تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 25

نام گفتگو: تاپیک جامع کیش خودرو

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده تاپیک جامع کیش خودرو

سلام به همه دوستان.گفتم در مورد کیش خودرو و محصولاتش اینجا صحبت کنیم.کلا" یه اطلاعات کلی بدم خدمتتون در مورد سیناد چون الان 3.5 ساله دارمش و به زیر و بم اون واردم و در ضمن یه آشنایی هم با مسئولان شرکتش دارم.
    کارخونه این خودرو در سال 74 در جزیره کیش پایه ریزی شد.قرارداد این کارخانه با رنو جهت دادن موتور گیربکس و اکسل مگان برای این ماشین بود و در ابتدا 3000 دستگاه از این قطعات رو وارد کرد.شاسیه اون رو به یک شرکت آلمانی سفارش داده که یه شاسیه فولادی براشون تولید کنه با هندسه 6 ضلعی تمامیه ECU و انژکتور و تمام سیستمهای برقیش رو به زیمنس آلمان سفارش دادن.طراحی این ماشین هم در شرکت میرای انگلستان صورت گرفته و گواهی و تست ضربه رو هم از انگلستان داره.در سال 78 اولین خوروی اونها با نام سیناد1 با موتور رنو مگان مدل 99 به بازار اومد.یه توضیحی در مورد اسم این ماشین بدم و اون اینه که سیناد مخفف اسمهای دو پسر مالک کارخانه یعنی سینا و نادر میباشه.
    این ماشین با کد موتور K7M و با حجم 1600 سی سی و 92 اسب قدرت در 5700 دور و گشتاور 138 نیوتون متر در 4000 دور برخورداره.گیربکسش با ال90 یکیه و فرق موتوریشون در 16 سوپاپه بئدن موتور ال 90 هستش.بدنش از مواد تمام کامپوزیته با شاسی کشی پروفیل فولادی در داخل بدنه.تنها خودرویی در ایرانه که نه تصادفش و نه رنگ خوردگیش حتی با دستگاه هم مشخص نمیشه.البته بعدا"دستخوش تغییراتی در شکل ظاهریش شد یعنی بهترش کردندو از سال 81 سیناد 2 به بازار اومد.این موارد مربوط به سیناد 2 هست که درپایین مینویسم البته بجز در ظاهر و کمی تغییرات در ECU تفاوتی با هم ندارند.
    در مورد رانندگی هم باید بگم شتاب 0تا100 اون بین 10 تا 11 ثانیه البته بستگی به شرایط محیطی داره ولی من خودم سه بار پشت سر هم آزمایش کردم و یه میانگینی گرفتم 10.5 ثانیه بود.البته دنده یکش بینهایت قویه یعنی وقتی گاز میدید تو صندلی ماشین فرو میرید ولی در دنده 2 نه تا 3200 دور آرئم دور میگره ولی از اون به بالا کنده میشه من با دنده 2 سیناد تا88 کیلومتر در 5500 دور رفتم البته فکر کنم موتور هرچی فوش بود بهم داد.دنده 3 اون راحت تا 135 تا رو میره و در دنده 4 میتونید سرعتش رو به حدود 155 تا برسونید و در دنده 5 یه ذره بالاتر از 200 میتونید ببریدش البه من خودم امتحان نکردم من تا 185 تا باهاش بیشتر نرفتم.
    در مورد ترمز گیریش میتونم بگم حرف نداره چونترمزهاش LAV هستند.پایداری و تعادلش سر پیچها واقعا" عالیه بدون هیچ دقدقه ای میتونید باهاش مانور بدید و سرپیچها بدون هیچ مشکل کوچیلی ترمز کنید و فرمئن پذیری ماشینتون رو حفظ کنید.
    در مورد هندلینگ واقعا" عالیه فرمون خبلی خوب و نرمی داره و تو اون سرعت 185 تا که من باهاش میرفتم احساس امنیت رو کامل داشتم انگار جاده تو دستتونه.
    این برای قسمت اول بود تمام توضیحاتش رو خدمتتون میگم.هر سوالی داشتید در مورد این کارخونه و محصولاتش و چطور و چگونگیش و اینکه سرنوشتش چی شده بپرسید.

زمان پیوستن
    04 Feb 2006

پیش گزیده

الان چي توليد مي كنه؟

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده

با سلام به شما.دیگه پرونده سیناد در سال 84 با آخرین تولیداتش بسته شد.الن سیسستشون واردات خودرو است.که 600 دستگاه وارد کردند از چین در چند مدل مختلف.البته به جورایی هوز اطلاعاتشون محرمانست ولی یه مدل شاسی بلند داره که اوردن توکیش برای آزمایش با موتور 2400 سی سی البته فکر کنم یکی از دوستان یکبار عکسش رو گذاشته بود

سلام به همگی . در مورد سیناد کوپه خدمتتون عرض کنم در کل 5 مدل از اون تولید شد با همون مشخصات فنی سیناد 2 که هر کدوم از اونها یک شکلی بودن.ولی به علت یکسری از مسائل (بگذریم چی بوده)جلوی تولیدش رو گرفتند و زمینه رو برای برشکستگیش آماده شد.از این 5 تا دونم که در اومده فقط به یکی شماره دادن و باقی شماره نداره و در پارکینگ خودشون خوابیدن.فقط تا این حد بگم که یکی از مواردی که گفتند سیناد کوپه اجازه نداره شماره بشه آلوده کنندگی هواست(جالبه ماشین استاندارد یورو2 و صاحب تجهیزات مگان از پیکان آلودگیش بیشتر بوده ها که اونموقع اجازه داشت پیکان تولید بشه )
    ولی خوب اینم پرونده کوپه بدبخت بود دیگه.بازم مطلب دارم براتون.فعلا".

سلام به همگی.
    اینم نمونه برخی از تست هایی که سیناد 2 گذرونده :

ردیف
    عنوان استانداردهای پاس شده خودروهای سیناد
    شماره استاندارد ملی
    1
    خودرو- شیشه ایمنی
    1،2- 709
    2
    خودرو- کمربند ( ایمنی نصب)
    779
    3
    خودرو- تکیه گاههای کمربند ایمنی- ویژگیها وروش آزمون 4017
    4
    خودرو- حفاظت ازراننده خودروهای موتوری (رفتارمکانیزم فرمان هنگام برخورد)- ویژگیها و روش آزمون
    4164
    5
    خودرو- برخورد جانبی – ویژگیها وروش آزمون
    4239
    6
    خودرو- مخازن سوخت مایع و حفاظ عرضی زیرشاسی عقب- ویژگیها
    6480
    7
    خودرو- استحکام صندلی و نگهدارنده های آن- ویژگیهای و روش آزمون
    6503
    8
    خودرو- پشت سری صندلی ها – ویژگیها و روش آزمون
    6506
    9
    خودرو- برخورد از روبرو- ویژگیها وروش آزمون
    6652
    10
    خودرو- ترمزگیری
    6742
    11
    خودرو- نیروی کنترل فرمان وسایل نقلیه- ویژگیها و روش آزمون
    3917
    12
    خودرو- تجهیزات سرعت سنج – ویژگیها و روش آزمون
    6481
    13
    خودرو- وسایل هشدار دهنده شنیداری- ویژگیها و روش آزمون
    6482
    14
    خودرو- توان موتور- روش های آزمون
    6483
    15
    خودرو- شناسائی کنترل ها و خبر دهنده ها و نشانگرها – ویژگیها
    6493
    16
    خودرو- نصب وسائل روشنائی و علامت دهنده های نوری – ویژگیها و روش آزمون
    6479
    17
    خودرو- چراغ راهنما – ویژگیها و روش آزمون
    6505
    18
    خودرو- چراغ جلو – ویژگیها و روش آزمون
    6672
    19
    خودرو- چراغ دنده عقب – ویژگیها و روش آزمون
    6492
    20
    خودرو- پلاک های شناسائی – ویژگیها
    6489
    21
    خودرو- تایرها – ویژگیها و روش آزمون
    1093
    22
    خودرو- جرم و ابعاد خودروهای نوع - ویژگیها
    6500
    23
    خودرو- قلابهای بکسل وسائل نقلیه موتوری
    6490

[
    آخرین ویرایش به وسیله po2ya : 16 September 2006 در 11:20 PM

زمان پیوستن
    11 Jun 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206 تیپ 6
    گوشی موبایل
    nokia x3-02

پیش گزیده

یعنی دیگه کوپه تولید نمیشه؟

زمان پیوستن
    03 Feb 2006
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    رنو=>پراید=>سمند=>روآ=>سی یلو
    گوشی موبایل
    N70

پیش گزیده

من جدیدا خیلی دنبال سیناد بودم اتفاقا یک مدل 84 هم پیدا کردم طرف میگفت 5800000 رنگ نقره ای ولی بخاطر اینکه دیگه تولید نمیشه و نمایندگیش هم خیلی کمه و در ضمن قطعاتش هم گرونه بی خیال شدم . ولی از وقتی این ماشین خط تولیدش تعطیل شد بد جوری قیمتش افت پیدا کرد

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Ramtin329 مشاهده گفتگو
    من جدیدا خیلی دنبال سیناد بودم اتفاقا یک مدل 84 هم پیدا کردم طرف میگفت 5800000 رنگ نقره ای ولی بخاطر اینکه دیگه تولید نمیشه و نمایندگیش هم خیلی کمه و در ضمن قطعاتش هم گرونه بی خیال شدم . ولی از وقتی این ماشین خط تولیدش تعطیل شد بد جوری قیمتش افت پیدا کرد
    سلام به شما و به همگی دوستان.درسته نمایندگیش کمه و در تهران فقط یکدونه داره ولی با زیاد بودن قیمت قطعاتش مخالفم چون قیمتاش یا اکثرا" با قطعات 405 برابره ویا 4یا 5 هزارتومن تفائت دارن.در ضمن اشتباه نکنین این ماشین واقعا" خیلی کم هزینست.ماشین من الان 90000 تا رفته اونم اکثرا" در جاده بوده تا الان دیسک و صفحه اون عوض نشده آخرین باری هم که بردم نمایندگی گفتند عالیه احتیاج به عوض کردن نیست.لنت ترمزش رو 60000 تا عوض کردم و تسمه تایمشم باید رو 75000 تا عوض بشه بجز شمع و وایر شمع دیگه تاالان هیچی براش عوض نکردم و سر جمع فکر کنم تالان تو این 3.5 سال 200000 تومن خرج کرده باشم براش.مصرفشم عالیه یعنی تو جاده من حساب کردم با کولر و با سرعت ثابت 120 کیلومتر 7.3 لیتر در 100 کیلومتر سوزونده.واقعا" کم خرجه.
    اون سینادی هم که گفتید مدل 84 اون قیمت میده فکر کنم که قسط داره تا 2یا3 دیگه.بخاطر همین اون قیمت میده چون برای ماشین من همین ماه پیش مشتری اومده بود 7 میلیئن ولی گفتم تصمیم به فروش ندارم.

نقل قول نوشته شده توسط beckham مشاهده گفتگو
    یعنی دیگه کوپه تولید نمیشه؟
    سلام.خیر دیگه تولید نمیشه یعنی اجازه تولید و اجازه شماره شدن بهش ندادن

سلام به تمامی دوستان.الن راجب به مشکلات کلی سیناد براتون مینویسم که همه بدونن چه ایراداتی داره :
    1-مونتاژ ضعیف بدنه و داخل ماشین:خوب این ماشین به عنوان یه ماشین مونتاژ دستی یه جورایی داخل و خارج ضعف داره.مونتاژ داخلی اون خوب بعضا" با دقت انجام نشده (البته در مدل های 83 و 84 خیلی بهتر شد) و ضعف رو در اون احساس میکنید.در مورد خارج هم باید بگم زوار آب بندی دور درها یه جورایی با در فاصله داره هنگام بسته شدن و آب یا صدای هوا و باد یه مقدار میاد داخل البته اگر علاقه داشته باشید میتونید خودتون درستش کنید با ابتکار.
    2-درهاش بزرگند و سنگین یه جورایی محدودیت داره تو پیاده و سوار شدن در هنگام پارک کردن جاهای تنگ و شلوغ.جفت گیری درهاش هم یه مقدار مشکل داره.
    3-عدم دید خوب در هنگام دنده عقب به علت فضای کوچک پشت ماشین که با سنسور دنده عقب تا 90% برطرف میشه.دیگر فضای کم محدوده دید آینه سمت چپ(راننده)فضای خالی داره یعنی تو یه مرحله ای شما نمیتونید ببینید ماشین از کنارتون داره میره.راهشم اینه که آینه رو عوض کنید.
    4-شتاب گیری نرم تا 3000 دور.
    5-جنس بد چراغ های جلو چون دورشون آب بندی نشده توش آب میره سریع سیاه میشه نورش میشه قد شمع.
    6-شکستن زود هنگام زبانه قفل های رب های جلو و نبود یدکی آن.با اینکه قفلاش فرانسوین ولی طراحیش بده و نیروی زیادی به قفل زبونه جهت باز کردن میاره و میشکنه.در راه هم هست یکی دزدگیر یکی هم از این قفل های ایمنی پیکانی روش بندازید یه جورایی بهش میخوره البته باید پالایش بشه.
    7-شیشه های بزرگ که حرارت و گرما رو در تابستان خیلی وترد ماشین میکنه و کولر بدبخت خیلی زور میزنه اون حجم رو خنک کنه تازه با کانال بندی ضعیف و دریچه های کوچیک(ولی کولرش خدایی خیلی عالیه کانال بندیش ضعیفه)
    8-حجم کم منبع شیشه شور 4بار آب بزنید تموم میشه.
    9-سنگینی شیشه های جلو برای شیشه بالابر بعد یه مدت نگهدارندش که پلاستیکیه خراب میشه البته میشه درستش کرد نمایندگیش درستش میکنه
    10-صدا تو کابین هنگام دست اندازها.چون فایبر روی شاسی فولادیه و تکنولوژی جوش فایبر روی آهن در ایران نیست با یکسری ضربه گیرهای لاستیکی این کار رو میکنن که بعد یه مدت اونها خراب میشه دوباره باید ببرینش صداگیری بدنه.
    اینا عمده تریناش بود دیگه چیز خاصی نداره.
    آخرین ویرایش به وسیله po2ya : 16 September 2006 در 11:20 PM

زمان پیوستن
    03 Feb 2006
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    رنو=>پراید=>سمند=>روآ=>سی یلو
    گوشی موبایل
    N70

پیش گزیده

آره ماشینی که من دیدم سه سال قسط داشت ....ولی خوب فعلا تصمیم دارم ببینم ال 90 میاد یا نه

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Ramtin329 مشاهده گفتگو
    آره ماشینی که من دیدم سه سال قسط داشت ....ولی خوب فعلا تصمیم دارم ببینم ال 90 میاد یا نه
    اونکه حتمنیه اومدنش

زمان پیوستن
    25 Nov 2005
    شهر
    اصفهان / تهران
    اتومبيل
    زانتیا-206-مگان
    گوشی موبایل
    N85

پیش گزیده

سلام

مرسی تاپیک خوبیه !!

اگر می شه علت ورشکست شدن و کلا" توضیح بیشتری در مورد کیش خودرو بدهید

اینطور که من یه بار تو یه سری مقاله خوندم که کلی ماشین می خواند مونتاژ کنند و کوپه و مدل های دیگر

یادمه تا پارسال آگهی پیش فروش سیناد توی روزنامه بود !
    تا 6 ماه هم بنزین رایگان !

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده

با سلام و تشکر از نظر لطفتون.
    به دلیل برخی مسائل که ممکنه یک سری جنبه هایی خارج از کل تالار داشته باشه نمیتونم بگم فقط در این حد که باید از بند ر و پ استفاده میشده که نشده و برشکست شده الانم رفته تحت پوشش بانک صنعت و معدن.درسته آگهی هاش بود فقط برای اینکه بتونن تولیدات رو بفروشن چون یک مقداری در انبار داشتند.به خاطر همین آگهی میدادن ولی وقتی تموم شد دیگه همه چیزش قطع شد.
    اون قضیه بنزین رایگان هم پیشنهاد پدر من بود به مدیر عامل وقت کیش خودرو
    کیش خودرو قرار بود کلا" ماشینهای کامپوزیتی در ایران تولید کنه بر مبنای موتور مگان دو کلاس براش تعریف شده بود کلاس سیناد مشتمل بر سیناد 1 و 2 و کوپه و کلاس بعدی سیناد VEEK که در حد طرح و پیش نمونه تولید باقی موند.
    اینم سیناد VEEK

زمان پیوستن
    25 Nov 2005
    شهر
    اصفهان / تهران
    اتومبيل
    زانتیا-206-مگان
    گوشی موبایل
    N85

پیش گزیده

سلام

الان کلا" منحل شده ؟

با توجه به وضعیت رو به رشو وضعیت خودرو سازی و تاسیس کارخانه های جدید مثل بن رو . .....
    و قرار داد ها یجدید و ساخت ماشین های جدید

این خودرو سازی کلا" دیگه باید فراموشش کنیم یا برنامه ای منسجم واسه احیا دارد ؟

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط salar68 مشاهده گفتگو
    سلام

الان کلا" منحل شده ؟

با توجه به وضعیت رو به رشو وضعیت خودرو سازی و تاسیس کارخانه های جدید مثل بن رو . .....
    و قرار داد ها یجدید و ساخت ماشین های جدید

این خودرو سازی کلا" دیگه باید فراموشش کنیم یا برنامه ای منسجم واسه احیا دارد ؟
    سلام.خیر منحل نشده ولی از خصوصی دیگه درومده و تحت نظر بانک شده.دیگه خودرویی به این صورت نمیسازند وبه واردات خودرو مشغول شدند.وارداتشون هم عمدتا" از چینه.البته ماشینهاشون در حال تسته.اگر اشتبا نکرده باشم 4 یا 5 مدل مختلف آوردن.ولی یه SUV رو دارن امتحان میکنن.کلا" چیز زیادی بروز ندادن.

زمان پیوستن
    18 Jan 2006
    شهر
    اهواز
    گوشی موبایل
    SiemensM55--Samsung N100--

پیش گزیده

سلام دوستان به نظر من هم سيناد ماشين خوبيه فقط به علت نداشتن نمايندكي مشكلاتي رو ايجاد مي كنه . من براي اينكه دسته موتور سمت راست ماشينم بريده بود مجبور شدم از اهواز برم تهران كه تعميرش كنم ولي متاسفانه از شنبه اول مهر تا امروز صبح به علت نبود دسته موتور سمت راست من تهران معطل شدم اما در عوض 8 ساعته اومدم اهواز تا از خجالت ماشين در بيام لازم به زكر با دسته موتور بريده 205 k/m تو جاده قم تهران اورده بودمش.البته براي اثبات فيلم كرفتم ازش d:
    هر چیز ارزشمندی. ارزش انتظار کشیدن را دارد.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد