تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 13 اولاول 12345678910 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 161

نام گفتگو: مشکلات سیستم ترمز سمند

زمان پیوستن
    23 Apr 2007

پیش گزیده

در دفترچه سمند نوشته هر 2 سال روغن ترمز تخلیه و تعویض گردد . برای انجام این امر نزد ترمزساز رفتم اما مرا از این کار منصرف کرد چرا که دیگر مثل تنظیم کارخانه نخواهد شد نظر شما چه می باشد ؟

زمان پیوستن
    14 Jan 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    X6

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط minero مشاهده گفتگو
    در دفترچه سمند نوشته هر 2 سال روغن ترمز تخلیه و تعویض گردد . برای انجام این امر نزد ترمزساز رفتم اما مرا از این کار منصرف کرد چرا که دیگر مثل تنظیم کارخانه نخواهد شد نظر شما چه می باشد ؟
    با سلام
    منم چند جا رفتم و همه گفتن نیازی به تعویض نداره و اگه خیلی کم بشه باید عوض کرد!!!
    هنوز دلیلشو نفهمیدم

زمان پیوستن
    09 Mar 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Megane Antique-206 V8-Grand Vitara-R5-Logan E2 LP
    گوشی موبایل
    HTC Desire HD

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط rayanreza مشاهده گفتگو
    با سلام
    سامان جان مدل ماشینتون چیه؟
    شاید برای شما هم مشکل داره احیانا!!!
    آخه تا حالا کسیو ندیدم از ترمز ال ایکس تا این حد ناراضی باشه!
    من که خودم سمند معمولی دار باهاش مشکلی ندارم.
    البته اینم بگم برای کسی که از ماشینی مثل زانتیا بشینه پشت سمند ترمز گیری براش مشکله و اولش گیجه و منم اولا همینجور بودم و همش فاصله ها رو اشتباه میکردم و با چوب شدن ترمز مشکل داشتم که با بازی با پدال مشکلم حل شد.
    خودم وقتی از سمند میرم پشت پراید میلیمتری ماشینو نگه میدارم چون پراید ترمزش ضعیفه و منم با سمند عادت کردم فاصله هارو اشتباه میکنم.
    با سلام

دوست عزیز به نظر من ترمز LX ها کاملا مزخرفه!! یه LX 86 سفارشی رو یکی از دوستان میخواست بفروشه (خودش 19 خریده بود 14 میداد ) و من ازش گرفتم که تست کنم ببینم میخوام یا نه. آپشن هاش به خصوص تودوزیش خیلی خوب بود ولی چیزی که منو از خریدش منصرف کرد همین ترمزش بود! در مدتی که تو این ماشین بودم چند بار منو تا مرز سکته برد! اول کار که ترمزاش تو پارکینگ تو سرعت خیلی پایین چوب کرد و نزدیک بود بزنم به یه نفر! توی خیابان هم که واویلا! چون من عادت به نگه داشتن ممتد پدال ترمز دارم و همونطور که دوستان گفتن اگه جلویی بزنه رو ترمز و شما بخوای ترمز رو فول بگیری ترمز چوب میکنه باز داشتم میزدم به جلویی ولی شکر خدا به خیر گذشت!
    عبرت گرفتم که تا عمر دارم تا وقتی که ترمزاش همینه سوار سمند نشم!
    هیچ راه حلی نداره؟ مثلا اگر بوستر یه ماشین دیگه رو بهش بزنیم درست نمیشه؟؟
    ( راستی به هیچ وجه قصد توهین نداشتم و نوشته ها کاملا نظر شخصی بود )
    با تشکر

4. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Alireza_g به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

rayanreza (6 May 2009), shahramf (6 May 2009)

زمان پیوستن
    31 Oct 2005
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    پژو پارس
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson

پیش گزیده

با سلام
    منم چند جا رفتم و همه گفتن نیازی به تعویض نداره و اگه خیلی کم بشه باید عوض کرد!!!
    هنوز دلیلشو نفهمیدم

دوستان گرامی:

تا اونجا که من میدونم ( تحقیقات و شنیده ها) روغن ترمز جاذب رطوبت هست و اگر به مدت طولانی ازش استفاده بشه و اقدام به نوسازی (تعویض ) اون نشه میتونه باعث خراب شدن لاستیکهاو اورینگهای پمپ های ترمز بشه (اگر دقت و یا پرس وجو کنید شایع ترین ایراد ترمزها همینه ).
    به همین خاطر در کلیه خودروها توصیه میشه که بطور متوسط هر 2 سال یکبار کل روغن سیستم ترمز تخلیه و مجددا با روغن نو جایگزین بشه .

امیدوارم برای شما و سایر دوستان مفید باشه.

با سپاس

6. کاربر زیر از دوست گرامی kourosh69 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Alireza_g (6 May 2009)

زمان پیوستن
    14 Jan 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    X6

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط Alireza_g مشاهده گفتگو
    با سلام

دوست عزیز به نظر من ترمز LX ها کاملا مزخرفه!! یه LX 86 سفارشی رو یکی از دوستان میخواست بفروشه (خودش 19 خریده بود 14 میداد ) و من ازش گرفتم که تست کنم ببینم میخوام یا نه. آپشن هاش به خصوص تودوزیش خیلی خوب بود ولی چیزی که منو از خریدش منصرف کرد همین ترمزش بود! در مدتی که تو این ماشین بودم چند بار منو تا مرز سکته برد! اول کار که ترمزاش تو پارکینگ تو سرعت خیلی پایین چوب کرد و نزدیک بود بزنم به یه نفر! توی خیابان هم که واویلا! چون من عادت به نگه داشتن ممتد پدال ترمز دارم و همونطور که دوستان گفتن اگه جلویی بزنه رو ترمز و شما بخوای ترمز رو فول بگیری ترمز چوب میکنه باز داشتم میزدم به جلویی ولی شکر خدا به خیر گذشت!
    عبرت گرفتم که تا عمر دارم تا وقتی که ترمزاش همینه سوار سمند نشم!
    هیچ راه حلی نداره؟ مثلا اگر بوستر یه ماشین دیگه رو بهش بزنیم درست نمیشه؟؟
    ( راستی به هیچ وجه قصد توهین نداشتم و نوشته ها کاملا نظر شخصی بود )
    با تشکر
    با سلام
    گویا مشکل ترمز ال ایکس داره جدی میشه ولی من که تا حالا نشنیدم کسی ایراد بگیره و شاید ماشینی که شما تست کردی خیلی رو فرم نبوده . چون سمند نوع لنت ترمز خیلی در ترمزگیریش تاثیر داره و مثلا برای خودم پیش اومده که لنت والئو اصلی انداختم و بعد اینکه تموم شد تکستار انداختم و ترمز گیری با تکستار زمین تا آسمون فرق داره و خود مکانیک هم میگفت واسه سمند باید لنت خوب انداخت !

لطفا دوستانی که ال ایکس دارن نظرشونو در مورد ترمزگیریش بدن تا به نتیجه معقولی برسیم.

با تشکر

زمان پیوستن
    09 Mar 2009
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Megane Antique-206 V8-Grand Vitara-R5-Logan E2 LP
    گوشی موبایل
    HTC Desire HD

پیش گزیده

با سلام
    گویا مشکل ترمز ال ایکس داره جدی میشه ولی من که تا حالا نشنیدم کسی ایراد بگیره و شاید ماشینی که شما تست کردی خیلی رو فرم نبوده . چون سمند نوع لنت ترمز خیلی در ترمزگیریش تاثیر داره و مثلا برای خودم پیش اومده که لنت والئو اصلی انداختم و بعد اینکه تموم شد تکستار انداختم و ترمز گیری با تکستار زمین تا آسمون فرق داره و خود مکانیک هم میگفت واسه سمند باید لنت خوب انداخت !

لطفا دوستانی که ال ایکس دارن نظرشونو در مورد ترمزگیریش بدن تا به نتیجه معقولی برسیم.

با تشکر
    با سلام

ماشین ماله یه دکتری بود که فقط فاصله خونه تا مطبش رو میره و میاد که اونم کوتاهه و اهل آرتیست بازی و کارهایی که ماشینو مستهلک کنه نیست. می گفت سیستم سوخت رسانی ماشین هم آلمانیه ( نمی دونم سیستم سوخت آلمانی سمند دیگه از کجا اومده؟؟ )
    البته صحبت شما هم منطقیه چون نمی دونم ترمزاشو رگلاژ کرده بود یا نه و یا اینکه لنتاش چی بود.
    فقط آرزو دارم ایران خودرو زودتر یه فکری به حال این سمندا بکنه چون به نظر من تنها عیب تو ذوق زننده اش همین ترمزشه.

با تشکر

9. کاربر زیر از دوست گرامی Alireza_g به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rayanreza (6 May 2009)

زمان پیوستن
    14 Jan 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    X6

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط Alireza_g مشاهده گفتگو
    با سلام

ماشین ماله یه دکتری بود که فقط فاصله خونه تا مطبش رو میره و میاد که اونم کوتاهه و اهل آرتیست بازی و کارهایی که ماشینو مستهلک کنه نیست. می گفت سیستم سوخت رسانی ماشین هم آلمانیه ( نمی دونم سیستم سوخت آلمانی سمند دیگه از کجا اومده؟؟ )
    البته صحبت شما هم منطقیه چون نمی دونم ترمزاشو رگلاژ کرده بود یا نه و یا اینکه لنتاش چی بود.
    فقط آرزو دارم ایران خودرو زودتر یه فکری به حال این سمندا بکنه چون به نظر من تنها عیب تو ذوق زننده اش همین ترمزشه.

با تشکر
    علیرضا جان سیستم سوخت آلمانی رو منم نشنیدم و فکر نمیکنم همچین چیزی باشه!
    همانطور که خودتون هم فرمودین رگلاژ چرخ های عقب خیلی در ترمز گیری موثره و جنس لنت ترمز هم که در صدر همشونه ولی چون چرخ های عقب کاسه ایه زود از رگلاژ خارج میشه و اکثرا به رگلاژ چرخ های عقب توجه نمیکنند که خیلی تاثیر داره.

موفق و پیروز باشید

11. کاربر زیر از دوست گرامی rayanreza به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Alireza_g (6 May 2009)

زمان پیوستن
    17 May 2009

پیش گزیده

مدل هاي abs رو نمي دونم ولي من يه معمولي مدل 82 دارم و يه نكته رو افرادي كه رانندگي ارام و ريلكس انجام ميدن رعايت كنن خيلي مفيد است:
    بوستر ترمز اين مدل ها در دور موتور هاي زير 2000 ضعيف عمل ميكند و نبايد در سرعت هاي پايين با دنده هاي سبك طي مسير كرد و در دور موتور هاي 3000 و بالاتر عملكرد خوبي دارد، زير 100 كيلومتر با دنده 5 نرانيد.

زمان پیوستن
    01 Jun 2009
    شهر
    خوزستان-رامهرمز
    اتومبيل
    پراید مدل 83 و سمند LX-EF7

پیش گزیده

من هم با گفته های دوستانی که گفته اند رگلاژ چرخهای عقب در عملکرد ترمزها وترمز دستی تاثیر میذاره موافقم.من چند روز پیش ماشینم (ال ایکس 87)راتو خیابون پیش یکی ازخودپردازها پارک کردم ومشغول درآوردن پول بودم که یکنفر گفت آقا ماشین مال شماست برگشتم نگاه کردم دیدم ماشین از جاش حرکت کرده و رفته وسط خیابون و زده به یک پرایده که در حال عبور بوده من اول فکر کردم ترمز دستی را نکشیدم ولی وقتی نشستم پشت فرمون تا ماشین را از داخل درب پرایده بکشم بیرون دیدم ترمز دستی را تا آخر کشیده ام وفقط یک دنده تا آخر جا داشت البه خیابون هم مقداری شیب داشت خلاصه 25000 تومان پیاده شدم ولی جای شکرش باقی که کسی رو نکشت فردا رفتم دادم چرخهای عقب را باز کردند وترمزهای عقب را رگلاژ کردند حالا دستی 3 دنده که میاد بالا چرخهای عقب میخ میگیره خالصه اینکه هرچند وقت یکبار ترمز های عقب رو حتما رگلاژ کنید البته اگه از ماشین زیاد استفاده میکنید

14. کاربر زیر از دوست گرامی behnam-86 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rayanreza (30 June 2009)

زمان پیوستن
    14 Jan 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    X6

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط behnam-86 مشاهده گفتگو
    من هم با گفته های دوستانی که گفته اند رگلاژ چرخهای عقب در عملکرد ترمزها وترمز دستی تاثیر میذاره موافقم.من چند روز پیش ماشینم (ال ایکس 87)راتو خیابون پیش یکی ازخودپردازها پارک کردم ومشغول درآوردن پول بودم که یکنفر گفت آقا ماشین مال شماست برگشتم نگاه کردم دیدم ماشین از جاش حرکت کرده و رفته وسط خیابون و زده به یک پرایده که در حال عبور بوده من اول فکر کردم ترمز دستی را نکشیدم ولی وقتی نشستم پشت فرمون تا ماشین را از داخل درب پرایده بکشم بیرون دیدم ترمز دستی را تا آخر کشیده ام وفقط یک دنده تا آخر جا داشت البه خیابون هم مقداری شیب داشت خلاصه 25000 تومان پیاده شدم ولی جای شکرش باقی که کسی رو نکشت فردا رفتم دادم چرخهای عقب را باز کردند وترمزهای عقب را رگلاژ کردند حالا دستی 3 دنده که میاد بالا چرخهای عقب میخ میگیره خالصه اینکه هرچند وقت یکبار ترمز های عقب رو حتما رگلاژ کنید البته اگه از ماشین زیاد استفاده میکنید
    بهنام جان مطمئنا ایراد از رگلاژ نبوده چون اگه رگلاژش بهم بخوره دستی خیلی میاد بالا و خوب عمل نمیکنه و همچنین ترمز گیری خیلی ضعیف میشه.فکر کنم کاسه چرخ شما ایراد داشته که یه دفعه ول کرده

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rayanreza به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Alireza_g (2 July 2009), behnam-86 (30 June 2009)

زمان پیوستن
    30 May 2009

پیش گزیده

با سلام
    alidez عزیز صحیح میفرمائید و فاکتور وزن رکن مهمی را در ترمزگیری ایفا میکنه و به نظرم سمند ال ایکس را با اکسل دیسکی تولید میکردن خیلی بهتر بود و یکی از دوستان همین تالار چرخ های عقب سمند را دیسکی کرده بود و ترمز گیریش فوق العاده شده بود که تاپیکشم موجوده.
    در ضمن چرخ های عقب به دلیل کاسه ای بودن باید مرتب رگلاژ بشه چون خیلی زود رگلاژش بهم میخوره و در ترمز گیری تاثیر منفی میزاره.با اینکه لنت های عقب ماشین من نو هستش ولی بعد از گذشت 2 هزار کیلومتر از سرویس تنظیمش بهم ریخته.از جمله دستی که میخ نیست!

با سلام به دوستان. به باور من و چندتن از دوستان ترمز سمند، 405 انژكتوري و پرشيا كه همگي موتور 1800 سي سي دارن داراي مشكل اساسي در ترمزهاي ناگهاني هستن. درسته كه رگلاژ ترمز عقب اوضاع رو بهتر ميكنه ولي مشكل در ساخت و طراحي وجود داره. شما تو سرعت بالا اگه ترمز كنين ترمز رو موثر حس ميكنين ولي در ترمز هاي شديد و ناگهاني اصلا نيروي ترمز كافي ايجاد نميشه. من مدام با نمايندگي ها در تماس بودم ولي با نصب بهترين لنتها هم مشكل فقط تا حدي كم ميشه. به نظر ميرسه مجموعه مشكلات بوستر و كاليپرهاي ترمز با هم دخيل باشن. از ماشينهايي كه به عنوان مثال براي معيار كارايي ترمز ميشه امتحان كرد كه داراي عكس العمل مناسب در مواقع ترمز ناگهاني هستند ميشه اينارو نام برد. زانتيا با abs يا بدون abs، پارس elx، پژو 206 با موتور 1600. مشكل ترمز سمند كمبود نيروي ترمزه كه با abs اصلاح نميشه و متاسفانه فعلا هم برنامه اي براي اصلاح اون در دستور كار نيست. شركتي هست به نام aps كه تو زمينه تقويت ترمز كار ميكنه و توي مجله ماشين تبليغ ميكنه و ادعا ميكنه با هزينه 200 هزار تومان ترمز اين سه تا ماشين مشكل دارو در حد پژو 206 تيپ 5 و 6 ميكنه. من كسي رو نميشناسم ايم كارو كرده باشه ولي امتحانش رايگانه.

زمان پیوستن
    12 Apr 2005
    شهر
    اهواز
    گوشی موبایل
    nokia 6630 همچنان

پیش گزیده

با سلام به تمام دوستان سایت فیلتر شده!!!
    پارسال من یک سمند LX گرفتیم که خوداییش ترمزش توپ بود ترمز که میزدی سر سرنشین بغل دستت من باب احترام کرنش میکرد(به اجبار اینرسی)و بر داشبورد به نشانهی احترام بسی پیشانی میسایید!!! و البتهABS در اخرین لحظات فعال میشد یعنی چیزی در حدود یک سوم اخر پدال چرخا دیر قفل میشد!
    ولی در حال حاضر بعد از یک سال و 17500 تا تقریبا ABS دایما فعاله .یعنی تا پدالو فشار بدی و پدال یک سوم اول رو رد کنه ABS هم فعال میشه.امروز که بارونی بود که قربونش برم یکسره دز حال فعالیت بود انصافا کارشم خوبه هنحراف بی انحراف!ولی قبلا اینتور نبود چرخا انقدر فجی زود قفل نمیشدن.نمایندگی که داستانو که شنید گفت مال لنت ایران دزده لنت درجه یک نمیندازه لنت و عوض کن!من که به اونا اعتماد ندارم.دوستان بزرگواری کنند و نظر بدن ممنون.
    مدیران لطف کنن به همه کاربر ها ایمیل بدن و سایت جدیدو بگن من که خودم اتفاقی بعد از چند ماه تو گوگل متوجه شدم
    آخرین ویرایش به وسیله arsi501 : 29 October 2009 در 01:03 AM
    Never cared for what they say
    Never cared for what they play
    Never cared for what they do
    Never cared for what they know
    But I know
    And...Nothing Else Matters

زمان پیوستن
    22 Apr 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سوناتا 2008 و رنو لوگان (E2 LP)
    گوشی موبایل
    Nokia Lumia 925

پیش گزیده

ترمزهات رو ریگلاژ کن و اگه همچنان مشکل داشتی یعنی لنتت ایراد داره که درجا قفل میکنه و البته ABS وارد عمل میشه.

20. کاربر زیر از دوست گرامی Raminium2001 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

arsi501 (4 November 2009)

صفحه 3 از 13 اولاول 12345678910 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند