تبليغات در پي‌هالز

صفحه 88 از 95 اولاول ... 3878818283848586878889909192939495 آخرآخر
نمایش نتایج 1,132 به 1,144 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    22 Apr 2012

پیش گزیده

آقا من دقت کردم یکی از دیسکسها خودش را اشیا داخل تانک میمالونه ph آب هفت و نیم هست و no2 هم سه دهم میلی گرم هستش حالا چیکار کنم؟

زمان پیوستن
    22 Apr 2012

پیش گزیده

آقا من حدسم سفیدک هست ولی نمیدونم بیماری سفیدک باعث خارش بدن دیسکس میشه و درمانش چیه ؟ آیا حمام نمک و دمای بالا کافیه یا دارو خاصی نیازه؟

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط moje90 مشاهده گفتگو
    دوستان سلام من چند تا سیلور اسکات دارم و سایزشون حدودا 3-4 سانتی هست ...متاسفانه بعضی هاشون دارن لاغر میشن و حتی یکیشون هم تلف شده...بنظر شما مشکل چی میتونه باشه ؟؟؟
    دوستان کسی میدونه علت چی میتونه باشه ؟؟؟ متاسفانه امروز هم 2 تاشون تلف شدن تا حالا 3 تا تلفات دادم
    سایت آپلود عکس http://img4up.com/
    آسمان فرصت پرواز بلندی است
    قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

دوستان کسی میدونه علت چی میتونه باشه ؟؟؟ متاسفانه امروز هم 2 تاشون تلف شدن تا حالا 3 تا تلفات دادم
    سلام دوست عزیز :
    شما با توجه به پست اول این تاپیک وضعیت را توضیح دهید خب ما باید شرایط آب وضعیت تغذیه و کلا شرایط تانک رابدانیم تا بتوانیم نظر دهیم
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

5. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (26 June 2012), Ladan_A (6 June 2012), Romans (6 June 2012)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

دوستان سلام ...من یک اکواریوم دارم که فقط توش پرت و فلاور نگه میدارم ...یکی از پرت ها که بزرگ هم هست و اندازه یک کف دست میشه مدتیه سر و ته شده و نمیتونه غذا بخوره و مدفوع رو دفع کنه و شکمش بشدت باد کرده ...بنظر شما راه درمانی براش هست ؟؟؟ بقیه پرت ها اینجوری نیستن و سالم هستن و راحت غذا میخورن و مدفوع رو دفع میکنن ولی این یکی نمیدونم چش شده ...میترسم شکمش پاره بشه ...طفلی مشخه داره اذیت میشه

زمان پیوستن
    05 Sep 2008
    شهر
    ساری
    اتومبيل
    MVM530 مدیران خودرو ایده آل؟!
    گوشی موبایل
    Nokia N73 & Nokia 1110i

پیش گزیده

دوستان سلام ...من یک اکواریوم دارم که فقط توش پرت و فلاور نگه میدارم ...یکی از پرت ها که بزرگ هم هست و اندازه یک کف دست میشه مدتیه سر و ته شده و نمیتونه غذا بخوره و مدفوع رو دفع کنه و شکمش بشدت باد کرده ...بنظر شما راه درمانی براش هست ؟؟؟ بقیه پرت ها اینجوری نیستن و سالم هستن و راحت غذا میخورن و مدفوع رو دفع میکنن ولی این یکی نمیدونم چش شده ...میترسم شکمش پاره بشه ...طفلی مشخه داره اذیت میشه
    خب تا اساتید بیان و پاسخ کامل بدن لااقل جداش کن و قرنطینه بشه بهتره تا ماهی های دیگه مریض نشن چون شدت بیماریش زیاده و اینکه ماهی های دیگه هم اذیتش نکنن چون تا یکی بی حال میشه همه انگولکش میکنن

8. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی mamal_hiv به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

B@B@K (25 June 2012), moje90 (25 June 2012), pouyan (26 June 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

سلام:
    ارائه توضیحات مطابق با اولین پست تاپیک میتونه خیلی کمک کنه ولی شما در ابتدا باید ببینی که آیا کیسه هوای ماهی مشکل پیدا کرده یا نه که در اکثر مواقع درمانی نداره!در صورت ورم شکم ماهی که عاملش غیر از کیسه هوایی باشه ابتدا به ماهیتان در قرنطینه نمک اپسوم یا سولفات منیزیوم اضافه نمایید دو قاشق چایخوری برای 40-45 لیتربعد از خالی شدن شکم ماهی که ممکن هست ورم روده ویا معده باشه اقدام به درمان با آنتی بیوتیک نماییدنظیرمترونیدازول

10. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (26 June 2012), mamal_hiv (25 June 2012), moje90 (25 June 2012), Mr.Hossein (26 June 2012), pouyan (26 June 2012), Romans (25 June 2012)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

دوستان ممنون از جوابتون ....فقط برای این نمک اپسوم و یا سولفات منیزیم بنظرتون از کجا باید تهیه کنم ؟؟؟ آیا ماهی فروشا (اکواریم فروش ها) هم دارند ؟؟؟ متاسفانه لجنخوارها هم دارن همینجوری میشن و قدرت دفع مدفوع رو از دست میدن ...یعنی این راه برای اونا هم جواب میده ؟؟؟

12. کاربر زیر از دوست گرامی moje90 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mamal_hiv (25 June 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

دوستان ممنون از جوابتون ....فقط برای این نمک اپسوم و یا سولفات منیزیم بنظرتون از کجا باید تهیه کنم ؟؟؟ آیا ماهی فروشا (اکواریم فروش ها) هم دارند ؟؟؟ متاسفانه لجنخوارها هم دارن همینجوری میشن و قدرت دفع مدفوع رو از دست میدن ...یعنی این راه برای اونا هم جواب میده ؟؟؟
    سلام :
    بعضی آکواریوم فروشیها دارند ولی بهتر است برای تهیه اون به ناصرخسرو بروید

14. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (28 June 2012), mamal_hiv (26 June 2012), moje90 (26 June 2012)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

سلام بابک جان ممنون ولی من شیراز هستم ...حالا میرم ببینم ماهی فروش ها دارند یا نه
    سلام:
    عذر میخوام من متوجه شهر سکونت شما نشده بودم
    B@B@K
    آخرین ویرایش به وسیله B@B@K : 26 June 2012 در 11:03 PM

16. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی moje90 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (28 June 2012), B@B@K (26 June 2012), mamal_hiv (26 June 2012)

زمان پیوستن
    28 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    HTC HD2

Question

با سلام خدمت دوستان
    یک آکواریوم باحجم حدودی 700 لیتر دارم .تعداد 7 8 تا ماهی پرت متوسط دارم و 2 تا سورم و 3 تا زندانی بزرگ یه چند تا هم کتفیش دارم .
    2 عدد فیلتر سطلی ehiem دارم و 2 تا هم فیلتر داخلی و یکی هم زیر شنی
    آکواریوم هم حدود 1.5 سال هست که کار میکنه .تصویه و هواده هی بنظرم کامت مناسب هست .
    2 هفته پیش یکی از ماهی های پرت بزرگم یکی از چشم هاش ورم کرد و بسیار بزرگ شد و دیدم 2 3 تا دیگه هم دارند هینجور میشند .اول اون پرت بزرگ را خارج کردم و بعد هم دادم کل آب آکواریوم را خالی کردند و دوبار آب کردند و شن ها رو هم شستند .
    امروز بعد 2 هفته دیدم که یکی از پرت ها دوباره چشمش داره باد میکنه و 3 4 تا دیگه هم داخل سرشون داره سوراخ میشه و به اصطلاح همون مریضی Hole in Head را گرفتند .
    حالا از دوستان راهنمایی میخوام .آکواریوم قرنتینه و امکانش هم ندارم .

الان داشتم داروهام رو نگاه میکردم دیدم یک قوطی Metronidazole خارجی دارم که روش نوشته دقیقا مناسب همین بیماری hole In Head هست .فقط یه مشکلی هست .روش گفته هر 24 ساعت باید به ازا هر 38 لیتر آب به مقداری که داخل درش جا میشه به داخل آب بریزم و هر 24 ساعت هم آب را سیفون کنم .اولین مشکل اینجاست که حجم آب من بالاست و باید 5 6 تا قوطی برای یک دوره مصرف کنم که قیمتش هم بالا میره .میخواستم ببینم از این قرص های Metronidazole که بری انگل هست و داروخانه ها دارند میشه استفاده کرد یا خیر ؟اگر بله مقدار مصرف و طرز استفاده و سیفون و ... چجوری هست ؟
    درجه حرارت آب هم رو 28 بود الان رو 30 قرار دادم کار خوبی کردم یا همون 28 بزارم یا بالاتر ببرم .
    خلاصه هر کاری لازم هست بگید انجام بدم .

ظمنا برای اون بیماری باد کردن چشم چیکار کنم .عاملش چی هست ؟چوری درمان میشه یا اصلا درمان داره ؟ اون پرت بزرگ قبلی را دادم برند بندازند بیرون جایی ولی برا بقیه چیکار کنم ؟
    اگر باید نمک یا چیز دیگه هم داخل آب بریزم بگید .

18. کاربر زیر از دوست گرامی nobody2000 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (28 June 2012)

زمان پیوستن
    04 Oct 2008
    شهر
    شیراز--بچه شهر
    اتومبيل
    ix35...تندر ...تیبا
    گوشی موبایل
    SE w810...SAMSUNG WAVE I

پیش گزیده

بابک جان ممنون از لطفتون ...والا ماهی فروش ها فقط داروی انگل درونی رو داشتن و اون نمک اپسوم و یا سولفات منیزیم رو نداشتن ...حالا باید برم اونجاهایی که لوازم آزمایشگاهی کار میکنن ببینم این سولفات منیزیم رو دارن یا نه ؟

20. کاربر زیر از دوست گرامی moje90 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

B@B@K (28 June 2012)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nobody2000 مشاهده گفتگو
    با سلام خدمت دوستان
    یک آکواریوم باحجم حدودی 700 لیتر دارم .تعداد 7 8 تا ماهی پرت متوسط دارم و 2 تا سورم و 3 تا زندانی بزرگ یه چند تا هم کتفیش دارم .
    2 عدد فیلتر سطلی ehiem دارم و 2 تا هم فیلتر داخلی و یکی هم زیر شنی
    آکواریوم هم حدود 1.5 سال هست که کار میکنه .تصویه و هواده هی بنظرم کامت مناسب هست .
    2 هفته پیش یکی از ماهی های پرت بزرگم یکی از چشم هاش ورم کرد و بسیار بزرگ شد و دیدم 2 3 تا دیگه هم دارند هینجور میشند .اول اون پرت بزرگ را خارج کردم و بعد هم دادم کل آب آکواریوم را خالی کردند و دوبار آب کردند و شن ها رو هم شستند .
    امروز بعد 2 هفته دیدم که یکی از پرت ها دوباره چشمش داره باد میکنه و 3 4 تا دیگه هم داخل سرشون داره سوراخ میشه و به اصطلاح همون مریضی Hole in Head را گرفتند .
    حالا از دوستان راهنمایی میخوام .آکواریوم قرنتینه و امکانش هم ندارم .

الان داشتم داروهام رو نگاه میکردم دیدم یک قوطی Metronidazole خارجی دارم که روش نوشته دقیقا مناسب همین بیماری hole In Head هست .فقط یه مشکلی هست .روش گفته هر 24 ساعت باید به ازا هر 38 لیتر آب به مقداری که داخل درش جا میشه به داخل آب بریزم و هر 24 ساعت هم آب را سیفون کنم .اولین مشکل اینجاست که حجم آب من بالاست و باید 5 6 تا قوطی برای یک دوره مصرف کنم که قیمتش هم بالا میره .میخواستم ببینم از این قرص های Metronidazole که بری انگل هست و داروخانه ها دارند میشه استفاده کرد یا خیر ؟اگر بله مقدار مصرف و طرز استفاده و سیفون و ... چجوری هست ؟
    درجه حرارت آب هم رو 28 بود الان رو 30 قرار دادم کار خوبی کردم یا همون 28 بزارم یا بالاتر ببرم .
    خلاصه هر کاری لازم هست بگید انجام بدم .

ظمنا برای اون بیماری باد کردن چشم چیکار کنم .عاملش چی هست ؟چوری درمان میشه یا اصلا درمان داره ؟ اون پرت بزرگ قبلی را دادم برند بندازند بیرون جایی ولی برا بقیه چیکار کنم ؟
    اگر باید نمک یا چیز دیگه هم داخل آب بریزم بگید .
    سلام:
    اولین پیشنهاد این هست که اگر اون داروی مترونیدازول مرغوب باشه که ظاهرا هست اگر میتوانید حجم تانک را کم کرده در طول درمان تا بتوانید درمان را مقرون به صرفه انجام دهیددر مورد دوم بله از مترونیدازولهای داخلی هم میتوانید استفاده نمایید با توجه به کیفیت داروهای ایرانی هر 250میلیگرمی را در 25-30لیتر استفاده نماییددر مورد ورم چشم 1قاشق غذا خوری نمک بدون ید برای هر 20لیترواستفاده از آنتی بیوتیکهایی نظیراریترومایسین و سیپرو فلوکساسین هر 250میلیگرم برای 37.8لیتر هفت روز پشت سر هم و هر روز سیفونهای 30-40درصدی میتونه کمک کنه

22. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (29 June 2012), Ladan_A (28 June 2012), moje90 (28 June 2012), Romans (28 June 2012)

صفحه 88 از 95 اولاول ... 3878818283848586878889909192939495 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد