تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 80 اولاول 123456789101353 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 1033

نام گفتگو: تاپیک جامع مشکلات پراید (معمولی و 141)

زمان پیوستن
    25 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride
    گوشی موبایل
    P990 - W800i

Thumbs up

من میخوام چند نکته رو اضافه کنم که ممکنه دوستان فکر کنن الکی دارم یه چیزی میگم ولی باید توجه شمارو به این جلب کنم که من هم موتور دارم هم پراید و اینکه پدر بنده راننده پایه 1 هست و ما یه تریلی هم داریم پس حرفهای منو الکی نگیرید . خوب شما باید در کنار رسیدن به وضع موتور به چرخها هم توجه کنی این برای یه ماشین خیلی مهمه بلبرینگ هات رو چک کن چون من این مشکل رو باهاش برخورد کردم بعد از اون شما حتماً از یه تمیز کننده انزکتور استفاده کن که کراپ رو پیشنهاد میکنم و رسیدگی به فیلتر هوا هم خیلی مهمه . حالا میمونه تست کردن کیلومتر خوب یادداشت کردنش البته با عرض معذرت زیاد کمک نمیکنه چون بر حسب مثال من میگم که من با دنده 2 پراید 90 رو هم پر کردم خوب این دلیل درست بودن یا نبودن نیست برای تست کیلومتر حتماً سعی کن یه ماشین با درجه کیفن بالا اسکورتت کنه مثل زانتیا چون خطای کیلومترش کمه . در کل شما با چک کردن سیستم انتقال قدرت خودت بهتر به نتیجه میرسی اول کلاچ دوم چرخها و حتی باد لاستیکها برای اینکه بدونی ماشینت کشش خوبی داره یا نه با ظرفیت کامل تا آخرین جایی که ماشینت میره سرعت بگیر ببین بازم همون اندازه میره یا نه یا اگه کمتر شد در چه حدیه . در مجموع فقط به کیلومتر ماشین توجه نکن.

2. کاربر زیر از دوست گرامی Mohsen_d_62 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

web (25 September 2006)

زمان پیوستن
    31 Oct 2005

پیش گزیده

سلام

ببخشيد، يك نكته رو فقط ذكر كنم.
    اگر به صحبت بنده دقت مي كرديد، عرض كرده بودم اطلاعاتي شامل 1- دنده درگير 2- دور موتور 3- عدد سرعت سنج رو يادداشت كنن.
    ببينيد، حركت دوراني موتور، بعد از عبور از گيربكس، از طريق ديفرانسيل به محور منتقل شده، در نهايت باعث حركت دوراني چرخ ها ميشه. گيربكس، اين وسط، كارش اينه كه نسبت گردش موتور به گردش چرخها رو تنظيم كنه. بگذريم، نميخوام خيلي وارد بحث فني و مكانيكي موضوع بشم. اما نكته اي كه بايد بهش دقت كنيد، اينه كه وقتي يك دنده مشخص درگير باشه، به ازاي هر دور موتور، فقط و فقط يك سرعت نشان داده خواهد شد. براي مثال، اگر پرايد شما در دنده 5 باشد و دور موتور را روي مثلا 2500 تنظيم كنيد، سرعت شما همواره 120 كيلومتر در ساعت خواهد بود. حالا اگر مثلا دوست ما بهمون بگن كه من داشتم با دنده 5 و دور موتور 2500 مي رفتم اما سرعت سنج عدد 80 كيلومتر رو نشون ميداد، مي فهميم كه مشكل از سرعت سنجشون هست. عدد رو كم نشون ميده.
    البته، كمك گرفتن از يك دوست براي خواندن سرعت روي يك ماشين ديگه، راه حل خوبيه، ولي من به شخصه اگر مشكل سرعت سنج پيدا كنم، فكر نمي كنم بتونم يه زانتيايي پيدا كنم كه باهام بياد تو اتوبان و سرعت رو براي من بخونه. براي همين من اين پيشنهاد رو بهشون دادم.
    حالا اگه ايشون اين كار رو انجام بدن و اون 3 تا عددي كه خواسته بودم رو به من بدهند، ميتونم بهشون بگم كه سرعت سنجشون درست كار مي كنه يا نه. حتي ميتونن براي اينكه دقت بالا تر بره، اين عدد ها رو 2 يا 3 بار بنويسند. با سرعت هاي مختلف، دور موتور هاي مختلف و دنده هاي مختلف.

سپاس
    آرش

زمان پیوستن
    03 Jun 2005
    شهر
    hamedan
    اتومبيل
    206 arian-v8
    گوشی موبایل
    iphone4 16gb black

پیش گزیده

با دنده 5 دور موتور 4000 تونستم 130 تا برم.در ضمن ماشین منم انژكتوريه خیلی از روشهای بالا در اون کاربرد نداره .چیکار میتونم بکنم دوستان؟؟؟

زمان پیوستن
    31 Oct 2005

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ehsan53 مشاهده گفتگو
    سلام
    از سمنان كه ميومدم ابتدا از دنده 4 كه به 5 رفتم كمي ريب زد ولي بعدش بدتر شد الان طوري شده كه تو هر دنده اي ابتدا گاز نميخوره (گير داره) بعدش يك دفعه دور مي گيره حتي دنده يك. اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه خوشحال ميشم. دوستان مي گفتند از انژكتور ولي هيچ چراغي هم روشن نميمونه.
    پرايد مدل 84

سلام

من هم با توجه به چيزي كه گفتي، احساس مي كنم يه جايي آشغالي، چيزي گير كرده باشه. همونطور كه دوستمون هم گفته، حتما فيلتر هوا و بنزين رو چك كن. شمع ها رو هم علاوه بر واير ها چك كن. يه تميز كننده انژكتور (دوستان پيشنهاد مي كنند "كراپ" باشه) به باك پر ماشينت اضافه كن. شايد لازم بشه (البته به شدت بعيد ميدونم) كه بدي خود انژكتور رو نگاه كنن و اگر لازم بود شستشو بدن.
    معمولا وقتي بنزين به انتهاي باك برسه، آشغال هايي كه توش موجوده وارد سيستم سوخت رساني ميشه. علاوه بر اون، كم شدن بنزين در باك، به سيستم هاي پمپ الكترونيكي بنزين و خود انژكتور فشار وارد مي كنه. پيشنهادي كه براي كليه ماشين هاي انژكتوري مطرح ميشه، البته سخته، اينه كه اجازه نديد بنزين از نيمه باك كمتر بشه. البته من تلاش كردم، و خوشبختانه تا حالا كه تونستم همين كار رو انجام بدم. وقتي نمايشگر بنزين به وسط ميرسه، دنبال پمپ بنزين باشيد.
    يه پيشنهاد خوب ديگه. بنزين سوپر بزن. بنزين سوپر خودش در شستشوي كل سيستم سوخت رساني موثره. ضمن اينكه مصرف رو كم و قدرت رو زياد مي كنه.
    ببين اين كارا رو انجام بدي درست ميشه يا نه

سپاس
    آرش
    آخرین ویرایش به وسیله z_qz54 : 29 July 2007 در 03:46 PM دلیل: وارد کردن نقل قول

زمان پیوستن
    31 Oct 2005

پیش گزیده

سلام.

خوب. حالا بهتر شد. فكر مي كنم كه مشكل از همون سرعت سنج باشه. ولي صبر كن تا من هم يه جا دنده 5 رو با دور موتور 4000 برم. ببينم سرعت چي خواهد بود. به نظرم بايد حول و حوش 150 (شايدم بيشتر) باشه. خلاصه خيلي نگران نباش، ولي خبرشو هر چي زودتر بهت ميدم.
    كلاچ ماشينت كه مشكلي نداره؟ سالمه؟ نوه؟ نكنه كلاچ تموم شده باشه؟

سپاس
    آرش

زمان پیوستن
    03 Jun 2005
    شهر
    hamedan
    اتومبيل
    206 arian-v8
    گوشی موبایل
    iphone4 16gb black

پیش گزیده

نه دقیقن 130 تا میره.فردا هم میخوام برم دیسک و صفحه کلاچ کره ای براش بندازم.

زمان پیوستن
    13 Nov 2005

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط ehsan53 مشاهده گفتگو
    سلام
    از سمنان كه ميومدم ابتدا از دنده 4 كه به 5 رفتم كمي ريب زد ولي بعدش بدتر شد الان طوري شده كه تو هر دنده اي ابتدا گاز نميخوره (گير داره) بعدش يك دفعه دور مي گيره حتي دنده يك. اگه كسي مي تونه راهنمايي كنه خوشحال ميشم. دوستان مي گفتند از انژكتور ولي هيچ چراغي هم روشن نميمونه.
    پرايد مدل 84

با سلام و تشكر از دوستاني كه اظهار نظر كددند.
    مشكل از قسمت كويل دوبل بود كه بردمش گارانتي و تعويض كردند.
    آخرین ویرایش به وسیله z_qz54 : 29 July 2007 در 03:46 PM دلیل: وارد کردن نقل قول

زمان پیوستن
    31 Oct 2005

پیش گزیده Gear 5 * 4000 RPM = 160 KM/h

نقل قول نوشته شده توسط greela
    با دنده 5 دور موتور 4000 تونستم 130 تا برم.در ضمن ماشین منم انژكتوريه خیلی از روشهای بالا در اون کاربرد نداره .چیکار میتونم بکنم دوستان؟؟؟
    سلام

آقا، من كه خيلي زور زدم تا با دنده 5 بتونم يه جا گير بيارم دور موتور رو ببرم روي 4000
    سرعت شما وقتي كه با دنده 5 و دور موتور 4000 حركت مي كنيد، بالغ بر 160 كيلومتر بر ساعته. اگه با دنده 4 و همين دور موتور حركت كنيد، سرعت ميشه 130 كيلومتر بر ساعت.
    به نظر خودت نيومد كه خيلي داري سريع ميري؟ با اين حال، اگر عددي كه نشون داده ميشه، با اينائي كه گفتم فرق مي كنه، حتما به نمايندگي يا تعميرگاه مراجعه كن

سپاس
    آرش

زمان پیوستن
    23 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    E350 - Prado10 - Sonata2011
    گوشی موبایل
    NOKIA N8

پیش گزیده

شايد سايپا پرايد رو به علت قدرت موتور بالا سرعتش رو محدود كرده كه حادثه پيش نياد
    saber2q

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    kermanshah
    اتومبيل
    Samand&206
    گوشی موبایل
    simens SX1.nokia7710.imate jamin

پیش گزیده

سلام
    من هم همین مشکل رو دارم پرایدم مدل77 ولی 120 بیشتر نمیره
    موتور روهم چک کردم تنظیم هم کردم ولی درست نشد.
    دیسک وصفحه کلاچ هر چند وقت باید عوض بشه؟
    7710
    SAMAND

زمان پیوستن
    06 Oct 2004
    شهر
    دهات بزرگ ; مشهد
    اتومبيل
    پژو 405
    گوشی موبایل
    s700

پیش گزیده

دیسک وصفحه کلاچ هر چند وقت باید عوض بشه؟
    بستگی به طرز رانندگی شما داره . ممکنه تو کمتر از 10000 تا مرخص بشه ممکنه 100000 تا هم کار کنه . به طور میانگین 60000 تا رو باید کار کنه . راه های مختلفی برای تست وضعیت صفحه وجود داره ...

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تبریز
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    aino

پیش گزیده

مدل پراید من77 باهاش 140 تا بیشتر نمی تونم برم!!!!!!!!

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    اتومبيل
    Azera, pride

پیش گزیده

با سلام
    دوستان توجه شما رو به این نکته جلب میکنم که بیشترین قدرت پراید در دور 5000 میباشد و شما میتونید در این دور ماشین خودتون را از نظر حداکثر سرعت تست کنید البته greela عزیز قبل از هر کاری از تنظیم بودن موتور و سالم بودن مجموعه کلاچ و صفحه اون اطمینان پیدا کن
    پیروز باشید.

با سلام
    دوستان میخواستم بدونم بیشترین سرعتی رو که با یک پراید در دوحالت کوکر روشن و کولر خاموش داشتین چند کیلومتر بر ساعت بوده ؟؟؟
    پیروز باشید.
    آخرین ویرایش به وسیله Evanescence : 31 December 2005 در 10:10 AM دلیل: ادغام

صفحه 3 از 80 اولاول 123456789101353 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد