تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 30 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 389

نام گفتگو: آنچه بعد از تصادف بايد انجام دهيم

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

Exclamation آنچه بعد از تصادف بايد انجام دهيم

در تاريخ 13 مهر در مسير اتوبان قم تهران كه همراه خانواده ام عازم تهران بودم يك 206 با سرعت بسيار زياد (احتمالا بالاي 150) به علت خواب بودن راننده اش از پشت و سپس از پهلو به ماشين من كه 405 مدل 85 با سرعت حدود 115 كيلومتري حركت مي كرد برخورد و در نهايت هر دو از جاده خارج و خودروي من كه پس از برخورد با سنگهاي بيرون جاده دو تا لاستيك عقب و جلويش تركيده بود پس از طي مسيري 200 متري كه به پهلو و بر روي شيب بيش از 70 درجه بر روي لبه تپه كنار جاده با سرعت زياد حركت مي كرد در نهايت با برخورد به كوه متوقف شد ( روي هشدار براي كبرا 11 با اين تصادف كم شد)
    در اين حادثه پسر 10 ساله ام كه جلو بود و كمربند بسته بود هيچ آسيبي نديد گردن خودم نيز مختصري بخاطر پرتاب شدن سرم به جلو در اثر شوك تصادف درد گرفت و زخمي سطحي نيز كنار سرم بخاطر برخورد با شيشه بغل ايجاد شد.(كمربند بسته بودم)
    پسر 7 ماهه ام كه كف صندلي عقب خواب بود به جز چند كبودي مختصر آسيبي نديد و همسرم كه در صندلي عقب به خاطر حفظ بچه اش يكي از انگشتانش شكست و مختصري كبودي در سر و بازويش ايجاد شد(كمر بند نبسته بود) و پشت پايش نيز زخمي شد.
    ماشين نيز حدود 4-3/1 ميليون تومان خسارت ديد كه شامل شاسي كشي جلو، تعويض سپرها، گلگيرهاي جلو، پلوس و طبق و رام يك طرف و سيني كارتل و سيني فن و صافكاري گلگير عقب و كمپرسور كولر و تعويض چند خورده ريز مثل چراغها مي باشد.
    البته نجات خودمان و خسارت نسبتا پايين ماشين از الطاف خداوند بود كه شاكرم ولي در اين تصادف تجربياتي از نظر حقوقي و برخورد با شركتهاي بيمه كسب كردم كه ذكر آن را براي ديگران مفيد مي دانم و به مرور در اين تاپيك مي آورم. ساير دوستان هم اگر تجربه اي دارند در اين بحث شركت كنند تا همه از اطلاعات هم استفاده كنيم. خود من با اين كه در حال نوشتن پايان نامه فوق ليسانس حقوق خصوصي هستم با نكاتي در عمل برخورد كردم كه قبلا علم و تجربه اش را نداشتم و تازه الآن هم از راهنماييهاي يكي از هم دوره اي هايم كه داديار شعبه تصادفات است براي پرونده خودم استفاده مي كنم (البته پارتي بازي نمي كنم):
    تا به حال در اين حادثه حدود 4/1 ميليون هزينه تعميرات كرده ام كه اين مبلغ را بايد طرف مقصر من بدهد (فقط يك ميليون را بيمه مي دهد) تازه من دلم برايش سوخته و حدود 500 تومن از هزينه ها را برايش ارزون تمام كردم. علاوه بر مبلغ هزينه تعميرات، 2/1 ميليون هم كارشناس رسمي كسر قيمت خودرو برايش نوشته است كه به همراه 40-30 روز خواب ماشين را بايد از جيب خودش بپردازد و بيمه فقط هزينه تعميرات را آن هم بر اساس نظر كارشناس خودش و تا سقف بيمه خسارات مالي (كه معمولا 1 ميليون است) مي پردازد. (طرف پشت فرمون خوابش برده بود و تعبير خوابش خيلي برايش گرون تموم شد خدا بدادش رسيد كه تلفات جاني نداشت و فقط كمي جراحت بود)
    البته اگر طرف به زبان خوش نداد مجبورم طي يك دعواي حقوقي همراه با شكايت كيفري مربوط به جراحات و ارش و ديه ناشي از تصادف از طرف در دادگاه بگيرم. در هنگام تصادف معمولا بطور خودكار پرونده شكايت كيفري تشكيل مي شود و نوبت دادگاه پس از نظريه نهايي پزشكي قانوني و طول درمان است ولي اگر خسارات ماشين بيش از مبلغي است كه بيمه مي پردازد و مقصر به زبان خوش پرداخت نمي كند بايد اقامه دعوي مدني نيز بكنيد تا هم زمان با شكايت كيفري رسيدگي شوند والا در نوبت قرار خواهد گرفت چند توصيه به دوستان كه اگر احيانا خداي ناكرده تصادف شديد كردند (حادثه خبر نمي كند شما در رانندگي حداكثر 50% قضيه هستيد و هر چقدر كه محتاط باشيد ممكن است طرف مقابل خوابش برده باشد):
    1 - سعي كنيد با پرداخت چند هزار تومان سقف خسارت مالي بيمه تان را بيشتر از 1 ميليون كنيد(برخي بيمه ها مثل آسيا و ايران قبول مي كنند.) چون هزينه خسارت خودروهاي امروزي در تصادفات شديد سرسام آور است.
    2 - در صورتي كه تصادف شديد است قبل از تعمير توسط كارشناس رسمي تامين دليل كنيد يعني برآورد خسارت و كسر قيمت خودرو كنيد و پس از تعمير با ارائه فاكتور رسمي هزينه ها را دقيق كنيد تا طرفتان نتواند دبه كند. هزينه تامين دليل كم است و قابل مطالبه از مقصر است.
    3 - نمايندگهاي مجاز ممكن است كارشان خوب نباشد و گرون باشند ولي حرفشان براي كارشناس بيمه قابل قبول تر است و كارشناس بيمه معمولا حرف تعميركارهاي متفرقه را قبول نمي كند.
    4 - پس از تعمير خصوصا اگر مي خواهيد از بيمه بدنه استفاده كنيد سريع كارشناس را براي بازديد نبريد ممكن است پس از چند روز عيبهاي جديدي سروكله شان پيدا شود(مثلا كمپرسور كولر من پس از 10 روز خرابيش معلوم شد و حدود 300-200 هزار تومن هم هزينه اش است) كه ديگر بيمه حاضر به پرداخت هزينه آنها نخواهد بود.
    5 - در مواردي كه بيمه بدنه داريد و مقصر قابل تعقيب وجود دارد به اين دل نبنديد كه از بيمه بدنه استفاده كنيد و شركت بيمه خودش مبلغ خسارت را از مقصر بگيرد چون علاوه بر دردسرهايش معمولا كارشناس بيمه بدنه 40-30% كمتر از كارشناس بيمه شخص ثالث برآورد مي كند و تازه فرانشيز هم كم مي كند. اين كار را فقط وقتي بكنيد كه از دريافت خسارت از طرف مقابل نا اميد باشيد (مثلا طرف بيچاره است و بيمه هم ندارد و يا خسارت مازاد بر بيمه خيلي زياد است)
    6 - در صورتي كه در حادثه آسيب ديديد و نياز به استراحت پزشكي داشتيد حتما نامه گواهي استراحت پزشكي براي محل كار يا تحصيل خود را همان موقع ترخيص بگيريد چون بعدا پيدا كردن پزشك كشيكي كه شما را معاينه يا ترخيص كرده خيلي دشوار است.
    7 - اگر از همراهان شما كسي سالم مانده است حتما او را در محل حادثه بگذاريد تا حواسش باشد طرف مقصر در هنگام ترسيم كروكي و تعيين مقصر حادثه جريان را به نفع خودش عوض نكند.
    8 - كروكي شما براي شركت بيمه تا 5 روز پس از حادثه معتبر است و بعد از گذشت 5 روز بيمه بهانه مي آورد به همين دليل بلافاصله پس از تصادف به نمايندگي بيمه (چه بيمه خودتان و چه طرف مقابل) خبر دهيد تا ثبت شود و لازم نيست كه حتما خودتان گزارش كنيد ديگران هم مي توانند. بعدا مي توانيد مدارك مورد درخواستي را براي بيمه ببريد.
    9 - هر چقدر هم كه هزينه دارد ماشينتان را براي تعمير به شهر محل زندگيتان ببريد(ولو 200 هزار تومن پول حمل خودرو بدهيد) تا هم وقتتان در رفت و آمد تلف نشود(خصوصا كه ماشين نداريد) و هم بر كار تعمير نظارت داشته باشيد و سريعتر انجام شود.
    10 - پرونده بيمه را هم به دليل فوق در همان شهر خودتان تشكيل دهيد ولي متاسفانه طبق آ.د.ك. پرونده كيفري در دادگاه همان شهر محل وقوع تصادف تشكيل مي شود؛ تامين دليل را هم در همان شهر دادگاه قبل از بردن ماشين به تعميرگاه با درخواست از دفتر دادگاه يا شوراي حل اختلاف انجام دهيد.

يكي از نكات مهم اين است كه تا مي توانيد از آزاد شدن اتومبيل مقصر ممانعت كنيد البته معمولا داديارهاي مامور پرونده حواسشان به اين نكته جمع است ولي ممكن است مثل من از بدشانسي داديار يا قاضي پرونده خيلي دل رحم باشد و ماشين را فورا از توقيف آزاد كند. دلايل ممانعت از آزادي ماشين مقصر اين است:
    1- تا زماني كه ماشين مقصر توقيف است او دنبال شما مي دود ولي بمحض آزاد شدن ماشين شما بايد دنبال او بدويد مثلا براي تشكيل پرونده در بيمه، ارائه مدارك مورد نياز مربوط به مقصر و پرداخت هزينه هاي تعمير بايد التماسش كنيد.
    2 - در صورت آزاد شدن ماشين مقصر وي با تعمير آن مستندات و شواهد پرونده را از بين خواهد برد و دچار دردسر مي شويد مثلا در برخي موارد شركت بيمه براي پرداخت خسارت شما خواستار رؤيت ماشين مقصر مي شود تا تصادف و كروكي ساختگي نباشد.
    3 - اگر مقصر ماشينش را تعمير كند ديگر پولي براي پرداخت خسارات شما (اگر مازاد بر بيمه) باشد نخواهد داشت و گرفتار مي شويد.
    آخرین ویرایش به وسیله Abolfazl2006_p : 23 April 2007 در 03:42 PM دلیل: ادغام دو پست پیاپی

زمان پیوستن
    16 Dec 2004
    شهر
    تـهران بــــــــــــــــــزرگ
    اتومبيل
    RENAULT MEGAN 2000CC
    گوشی موبایل
    now:NOKIA N70 & N79

پیش گزیده

سلام

چون بنده رشته خودم برق-الکترونیک میباشد چندان اطلاعاتی از مسایل قضایی ندارم چند سوال داشتم:

اول اینکه تامین دلیل به چی میگن؟؟؟

در ضمن ایا خودرو زیان دیده میتواند از طرف مقابل به خاطر افت قیمت شکایت کرد؟

ایا باید خودرو فقط یکسال از تاریخ ساختش گذاشته باشد یا خودروی مدل 1382 و... هم میتونند به خاطر افت قیمت شکایت کنند؟

زمان پیوستن
    02 Oct 2005

پیش گزیده

من فكر كنم دو نوع تصادف داريم مالي و جاني
    در تصادف جاني خدايي نكرده يه چيزيتون ميشه ولي در تصادف مالي فقط ماشين خسارت ميبينه
    پس اگه تصادفتون مالي بود و مقصر نبوديد زود بريد تا سوئيچ يارو برداريد تا طرف در نره (با توجه به قدرت بدني طرف از قفل فرمون مناسب استفاده كنيد)و مثل من 5 مليون ضرر نكنيد.
    آخرین ویرایش به وسیله config : 23 November 2006 در 03:34 PM

زمان پیوستن
    13 Nov 2005
    اتومبيل
    Pride,Proton Wira,Mazda3
    گوشی موبایل
    K700,P910i

پیش گزیده

اولين باره ميشنوم بيمه افت قيمت هم ميده!چند وقت پيش يه تصادف كوچيك داشتم تقريبا 400 تومن خسارت گرفتم بيمه طرف هم البرز بود اصلا راضي نبوديم خودمون رفتيم از ماشين عكس گرفتيم جالبه عكس ماشين مقصرم از ما ميخواستن(يارو يه راننده كاميون بود و از يه شهره ديگه!)و به خاطر نداشتن اين عكس گفتن چند روز دادن خسارتو عقب انداختن تا به قول خودشون يه تبصره ديگه اجرا كنند!تفاوت حق بيمه 1ميليون با 3 ميليون چقدره كه گفتين چندهزارتومن؟

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

البته در دادگستري يك سيب كه تا به زمين برسد هزار تا چرخ مي خورد و هيچگاه نظر قطعي نمي توان داد و به همين دليل اگر وكيلي تعهد 100% به برنده شدن پرونده موكلش با وجود همه ادله و شواهد بدهد پروانه اش در معرض ابطال خواهد بود.
    ولي در مورد خسارت كسر قيمت خودرو يا همان افت قيمت خودرو مرسوم است كه در دادنامه حكم به پرداخت آن به نفع زيانديده و عليه مقصر مي دهند و علاوه بر آن خسارت عدم استيفاي منافع خودرو يا همان خواب خودرو در مدت تعمير نيز قابل مطالبه است؛ ولي من چون هنوز به دادگاه نرفته ام و بالتبع حكم پرونده ام صادر نشده است هنوز نمي دانم مذاق دادرس پرونده ام چيست و در هول و ولا هستم. تازه پس از صدور حكم ممكن است يكي از طرفين به آن اعتراض كند و پرونده به مرحله تجديد نظر برود و حكم در در دادگاه بالاتر نقض شود.
    البته بيمه هيچگاه خسارت كسر قيمت خودرو و خواب خودرو را نمي دهد بلكه خود مقصر موظف به پرداخت آن است و دشواري گرفتن آن هم در همين است.
    در ضمن خسارت كسر قيمت ربطي به مدل ماشين ندارد و بستگي به عرف دارد كه كارشناس بر اساس همان نظر مي دهد.
    وقتي شما از دفتر دادگاه يا شوراي حل اختلاف درخواست بررسي موضوع مورد اختلاف كه در معرض تغيير است (مثل ماشين تصادفي را كه مي خواهيد تعمير كنيد) مي كنيد اصطلاحا بايد بگوييد تقاضاي تامين دليل دارم و هنگام بررسي خودروي تصادفي بايد به كارشناس بگوييد كسر قيمت خودرو را هم محاسبه و در برگه نظريه خود اعلام كند.
    به نظرم اختلاف افزايش حق بيمه براي خسارات مالي 2 يا 3 ميليون 20-10 هزار تومان بيشتر نباشد كه كاملا به صرفه است فقط اشكالش اين است كه همه نمايندگيهاي بيمه حاضر به اين گونه بيمه نيستند.

زمان پیوستن
    25 Apr 2004
    شهر
    بهشت برین ...
    اتومبيل
    VW Gol 1.8
    گوشی موبایل
    Samsung GALAXY S

پیش گزیده

ّبد نیست حالا که صحبت از بیمه و خسارت شد ،اشاره به بهترین بیمه گذار که از همه لحاظ(نحوه برخورد- سرعت عمل- میزان پرداخت بیمه و...) نماییم تا دوستان با چشم باز یک بیمه گذار خوب را انتخاب کنند البته از بیمه های جدید مثل بیمه پارسیان و رازی و ... اگر تجربه ایی دارید بفرمایید ممنون می شم

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

دوستم كه داديار بخش تصادفات است مي گفت بيمه آسيا در پرداخت خسارت عملكرد بهتري دارد.
    بيمه بدنه ماشين خودم رازي است متاسفانه در اين تصادف كارشناس بيمه شخص ثالث مقصر كه پارسيان بود حدود 7/1 ميليون برآورد خسارت كرد كه در عمل هم همين حدود شد (سقف پرداخت خسارت مالي مقصر 1 ميليون بيشتر نبود) و كارشناس بيمه رازي (بيمه بدنه خودم) 1 ميليون و 70 هزار تومان!!؟ و تازه بيمه رازي 10% فرانشيز كسر مي كرد و نظريه كارشناس رسمي دادگستري و تعهد مقصر به پرداخت خسارت با سفته هم مي خواست (حدودا 900 تومان مي داد در حالي كه بيمه شخص ثالث خود مقصر بدون معطلي 1 ميليون را داد) كه از خير آن گذشتم و تصميم گرفتم بقيه خسارت را به همراه خسارت كسر قيمت از طريق دعواي حقوقي از خود مقصر بگيرم و پشت دستم را داغ كنم و پيش شركت رازي ماشينم را بيمه نكنم.

نقل قول نوشته شده توسط amahdavi2004 مشاهده گفتگو
    بيمه بدنه ماشين خودم رازي است ......... پشت دستم را داغ كنم و پيش شركت رازي ماشينم را بيمه نكنم.
    مي بخشيد اشتباه كردم بيمه بدنه ماشين من بيمه دانا است.
    آخرین ویرایش به وسیله Abolfazl2006_p : 9 February 2007 در 02:38 PM دلیل: ادغام دو پست

مردم دو گروهند: يا در دين با تو برادرند؛ يا در انسانيت با تو برابر

زمان پیوستن
    22 Apr 2006
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    405 - پارس
    گوشی موبایل
    3110c

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط config مشاهده گفتگو
    من فكر كنم دو نوع تصادف داريم مالي و جاني
    در تصادف جاني خدايي نكرده يه چيزيتون ميشه ولي در تصادف مالي فقط ماشين خسارت ميبينه
    پس اگه تصادفتون مالي بود و مقصر نبوديد زود بريد تا سوئيچ يارو برداريد تا طرف در نره (با توجه به قدرت بدني طرف از قفل فرمون مناسب استفاده كنيد)و مثل من 5 مليون ضرر نكنيد.
    ببین عزیز تصادف یه اتفاق سادست! واسه من و تو هم یه روز پیش میاد که تو یه تصادف مقصر باشیم!!اونوقت خودت خوشت میاد که یکی باهات همچین رفتاری بکنه؟؟
    من که به تجربه البته کم خودم دیدم که ، با اینکه میگن افسرا همیشه به ضرر جوونا رای می دن، ولی هرچه متشخصتر و متین تر رفتار کنی هم افسر و هم کارشناس بیمه بهتر باهات را میان!! -نمی گم بی زبون باشی ها!!
    من که تا حالا هروقت تصادف کردم از پولی که از بیمه گرفتم یه چیزی هم تهش واسم مونده!! بخصوص بیمه ایران!!!

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

كسي كه مقصر است بايد آنقدر مرد (منظورم جنسيت نيست) باشد كه پاي خسارتي كه به ديگران زده است بايستد و فرار نكند و اگر كسي را مجروح كرده است او را به بيمارستان ببرد.
    چه دليلي وجود دارد زيانديده بيچاره تاوان بي احتياطي و سبكسري ديگران را بپردازد؟ آيا انصاف است كسي با قرض و وام و اضافه كاري از ضروريات و تفريح و استراحت خود و خانواده اش بزند و ماشيني تهيه كند و ديگري با رانندگي بد خود ولو بدون سوء نيت ماشين او را تبديل به آهن قراضه كند؟ شخص مقصر حتي اگر تمام خسارتهايي را كه ممكن است مستقيم و غير مستقيم به زيانديده زده است بدهد باز هم مديون است و بايد رضايت او را جلب كند. آيا مقصر مي تواند جبران علافيها، دوندگيها، ترس و استرس، فشار روحي و درد جسمي زيانديده و اطرافيان وي را بدهد؟ البته از لحاظ منش اخلاقي شخص زيانديده نيز بهتر است جانب انصاف را نگه دارد و زياده روي نكند و يا دست به تهديد و توهين و خشونت نزند و خونسردي خود را حفظ كند و اگر امكان دارد در بعضي موارد گذشت كند.(البته من كه خودم را خيلي خونسرد مي دانم نمي دانم در تصادفي كه كردم اگر بچه هايم آسيب جدي مي ديدند خون جلوي چشمانم را نمي گرفت (پناه بر خدا))
    من خودم بارها پيش آمده كه خسارت ناچيزي به ماشين يا موتوري كه صاحبش نبوده زده ام (مثلا به آن خط انداخته ام) و پس از پيدا نكردن صاحبش با يادداشتي ضمن پوزش، شماره تلفنم را براي جبران خسارت گذاشته ام چون معتقدم كه اگر غير از اين باشد تاوان آن را در جاي ديگر خواهم داد و در آن دنيا هم راه فرار ندارم.(مي بخشيد موعظه شد)

زمان پیوستن
    24 Oct 2005

پیش گزیده

دوستان عزيز با سلام
    همسر من نمايندگي بيمه دارد و اگر علاقمند باشيد ميتوانم توضيحاتي در خصوص بيمه هاي اتومبيل ( ثالث و بدنه ) براي شما دوستان عزيز داشته باشم.
    در ابتدا توضيحاتي درباره اصطلاحاتي كه در متن بيمه نامه ها به كار رفته است خواهم داد . در ابتدا بيمه شخص ثالث كه بعضي از مردم عادي از آن به نام بيمه ديه هم ياد مي كنند .

بيمه شخص ثالث بيمه اجباري است كه كليه دارندگان خودرو ملزم به داشتن آن ميباشند . همانطور كه اكثر دوستان اشاره كرده اند در صورتي كه در تصادفي ( چه خسارت مالي در بر داشته باشد و چه خسارت جاني ) شخص مقصر باشد خسارت طرف مقابل از بيمه شخص مقصر پرداخت خواهد شد .
    مشخصات بيمه نامه ثالث
    1-بيمه نامه هاي ثالث عمدتا براي مدت يكسال اعتبار دارد ( بعضي از شركتهاي بيمه 6 ماهه هم صادر مي كنند كه اصلا توصيه نمي كنم) .
    2- همراه هر بيمه نامه چهار كوپن وجود دارد كه در هر تصادف از بيمه نامه مقصر كنده و به شخص زيانداده داده خواهد شد.
    3- تعهدات بيمه شخص ثالث به شرح زير است :
    1- تعهدات بيمه شخص ثالث كه شامل :
    1-1 :حداكثر صدمات جاني براي هر نفر 1-2: حداكثر خسارت مالي در هر حادثه
    2- تعهدات بيمه حوادث سرنشين كه شامل:
    2-1:حداكثرغرامت فوت و نقص‌عضو براي هر نفر 2-2:حداكثر هزينه پزشكي براي هر نفر

توضيح 1-1: اين همان بيمه ديه است كه اگر خداي ناكرده شما باعث فوت شخص ثالثي شديد بايد پرداخت نماييد . در حال حاضر طبق قانون كشور ايران بيمه هر فرد حدود27 ميليون تومان در ماههاي عادي ميباشد كه به اين مبلغ در ماههاي حرام (شامل رجب- محرم - ذي القعده و ذ ي الحجه) 1/3 برابر مبلغ فوق الذكر يعني حدود 9 ميليون اضافه ميشود كه جمعا مبلغ 36 ميليون ميشود ولي شركتهاي بيمه معمولا يا رقم 35 ميليون را ميزنند يا 40 ميليون را.
    توضيح 1-2: اين همان موردي است كه دوستان اشاره كرده اند ، اگر تصادف كنيد و مقصر باشيد براي جبران خسارت مالي طرف خسارت ديده يك كوپن كنده و به زيان ديده داده ميشود و از مبلغ تعهد يك ميليون شروع و تا پنج ميليون هم بيمه ميشود .

توجه مهم : اگر ديه شما 40 ميليوني باشد حتما مالي 2 ميليوني ميشود و اگر ديه 35 ميليوني بود عرف در تعهد مالي 1 ميليون است ولي ميشود 2 ميليوني هم بيمه كرد.

توضيح :2-1: همانطور كه از نامش پيداست اگر سرنشين خودرو صاحب بيمه خداي ناكرده فوت كند مبلغي را پرداخت مي كند كه عرف آن 5 ميليون تومان و تا 10 ميليون هم امكان پذير است.
    توضيح 2-2: اگر در حين تصادف سرنشين صاحب بيمه نياز به بيمارستان پيدا كند مبلغي پرداخت ميشود كه عرف آن پانصدهزار تومان كه تا يك ميليون تومان هم افزايش مي يابد.

توجه مهم: وقتي صحبت از سرنشين است تعداد سرنشين در بيمه نامه ها از سرنشين مجاز كه در كارت خودرو قيد شده است استخراج ميشود كه معمولا 3نفر به اضافه راننده كه مجموعا چهار نفر ميشود.

دوستان اگر پست طولاني شد معذرت ميخواهم ، اگر علاقمند بوديد در پست هاي بعدي درباره بيمه بدنه هم توضيحاتي خواهم داد .
    درباره اين پست هم اگر سوالي بود انشاا... شنبه در خدمت هستم . پيروز و پايدار باشيد

زمان پیوستن
    06 Feb 2006
    شهر
    خرمشهر
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    6300

پیش گزیده

دویست خوبم بسیار خوب و عالی بود و مفید !
    از ریزه کاری های مناسب برای گرفتن حداکثر خسارت از بیمه بیشتر برامون بگو هرچند که به قول شما هیچ مبلغی نمیتونه جبران علافی و استرس و .... بکنه !
    چون من معتقدم این بیمه است که باید این خسارت ها رو هم به نحوی جبران کنه چون ملزم به پرداخت خسارت هست ولی با سو استفاده از انحصار و ریز بینی قانون به دلایل مختلف از پرداخت خسارت واقعی فرار میکنن .
    روزی اگر سراغ من آمد به او بگو :
    جز تو دلش را به هیچ کس امانت نداد
    هرگز خیانتی به دستان تو نکرد
    هرگز نگاه پاک و زلال تو را ؛
    با هیچ چشم سیاه مستی عوض نکرد
    تا آخرین نفس ؛
    در انتظار دیدن رویت نشسته بود !

اولين سرود ملي ايران در زمان مظفرالدين شاه

زمان پیوستن
    24 Oct 2005

پیش گزیده

دوست عزيز
    با تشكر از لطفت
    قلق خاصي براي گرفتن خسارت وجود ندارد كه بخواهم برايتان بگويم . ولي در يك حالت نرمال ابتدا خود شما هستيد كه با توجه به نوع رانندگي خود و مدتي كه از خودرو استفاده مي كنيد بايد بيمه مناسب را تهيه نماييد و خداي ناكرده اگر خسارتي هم خورديد در هنگام گرفتن خسارت همانطور كه يكي از دوستان در پستهاي قبلي اشاره كرده بودند با رفتار متشخص و حوصله بيشتر (اگر كارشناس بيمه فرد نرمالي باشد ) به نتيجه خواهيد رسيد.

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

اگر در تصادف مقصر بوديد در فرمهايي كه پر مي كنيد (مثل برگه بازجويي كلانتري) شغلتان را راننده ننويسيد زيرا طبق قانون و قرارداد بيمه، شخص بيمه گذار اگر از خودرو به گونه اي استفاده مي كند كه داراي ريسك و خطر پذيري بيشتري است مثل رانندگان حمل و نقل عمومي يا كسي كه محموله خطرناك حمل مي كند بايد به اطلاع بيمه گر برساند و بالطبع حق بيمه بيشتري بپردازد.
    يكي از اقوام من كه راننده آژانس بود به علت اينكه در برگه بازجويي نوشته بود راننده است (با اين كه در هنگام تصادف از ماشين استفاده شخصي مي كرد و ربطي به رانندگي آژانس نداشت) شركت بيمه بهانه گرفت كه چون در هنگام بيمه كردن اطلاع نداده است كه راننده است (اتفاقا در آن موقع هم راننده آژانس نبود) فقط 80% يا 60% از خسارت و ارش را پرداخت مي كند (در ميزان آن ترديد دارم) و بقيه را خود مقصر مجبور شد بدهد.(زبان سرخ سر سبز مي دهد بر باد)
    بنويسيد مثلا بيكار يا دانش آموز يا دانشجو

صفحه 1 از 30 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند