تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 57

نام گفتگو: موارد ایجاد اضطراب (استرس) برای ماهیان Stressful things for Fish ا

زمان پیوستن
    29 Aug 2006

پیش گزیده موارد ایجاد اضطراب (استرس) برای ماهیان Stressful things for Fish ا

ایا صدای بلند برای ماهیان ضرر دارد؟
    من بعضی وقت ها صدای اسپیکرامو زیاد میکنم باسشم زیاده
    به نظر شما باعث ترس یا وحشی شدن ماهی میشه

برای جامع تر شدن این بحث نام اون رو به موارد ایجاد اضطراب (استرس) برای ماهیان تغییر دادم.

ارادتمند، انوش
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 4 September 2006 در 12:29 PM

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdialoneboy مشاهده گفتگو
    سلام
    دوست عزیز اگر صدا داخل اب و درون تانک باشه بله باعث ترس و استرس ماهیها خواهد شد ولی اگر بیرون و در محیط خانه و اتاق باشه مشکلی برای انها ایجاد نمیکنه چون ماهی بیشتر به صدای داخل اب حساسیت و توجه داره تا صدای محیط بیرون از اب و خیلی از ماهیها از طریق ارتعاش و با طول موجهای خاصی درون اب با هم ارتباط برقرار میکنند مثل وال ها که از طریق امواج صوتی با همنوعان خود صدها کیلومتر دورتر ارتباط برقرار میکنند.حال اگر شما به میز یا شیشه اکواریوم ضربه ناگهانی وارد کنید این صدا هم باعث ترس و استرس انها خواهد شد پس اگر خروجی سیستم شما قوی باشد و بیس ان هم زیاد باشد چون با فواصل مختلف این امواج به شیشه برخورد میکند ممکنه روی ماهیهای شما در بلند مدت تاثیر منفی داشته باشد.دوست عزیز این صدای بلند و بیس بالا بیشتر از اینکه به ماهیها لطمه بزند به سیستم شنوایی شما و دیگر اعضای خوانواده شما اسیب میرساند پس تا حد امکان از صدای بلند با بیس بالا استفاده نکنید .موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

3. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Romans به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

k_afshin (27 August 2008), Reza.Sadri (3 January 2009), saket.s (11 December 2008), silvanaboy (11 March 2012)

زمان پیوستن
    29 Aug 2006

پیش گزیده

ممنون از پاسخ شما و این نکته جالب تر که گفتید :دوست عزیز این صدای بلند و بیس بالا بیشتر از اینکه به ماهیها لطمه بزند به سیستم شنوایی شما و دیگر اعضای خوانواده شما اسیب میرساند پس تا حد امکان از صدای بلند با بیس بالا استفاده نکنید .موفق باشید

.

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdialoneboy مشاهده گفتگو
    تمام صدا های تولید شده در خانه شما بوسیله ماهیان شما احساس میشه و فقط صدا های دائمی در انها عادت ایجاد میکنه. هر صدای ناگهانی سبب ایجاد استرس در انها میشود.

حتی صدای اتشبازی در اعیاد که در شهر انجام میگیره بوسیله انها درک میشه و برایشان استرس ایجاد میکنه .

6. کاربر زیر از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Reza.Sadri (3 January 2009)

زمان پیوستن
    28 Jan 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    BMW X3
    گوشی موبایل
    iphone 7

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    تمام صدا های تولید شده در خانه شما بوسیله ماهیان شما احساس میشه و فقط صدا های دائمی در انها عادت ایجاد میکنه. هر صدای ناگهانی سبب ایجاد استرس در انها میشود.

حتی صدای اتشبازی در اعیاد که در شهر انجام میگیره بوسیله انها درک میشه و برایشان استرس ایجاد میکنه .
    سلام
    انوش عزیز همانطور که میدانید سرعت صوت درون اب و بیرون از اب با هم برابر نیست و از انجایی که ماهیها از شنوایی بالایی بهرهمند نیستند فقط صداهایی را که دارای امواج قویتری هستند و به استانه شنوایی انها نزدیک میباشد میشنوند .پس تمام صداهای موجود در خانه مثل صدای انسان و یا لوازم مصرفی داخل خانه برای انها قابل درک نیست ولی در مورد تاثیر صدای اتشبازی با شما موافقم چون صدای انفجار مواد اتشزا بسیار قوی و مخرب است و امواج ان حتی بعداز گذشتن از لایه های مختلف دیوار و شیشه خانه ها باز هم برای ماهیها قابل درک میباشد.موفق باشید.
    فروید : جاودان کسی است که بسیاری مردمان بی نام و نشان او را دوست بدارند.

زمان پیوستن
    07 Jun 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پژو 206

پیش گزیده

سلام دوستان

دوستان آیا وجود یک ماهی قویتر (نسبت به بقیه ماهیها) در آکواریوم باعث ایجاد استرس و از این مهم تر باعث کم شدن رشد بقیه ماهی ها میشه ؟ چون احساس میکنم از وقتی فلاورم بزرگ شده تو رشد اسکارهام تاثیر گذاشته . البته اشتهاشون خوبه .
    همیشه روان راستی پرستان از بهره نیک برخوردار خواهد بود . گاتها

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    مترو-تاكسي
    گوشی موبایل
    HUAWEI G750

پیش گزیده

سلام معمولا ماهيهاي بزرگتر به علت اينكه زياد غذا ميخورند و قلدر تر هستند نميگذارند بقيه ماهيها خوب غذا بخورند و ماهيهاي كوچك جثه سرشون كلاه ميره و رشدشون كمتر
    آخرین ویرایش به وسیله B@B@K : 22 October 2006 در 02:17 PM دلیل: اضافه كردن
    اشتباه اين بود هرجا رنجيدم لبخند زدم همه فكركردن درد ندارم سنگين تر ضربه زدن...

10. کاربر زیر از دوست گرامی B@B@K به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

k_afshin (23 October 2008)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i

پیش گزیده

تجربه این موضوع رو با اسکار و سورم داشتم ، همه از ابتدا هم اندازه بودند حتی اسکار کوچکتر هم بود ولی بعلت اشتهای بالا و رشد سریعش نمیگذاشت سورمها خوب غذا بخورند و همه رو میخورد و بقیه که سمت غذا میرفتند پرخاشگر میشد ، بطوریکه رشدشون بطرز چشمگیری با هم فرق داشت .
    این بار برای اینکه سورمها رشد خوبی داشته باشند به تنهایی نگهداری ازشون میکنم جوریکه که رییس مخزن باشند !

زمان پیوستن
    23 Jan 2006
    شهر
    تهران مشهد وبلعکس

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان
    دوست عزیز ماهیها به وسیله خطهایی جانبی که دارند کوچکترین حرکت رو درد می کنند به قول استاد زیست شناسی مون می گفت شما کلید بندازین به در اونها فهمیدن اگر این طوری نبود که چطور کوچکترین اتعاشات کرم و حشرات را دراب احساس می کنند و انها رو شکار می کنند شما با صدای بلند
    باعث ارتعاش شدید اب می شوید . اگر این طوری مشکلی نداشت که ضربه زدن به اکواریم هم نباید
    مشکلی داشته باشد .
    بد بخت ماهی ها دیوانه می شوند
    مشت می کوبم بر در
    پنجه می سایم بر پنچره ها
    من دچار خفقانم، خفقان
    من به تنگ آمده ام ، از همه چیز
    بگذارید هواری بزنم، آی!
    با شما هستم ! این درها را باز کنید!
    من به دنبال فضایی می گردم
    ......
    من هواری را سر خواهم داد!
    چاره درد مرا باید این داد کند
    از شما خفته چند!

13. 5 نفر از کاربران ، از دوست گرامی jacobnazarade به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (23 October 2006), Blaze (23 October 2006), Mehraz (23 October 2006), Reza.Sadri (3 January 2009), silvanaboy (11 March 2012)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i

پیش گزیده

سلام

دیروز دیدم روکش محافظ سیم فیلتر داخلیم پاره شده ولی سیمهاش سالمن ، خلاصه گفتم اگر بشه چند وقتیو باهاش سر کنم ،

وقتی بعد غذا وسایل رو مجددا روشن کردم دستم کمی وارد آب شد ، اون انگشتی که زخم بود کمی سوخت ، گفتم احتمالا باید بخاطر نمک یا خواص ph آب یا خلاصه آب باشه دیگه ، اما گفتم نکنه برق توی آبه ! بعد فکر کردم اگر برق بود که الان به دیوار کوبیده شده بودم

خلاصه گفتم حالا محض شوخی و سرگرمی با فازمتر آبو امتحان کنم ، زدم دیدم روشن شد ! قسمتی که از پوستم کنده شده بود توی آب گز گز میکرد اما باقیش نه ، بعدش بقیه مخزن هارو امتحان کردم، یکی دیگه هم همینطوری بود ، اول با قطع کردن فیلتر مطمئن شدم که از اون نیست بعد دیدم غیر بخاری چیزی دیگه ندارم ، بخاریو از آب بیرون آرودم و چک کردم برق تو آب نبود ، دیدم همه جاش سالمه ، خلاصه فکر کردم فهمیدم من بخاری ای مخزن رو کامل توی آب گذاشته بودم تا در مخزن بسته بشه ، همین کار باعث وجود برق در آب شده بود ، بخاریو تا قسمت خط چین توصیه شده خود شرکت سازنده در آب تنظیم کردم و دیدم دیگه مشکلی ندارم .

جالب اینه که در هر دو مخزن مخصوصا مخزن دوم ماهیا رشد خوب و بعلاوه رنگ خوبی هم داشتند ،
    یعنی این برق تاثیری روشون نداره ؟

بهر حال این فیلترو محض جون خودم که شده با یک فیلتر داخلی ماهیران که هم ارزونه و هم باقدرتو باحال میخوام عوض کنم .

15. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (6 November 2006), kasra_masiha (3 February 2007), pouyan (6 November 2006)

زمان پیوستن
    09 Feb 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    ریو
    گوشی موبایل
    K850i

پیش گزیده

مدتی که فیلتر های داخلیمو تعویض کردم و از مدلهای ماهیران استفاده میکنم و بسیار از قدرت ، کیفیت و قیمتشون راضیم .
    دیشب آب مخزنهامو سیفون کردم ، بعد از اتمام کار و بررسی احوالات ماهیا ، طبق عادتی که جدیدا دارم باز هم با فاز متر مخزنها رو چک کردم ،
    دیدم باز هم فازمتر روشن میشه ، خیلی تعجب کردم جون معمولا موقع غذادهی یا بعضی کارها تماس کمی دستم با آب پیدا میکنه ، و مشکلی نیست ، در عین حال ماهیا توی مخزن بنظر نمیاد مشکلی داشته باشند ، خلاصه بخاریو از برق قطع کردم مشکل حل نشد ، فیلتر رو که قطع میکنم دیگه مساله ای نیست ،فیلتر نو هست و مشکلی نداشته و جالب اینکه وقتی یک مقدار کمی از انگشتم وارد آب میشه دیگه فازمتر روشن نمیشه !!! گفتم شاید بعلت مشکل ارتباط earth هست برای همین سیمی مسی ( تلفنی ) تهیه کردم و به زمین وصل کردم و ... باز هم مشکل پابرجاست .

حدش زدم شاید بعلت نمک و استفاده از زغال اکتیوو ph ، آب خاصیت الکترولیتی پیدا کرده ولی خب چرا من دستم وارد آب میشه قطع میشه ؟ یا فیلتر خاموش میشه باز قطع میشه ؟

نکته جالب دیگه اینکه این حالت توی بعضی مخزنها هست بعد یک مدتی از بین میره ، و در ضمن چراغ فازمتر با قدرتهای مختلف در مخزن های مختلف روشن میشه و شدت و ضعف داره !!!

دوستان اگر راهنمایی یا کمکی برای رفع این مساله میتونند بکنند لطفا دریغ نفرمایند .

17. کاربر زیر از دوست گرامی Blaze به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Anoush (11 December 2006)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Blaze مشاهده گفتگو
    مدتی که ..........، در عین حال ماهیا توی ......مشکلی داشته باشند ، خلاصه بخاریو از برق .......دیگه مساله ای نیست ........لطفا دریغ نفرمایند .
    یک سوال دارم و اون اینه که اگر یک سیم از ارت به لامپی وصل کنید و سیم دیگر را از داخل اب بگیرید
    و به سر دیگر لامپ وصل کنید ایا لامپ روشن میشود؟

دوم! اینکه فیلتر را تاحدی از اب بیرون بیاورید که سیم ان داخل اب نباشد ایا بازهم اب دارای برق است؟
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 11 December 2006 در 12:22 PM

19. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Blaze (11 December 2006), k_afshin (29 October 2008), MetMet (11 December 2006)

زمان پیوستن
    28 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    Apple iPhone

Smile

نقل قول نوشته شده توسط Anoush مشاهده گفتگو
    یک سوال دارم و اون اینه که اگر یک سیم از ارت به لامپی وصل کنید و سیم دیگر را از داخل اب بگیرید
    و به سر دیگر لامپ وصل کنید ایا لامپ روشن میشود؟

دوم! اینکه فیلتر را تاحدی از اب بیرون بیاورید که سیم ان داخل اب نباشد ایا بازهم اب دارای برق است؟
    با سلام:
    جسارتآ در تکمیل فرمایشات جناب انوش باید عرض کنم به احتمال قوی ولتاژی که متوجهش شدین بسیار کمه پس راه حل انوش با یه لامپ ولتاژ پایین قابل حله!بهترین راه کار ,تست ولتاژ با ولتمتره تا دقیقآ متوجه بشین میزان برق دهی تو آب چقدره؟یه حدسم میزنم شاید بیخود باشه ولی ممکنه بخاطر کنار هم بودن دستگاه ها مثل 2تا فیلتر کنار هم یا بخاری و فیلتر کنار هم یه میدان مغناطیسی ایجاد شده که القای الکتریکیه مختصری رو باعث میشه!مثلآ ممکنه با دور کردن این سیستم ها مشکل حل بشه!یه کار دیگه که بد نیست انجام بدین اینه که فیلتر هارو ببرین یه مغازه ی تعمیرات الکتریکی و بدین توسط یه اهم متر تستش کنن ببینن برق دزدی داره یا نه؟من خودم هم به این مشکل برخورده بودم و یکی از پاور هدام موقعی که کار میکرد از کنار سوراخی که سیم به دستگاه وارد شده یه سری حباب بیرون میومد (خیلی ریز و کم کم)که با مقداری چسب آکواریوم سوراخشو پوشوندم و مشکلم حل شد.
    دوستان خواهش میکنم به سایت http://www.persianorarabiangulf.com مراجعه و به خلیج فارس رأی بدین.
    آزادیمونو گرفتن.اصالتمونو گرفتن.نذارین هویتمونم بگیرن.

21. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی MetMet به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (11 December 2006), Blaze (11 December 2006)

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد