدیکشون می شیم به شدت حرکت سریع انجام می دن به طوری که انگار می خوان از تانک بپرن بیرون! خاک رو به هم می زنن و خودشون رو به دیواره می کوبن، همین امر باعث می شه هم من و هم همسرم کمتر رغبتی به نزدیک شدن به اونا داشته باشیم چون احساس می کنیم بیشتر استرس ایجاد می کنه و اونارو اذیت می کنه، فرمولی برای عادت دادن این ماهی به انسان به طوری که اذیت نشن هم وجود داره؟ بینهایت از راهنمایی های شما ممنونم

16. کاربر زیر از دوست گرامی payan7070 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (30 September 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

با توجه به استخوانی که شما تو نگهداری این ماهی خرد کردی، و با توجه به بازار اجناس تقلبی و فروشنده های متاسفانه.... (بگذریم.)، به نظر شما بهترین ضد استرس برای ماهی های من چیه؟ آمپول ب 6 که قبلا لطف کردید و پیشنهاد دادید؟ ضد استرس آزو، سرا، تترا، برایتول و این قبیل مارک ها و یا ترکیب دیگه ای که شما تجربه کردی؟ در ضمن این نکته رو یادم رفت تاکید کنم، ماهی ها علاوه بر مخفی شدن وقتی نزدیکشون می شیم به شدت حرکت سریع انجام می دن به طوری که انگار می خوان از تانک بپرن بیرون! خاک رو به هم می زنن و خودشون رو به دیواره می کوبن، همین امر باعث می شه هم من و هم همسرم کمتر رغبتی به نزدیک شدن به اونا داشته باشیم چون احساس می کنیم بیشتر استرس ایجاد می کنه و اونارو اذیت می کنه، فرمولی برای عادت دادن این ماهی به انسان به طوری که اذیت نشن هم وجود داره؟ بینهایت از راهنمایی های شما ممنونم
    سلام:
    نظر لطف شماست ولی من فقط تجربیاتم را میگم که امیدوارم مفید واقع بشه
    من تانکی در محل کار راه اندازی کردم که درونش 12ماهی پیژن بلاد از 5-6اینچ وجود دارند شاید باورتان نشود 2ماه طول کشید که به این تانک عادت کنند!!!!!بعضی وقتها پیش میاد این مسئله. ولی تانکی هم داشتم که با ورود ماهی به تانک 10دقیقه بعد شروع کرده بود به غذا خوردن!!من خودم در اوائل از تترا آکواسیف استفاده میکردم برای ضد استرس چون علاوه بر دارا بودن خاصیت ضدکلری ضد استرس هم هست ولی شما هر نوع برند معروف از قبیل سرا تترا جی بی ال و اوشن فری و تروپیکال (محصول اسکلارین )و آزو یا هر مارک ثبت شده معروف را میتوانی استفاده کنی عنوان نمیکنم که تبلیغ حساب نشه ولی از مارکهای معروف استفاده کن(در مورد ویتامین ب6 هم دوستان تجربه خوبی داشتند و از اون به نیکی یاد میکنند).
    در ابتدا موقع غذا دادن به آرامی به تانک نزدیک میشدم و روی یک صندلی که روبروی تانک قرار میدادم مینشستم تا ماهی بوجود من عادت کنه بعد به آرامی غذا دهی میکردم تا کم کم به من عادت کردند. البته نور تانک را هم تا حدی کم کردم .راستی از نور به رنگ آبی استفاده نکن .(اگر داری). الان هم اگر ناگهان به سمتشون برم میترسند ولی بلافاصله برمیگردند حتی تاقوطی غذا را نشون میدم به سمت غذا میان. بعضی عوامل استرس زا هم وجود دارند که ما متوجه نمیشیم ولی بمرور اونها رفع میشند.در آخر دوست عزیز ما ماهی نگهداری میکنیم که از داشتنشان لذت ببریم آرامش خود را حفظ کنید وزود نا امید نشید.

18. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (7 October 2012), Ladan_A (30 September 2012), Romans (2 October 2012)

زمان پیوستن
    10 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    کرولا 2008
    گوشی موبایل
    6300 نوکیا

پیش گزیده

سلام
    برآمدگی چشم ماهی ها کمی بیش از حد معمول بنظر میرسه . معمولا با بالا بردن کیفیت آب مشکل مرتفع میشه . دو قطعه سنگ بزرگ داخل تانک هست که ممکنه رسوباتی داشته باشه و سختی آب را بالا ببره . با این که قشنگه ولی بهتره از آب در بیاری و جهت تزئین بیشتر از چوب استفاده کنی .
    تا بهبود ماهی سیفون را بیشتر کن . هر روز 20 درصد . اضافه کردن ضد استرس را هم به بعد از تغییر وضعیت موکول کن . چون سیفونت زیاده ، حروم میشه .
    دل غذای خوبیه ولی آلودگی هم داره . اگر گرانول میخورن فعلا دل نده .
    ماهی گوپی هم در برخی موارد به دیسکس نوک میزنه و اذیتشون میکنه . عموماً تو تانک دیسکس گوپی نگه نمی دارن . اگر تصورت این بوده که بچه گوپی ها رو دیسکس بخوره باید بگم عملی نیست . دیسکس زورش به ارتمیا زنده میرسه ولی نمی تونه بچه گوپی را بگیره !
    IMAGINE
    ALL THE PEOPLE , LIVING LIFE IN PEACE

20. کاربر زیر از دوست گرامی mick به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Anoush (7 October 2012)

زمان پیوستن
    11 Oct 2012

پیش گزیده

سلام

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ والا تازه واردم از این چیزا سر در نمیارم
    2- حجم آب آکواریوم ؟ یه اکواریوم کوچولو دارم
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها ؟ فقط 4 عدد گوپی یک نر و 3 ماده
    4- تاریخ آخرین سیفون ؟ یه هفته پیش
    5- دمای اب ؟ حدود 20 درجه
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری) ؟ نمیدونم
    7- غذای مصرفی ؟ روی بستش نوشته انرژی
    8- نوع فيلـتر ؟ ندارد

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد ؟ حدود 3-4 سانت ، گوپی ماده
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) ندارد
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی حدود 50 روز
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ) فقط رنگش سیاه شده بقیه مواردش به نظرم عادیه
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ) یه کمی تورم داره ولی فکر کنم موقع زایمانش نزدیک باشه
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها ؟ مثله قبله
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی ؟ عادی و مثله قبل
    8- وضعیت تغذیه ماهی ؟ غذا میخوره

اینم عکسش
    http://myup.ir/viewer.php?file=89504889654319214605.jpg

ببخشید اگه درست و حسابی به سوالات بالا پاسخ ندادم چون بلد نیستم

با تشکر

زمان پیوستن
    06 Nov 2012

پیش گزیده

سلام
    من یه ماهی اسکار 40 سانتی دارم که 6 سال دارمش توی یک آکواریوم 180 لیتری تنهاس . سیکل اکواریوم طی شده دماشم 28 درجس فیلترم اینترنال.
    چند روزه دمش و باله هاش قرمز شده و پوسیده به پولکهاشم رسیده و پولکاش کنده شده و قرمز شده
    غذا همیشه بهش دل گوساله میدادم جدیدا دل تازه براش خریدم
    عکسم خواستم اپلود کنم ازش نشد مٍل این که این چند سالی که من نبودم قوانین عوض شده
    خیلی ممنون میشم اگه داروی خاصی وجود داره راهنمایی کنید

23. کاربر زیر از دوست گرامی siavash2008 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (6 November 2012)

زمان پیوستن
    29 Jul 2008

پیش گزیده

با سلام دوستان

ماهی قرمز من که از عید دوسال پیش مونده ,الان چندین روزه که فقط یه طرف شکمش یه مقدار به طرف راست

باد کرده البته بدون اینکه فلسهاش برجسته بشه و چون رنگش به خاطر نبود مستقیم

نور خورشید کم رنگ شده البته دمش همچنان نارنجیه ولی چند مدت هست که رگهای دمش پررنگتر و نمایانتر هستند

لطفا راهنمایی بفرمایید یه جا خوندم تتراسایکلین بدیم نمیدونم الان تو خونه آموکسی سیلین هست

انشاءالله سربلند باشید

25. کاربر زیر از دوست گرامی hamid3pnn به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (6 November 2012)

صفحه 90 از 95 اولاول ... 408083848586878889909192939495 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند