تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 15

نام گفتگو: حمام های دارویی (Fish Dips and Baths)

زمان پیوستن
    28 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    Apple iPhone

Lightbulb حمام های دارویی (Fish Dips and Baths)

باسلام:
    چند تا سوال در باره ی حمام نمک دارم که فکر میکنم جوابش بدرد دیگران هم میخوره(خصوصآ که تو تالار متخصص این کار رو هم داریم)! ممنون میشم اگر راهنمای من باشید.
    1-همیشه وقتی اسم این نوع حمام رو شنیدیم در مورد دیسکس صحبت بوده آیا حمام نمک مختص دیسکسه یا برای ماهی های دیگه هم مناسبه؟اگر چنینه برای چه ماهی هایی مناسب و برای چه ماهی هایی مناسب نیست؟
    2-ایا حمام نمک فقط برای درمان انگلهای پوستی استفاده میشه یا راه حل درمان بیماری های دیگه هم هست؟
    3-در مورد دیسکس همه جا شنیده و خوانده ایم که برای جلوگیری از بروز استرس در موقع انتقال از آب تانک قبلی به تانک جدید حتمآ اونها رو آب به آب کنیم(هر چند استرس برای همه ی ماهی ها هست!!)آیا برای انجام حمام نمک در شروع و پایان استحمام باید ماهی رو آب به آب کنیم؟
    4-استحمام نمک در چه ظرفی مناسبه و با چه شرایطی مطلوبتره؟
    ببخشید سرتونو درد آوردم!
    آخرین ویرایش به وسیله MetMet : 23 November 2006 در 03:11 AM
    دوستان خواهش میکنم به سایت http://www.persianorarabiangulf.com مراجعه و به خلیج فارس رأی بدین.
    آزادیمونو گرفتن.اصالتمونو گرفتن.نذارین هویتمونم بگیرن.

2. کاربر زیر از دوست گرامی MetMet به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته

Lightbulb

نقل قول نوشته شده توسط MetMet مشاهده گفتگو
    باسلام:
    چند تا سوال در باره ی حمام نمک دارم ......
    ......!
    سلام*

والا حمام نمک معمولی(NaCl) رو تا اونجایی که من اطلاع دارم و بکار بردم بیشتر برای سیکلیدهای آمریکایی بخصوص سیکلیدهای جنوب آمریکا و برزیل مثل دیسکس -اسکار پيکات سیکلید و.. انجام میدهند و بیشتر به منظور ضد عفونی کردن و آرامش موضعی ماهی به کار میره که در مراحل اولیه برای بعضی از بیماری های قارچی و باکترییایی((اگر خواستید اسم علمیشون رو بیماری و اسم باکتری رو میگم)) ماهیان مفید واقع میشود و استفاده از حمام نمک فقط گسترش و رشد انگلهای پوستی رو کندتر میکنه این روش روی زالوهای پوستی و تیرهگی اولیه باله ها بسیارمفید واقع میشه

و نکته دیگه اینه که حمام نمک 1 روش تکمیلی هست که در کنار استفاده از داروهای مورد نیاز ماهی بیشتر بکار میره

اصولا این روش درمانی جزو روش های طولانی مدت درمانی هست روش معمولش به این صورت هست که به ازای هر لیتر آب از 10-20 گرم نمک معمولی استفاده کنید و مدت حمام بین 10 تا 30 دقیقه به طول میکشد البته میزان نمک مورد استفاده و مدت حمام به نوع بیماری ماهی و تحمل ماهی در برابر این حمام بستگس دارد((هوا دهی و دمای مناسب فراموش نشود و از آب تانک دیگری با شرایط تانک اولیه برای این حمام استفاده میشود))
    Shivoham Shivoham

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007), MetMet (24 November 2006), saeed_cpu_full (19 May 2009)

زمان پیوستن
    28 Apr 2006
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson S700iٍُ

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط MetMet مشاهده گفتگو
    باسلام:
    چند تا سوال در باره ی حمام نمک دارم که فکر میکنم جوابش بدرد دیگران هم میخوره(خصوصآ که تو تالار متخصص این کار رو هم داریم)! ممنون میشم اگر راهنمای من باشید.
    1-همیشه وقتی اسم این نوع حمام رو شنیدیم در مورد دیسکس صحبت بوده آیا حمام نمک مختص دیسکسه یا برای ماهی های دیگه هم مناسبه؟اگر چنینه برای چه ماهی هایی مناسب و برای چه ماهی هایی مناسب نیست؟
    2-ایا حمام نمک فقط برای درمان انگلهای پوستی استفاده میشه یا راه حل درمان بیماری های دیگه هم هست؟
    3-در مورد دیسکس همه جا شنیده و خوانده ایم که برای جلوگیری از بروز استرس در موقع انتقال از آب تانک قبلی به تانک جدید حتمآ اونها رو آب به آب کنیم(هر چند استرس برای همه ی ماهی ها هست!!)آیا برای انجام حمام نمک در شروع و پایان استحمام باید ماهی رو آب به آب کنیم؟
    4-استحمام نمک در چه ظرفی مناسبه و با چه شرایطی مطلوبتره؟
    ببخشید سرتونو درد آوردم!
    در مورد استفاده نمك براي ماهي ها
    ماهي هايي مثل خانواده كت فيش ها و كوريدوراس ها نسبت به ميزان نمك خيلي حساس هستند و ممكنه حمام نمك به غسل ميت تبديل بشه.
    نمك در ميزان ظرفيت اكسيژن گيري آب و كم كردن استرس همونطور كه پويان هم گفت موثره.
    زندگي آتشگهي ديرنده پابرجاست
    گر بيفروزيش رقص شعله اش از هر كران پيداست
    ورنه خاموش است و خاموشي گناه ماست...

6. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Mehraz به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007), MetMet (24 November 2006)

زمان پیوستن
    28 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    Apple iPhone

Question

نقل قول نوشته شده توسط Mehraz مشاهده گفتگو
    در مورد استفاده نمك براي ماهي ها
    ماهي هايي مثل خانواده كت فيش ها و كوريدوراس ها نسبت به ميزان نمك خيلي حساس هستند و ممكنه حمام نمك به غسل ميت تبديل بشه.
    نمك در ميزان ظرفيت اكسيژن گيري آب و كم كردن استرس همونطور كه پويان هم گفت موثره.
    هوا دهی و دمای مناسب فراموش نشود و از آب تانک دیگری با شرایط تانک اولیه برای این حمام استفاده میشود))
    با سلام:
    فرمایش شما یعنی نمک ,اکسیژن آبو کم میکنه یا زیاد؟؟؟آیا لازمه تو ظرفی که برای حمام نمک در نظر گرفته ایم بخاری بذاریم؟؟آیا بلک گوست ماهیه حساس به نمکه؟؟اگه پاسخ مثبته یعنی تو محلول دائمیه آب و نمک 0.2%هم نمیشه نگهش داشت؟؟برای ماهی هایی مثل دیسکس برای انتقال به ظرف حمام یا بعد از استحمام برای انتقال به آکواریوم آب به آب کردن ماهی لازمه؟؟
    ببخشید که من خیلی سوال میکنم!!
    دوستان خواهش میکنم به سایت http://www.persianorarabiangulf.com مراجعه و به خلیج فارس رأی بدین.
    آزادیمونو گرفتن.اصالتمونو گرفتن.نذارین هویتمونم بگیرن.

8. کاربر زیر از دوست گرامی MetMet به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته

پیش گزیده

میزان اکسیژن گیری آب مشخص هست و نمک حلالیت آب رو کم میکنه این حلالیت در مقایسه با اکسیژن محلول با این غلظت تاثیر زیادی روی اکسیژن گیری آب ندارد من فکر میکنم دوست خوبمون منظورشون اکسیژن کافی در هنگام این حمام هست در مورد بخاری باید توجه کنی در هنگام این حمام دمای آب بیش از 1-1.5 درجه نوسان پيدا نکنه

تا انجا که من تجربه کردم بلک گوست رو میشه گاه در تانک نیمه شور هم نگاهداری کرد من بلک گوستم رو با انجل مونو و در دفعه های بعد با سیکلید های آفریقایی نگه داشتم که مشکلی براش بوجود نبومبد فقط رشد ماهی کاهش پيدا میکنه در مورد دیسکس دوستان نظر بدهند منم ممنون میشم

10. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (25 November 2006), Aqvarium (30 May 2007), اسپریت (25 November 2006), MetMet (29 November 2006)

زمان پیوستن
    27 Apr 2006
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    jasjam

پیش گزیده

من حمام نمک رو برای ماهی هایی که بعضی از مریضی ها رو میگیرن ازمایش کردم وتقریباً برای همشون هم جواب داد .البته من به این اب نمک یک مقداری متیلین بلو اضافه کردم همیشه شاد باشید یاحق
    زندگی مثل پیانو است,دکمه های سیاه برای غم ها و دکمه های سفید برای شادی ها .اما زمانی می توان آهنگ زیبایی نواخت که دکمه های سیاه و سفید را با هم بفشاری

یا حق

12. کاربر زیر از دوست گرامی mohammad51 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Jan 2007
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    پژو
    گوشی موبایل
    X1

Post ترجمه

با سلام به دوستان
    بنده دانشجوي رشته مترجمي زبان ترم 8 هستم يكي از اعضاء سايت از من خواسته بود كه يك مطلب در مورد حمام دارويي منبع با لينك :
    http://www.algone.com/fish_dips.php
    رو براي اين قسمت ترجمه كنم. من يك قسمت كوچك رو براي شروع كار قرار دادم دوستان مشاهده كنند و نظر بدن تا من متن رو كامل ترجمه كنم.

با تشكر
    مرتضي مجنوني

حمام دارويي و شستشوي ماهيان

ماهيان تازه خريداري شده و يا مريض در تانك جداگانه(تانک قرنطینه) بهتر از تانك اصلي تحت نظر و درمان قرارمي گيرند.

بسياري از دارو ها و مواد پيشگيري كننده که بصورت مستقیم وارد اب میشوند بر روي باكتري هاي مفيد هم تاثيرمي گذارند.

از بین رفتن باکتری های مفید باعث فرسایش و از کار افتادن فيلترینگ بیولوژيكي شده و با مصرف تمام اكسيژن اكواريم انرا به یک ظرف سمي مبدل خواهد نمود.

در کنار تانک قرنطینه، حمام های دارويي و غوطه ور کردن ماهی در دارو مي تواند تاثير بسيارزيادي در جلوگيري از انتشار بيماري داشته باشد.

حمام های دارويي موجب از بين رفتن باكتري هاي خارجي ،انگل ها و ديگر بيماري های ماهی قبل از ورود به تانك اصلي مي شود و بهترين چيز بعد از قرنطینه مي باشد.

تفاوت اصلي بين ایندو این است که حمام دارويي يك درمان خارجي مي باشد در صورتي كه تانك قرنطینه اجازه مي دهد كه ماهي به منظور درمان بيماري داخلی و انگلي هم مورد بازبيني و مشاهده قراربگيرد.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 6 March 2007 در 10:43 AM

14. 15 نفر از کاربران ، از دوست گرامی m_maj2004 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Al3l3@S@li (6 March 2007), Anoush (6 March 2007), Aqvarium (30 May 2007), Blaze (6 March 2007), امير حسين ـ 1976 (14 March 2009), k_afshin (29 September 2008), mahdi.khazaee (6 September 2008), mehrdadonline (14 March 2007), MetMet (29 June 2007), moh@mm@d reza (14 May 2007), mohammad51 (6 March 2007), سرخان زاده (7 March 2007), pedram_x2005 (16 February 2008), Romans (6 March 2007), saeed_cpu_full (19 May 2009)

زمان پیوستن
    09 Mar 2007
    شهر
    تهران

Smile سلام

سلام به دوستان محترم
    تانک من 144 لیتره و از اون کرم های سفید زده
    ماهی های من سوسمار و ردتیل و پنگوسی باله بلند هست
    پنگوسی من مبتلا به بیماری انگل شده
    چه دارویی رو برای ماهی های من پیشنهاد میکنید فقط به جزییاتش توجه کنین
    با سپاس فراوان

16. کاربر زیر از دوست گرامی ferydoun به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ferydoun مشاهده گفتگو
    سلام به دوستان محترم
    تانک من 144 لیتره و از اون کرم های سفید زده
    ماهی های من سوسمار و ردتیل و پنگوسی باله بلند هست
    پنگوسی من مبتلا به بیماری انگل شده
    چه دارویی رو برای ماهی های من پیشنهاد میکنید فقط به جزییاتش توجه کنین
    با سپاس فراوان
    سلام
    دوست عزیز لطفن سوال خود را در تاپیک مخصوص مطرح کنید.
    منظور شما از جزییات چیست ؟تا زمانی که شما از جزییات و شرایط اکواریوم و ماهی خودتون چیزی بیان نکنید امکان راهنمایی وجود ندارد.موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

18. 9 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Al3l3@S@li (14 March 2007), Anoush (14 March 2007), Aqvarium (30 May 2007), ferydoun (15 March 2007), k_afshin (21 February 2009), M@YS@M (15 March 2007), moh@mm@d reza (14 May 2007), Queens (15 March 2007), vanhelsing (17 March 2007)

زمان پیوستن
    13 May 2007

پیش گزیده

ايا ميتوان بطور هميشه نمك به اكواريوم اضافه كرد؟ و به جه نسبتى؟ايا وجود دائم نمك در اب ضرورى براى ماهيان بخصوص ماهيان سيكليد دارد يا نه؟
    متشكر
    غفورى

20. کاربر زیر از دوست گرامی ala2007 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Jan 2007
    شهر
    Tehran
    اتومبيل
    پژو
    گوشی موبایل
    X1

پیش گزیده

دوستان ادامه مقاله حمام دارويي

حمام دارويي و شستشو بايد براي ماهيان جديد و قبل از ارسال ماهي مريض به قرنطینه انجام پذیرد، اما براي درمان در تانك اصلي هنگامیکه تانک اصلی آلوده شده استتوصيه نمي شود.
    از انجايي كه حمام دارويي و شستشو ماهي را دچار استرس مي كندو اغلبسيستم ايمني آنرا نيز ضعيف مي كند. حالاگر هنوز تانك اصلي دارای عامل بيماری باشد اين مورد ميتواند سبب شود كه ماهي درمان شده در بازگشت به تانک اصلی سريعتر از قبل بيماري را دوباره بگیرد.

محلول های حمام دارويي

حمام دارويي آبشيرين( فقط براي ماهيان آب شور)

حمام دارويي آب شيرين احتمالا متداول ترين حمامبراي گونه هاي آب شور است و بدن ماهي را از بسياري انگل هاي بدني مضر پاک مي كند.

انگل ها شامل:
    - پاراورتكس (بيمار نقطه سياه
    یا ایک سیاه) كه بوسله كرم هاي پهن با يك دوره زندگي مشابه" ايك " ايجاد مي شود.
    - كريپتوكريون كه معادل دريا
    یی "ايك" و يا ایک آب شور مي باشد.
    - ولوت و يا بيماري مرجاني ماهي (كه دوره زندگي مشابه"ايك"دارد
    ) به علت مشابه بودن رفتار ماهي ايك زده به سختي قابل تشخيص مي باشد ، و به همان اندازه غير قابل تشخيص و آلوده كننده بسيار زياد پوست ماهيان است ( كرم هایی كه در روی بدن ماهي زندگي مي كنند).
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 30 May 2007 در 11:40 AM

22. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی m_maj2004 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (30 May 2007), MetMet (29 June 2007), Romans (30 May 2007)

زمان پیوستن
    08 Mar 2007
    شهر
    تهران
    گوشی موبایل
    6230

پیش گزیده حمام نمک برای دیسکس

میشه لطفا یک نفر بگه برای حمام نمک دیسکس از چه روشی باید استفاده کنم؟

یعنی مقدار دقیق نمک
    دما
    زمان نگهداری ماهی در حمام نمک

ممنون
    ارادتمند آرش

زمان پیوستن
    21 Aug 2007

پیش گزیده

بنده 2 درخواست دارم: لطفاً راهنمایی کنید:
    1- طرز تهیه حمام نمک و نحوه کابرد آن.
    2- طرز استفاده آموکسی و سفلاکسین برای بیماری چشمی ماهیان آب شیرین

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر