تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 13 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 161

نام گفتگو: مشکلات سیستم ترمز سمند

زمان پیوستن
    08 Apr 2006

پیش گزیده مشکلات سیستم ترمز سمند

بعضی ها میگویند که ترمز های سمند مخصوصا در سرعت های بالا وحشتناکه نظر شما چیه؟

زمان پیوستن
    15 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سمند 83
    گوشی موبایل
    Nokia 3310

پیش گزیده

به نظر من وحشتناك نيست، فقط كمي ضعيف است.
    تن از سستي رها سازيد
    روانها را به مهر اورمزدا آشنا سازيد
    از آن ماست پيروزي
    ...

زمان پیوستن
    30 Jan 2006
    اتومبيل
    سمند پژو
    گوشی موبایل
    پاکت پی سی

پیش گزیده

اگه منظور از وحشتناک ، ضعف باشه ، سمند ترمز خیلی هم وحشتناک نیست.
    لنت فرانسوی مشکلش رو حل میکنه و اگر هم با تمام نیرو به ترمز فشار بیارید و فرمون هم بدهید ، قفل نمیکنه (من امتحان کردم با سرعت 90 )
    لنین:
    این حقیقتی است کهن، که در سیاست باید اغلب از دشمنان آموخت

زمان پیوستن
    03 May 2006
    اتومبيل
    ندارم!
    گوشی موبایل
    Sagem 411X

پیش گزیده مشکلات سیستم ترمز سمند

تاپیک جامع مشکلات سیستم ترمز سمند

دوستان
    عنوان تاپیک گویاست
    تاپیکهای جدید جایگزین تاپیک جامع تمامی مشکلات سمند شما(تمامی مدل ها) شده و پستهای آن بمرور منتقل می شوند.
    تقاضا دارم قبل از پست دادن به موضوع تاپیک دقت کنید
    با سپاس

زمان پیوستن
    08 Aug 2007

پیش گزیده

هشدار در مورد ترمز ای بی اس سمند ال ایکس

سال گذشته سمند ال ایکس سال گرفتم و چند بار با سرعت زیاد زدم روی ترمز باید بگم نسبت به جی ال ایکس و سمند معمولی معرکه بود حتی حالت سردرد گرفتم از بس سریع عمل میکرد اما امسال با حدود 16 هزار کیلومتر کارکرد یکبار توی شهر مجبور به ترمز شدم ونزدیک بود پای یک عابر را بشکنم که به خیر گذشت چند بار ترمز را امتحان کردم و دیدم مشکلی نداره تا این که چند روز قبل باسرعت به چهار راهی رسیدم که تازه چراغ قرمز شد زدم روی ترمز و در عین ناباوری من و کسانی که در سمت مقابل منتظر برای حرکت بودند تمام طول چهار راه از ترمز تنها صدای کنگره ای ترمز شنیده میشد و از کم شدن سرعت خبری نبود ولی باز هم به خیر گذشت
    فکر کردم باید لنت تموم شده باشه وقتی به نمایندگی رفتم بعداز بازدید لنت کفتند این یک عیب کلی توی ترمزهای ای بی اس ساخت ایران هست که بعضی مواقع طی فرکانس قطع و وصل ترمز مدت قطع ترمز برای جلوگیری از قفل اونقدر زیاد هست که عملا ترمز کار نمیکنه و اینجور مواقع باید با چند بار زدن روی ترمز تعادل ترمز را بدست آورد
    گفتم بد نیست دوستان دیگه هم با این نوع ترمز احتیاط بیشتری بکنند

6. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی llllsaeidllll به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

12345a (2 September 2010), Alireza_g (2 July 2009), irharrier (7 September 2008), minero (5 June 2009), msh8164 (15 December 2008)

زمان پیوستن
    30 May 2008

پیش گزیده

براي تقويت ترمز سمند معمولي كسي اگه راه حلي داره بگه فقط ليست وار نگيد در مورد تجربتون و قيمت سيستم هاي ترمز هم يه اطلاعاتي بدين در مورد بستن بوستر زانتيا روي سمند ويا ديسكي كردن ترمزهاي عقب كسي تجربه اي داره؟

زمان پیوستن
    02 Sep 2006
    شهر
    استكهلم
    اتومبيل
    پرايد- سمند ال اكس- تيلر

پیش گزیده

اوه اوه!

آقا شانس آوردي.

ولي من فكر نمي كنم اين گفته نمايندگي چندان منطقي باشه. تا جايي هم كه ميدونم سيستم هاي اي بي اس سمند سال رو يك شركت معتبر خارجي طراحي و تست كرده (كه در تاپيكي هم به اون اشاره شده بود) اصلا ترمز ساخت ايران يعني چه؟! من هم تا امروز (20 هزار كيلومتر) با همچين چيزي برخورد نكرده ام و چند بار هم با لطف خدا و عملكرد خوب ترمز از خطر گريختم... تا امروز هم ياد ندارم كسي در اين تالار هم همچين موردي رو مطرح كرده باشه بري همين هم ميگم كه اين يك راهنمايي كارگاهي بوده به شما و بهتر جاي ديگه اي هم خودروتون رو نشون بديد تا خدايي ناكرده مورد خاصي براي شماپيش نياد.

اگر كس ديگري هم با اين موضوع برخورد كرده لطفا در اينجا مطرح كنه.

راستي آيا سرعت شما بيش از اندازه زياد نبود؟ فشار لازم روي پدال آورده بوديد؟ اصلا حواس شما متوجه رسيدن به چهارراه بود؟ خودرو رو تازه شستشو نداده بوديد؟ لنت ها خيس يا روغني نبود؟ اصلا عملككرد اي بي اس رو احساس كيردي؟

راستي ببينم يعني تا وسط چهاراه رفتين؟! اصلا كند نشد؟ آيا ترمز رو خيلي سريع فشار داده بوديد؟

با تشكر
    روزگار غريبيست نازنين...

9. کاربر زیر از دوست گرامی باتلاق به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

12345a (2 September 2010)

زمان پیوستن
    14 Jun 2008
    شهر
    ابادان
    اتومبيل
    سمند LXفداش بشم

پیش گزیده

منم يكيشو دارم lx85بعضي وقت ها abs عمل مي كنه ولي ترمز نرم و خوب خبري نيست و بعضي وقت ها اصلا نمي گيره!علت اصليش هم وجود لنت غير اصلي يا كثيف شدن سنسورها يا رگلاژ نبودن لنت هاي عقبه كه اين مورد خيلي مهمه!!!چون چرخ هاي عقب بصورت تاخيري وارد عمل مي شن پس بايد فاصلشون با كاسه چرخ تنظيم باشه تا سريع عمل كنه.من هر وقت اين كارها رو انجام مي دم ترمز ماشين 100% بهتر ميشه.

زمان پیوستن
    08 Aug 2007

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط باتلاق مشاهده گفتگو
    اوه اوه!

آقا شانس آوردي.

ولي من فكر نمي كنم اين گفته نمايندگي چندان منطقي باشه. تا جايي هم كه ميدونم سيستم هاي اي بي اس سمند سال رو يك شركت معتبر خارجي طراحي و تست كرده (كه در تاپيكي هم به اون اشاره شده بود) اصلا ترمز ساخت ايران يعني چه؟! من هم تا امروز (20 هزار كيلومتر) با همچين چيزي برخورد نكرده ام و چند بار هم با لطف خدا و عملكرد خوب ترمز از خطر گريختم... تا امروز هم ياد ندارم كسي در اين تالار هم همچين موردي رو مطرح كرده باشه بري همين هم ميگم كه اين يك راهنمايي كارگاهي بوده به شما و بهتر جاي ديگه اي هم خودروتون رو نشون بديد تا خدايي ناكرده مورد خاصي براي شماپيش نياد.

اگر كس ديگري هم با اين موضوع برخورد كرده لطفا در اينجا مطرح كنه.

راستي آيا سرعت شما بيش از اندازه زياد نبود؟ فشار لازم روي پدال آورده بوديد؟ اصلا حواس شما متوجه رسيدن به چهارراه بود؟ خودرو رو تازه شستشو نداده بوديد؟ لنت ها خيس يا روغني نبود؟ اصلا عملككرد اي بي اس رو احساس كيردي؟

راستي ببينم يعني تا وسط چهاراه رفتين؟! اصلا كند نشد؟ آيا ترمز رو خيلي سريع فشار داده بوديد؟

با تشكر

خودرو رو تازه شستشو نداده بوديد؟ فقط این سوالتون جوابش مثبته اون هم توی یکی از 3 مورد عمل نکردن ترمز ماشین را از کارواش گرفته بودم

عملکرد ای بی اس را بصورت رد شدن کنگره ای احساس میکردم اما کم شدن سرعت خیلی ناچیز بود
    در مورد بقیه سوالات عملکرد من عادی بود

12. کاربر زیر از دوست گرامی llllsaeidllll به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

باتلاق (24 June 2008)

زمان پیوستن
    24 Sep 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    LX
    گوشی موبایل
    Samsung Pixon

پیش گزیده

در تعطيلات عيد ، ماشين خودم رو كه LX نحويل مهرماه بود را با LX تحويل شب عيد يكي از دوستان مقايسه كردم. يك نكته توجهم رو جلب كرد: شير تقسيم مدار ABS داخل محفظه موتور در ماشين خودم سمت چپ محفظه موتور كنار آژير دزدگير بود ولي در مدل جديدتر شير تقسيم به بالاي بوستر ترمز (پشت باتري) منتقل شده بود كه به نظر من بهبود خيلي خوبي انجام گرفته چون هم لوله هاي روغن ترمز كه ناحيه سمت چپ رو شلوغ كرده بودن حذف شدن هم اينكه در تصادفات جانبي احتمال صدمه ديدن مدار ترمز كاهش يافته است .
    ضمنا يك نكته رو هم به دوستان متذكر مي شوم : سمند در سرعت هاي بالاي 80 يك ضعف بزرگ در ترمزگيري داره اينكه اصلا در ترمزگيري ناگهاني عملكرد خوبي نداره و به شدت تاخير در ترمزگيري داره و ترمز حالتي مثل چوب كردن داره بطوريكه آدم حس مي كنه سيستم ترمز وارد عمل نمي شود ! لذا در سرعت زياد اصلا به ترمز اطمينان نكنيد .

14. کاربر زیر از دوست گرامی alidez به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

12345a (2 September 2010)

زمان پیوستن
    14 Jan 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    X6

پیش گزیده

با سلام
    علی جان کلا در اکثر ماشین ها هنگام ترمز در سرعت بالا چرخ ها قفل میشه و ترمز چوب میشه من با 206 و 405 و پراید هم بالای سرعت 100 ترمز گرفتم همین داستان هستش.کلا برای ترمز گیری بهتر در سرعت های بالا باید با پدال بازی کنی یا اصطلاحا خودت کار ABS را انجام بدی تا چرخ ها قفل نکنه.
    اگر سمند چرخ عقبش دیسکی بود ایجوری چوب نمیشد.

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی rayanreza به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

12345a (2 September 2010), alidez (13 April 2009)

زمان پیوستن
    24 Sep 2008
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    LX
    گوشی موبایل
    Samsung Pixon

پیش گزیده

درسته. البته من معمولا تو جاده با سرعت معمولا حدود 120-130 رانندگي مي كنم ولي قبل از بوجود اومدن شرايط بحراني معمولا سرعتم رو به حد مطمئنه مي رسونم كه نيازي به ترمزگيري شديد نباشه. و در مورد پرايد تا حالا با اين مشكل برخورد نكرده بودم البته شايدم به اين دليل بوده كه وزنش كمتره و با كوچكترين اشاره به پدال ترمز واكنش نشون ميده ولي در مورد سمند فكر مي كنم بدليل وزن بيشترش واكنش خودرو نسبت به كاهش سرعت كمي كند است لذا در مورد واكنش سريع سيستم ترمز در شرايط بحراني و ترمزگيري ناگهاني عملكردش مناسب نيست.
    ولي در شرايط معمول عملكرد سيستم ترمزش رضايت بخش است.

18. کاربر زیر از دوست گرامی alidez به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

rayanreza (13 April 2009)

زمان پیوستن
    14 Jan 2008
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    X6

Thumbs up

نقل قول نوشته شده توسط alidez مشاهده گفتگو
    درسته. البته من معمولا تو جاده با سرعت معمولا حدود 120-130 رانندگي مي كنم ولي قبل از بوجود اومدن شرايط بحراني معمولا سرعتم رو به حد مطمئنه مي رسونم كه نيازي به ترمزگيري شديد نباشه. و در مورد پرايد تا حالا با اين مشكل برخورد نكرده بودم البته شايدم به اين دليل بوده كه وزنش كمتره و با كوچكترين اشاره به پدال ترمز واكنش نشون ميده ولي در مورد سمند فكر مي كنم بدليل وزن بيشترش واكنش خودرو نسبت به كاهش سرعت كمي كند است لذا در مورد واكنش سريع سيستم ترمز در شرايط بحراني و ترمزگيري ناگهاني عملكردش مناسب نيست.
    ولي در شرايط معمول عملكرد سيستم ترمزش رضايت بخش است.
    با سلام
    alidez عزیز صحیح میفرمائید و فاکتور وزن رکن مهمی را در ترمزگیری ایفا میکنه و به نظرم سمند ال ایکس را با اکسل دیسکی تولید میکردن خیلی بهتر بود و یکی از دوستان همین تالار چرخ های عقب سمند را دیسکی کرده بود و ترمز گیریش فوق العاده شده بود که تاپیکشم موجوده.
    در ضمن چرخ های عقب به دلیل کاسه ای بودن باید مرتب رگلاژ بشه چون خیلی زود رگلاژش بهم میخوره و در ترمز گیری تاثیر منفی میزاره.با اینکه لنت های عقب ماشین من نو هستش ولی بعد از گذشت 2 هزار کیلومتر از سرویس تنظیمش بهم ریخته.از جمله دستی که میخ نیست!

صفحه 1 از 13 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد