تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 50

نام گفتگو: عرق كردن دست و پا

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سیناد
    گوشی موبایل
    nokia 3230

پیش گزیده

سلام دوستان.تعریق دست و پا یه جنبش میتونه ارثی باشه ولی جنبه دیگش میتونه خدای ناکرده گواتر باشه اگر تعریق دست یا پا با لرزش دستها زمانیکه اونهرا کشیده و افقی میکنید همراه باشه میتونه علائم گواتر باشه بهتره به پزشک غدد مراجعه کنید

زمان پیوستن
    30 Aug 2006
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    n90

پیش گزیده

من از پزشک داخلی شنیدم که گفت میشه به وسیله ی لیزر غدد رو از بین برد صحت داره؟

زمان پیوستن
    31 Aug 2006

پیش گزیده

عرق كردن كف دست و پا به خاطر بد كار كردن غده ي تيروييد هست ويا استرس و اضطراب من وقتي كنكور مي دادم اين مشكل رو داشتم البته كم كاري تيروييد مي تونه يكي از عوامل اضطراب باشه اگه اين مشكل رو داريد بهتره اول يه غدد يا تست تيروييد بدين.اينم ميدونم كه كسايي كه پركاري تيروييد دارن اضطراب و تعريق كف دست وپا ومشكل لاغري هم دارن

زمان پیوستن
    24 Sep 2008

پیش گزیده

درود به همه کار بران من همیشه دست وپام مرطوبه بعضی وقتها انقدر عرق میکنم که خیس میشم از نوک پا تا موها موهام هم خیلی کم شده کمی کمبود اهن دارم و کمی کمبود کلسیم آیا ریزش موهام ربطی به رطوبت بدنم داره یا نه ؟ هورمونهای تیروییدم طبیعیه ولی جنسیم تا چند سال پیش که طبیعی بود حالا را نمیدونم اگر اطلاعاتی دارید ترا به خدا بهم بگید ممنون

زمان پیوستن
    27 Apr 2004
    اتومبيل
    کمری 2007 glx
    گوشی موبایل
    Iphone 6 Plus 128

پیش گزیده

در مورد تعرق زیر بغل روشی به من پیشنهاد شده که اگه جواب بده تاثیرش تقریبا دائمی هست و راحت فعلا دارم رو خودم امتحان میکنم تازه امروز روز اول هستش در صورتی که جواب گرفتم جهت استفاده عموم در سایت قرار میدم .
    انسان روح است نه جسد
    بدن مانند ماشینی است که روح ، راننده آن است . زمانی که می میمریم ماشین دیگر اسقاطی شده و راننده ماشینش را عوض کرده
    فرم رضایت از اهداء عضو پس از مرگ http://www.iran-ehda.com
    هیچی سیگار CAMEL نمیشه
    روش درمان تعرق بیش از حد در منطقه زیر بغل و دست و پا
    مهم : مشکل تهیه نقشه برای gps گوشیهای نوکیا حل شد .( با راهنمای فارسی و کامل برنامه )
    http://www.phalls.com/vbulletin/showthread.php?t=37166

6. کاربر زیر از دوست گرامی nish به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

hosseinabd (27 September 2008)

زمان پیوستن
    27 Apr 2004
    اتومبيل
    کمری 2007 glx
    گوشی موبایل
    Iphone 6 Plus 128

Exclamation مهم : روش درمان تعرق بیش از حد در منطقه زیر بغل و دست و پا

خوب به جواب رسیدم:
    اما روش چیست خیلی ساده روشی سالیان سال پدران و اجداد ما از آن بهره می بردند و ما در سایه تکنولوژی از آن غافل شده ایم.
    خیلی ساده برای درمان از آب آهک استفاده کنید ماده ای که در همان داروی نظافت هم وجود دارد.
    به این ترتیب که 2 تا 3 قاشق غذاخوری پودر آهک رو در یک لیتر آب (یا یک سطل بزرگ ماست ) حل کنید دستمالی پارچه ای رو در محلول قرار داده سپس بر روی موضع مثلا زیر بغل نگهدارید تا دستمال خشک شود این کار را تا 3 الی 4 بار انجام دهید در هفته دو تا سه بار . سپس بدون استفاده ازصابون دوش بگیرید .نتیجه را ببینید . در مورد من تا ٪90 !! کاهش تعرق در زیر بغل رو شاهد بودم و کاملا راضی هستم.
    هشدار :
    1- دقت کنید که آب آهک بیش از حد غلیظ نباشد (آب آهک خاصیت بازی دارد و آب آهک غلیظ همانند اسید ممکن است باعث سوختگی گردد)
    2- در پوستهای حساس بهتر است از این روش استفاده نشود.
    3- بهتر است موضع بدون مو باشد
    انسان روح است نه جسد
    بدن مانند ماشینی است که روح ، راننده آن است . زمانی که می میمریم ماشین دیگر اسقاطی شده و راننده ماشینش را عوض کرده
    هیچی سیگار CAMEL نمیشه
    مهم : مشکل تهیه نقشه برای gps گوشیهای نوکیا حل شد .( با راهنمای فارسی و کامل برنامه )

8. 12 نفر از کاربران ، از دوست گرامی nish به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Ashkan P (11 September 2009), ehsan-inventor (5 July 2009), haftsin (25 October 2010), hosseinabd (10 May 2009), JBF (20 September 2010), McAcE (16 March 2010), mmamushy (2 November 2010), natsihit (10 August 2009), navid-83 (11 February 2009), saeid_anwar (16 March 2009), siavashngd (23 November 2008), soheil86 (9 November 2008)

زمان پیوستن
    07 Nov 2004
    شهر
    بندر
    گوشی موبایل
    5310

پیش گزیده

سلام
    منم تا الان که 29 سالمه هنوز نتونستم راه حل خوبی برای دست و پام پیدا کنم فعلا یه دستمال جیبی همیشه همراهمه
    ولی کلا پشت باجه های بانک با پشت نویسی چک و فرم خیلی مشکل دارم
    دانش اگر ثریا باشد مردانی از پارس به آن دست خواهند یافت

زمان پیوستن
    01 Aug 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206T4-Mazda 3n
    گوشی موبایل
    HTC Desire HD

پیش گزیده

براي عرق كف دست چي كار ميشه كرد؟
    I'm Done

زمان پیوستن
    31 May 2006
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    Nokia 7373

پیش گزیده

اکثرا اختلالات هورمونی باعث عرق کف دست میشه.
    باید به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بدین...
    یک تخت از پرتو نور ، یک صندلی از سکوت
    یک میز چوبی از امید ، همین و بس :
    این اتاقکی است که روح ، مستاجر آن است .

12. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی نگرا به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ehsan-inventor (14 March 2009), vahid_elx_645ci (14 March 2009)

زمان پیوستن
    14 Oct 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    Pride+L90 E2 LP
    گوشی موبایل
    Nokia-Sony Ericsson-hTc

پیش گزیده

سلام دوستان
    من داشتم این تاپیک رو میخوندم و گفتم تجربه خودمو براتون بگم :
    من هم دقیقا کف دستها و کف و روی پاهام بسیار زیاد عرق میکنه و سالیان سال است که این مشکل رو دارم و اخیرا به نتیجه جالبی رسیدم . برحسب اتفاق متوجه شدم حدودا نیم ساعت پس از اینکه چائی میخورم شدیدا پاهام عرق میکنه !!!
    و الان که خوردن چائی رو محدود کردم تقریبا مشکلم حل شده ، یعنی مثلا از ساعت 4 عصر به بعد که اصلا چای نمیخورم اصلا تعریق ندارم. و در طی صبح تا ساعت 4 بعداز ظهر هم حداکثر 3 تا چائی میخورم.
    و دقت کردم که مثلا اگر برای مهمانی جائی باشم با خوردن چای عرق میکنم .
    حالا نمیدونم شرطی شدم یا واقعا ربط علمی هم داره.

14. کاربر زیر از دوست گرامی Mr.Hossein به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

JBF (7 March 2011)

زمان پیوستن
    04 Feb 2009
    شهر
    شيراز
    اتومبيل
    ؟!؟!؟!؟!
    گوشی موبایل
    nokia6630وf488

پیش گزیده

چگونه می توان عرق کردن کف دست و پا یا غدد عرق را از بین برد.

تعریق‌ یکی‌ از کارهای‌ طبیعی‌ بدن‌ است‌ که‌ به‌ تنظیم‌ درجه‌ حرارت‌ بدن‌ کمک‌ می‌کند. اما تعریق‌ بیش‌ از اندازه‌ فایده‌ خاصی‌ ندارد . تعریق بیش از حد کف پا موجب بوی بد آن و ماندگار شدن بوی کفش و جوراب و ... خلاصه گریزان شدن دیگران خواهد شد. وقتی این تعریق در صورت نمایان می‌شود همه را متعجب و باخبر می‌کند و موجب مشکلاتی حتی در اعتماد به نفس ما خواهد شد! تعریق بیش از حد بدن می‌تواند باعث خیس شدن لباس شده و مشکلات و معضلات خاص خود را پدید آورد.
    تعریق در حالت معمولی برای کاهش دمای بدن می باشد . در حالی که حرارت بدن به سطح پوست انتقال یافت ،غدد عروقی شروع به ترشح می کنند وعرق با جذب حرارت سطح پوست به بخار تبدیل می شود وباعث سرد شدن عروق و مویرگ های سطحی بدن می شود .با خنک شدن خون در عروق سطحی ، خون سرد شده از طریق گردش خون، توسط عروق به اندام داخلی هدایت می شود و این عمل تا زمانی که دمای بدن ثابت شود ادامه می یابد .
    کارایی سیستم تعریق زمانی است که عرق در سطح بدن جاری نشود وپس از ترشح از غدد بلافاصله به بخار تبدیل گردند و بدن را خنک کنند به این حالت تعریق نامرئی گویند . .جاری شدن عرق در سطح پوست عواقبی چون از دست دادن آب و نمک و الکترولیت های موجود در آن را دارد . بدلیل وجود الکترولیت ها وموادی ضروری که در عرق وجود دارد هرچه میزان تعریق کمتر باشد بهتر است .
    علایم‌ شایع‌
    عرق‌ ریزش‌ زیاد از ناحیه‌ زیر بغل‌، کف‌ پا و دست‌ و به‌ درجات‌ کمتر، از سایر نقاط‌ بدن‌ بوی‌ بد که‌ در اثر وجود باکتری‌ها در عرق‌ ایجاد می‌شود.
    علل‌
    در حقیقت بسیاری از موارد علت شناخته شده‌ای ندارند، و اصطلاحا اینها را موارد اولیه یا ایدیوپاتیک می‌نامند، به عبارت دیگر در این افراد بیماری شناخته شده‌ای باعث ایجاد تعریق فراوان نشده است. گرچه علل واقعی ناشناخته‌اند، اما مکانیسمهای این حالت بخوبی مشخص گشته‌اند. سیگنالهای اعصاب نباتی و خود کار بدن (که ما تقریبا هیچ کنترل ارادی بر آن نداریم) به غدد عرق پیام می‌دهند که عرق تولیدی خود را به بیرون بریزند، در شرایط طبیعی وقتی حرارت داخل بدن به حدی بالاتر از مقدار قابل قبول رسید سیگنالهای بیشتری برای تعریق بیشتر و در حقیقت دفع حرارت زیادی بدن ارسال می‌شود. حال وقتی این سیگنالها به حدی بیشتر از میزان مورد نیاز ارسال شوند، همین مشکل یعنی هیپرهیدروزیس ایجاد می‌شود و نه تنها برای بیمار مفید نخواهد بود بلکه او را با مشکلات متعددی روبرو خواهد ساخت!
    فرم ایدیوپاتیك آن به افزایش عرق به صورت قرینه، محدود به كف دست و پا و یا زیر بغل (به تنهایی یا همراه با هم) و غیر وابسته به تنظیم دماست.
    • عوامل‌ ژنتیکی‌ ممکن‌ است‌ مؤثر باشند.
    • استرس‌ یا اضطراب‌ مزمن‌
    • تب‌ و عفونت‌
    • سرطان‌، مثل‌ لنفوم‌
    • پرکاری‌ تیرویید
    • حمله‌ قلبی
    • یائسگی‌
    • بعضی‌ از داروها و موادمخدر
    • محدودیت‌ از موادمخدر
    • در مواردی‌ علت‌ ناشناخته‌ است‌.

عوامل تشدید کننده بیماری
    • استرس‌
    • فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری سنگین‌ بدنی‌
    • هوای‌ گرم‌
    پیشگیری‌
    از وضعیت‌های‌ استرس‌زا حتی‌المقدور خلاصی‌ یابید.
    عواقب‌ مورد انتظار
    علایم‌ را می‌توان‌ با درمان‌ کنترل‌ نمود.
    عوارض‌ احتمالی‌
    • پریشانی‌ روانی‌ در اثر شرمساری‌ در ارتباطات‌ اجتماعی‌
    • بثور پوستی‌ ناشی‌ از مصرف‌ بوبرها یا ضدعرق‌ها
    • کم‌ آبی‌ بدن‌ در صورتی‌ که‌ دریافت‌ آب‌ برای‌ جلوگیری‌ مایعات‌ از دست‌ رفته‌ کافی‌ نباشد (به‌ ندرت‌).

برای درمان باید گفت که در صورتی که علت زمنیه ای وجود داشته باشد باید درمان شود . در کنار آن می توان از درمانهای مختلف دارویی برای کنترل علایم استفاده کرد:
    در ابتدا اگه مشکلتون کم باشه می تونید از محلول کلرید المینیوم که بامراجعه به پزشک پوست می تونید استفاده کنید
    اگه مشکلتون بیشتره می تونید از قرص پروپانتلین 15 و 25 میلی گرم استفاده کنید
    که مصرف این دارو روزی 2 بار هست ولی فایده نداره تازه اگه 3 تا رو با هم بخورید واقعا اثر میکنه و لی یادتون باشه اگه 3 تا با هم تویه یک وعده مصرف کردین تا3 یا 4 روز نباید دیگه مصرف کنید ولی در مواقع ضروری که خودتون بهتر می دونید خیلی کمکتون میکنه
    اگه دیدید که دهانتون خشک میشه یا چشمتون تار میبینه مراقب باشید و کمتر مصرف کنید چون عمل اصلی این دارو انسداد دهندگیه وتمام غدد ترشحی بدن رو تعطیل می کنه بزاق و اشک عرق همه هنگ میکنن

اگه مشکلتون باز هم حل نشد و خیلی اذیت میشیدباید
    جراحی کنید که دو نوع جراحی هست
    اول اینکه کلا غده عرق زیر بغل رو در میارن و الان عمل می کنی یه ساعت بعد هم میری خونتون
    دومی یه لوله از زیر بغل می فرستن توی قفسه سینه و یه عصب که مربوط به عرق کردن هست رو از تن ستون فقرات قطع می کنن که میگن عوارض خاص خودش رو داره ولی مزیتش اینه که جراحی باز نمی کنید و فقط یه لوله می فرستن تو به روش لاپاروسکپی
    در مورد هزینه اش هم مورد اولی یه جراحی 60 تا 90 دقیقه ای که نزدیک به1 میلیون خورده ای خرج داره

اگه مشکل مالی ندارین میتونید از تزریق بوتاکس استفاده کنید که از 3 ماه 6 ماه مشکلتون 80 در صد حل میشهکه این بوتاکس بسته به شرکت تولید کننده اش از 100 هزار تومن هست تا 400 هزار تومن

در مورد تزریقش هم باید بگم که حتما به یه پزشک مجرب برای تزریق مراجعه کنید چون اگه درست تزریق نشه عوارض بدی داره .

دستگاه یونتوفورز هم هست که فایده چندانی نداره دستگاهش هم برای استفاده در منزل هنوز تو ایران نیومده ولی می تونید به مراکز فیزیوتراپی مراجعه کنید تا این کار رو براتون انجام بدهند اگه بیمه نباشید باید جلسه ای 6 هزار تومن بدید و بسته به شدت مشکلتون باید هفته دو تا 4 بار برید و انجام بدید

و در پایان پیشنهاد من به شما این هست اگه انجام بدین بهتون قول میدم خیلی کمکتون میکنه

1- حتما یک روز در میان به حمام برید و تمیز باشید چون کثیف بودن بدن مشکلتون رو بیشتر میکنه
    2 - استفاده از جوراب و دستکش نخی خیلی کمکتون میکنه حتما نخی باشه . نایلونی یا چرمی بد تر میشید .
    3- مصرف گوشت قرمز . بعد از مصرف یک وعده گوشت قرمز متوجه میشید که حد اقل مشکلتون برای 12 ساعت بر طرف میشه
    4 - مصرف قرص ویتامین ب 1 300 میلی گرمی روزی سه عدد خیلی بهتون کمک میکنه
    5- روزانه‌ حداقل‌ 8 لیوان‌ آب‌ بنوشید (در صورتی‌ که‌ هوا گرم‌ باشد حتی‌ از این‌ هم‌ بیشتر مایعات‌ بنوشید.)

امیدوارم کمکتون کرده باشم

16. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی eliyana به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

hosseinabd (10 May 2009), JBF (7 March 2011), mamal_hiv (8 February 2011), marykhosh (12 May 2009), MetMet (24 June 2011), nish (12 May 2009)

زمان پیوستن
    27 Apr 2004
    اتومبيل
    کمری 2007 glx
    گوشی موبایل
    Iphone 6 Plus 128

Exclamation

نقل قول نوشته شده توسط eliyana مشاهده گفتگو
    برای درمان باید گفت که در صورتی که علت زمنیه ای وجود داشته باشد باید درمان شود . در کنار آن می توان از درمانهای مختلف دارویی برای کنترل علایم استفاده کرد:
    در ابتدا اگه مشکلتون کم باشه می تونید از محلول کلرید المینیوم که بامراجعه به پزشک پوست می تونید استفاده کنید
    اگه مشکلتون بیشتره می تونید از قرص پروپانتلین 15 و 25 میلی گرم استفاده کنید
    که مصرف این دارو روزی 2 بار هست ولی فایده نداره تازه اگه 3 تا رو با هم بخورید واقعا اثر میکنه و لی یادتون باشه اگه 3 تا با هم تویه یک وعده مصرف کردین تا3 یا 4 روز نباید دیگه مصرف کنید ولی در مواقع ضروری که خودتون بهتر می دونید خیلی کمکتون میکنه
    اگه دیدید که دهانتون خشک میشه یا چشمتون تار میبینه مراقب باشید و کمتر مصرف کنید چون عمل اصلی این دارو انسداد دهندگیه وتمام غدد ترشحی بدن رو تعطیل می کنه بزاق و اشک عرق همه هنگ میکنن
    سلام از راهنمائیهاتون متشکرم و باید بگم که :
    محلول کلرید آلومینیوم هیچ تاثیری برای من نداشت ولی قرص پروپانلین رو یکی از دوستانم که داروخانه داره بهم پیشنهاد کرد البته اون روزی دو تا رو پیشنهاد کرد جالب اینکه این دارو یک مکل برای درمان بیماریهای معده و زخم معده هستش و از عوارض اون کاهش تعرق بدن و احساس خشکی دهان هستش ولی من با تست به این نتیجه رسیدم که اگه ساعت 7 بعدالظهر یه دونه بخورم تاثیرش بیشتره و کاملا تا 24 ساعت جوابگو هستش با توجه به اینکه بدن در موقع خواب تقریبا هیچ تعرقی نداره و صبح که از خواب بیدار می شید و فعالیت روزانه رو شروع می کنید دارو اثر خودش رو گذاشته و شما یک روز نرمال رو خواهید داشت و
    برای درمان باید گفت که در صورتی که علت زمنیه ای وجود داشته ابشد باید درمان شود . در کنار آن می توان از درمانهای مختلف دارویی برای کنترل علایم استفاده کرد:
    • درمانهای موضعی شامل آنتی كولینرژیك های موضعی، اسیدبوریك، محلول تانیك اسید 5-2%، رزورسینول، پرمنگنات پتاسیم، فرمالدئید (كه البته می تواند ایجاد حساسیت كند)، گلوتارآلدئید و آلومینیوم كلراید 20% كه این محلول باید شبها روی پوست خشك مالیده شود و می تواند زیر پانسمان بسته باشد و به مرور زمان می توان فواصل كاربرد آن را زیاد كرد.
    • درمانهای سیستمیك شامل داروهای آنتی كولینرژیك مثل پروپانتلین بروماید، گلیكوپیرولات، اكسی بوتینین و بنزوتروپین هستند. البته این داروها عوارض ناخواسته ای دارند كه شامل میدریاز (گشادشدن مردمك)، دید غبارآلود، خشكی دهان و چشم، اشكال درادرار و بروز یبوست، هستند.سایر داروها استفاده از آرام بخش، ایندومتاسین، داروهای بلوك كننده كانال كلسیم كه در نوع تعریق كف دست و پا معمولا به كار می روند.
    • Iontophoresis از سال 1952 معرفی شد و شامل عبور جریان الكتریسیته از پوست می باشد. در این روش كه بیشتر در مورد تعریق كف دست و پا كاربرد دارد، درمان روزانه هر كف دست یا پا به مدت 30 دقیقه به میزان 20-15 میلی آمپر با عبور از یك بالشتك آبی و یا بالشتك آنتی كولینرژیك می تواند در درمان این عارضه موثر باشد.
    • تزریق سم بوتولینوم به دلیل اثرات آنتی كولینرژیك روی غشاء عصبی عضلانی موثر است.- در تعریق بیش از حد كف دست، تزریق زیر جلدی آن باعث عدم تعریق به مدت 12-4 ماه می شود. عوارض آن شامل ضعف مختصر و موقت انگشتان شست است كه ظرف 3 هفته بهبود پیدامی كند.
    • - درمان تعریق بیش از حد زیر بغل با این ماده در مطالعه ای بررسی شده و نتایج قابل قبول و مشابهی داشته است و دیده شده اگر همراه با لیدوكایین تزریق شود درد به شدت قابل توجهی كاهش می دهد. در صورتیكه درمان دارویی موثر نباشد، درمان جراحی شامل سمپاتكتومی و یا برداشت زیر جلدی بافت چربی و یا غدد عرق در ناحیه درگیر می تواند مفید باشد.
    آخرین ویرایش به وسیله nish : 12 May 2009 در 02:28 PM
    انسان روح است نه جسد
    هیچی سیگار CAMEL نمیشه

18. کاربر زیر از دوست گرامی nish به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mamal_hiv (8 February 2011)

زمان پیوستن
    27 Apr 2004
    اتومبيل
    کمری 2007 glx
    گوشی موبایل
    Iphone 6 Plus 128

Exclamation درمان با يونتوفورز

يونتوفورزيس، روشي براي درمان تعريق بيش از حد

نويسنده : محمد محسني

تعريق بيش از حد يكي از مشكلاتي است كه به ظاهر كوچك و بي آزار است اما انواع مشكلات و محدوديت‌هاي روحي و جسمي براي شخص ايجاد مي‌كند و شخص را به انزوا مي‌كشاند.حدود 4 درصد مردم جهان و 20 درصد ساكنان آسيا با اين مشكل مواجه هستند.
    شايد خيلي از شما با كسي كه چنين مشكلي دارد، مواجه شده باشيد. تعريق بيش از حد بر اعتماد به نفس و رابطه افراد بسيار تاثيرگذار است و بيان مشكلات اين بيماري براي ديگران و حتي پزشكان معمولا‌ مشكل است.
    تعريق بيش از حد يك مشكل ژنتيكي است كه در آن شخص با تعريق زياد دست ها، پاها ، زيربغل و ... مواجه است.تعريق بيش از حد ربطي به هيجانات عاطفي ندارد، تنها به علت مجموعه‌اي از تحريكات فيزيولوژيك، دست ها و پاها بسيار سرد و مرطوب شده و به شدت عرق مي‌كنند.
    گاهي عرق زير بغل به روي سينه جريان پيدا مي‌كند و لباس ها را خيس مي‌كند. به همين علت اين افراد نمي‌توانند از رنگ ها و جنس‌هاي مختلف استفاده كنند.
    براي كساني كه اين مشكل را دارند، افزايش تعريق در هر زماني رخ مي‌دهد، در اتاق سرد، هنگام آرامش، استراحت و بدون هيچ استرس و هيجاني و حتي وقتي تنها هستند و كتاب مي‌خوانند يا تلويزيون نگاه مي‌كنند.
    تعريق مفرط ،تمام جنبه هاي زندگي شخص از روابط اجتماعي گرفته تا نوع شغل انتخابي را تحت تاثير قرار مي‌دهد.افرادي كه اين مشكل را ندارند، نمي‌توانند آن را درك كنند و پزشكان هم به اين بيماري اهميت زيادي نمي‌دهند، غافل از اينكه اين بيماري مشكلات زيادي براي مبتلايان فراهم مي‌كند.
    بهترين شاهد براي اين مسئله، عدم اطلاع بسياري از بيماران و حتي پزشكان از تكنيك‌هاي جديد درماني آن‌است. يكي از اين تكنيك‌ها يونتوفورزيس است.

يون‌ها وارد مي‌شوند
    يونتوفورز عبارت است از تحميل حركت يون‌ها از روي غشاء بيولوژيك توسط جريان الكتريكي با اهداف درماني. اين روش، جابه‌جا كردن يوني نيز ناميده مي‌شود.
    هر چند مكانيسم تاثير يونتوفورز در كاهش تعريق به خوبي مشخص نيست، ولي طبق يك نظريه، هيدروژن ناشي از هيدروليز آب كه بار مثبت دارد و در سمت منفي جمع مي‌شود ، در مجاري غدد جمع شده و باعث تخريب مجاري مي‌شود و از اين طريق ميزان تعريق را كاهش مي‌دهد. در نظريه ديگري احتمال مسدود شدن مجرا توسط يك ذره باردار را به عنوان مكانيسم عمل ذكر كرده‌اند.
    در يونتوفورز از جريان مستقيم استفاده مي‌شود و گروهي از محققان به دليل ايجاد حس سوزش درد يا تحريكات پوستي مثل قرمزي، پيشنهاد مي‌كنند كه از جريان متناوب استفاده شود.

اساس كار
    براي يونتوفورز از يك ظرف كه از آب شير پر شده است و دو الكترود صفحه‌اي به آن وصل مي‌شود ،استفاده مي‌كنند. بيمار ابتدا وسايل فلزي مثل انگشتر، النگو و ساعت را در ميآورد تا در حين كار دچار سوختگي نشود، سپس كف دست‌ها يا پاها را در ظرف قرار مي دهد.
    دستگاه به منبع الكتريسيته وصل مي‌شود. جريان به تدريج افزايش مي‌يابد و وقتي به حدي رسيد كه بيمار احساس گزگز يا سوزن سوزن شدن كرد، جريان را ثابت كرده و كمي هم از آن حد كمتر مي‌كنند يعني جريان به زير آستانه تحمل بيمار برده مي‌شود.
    طول درمان حدود 30 تا 40دقيقه در روز است كه البته بعد از 15 دقيقه قطب مثبت و منفي تغيير مي‌كند تا هر دو اندام به طور مساوي در سمت منفي كه محل تجمع يون هيدروژن است، قرار بگيرد.طول درمان به طور متوسط 6 تا 10 جلسه است كه معمولا يك روز درميان برنامه ريزي مي‌شود.
    برخي محققان به گونه‌اي ديگر عمل مي كنند، در اين روش آنها تنها يك اندام را در سمت منفي قرار مي‌دهند و اينكار را تا زماني كه ميزان تعريق به حد طبيعي برسد، ادامه مي‌دهند؛ سپس اينكار را براي اندام ديگر نيز انجام مي دهند.
    در روش ديگر هر دو دست يا پا در يك جلسه به طور يكسان و همزمان در سمت منفي قرار مي‌گيرد و چون ميزان تعريق هر دو اندام به طور يكسان و همزمان كاهش مي‌يابد، ديگر شك و ترديدي به وجود نمي‌آيد.
    براي تعريق شديد زير بغل هم اسفنج هايي وجود دارد كه بر اساس همين تكنيك عمل مي‌كند ولي به دليل عوارض ناخواسته شديد مثل تحريك، قرمزي و سوختگي چندان مورد استقبال قرار نگرفته و از سوي پزشكان توصيه نمي شود.
    اگر فردي هم در دست ها و هم پاها دچار تعريق زياد است مي‌تواند به طور همزمان تحت درمان با يونتوفورز قرار گيرد .

استمداد از داروها
    استفاده از يونتوفورز همراه با گليكوپرونيوم روش ديگر درماني است كه بسيار در كاهش تعريق دست و پا موثر است.داروي گليكوپيرونيوم يك عامل كولينرژيك است كه بلافاصله تعريق را كاهش مي‌دهد. اين روش به طور متوسط 33/7 روز براي كف دست و 47/2 روز براي كف پا دوام دارد و تعداد كمي از بيماران بعد از 4تا 6 هفته نياز به تكرار درمان پيدا مي كنند.

دستگاه عليه تعريق
    مشخصات اين دستگاه كه خيلي از مبتلايان را نجات داده به اين ترتيب است: يك واحد برقي كه با باتري كار مي‌كند و به راحتي قابل حمل و نقل است. دست ها يا پاها را داخل يك ظرف آب قرار مي‌دهيد، دو الكترود را داخل ظرف مي‌گذاريد.متاسفانه اين دستگاه در حال حاضر در ايران به طور عمومي توزيع نشده است و صرفا در چند مركز آموزشي وجود دارد ولي با توجه به مكانيسم ساده و پرتابل بودن آن، درمان بسيار مناسبي است.

اول اگزما، دوم تعريق
    در افرادي كه دچار اگزما هستند ابتدا بايد اگزما درمان شود، سپس مي‌توان از يونتوفورز استفاده كرد.وجود اگزما باعث مي شود بيمار نتواند يونتوفورز را تحمل كند. هنگامي‌كه به كمك يونتوفورز ميزان تعريق به اندازه كافي كاهش يافت، براي جلوگيري از برگشت آن بايد فرد طبق برنامه مشخصي هر چند هفته كه بسته به شدت تعريق تعيين مي‌شود ،مراجعه كند و يك جلسه مورد مداوا قرار گيرد.

خانم‌هاي باردار مراقب باشند
    يونتوفورز يك روش بسيار كم عارضه است.تعداد كمي از بيماران از سوزش و گزگز در ناحيه مورد مداوا شكايت دارند كه پس از چند روز خود به خود قطع مي‌شود.خشكي بيش از حد پوست عارضه احتمالي ديگري است كه در صورت وقوع آن درمان قطع مي شود و اين عارضه به خودي خود پس از مدتي بر طرف مي‌شود.پوسته‌ريزي يكي ديگر از عوارض اين روش است كه در برخي موارد ديده مي‌شود.
    توجه داشته باشيد اين روش براي خانم‌هاي باردار و كساني كه از ضربان ساز قلب استفاده مي‌كنند، ممنوع است.

نوعي ديگر
    داروهاي زيادي وجود دارند كه اين بيماري را كنترل مي كنند. محلول كلريد آلومينيوم در الكل اتيليك شايع‌ترين داروي اين گروه است. اين محلول كه بايد توسط پزشك تجويز شود، اولين گام درماني و اولين انتخاب براي تعريق مفرط دست ها، زيربغل و پاها ست. گلوتارآلدئيد ماده موثر ديگري است ولي گاهي عوارض جانبي شديدي ايجاد مي‌كند. عوارض جانبي آن حساس شدن پا و تغيير رنگ پوست است. ولي خيلي از بيماران نتايج مناسبي به دست مي‌آورند.قرص پروپرانولول يك درمان خوب براي تعريق ناشي از استرس است. در خيلي از موارد تعريق فقط هنگام بروز استرس ظاهر مي‌شود، ولي اين دارو براي مبتلايان به تعريق مفرط كه بر اثر استرس بيشتر تحريك مي شوند، هم موثر است.در يك روش جديد به كمك سم بوتوليسم كه از كشنده ترين سم‌هاي طبيعي‌ ‌شناخته شده است، تعريق درمان مي شود.در اين روش سم رقيق شده مذكور را به زير بغل بيماران تزريق كرده و پس‌ ‌از دو هفته مقدار تعريق افراد به 85 درصد كاهش مي‌يابد و به ميزان طبيعي مي‌رسد‌. ‌اين تزريق بايد هر 3 تا 6 ماه تكرار شود. البته اين سم قيمت بسيار بالايي دارد‌. ‌موثرترين درمان تعريق مفرط و شديد از طريق يك عمل جراحي به نام سمپاتكتومي يا قطع عصب سمپاتيك است. اما اين جراحي هم عوارض خاص خود را دارد.

حرف آخر
    يونتوفورز يك روش كارا، ايمن و كوتاه مدت است كه به خوبي تحمل مي‌شود و مي توان در خانه و بدون حضور پزشك نيز آن را انجام داد.هنگامي‌كه تعريق كف دست و پا شديد است و به درمان‌هاي موضعي مثل استفاده از نمك‌هاي آلومينيوم جواب نمي‌دهد، مي توان به خوبي از اين روش استفاده كرد. در كارآيي اين روش شكي وجود ندارد هر چند سازوكاري كه موجب كاهش تعريق مي‌شود، هنوز بخوبي شناخته نشده است و در مورد آن اختلاف نظر وجود دارد.برخي معتقدند يونتوفورز پس از استفاده از تركيبات آلومينيوم بايد به عنوان خط دوم درمان تعريق بيش از حد مورد استفاده قرار گيرد. هر چند استفاده از سم بوتولينوم براي كاهش تعريق به شدت مورد استقبال قرار گرفته است، اما باز هم توصيه مي‌شود قبل از آن يونتوفورز با آب معمولي مورد استفاده قرار گيرد.
    انسان روح است نه جسد
    هیچی سیگار CAMEL نمیشه

20. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی nish به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

eliyana (14 May 2009), mamal_hiv (8 February 2011)

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد