تبليغات در پي‌هالز

صفحه 252 از 252 اولاول ... 152202242245246247248249250251252
نمایش نتایج 3,264 به 3,271 از 3271

نام گفتگو: خواندنيهاي جالب

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده

آلفرد نوبل از جمله افراد معدودی بود که این شانس را داشت تا قبل از مردن، آگهی وفاتش را بخواند! حتما می دانید که نوبل مخترع دینامیت است. زمانی که برادرشلودویگ فوت شد، روزنامه‌ها اشتباهاً فکر کردند که نوبل معروف (مخترعدینامیت) مرده است. آلفرد وقتی صبح روزنامه ها را می‌خواند با دیدن آگهی صفحه اول، میخکوب شد:....
    "آلفرد نوبل، دلال مرگ و مخترع مر‌گ آور ترین سلاح بشری مرد!"
    آلفرد، خیلی ناراحت شد. با خود فکر کرد: آیا خوب است که من را پس از مرگ این گونه بشناسند؟
    سریع وصیت نامه‌اش را آورد. جمله‌های بسیاری را خط زد و اصلاح کرد. پیشنهاد کرد ثروتش صرف جایزه‌ای برای صلح و پیشرفت‌های صلح آمیز شود.
    اندک اندک ، رفته رفته ، ابرها گشتند چیره ، آسمان گردیده تیره ، بسته شد رخساره خورشید رخشان.
    "گلچین گیلانی"

گر بهار آید ، گر بهار آرزو روزی به بار آید این زمینهای سراسر لوت باغ خواهد شد ، سینه این تپه های سنگ ، از لهیب لاله ها پر داغ خواهد شد.
    "سیاوش کسرایی"

من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم ، من اینجا روزی آخر از دل این خاک با دست تهی گل بر می افشانم ... و می دانم تو روزی بازخواهی گشت.
    "فریدون مشیری"

2. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی asdadras به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

hamed_mo (28 October 2012), mahdi13 (28 October 2012), mtrack (28 October 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده

سوار تاکسی بین شهری شدم، مسیرم تهران و ... بود اصلا با راننده درباره مقدار کرایه صحبتی نکردم از بابت پول هم نگران نبودم اما وسط های راه که بیابان بود، دست کردم تو جیب راست شلوارم که کرایه راننده رو بدم ولی نبود...! جیب چپ نبود... جیب پیرهنم! نبود که نبود... گفتم حتما تو کیفمه!
    اما خبری از پول نبود... به راننده گفتم: اگر کسی را سوار کردی و بعد از طی یک مسیری به شما گفت که پول همراهم نیست، چيکار میکردی ؟! گفت: به قیافه اش نگاه میکنم!
    گفتم: الان فرض کن من همان کسی باشم که این اتفاق برایش افتاده...! یکدفعه کمی از سرعتش کم کرد و نگاهی از آینه به من انداخت و گفت: به قیافه‌ات نمیاد که آدم بدی باشی می‌رسونمت...
    خداجونم! من مسیر زندگی‌ام را با تو طی کردم به خیال اینکه توشه‌ای دارم اما الان هرچه دست کردم و نگاه کردم به جیب‌هایم دیدم هیچی ندارم، خالیه خالی... فقط یک آه و افسوس که مفت مفت عمرم از دستم رفت... ما رو می رسونی؟ یا همین جا وسط این بیابان سردرگمی پیاده‌مان میکنی؟!
    اندک اندک ، رفته رفته ، ابرها گشتند چیره ، آسمان گردیده تیره ، بسته شد رخساره خورشید رخشان.
    "گلچین گیلانی"

گر بهار آید ، گر بهار آرزو روزی به بار آید این زمینهای سراسر لوت باغ خواهد شد ، سینه این تپه های سنگ ، از لهیب لاله ها پر داغ خواهد شد.
    "سیاوش کسرایی"

من اینجا باز در این دشت خشک تشنه می رانم ، من اینجا روزی آخر از دل این خاک با دست تهی گل بر می افشانم ... و می دانم تو روزی بازخواهی گشت.
    "فریدون مشیری"

4. کاربر زیر از دوست گرامی asdadras به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mtrack (28 October 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده

کسی که سخنانش نه راست است و نه دروغ ، فیلسوف است.
    کسی که پول میگیرد تا دروغ بگوید دلال است.
    کسی که دروغ می گوید تا پول بگیرد گداست.
    کسی که پول می گیرد تا راست و دروغ را تشخیص دهد قاضی است.
    کسی که جز راست چیزی نمی گوید بچه است.
    کسی که سخنان دروغش شیرین است شاعر است.
    کسی که علی رغم میل باطنی خود دروغ می گوید زن و شوهر است.
    کسی که مردم سخنان دروغ او را راست می پندارند سیاستمدار است.
    "از سایت خواندنیهای جالب"
    "گلچین گیلانی"

"سیاوش کسرایی"

"فریدون مشیری"

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی asdadras به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

mahdi13 (29 October 2012), PJK (29 October 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده فقر از نگاه دکتر علی شریعتی

مي خواهم بگويم فقر همه جا سر مي كشد
    فقر، گرسنگي نيست، عرياني هم نيست
    فقر، چيزي را نداشتن است، ولي، آن چيز پول نيست ..... طلا و غذا نيست
    فقر، همان گرد و خاكي است كه بر كتابهاي فروش نرفته‌ي يك كتابفروشي مي نشيند
    فقر، تيغه هاي برنده ماشين بازيافت است،‌ كه روزنامه هاي برگشتي را خرد ميكند
    فقر، كتيبه‌ي سه هزار ساله اي است كه روي آن يادگاري نوشته اند
    فقر، پوست موزي است كه از پنجره يك اتومبيل به خيابان انداخته ميشود
    فقر، همه جا سر مي‌كشد
    فقر، شب را بي غذا سر كردن نيست .
    فقر، روز را بي انديشه سر كردن است ..
    فقر دكتر شريعتي
    "گلچین گیلانی"

"سیاوش کسرایی"

"فریدون مشیری"

8. کاربر زیر از دوست گرامی asdadras به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

PJK (1 November 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده سرنوشت عجیب یک پورشه

در سپتامبر سال ١٩٥٥ جیمز دین هنرپیشه جوان هاایوودی بر اثر تصادف با ماشین پورشه‌اش دارفانی را وداع گفت. آقای هنرپیشه مرد و کارش تمام شد اما اتومبیل همچنان ماجراهای مرگ آورش را ادامه می‌دهد. خودرو را که به دره سقوط کرده بود بسختی بیرون اورده و به تعمیرگاه منتقل کردند. اما در آنجا ماشین از روی جک لیز خورده و بر روی دو پای یک مکانیک افتاد. این ماشین توسط یک دکتر خریداری شد که از ان برای شرکت در مسابقات اتومبیل رانی استفاده کرد. در یکی از مسابقات خودرو تصادف کرده و صاحب جدیدش نیز کشته شد. ماشین را تعمیر کرده و دوباره از آن در مسابقات اتومبیل رانی استفاده کردند. اما راننده بعدی هم در یک تصادف کشته شد. این بار وقتی خودرو را به گاراژ منتقل کردند فردای آن روز مشاهده نمودند که گاراژ بطور کامل در آتش سوخته است. سرانجام در اکتبر ١٩٥٩ برای این که جلوی فاجعه را بگیرند آن را به ١١ قسمت تکه کرده و فلزش را نیز آب کردند.
    "گلچین گیلانی"

"سیاوش کسرایی"

"فریدون مشیری"

10. کاربر زیر از دوست گرامی asdadras به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

silver 206 (6 February 2015)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده مشکلات درس خواندن دانشجویان

1) در سال 52 جمعه داریم و میدانید که جمعه ها فقط برای استراحت است به این ترتیب 313 روز باقی میماند.

2) حداقل 50 روز مربوط به تعطیلات تابستانی است که به دلیل گرمای هوا مطالعه ی برای یک فرد نرمال مشکل است 263 روز باقی میماند.

3) در هر روز 8 ساعت خواب برای بدن لازم است که جمعا 122 روز میشود بنابراین 141 روز باقی میماند.

4) اما سلامتی جسم و روح روزانه 1ساعت تفریح را می طلبد که جمعا 15 روز میشود پس 126 روز باقی میماند.

5) طبیعتا 2 ساعت در روز برای خوردن غذا لازم است که در کل 30 روز میشود پس 96 روز باقی میماند.

6) 1 ساعت در روز برای گفتگو و تبادل افکار به صورت تلفنی لازم است. چرا که انسان موجودی اجتماعیست این خود 15 روز است.پس 81 روز باقی میماند.

7) روزهای امتحان 35 روز از سال را به خود اختصاص میدهند پس 46 روز باقی میماند.

8) تعطیلات نوروز و اعیاد مختلف دست کم 30 روز در سال هستند پس 16 روز باقی میماند.

9) در سال شما 10 روز را به بازی میگذرانید پس 6روز باقی میماند.

10) در سال حداقل 3 روز به بیماری طی میشود پس 3 روز باقی میماند.

11) سینما رفتن و سایر امور شخصی هم 2 روز را در بر میگیرد پس 1 روز باقی میماند.

12) 1 روز باقی مانده همان روز تولد شماست چگونه میتوان در آن روز درس خواند؟
    "گلچین گیلانی"

"سیاوش کسرایی"

"فریدون مشیری"

12. کاربر زیر از دوست گرامی asdadras به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mahdi13 (1 November 2012)

زمان پیوستن
    28 Jan 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو-مگان
    گوشی موبایل
    SAMSUNG Galaxy S4

پیش گزیده فقر از نگاه شریعتی 2

نظر دکتر شریعتی در مورد فقر را بدانید

اسلام بر خلاف مذاهب دیگری که توجیه کننده ی فقر را مناسبات زندگی اجتماعی میدانند، بزرگترین آموزش یافته ی مکتبش ابوذر میگوید: “وقتی فقر وارد خانه ای میشود، دین از درب دیگر خارج میشود” و یا پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) که بنیانگذار مکتبی است که همه ما مسلمانان به آن اعتقاد راسخ داریم چه شیوا و ساده بیان فرموده است: “من لا معاش له لا معاد له” کسی که زندگی مادی ندارد زندگی معنوی هم نخواهد داشت. چون؛ شکم خالی هیچ ندارد، جامعه ای که دچار کمبود اقتصادی و مادی است مسلماً کمبود های معنوی بسیاری خواهد داشت و آنچه را که در جامعه های فقیر، آنرا اخلاق و مذهب می نامند، متاسفانه معنویت در آن جایی ندارد.
    "گلچین گیلانی"

"سیاوش کسرایی"

"فریدون مشیری"

زمان پیوستن
    23 Apr 2017

صفحه 252 از 252 اولاول ... 152202242245246247248249250251252

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •