تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 14 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 177

نام گفتگو: هرگونه سوال در مورد کمک فنر و فنر

زمان پیوستن
    25 Jul 2005
    شهر
    Bandar-e-Abbas
    گوشی موبایل
    Nokia X1, E71

پیش گزیده

حتما باید از فنر های اسپرت و خشک استفاده کنی تا این حالت پیش نیاد ...
    دو نوع احمق وجود دارد : " آنان که بخاطر يک تهديد ، از انجام کاري دست مي کشند ، و آنان که گمان مي کنند مي توانند به کاري دست بزنند ، چون تهديد گرانه است "

2. کاربر زیر از دوست گرامی Nomad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

davood4547 (6 November 2007)

زمان پیوستن
    09 Apr 2004
    اتومبيل
    سمند
    گوشی موبایل
    SL45I- siemens SX1 - dopod 585 -JAMin

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Nomad مشاهده گفتگو
    حتما باید از فنر های اسپرت و خشک استفاده کنی تا این حالت پیش نیاد ...
    ممنون از پاسختان.
    استاد عزیز با استفاده از فنر های اسپرت و خشک ماشین بیشتر نمی کوبد؟
    اگر لطف کنید نام این فنرها را بفرمایید ممنون میشوم و آیا این فنرها سایزهای مختلف دارد ؟ چون من 3 انگشت بالای لاستیک بیشتر نمیخواهم بخوابانم.
    زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدن فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...

زمان پیوستن
    25 Jul 2005
    شهر
    Bandar-e-Abbas
    گوشی موبایل
    Nokia X1, E71

پیش گزیده

بله داره ... منظورتون رو دقیقا از کوبیدن شرح بدید ...
    دو نوع احمق وجود دارد : " آنان که بخاطر يک تهديد ، از انجام کاري دست مي کشند ، و آنان که گمان مي کنند مي توانند به کاري دست بزنند ، چون تهديد گرانه است "

5. کاربر زیر از دوست گرامی Nomad به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

davood4547 (6 November 2007)

زمان پیوستن
    09 Apr 2004
    اتومبيل
    سمند
    گوشی موبایل

پیش گزیده

ضمن تشکر از شما .
    دست اندازهای ریز تو خیابان را آدم احساس میکنم.سمندهای قبلی من به این بلندی نبودند.ومن آنها را از حالت فابریک خارج نکرده بودم و با آنها این احساس را نداشتم.
    ماشینم کلا 600 تا راه رفته.امکان دارد به مرور زمان مشکلم حل شود.
    لاستیک من دانلوپ فرمولا 15*60*205 است با باد 28 تا.

زمان پیوستن
    12 Jun 2006
    شهر
    mashhad
    اتومبيل
    این pars elx -op پلیس لطف کرد ماشینو داد اما هنوز پلاک ماشینو نداده
    گوشی موبایل
    6670

پیش گزیده

ه ببخشید اما اگه شما دوستار یه رانندگی نرم ( یعنی دست اندازهای ریز تو خیابان را آدم احساس نکنه!!!!!) اصلا دور کمک اسپرت نرید چون این دقیقا عکس اون چیزیه که شما می خواهید و ماشین خشک تر از قبل میشه شک نکنید

8. کاربر زیر از دوست گرامی nader875 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

davood4547 (10 November 2007)

زمان پیوستن
    21 Sep 2007

پیش گزیده

داوود جان

مشکل کوبیدن جزئی خودروی شما اصلا ربطی به ارتفاع یا کمک و یا فنر شما ندارد. در حقیقت لاستیکی که زیر خودروی شماست یک لاستیک زاپنی است و لاستیک های زاپنی هم بسیار خشک هستند و به همین دلیل هم هست که دوام زیادی دارند و زیاد عمر می کنند. شما اگه می خواهی نرم رانندگی کنی یا از لاستیک های کره ای مانند کوموهو استفاده کن و یا از لاستیک های ایرانی همچون بارز.

10. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Suzu Tuner به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

davood4547 (10 November 2007), VIGO (6 November 2007)

زمان پیوستن
    09 Apr 2004
    اتومبيل
    سمند
    گوشی موبایل

پیش گزیده

ممنون از پاسخ شما دوستان.
    اگر امکان دارد پاسخ سوالاتم را واضحتر بفرمایید.

1- قبل از این که ماشین را پایین بیاورم حدود 10 سانت تا لبه گلگیر فاصله بود. بعد از ارتفاع زدن حدود 7 سانت فاصله دارد. به نظر شما آیا ارتفاع زدن در اینجا درست بوده است یا خیر؟

2-آیا این ارتفاع زدن به ماشین آسیب میرساند یا خیر؟ ( از نظر جلوبندی و به سر وصدا افتادن خودرو)

3- بهترین گزینه برای اینکار .لطفا نام و حدود قیمت.

4- آیا میشود دقیقا به همان ارتفاع قبل برگشت مخصوصا عقب را که لکلاژ میکنند؟قسمت عقب امکان ندارد که کوتاه وبلند شود.منظورم پشت خودرو سمت راست و چپ

زمان پیوستن
    29 Sep 2007

Question

سلام من از این همه پشت کار شما در جواب دادن به سوالات دوستان حیرت کردم

من تصمیم دارم ارتفاع ماشینم رو پایین بیارم (206 هست) و لاستیک پهن زیرش بندازم
    البته بدون عوض کردن رینگ... نمیدونم با رینگ فابریک چه لاستیکی میشه انداخت (از سوالاتم نخندید تازه
    کار هستم)
    و در مورد ارتفاع چه کار کنم که ماشین فقط کپ بشه و نرم بمونه نمیخوام زیاد بخوابه...
    لطفا با جزییات واسم توضیح بده تا کاملا آگاه بشم
    یک دنیا ممنونم

زمان پیوستن
    22 Sep 2007

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان
    میخواستم ببینم کسی میدونه سایز فنر فابریک 405 چنده ؟

زمان پیوستن
    07 Apr 2007
    شهر
    خیلی دور ، خیلی نزدیک !
    اتومبيل
    405 و روآ
    گوشی موبایل
    نوکیا 6280

پیش گزیده

درود بر شما دوستان عزیز ،

میخوام ارتفاع عقب روآ رو زیاد کنم ، چند تا سوال برام پیش اومده که امیدوارم شما دوستان عزیز جواب منو بدین :

اول اینکه چند سانت بهتره عقب ماشین بالاتر بیاد ؟
    دوم : اگه فنر رو با پتک بکوبن بهتره یا با دستگاه ؟
    سوم : اگه همزمان با این کار کمک تویوتایی بندازم بهتره یا نه ؟
    و آخر از همه اینکه آیا این کار به نرمتر شدن ماشین کمک میکنه یا تاثیری نداره (خشکترش نمیکنه) ؟

پیشاپیش از پاسخگویی شما ممنونم .

همواره پاینده باشید .
    امضاء : ...........................................شریف ترین دل ها دلی است که اندیشه آزار ديگران در آن نباشد

زمان پیوستن
    01 Sep 2004

پیش گزیده

سلام خدمت همه دوستان به خصوص Suzu Tuner عزيز
    با تشكر از زحماتتون، چند نكته به ذهنم رسيد.
    با توجه به شرايط كشور ( بي ارزش بودن پول و ...) خريد كيت هاي ساسپنشن حرفه اي براي همه دوستان مقدور نيست و شايد كمك هاي لوازمي بهترين گزينه باشند. اما بر خلاف عقيده شما، شديدا با سفت كردن كمك با روغن و گريس مخالفم. چون هم بعد از مدتي نرم مي شه، هم كمك مي تركه. (به هرحال اگر روي اين موضع تاكيد داريد، EP140 بريزيد.)
    البته الان كه كمك گازي كوتاه هم گير مي ياد.
    در ضمن خوشحال مي شم اگر شباهت هاي بين 350 با 405 رو بيشتر توضيح بديد

بين كيت ها هم KW اصلا راضي كننده نبود ( زود روغن زد) اما D2 فوق العاده است (و البته گرونه)

زمان پیوستن
    02 Feb 2006
    گوشی موبایل
    motorola

پیش گزیده

روش عيب يابي كمك فنر خودرو

متاسفانه بيشتر رانندگان به كمك فنرها كه يكي از اساسي ترين قسمت ايمني خودرو است; اهميتي به نقايص ان نمي دهند وبيشتر توجه انان به ترمزها ;لاستيكها;كمربند ايمني چرخها; فرمان و اخرين قسمت كمك فنر را مورد بازديد قرار مي دهند.در صورتيكه كمك فنر نقش بسيار ارزنده ائي در ايمني خودرو دارد.

جالب است بدانيم در صورت خرابي كمك فنرها ضريب فرسودگي ساير قطعات خودرو نیز افزايش می یابد. اين قطعات شامل:1-فنر تعليق 2-جعبه فرمان 3-ديفرانسيل 4-لاستيك چرخها 5-بلبرينگ چرخها 6-بوشهاي لاستيكي سيستم تعليق 7-گيربكس 8-سيستم تعليق 9-مجموعه سيبكهاي فرمان

لذا به منظور ایمنی بیشتر اطلاعات ذیل میتواند دید بهتری در خصوص شناخت وتشخیص خرابی های کمک فنر ارائه نماید.

۱-اگر كمك فنر نشتي دارد حتما بايد كمك فنر تعويض گردد.

۲-بالا و پايين رفتن خودرو به خصوص اگر جاده ناهموار باشد و يا شيرجه رفتن خودرو در حين ترمزهاي شديد ممكن است به دليل خرابي كمك فنرها باشد.

۳-اگر در سر پيچ; خودرو بيش از حد بپيچد به نحوي كه راننده براي كنترل ان بايد تلاش بيشتري كند اين روند مي تواند از خرابي كمك فنر باشد.

۴-اگر چرخها روي جاده برقصند و يا بالا و پايين روند ممكن است از فرسودگي فنرها و كمك ها باشد.

۵-اگر خودرو روي جاده حالت بي ثباتي پيدا كند ممكن است از فرسودگي از كمك فنرها باشد. .و اين امر ايمني اتومبيل را شديدا تهديد مي كند.

۶-اگر بوشهاي محل نصب كمك فنر ترك خوردگي و يا تغيير شكل داده اند باعث سرو صدا در سيستم تعليق به خصوص در موقع شتاب گرفتن; ترمز كردن ويا عبور از ناهمواريهاي سطح جاده مي شود. بنابراين هرچه زودتر نسبت به تعويض بوشها اقدام شود.در غير اين صورت ايمني خودروبه شدت كاهش پيدا مي كند.

7.باركردن خودرو بيش از ظرفيت ان عامل مهمي در ضيعف شدن سيستم تعليق منجمله كمك فنرها مي شود.به خصوص زماني كه حركت اتومبيل در ناهمواريهاي جاده قرار بگيرد. واگر سرعت متناسب با جاده و بار نباشد باعث شكسته شدن اتصالات مي شود. در نتيجه ناامن بودن خودرو و سرنشينان حتمي است.

۸-اگر اتومبيل شما به يك سمت كشيده مي شود سيستم تعليق را كه شامل تايرها; فنرهاو كمك فنرهاست توسط افراد مجرب مورد بازديد قرار دهيد تا نسبت به تعمير و تنظيم هندسه چرخها با دستگاه الكترونيك اقدام شود.

۹-تايرهاي فرسوده و جويده شده نشانگر عيب در سيستم تعليق به خصوص در كمك فنرهاست كه پس از ازمايشات نسبت به تعمير و يا تعويض انها اقدام شود.

منابع:شاسی و جلوبندی خودرو تالیف مهندس سید محمود صافی
    http://tamiratchi.blogfa.com/post-28.aspx

17. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی ar1358 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

*علی* (4 June 2008), amahdavi2004 (25 December 2007), davood4547 (13 October 2009)

زمان پیوستن
    01 Sep 2007

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Suzu Tuner مشاهده گفتگو
    سلام دوستان عزیز

در مور تقویت سیستم تعلیق بایستی موارد زیر رو رعایت کنید:

1)نصب کمک فنر های ریسی
    2)نصب فنرهای ریسی
    3)نصب استرس بار
    4)نصب ترکشن بار
    5)نصب آندر بریس
    6)نصب اسوی بار
    7)و...

در مورد شماره های 1و2 بایستی از کیتهای ریسی استفاده گردد که کمک و فنر با هم هستند و به صورت یک پکیج هستند .

در مورد استرس بار یا Strut Bar باید خدمتتون عرض کنم که میله ای فلزی است که بین دو سر کمکهای جلو نصب میشود و بسیاری از ارتعشات مخرب و غیر ضروری را کنترل می کند

Traction bar در حقیقت همان استرس بار است اما در عقب خودرو به کار می رود و شکل و شمایلی متفاوت دارد.

بهترین های آن هم JIC Magic می باشد که قیمتی معادل 500 دلار دارد.
    و...

اما در تایپک بعدی سعی می کنم که اطلاعات کاملتری بدهم.

با تشكر از اطلاعات مفيدتون . مي خواستم بپرسم Traction bar در ايران پيدا ميشه ؟ من استرس بار ديدم و روي ماشينم هم بستم اما Traction bar تا حالا نديدم اگه سراغ داريد لطفا راهنمايي كنيد

صفحه 3 از 14 اولاول 1234567891013 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد