تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 26

نام گفتگو: راه حلی برای باطری های خرابsx1

زمان پیوستن
    16 Jul 2005
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    زیمنس sx1

Arrow راه حلی برای باطری های خرابsx1

با سلام خدمت تمام sx1 داران عزیز
    اگر شما از کسانی هستید که مدت زیادیه که از این گوشی دارید استفاده میکنید حتما به این موضوع پی برده ایید که بعد از یه مدتی باطری گوشی کارایی قبلا رو نداره یعنی زودتر شارژ میشه و زودهم خلی میشه و این پدیده مدام داره بیشتر و بیشتر میشه تا حدی که عملا باطری از کار می افته. در این شرایط اگه خوب به جلد باطری نگاه کنید متوجه یک سری برآمدگی (ورم کردن) روی اون میشید که حکایت از خرابی باطری داره. حالاس که باید بفکر باطری مناسب باشید...
    وقتی این مشکل برای من پیش آمد رفتم و متاسفانه یکی از این باطری های تقلبی که اکثران ساخت کشور چینه خریدم و اونو روی گوشی گذاشتم اما دو مشکل بزرگ داشت:
    1- باطری اصلی 1000 میلی آمپره ولی این تقلبیه 650 بود که حتی بدتر از خراب خودم کار میکرد.
    2- مداری که در باطری تقلبی طراحی شده فقط سعی در گول زدن سیستم گوشی داره که موقع روشن شدن ایراد نگیره و به راحتی بالا بیاد که این امر باعث میشه درجه باری (level bar) درست کار نکنه یعنی تازمانی که باری خالی نشده باطری رو فول نشان میده که یکی دو روز اول من فکر میکردم باری توپیه که بعد فهمیدم مشکلش چیه....
    خلاصه امر اینه که شما دوستان عزیر اشتباه منو مرتکب نشید چون حتی برای sx1 دو نوع باطری داریم که طراحی و ساختار مدارش باهم فرق داره. خود من از جمهوری باطری کارکرده (دست دوم) گرفتم و با اینکه اصلی بود باز هم مشکل level داشت و عوض کردم و اونی که شبیه مال خودم بود گرفتم و درست شد.
    توصیه من به دوستان عزیز اینه که اگه باطری گوشی خرابه و میخوان اساسی درست بشه باید خودشون این کار رو کنن یعنی قاب پلاستیکی مشکی رنگ باطری رو آهسته و با دقت باز کنن تا به سلول اصلی برسن، و این سلول خراب رو با یه سلول نو و سالم تعویض کنن.
    من توی یکی از پاساژ های خیابان جمهوری یه نمایندگی باطری یا بهتر بگم سلول باطری پیدا کردم که انواع و اقسام شونو داره از یک بند انگشت گرفته تا ابعادی چندین برابر خود گوشی sx1 و جالبه که همه 3.7 ولت هستند و اختلاف اونا توی آمپرشونه و چیزی که برای این گوشی اونجا پیدا کردم یکی اندازه فابریکی خودش با همون 1000 میلی آمپر بود و یکی دیگه که یه خورده جزعی از لحاض ابعاد بزرگتر بود ولی نصب میشه، 1250 میلی آمپر بود و توصیه من این دومیه که مدت زمان (ساعت) بیشتری روی گوشی کار میکنه و مارک این باطری ها هم سانیو بود که تاریخ تولید به روز دارن
    پس اگر مایلید که باطری خراب گوشی شما مثل روز اول و حتی بهتر هم بشه توصیه من تعویض این سلوله و البته این کار رو کمتر تعمیر کاری انجام میده و همه تعمیرکاران برای باطری خراب کاری انجام نمیدن
    حالا اگر هم کسی سوالی داشت مطرح کنه تا جواب بدم

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی saeid_nik به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

مهدي پاشايي (1 November 2007), saeidddm (20 August 2007)

زمان پیوستن
    19 Mar 2004
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206 Type3
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

مي تونيد عكسي از اين سلول ها و روش كار تهيه كنيد؟

زمان پیوستن
    16 Jul 2005
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    زیمنس sx1

پیش گزیده

سلام
    چشم سعی میکنم در اولین فرصت این کارو انجام بدم

زمان پیوستن
    16 Jul 2005
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    زیمنس sx1

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان
    منو ببخشید اگه یه مقداری دیر این کار upload رو انجام دادم.
    شما میتونید با یکی از دو لینک زیر عکسهایی که من از باری باز شده گرفتم رو download کنید،

http://www.uploadpower.com/en/download.php?id=253D7C171

http://files-upload.com/files/446023/battery%20SX1.rar

این دو سایت هیچ فرقی با هم ندارند در دو سایت upload کردم که اگه یکی کار نکرد دومی باشه
    روش کار به این صورته که:

1- اول باید قاب پلاسکی رو با دقت باز کنید طوری که نشکنه و دقت کنید که این دو قاب با چسب ضعیفی به سلول چسبیده اند.

2- بعد از باز کردن درپوش قاب، شما به سلول و مدار باطری میرسد اما سعی کنید فعلا کاری انجام ندید چون سلول به مدار وصله و مدار هم از طریق کانکتورها (همون سه تا پایه ) به قاب پایینی وصله که باید با دقت این سه پایه رو آزاد کنید تا سلول و مدار آزاد بشن.

3- اگر هدف شما از این کار تعویض سلوله ، پایه های (قطبهای مثبت و منفی) که از سلول خارج شده مستقیما به مدار وصل شده که قطب منفی مستقیم به مدار و قطب مثبت ابتدا به یک فیوز کوچک که من در عکس نشون دادم وصل شده که باید سعی بشه که این فیوز نسوزه یعنی زمانی که دارید کانکتورهای باطری رو جدا میکنید این کانکتورها به هم اتصال کوتاه نکن که این امر سبب سوختن فیوز یا بدتر از اون سوختن مدار میشه (توصیه من اینه که اول یکی از قطبهای سلول رو قطع کنید تا از اتصال کوتاه در مدار جلوگیری کنید) برای قع کردن این پایه ها بهتره که از ابزاری مثل سیمچین تیز یا قیچی استفاده کنید.

4- بعد از خارج (آزاد کردن) سلول خراب باید سلول نو جایگزین بشه، برای تهیه سلول مناسب بهترین کار سرزدن به نمایندگی هایی که فقط کار فروش انواع باطری موبایل را انجام میدن و با بردن سلول خراب از روی اندازه اون مدلی که اندازش یکیه رو انتخاب کنید، پیشنهاد من اینه که اگر سلولی با آمپر بالاتر موجود هست که اندازه اون با سلول شما تفاوت چندانی نداره رو بگیرید چون دوام ساعت کار رو بالا میبره حتی اگر یدونه 2000 میلی آمپر پیدا کردید که در قاب باطری شما جا میشه بهتره اونو تهیه کنید ، یا اگر به این مراکز دسترسی ندارید میتونید از باطری گوشیهای نوکیا کمک بگیرید به این صورتکه:
    باطری انتخاب کنید که هم اندازه سلول شما باشه ، البته فراموش نکنید که اگر از باطری نوکیا استفاده میکنید باید سلول اونو خارج کنید و باطری انتخابی شما از لحاظ شدت جریان کمتر از باطری اصلی sx1 نباشه و سعی کنید باطری اصلی پیدا کنید حتی اگر باطری هم کار کرده هست بهتر از باطری های فله ایی نویی هست که در بازار ایران فراوانه.

5- برای نصب سلول جدید به مدار باید دقت زیادی کرد. اول اینکه در نصب قطبهای مثبت و مفنی خیلی دقت کنید که اشتبا نصب نکید ( یعنی قطب مثبت سلول را اشتباها به قطب منفی مدار بزنید، باید هم قبها به هم وصل بشن) برای جلوگیری از این اشتباه با یه ماژیک ضد آب مثل ماژیک cd قبل از آزاد کردن پایه های سلول این قطب ها رو روی مدار مشخص کنید که دچار اشتباه نشید و روی بدنه سلول هم این قطبها هک شده.
    بعد از مشخص کردن محل نصب صحیح این قطبهای سلول باید این قطبها به محل مورد نظر هویه بشن که این کار هم میشه گفت خیلی حساسه اما با کمی صبر و دقت میشه به خوبی انجام داد ، خودم برای این کار عجله داشتم و حرارت زیاد هویه را فراموش کردم که چه آسیبی به مدار میزنه که باعث شد این حرارت IC مدار رو بسوزونه و شد یه مدار بی استفاده که من از اون برای شما عکس تهیه کردم
    برای اینکه این بلا به سر شما نیاد باید اول محل لحیم رو در مدار تمیز کنید به این صورت که با یه وسیله تیز و ظریف مثل چاقو کوچک یا سمباده نرم این کارو بکنید و همین کار رو برای خوجی های سلول انجام بدید و درضمن اگر این پایه های سلول بلند هستند باید به اندازه لازمه کوتاه بشن.
    برای لحیم کاری بهتره از روغن لحیم به اندازه کافی استفاده کنید چون زیادی اون به مدار آسیب میزنه و زمان لحیمکاری و حرارت دادن رو به حداقل برسانید تا مدار آسیب نبینه و کار دیگه اینه که: یه مقدار پنبه رو کاملا مرطوب کنید و اونو موقع لحیم کاری بطور محکم بالا و پایین مدار بگیرید تا حرات رو جذب کنه و IC مشکل دار نشه.

6- در آخر هم سلول و مدار رو به صورت اولیه و بادقت در قاب قرار بدن و باز هم تذکر میدم که مراقب اتصال کوتاه باشید که اگه فیوز بسوزه میشه اونو ار مدار حذف کرد ولی اگه خوده مدار صدمه ببینه کار دیگه تمومه...

*** دوستانی که در تهران سکونت دارن یا دسترسی راحت به اونجا دارن میتونن این سلولها رو از خ جمهوری تهیه کنن، متاسفانه من اسم پاساژ و فروشگاه رو فراموش کردم ولی اگر از تقاطع حافظ به سمت سی تیر برید پایین سمت راست شما یه مجتمع برزگ قطعات الکترونیکی هست که وارد این مجتمع شدید طبقه همکف سمت چپ میتونید این فروشگاه رو که نمایندگی باطری سانیو هست رو پیدا کنید.

در آخر هم اگر مطلبی از قلم افتاده یا برای شما دوستان سوال پیش اومده مطرح کنید

موفق باشید

6. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی saeid_nik به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

achachi (20 August 2007), مهدي پاشايي (1 November 2007), epsi1on (21 August 2007), PAYAM (23 August 2007), raminazad (12 October 2007), saeidddm (23 August 2007), sina2502002 (11 October 2007)

زمان پیوستن
    24 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Mazda3
    گوشی موبایل
    Omnia- i900 16 gig

پیش گزیده

با سلام:
    دوست عزيز اين سلولهاي خرابو ميشه با شک دادن سالم کرد؟؟

من که باتريم خرابه تعويض کنم بهتره يا شک بدم؟؟در ضمن قيمت سلول رو اگه ميدونيد بگيد ممنون..

زمان پیوستن
    24 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Mazda3
    گوشی موبایل
    Omnia- i900 16 gig

Exclamation

نقل قول نوشته شده توسط saeid_nik مشاهده گفتگو

*** دوستانی که در تهران سکونت دارن یا دسترسی راحت به اونجا دارن میتونن این سلولها رو از خ جمهوری تهیه کنن، متاسفانه من اسم پاساژ و فروشگاه رو فراموش کردم ولی اگر از تقاطع حافظ به سمت سی تیر برید پایین سمت راست شما یه مجتمع برزگ قطعات الکترونیکی هست که وارد این مجتمع شدید طبقه همکف سمت چپ میتونید این فروشگاه رو که نمایندگی باطری سانیو هست رو پیدا کنید.
    سلام:

اسم اون پاساژ مجتمع امجد هست. در ضمن قيمت يک سلول 1000ميلي رو پرسيدم دو تومن بود.

آقاي saeid_nik سوال منو پاسخ نداديد.الآن من موندم شک بدم بهتره يا تعويض؟؟

زمان پیوستن
    16 Jul 2005
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    زیمنس sx1

پیش گزیده

سلام ببخشید که دیر جواب دادم دوست گرامی
    اسم مجتمع خاطرم نیست، قیمت سلول 1000 میلی که من گرفتم البته توی فروردین ماه 5000 تومان بود.
    دوست عزیز اگه باطری شما مدتیه که خوابیده، یعنی شارژ نشده و استفاده نکردید میتونید یه شک کوچک بدید اما اگه باطری ورم کرده یعنی روی محفظه پلاستیکی برجسته گیی هسیت این کار اثری نداره.
    یه سوال برای من پیش اومده که آیا شما همون مغازه ای که من پیدا کردم سر زدید؟ اون مغازه طبقه همکف بود و درب ورودیش هم سمت راست ویترین بود، چون قیمتی که من گرفتم با قیمتی که شما دارید خیلی متفاوته، به نظر من اگه تعویض کنی بهتره چون با شک مدتی کار شما راه میافته و با تعویض حداقل یه سالی یا بیشتر راحتی و کار میکنه. در آخر بپرسم که اون سلولی که شما دیدید چه مارکی بود؟ آمپر بالاتر هم داشت که به کار شما بیاد؟ خوده فروشنده جنسشو تایید میکنه؟
    منتظرم.....

زمان پیوستن
    24 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Mazda3
    گوشی موبایل
    Omnia- i900 16 gig

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط saeid_nik مشاهده گفتگو
    سلام ببخشید که دیر جواب دادم دوست گرامی
    اسم مجتمع خاطرم نیست، قیمت سلول 1000 میلی که من گرفتم البته توی فروردین ماه 5000 تومان بود.
    دوست عزیز اگه باطری شما مدتیه که خوابیده، یعنی شارژ نشده و استفاده نکردید میتونید یه شک کوچک بدید اما اگه باطری ورم کرده یعنی روی محفظه پلاستیکی برجسته گیی هسیت این کار اثری نداره.
    یه سوال برای من پیش اومده که آیا شما همون مغازه ای که من پیدا کردم سر زدید؟ اون مغازه طبقه همکف بود و درب ورودیش هم سمت راست ویترین بود، چون قیمتی که من گرفتم با قیمتی که شما دارید خیلی متفاوته، به نظر من اگه تعویض کنی بهتره چون با شک مدتی کار شما راه میافته و با تعویض حداقل یه سالی یا بیشتر راحتی و کار میکنه. در آخر بپرسم که اون سلولی که شما دیدید چه مارکی بود؟ آمپر بالاتر هم داشت که به کار شما بیاد؟ خوده فروشنده جنسشو تایید میکنه؟
    منتظرم.....
    سلام خواهش ميکنم دوست عزيز:
    اسم مجتمع که گفتم (امجد) هستش. و باتري هم ورم کرده. نه اونجا که گفتي نرفتم. جلوتر خيلي از مغازه ها دارن فراوون. البته اون موقع که رفتم چون سلول خودم رو باز نکرده بودم و اندازش رو نمي دونستم متاسفانه زياد سوال نکردم اما دوباره مي خوام برم ببينم چه جوريه...خبرت ميکنم

در ضمن يه سوال ديگه اينه که اگه آمپرش رو بالاتر ببريم مشکلي از لحاظ شدت جريان ايجاد نميکنه؟؟

فعلا"

زمان پیوستن
    16 Jul 2005
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    زیمنس sx1

پیش گزیده

با سلام به دوست خوبم
    اول از هر چیز بگم تو باز کردن باطری دقت کن که صدمه ایی به مدار نزنی که تمام زحماتت به هدر میره.
    موقع خرید سلول به معتبر بودن مارک و بروز بودن تاریخ تولید دقت کن که تو کارایی باطری تاثیر زیادی داره. در مورد آمپر سلول اینو بگم که فرض کنیم باطری شما از زمانی که کاملا فوله تا زمانی که نیاز به شارژ پیدا میکنه حدود 30 ساعت کار میکنه و حالا شما بجای سلول 1000 میلی آمپر یه 1150 میلی میزاری که با این کار زمان کارایی حدود 35 ساعت میشه یا اگه یه 2000 میلی بزاری این زمان به دو برابر میرسه یعنی 60 ساعت که برای sx1 عالیه. البته این اعداد و ارقام رو محاسبات میده و ممکنه در عمل مقداری تلرانس داشته باشه. و در کل مشکلی برای کوشی نداره.

12. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی saeid_nik به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

PAYAM (29 August 2007), raminazad (12 October 2007), saeidddm (29 August 2007), sina2502002 (11 October 2007)

زمان پیوستن
    26 Oct 2005
    اتومبيل
    LOGAN / THUNDER
    گوشی موبایل
    SIEMENS SX1,POCKETPC, E52

پیش گزیده

من يه باطري نوكيا كرفتم و همينطور باز كردم و وصلش كردم . گوشي روشن ميشه ولي بالا نمياد و اين پيام رو ميده :PHONE CANNOT START UP PLEASE CONTACT RETAILER . باطري سالم رو ميندازم روش درست بالا مياد مشكل چيه؟ نكنه مثبت منفيش رو برعكس نصب كردم ؟

زمان پیوستن
    16 Jul 2005
    شهر
    کرمانشاه
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    زیمنس sx1

پیش گزیده

سلام
    شما باطری نوکیا رو با باطری داخلی sx1 عوض کردید یا همونو مستقیم به گوشی زدید؟ چون سیستم و طراحی مداری باطری sx1 بطور کامل با نوکیا فرق داره.
    اگه میشه یه مقدار بیشتر توضیح بدید که چه کار کردید..

زمان پیوستن
    26 Oct 2005
    اتومبيل
    LOGAN / THUNDER
    گوشی موبایل
    SIEMENS SX1,POCKETPC, E52

پیش گزیده

سلام
    من مغز باطري نوكيا( 950ميلي آنپر و3.7 ولت) رو در آوردم و قطبهاش رو به قطبهاي مدار باطري sx1 لحيم كردم .
    روشن ميشه ولي پيغام ميده به شرح زير:

start up failed .contact retailer 7

- راستي كسي از بچه ها خودش سيستم عامل sx1 رو عوض كرده ؟ يعني به طوري كه بشه تمز نصب كرد و از اين جور چيزا ؟

زمان پیوستن
    19 Mar 2004
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206 Type3
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

آف‌تاپيك:
    دوست عزيز اين‌همه مطلب و تاپيك در اين همين بخش در مورد پچ كردن SX1 وجود داره كه حداقل توي هيچ فوورم فارسي‌اي نمونه نداره...

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد