تبليغات در پي‌هالز

صفحه 45 از 95 اولاول ... 3538394041424344454647484950515255 ... آخرآخر
نمایش نتایج 573 به 585 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    w902

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Romans مشاهده گفتگو
    سلام

این مشکل شما به احتمال قوی به علت افت کیفیت اب به خاطر تعداد زیاد ماهی موجود در تانک و غذادهی بیش از حد بوجود امده.

ای کاش میزان نیتریت اب اکواریوم را اعلام میکردین.

تعداد ماهیها را کاهش دهید و در هفته 2 بار به مقدار 20 تا 30 درصد اب را سیفون کنید.
    دو بار در روز تغذیه برای ماهیها کفایت میکند و بهتره باقیمانده غذا را سیفون کنید.
    میزان اکسیژن را هم افزایش دهید.

با تشکر از پاسخ شما
    میزان نیترات آب تا روز 4شنبه (من جمعه ها سیفون میکنم) تقریبا صفره.همیشه بعذ از غذا دهی باقیمانده غذا رو سیفون می کنم. میزان اکسژن دهی هم بالاست(از 2 پاور هد 2500L/h در دو طرف تانک برای ایجاد جریان استفاده میکنم-دایمی).البته عرض کنم که در طی استفاده از دارو یک روز در میان سیفون کردم.غذا دهی رو هم 2 بار میکنم.
    در هر صورت شما فکر می کنید با افزایش سیفون کردن به دو بار در هر هفته مشکل کاملا حل می شه؟مشکل دفع ماهی ها به دلیل نیتراته؟
    می تونم تعداد ماهی ها رو کم نکنم و در عوض مثلا سیفون را تا 3 بار هم افزایش بدم؟استفاده از UV و RO می تونه کمک کنه؟
    متاسفانه امکان استفاده از Sump رو ندارم.

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط bmhvnn6 مشاهده گفتگو
    با تشکر از پاسخ شما
    میزان نیترات آب تا روز 4شنبه (من جمعه ها سیفون میکنم) تقریبا صفره.همیشه بعذ از غذا دهی باقیمانده غذا رو سیفون می کنم. میزان اکسژن دهی هم بالاست(از 2 پاور هد 2500L/h در دو طرف تانک برای ایجاد جریان استفاده میکنم-دایمی).البته عرض کنم که در طی استفاده از دارو یک روز در میان سیفون کردم.غذا دهی رو هم 2 بار میکنم.
    در هر صورت شما فکر می کنید با افزایش سیفون کردن به دو بار در هر هفته مشکل کاملا حل می شه؟مشکل دفع ماهی ها به دلیل نیتراته؟
    می تونم تعداد ماهی ها رو کم نکنم و در عوض مثلا سیفون را تا 3 بار هم افزایش بدم؟استفاده از UV و RO می تونه کمک کنه؟
    متاسفانه امکان استفاده از Sump رو ندارم.
    ببینید تانکهای شلوغ و با تراکم زیاد ماهی به خاطر اینکه خیلی سریعتر دچار آلودگی میشوند ، همیشه مستعد بروز بیماریهای مختلف هستند.
    وقتی که اب الوده شود ، عوامل بیماریهای میکروبی و ویروسی و انواع انگلهای داخلی و خارجی خیلی سریعتر از حالت عادی میتوانند تاثیر خود را بر روی ماهیها نشان بدهند.
    استفاده از فیلتر قوی میتواند در کوتاه مدت موثر باشد ولی با افزایش میزان دفع ماهیها به خاطر غذادهی زیاد ، اب به تدریج کیفیت خود را از دست میدهد.
    در این زمان باید تعداد ماهیها و میزان غذادهی را کاهش دهید و مقدار سیفون را افزایش دهید.

البته استفاده از دارو در تانک اصلی هم مزید بر علت میباشد چون اشاره نکردین به چه میزان مترونیدازول به تانک اضافه کردین . همین مورد میتواند به سیکل اکواریوم صدمه بزند و باعث بروز عوامل بعدی باشد.
    استفاده از RO یا UV تاثیری در این مورد ندارد.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

3. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ali2585 (29 September 2009), bmhvnn6 (5 August 2009), faili1980 (5 August 2009), farhad-2007 (5 August 2009), sepehr1876 (9 August 2009)

زمان پیوستن
    26 Apr 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    w902

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Romans مشاهده گفتگو
    ببینید تانکهای شلوغ و با تراکم زیاد ماهی به خاطر اینکه خیلی سریعتر دچار آلودگی میشوند ، همیشه مستعد بروز بیماریهای مختلف هستند.
    وقتی که اب الوده شود ، عوامل بیماریهای میکروبی و ویروسی و انواع انگلهای داخلی و خارجی خیلی سریعتر از حالت عادی میتوانند تاثیر خود را بر روی ماهیها نشان بدهند.
    استفاده از فیلتر قوی میتواند در کوتاه مدت موثر باشد ولی با افزایش میزان دفع ماهیها به خاطر غذادهی زیاد ، اب به تدریج کیفیت خود را از دست میدهد.
    در این زمان باید تعداد ماهیها و میزان غذادهی را کاهش دهید و مقدار سیفون را افزایش دهید.

البته استفاده از دارو در تانک اصلی هم مزید بر علت میباشد چون اشاره نکردین به چه میزان مترونیدازول به تانک اضافه کردین . همین مورد میتواند به سیکل اکواریوم صدمه بزند و باعث بروز عوامل بعدی باشد.
    استفاده از RO یا UV تاثیری در این مورد ندارد.
    از پاسخ کامل شما ممنونم، مطمئنم که خیلی کمکم می کنه.
    (مترانیدازول رو 250 میلی گرم به ازای هر 10 گالن استفاده کردم، یک روز در میان و قبل از هر استفاده 25درصد سیفون کردم.فیلتر هام رو طی درمان خاموش کردم.)
    در هر صورت مثل اینکه چاره ای جز کاهش جمعیت ندارم.

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط bmhvnn6 مشاهده گفتگو
    از پاسخ کامل شما ممنونم، مطمئنم که خیلی کمکم می کنه.
    (مترانیدازول رو 250 میلی گرم به ازای هر 10 گالن استفاده کردم، یک روز در میان و قبل از هر استفاده 25درصد سیفون کردم.فیلتر هام رو طی درمان خاموش کردم.)
    در هر صورت مثل اینکه چاره ای جز کاهش جمعیت ندارم.
    دوست خوبم دوره درمان با مترونیدازول 3 تا 4 روز میباشد.

با توجه به مقدار دارویی که طی این 6 روز به تانک اصلی اضافه کردین و همینطور خاموش کردن فیلترها ، شک نکنید که اب آکواریوم شما دچار مشکل شده.
    حتمن میزان نیتریت اب را مجدد اندازه گیری کنید.

6. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farhad-2007 (8 August 2009), hitman_ebs (5 August 2009), sepehr1876 (9 August 2009), soli_aqua (6 August 2009)

زمان پیوستن
    19 Nov 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو 206 SDV8
    گوشی موبایل
    iPHONE 3GS

پیش گزیده

امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم
    با توجه به عکس(ببخشید تانک قرنطینه هست و دارو داره)آیا اگر این ماهی زنده بمونه امیدی به رشد مجدد دمش هست؟

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط امير حسين ـ 1976 مشاهده گفتگو
    امیدوارم سوالم رو جای درستی مطرح کرده باشم
    با توجه به عکس(ببخشید تانک قرنطینه هست و دارو داره)آیا اگر این ماهی زنده بمونه امیدی به رشد مجدد دمش هست؟
    سلام بله تاحدودی ترمیم میشود
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

9. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

امير حسين ـ 1976 (7 August 2009), F@RSH@D rezayi (7 August 2009), farhad-2007 (8 August 2009), Labbayk (7 August 2009), payam64 (7 August 2009), sepehr1876 (9 August 2009), soli_aqua (7 August 2009)

زمان پیوستن
    04 Apr 2009

پیش گزیده

سلام دوستان
    کمک فوری احتیاج دارم.
    8روز پیش چهار تا تایگر مونو خریدم(5سانتی) و قرنطینشون کردم(40 لیتری) که دم خوره داشتن و درمانشون با جنرال تونیک تموم شد(1 روز در ویان سیفون 80% اب و اضافه کردن جنرال تونیک و به اندازه اب سیفون شده.و استفاده از تتراسایکلسن نصف دوز اصلی یعنی نصف کپسول برای 40 لیتر وا گرم در لیتر سنگ نمک) و امروز که طبق معمول 80% ابو سیفون کردم و به جای سنگ نمک از نمک دریایی استفاده کردم. 1گرم در لیتر نمک دریایی ریختم و بعد از 1 ساعت دیدم خیلی تند تند نفس می کشن و گزینه های 4و5عادی هستند حرکت اب ششها بسیار سریع می باشد همزمان با حرکت دهان.
    بعد از دیدن علایم 14 لیتر ابو با اب بدون نمک تعویض کردم.
    به ماهیا تترا سیچلاید و دل می دم.
    کمک

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nima_parsa مشاهده گفتگو
    سلام دوستان
    کمک فوری احتیاج دارم.
    8روز پیش چهار تا تایگر مونو خریدم(5سانتی) و قرنطینشون کردم(40 لیتری) که دم خوره داشتن و درمانشون با جنرال تونیک تموم شد(1 روز در ویان سیفون 80% اب و اضافه کردن جنرال تونیک و به اندازه اب سیفون شده.و استفاده از تتراسایکلسن نصف دوز اصلی یعنی نصف کپسول برای 40 لیتر وا گرم در لیتر سنگ نمک) و امروز که طبق معمول 80% ابو سیفون کردم و به جای سنگ نمک از نمک دریایی استفاده کردم. 1گرم در لیتر نمک دریایی ریختم و بعد از 1 ساعت دیدم خیلی تند تند نفس می کشن و گزینه های 4و5عادی هستند حرکت اب ششها بسیار سریع می باشد همزمان با حرکت دهان.
    بعد از دیدن علایم 14 لیتر ابو با اب بدون نمک تعویض کردم.
    به ماهیا تترا سیچلاید و دل می دم.
    کمک
    سلام
    دوست خوبم شما خودتون تشخیص دادین و داروی انرا هم تجویز کریدن و درمان را هم انجام دادین!!

حالا چه کمکی نیاز دارین؟

اگر در تشخیص و درمان بیماری ماهیها تبحر دارید که هیچ ولی اگر خواستین دوستان در این تالار به شما کمک کنند قبل از انجام مراحل بالا اطلاعات کامل مطابق پست شماره 1 ارسال کنید تا دوستان بتوانند شما را راهنمایی کنند.موفق باشید.

12. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (8 June 2010), Labbayk (12 August 2009), nima_parsa (12 August 2009), ogtay (12 August 2009), soli_aqua (12 August 2009)

زمان پیوستن
    04 Apr 2009

پیش گزیده

رمنس جان من در مورد تنفس سریع سوال کردم چون به جای سنگ نمک ار نمک اب شور استفاده کردم
    می خوام ببینم ضرری نداره برای تایگر مونو چون بعد اضافه کردن نمک حرکت ابششهاش سریع شده.
    ممنون

14. کاربر زیر از دوست گرامی nima_parsa به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Labbayk (12 August 2009)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط nima_parsa مشاهده گفتگو
    رمنس جان من در مورد تنفس سریع سوال کردم چون به جای سنگ نمک ار نمک اب شور استفاده کردم
    می خوام ببینم ضرری نداره برای تایگر مونو چون بعد اضافه کردن نمک حرکت ابششهاش سریع شده.
    ممنون
    جناب نیمای عزیز

استفاده از نمک بدون ید یا سنگ نمک یا نمک دریایی به میزان نیم تا یک گرم در لیتر تفاوت چندانی ندارد و برای ماهی مشکلی ایجاد نمیکند.

16. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ali2585 (29 September 2009), Anoush (12 August 2009), faili1980 (12 August 2009), farhad-2007 (12 August 2009), Labbayk (12 August 2009), nima_parsa (12 August 2009), ogtay (12 August 2009), payam64 (12 August 2009), sepehr1876 (23 August 2009), soli_aqua (12 August 2009)

زمان پیوستن
    22 Apr 2009

پیش گزیده

با سلام
    حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد: 5 سانت ، گورامی ، 1
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید( : 2 هفته پیش
    3-تاریخ ورود بهآکواریوم اصلی : 100 روز پیش
    4-علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر
    علائم قابل رویت روی بدن ماهی ( : تیره شده بود
    5-علائم درونی ) رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم ( : تورم شکم
    6-سرعت تنفس ماهی و حرکتهم زمان آبششها: تنفس سریع
    7-وضعیت و حالت شنای ماهی: فقط از سطح آب تنفس میکرد
    8-وضعیت تغذیه ماهی : انواع غذاها

ماهی در قرنطینه بود ولی امروز صبح مرده بود. در ابتداکه به قرنطینه منتقل شد فقط غذا نمی خورد با مترونیدازول شروع کردم طبق دوز گفته شده شروع به خوردن غذا کرد . بعد مشکل تنفس از سطح آب را پیدا کرد کنترا ایک با دوز 5 سی سی در 10 لیتر بعد از 3 روز دیدم داره بدتر میشود با حمام فرمالین 3 روز پشت سرهم خوب شد چند روز صبر برای اطمینان از عدم بیماری تا 3 روز پیش که دوباره رفت و یک گوشه کز کرد بعد 1 روز شکم شروع به تورم کرد و دوباره از سطح تنفس میکرد نیتروفرانتوئین هم در این میان امتحان کرده بودم ولی ... هر روز 50% سیفون هم انجام می گرفت با دوز های جدید . می خواستم از دوستان با تجربه بپرسم که بیماری چه بوده و را صحیح درمان به چه صورت بوده چون برداشتم از نوشته های قبلی به این صورت بوده است.
    با تشکر

زمان پیوستن
    30 May 2009

پیش گزیده

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ بلی - حدود 3 ماه
    2- حجم آب آکواریوم - 70 لیتر
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها 15 - آنجل - دالر - رامی نویز - رامیزی
    4- تاریخ آخرین سیفون - هفتگی 30 %
    5- دمای اب 30
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری) - کیت ندارم
    7- غذای مصرفی - پولکی - کرم خونی - تترا پرو
    8- نوع فيلـتر - اینترنال + کف

با سلام
    من 2 تا رامیزی به تانکم اضافه کردم ، الان 2 روز گذشته و یکی از اونها (رامیزی ماده ) از موقعی که به تانکم اضافه کردم دارای تنفس سریع ( 2 - 3 بار در ثانیه ) هستش ولی ماهی نر نرمال هستش ...
    می خواستم ببینم این مورد طبیعی هستش یا مشکل از چیه و چیکار بکنم
    با تشکر

زمان پیوستن
    12 Jun 2009

پیش گزیده

- تاریخ راه اندازی آکواریوم :5 هفته پیش -سیکل ازت طی شده یا خیر؟ بله
    2- حجم آب آکواریوم : 40 لیتر
    3- تعداد ماهیها : 2 - نوع ماهیها : فایتر و کتفیش اسپرت
    4- تاریخ آخرین سیفون : دو روز پیش
    5- دمای اب : 28
    6- ندارم
    7- غذای مصرفی :لوفاک - بیومار - مغز میگو - دونه های گرد کرم رنگ که اسمشو نمیدونم!
    8- نوع فيلـتر : اینترنال

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی : 5 سانتی، نوع و تعداد : کتفیش
    2
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی : از ابتدای راهندازی
    4- علائم ظاهری : انتهای باله ها و دم یک نوار زرد رنگ خیلی باریک دیده میشه (ممکنه به خاطر طی کردن سیکل باشه؟)
    5- علائم درونی : طبیعی
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها : طبیعی
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی : عادی
    8- وضعیت تغذیه ماهی : عادی
    من خویشاوند هر انسانی هستم که خنجری در آستین پنهان نمی‌کند.

صفحه 45 از 95 اولاول ... 3538394041424344454647484950515255 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد