تبليغات در پي‌هالز

صفحه 242 از 252 اولاول ... 142192232235236237238239240241242243244245246247248249 ... آخرآخر
نمایش نتایج 3,134 به 3,146 از 3271

نام گفتگو: خواندنيهاي جالب

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده 20 راه جالب براي داشتن تفکر خلاق و زيبا

تا به حال چند بار احساس كرده‌ايد كه مغز شما از كار افتاده است و ديگر قادر به فكر كردن نيستيد؟
    اين به‌دليل آن است كه ما نياز داريم توانائي‌هاي خود را براي فكر كردن افزايش دهيم. مطلب حاضر به نكاتي مي‌پردازد كه ما براي بيشتر وبهتر فكر كردن بايد به كار گيريم و به آن نياز داريم.
    تا به حال چند بار احساس كرده‌ايد كه مغز شما از كار افتاده است و ديگر قادر به فكر كردن نيستيد؟

اين به‌دليل آن است كه ما نياز داريم توانائي‌هاي خود را براي فكر كردن افزايش دهيم. مطلب حاضر به نكاتي مي‌پردازد كه ما براي بيشتر و بهتر فكر كردن بايد به كار گيريم و به آن نياز داريم.

* روز خود را با بهترين‌ها شروع كنيد. محققين نشان داده‌اند كه مقدار كافئين موجود در يك فنجان قهوه مي‌تواند به تمركز حواس كمك كند اما اگر شما مستعد اضطراب هستيد بهتر است فراموشش كنيد. .

* خاطرات جديد را به خاطرات قبلي بچسبانيد.حافظه خود را چون دار بستي در نظر بگيريد و اطلاعات جديد را روي آن تثبيت كنيد. هميشه اطلاعات جديد را به چيزي پيوند دهيد و هرگز آن را تنها رها نكنيد.

* تا مي‌توانيد تمرين كنيد. يادگيري و تمرين مداوم ، ذهن را تغيير مي‌دهد.مطالعاتي كه روي عده‌اي داوطلب 70 ساله انجام شده نشان مي‌دهد كه آموزش‌هاي منظم و طبق برنامه زمان‌بندي شده باعث تغيير ساختار ذهني فرد مي‌شود به نحوي كه فعاليت ذهني اين افراد نسبت به زماني كه 7 سال جوان‌تر بوده‌اند بيشتر است. فرد مسني كه خوب تمرين مي‌كند سريع‌تر از جواني است كه اصلا تمرين نمي‌كند.

* به ايده‌هاي خود شانس شكوفا شدن بدهيد. بسياري از ما با توجه به توانائي‌هاي مان امكان ارزيابي حقايق و تصميم‌گيري سريع داريم. خلاقيت نياز به آرامش و سكون دارد و اين كه به ايده‌هاي به ظاهر نا معقول و بي‌معني خود فرصت دهيم.

* شغلي كه باعث رشد شود و همراهي كه باهوش باشد انتخاب کنيد. مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد صاحبان مشاغلي كه نياز به كارگيري ذهن دارد نسبت به ساير افراد از قدرت تفكر بيشتري برخوردارند. همچنين دستي با فردي با هوش ممكن است در شما انگيزه ايجاد كند و باعث رشد و بالندگي شما شود.

خلاقيت نياز به آرامش و سكون دارد و اين كه به ايده‌هاي به ظاهر نا معقول و بي‌معني خود فرصت دهيم.

* توجه كنيد. آيا تا به حال براي شما پيش آمده كه نام كسي را تا مدتي پس از آن كه او را ملاقات كرديد به خاطر نياوريد؟علت اين امر ضعف حافظه نيست بلكه نداشتن تمركز است. با بالا رفتن سن بايد اطلاعات را آگاهانه به حافظه بسپاريم و حفظ كنيم.

* ورزش باعث تقويت قواي فكري مي‌شود. تحقيقات گوناگون اكنون از اين فرضيه كه ورزش و تمرينات بدني اثرات سود‌مندي روي عملكرد تحصيلي دارد حمايت مي‌كند.تصور مي‌شود كه در هنگام ورزش اكسيژن و مواد غذايي بيشتري در دسترس سلول‌هاي مغز قرار مي‌گيرد. به علاوه باعث افزايش فاكتور‌هائي مي‌شود كه عامل رشد سلول‌هاي مغزي‌اند. ورزش فوايد گوناگوني دارد و انجام آن به‌صورت مرتب و روزانه توصيه مي‌شود.

* تازه جوئي رمز موفقيت. مقايسه افراد خلاقي كه متوقف مي‌شوند با آنهايي كه به خلاقيت ادامه مي‌دهند نشان مي‌دهد كه افراد دسته دوم پيوسته به دنبال دانشي جديد هستند.

* شناخت عوامل بازدارنده.

چنانچه در معرض عوامل مختلفي قرار گيريم كه رشته افكار ما را پاره كنند تمركز كردن مشكل خواهد بود. چنانچه كاري نياز به دقت و تمركز زياد دارد مثلا تهيه يك گزارش بايد دو شاخه سيم تلفن را از پريز كشيد و يا نوشته‌اي روي در قرار داد تا كسي در آن هنگام وارد اطاق نشود.

* فراموش نكنيد كه هميشه به دنبال كارهاي مورد علاقه‌تان باشيد. اخيرا روان‌شناسي هلندي مطالعاتي روي تفاوت‌هاي بين قهرمان شطرنج و استاد شطرنج انجام داد.او افرادي از هر دسته را تحت آزمايشاتي چون تست هوش، حافظه وتعيين ميزان قوه استدلال براي حركت مهره‌ها قرار داد و هيچ تفاوتي بين افراد دو گروه پيدا نكرد.تنها تفاوت اين بود كه قهرمان شطرنج علاقه بيشتري به بازي شطرنج داشت. آنها اشتياق و تعهد بيشتري نشان مي‌دهند و كليد خلاقيت آنها هم همين است.

* ايده‌هاي جديد رابا يكديگر تلفيق كنيد. با هيچ مطلبي سرسري بر خورد نكرده و آن را با بي‌تفاوتي نخوانيد. حاشيه نويسي ، فكر كردن، شكل دادن و تلفيق مطالب با يكديگر حتي اگر مطلبي كه مي‌خوانيد به‌نظرتان به درد نخور و بي‌فايده باشد به شما كمك مي‌كند تا آن را به نحوي بفهميد كه در نهايت بتوانيد خلاقانه عمل كنيد.

* روش‌هاي سريع ياد گرفتن را بيا موزيد. يكي از مهم‌ترين مهارت‌هاي قرن بيست و يكم توانا ئي يادگيري سريع است. پس آن را پرورش دهيد. ياد بگيريد كه به سرعت به ايده‌هاي خود شكل دهيد. شيوه عملكرد مغز خود را پيدا كنيد تا بتوانيد آن را بهتر به كار گيريد.

* هميشه برنامه‌هاي بلند مدت داشته باشيد حتي اگر آن را هر روز تغيير دهيد. نفس برنامه‌ريزي براي زندگي خود به تنهايي با ارزش است و تغيير دادن آن به ما كمك مي‌كند كه چيز‌هاي جديدي ياد بگيريم.

* اشتباه كنيد. ممكن است در اولين تلاش خود مرتكب اشتباهات زيادي شويد اما كارتان را پيش برده و تمام كنيد.اشتباهات خود را يادداشت كرده وسپس دوباره به كار بپردازيد و اين بار از تكرار اشتباهات جلوگيري كنيد.

ترديدهاي ما خائن‌اند و با ترس از تلاش ما را از موفقيت دور مي‌كنند.
    * عواملي كه در ضمن كار باعث افزايش مهارت‌هاي تان شده‌اند را يادداشت كرده و گاهي به آن ها مراجعه كنيد تا برايتان به عادت تبديل شوند.

* به مسائل از زواياي مختلف نگاه كنيد. چنانچه مي‌خواهيد مسئله‌اي را حل كنيد راه‌هاي مختلفي را امتحان كنيد و اگر راه اول را به هر دليلي مناسب تشخيص نداده‌ايد، راه دوم را امتحان كنيد.

* آرامش خود را حفظ كنيد. خويشتن داري به شما كمك مي‌كند تا منصف و بي‌طرف باقي بمانيد و بهتر فكر كنيد.

چنانچه به بحث و مجادله بپردازيد و خونسردي خود را از دست دهيد توانائي خودرا براي منطقي و عاقلانه فكر كردن از دست خواهيد داد.

* در جست‌وجوي حقيقت باشيد. هر كسي كه خوب فكر كند قبل از هرقضاوتي در جست‌وجوي حقيقت است.

* چنانچه در موردي شك داريد حتما سؤال كنيد. هرگز از سؤال كردن نهراسيد.

* هميشه به خاطر بسپاريد كه بيشتر حقايق نسبي‌اند و بين حقيقت و عقيده تفاوت وجود دارد. كلمات را با احتياط و دقت به كار بريد و هيچ‌گاه خود را گول نزنيد.

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده آدمهاي بزرگ ، آدمهاي متوسط ، آدمهاي کوچک

آدم هاي بزرگ در باره ايده ها سخن مي گويند

آدم هاي متوسط در باره چيزها سخن مي گويند

آدم هاي کوچک پشت سر ديگران سخن مي گويند

.................................................

آدم هاي بزرگ درد ديگران را دارند

آدم هاي متوسط درد خودشان را دارند

آدم هاي کوچک بي دردند

آدم هاي بزرگ عظمت ديگران را مي بينند

آدم هاي متوسط به دنبال عظمت خود هستند

آدم هاي کوچک عظمت خود را در تحقير ديگران مي بينند

آدم هاي بزرگ به دنبال کسب حکمت هستند

آدم هاي متوسط به دنبال کسب دانش هستند

آدم هاي کوچک به دنبال کسب سواد هستند

آدم هاي بزرگ به دنبال طرح پرسش هاي بي پاسخ هستند

آدم هاي متوسط پرسش هائي مي پرسند که پاسخ دارد

آدم هاي کوچک مي پندارند پاسخ همه پرسش ها را مي دانند

..................................................

آدم هاي بزرگ به دنبال خلق مسئله هستند

آدم هاي متوسط به دنبال حل مسئله هستند

آدم هاي کوچک اصلا مسئله ندارند

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده آدم ها از ديدگاه شريعتي

دکتر علي شريعتي انسانها را به چهار دسته تقسيم کرده است:

1ـ آناني که وقتي هستند، هستند و وقتي که نيستند هم نيستند.

عمده آدمها حضورشان مبتني به فيزيک است. تنها با لمس ابعاد جسماني آنهاست که قابل فهم ميشوند. بنابراين اينان تنها هويت جسمي دارند.

2ـ آناني که وقتي هستند، نيستند و وقتي که نيستند هم نيستند.

مردگاني متحرک در جهان. خود فروختگاني که هويتشان را به ازاي چيزي فاني واگذاشتهاند. بيشخصيتاند و بياعتبار. هرگز به چشم نميآيند. مرده و زندهشان يکي است.

3ـ آناني که وقتي هستند، هستند و وقتي که نيستند هم هستند.

آدمهاي معتبر و با شخصيت. کساني که در بودنشان سرشار از حضورند و در نبودنشان هم تاثيرشان را ميگذارند. کساني که همواره به خاطر ما ميمانند. دوستشان داريم و برايشان ارزش و احترام قائليم.

4ـ آناني که وقتي هستند، نيستند و وقتي که نيستند هستند.

شگفتانگيزترين آدمها.

در زمان بودشان چنان قدرتمند و با شکوهاند که ما نميتوانيم حضورشان را دريابيم. اما وقتي که از پيش ما ميروند نرم نرم آهسته آهسته درک ميکنيم، باز ميشناسيم، مي فهميم که آنان چه بودند. چه ميگفتند و چه ميخواستند. ما هميشه عاشق اين آدمها هستيم. هزار حرف داريم برايشان. اما وقتي در برابرشان قرار ميگيريم قفل بر زبانمان ميزنند. اختيار از ما سلب ميشود. سکوت ميکنيم و غرقه در حضور آنان مست ميشويم و درست در زماني که ميروند يادمان ميآيد که چه حرفها داشتيم و نگفتيم. شايد تعداد اينها در زندگي هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

شما در کدام گروه هستيد؟

4. کاربر زیر از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

ernest1 (31 August 2011)

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده آموزه هاي کوروش کبير

دستاني که کمک مي کنند پاکتر از دستهايي هستند که رو به آسمان دعا مي کنند.

خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها -يا به قدرت بيکرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي کن

اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه کنيد به دوستان خود محبت کنيد.

آنچه جذاب است سهولت نيست، دشواري هم نيست، بلکه دشواري رسيدن به سهولت است .

وقتي توبيخ را با تمجيد پايان مي دهيد، افراد درباره رفتار و عملکرد خود فکر مي کنند، نه رفتار و عملکرد شما

سخت کوشي هرگز کسي را نکشته است، نگراني از آن است که انسان را از بين مي برد .

اگر همان کاري را انجام دهيد که هميشه انجام مي داديد، همان نتيجه اي را مي گيريد که هميشه مي گرفتيد .

افراد موفق کارهاي متفاوت انجام نمي دهند، بلکه کارها را بگونه اي متفاوت انجام مي دهند. کوروش بزرگ

پيش از آنکه پاسخي بدهي با يک نفر مشورت کن ولي پيش از آنکه تصميم بگيري با چند نفر. کوروش بزرگ

کار بزرگ وجود ندارد، به شرطي که آن را به کارهاي کوچکتر تقسيم کنيم .

کارتان را آغاز کنيد، توانايي انجامش بدنبال مي آيد .

انسان همان مي شود که اغلب به آن فکر مي کند .

همواره بياد داشته باشيد آخرين کليد باقيمانده، شايد بازگشاينده قفل در باشد.

تنها راهي که به شکست مي انجامد، تلاش نکردن است .

دشوارترين قدم، همان قدم اول است .

عمر شما از زماني شروع مي شود که اختيار سرنوشت خويش را در دست مي گيريد .

آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد .

وقتي زندگي چيز زيادي به شما نمي دهد، بخاطر اين است که شما چيز زيادي از آن نخواسته ايد .

من ياور يقين و عدالتم من زندگي ها خواهم ساخت، من خوشي هاي بسيار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمين خواهم کرد، زيرا شادماني او شادماني من است.

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده

خاطره اي جالب به زبان دکترشريعتي

دکتر شريعتي در قسمتي از خاطرات خود مينويسد: کلاس پنجم بودم که در کلاس ما فردي بود که

من از او متنفر بودم به سه دليل اول آنکه کچل بود دوم آنکه سيگار مي کشيد و از همه بدتر آنکه در

آن سن و سال زن داشت. سالها بعد به طور اتفاقي او را در خيابان ديدم در حالي که کچل بودم

سيگار مي کشيدم و زن داشتم..!

در چند کلمه

خوشبختي ما در سه جمله است:

تجربه از ديروز، استفاده از امروز، اميد به فردا

ولي ما با سه جمله ديگر زندگي مان را تباه مي کنيم:

حسرت ديروز، اتلاف امروز، ترس از فردا

اگــر روزي ...

اگــر روزي دشمن پيدا كردي، بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي!

اگــر روزي تهديدت كردند، بدان در برابرت ناتوانند!

اگــر روزي خيانت ديدي، بدان قيمتت بالاست!

اگــر روزي تركت كردند، بدان با تو بودن لياقت مي خواهد !

سخن گاندي

ماهاتما گاندي ميگويد:
    هفت چيز انسان را از پاي در مي آورد و هلاک ميسازد:
    1- سياست بدون شرف
    2- لذت بدون وجدان
    3- پول بدون کار
    4- شناخت بدون ارزشها
    5- تجارت بدون اخلاق
    6- دانش بدون انسانيت
    7- عبادت بدون فداکاري

فکـــر

براي بلند شدن بايد خم شد. گاهي مشکلات تو را خم مي کنند و بدان آغاز ايستادن است.
    باد مي وزد مي توانيد در مقابلش ديوار بسازي يا اسياب بادي. تصميم با توست.
    خدايا به من کمک کن که وقتي ميخواهم درباره ي راه رفتن کسي قضاوت کنم با کفشهاي او راه بروم.
    تاريکترين ساعت شب درست ساعت قبل از طلوع خورشيد است.... پس هميشه اميدوار باش.

7. کاربر زیر از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Sayeye Khorshid (28 August 2011)

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده راز موفقيت از زبان سقراط

مرد جواني از سقراط پرسيد راز موفقيت چيست؟

سقراط به او گفت: "فردا به كنار نهر آب بيا تا ‌راز موفقيت را به تو بگويم."

صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به كنار رود رفت.سقراط از او خواست كه دنبالش به راه بيفتد.

جوان با او به راه افتاد. به لبه رود رسيدند و ‌به آب زدند و آنقدر پيش رفتند تا آب به

زير چانه آنها رسيد. ‌ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زير آب فرو برد.

جوان نوميدانه تلاش كرد خود را رها كند، امّا سقراط آنقدر قوي بود كه او را نگه دارد.

مرد جوان آنقدر زيرآب ماند كه رنگش به كبودي گراييد و بالاخره توانست خود را

خلاصي بخشد. ‌ همين كه به روي آب آمد، اولين كاري كه كرد آن بود كه

نفسي بس عميق كشيد و هوا را بهاعماق ريه‌اش فرو فرستاد.

سقراط از او پرسيد "زيرآب چه چيز را بيش از همه مشتاق بودي؟" گفت، "هوا."

سقراط گفت: "هر زمان كه به همين ميزان كه اشتياق هوا را داشتي موفقيت را

مشتاق بودي، تلاش خواهي كرد كه آن را به دست بياوري؛

موفقيت راز ديگري ندارد."

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده يه دوست

يه دوست خوب بهت اعتماد داره ؛ تو هم مي توني بهش اعتماد کني!

يه دوست خوب با بدبيني هاش تو رو نااميد نمي کنه و هميشه و در همه حال براي رسيدن به آرزوهات تو رو دلگرم و تشويق مي کنه !

يه دوست خوب هميشه ازت تعريف نمي کنه ، گاهي ايرادهاتو بهت مي گه تا بتوني اونها رو بفهمي و رفع کني!

يه دوست خوب به خاطر خودش دل تو رو نمي شکنه و خوردت نمي کنه !

يه دوست خوب راز داره ! رازهاي تو رو به ديگران نمي گه و پشت سرت حرف نمي زنه !

يه دوست خوب هميشه منتظر نيست که تو پيش قدم بشي ! يکي تو يکي من ! نه هميشه تو !

يه دوست خوب در شادي و غم با تو هست .

يه دوست خوب کمکت مي کنه که غصه هاتو فراموش کني!

يه دوست خوب سعي مي کنه تو رو بيشتر بشناسه تا بتونه بهتر درکت کنه !

يه دوست خوب مدام نمي گه : درکت نمي کنم ! اگه دونفر نتونن همديگه رو درک کنن پس دوستي بينشون به خاطر چيه؟

يه دوست خوب کمکت مي کنه که به خدا نزديکتر بشي و اميدوارتر زندگي کني!

يه دوست خوب هميشه هواتو داره و تا جايي که بتونه بهت کمک مي کنه !

يه دوست خوب نمي تونه ناراحتي تو رو ببينه ! وقتي ناراحتي اونم ناراحت ميشه ! و باشادي تو اونم شاده !

يه دوست خوب يعني تو ، يعني من ! به شرطي که بتونيم به خاطر همديگه
    خودخواهيمون رو کمتر کنيم !

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده خدا را شکر...

خدا را شکر که ماليات مي پردازم اين يعني شغل و در آمدي دارم و بيکار نيستم...

خدا را شکر که لباسهايم کمي برايم تنگ شده اند. اين يعني غذاي کافي براي خوردن دارم.

خدا را شکر که در پايان روز از خستگي از پا مي افتم.اين يعني توان سخت کار کردن را دارم.

خدا را شکر که بايد حياط را بشويم و پنجره ها را تميز کنم.اين يعني من خانه اي دارم.

خدا را شکر که سرو صداي همسايه ها را مي شنوم. اين يعني من توانائي شنيدن دارم.

خدا را شکر که اين همه شستني و اتو کردني دارم. اين يعني من لباس براي پوشيدن دارم.

خدا را شکر که هر روز صبح بايد با زنگ ساعت بيدار شوم. اين يعني من هنوز زنده ام.

خدا را شکر که گاهي اوقات بيمار مي شوم. اين يعني بياد آورم که اغلب اوقات سالم هستم.

خدا را شکر که خريد هداياي سال نو جيبم را خالي مي کند. اين يعني عزيزاني دارم که مي توانم برايشان هديه بخرم.

11. کاربر زیر از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده سخنان اميرالمونين

بدترين دوست،‌ کسي است که براي او به رنج و زحمت افتي.

نابود شد ، كسي كه ارزش خود را ندانست.

هم نشين بي خرد مباش، كه كار زشت خود را زيبا جلوه داده، دوست دارد تو همانند او باشي.

كار اندكي كه ادامه يابد، از كار بسياري كه از آن به ستوه آيي اميدوار كننده تر است.

هنگامي كه توانايي فزوني يابد، شهوت كاستي گيرد.

اي فرزند آدم ! خودت وصي مال خويش باش، امروز به گونه اي عمل كن كه دوست داري پس از مرگت عمل كنند.

تندخويي بي مورد نوعي ديوانگي است، زيرا كه تندخو پشيمان مي شود، و اگر پشيمان نشد، پس ديوانگي او پايدار است.

هر گاه تهيدست شديد با صدقه دادن، با خدا تجارت كنيد.

وفاداري با خيانت كاران نزد خدا نوعي خيانت، و خيانت به خيانت كاران نزد خدا وفاداري است.

اي فرزند آدم ! اندوه روز نيامده را بر امروزت ميفزا، زيرا اگر روز نرسيده، از عمر تو باشد خدا روزي تو را خواهد رساند.

هر گاه مستحبات به واجبات زيان رساند آن را ترك كنيد.

جاهلان شما پر تلاش، و آگاهان شما تن پرور و كوتاهي ورزند !

هر گاه خدا بخواهد بنده اي را خوار كند، دانش را از او دور سازد.

مردم فرزندان دنيا هستند و هيچ كس را بر دوستي مادرش نمي توان سرزنش كرد.

از نافرماني خدا در خلوت ها بپرهيزيد، زيرا همان كه گواه است، داوري كند.

بي نيازي از عذرخواهي، گرامي تر از عذر راستين است.

براي هر كسي در مال او دو شريك است: وارث، و حوادث.

برترين بي نيازي و دارايي، نااميدي است از آنچه در دست مردم است.

ستودن بيش از آن چه كه سزاوار است نوعي چاپلوسي، و كمتر از آن،‌ درماندگي يا حسادت است.

سخت ترين گناه آنكه گناهكاران را كوچك بشمارد.

از حرام دنيا چشم پوش، تا خدا زشتي هاي آن ر ا به تو نماياند، و غافل مباش كه لحظه اي از تو غفلت نشود.

سخن بگوييد تا شناخته شويد، زيرا كه انسان در زير زبان خود پنهان است.

بسا سخن كه از حملة مسلحانه كارگر تر است.

خدا از مردم نادان عهد نگرفت كه بياموزند، تا آنكه از دانايان عهد گرفت كه آموزش دهند.

سخت ترين گناهان، گناهي است كه گناهكار آن را سبك شمارد.

دو گرسنه هرگز سير نشوند: جويندة علم و جويندة مال.

چيز اندك كه با اشتياق تداوم يابد، بهتر از فراواني است كه رنج آور باشد.

خدا عقل را به انساني نداد جز آن كه روزي او را با كمك عقل نجات بخشيد.

هر كس با حق در افتاد نابود شد.

قلب، كتاب چشم است. (آنچه چشم بنگرد در قلب نشيند.)

تقوا در رأس همة ارزش هاي اخلاقي است.

با آن كس كه تو را سخن آموخت به درشتي سخن مگو، و با كسي كه راه نيكو سخن گفتن به تو آموخت، لاف بلاغت مزن.

در تربيت خويش تو را بس كه از آنچه بر ديگران نمي پسندي دوري كني.

13. کاربر زیر از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده سخنان حسين محي الدين الهي قمشه اي

شما رهبر ارکستر سمفونيک افكار و احساسات خويشيد. نبايد گامهاي خود را با صداي طبل و شيپور ديگران هماهنگ كنيد. گوش به نواي درون خود بسپاريد. نواهايي كه از درونتان بر ميخيزد را هدايت كنيد.

ما موجودات خاكي نيستيم كه به بهشت مي رويم. ما موجودات بهشتي هستيم كه از خاك سر بر آورده ايم.

تنها مانع موجود بر سر شادماني و نشاط، اعتقاد شما به وجود مانع بر اين راه است. به همين دليل راه را اشتباه مي رويد و گرفتار مشكل مي شويد.

وقتي يک دانه ي گياه ميکاري، هزاران هزار دانه ميشود، همه اش براي تو.وقتي يک گل به کسي ميدهي، هزاران هزار گل از ديگران ميگيري؟ مي داني عزيز ، تو روي گنج داري زندگي ميکني و اميدوارم اين را بداني.

سليمان باش و دستور بده. به خشمت بگو : برو اونطرف وايسا. برو و بر سر تكبرم خالي شو. به قهرت بگو: شما بفرماييد و بين من و جناب دروغ قهر برقرار كنيد. به ديو درونت قاطعانه بگو: نـــــــــه ، من غلام ِ تو نيستم. تو غلام مني. مانند سليمان مُـلك وجودت را فرمانروايي كن.

خيلي خوب است كه انسان زيباييهاوخوبيهاراستايش كندوخوبيهاي مردم رابيان كند آنوقت اگراين ستايش براي خودحق باشد برمي گردد به حق ولي اگراين ستايش رابراي اين كردكه به يك چيز دني وحقيري برسد آنوقت اين ستايش مانع ميشود بين انسان وحق ونشانه دلبستگي به اين دنيا است.

مشکل فرصتيست تا چيزي مسي در وجودت را به طلاي ناب تبديل کني .

کسي که بينايي را خلق کرده است، يقينا بيناست . يک کور نمي تواند بينايي را خلق کند. پس او تو را مي بيند. از او کمک بخواه

انسانها معمولا ما را تشويق مي کنند که به بهاي از دست دادن کنجکاوي، احتياط را بر گزينيم و به قيمت از دست دادن ماجراجويي ، به امنيت متوسل شويم، از مجهولات بپرهيزيم و پا به وادي ناشناخته ها نگذاريم. ولي به اين حقيقت توجه کنيم که زندگي که در آن لذت کشف کردن نباشد، حتما طعمي امتحان شده دارد و تکراريست...برويد و عالمهاي ناشناخته را در وادي علم، هنر و موسيقي کشف کنيد و لذت ببريد .

هيچ دعائي بالاترازاين نيست که خدا ما را از خودش دور نکندوهيچ دردي هم بالاترازدردهجران نيست .

اگر مي گويند ذکر کنيد ، منظور اين نيست که يک تسبيح دستمون بگيريم و بگوييم: يا الله ، يا رحمان ، يا رحيم و ... ،اسم ببريم! اينها ذکر نيست. ذکر اينست که او در کل زندگي ما حضور داشته باشه. اگر يک اسم خدا جميل است، پس بايد در معماريمان باشد، توي رفتارهايمان باشد، تو لباسمون باشد تو ظاهر و باطنمون بايد باشد، تو صحبت کردنمون بايد باشد. کو جميل!؟ که تو مي گويي من ذاکرم! هر کس ذاکر نباشد به اسماء الله زندگيش سخت مي شود، معيشتش تنگ مي شود .

در زندگي مهم اين نيست که به ايده آل زندگي تان برسيد بلکه مهم اين است که در مسير رسيدن به ايده آل زندگي تان حرکت کنيد .

احوال پرسي هاي ما بصورت تعارف درآمده و سريع تمام مي شود ولي وقتي مي گوييم حال تو چطوره؟ يعني واقعاً دلم مي خواهد بدانم و مي خواهم بيايم در زندگي تو و بدانم چه نيازي داري؟ ما اگر واقعا حال هم را بپرسيم خيلي ازمشكلات حل مي شود.

آدم فقط وقتي گول مي خورد كه صاف نيست وگرنه نمي شودكه انسان فرق دروغ با راست رانفهمد چون دروغ خيلي طعم و بو و مزه اش با راست فرق مي كند
    بوي كبر و بوي حرص و بوي آز درسخن گفتن بيايد چون پياز ،آنچان كه اگر شامه ظاهري ماسالم باشد بوي پياز را مي توانيم تشخيص دهيم
    اگرشامه باطني ما هم سالم باشدمي توانيم تشخيص دهيم و مي توانيم اطلاعات رابگيريم .

15. کاربر زیر از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

master (14 September 2011)

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده جملاتي زيبا از وينستون چرچيل ( نخست وزير بريتانيايي )

ميانجي مانند کسي است که به تمساح غذا مي دهد و اميدوار است که آخرين کسي باشد که طعمه او مي‌شود.

من آدم خوشبيني هستم؛ فكر نمي كنم اگر جز اين باشم، حال و روز ام بهتر از اين باشد.

درستكاري اهميت دارد، ولي روراستي نيز مهم است.

بهاي هيچ چيز گزاف تر از انتقامجويي نيست.

تجربه هميشه به سود انسان نيست، زيرا، هيچ رويدادي دوبار به يك شكل رخ نمي‌دهد.

ما از جهانيان، هيچ نمي خواهيم، جز احترام.

بدون انگيزه و شوق، همه ي خوبيهاي ديگر، مفهوم خود را از دست خواهند داد.

شهامت چيزي است كه باعث مي شود انسان بايستد و سخن بگويد. البته اين هم كه انسان بنشيند و گوش دهد، شهامت است.

مهمترين كار ما اين نيست كه ببينيم در دور دستهاي مبهم و ناپيدا چه چيزهايي وجود دارد. كار ما اين است كه به آنچه آشكارا در پيش رو داريم، بپردازيم.

بدون ترديد، افراد بشر حاضر نيستند كه همگي بطور يكسان و برابر از گرسنگي بميرند و بي گمان براي آخرين تكه ناني كه مي ماند و بايد تقسيم شود، درگيري شديدي به وجود خواهد آمد.

من شخصأ دوست دارم بياموزم، اگرچه هميشه نفرت دارم از اين كه به من بياموزند.

قرنهاي تاريك باز خواهد گشت، روزگار حجر بر بالهاي درخشان دانش باز خواهد گشت، چه بسا امروز بركت هاي بي شمار به بشر ارزاني داشته تا يك روز مايه ي نابودي وي شود، آگاه باش! فرصت از دست نرود.

حقيقت، انكارناپذير است. بدخواهي ممكن است به آن حمله كند. ممكن است ناداني آن را به مسخره بگيرد، اما سرانجام حقيقت پايدار خواهد بود.

موفقيت، توانايي رفتن از شكستي به شكست ديگر بدون از دست دادن شور و حرارت است.

از مخالفت نهراسيد؛ بادبادك تنها زماني مي تواند بالا رود كه با باد مخالف مواجه شود.

ماجراجو و خطرناك باشيد، با روزگار به مقابله برخيزيد و ترس به خود راه ندهيد؛ زيرا هر چه پيش آيد خوش آيد.

شجاعت را به حق در صدر صفات برجسته انسان دانسته اند... زيرا اين صفت تكيه گاه صفت هاي ديگر است.

كافي نيست حداكثر تلاش خود را بكنيم و در بهترين حد خود ظاهر شويم، گاهي لازم است كاري را در حد كفايت انجام دهيم.

اشخاص هميشه گناه را به گردن شرايط و بي نظمي مي اندازند؛ من به شرايط و بي نظمي باور ندارم. مردان كامياب، شرايط و نظم را جستجو مي كنند و آن را مي آفرينند.

امپراتورهاي آينده، امپراتورهاي فكر و انديشه اند.

سياستمدار كسي است كه حوادث فردا و يك ماه و يكسال بعد را پيش بيني كند و سپس بتواند دلايلي بياورد كه چرا اتفاق نيفتاد.

تا هنگامي كه پايانهاي بزرگ در جهان وجود دارد، مي دانيم كه روح و معني هستيم نه جسم و جانور.

آدم بدبين، سختي را در هر فرصتي مي بيند، آدم خوش بين فرصت را در هر سختي.

با خوردن حرف هرگز سوء هاضمه نمي گيريد.

آيين دموكراسي بدترين شكل حكومت است. با وجود اين از تمام آيين هايي كه تاكنون آزمايش شده بهتر است.

بزرگترين درس زندگي اين است كه گاهي احمقها هم درست مي گويند.

رو به پيشرفت، يعني دگرگوني، رو به تكامل، يعني دگرگوني هاي بسيار.

عيب جامعه اين است كه همه مي خواهند آدم مهمي باشند و هيچ كس نمي خواهد فرد مفيدي باشد.

بدون پول، آرامش به دشواري به دست خواهد آمد.

سرسخت و سمج و پايدار باشيد و هرگز تسليم نشويد.

من شخصاً هميشه آماده ي چيز ياد گرفتن هستم، هر چند هميشه هم دوست ندارم به من چيزي ياد بدهند.

همه از مردن در راه باورشان سخن مي گويند، اما هيچ كس از كشته شدن در راه باورش دم نمي زند.

17. کاربر زیر از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

master (14 September 2011)

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده اختلال خواب باورنکردني يک مرد چيني

شرايط باور نکردني يک مرد چيني 74 ساله که براي 6 ماه از سال بيدار و براي شش ماه از سال در خواب است پزشکان را متعجب و متحير کرده است .

به گزارش ايران ناز، خانواده “لي ژيمينگ” ( Zhiming ) مجبورند در تمامي دوراني که اين پيرمرد 74 ساله در خواب است از وي نگهداري کنند.
    آنها مي گويند مجبورند هنگامي که وي خواب است او را بنشانند و به وي سوپ گرم بخورانند. آنها همچنين مجبور به استفاده از پوشک براي وي هستند.

عروس اين بيمار عجيب و غريب مي گويد: زماني که وي خواب است، گويي در کما فرو رفته.
    وي افزود: اصلا نمي توانيم اين بيمار را از خواب بيدار کنيم، اگر قاشق سوپ را در دهان وي قرار دهيم ، بصورت خودکار محتواي آن را مي بلعد، اما واکنش ديگري از خود نشان نمي دهد.

به گفته عروس اين مرد، زماني که اين بيمار 74 ساله بيدار مي شود شش ماه نمي خوابد و مجبور مي شود براي سرگرم کرد خود به پرسه زدن شبانه در خيابانها و تماشاي تلويزيون پناه ببرد.

19. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

master (14 September 2011), msp_ok (31 August 2011)

زمان پیوستن
    02 May 2011
    شهر
    طهــــــــــــران
    اتومبيل
    M3SNRT2010&206TU5-7.4.4
    گوشی موبایل
    SAMSUNG GALAXY SII i9100

پیش گزیده مردي ايراني که اگر تميز شود مريض مي‌شود

مردي كه در دهستان دژگاه دربخش دهرم شهرستان فراشبند روزگار مي گذراند و به حاج عمو معروف است ، از حمام گريزان است و مي گويد كه اگرتميز شود، مريض مي شود.

عمو حاجي كه چهره اي همانند انسان هاي غارنشين دارد و كهنسال به نظر مي رسد كه حتي مردم عادي سن او را نزديك به يك قرن مي دانند، رنگ خاكستر گرفته و قشري ضخيم از چرك بر اندام او سنگيني مي كند.

چند سال پيش جوانان محل تصميم گرفتنند عمو حاجي را به رودخانه ببرند تا آبي به بدن اين مرد برسد ، به همين منظور هنگامي كه عموحاجي در خواب بود او را در عقب يك وانت گذاشتند تا او را در رودخانه حمام كنند اما وقتي به رودخانه رسيدند ، ديدند عمو حاجي در عقب وانت نيست زيرا او پيش از رسيدن ، خود را به بيرون از وانت انداخته بود تا مبادا بدنش با آب آشتي كند وعمو حاجي همان جا گفته بود اگر تميز شوم ، مريض مي شوم.

به گزارش ايران ناز عموحاجي از خوردن هر نوع خوراكي تازه و نوشيدن آب بهداشتي پرهيز مي كند به گونه اي كه اگر به زورهم به او آب گوارا بنوشانند ، عكس العمل منفي نشان مي دهد و به شدت ابراز ناراحتي مي كند. لذيذترين غذاها به قول خودش ، حيوانات مرده و گنديده است و فرقي ندارد كه اين حيوان حلال و يا حرام گوشت باشد.

اين سالخورده كه گفته مي شود به دليل مشكل عاطفي كه در ايام جواني براي او رخ داده از مردم و اجتماع گريزان و گوشه عزلت و انزوا برگزيده ساليان سال است كه در زير مكاني مسقف ماوا ندارد و در گرما و سرما درهواي آزاد به سر مي برد.

برخي از جوانان و نوجوانان دژگاه براي عمو حاجي مرغ ، گربه، روباه ، خارپشت و حتي مار مرده مي‌برند او اين حيوانات را در گودالي در اطراف خود دفن مي كند و پس از چند روز با آتشي كه در اين گودال مي افروزد ، آن را نيم پز مي كند و با ولع خاصي مي خورد.

عمو حاجي پس از آن با خوردن آب گنديده كه در يك حلب زنگ زده و حشرات مختلف در داخل آن شناور هستند، وعده غذايي را به پايان مي برد. ليوان او يك حلب 5 /4 كيلويي روغن است و او با استفاده از اين حلب روزانه نزديك به پنج ليتر آب مي نوشد.

لباس پوشيدن اين مرد در هستان دژگاه كه داراي گرماي نزديك به 50 درجه سانتي گراد است. شگفتي آور است زيرا او تمام لباس هايي را كه مردم اين منطقه برايش مي آورند ، پس از بريدن آستين ها ي پيراهن و پاچه هاي شلوار با دندان ، آنها را برتن مي كند.

لوازم زندگي او شامل يك چماق است كه پيشتر پلوس وانت بوده است و وزن آن 17 كيلوگرم است ، استكان چايخوري اين مرد عجيب يك كلاه ايمني اسقاطي است و چند حلب كهنه روغن نباتي است كه بچه هاي اين دهستان با آفتابه در اين حلب ها براي او آب مي ريزند.

عمو حاجي يك پيپ استثنايي هم دارد كه از يك زانوي سه اينچي آب تشكيل شده كه او سرگين ( فضولات)حيوانات را در آن مي ريزد و آتش مي زند و به آن پك مي زند و با هر مرتبه پك ، دود پر حجمي از دهانش خارج مي شود. افزون بر اين كه شست و شوي بدن، ظرف آب و بهداشت براي او معنا ندارد ، خود را با سوزاندن موهاي زايد بدن اصلاح مي كند.

محل زندگي اين مرد رويگردان از بهداشت و مردم ، محل تجمع سگ ، گاو و چهارپايان محل است .
    به نظر مي رسد تا كنون كارشناسان بهداشت با عموحاجي مواجه نشده اند . شهرستان فراشبند در فاصله 164 كيلومتري جنوب غربي شيراز، واقع شده است.

21. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی FL66 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ATOS (31 August 2011), msp_ok (31 August 2011)

صفحه 242 از 252 اولاول ... 142192232235236237238239240241242243244245246247248249 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد