تبليغات در پي‌هالز

مشاهده دست آورد همه پرسی: آیا کتاب و دروس تخصصی الکترونیک ایران در دانشگاها با دانشگاهای خوب خار

رای دهنده
22. شما نمی‌توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله کاملا مطابقت دارد و کتابها همه در یک سطح میباشد و دروس هماهنگ است

3 13.64%
  • خیر اصلا مطابقت ندارد و کتابهای تخصصی ما در سطح علمی کمتر و عقبتر از دنیا میباشد

2 9.09%
  • تا حدودی مطابقت هست اما به طور کامل به روز نیست ولی تا حدودی هماهنگ است

11 50.00%
  • دروس تخصصیه ما خیلی عقب تر و قدیمیتر میباشد اصلا با نیازهای روز مطابق نیست

3 13.64%
  • دروس های تخصصی ما از دنیا جلوتر و کاملا بهتر از کتابهای بهترین دانشگاهای دنیا میباشد

3 13.64%
صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 22

نام گفتگو: مقایسه دروس الکترونیک ایران و جهان

زمان پیوستن
    13 Sep 2006
    شهر
    Airprt
    اتومبيل
    2 چرخه
    گوشی موبایل
    Iphone 4S

پیش گزیده مقایسه دروس الکترونیک ایران و جهان

من می خوام یه سوال کلی بپرسم خواهشن همه ی دوستان الکترونیک باز هم بیان نظرشونو بدن
    به نظر شما چقدر از درس های تخصصی الکترونیک در ایران مطابق و همگام با دنیاست و کتابهاشون بروز میباشد در کل یه مدرک الکترونیک که از ایران گرفته شده چقدر تو خارج از ایران ارزش داره آیا اطلاعات مهندس ایرای در زمینه ی الکترونیم با اطلاعات مهندس اروپایی تو یک سطح هست یل بیشتر یا کمتره لطف کنید با مدرک و دلیل جواب بدید

زمان پیوستن
    26 May 2006
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    206a sd
    گوشی موبایل
    a1200

پیش گزیده

تازماني كه من يادم مياد كه كارگاه مخابرات چه توهنرستان چه دانشگاه(ازنوع ازاد)كه راديوي am اون هم روي ميخ بودواگه اشتباه نكنم7ترانزيستوري بودتعميرtv هم كه سياه وسفيدبودو......
    حالانمي دونم جاهاي ديگه دنياهم اينجوري هست يانه

زمان پیوستن
    22 Jan 2005
    شهر
    Detroit

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط آریو مشاهده گفتگو
    تازماني كه من يادم مياد كه كارگاه مخابرات چه توهنرستان چه دانشگاه(ازنوع ازاد)كه راديوي am اون هم روي ميخ بودواگه اشتباه نكنم7ترانزيستوري بودتعميرtv هم كه سياه وسفيدبودو......
    حالانمي دونم جاهاي ديگه دنياهم اينجوري هست يانه
    ببخشید دوست عزیز من اسلن متوجه جواب شما نشدم.
    ممکنه یک مقدار بیشتر توزیه بدین؟؟

زمانی که سکوت بدتر از خیانت است...

زمان پیوستن
    08 Feb 2005
    گوشی موبایل
    k700i

پیش گزیده

در اين سايت ليست دروس ارايه شده و پيشنهاد شده مهندسي برق در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد براي دانشگاه مك گيل كه از بهترين دانشگاههاي كانادا هست أورده شده
    مشاهده مي كنيد كه اگر دروس عمومي رو فرض نكنيم تا حدود 90% مطابق دانشگاههاي مطرح ايران هست

http://www.ece.mcgill.ca/courses/
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ماهی شده بود باورش، تور اگه بندازن سرش میشه عروس ماهیها، شاه ماهی میشه همسرش، ماهی باورش نبود که تور اگه بندازن سرش، نگاه گرم ماهیگیر میشه نگاه اخرش.

5. کاربر زیر از دوست گرامی Mazhar به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farzad-sani (20 December 2006)

زمان پیوستن
    26 May 2006
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    206a sd
    گوشی موبایل
    a1200

پیش گزیده

توضيح بيشتر:
    من هنرستاني بودم وبعد هم تافوق ديپلم دردانشگاه ازادادامه دادم اون حرفي روهم كه زدم درموردكارگاه هاوياازمايشگاه ها بود كه دركارگاه مخابرات آموزش تعميرات وبه طوركل چگونگي كاركردن باراديوي am 7ترانزيستوري بودكه اون روهم روي يك صفحه چوبي وبرروي ميخ درست كرديم و تعميرات تلويزيون هم كه بدترازهمه تلويزيون سياه وسفيدبود
    البته سياه سفيدبارنگي انچنان تفاوت كلي نداره ولي خب به نظرمن خيلي جالب نيست
    درمورددروس عمومي ( دانشگاه ازاد بقيه دانشگاه هارونمي دونم ) مثلا مدارمنطقي (طراحي ديجيتال ) نوشته موريس مانو كه 600صفحه بود ماشايدكمتراز 100صفحش روبيشترنخونديم اون هم دست وپاشكسته
    حالا بقيه دانشگاه ها همين طورهست؟

زمان پیوستن
    25 Oct 2005
    شهر
    tehran
    گوشی موبایل
    BenQ-Siemens EF81

پیش گزیده

مشكلي از لحاظ مطابقت نداره چون ماها از كتابهاي روز دنيا استفاده ميكنيم و تا كتاب جديد بياد به فارسي ترجمه ميشه
    مهم نيست كه ديگران چي ازت بخوان, مهم اينه كه خودت از خودت چي بخواي

زمان پیوستن
    13 Sep 2006
    شهر
    Airprt
    اتومبيل
    2 چرخه
    گوشی موبایل
    Iphone 4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Mazhar مشاهده گفتگو
    در اين سايت ليست دروس ارايه شده و پيشنهاد شده مهندسي برق در مقطع كارشناسي و كارشناسي ارشد براي دانشگاه مك گيل كه از بهترين دانشگاههاي كانادا هست أورده شده
    مشاهده مي كنيد كه اگر دروس عمومي رو فرض نكنيم تا حدود 90% مطابق دانشگاههاي مطرح ايران هست

http://www.ece.mcgill.ca/courses/
    میشه جدی تر مقایسه کنید و بیشتر توضیح بدید
    من چندتا هدف رو از زدن این تایپیک دارم اما یه سواله دیگه مدرک الکترونیک ایران چقدر تو کشورهای صنعتی .و خوب دنیا ارزش داره به نظر شمات اصلا مدرک ما رو قبول دارند یا خیر (چه آزاد چه دولتی) ممنون از همگی انتظار داشتم بیش از این تو سایت نظر می دادن که این طور نشد امیدوارم در ادامه بیشتر شرکت کنند

زمان پیوستن
    13 Sep 2006
    شهر
    Airprt
    اتومبيل
    2 چرخه
    گوشی موبایل
    Iphone 4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط XIII مشاهده گفتگو
    مشكلي از لحاظ مطابقت نداره چون ماها از كتابهاي روز دنيا استفاده ميكنيم و تا كتاب جديد بياد به فارسي ترجمه ميشه
    یعنی منظور شما اینه که ما تو دانشگاهامون همون کتابهایی میخونیم که مثلا تو اروپا خونده میشه؟

زمان پیوستن
    25 Oct 2005
    شهر
    tehran
    گوشی موبایل
    BenQ-Siemens EF81

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Dj baby مشاهده گفتگو
    یعنی منظور شما اینه که ما تو دانشگاهامون همون کتابهایی میخونیم که مثلا تو اروپا خونده میشه؟
    دقيقا!استاد هاي ما كه كتاب نمي نويسند و كتابهاي خارجي ها رو تدريس ميكنند
    نه تنها منابعمون تقريبا يكي هست بلكه سيستم دانشگاه ايران خيلي شبيه آمريكاست(جر معارف و ...)
    مهم نيست كه ديگران چي ازت بخوان, مهم اينه كه خودت از خودت چي بخواي

زمان پیوستن
    01 Aug 2006
    شهر
    ormia
    گوشی موبایل
    Nokia 6303i

پیش گزیده

من با نظر Mazhar موافقم تقريبا 90 درصد كتاب ها به روز هستن به جز بعضي درس ها كه از نظر من چندان مهم نيستند !

12. کاربر زیر از دوست گرامی farzad-sani به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farbod_elli (20 December 2006)

زمان پیوستن
    16 Dec 2004
    شهر
    تـهران بــــــــــــــــــزرگ
    اتومبيل
    RENAULT MEGAN 2000CC
    گوشی موبایل
    now:NOKIA N70 & N79

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط segmex مشاهده گفتگو
    من با نظر Mazhar موافقم تقريبا 90 درصد كتاب ها به روز هستن به جز بعضي درس ها كه از نظر من چندان مهم نيستند !
    10 درصد بقیه فکر کنم درس میکرو باشه که اصلا با دنیا به روز و هماهنگ نیست و از Z80 به جای AVR استفاده میکنند.
    یعنی درس میکرو برای شما اصلا مهم نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

زمان پیوستن
    26 May 2006
    شهر
    شیراز
    اتومبيل
    206a sd
    گوشی موبایل
    a1200

پیش گزیده

به نظرمن واحدهاي عملي روهم بايدجدي بگيريد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

زمان پیوستن
    19 Mar 2004
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    206 Type3
    گوشی موبایل
    iPhone 6

پیش گزیده

مشكل منابع نيست، درس‌هايي كه توي رشته‌هاي مهندسي دانشگاه‌ها چه آزاد و چه دولتي تدريس و سرفصل‌هاشون توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي تعيين مي‌شه دقيقا از روي منابع تدريسي در دانشگاه‌هاي امريكايي كپي‌برداري مي‌شه. اصولا سيستم دانشگاهي ما (خصوصا مهندسي‌ها) از اول كاملا امريكايي بوده و بهمين دليل هم تقريبا تمام كتاب‌هايي كه مي‌خوانيم نوشته اساتيد امريكايي است.
    منتهي مشكل اين‌ست كه شيوه تدريس و ارزش‌يابي و خصوصا امكانات آزمايشگاهي و كتابخانه‌اي و پژوهشي و ... دانشگاه‌هاي ما مناسب نيست و اتفاقا براي پذيرش و كلا ارزش‌گذاري روي مدرك شما به دانشگاه محل تحصيل‌تان توجه دارند و امكاناتي كه دارد. (تعداد جلدهاي كتاب‌هاي كتاب‌خانه، امكانات آزمايشگاهي و پژوهشي و ...) و به‌همين دليل است كه هيچ اثري از دانشگاه‌هاي ايراني در بين دانشگاه‌هاي معتبر خارجي وجود ندارد.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد