تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 85

نام گفتگو: شن مناسب برای آکواریوم Gravel Types ا

زمان پیوستن
    30 Apr 2007
    شهر
    تهران. نازی اباد
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    k800

پیش گزیده شن مناسب برای آکواریوم Gravel Types ا

دوستان من مساله شن کف اکواریوم یکی از مهمترین وبحث انگیز ترین مسایل مربوط به ماهی بازیه که افراد مختلف نظرات متفاوت و در عین حال گاهی بسیار متضاد در باره اون دارن. اما چیزی که به نظر میرسه اینکه معمولا توجه به ظاهر بیشتره تا به باطن در صورتی که معضلات بوجود اومده از استفاده شن کف نامناسب بسیار زیاده وگاهی تاوان سنگینی مثل از دست دادن تمام ماهیان ودر نتیجه دلزدگی از اکواریوم دار بودن میشه.فاکتورهای مهمی مثل مواد کانی و مواد فلزی ومواد قابل حل به مرور زمان و رنک و سایز و... وجود داره که باید با توجه به نوع ماهی از اون اگاه بود واستفاده کرد. مثلا اگه شما از شن اهکی که بسیار زیباست برای دیسکس استفاده کنید اون میمره ولی اگه برای بعضی از سیچلاید های افریقایی استفاده کنید برای اون مفیده. نکته جالب اینه که بسیاری از بیماریهای بوجود اومده از این فاکتور نه تنها تشخیص داده نمیشه بلکه علت مرگ ومیر ناشی از اون به عوامل دیگه نسبت داده میشه. به هر حال این عامل خفته باید جدی گرفته بشه.
    آدمی حاصل انتخابهای خویش است.

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی s_r_besharat به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (29 May 2007), عليرضا جباري خورد (27 March 2009)

زمان پیوستن
    01 May 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    دوچرخه
    گوشی موبایل
    K750i

پیش گزیده

فقط مساله شن نیست بلکه ما هر ماهی ای که می خوایم نگه داریم باید براش محیط طبیعی درست کنیم تا در اون محیط خوشحال باشه و خوب رشد کنه و احیانا تکثیر هم بشه. در این خصوص فاکتور های مهمی دخیل هستند از جمله شن و گیاه و ph و سختی آب و دما و داشتن یا نداشتن جریان و غیره. پس بهترین کار برای نگه داشتن یک ماهی خوب و سالم و زیبا اینه که اول اقدام به جمع آوری اطلاعات در مورد محیط زندگیش بکنیم و بعد اونو بخریم تا بتونیم بهتر از اون نگه داری کنیم. چون بعد از خرید ما مسئول ماهی هستیم و ماهی بدبخت هم امکان اعتصاب و اعتراض و تظاهرات علیه ما رو نداره. پس ما باید خودمون مسئول باشیم و خودمون را مقید کنیم به نیازهای ماهی احترام بگذاریم و آنها را برآورده کنیم.

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی hessamhashemi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (29 May 2007), عليرضا جباري خورد (27 March 2009), zidane010 (29 January 2008)

زمان پیوستن
    01 May 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    دوچرخه
    گوشی موبایل
    K750i

پیش گزیده

خوب منظور منم از شناخت ماهی و محیط مناسب برای اونم همین شن هست. برای مثال ماهی a به شن آهکی نیاز داره ولی ماهی b به شن معمولی بدون آهک نیاز داره. البته این اطلاعات به سختی بدست میاد که اگه همگی همکاری کنن میتونیم جدولی برای این کار درست کنیم. البته تا جایی که من میدونم شن های معمولی بدون آهک تقریبا برای تمام ماهیها مناسبه . بعد از نوع شن اندازه و تا حدودی رنگ اون مهمه. برای ماهیهایی که علاقه دارند داخل شنها را بگردند و یا اونها را داخل دهنشون بکنن بهتره سایز اون کوچیک باشه و صد البته که تیز هم نباید باشه . و در ضمن اونقدر کوچیک هم نباشه که با سیفون کردن بالا کشیده بشه فکر کنم حدود 2-3 میلیمتر مناسب باشه . در مواردی غیر از موارد گفته شده میتونین از شن درشت تر هم استفاده کنین ولی به نظر من همون 2-3 میلیمتری مناسبه. رنگ شن هم هرچه به رنگ طبیعی سنگ های کف رودخانه و یا مرداب محل زندگی ماهیها نزدیک تر باشه بهتره.
    اگرم دلتون خواست میتونین شن سفید استفاده کنید تا هم فضولات و باقیمانده غذاها بهتر دیده بشن و هم به علت انعکاس بیشتر نور توسط این شنها محیط آکواریومتون روشن تر میشه ولی من شخصا زیاد راضی نیستم. به نظر من از شن خیلی تیره هم استفاده نکنین چون به نظر من ماهیها افسرده میشن . همونطوری که آدمها از رنگها تیره افسرده میشن.
    از شنهای رنگی هم استفاده نکن که فکر کنم با رنگهای غیر مجاز رنگ شده باشن.

6. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی hessamhashemi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (29 May 2007), s_r_besharat (10 May 2007), zidane010 (29 January 2008)

زمان پیوستن
    30 Apr 2007
    شهر
    تهران. نازی اباد
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    k800

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط goodbay-jojo مشاهده گفتگو
    شن و ماسه كف آكواريوم
    تا الان در مورد بيشتر موارد مرتبط با ماهي و آكواريوم صحبت شده كه براي خود من بسيار جديد و آموزنده بوده ، اما هر چي منتظر موندم در مورد شن و ماسه در آكواريوم صحبت چنداني صورت نگرفت .
    با توجه به اهميتي كه شن و ماسه كف آكواريوم ميتونه داشته باشه و مشكلي كه براي خودم پيش اومد و در دو مورد حسابي دچار مشكل شدم ... .
    دوست من مساله اصلی نوع ماهی شماست که توی 3 4 تا پست قبلی توضیح دادم و دیگری پاک بودنشون . من به شخصه از سیلیس حرارت دیده کوره ای با سایز حداکثر 3 میل استفاده کرم خیلی راضی هستم.
    آخرین ویرایش به وسیله s_r_besharat : 12 May 2007 در 02:28 AM

8. کاربر زیر از دوست گرامی s_r_besharat به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (29 May 2007)

زمان پیوستن
    01 May 2007
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    دوچرخه
    گوشی موبایل
    K750i

پیش گزیده

سیلیس حرارت دیده کوره ای از کجا آوردی؟ چه شکلیه؟

10. کاربر زیر از دوست گرامی hessamhashemi به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (29 May 2007)

زمان پیوستن
    30 Apr 2007
    شهر
    تهران. نازی اباد
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    k800

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    فکر میکنم منظور ایشون همون شاموت باشه.

شاموت رو در خیابان فردوسی از مغازه های فروشنده مواد و وسایل شومینه و کوره های پخت میتونید تهیه کنید که سایز بندی متفاوت دارند از حالت گرد گرفته تا دانه بندی سه تا پنج میلیمتر موجود است که از جنس سیلیس پخته شده هستند و در ساخت کوره های پخت بصورت مخلوط با سیمان بکار میرن.

پیوست 3641
    این عکس رو قدیم ندیما به عنوان بدون شرح! تو قسمت عکس های اکواریوم و ماهی قرار دادم تا ببینم کسی در باره شن کف اون سوال میکنه یا نه! ولی فقط یک نفر سوال کرد

عیوب این ماده:
    سبکی ان است که در موقع گرول کلینینگ ایجاد مشکل میکنه
    بسیار شستن اون سخته چون خاک فراوانی با خود داره و باید حتما قبل از شستشو چند بار الک بشه.
    در اثر مرور زمان ممکنه خرد بشه و باز ایجاد کدورت در اب کنه

پیوست 3640

در کنار این عیوب میشه گفت که رنگ زیبایی داره.
    استاد عزیزم دقیقا توضیح دادن اگه تونستم عکس خوبی بگیرم میذارم.مشکل شکستن هم ندارم چون سایز بسیار ریزه. تمیز کردنش هم بسیار سخته و مشکل سیفونم اینطور حل کردم که اب سیفون شده رو تو یه تشت میزم بعد شناشو جدا کرده و تو اکواریوم بر میگردونم. اما بسیار زیباست. بسیار. من تو اون اکواریومم 7 تا دیسکس 3 اینچ به بالا دارم.

12. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی s_r_besharat به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (16 May 2007), Aqvarium (29 May 2007)

زمان پیوستن
    27 Apr 2007

Arrow سلام

چون درباره ی شن وماسه صحبت شد میخواستم بدونم این مدل در عکس زیر چه نوغ ماسه ای هستش آیا برای تمام ماهی ها مناسه

آخرین ویرایش به وسیله moha4445 : 23 May 2007 در 10:50 PM

14. کاربر زیر از دوست گرامی moha4445 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (29 May 2007)

زمان پیوستن
    18 Apr 2005
    شهر
    Manhattan, KS

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط moha4445 مشاهده گفتگو
    چون درباره ی شن وماسه صحبت شد میخواستم بدونم این مدل در عکس زیر چه نوغ ماسه ای هستش آیا برای تمام ماهی ها مناسه
    این لینک رو چک کنید:

http://www.cichlid-forum.com/articles/sand.php

امید که کمک کنه، البته اگر چنین شن و ماسه هایی در ایران وجود داشت ....
    آخرین ویرایش به وسیله Romans : 24 May 2007 در 08:56 AM

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی xquarky به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (29 May 2007), soli_aqua (6 March 2008)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده شن مناسب برای آکواریوم

سلام
    دوستان عزیز لطفن مطالب مربوط به شن اکواریوم را در این تاپیک دنبال کنید.
    با تشکر.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

18. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (24 May 2007), Aqvarium (29 May 2007), s_r_besharat (26 May 2007)

زمان پیوستن
    14 Mar 2007
    شهر
    اراك
    گوشی موبایل
    Nokia 6300

پیش گزیده

سلام
    نظر دوستان در مورد استفاده از شيشه هاي رنگي و ريز مخصوص دكور، در اكواريوم چيه ؟ همه رنگ و سايزي هم دارن . از دوستان كسي استفاده كرده؟
    موفق باشيد

زمان پیوستن
    13 May 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

شاموت رو در خیابان فردوسی از مغازه های فروشنده مواد و وسایل شومینه و کوره های پخت میتونید تهیه کنید که سایز بندی متفاوت دارند از حالت گرد گرفته تا دانه بندی سه تا پنج میلیمتر موجود است که از جنس سیلیس پخته شده هستند و در ساخت کوره های پخت بصورت مخلوط با سیمان بکار میرن.

عیوب این ماده:
    سبکی ان است که در موقع گرول کلینینگ ایجاد مشکل میکنه
    بسیار شستن اون سخته چون خاک فراوانی با خود داره و باید حتما قبل از شستشو چند بار الک بشه.
    در اثر مرور زمان ممکنه خرد بشه و باز ایجاد کدورت در اب کنه

در کنار این عیوب میشه گفت که رنگ زیبایی داره
    دوست عزيز مي خواستم بدونم كه امكان كاشت گياه در اين ماسه هاي سيليسي وجود داره ؟
    در ضمن شن روشن با ابعاد 6-5 ميليمتر براي ماهي آب شيرين چه چيز ديگه اي هست كه پيشنهاد كنين ؟
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 26 August 2007 در 03:21 PM

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ashkan_dm مشاهده گفتگو
    دوست عزيز مي خواستم بدونم كه امكان كاشت گياه در اين ماسه هاي سيليسي وجود داره ؟
    در ضمن شن روشن با ابعاد 6-5 ميليمتر براي ماهي آب شيرين چه چيز ديگه اي هست كه پيشنهاد كنين ؟

سلام عزیز، خوش امدید

برای نقل قول از نوشته ها متن را داخلQUOTE قرار دهید یا برای سوال در مورد ان بجای زدن پست جدید و انتقال گفته قبلی به ان از دکمه quote در زیر پست قبلی که میخواهید انرا در نقل قول داشته باشید استفاده فرمائید.

و اما جواب شما، من در اکواریومی که شاموت استفاده کردم گیاهی نکاشتم که با بقیه مقایسه کنم ولی دوست خوبم مهراز نیز به پیشنهاد من همین کار رو انجام داد و فکر میکنم در اکواریومش گیاه داشته باشه پس بهتره ایشون نظر بده.

الان شن های روشن برای اب شیرین تو مغازه هاهست ولی از شن های سند بلاستینگ که مش های متفاوت دارند میشه استفاده کرد (مثلا بگید مش پنج تا شش میلیمتر میخواهید.) ولی بخاطر داشته باشید که شن های با لبه های تیز یا به اصطلاح شکسته شده برای ماهیانی که عادت دارند با شن کف بازی کنند مناسب نیست و بیشتر موجب زخم و عفونت و گیر کردن شن در داخل دهان ماهی ها میشه.

پیروز باشید و ماندگار در جمع کوچک ما

پ ن :دو بار براتون جواب نوشتم ولی موقع ارسال مشکل Data base error پیش اومد، ببخشید
    برای تو و خویش
    چشمانی آرزو می
    كنم
    كه چراغ
    ها و نشانهها را
    در ظلمات
    مان
    ببیند.

زمان پیوستن
    19 Nov 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو 206 SDV8
    گوشی موبایل
    iPHONE 3GS

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط goodbay-jojo مشاهده گفتگو
    سلام
    نظر دوستان در مورد استفاده از شيشه هاي رنگي و ريز مخصوص دكور، در اكواريوم چيه ؟ همه رنگ و سايزي هم دارن . از دوستان كسي استفاده كرده؟
    موفق باشيد
    من ته تانکم استفاده میکنم ، بسیار زیباست و تا الان هم مشکلی نداشتم.(البته شیشه های رنگی که لب تیز نداشته باشند.)

23. کاربر زیر از دوست گرامی امير حسين ـ 1976 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

goodbay-jojo (1 September 2007)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند