تبليغات در پي‌هالز

صفحه 89 از 95 اولاول ... 39798283848586878889909192939495 آخرآخر
نمایش نتایج 1,145 به 1,157 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nobody2000 مشاهده گفتگو
    با سلام خدمت دوستان
    یک آکواریوم باحجم حدودی 700 لیتر دارم .تعداد 7 8 تا ماهی پرت متوسط دارم و 2 تا سورم و 3 تا زندانی بزرگ یه چند تا هم کتفیش دارم .
    2 عدد فیلتر سطلی ehiem دارم و 2 تا هم فیلتر داخلی و یکی هم زیر شنی
    آکواریوم هم حدود 1.5 سال هست که کار میکنه .تصویه و هواده هی بنظرم کامت مناسب هست .
    2 هفته پیش یکی از ماهی های پرت بزرگم یکی از چشم هاش ورم کرد و بسیار بزرگ شد و دیدم 2 3 تا دیگه هم دارند هینجور میشند .اول اون پرت بزرگ را خارج کردم و بعد هم دادم کل آب آکواریوم را خالی کردند و دوبار آب کردند و شن ها رو هم شستند .
    امروز بعد 2 هفته دیدم که یکی از پرت ها دوباره چشمش داره باد میکنه و 3 4 تا دیگه هم داخل سرشون داره سوراخ میشه و به اصطلاح همون مریضی Hole in Head را گرفتند .
    حالا از دوستان راهنمایی میخوام .آکواریوم قرنتینه و امکانش هم ندارم .

الان داشتم داروهام رو نگاه میکردم دیدم یک قوطی Metronidazole خارجی دارم که روش نوشته دقیقا مناسب همین بیماری hole In Head هست .فقط یه مشکلی هست .روش گفته هر 24 ساعت باید به ازا هر 38 لیتر آب به مقداری که داخل درش جا میشه به داخل آب بریزم و هر 24 ساعت هم آب را سیفون کنم .اولین مشکل اینجاست که حجم آب من بالاست و باید 5 6 تا قوطی برای یک دوره مصرف کنم که قیمتش هم بالا میره .میخواستم ببینم از این قرص های Metronidazole که بری انگل هست و داروخانه ها دارند میشه استفاده کرد یا خیر ؟اگر بله مقدار مصرف و طرز استفاده و سیفون و ... چجوری هست ؟
    درجه حرارت آب هم رو 28 بود الان رو 30 قرار دادم کار خوبی کردم یا همون 28 بزارم یا بالاتر ببرم .
    خلاصه هر کاری لازم هست بگید انجام بدم .

ظمنا برای اون بیماری باد کردن چشم چیکار کنم .عاملش چی هست ؟چوری درمان میشه یا اصلا درمان داره ؟ اون پرت بزرگ قبلی را دادم برند بندازند بیرون جایی ولی برا بقیه چیکار کنم ؟
    اگر باید نمک یا چیز دیگه هم داخل آب بریزم بگید .
    سلام

ابتدا درنظر داشته باشید که درمان ماهی فقط باید تانک قرنطینه انجام شود چون استفاده از دارو در تانک اصلی به سیکل اسیب میرساند و به خاطر حجم بالای اب ، مجبور هستین از مقدار زیادی دارو استفاده کنید که این کار به صرفه نیست.
    پس قبل از هر کاری بفرمایید یک تانک قرنطینه اماده کنند.

بیماری بیرون زدن چشم یا ورم چشم یک بیماری عفونی میباشد که عوامل زیادی مثل آب الوده ،تغذیه نامناسب و دیگر عوامل که موجب ضعیف شدن ماهی میشوند در آن نقش دارند.
    برای درمان ماهی را به قرنطینه منتقل کنید

1- به ازای هر لیتر یک گرم نمک اضافه کنید.

2- از یک انتی بیوتیک مثل اریترومایسین یا سیپروفلوکساسین با دوز 250 میلی گرم برای 40 لیتر استفاده کنید. دوره درمان حداقل 3 روز و قبل از تجدید دارو 30 تا 40 درصد اب را سیفون کنید.

مورد بعد بیماری سوراخ در سر

1- ماهی بیمار را به قرنطینه منتقل کنید.

2- به ازای هر لیتر یک گرم نمک اضافه کنید.

3- بهترین و سریعترین راه درمان این بیماری استفاده از فلاجلول سرا میباشد ولی در صورت در دسترس نبودن این دارو ، دمای اب را تا 32 بالا ببرید و از مترونیدازول با دوز 250 برای هر 40 لیتر استفاده کنید.
    دوره درمان حداقل 3 روز و برای شروع دوره دوم در صورت نیاز، 50 درصد اب را سیفون کنید.

استرس و آب الوده از مهمترین عوامل ضعیف شدن ماهی و شروع بیماری میباشد. از غذای مناسب و به مقدار نیاز ماهیها استفاده کنید و سیفون مرتب را فراموش نکنید.

موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

2. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (29 June 2012), B@B@K (2 July 2012), F@RSH@D rezayi (7 July 2012), k_afshin (28 June 2012), mamal_hiv (29 June 2012), moh@mm@d reza (1 July 2012)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

دوستان داروی دیگه ای نیست بشه جای این نمک اپسوم و یا سولفات منیزیم استفاده کرد؟؟؟
    سایت آپلود عکس http://img4up.com/
    آسمان فرصت پرواز بلندی است
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

زمان پیوستن
    27 Mar 2007
    شهر
    بوشهر
    اتومبيل
    Sedan Alx+T3
    گوشی موبایل
    i-phone5

پیش گزیده باد کردگي شکم بارب

سلام
    بچه ها من 2-3 سالي هست آکواريوم دارم اما حقيقتش خيلي سرم نميشه ازش. الان 1 بارب دارم فکر کنم 1-2 ساليش هست.اندازه کف دسته. يعني 3 تا دارم که اون دو تا يه هوايي بزرگترن.بدون تغيير خاصي تو نحوه نگهداري امروز اين بارب خاص شکمش نزديک خروجيش باد کرده و دقيقا پيداست که هواست.قبلا توي 1 مستند شنيدم يه آقايي ميگفت ماهي اگه شکمش بالا باشه ميميره زود.ماهياي زيادي هم که تا الان داشتم و مردن همينجوري مردن.اما ميخوام اگه بتونم اينو نجات بدم. آکواريومم 180 طولش و 30 عرضشه(شايد بدرد بخوره اين اطلاعات)

ببينيد تو شکمش هواست.به اندازه اي که خيلي سريع حيوون رو ميکشه بالا و شکمش ميره بالا.هي شنا ميکنه مياد پايين و صاف مي ايسته يه دفعه اين هوا هه دوباره ميکشتش بالاو شکمش ميره بالاي آب! بيچاره اينقد توانشو برا شنا گذاشته خسه ي خسس! گرقتمش کمي شکمشو فشار دادم (همون پايين شکمش) يکم هوا خارج شد از خروجيش.ولش کردم کمي سرعت بالا کشيده شدنش به وسيله اين کيسه هواي توي شکمش کمتر شد اما آنچنان محسوس نبود!بازم همين کارو کردم يکم کثيفي هم ازش بيرون اومد البته سياه بود ولش کردم نديدم تو آب بريزه نميدونم شايد تيکه اي از بدنش بوده باشه!حدود2-3 ميليمتر بود. اما بازم همونجوريه. الان بين بخاري و پمپ و يه جوري که شکمش به صورت ايستادن عادي ماهي نگهش داشتم،خودشم از بس خسس ديگه و انگار شرايطشو ميدونه دقيقا همونجا بدون حرکت واساده. اين راهي برا نجاتش هست؟قرار هست خوب بشه؟
    Be the change you want to see in the world

5. کاربر زیر از دوست گرامی Sayeye Khorshid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

moje90 (6 July 2012)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

سلام منم یک پرت دارم که الان نزدیک یکماه هست اینجوریه و نمیدونم باید چکارش کنم ...دوستان علت رو گرفتگی راه مقعد و ناتوانی در دفع ذکر کردن و داروی اون رو هم نمک اپسوم یا سولفات منیزیم ذکر کردن که من تا حالا نتونستم پیدا کنم چون ماهی فروش ها نداشتن ... فقط داروی انگل داخلی دارن که ممکنه بدرد بخوره و معلوم نیست جواب بده
    سایت آپلود عکس http://img4up.com/
    آسمان فرصت پرواز بلندی است
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

7. کاربر زیر از دوست گرامی moje90 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Sayeye Khorshid (6 July 2012)

زمان پیوستن
    27 Mar 2007
    شهر
    بوشهر
    اتومبيل
    Sedan Alx+T3
    گوشی موبایل
    i-phone5

پیش گزیده

اگه اینجوری باشه پس اون کاری که من انجام دادم کمکش کرده! امروز که چکش کردم خیلی بهتر شده.هنوز کمی دیگه هوا تو شکمش حس میکنم و هنوز کمی میکشتش بالا و هنوز شنا کردنش زیاده برا مبارزه با بالا رفتن. اما تقریبا میتونم بگم الان 10% دیشب مشکل داره خداروشکر.خمینجوری پیش بره امشب خوب باید بشه کامل
    Be the change you want to see in the world

9. کاربر زیر از دوست گرامی Sayeye Khorshid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

moje90 (7 July 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Sayeye Khorshid مشاهده گفتگو
    سلام
    بچه ها من 2-3 سالي هست آکواريوم دارم اما حقيقتش خيلي سرم نميشه ازش. الان 1 بارب دارم فکر کنم 1-2 ساليش هست.اندازه کف دسته. يعني 3 تا دارم که اون دو تا يه هوايي بزرگترن.بدون تغيير خاصي تو نحوه نگهداري امروز اين بارب خاص شکمش نزديک خروجيش باد کرده و دقيقا پيداست که هواست.قبلا توي 1 مستند شنيدم يه آقايي ميگفت ماهي اگه شکمش بالا باشه ميميره زود.ماهياي زيادي هم که تا الان داشتم و مردن همينجوري مردن.اما ميخوام اگه بتونم اينو نجات بدم. آکواريومم 180 طولش و 30 عرضشه(شايد بدرد بخوره اين اطلاعات)

ببينيد تو شکمش هواست.به اندازه اي که خيلي سريع حيوون رو ميکشه بالا و شکمش ميره بالا.هي شنا ميکنه مياد پايين و صاف مي ايسته يه دفعه اين هوا هه دوباره ميکشتش بالاو شکمش ميره بالاي آب! بيچاره اينقد توانشو برا شنا گذاشته خسه ي خسس! گرقتمش کمي شکمشو فشار دادم (همون پايين شکمش) يکم هوا خارج شد از خروجيش.ولش کردم کمي سرعت بالا کشيده شدنش به وسيله اين کيسه هواي توي شکمش کمتر شد اما آنچنان محسوس نبود!بازم همين کارو کردم يکم کثيفي هم ازش بيرون اومد البته سياه بود ولش کردم نديدم تو آب بريزه نميدونم شايد تيکه اي از بدنش بوده باشه!حدود2-3 ميليمتر بود. اما بازم همونجوريه. الان بين بخاري و پمپ و يه جوري که شکمش به صورت ايستادن عادي ماهي نگهش داشتم،خودشم از بس خسس ديگه و انگار شرايطشو ميدونه دقيقا همونجا بدون حرکت واساده. اين راهي برا نجاتش هست؟قرار هست خوب بشه؟
    نقل قول نوشته شده توسط Sayeye Khorshid مشاهده گفتگو
    اگه اینجوری باشه پس اون کاری که من انجام دادم کمکش کرده! امروز که چکش کردم خیلی بهتر شده.هنوز کمی دیگه هوا تو شکمش حس میکنم و هنوز کمی میکشتش بالا و هنوز شنا کردنش زیاده برا مبارزه با بالا رفتن. اما تقریبا میتونم بگم الان 10% دیشب مشکل داره خداروشکر.خمینجوری پیش بره امشب خوب باید بشه کامل
    سلام

دوست عزیز متاسفانه شما اطلاعات دقیقی مطابق پست اول این تاپیک ارائه نکردین به همین دلیل راهنمایی دوستان هم فقط در حد حدس و گمان میباشد.

متورم شدن شکم ماهی دلایل مختلفی دارد و میتواند نشانه بیماریهای مختلفی باشد مثل استسقاء ، ورم شکمی یا کیسه هوا که به احتمال قوی مشکل ماهی شما کیسه هوای آن میباشد. عفونتها و بیماریهای گوارشی هم میتواند باعث متورم شدن شکم ماهی شود.

ابتدا در نظر داشته باشید به هیچ عنوان ماهی بیمار را از اب خارج نکنید و بدن ماهی را با دست نفشارید چون اندام داخلی ماهی بسیار ظریف و حساس میباشد و احتمال پاره شدن کیسه هوا وجود دارد.
    اگر قرنطینه دارید ماهی را به آن منتقل کنید. دمای ابرا تا 32 بالا ببرید و به ازای 2 گرم در لیتر نمک بدون ید اضافه کنید.
    شرایط اب تانک اصلی را برسی کنید و هر هفته بین 40 تا 50 درصد سیفون کنید.
    از دادن غذای زیاد به ماهیها خوداری کنید.
    مدتی از غذای خشک استفاده نکنید.

موفق باشید.

11. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (7 July 2012), B@B@K (7 July 2012), F@RSH@D rezayi (7 July 2012), k_afshin (7 July 2012), moh@mm@d reza (7 July 2012), Mr.Hossein (7 July 2012), pouyan (6 July 2012)

زمان پیوستن
    19 Jun 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    iphone

پیش گزیده

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ بله 3ماه پیش
    2- حجم آب آکواریوم 630 لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها 3دیسکوس 10 عدد نئون 5 عدد زبرا
    4- تاریخ آخرین سیفون هر هفته 30%
    5- دمای اب 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری) 7 -0.3 12.5
    7- غذای مصرفی تترا بیتس و دل
    8- نوع فيلـتر سطلی و سامپ

تذ- کر : در صورتیکه ماهی رو تازه خریدید و اکنون داخل قرنطینه هست احتیاجی به جواب دادن به سوالات بالا نیست. در عوض سعی کنید بیشتر در مورد تانک قرنطینه توضیح بدهید. مانند حجم اب و فیلتر و هوا و ....

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد دیسکوس 3اینچ
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) قبل از ورود به تانک اصلی مدت 30 روز در قرتطینه بوده
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی 2هفته پیش
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ) روی پوستش دانه های سیاه زده به نظر میاد چشمش بزرگتر از حد معمول شده
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ) تورم ناحیه شکم دارد
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها معمولی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی
    همیشه زیر چوبهای آکواریم مخفی شده
    8به طرف غذا میاد ولی نمی خوره

لازم به ذکر است در مدت 1ماه قرنطینه مدفوع سفید وکش دار مشاهده شد و با مترونیدازول مداواشد ولی الان چون غذا نمی خوره مدفو عی مشاهده نشده
    باتشکر
    آخرین ویرایش به وسیله k_afshin : 7 July 2012 در 10:07 PM

13. کاربر زیر از دوست گرامی k_afshin به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (8 July 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط k_afshin مشاهده گفتگو

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ بله 3ماه پیش
    2- حجم آب آکواریوم 630 لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها 3دیسکوس 10 عدد نئون 5 عدد زبرا
    4- تاریخ آخرین سیفون هر هفته 30%
    5- دمای اب 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری) 7 -0.3 12.5
    7- غذای مصرفی تترا بیتس و دل
    8- نوع فيلـتر سطلی و سامپ

تذ- کر : در صورتیکه ماهی رو تازه خریدید و اکنون داخل قرنطینه هست احتیاجی به جواب دادن به سوالات بالا نیست. در عوض سعی کنید بیشتر در مورد تانک قرنطینه توضیح بدهید. مانند حجم اب و فیلتر و هوا و ....

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد دیسکوس 3اینچ
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید) قبل از ورود به تانک اصلی مدت 30 روز در قرتطینه بوده
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی 2هفته پیش
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی ) روی پوستش دانه های سیاه زده به نظر میاد چشمش بزرگتر از حد معمول شده
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ) تورم ناحیه شکم دارد
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها معمولی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی
    همیشه زیر چوبهای آکواریم مخفی شده
    8به طرف غذا میاد ولی نمی خوره

لازم به ذکر است در مدت 1ماه قرنطینه مدفوع سفید وکش دار مشاهده شد و با مترونیدازول مداواشد ولی الان چون غذا نمی خوره مدفو عی مشاهده نشده
    باتشکر
    سلام

ماهی بیمار را به قرنطینه منتقل کنید و مطابق روشی که در پست قبل اشاره شد ( پست 1150) درمان را شروع کنید.

اولویت در درمان ورم شکمی است که البته استفاده از نمک اپسوم هم بسیار موثر خواهد بود و اگر این درمان موثر واقع نشد ، در مرحله بعد باید درمان بیماریهای داخلی را شروع کنید. ( مترونیدازول یا سرا فلاجیلول )

موفق باشید.

15. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (8 July 2012), Anoush (8 July 2012), B@B@K (8 July 2012), k_afshin (8 July 2012), Mr.Hossein (8 July 2012)

زمان پیوستن
    02 Aug 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

سلام
    ممنون از راهنماییتون آقای Romans
    ابتدا اینها(فایترها) از هم جدا بودن چون نر خیلی جنگجو بود ودائم به سمت ماده حمله می برد.
    بعد از2ماه که کمی عادت کرده بودم با هم انداختمشون بعد از یک هفته؛ دیدم چشم نر باد کرده به صورت حباب روی چشمش،بعد ازاون جداشون کردم.ومحلول 1در1ضدقارچ وضدعفونی ریختم تو آب هر دوشون.
    اما متاسفانه چشم ماده هم همینطورشد، اما خوشبختانه غذا میخورد وزودتر از نر خوب شد وخدا را شکر تا الان فقط یک چشمش بوده .
    اما نر اون یکی چشمش هم شد وهنوز هم ورم داره؛ اماغذا خوردنش بهتر شد.
    حالا هنوز جدا هستن و5تا6روز هم ازاون دو محلول استفاده کردم و...
    واماحالا خدا را شکر بهتر شدن .
    آخرین ویرایش به وسیله nanazisasai : 27 July 2012 در 05:07 PM

خدایا داده و نداده و گرفته ات شکر
    که داده ات نعمت است
    نداده ات حکمت
    وگرفته ات امتحان

17. کاربر زیر از دوست گرامی nanazisasai به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Romans (28 July 2012)

زمان پیوستن
    20 Nov 2007

Exclamation در مورد گلدفیش

سلام به همه دوستان،
    من یک گلدفیش شابونکن سه دم دارم که از روزی که خریدمش (6 ماه پیش) بعد از خوردن غذا مثل یه بادکنک میاد روی آب. حدس میزنم ماهی احتمالا یه مشکلی داره که موقع خوردن غذا از روی آب کلی هم هوا همراهش میبلعه و نمیتونه این هوارو خارج کنه. ولی چند ساعت بعد از غذا وضعیتش درست میشه و عادی شنا میکنه.
    نمیدونم این بیماریه یا یه جور ناهنجاریه یا چیز دیگه ای ولی بقیه گلدفیش ها همچین مشکلی ندارن و وضعیت این ماهی هم تو این 6 ماه بهتر یا بدتر نشده
    اگر کسی همچین چیزی رو قبلا دیده یا در موردش میدنه ممنون میشم که من رو هم راهنمایی کنه.

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Mohammad Ali 2 مشاهده گفتگو
    سلام به همه دوستان،
    من یک گلدفیش شابونکن سه دم دارم که از روزی که خریدمش (6 ماه پیش) بعد از خوردن غذا مثل یه بادکنک میاد روی آب. حدس میزنم ماهی احتمالا یه مشکلی داره که موقع خوردن غذا از روی آب کلی هم هوا همراهش میبلعه و نمیتونه این هوارو خارج کنه. ولی چند ساعت بعد از غذا وضعیتش درست میشه و عادی شنا میکنه.
    نمیدونم این بیماریه یا یه جور ناهنجاریه یا چیز دیگه ای ولی بقیه گلدفیش ها همچین مشکلی ندارن و وضعیت این ماهی هم تو این 6 ماه بهتر یا بدتر نشده
    اگر کسی همچین چیزی رو قبلا دیده یا در موردش میدنه ممنون میشم که من رو هم راهنمایی کنه.
    سلام دوست عزیز:
    اکثر گلدفیشها بدلیل عدم تغذیه مناسب این مشکل را پیدا میکنند و غذا را همراه با هوا بلعیده و همچنین غذای مورد نظر درون شکم ماهی آب جذب کرده و حجیم میشودو این مشکل پدید میاید معمولا در مان خاصی وجود نداره ولی گنجاندن موادی که باعث دفع سریع بشوند مثل داشتن رژیم گیاهی در غذایشان (اسفناج)و همچنین نمک اپسوم در دفع ماهی موثر هست از دادن غذای زیادی پرهیز نمایید
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

20. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (16 August 2012), Anoush (25 August 2012), k_afshin (28 August 2012), Romans (21 August 2012)

زمان پیوستن
    01 Sep 2008

پیش گزیده

با سلام به دوستان.میخواستم بدونم آیا ضرری داره برای جلوگیری از رشد عوامل بیماری زا طی زمان بندی خاص محلول متیلن بلو به اب اضافه کنیم؟اگه نه مقدار وزمان بندیشو میشه لطف کنین بگین یه سوال دیگه هم داشتم اینکه استفاده از تترا آکوا کريستال واتر ضرری نداره؟ممنوونم

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط dante_7 مشاهده گفتگو
    با سلام به دوستان.میخواستم بدونم آیا ضرری داره برای جلوگیری از رشد عوامل بیماری زا طی زمان بندی خاص محلول متیلن بلو به اب اضافه کنیم؟اگه نه مقدار وزمان بندیشو میشه لطف کنین بگین یه سوال دیگه هم داشتم اینکه استفاده از تترا آکوا کريستال واتر ضرری نداره؟ممنوونم
    سلام :
    استفاده بی مورد از متیلن بلو ویا هر داروی دیگر توصیه نمیشود کریستال واتر هم در هنگام لزوم میتوانید استفاده نمایید
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

23. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (28 August 2012), dante_7 (27 August 2012), k_afshin (28 August 2012), Mr.Hossein (28 August 2012), Romans (28 August 2012)

صفحه 89 از 95 اولاول ... 39798283848586878889909192939495 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد