نمایش نتایج 1 به 13 از 13

نام گفتگو: کنتور 3 زمانه

زمان پیوستن
    22 Jan 2005
    شهر
    Detroit
    سپاس
    4,679
    از ایشان 2,679 بار و در 1,182 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده کنتور 3 زمانه

دوستان یک چند روزیه تلویزیون در مورد کنتور سه زمانه تبلیق می کنه. اگر کسی در مورد این نوع کنتور،چگونگی کار کردنش و چگونگی سرفه جویی اون متلبی می دونه لتفن اینجا به من و به بقبه ی دوستان اتلاعات بدن

زمانی که سکوت بدتر از خیانت است...

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran
    سپاس
    2,772
    از ایشان 9,621 بار و در 2,571 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

سلام

من يك بار كلي در موردش توضيح دادم ولي بار سرور ريختش تو زباله.

انشا الله بعدن جناب فربد توضيح خواهند داد. ضمنن من مي خوام بدونم هزينه ي تعويض كنتور چقدره ؟
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

3. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اصغر به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farbod_elli (23 February 2007),عرفنا (23 February 2007)

زمان پیوستن
    03 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو پرشیا + ABS
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson Aino
    سپاس
    2,642
    از ایشان 6,437 بار و در 1,187 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

با تشکر از لطف استاد بزرگوارم....
    دوست گرامی من ، ما چندی پیش در یک تاپیک مجزا کنتورها را به طور کامل تجزیه و تحلیل کردیم :

کنتور الکترونیکی

از لحاظ قانونی این تاپیک باید قفل و پاک شود . ولی با توجه به اینکه سئوال شما یک سئوال خاص میباشد ومیتوان آن را جدا از تاپیک فوق در نظر گرفت ، فعلاآن را پاک نمیکنیم و سعی خواهد شدتا این تاپیک با تاپیک فوق ادغام شود ....

واما جواب سئوال حضرت عالی :

اجازه دهید تا نقل قولی از نوشته های خودم در تاپیک " کنتور الکترونیکی " داشته باشم :
    قبل از پاسخ گویی به سئوال شما اجازه بدید تا اول مقدمه ای از کنتور خدمت شما عرض کنم
    کنتور در حقیقت یک شمارنده توان مصرفی است که مقدار توان مصرفی را در واحد زمان مشخص ( معمولا ساعت ) نشان میدهد . در حقیقت کنتور یک واتمتر است که دارای یک زمان سنج میباشد
    اجازه بدید تا کمی فنی تر به موضوع نگاه کنیم ... همانطور که میدانیم P=V*I میتوان با ضرب کردن جریان و ولتاژ یک خط توان مصرفی آن را بدست آورد . این توان یک مقدار لحظه ای میباشد . حال اگر یک کنتور را در نظر بگیریم . در یک کنتور عملا یک آمپرمتر و یک ولت متر قرار گرفته که به طور همزمان جریان و ولتاژ را اندازه گیری کرده و آن را در واحد زمان ضرب میکند و توان مصرفی به صورت کیلووات ساعت نمایش داده میشود . این رابطه برای خطوط تکفاز صادق است اما اگر جریان و ولتاژ خط ما دارای اختلاف زاویه ( کسینوس فی ) باشند . مانند خطوط 3 فاز آنگاه یک کسینوس فی متر نیز به مدار کنتور ما اضافه خواهد شد .
    حال به راحتی میتوان طرز کار یک کنتور دیجیتال را توجیه نمود . در حقیقت این کنتور از یک واتمتر و زمان سنج دیجیتال تشکیل شده است که با اندازه گیری توان و ضرب آن در زمان مقدار توان مصرفی را بر روی LCD نمایش میدهد .
    دوست گرامی کتنورهای دیجیتالی دارای برتریهای خوبی نسبت به نوع دیسکی هستند که باعث افزایش استفاده آنها در سطوح بالا شده است ! هم اکنون در بخش توزیع نیز از کنتورهای تک فاز دیجیتالی استفاده میکنند . چندی پیش بخش نامه ای برای تمام برق های منطقه ای های تهران صادر شده که کلیه کنتورهای سه فاز به دیجیتالی تبدیل شوند و در فاز دوم این طرح نیز کنتورهای 1 فاز به دیجیتالی تبدیل خواهند شد
    عمده ترین برتری های کنتور دیجیتالی نسبت به دیسکی :
    1) درصد خطای بسیار پایین
    2) عدم نیاز به بازرسی و تست سالیانه
    3) عدم دستکاری در شمارنده توسط مشترک ( از دست این ایرونی جماعت !!!!! )
    4) قابلیت تعریف 2 یا 3 تعرفه و دیماند جداگانه
    5) قابلیت قرائت از طریق Infrared Port
    6)قابلیت عبور جریان بالاتر در صورت درخواست مشترک برای افزایش جریان
    ما در قسمت فوق توزیع و انتقال چند سالی است که از کنتورهای دیجیتالی استفاده میکنیم . و برق فروشی به کارخانجات صنعتی بزرگ را با 2 تعرفه به آنها تحویل میدهیم . حال با توجه به سیاستهای جدید توانیر مشترکین بخش توزیع نیز به زودی شاهد 2 تعرفه ای شدن برق خواهند بود .در منطقه ای که من در آن کار میکنم ( برق شمیرانات ) تقریبا بیش از 60% کنتورهای سه فاز دیجیتالی شده اند و انشاا.. تا آخر سال ما بقی نیز تعویض خواهند شد .
    کنتورهای 3 تعرفه نیز کاملا شبیه کنتورهای 2 تعرفه ای میمانند . به این صورت که برق مصرفی شما را در طول شبانه روز به 3 قسمت تقسیم میکنیم و برق بهای هر قسمت را به طور جداگانه محاسبه میکنیم . به این صورت که مثلا کیلووات ساعت مصرفی شما در ساعت 3 بامداد به کمراتب پایین تر از کیلووات ساعت مصرفی شما در ساعت 8 شب خواهد بود . لذا با توجه به این شرایط میتوانیم در ساعات اوج مصرف شاهد صرفه جویی هم وطنان عزیز هم باشیم

اصغر گرامی :
    تعویض کنتور در تمامی نقاط کشور به صورت رایگان و توسط برق مناطق انجام می گیرد . نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست ! ولی اگر شما کنتوری دارید که به هر دلیلی خراب شده و درست کار نمیکند باید هزینه آن را پرداخت کنید .
    برای کنتورهای دیجیتالی Ampy تک فاز قیمت در حدود 75000 تومان می باشد .

عرفنا عزیز عنایت فرمایید و مطالبی که بنده و دیگر دوستان در تاپیک " کنتورهای الکترونیکی " نگاشته ایم را به دقت مطالعه فرمایید . اگر سئوالی برایتان ایجاد شد ، بنده در خدمت هستم ! خوشحال میشم تا پاسخ گوی سئوالاتتان باشم

موفق باشید

5. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Farbod.E به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

BloodReza (23 February 2007),farzad_sx1 (24 February 2007),hooman62 (24 February 2007),عرفنا (23 February 2007)

زمان پیوستن
    01 Sep 2004
    شهر
    Tehran
    سپاس
    2,772
    از ایشان 9,621 بار و در 2,571 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

اصغر گرامی :
    تعویض کنتور در تمامی نقاط کشور به صورت رایگان و توسط برق مناطق انجام می گیرد . نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست ! ولی اگر شما کنتوری دارید که به هر دلیلی خراب شده و درست کار نمیکند باید هزینه آن را پرداخت کنید .
    برای کنتورهای دیجیتالی Ampy تک فاز قیمت در حدود 75000 تومان می باشد
    ممنون فربد جان.

منظورم اين بود كه من اگر الان درخواست تعويض كنم اين كار رو رايگان انجام مي دهند و يا اصولن قرار است به تدريج همه را تعويض كنند و بايد منتظر بود ؟

سوال ديگرم اين است كه اگر ساعت اين كنتور ها به هر دليل ( اگر باتري داريد بخوانيد تمام شدن باتري) از كار بيفتد و جاي سه قسمت زمان جابجا شود چه اتفاقي ميفتد ؟
    ---

-
    ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم .... موجيم؛ كه آسودگي ما عدم ماست

زمان پیوستن
    07 May 2004
    شهر
    قم
    اتومبيل
    MAZDA 323
    گوشی موبایل
    N95-2 & 8250
    سپاس
    495
    از ایشان 389 بار و در 178 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

ایا پرداختی ما به شرکت برق افزایش نخواهد یافت؟ البته با فرض عدم تغییر در مصرف برق
    دوستان هرکسی به شاهی پیهالز نیاز داره تو پیام خصوصی مقدارش رو بگه.درخواستها فقط از تهیدستان سایت تا خروج از مرز فقر پذیرفته میشن.
    ضمنن از ثروتمندان هم مالیات جهت پخش بین فقرا پذیرفته میشود

"LOVE IS IN THE AIR AND IT IS EVERY WHERE"

زمان پیوستن
    22 Jan 2005
    شهر
    Detroit
    سپاس
    4,679
    از ایشان 2,679 بار و در 1,182 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

با عرز معزرت ولی من همیشه در مورد متالب الکترونیکی و برق دارای مشکل بودم
    چند تا سوال برای من به وجود اومده:
    1.اگر تنها به این سورت باشه:
    به این صورت که برق مصرفی شما را در طول شبانه روز به 3 قسمت تقسیم میکنیم و برق بهای هر قسمت را به طور جداگانه محاسبه میکنیم .
    این عمل چه تقییری توی کیلو وات ساعت مسرفی داره؟؟
    2.یعنی تقییر تعرفه به وسیله ی زمان سنج درون کنتور است؟ اگر اینجوری باشه نمی شه کنتور رو دست کاری کرد و زمان رو تقییر داد؟
    3. اگر دارای پورت ir هستند، نمی شه به وسیله ی ابزارهای مختلف کنتور رو دستکاری کرد تا مقدار مسرف رو جور دیگه نشون بدیم؟
    ببخشین اگر دیدم بیش از هد کامپیوتریه

زمانی که سکوت بدتر از خیانت است...

زمان پیوستن
    03 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو پرشیا + ABS
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson Aino
    سپاس
    2,642

پیش گزیده

ممنون فربد جان.

منظورم اين بود كه من اگر الان درخواست تعويض كنم اين كار رو رايگان انجام مي دهند و يا اصولن قرار است به تدريج همه را تعويض كنند و بايد منتظر بود ؟

سوال ديگرم اين است كه اگر ساعت اين كنتور ها به هر دليل ( اگر باتري داريد بخوانيد تمام شدن باتري) از كار بيفتد و جاي سه قسمت زمان جابجا شود چه اتفاقي ميفتد ؟
    درخواست تعویض کنتور بدون دلیل و بدون نیاز به تعویض غیر قابل پیگیری است ! با توجه به اینکه ما تمامی طرحهای تعویض کنتور را به پیمانکاران واجد شرایط واگذار کرده ایم لذا این مشکل وجود دارد که نحوه سرویس دهی آنچنان که باید و شاید مناسب نباشد . در ضمن فرهاد جان به شما پیشنهاد میکنم تا با همین کنتوری که دارید روزگار را به نیکی سپری کنید ! کنتورهای تعرفه ای برای شما سودمند نخواهند بود با توجه به اینکه به زودی تمامی کنتورهای مشترکین تعویض میگردد لذا نیازی به عجله نیست ! اگر مایل بودید که برنامه زمان بندی تعویض کنتور منطقه سکونت خودتان را بدانید ، لطف کنید وکد پستی 10 رقمی منزلتان را در پیام خصوصی به من اعلام کنید تا نتیجه را هر چه سریعتر به استحضار حضرت عالی برسانم ..
    و اما پاسخ سئوال دوم شما :
    این کنتورها دارای 6 عدد باتری هستند که به طور کامل در مدار کنتور حضور دارند و باعث حفظ تشخیص زمان توسط کنتور میشوند . در بد ترین شرایط این باتری ها عمر بالای 5 سال دارند و لذا نگرانی از بابت تمام شدن باتری این کنتورها نیست ! در مواقعی که شبکه برق از داخل کنتور عبور کند انرژی مورد نیاز کنتور از طریق شبکه تامیین میگردد و لذا عمر باتری بیشتر میشود ! کنتورهای دیجیتالی نیز مجهز به پلمپ هستند و لذا نمیتوان با باز کردن آنها تنظیمات ساعتی آن را بر هم زد !

ایا پرداختی ما به شرکت برق افزایش نخواهد یافت؟ البته با فرض عدم تغییر در مصرف برق
    شک نکنید که بهای برق مصرفی شما پس از نصب این کنتورها به میزان 10 تا 40 درصد افزایش خواهد یافت ! البته این افزایش نیز کاملا طبیعی است . همانطوری که قبلا هم اشاره کردم بهای برق مصرفی در 3 تعرفه تقسیم میگردد ! میتوانید برای جلوگیری از افزایش بهای برق مصرفی . بین ساعات 3 تا 7 بامداد از لوازم برقی خود استفاده کنید

با عرز معزرت ولی من همیشه در مورد متالب الکترونیکی و برق دارای مشکل بودم
    چند تا سوال برای من به وجود اومده:
    1.اگر تنها به این سورت باشه:
    این عمل چه تقییری توی کیلو وات ساعت مسرفی داره؟؟
    2.یعنی تقییر تعرفه به وسیله ی زمان سنج درون کنتور است؟ اگر اینجوری باشه نمی شه کنتور رو دست کاری کرد و زمان رو تقییر داد؟
    3. اگر دارای پورت ir هستند، نمی شه به وسیله ی ابزارهای مختلف کنتور رو دستکاری کرد تا مقدار مسرف رو جور دیگه نشون بدیم؟
    ببخشین اگر دیدم بیش از هد کامپیوتریه
    عرفنا عزیز :

1) مدیریت مصرف در توزیع انرژی الکتریکی ایجاب میکند تا زمان مصرف انرژی با میزان هزینه دریافتی مطابقت داشته باشد ! به عنوان مثال میزان برق مصرفی در ساعات بین 7 تا 11 شب نباید با میزان برق مصرفی از ساعت 3 بامداد تا 7 صبح برابر باشد ! ساعت 7 تا 11 شب ما در پیک بار هستیم و تمامی نیروگاههای ما به صورت Full load در حال تولید هستند ولی در ساعت 3 تا 7 بامداد ما 40 % از نیروگاهها را در حالت Standby نگه میداریم ! این کار هم بسیار ساده است ! ساعت درون کنتور در بازه های زمانی مشخص تعرفه را تغییر میدهد همین !!! به مثال زیر توجه کنید :
    فرض کنیم مصرف برق مشترکی 4 کیلووات ساعت باشد :
    اگر این مشترک 4 کیلووات را در تعرفه اول ( 8 ساعت اول ) مصرف کند بهای برق او میشود 260 تومان
    " " " " " " " دوم ( 8 ساعت دوم)" " " " "" " " 300 تومان
    " " " " " " سوم (8ساعت سوم)" " " " " 500 تومان

2) بله تغییر تعرفه توسط زمان سنج صورت میگیرد ! شما هم به هیچ وجه نمیتوانید تغییری در زمان سنج کنتور وارد کنید

3) قانون شماره 3 از قرارداد درخواست اشتراک برق که بین متقاضی و شرکت برق بسته میشود :

هرگونه تغییر در وضعیت کنتور اعم از دستکاری ، تغییر زاویه ، تغییر محل نصب و ... ممنوع بوده و شخص خاطی بین 3 میلیون تا 10 میلیون ریال جریمه خواهد شد و در صورت تکرار انشعاب مشترک خاطی جمع آوری خواهد شد !

پیشنهاد ما این است که حتی المقدور به کنتورهایتان دست نزنید

امیدوارم پاسخ گوی سئوال شما عزیزان بوده باشم !

10. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Farbod.E به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

اصغر (23 February 2007),F.®.A (23 February 2007),Hamed (24 February 2007),عرفنا (23 February 2007)

زمان پیوستن
    16 Sep 2005
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    ?MUSSO
    گوشی موبایل
    p1
    سپاس
    948
    از ایشان 1,795 بار و در 602 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

همه این کارها برای متعادل کردن منحنی مصرف - ساعت شبانه رو ز است که این منحنی هر چه به خطی نزدیک باشه و در ساعات اوج مصرف خیلی ارتفاع پیدا نکنه بهتره.
    این منحنی یکی از ملاکهای تعیین توسعه یافتگی کشورهاست.
    سیاست وزارت نیرم با نصب کنتورهای چند زمانه نرمال کردن این منحنی و کاهش ظرفیت رزرو نیروگاهی است ( کاهش که معنا نداره منظور عدم افزایش بیشتر است )
    به کعبه گفتم تو از خاکی منم خاک، . . چرا باید به دور تو بگردم؟
    ندا آمد تو با پا آمدی باید بگردی ، . . . . برو با دل بیا تا من بگردم!

زمان پیوستن
    02 Aug 2005
    شهر
    طهران - تبریز و بالعکس
    اتومبيل
    MEGANE
    گوشی موبایل
    x12
    سپاس
    304
    از ایشان 803 بار و در 323 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

با تشکر از همه دوستان به خصوص فربد جان.
    منم سوالی داشتم که با اجازه اساتید اینجا مطرح میکنم.
    من یه ملکی دارم که کنتورش از نوع قدیمی ها (لاندیس) و 5 آمپر میباشد.
    فعلا هم قصد ساخت اونجارو ندارم.
    البته اجاره دادم. چند بار مامور قرائت کنکور به مستاجرین اخطار تعویض کنتور رو داده.
    آیا این نوع تعویض هزینه ای برای من نداره؟
    میشه 3 زمانه هم نصب کرد؟
    با تشکر

رنگ بنفش کشورهایی است که چند زبان رايج و رسمی دارند*رنگ سبز کشورهایی که عليرغم داشتن چند زبان رایج ولی یک زبان رسمی دارند*
    رنگ آبی کشورهایی که زبان رسمی ندارند

زمان پیوستن
    03 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو پرشیا + ABS
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson Aino
    سپاس
    2,642

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط tower-crane مشاهده گفتگو
    با تشکر از همه دوستان به خصوص فربد جان.
    منم سوالی داشتم که با اجازه اساتید اینجا مطرح میکنم.
    من یه ملکی دارم که کنتورش از نوع قدیمی ها (لاندیس) و 5 آمپر میباشد.
    فعلا هم قصد ساخت اونجارو ندارم.
    البته اجاره دادم. چند بار مامور قرائت کنکور به مستاجرین اخطار تعویض کنتور رو داده.
    آیا این نوع تعویض هزینه ای برای من نداره؟
    میشه 3 زمانه هم نصب کرد؟
    با تشکر
    دوست گرامی با تشکر از لطف شما :
    همانطور که قبلا هم عرض کردم تعویض کنتور برای مشترکین هیچ هزینه ای نخواهد داشت . ولی به عنوان یک نصیحت عرض میکنم که حتی المقدور اجازه نصب کنتورهای تعرفه ای را به ماموزین اداره برق ندهید ! کسانی که به درب منازل شما مراجعه میکنند پیمانکار هستند و به هیچ عنوان مامور رسمی اداره برق نیستند ! هرقدر دیر تر به کنتورهای تعرفه ای مجهز شوید به نفعتان است !
    اگر هم مایل به تعویض کنتور هستید مانعی ندارد . یک فرم توسط مامور مربوطه به شما داده میشود که باید آن را امضاء کنید . سپس مامور مذکور اقدام به تعویض کنتورشما خواهد نمود .

14. کاربر زیر از دوست گرامی Farbod.E به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

1111 (24 February 2007)

زمان پیوستن
    07 May 2004
    شهر
    قم
    اتومبيل
    MAZDA 323
    گوشی موبایل
    N95-2 & 8250
    سپاس
    495
    از ایشان 389 بار و در 178 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

عزیز دقت این کنتورها چجوریه؟یعنی حد اقل شدت مصرفی رو که میتونه ثبت کنه چقده ؟
    دوستان هرکسی به شاهی پیهالز نیاز داره تو پیام خصوصی مقدارش رو بگه.درخواستها فقط از تهیدستان سایت تا خروج از مرز فقر پذیرفته میشن.
    ضمنن از ثروتمندان هم مالیات جهت پخش بین فقرا پذیرفته میشود

"LOVE IS IN THE AIR AND IT IS EVERY WHERE"

زمان پیوستن
    03 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو پرشیا + ABS
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson Aino
    سپاس
    2,642

پیش گزیده

دوست گرامی :
    کلاس اندازه گیری ( دقت ) کنتورهای برق معمولا متغییر است . در کنتورهای دیسکی این دقت در حد 5 تا 7 وات ساعت بود اما در کنتورهای دیجیتالی دقت اندازه گیری تقریبا در حدود 1 وات ساعت است

17. کاربر زیر از دوست گرامی Farbod.E به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

1111 (25 February 2007)

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia
    سپاس
    3,145
    از ایشان 3,003 بار و در 1,067 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

دوست گرامی با تشکر از لطف شما :
    همانطور که قبلا هم عرض کردم تعویض کنتور برای مشترکین هیچ هزینه ای نخواهد داشت . ولی به عنوان یک نصیحت عرض میکنم که حتی المقدور اجازه نصب کنتورهای تعرفه ای را به ماموزین اداره برق ندهید ! کسانی که به درب منازل شما مراجعه میکنند پیمانکار هستند و به هیچ عنوان مامور رسمی اداره برق نیستند ! هرقدر دیر تر به کنتورهای تعرفه ای مجهز شوید به نفعتان است !
    حرف شما كاملا صحيح است من وقتي تفاوت تعرفه ها را در ساعات مختلف ديدم مخم سوت كشيد (مثال شما در پست 7 هم گوياست) چون بر اساس اين تعرفه بايد مثل حيوانات شب رو فعاليتهايمان را به 3 تا 7 بامداد تغيير دهيم و روزها بخوابيم شايد بتوان گفت استفاده از دستگاههاي پر مصرف در ساعات پيك صحيح نيست ولي تعرفه روز هم خيلي زيادتر از تعرفه فعلي است شركت برق حاتم بخشي مي كند چون در ساعات 3 تا 7 در خانه ها معمولا چند لامپ 25 وات خواب روشن است و حتي كمپرسور يخچالها هم چون درشان باز نمي شود دير به دير روشن مي شوند. بيچاره خانمها كه بايد ساعت 3 تا 7 براي شستن و اتوكشي لباسها و ..... بيدار شوند.

مردم دو گروهند: يا در دين با تو برادرند؛ يا در انسانيت با تو برابر

19. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی amahdavi2004 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farbod_elli (1 April 2007),PAYAM (25 February 2007)

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد
  • کد [VIDEO] اکنون روشن مي‌باشد