تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 95 123456781151 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 1226

نام گفتگو: گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده گزارش بيماري از ماهي و آكواريوم (و نحوه آن) Disease Report ا

با سلام
    دوستان و کاربران محترم اعلام نکات زیر جهت تشخیص هر چه بهتر و دقیقتر بیماریها و ارائه راهنمایی دارویی لازم است :

1- تاریخ راه اندازی آکواریوم -سیکل ازت طی شده یا خیر؟
    2- حجم آب آکواریوم
    3- تعداد ماهیها - نوع ماهیها
    4- تاریخ آخرین سیفون
    5- دمای اب
    6- میزان سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    7- غذای مصرفی
    8- نوع فيلـتر

تذکر : در صورتیکه ماهی رو تازه خریدید و اکنون داخل قرنطینه هست احتیاجی به جواب دادن به سوالات بالا نیست. در عوض سعی کنید بیشتر در مورد تانک قرنطینه توضیح بدهید. مانند حجم اب و فیلتر و هوا و ....

حالات و شرایط ماهی (ماهی های) بیمار :

1- اندازه ماهی، نوع و تعداد
    2- تاریخ ورود به قرنطینه (اگر قرنطینه ندارید ذکر کنید)
    3- تاریخ ورود به آکواریوم اصلی
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست - رنگ آبششها - رنگ چشم - فرم باله ها - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی )
    5- علائم درونی ( رنگ مدفوع - تورم ناحیه شکم - فرو رفتگی ناحیه شکم )
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی
    8- وضعیت تغذیه ماهی

قرار دادن عکسی از ماهی مورد نظر بسیار مفید خواهد بود

بدیهی است هرچه اطلاعات فوق کاملتر باشد نتیجه گیری مطلوبتر خواهد بود. لطف کنید به میزانی توضیح دهید تا بتوان تصور درستی از حالات ماهی بیمار داشت.

نگرفتن جواب از طرف دوستان و به منزله بی تفاوتی یا بی توجهی انها نیست بلکه یا جوابی قابل قبول ندارند و یا اطلاعات داده شده از طرف شما بسیار ناقص است که در صورت دادن اطلاعات بسیار ناقص پست حذف خواهد شد.

موفق باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 2 December 2008 در 01:08 PM

2. 15 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ABBAS48845 (12 May 2013), Al3l3@S@li (11 May 2008), alex21204 (11 May 2008), ali2585 (29 July 2008), Ashkan P (14 February 2010), B@B@K (25 April 2012), Behrouz-880 (11 May 2008), farhad-2007 (11 May 2008), M@mool (26 December 2009), masoudsara (3 June 2009), MetMet (1 August 2008), moh@mm@d reza (11 May 2008), saeed71 (12 May 2010), soli_aqua (30 July 2010), Unknown97 (11 May 2008)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

سلام
    دوستان عزیز و کاربران ارجمند

همانطور که مطلع هستید تاپیک قبلی به علت سوالات تکراری و پستهایی که اکثرن فاقد اطلاعات دقیق بودند بسیار طولانی شده بود.

به همین خاطر یک تاپیک جدید برای این منظور ایجاد کردم.

فقط قبل از هر کاری به نکته زیر توجه بفرمایید :

" به سوالات و پستهایی که حاوی اطلاعات کامل مطابق با پست شماره 1 نباشند ترتیب اثر و پاسخی داده نمیشود و پستهای اضافی و مبهم بلافاصله حذف خواهند شد. "

با تشکر از تمامی شما عزیزان.موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

4. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

arashmax (13 August 2008), B@B@K (25 April 2012), farhad-2007 (11 May 2008), moh@mm@d reza (11 May 2008), pedram_x2005 (11 May 2008), Unknown97 (11 May 2008)

زمان پیوستن
    08 Feb 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    samsung e250

پیش گزیده

1- سیکل ازت طی شده
    2- 75 لیتر
    3- 5 عدد دیسکس 1 عدد کوریدوراس 6 عدد نئون تترا
    4- 30 درجه
    5- کیت ندارم
    6- دل و کرم خونی
    7- داخلی
    شرایط ماهی بیمار
    1- 3.5 اینچی و 2.5 اینچی
    2-10 روز
    4- رنگ پوست یکی از ماهی ها تیره و گاهی روشن می شه بیشتر وقت غذا خوردن روشن می شه –رنگ آبششها طبیعی –رنگ چشم طبیعی –فرم باله ها اکثرا دو باله کناری که نصفش سوخته بسته –هیچ کبودی یا زخمی ندارند
    5- مدفوع سیاه –تورم ناحیه شکم ندارند
    6- تنفس طبیعی مثل بقیه حرکت آبششها هم هم زمان است
    7-طبیعی
    8-طبیعی

دمای آب قرنطینه 32 درجه و داروی درون آب مترونیدازول .یک دوره هم تتراسایکلین که دوستان تجویز کردند 7روز -مترونیدازول 3روز همراه با تتراسایکلین

یکی از ماهیهای درون قرنطینه مشکلی ندارد فقط گاهی رنگش خیلی روشن می شه مثل وقتی که ماهی میترسه و بقیه اوقات طبیعی -ولی یکی دیگه از دیسکس هام اکثرا تیره است و گاهی که غذا می خوره کاملا رنگش طبیعی می شه و بقیه اوقات به سنگ تکیه می ده و تو آب شنا نمی کنه

من در تاپیک قبلی همه این توضیحات رو در چندین پست گذاشته بودم )1676و1673(و کاملا هر دفعه که تغییری میدیدم گزارش رو در تاپیک می گذاشتم ولی ظاهرا جناب انوش که به ما توصیه می کنند همیشه پست ها رو مطالعه کنیم که دچار دردسر و نوشتن چند پست تکراری نشویم و زودتر به جواب سوالات خود برسیم اصلا پست های قبلی من رو مطالعه نکردند .به هرحال هدف اصلی این انجمن اونطوری که من متوجه شدم کمک کردن به دوستانی می باشد که با کلی نگرانی از وضعیتی که دارند دنبال جواب سوال خود می آیند و اگر اینطور باشد بهتر این است که با کمی صبر و محبت به استقبال برویم تا امید کسی رو نا امید نکنیم.
    ممنونم
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 12 May 2008 در 07:52 AM

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط tiny مشاهده گفتگو
    1- سیکل ازت طی شده
    2- 75 لیتر
    3- 5 عدد دیسکس 1 عدد کوریدوراس 6 عدد نئون تترا
    4- 30 درجه
    5- کیت ندارم
    6- دل و کرم خونی
    7- داخلی
    شرایط ماهی بیمار
    1- 3.5 اینچی و 2.5 اینچی
    2-10 روز
    4- رنگ پوست یکی از ماهی ها تیره و گاهی روشن می شه بیشتر وقت غذا خوردن روشن می شه –رنگ آبششها طبیعی –رنگ چشم طبیعی –فرم باله ها اکثرا دو باله کناری که نصفش سوخته بسته –هیچ کبودی یا زخمی ندارند
    5- مدفوع سیاه –تورم ناحیه شکم ندارند
    6- تنفس طبیعی مثل بقیه حرکت آبششها هم هم زمان است
    7-طبیعی
    8-طبیعی

دمای آب قرنطینه 32 درجه و داروی درون آب مترونیدازول .یک دوره هم تتراسایکلین که دوستان تجویز کردند 7روز -مترونیدازول 3روز همراه با تتراسایکلین

یکی از ماهیهای درون قرنطینه مشکلی ندارد فقط گاهی رنگش خیلی روشن می شه مثل وقتی که ماهی میترسه و بقیه اوقات طبیعی -ولی یکی دیگه از دیسکس هام اکثرا تیره است و گاهی که غذا می خوره کاملا رنگش طبیعی می شه و بقیه اوقات به سنگ تکیه می ده و تو آب شنا نمی کنه

من در تاپیک قبلی همه این توضیحات رو در چندین پست گذاشته بودم )1676و1673(و کاملا هر دفعه که تغییری میدیدم گزارش رو در تاپیک می گذاشتم ولی ظاهرا جناب انوش که به ما توصیه می کنند همیشه پست ها رو مطالعه کنیم که دچار دردسر و نوشتن چند پست تکراری نشویم و زودتر به جواب سوالات خود برسیم اصلا پست های قبلی من رو مطالعه نکردند .به هرحال هدف اصلی این انجمن اونطوری که من متوجه شدم کمک کردن به دوستانی می باشد که با کلی نگرانی از وضعیتی که دارند دنبال جواب سوال خود می آیند و اگر اینطور باشد بهتر این است که با کمی صبر و محبت به استقبال برویم تا امید کسی رو نا امید نکنیم.
    ممنونم
    سلام عزیز

ببینید من اینجا قصد ندارم که مشکل خودمو حل کنم که بشینم همه گفتگو های قبلی رو بخونم ویا نوشته های دنباله دار رو بخونم و جمع بندی کنم بلکه این وظیفه کسی هست که مشکلی داره و میخواد که اون رو حل کنه.

شماکه مشکل داری کامل برای من بنویس که مشکل چیه بعد منم بر روی چشمم هر چه سواد دارم میریزم رو میز و در اختیار شما میگذارم. شما کلاهتو قاضی کن ببین من توقع زیادی دارم؟ بیربط میگم؟.... بگذریم.

توضیحات شما تقریبا کامله ولی من نفهمیدم که ماهی مریض شده و ده روزه که رفته تو قرنطینه یا شما ده روزه که ماهی خریدی و صاف انداختیش تو قرنطینه.

دوم اینکه قرنطینه شما حجمش چه قدره؟

من فرض میکنم که حجمش مناسبه و گرنه حجم نامناسب خودش سبب مشکل در ماهی میشه.

حالا اول لطف کن یک فیلتر با کربن اکتیو بگذار تو اکواریوم قرنطینه و هر روز هم 50% اب رو تعویض کن تا اثر دارو از بین بره.

اگر ماهی مریض شده و رفته تو قرنطینه که طبیعی هست با این تعداد ماهی که شما داری یعنی مریضی و مشکل.

شما اگر برای هر دیسکس بالغتون 35 لیتر اب در نظر بگیرید میبینید که مشکل نخواهید داشت.

اگر مریض نشده و تازه ده روزه خریدید هم لطف کنید تو تانک اصلی نیندازید تا تانک بزرگتری بگیرید. این ماهی هاتون با اندازه ای که دادید یکی 9 سانت هست و دیگری 6.5 سانت اگر برن تو تانک اصلی باز هم بیماری خواهید داشت.

دادن دل رو به ماهی هاتون قطع کنید و فقط کرم خونی یا غذاها ی گرانول و خشک مانند تترا دیسکس و یا مشابه اون به ماهی ها بدید. اضافه غذا رو هم خارج کنید . به میزانی غذا بدید که میخورند نه بیشتر.

دیسکس هایی هستند که این مشکل رو دارند و اغلب اوقات نیترو فورانتوئین براشون تجویز میکنند ولی من عقیده دارم بعد یکی دو روز که از پاک شدن داروی قبلیتون از تانک گذشت و ماهی ها رو به بهبودی نرفتند از جنرال تونیک تترا یا Baktopur ساخت سرا استفاده کنید و ببینید بعد مدت درمانی دارو بهبودی حاصل میشه یا خیر.

پیروز باشید
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 12 May 2008 در 11:30 AM

7. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Al3l3@S@li (12 May 2008), B@B@K (31 October 2011), Blaze (15 May 2008), goldfishamir (6 January 2010), JBF (12 May 2008), moh@mm@d reza (12 May 2008), payam64 (13 May 2008), soli_aqua (19 May 2008), tiny (12 May 2008), Unknown97 (13 May 2008)

زمان پیوستن
    02 Apr 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    11 line
    گوشی موبایل
    k800i

پیش گزیده

سلام
    دیسکس
    1.سیکل طی شده
    2. 90 لیتر
    2. 3تا آنجل 2 تا دیسکس 1 کت فیش 1 کوریدوراس
    3. 25-28
    4. کیت ندارم
    5. کرم منجمد و خشک، میگو
    7. داخلی

1. قطر: 11 سانت
    2. 2 ساله دارمش
    3. چون واگیر نداره قرنطینه ننداختمش
    4. رنگش تیره شده .
    5. مشکلی نداره
    6. مهمولی
    7. از نظر تعدل مشکلی نداره، تحرکش کم شده
    8. فقط شب ها اگر ببینه غذای منجمد انداختم می یاد بالا وگرنه از جاش تکون هم نمی خوره
    http://i28.tinypic.com/10mo0zt.jpg
    حدود 2-3 ماهه اینجوری شده، از جاش تکون نمی خوره(البه از نظر حرکت مشکلی نداره و در صورت استرس و اینا به خوبی تکون می خوره) رنگش هم خیلی بد شده
    چرا روح من دست و پا زد اینقدر تو لجن جسم
    یعنی باور کنم که دنیا قشنگه تو قفس چشم؟!

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farshid_betta مشاهده گفتگو
    سلام
    دیسکس
    1.سیکل طی شده
    2. 90 لیتر
    2. 3تا آنجل 2 تا دیسکس 1 کت فیش 1 کوریدوراس
    3. 25-28
    4. کیت ندارم
    5. کرم منجمد و خشک، میگو
    7. داخلی

1. قطر: 11 سانت
    2. 2 ساله دارمش
    3. چون واگیر نداره قرنطینه ننداختمش
    4. رنگش تیره شده .
    5. مشکلی نداره
    6. مهمولی
    7. از نظر تعدل مشکلی نداره، تحرکش کم شده
    8. فقط شب ها اگر ببینه غذای منجمد انداختم می یاد بالا وگرنه از جاش تکون هم نمی خوره
    http://i28.tinypic.com/10mo0zt.jpg
    حدود 2-3 ماهه اینجوری شده، از جاش تکون نمی خوره(البه از نظر حرکت مشکلی نداره و در صورت استرس و اینا به خوبی تکون می خوره) رنگش هم خیلی بد شده
    سلام

در اولین اقدام بهتره انجل ها را از دیسکسها جدا کنید.

در مورد سیفون و مقدار ان توضیحی ندادید.هر هفته بین 20 تا 30 درصد اب را سیفون کنید.

دمای اب را تا 30 درجه بالا ببرید.

بهتره تعداد دیسکسها فرد باشد به همین خاطر تعداد انها را به 3 تا 5 عدد افزایش دهید.

غذای ماهی را تغییر دهید و از مخلوط دل یا انواع گرانولهای مخصوص دیسکس استفاده کنید.

در ضمن اگر ممکنه حجم عکس مورد نظر را کم کنید تا سریعتر باز شود.بنده با ADSL هم نتوانستم کامل انرا ببینم.موفق باشید.

10. 11 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Al3l3@S@li (12 May 2008), B@B@K (31 October 2011), Blaze (15 May 2008), farhad-2007 (12 May 2008), farshid_betta (14 May 2008), moh@mm@d reza (12 May 2008), payam64 (13 May 2008), pedram_x2005 (13 May 2008), soli_aqua (13 May 2008), Unknown97 (13 May 2008), vanhelsing (26 June 2008)

زمان پیوستن
    18 Feb 2005
    گوشی موبایل
    3650

پیش گزیده اودنیوم سفیدک ریشه های سفید

1- 3 ماه پیش آب کردم بله سیکل ازت طی شده
    2- حجم آکواریوم 100 لیتر
    3- ماهی ها : یک دیسکاس7 سانتی - یک کت فیش 8 سانتی - سه تا نئون - یک پلاتی - ده تا بچه مولی
    4- دو روز پیش فلاش 60% درصد کردم بعد از تمیز کردن دیواره از رشته های سفید با دیواره ساب مغناتیسی چون آب هم کدر شده بود هفته پیشم فلاش 30% کردم به علت سبز شدن و اینکه تازه دیسکاسم رو وارد آب کرده بودم و غذا نمیخورد
    5- طبق درجه 32 درجه ولی اتوماتیک بخاری من روی 27 هستش نمیدونم کدوم درسته
    سختی 100 و ph 7
    سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    6- غذای مصرفی: کرم خونی واسه دیسکاس و بقیه ترکیب لوفاک و پولکی و Tetra Red Parot
    7- نوع فيلـتر : هم زیر شنی هم 2 تا تصفیه رو هم

1- اندازه ماهی
    2- تاریخ ورود به قرنطینه : نشده است
    3- تاریخ ورود به آکواریوم : 8 روز پیش
    4- علائم ظاهری: همه چیز طبیعی است غیر از سفیدی سر باله ها و 2 تا لکه کوچیک سفید روی سمت راست بدنش که دیروز نبود
    5- علائم درونی رنگ مدفوع : مشکی- تورم یا فرو رفتگی ناحیه شکم ندارد
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی خوب و مستقیم شنا میکند کلا باکلاس و شکوه شنا میکنه
    8- وضعیت تغذیه ماهی: شکمو تر از قبل شده ! قبلا بزور یکی یکی کرم خونی میخورد بزرگاشم میداد بیرون الان اول توده بزرگ کرم خونی رو میقاپه بعد سریع بر میگرده سراغ بقیش !

اول که دیسکاس رو گرفتم لکه سفید داشت رو دمش . مشکوک به سفیدک که با دو بار حمام غلیظ 8 قطره در 2 لیتر آب خوب شد (تازه یک تکه از دمش هم کنده شده بود که رشد کرد و خوب شد بعد از حموم ضد دم خوره که 4 روز پیش دادم)

مشکل دوم من هم این رشته های سفیدن که نمیدونم چی کار کنم و چجوری از بینشون ببرم !

1 برای ماهی چه درمانی پیشنهاد میکنید ؟
    حمام نمک یا حمام با داروی سفیدک با دوز بالا یا حمام با ضد قارچ یا فلاش آب با آب جوشیده یا .....

2 آکواریوم و این رشته های سفید رو چی کار کنم ؟
    دانلود كنيم.

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط masqxz مشاهده گفتگو
    1- 3 ماه پیش آب کردم بله سیکل ازت طی شده
    2- حجم آکواریوم 100 لیتر
    3- ماهی ها : یک دیسکاس7 سانتی - یک کت فیش 8 سانتی - سه تا نئون - یک پلاتی - ده تا بچه مولی
    4- دو روز پیش فلاش 60% درصد کردم بعد از تمیز کردن دیواره از رشته های سفید با دیواره ساب مغناتیسی چون آب هم کدر شده بود هفته پیشم فلاش 30% کردم به علت سبز شدن و اینکه تازه دیسکاسم رو وارد آب کرده بودم و غذا نمیخورد
    5- طبق درجه 32 درجه ولی اتوماتیک بخاری من روی 27 هستش نمیدونم کدوم درسته
    سختی 100 و ph 7
    سختی - pH - نیتریت و نیترات آب آکواریوم (در صورت داشتن کیت های مخصوص اندازه گیری)
    6- غذای مصرفی: کرم خونی واسه دیسکاس و بقیه ترکیب لوفاک و پولکی و Tetra Red Parot
    7- نوع فيلـتر : هم زیر شنی هم 2 تا تصفیه رو هم

1- اندازه ماهی
    2- تاریخ ورود به قرنطینه : نشده است
    3- تاریخ ورود به آکواریوم : 8 روز پیش
    4- علائم ظاهری: همه چیز طبیعی است غیر از سفیدی سر باله ها و 2 تا لکه کوچیک سفید روی سمت راست بدنش که دیروز نبود
    5- علائم درونی رنگ مدفوع : مشکی- تورم یا فرو رفتگی ناحیه شکم ندارد
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی خوب و مستقیم شنا میکند کلا باکلاس و شکوه شنا میکنه
    8- وضعیت تغذیه ماهی: شکمو تر از قبل شده ! قبلا بزور یکی یکی کرم خونی میخورد بزرگاشم میداد بیرون الان اول توده بزرگ کرم خونی رو میقاپه بعد سریع بر میگرده سراغ بقیش !

اول که دیسکاس رو گرفتم لکه سفید داشت رو دمش . مشکوک به سفیدک که با دو بار حمام غلیظ 8 قطره در 2 لیتر آب خوب شد (تازه یک تکه از دمش هم کنده شده بود که رشد کرد و خوب شد بعد از حموم ضد دم خوره که 4 روز پیش دادم)

مشکل دوم من هم این رشته های سفیدن که نمیدونم چی کار کنم و چجوری از بینشون ببرم !

1 برای ماهی چه درمانی پیشنهاد میکنید ؟
    حمام نمک یا حمام با داروی سفیدک با دوز بالا یا حمام با ضد قارچ یا فلاش آب با آب جوشیده یا .....

2 آکواریوم و این رشته های سفید رو چی کار کنم ؟
    سلام
    با توجه به توضیحات شما در مورد تغذیه و طبیعی بودن حرکات ماهی ،مشکل خاصی وجود ندارد ولی از این به بعد ماهی جدید را حتمن قبل از ورود به تانک اصلی قرنطینه کنید.

برای مشکل رشته های سفید هم 30 تا 40 درصد ابرا از کف سیفون کنید .
    لوفاک را از برنامه غذایی ماهیها خارج کنید و در غذا دادن افراط نکنید.
    به میزان 1 گرم در لیتر نمک به اب اضافه کنید.
    دمای اب را با یک درجه دقیقتر دوباره اندازه گیری کنید.
    فیلتر ها را برسی و تمیز کنید.
    به هیچ وجه در تانک اصلی از دارو استفاده نکنید.موفق باشید.

13. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (15 May 2008), Blaze (15 May 2008), moh@mm@d reza (16 May 2008), soli_aqua (19 May 2008), Unknown97 (17 May 2008), vanhelsing (26 June 2008)

زمان پیوستن
    19 Jul 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Peugeot 206- Nissan Maxima
    گوشی موبایل
    Nokia N97-HTC Touch Viva

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان و اساتيد محترم

• سيكل ازت طي شده است.
    • 180 ليتر
    • 20 عدد ديسكس تقريباً هم اندازه
    • 2-3 روز قبل از مشاهده علائم بيماري
    • 30 درجه سانتيگراد
    • مخلوط دل و تترا ديسكس
    • ايهايم 2213
    حالات و شرايط ماهي بيمار:
    1. 10-11 سانتيمتر
    2. دو روز قبل(يك روز پس از مشاهده علائم)
    3. همچنان در قرنطينه هستند.
    4. رنگ پوست و آبشش طبيعي است. در يكي از باله هاي سينه اي(سمت چشم بيمار) يكي از ماهيهاي بيمار خوردگي به چشم مي خورد.
    5. رنگ مدفوع سياه و شكم كاملاً طبيعي
    6. تنفس عادي
    7. ماهيهاي بيمار در تانك اصلي و قرنطينه گوشه گير و مضطرب هستند.
    8. تغذيه نمي كنند.

توضيح اينكه غشايي مات روي چشم بيمار تشكيل شده است. آسيب مكانيكي بعيد به نظر ميرسد. در هنگام عكسبرداري هم دقت كافي براي آسيب نرساندن به بدن و چشم به عمل آمده است.
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 14 May 2008 در 11:47 AM

15. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی n@vid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (15 May 2008), ferydoun (6 January 2009), goldterimaco (20 May 2008)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نويد جان اگر اين مسئله از شرايط و كيفيت بد آب نباشه درمان با آنتي بيوتيك را شروع كن

از داكسي سايكلين ويا تترا سايكلين 1گرم در 100ليتر استفاده كن بايد ظرف 4روز خوب بشه
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 14 May 2008 در 01:32 PM

17. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (15 May 2008), Blaze (15 May 2008), goldterimaco (20 May 2008), moh@mm@d reza (16 May 2008), n@vid (14 May 2008)

زمان پیوستن
    19 Jul 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Peugeot 206- Nissan Maxima
    گوشی موبایل
    Nokia N97-HTC Touch Viva

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط B@B@K مشاهده گفتگو
    از داكسي سايكلين ويا تترا سايكلين 1گرم در 100ليتر استفاده كن بايد ظرف 4روز خوب بشه
    ممنون آقا بابك.به نظرت درمان رو توي تانك اصلي انجام بدم يا تو قرنطينه؟

19. کاربر زیر از دوست گرامی n@vid به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

goldterimaco (20 May 2008)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط n@vid مشاهده گفتگو
    ممنون آقا بابك.به نظرت درمان رو توي تانك اصلي انجام بدم يا تو قرنطينه؟
    فقط قرنطينه
    در ضمن شرايط آب تانك اصليت را ميزان كن

21. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (15 May 2008), Blaze (15 May 2008), farhad-2007 (15 May 2008), k_afshin (25 August 2008), Mehraz (15 May 2008), moh@mm@d reza (10 February 2009), Unknown97 (17 May 2008)

زمان پیوستن
    23 Jan 2008

پیش گزیده

سلام
    عرض شود که یکی از دلقک ماهی هام جدیدا سر و صورتش بشدت قرمز و بصورت خونی در اومده و باسرعت دهانشو باز و بسته میکنه
    میخام بدونم مشکلش از کجاست؟

=-=-=-=-=-=-=
    1- سیکل شده
    2- قریب به 80 لیتر
    3- لجنخار - گوارومی - مولی - بلک گوست - شارک - گلس فیش + یه حلزون
    4- هیچ
    5- 29-30
    6- غذایی که اکثر آکواریوم دارها میفروشن
    7- داخلی

وضعیت ماهی
    1- 7 تا 8 سانت
    2- قرنطینه موجود نیست
    3- تاریخ ورود به آکواریوم 1 ماه پیش
    4- علائم ظاهری ( رنگ پوست زرد با خطهای مشکی کم رنگ - رنگ آبششها عادی - رنگ چشم سیاه- فرم باله ها عادی - کبودی یا زخمهای سطحی و دیگر علائم قابل رویت روی بدن ماهی فقط برروی صورت)
    5- علائم درونی عادی
    6- سرعت تنفس ماهی و حرکت هم زمان آبششها بشدت تند و سریع
    7- وضعیت و حالت شنای ماهی عادی
    8- وضعیت تغذیه ماهی عادی

23. کاربر زیر از دوست گرامی Dash_javad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

sina811hamedan (7 April 2009)

صفحه 1 از 95 123456781151 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند