تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 42 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 535

نام گفتگو: میکروکنترلرهای AVR ا

زمان پیوستن
    14 Dec 2004
    شهر
    Texas & Big Apple
    اتومبيل
    my shoes
    گوشی موبایل
    5310XpressMusic

پیش گزیده میکروکنترلرهای AVR ا

بعد مدتي مشكلات سايت حالا كه دوباره اومديم خيلي خوشحالم و هنوز قول و قرارمون رو فراموش نكرديم *************************** يكي از انواع ميكروكنترلرهاي جديد كه در بازار الكترونيك ارائه شده است، ميكروكنترلر هاي شرکت ATMEL با نام میکروکنترلرهای خانوادهAVR می باشد. این میکروکنترلر های هشت بیتی به دلیل قابلیت برنامه نویسی توسط کامپایلر زبان های سطح بالا (HLL ) بسیار مورد توجه قرار می گیرند. این میکروکنترلر ها از معماری RISC برخوردارند و شرکت ATMEL سعی نموده است با استفاده از معماری پیشرفته و دستورات بهینه، حجم کد تولید شده را کم و سرعت اجرای برنامه را بالا ببرد. یکی از مشخصات این نوع میکروکنترلر ها دارا بودن 32 رجیستر همه منظوره می باشد. همچنین در این میکروکنترلر ها از حافظه های کم مصرف و غیر فرار FLASH و EEPROM استفاده می شود. کامپایلر هایی به زبان BASIC و C که زبانهای پرکاربرد در دنیا هستند برای این نوع میکرو ها طراحی شده است و علاوه برآن از زبان اسمبلی نیز همچنان می توان برای برنامه نویسی استفاده کرد. به عنوان مثال کامپایلر BASCOM با زبان BASIC برای برنامه نویسی این نوع از میکروکنترلر ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. میکروکنترلر های AVR به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: -->سری AT90S یا AVR -->سری TINYAVR -->سری MEGAAVR میکروکنترلر های نوع MEGAAVR دارای قابلیت های بیشتری نسبت به دو سری دیگر هستند. در اینجا به بررسی مشخصات و پایه های یکی از میکروکنترلرهای پرکاربرد سری MEGA به نام ATMega32 می پردازیم: ATMega32 مهمترین مشخضات این میکروکنترلر 40 پایه عبارت است از: کارایی بالا و توان مصرفی کم 32 رجیستر (ثبات) 8 بیتی سرعت با سقف 16 میلیون دستور در ثانیه در فرکانس 16 Mhz 32 کیلو بایت حافظه FLASH داخلی قابل برنامه ریزی با قابلیت ده هزار بار نوشتن و پاک کردن 2 کیلو بایت حافظه داخلی SRAM 1024 بایت حافظه EEPROM داخلی قابل برنامه ریزی با قابلیت صد هزار بار نوشتن و خواندن قابلیت ارتباط JTAG دو تایمر/شمارنده هشت بیتی یک تایمر/شمارنده شانزده بیتی چهار کانال PWM هشت کانال مبدل A/D ده بیتی یک مقایسه کننده آنالوگ داخلی WATCHDOG قابل برنامه ریزی با اسیلاتور داخلی ارتباط سریال برای برنامه ریزی: ISP USARTسریال قابل برنامه ریزی دارای شش حالت SLEEP منابع وقفه داخلی و خارجی اسیلاتور داخلی RC کار با ولتاژ 4.5 تا 5.5 فرکانس کاری 0 تا 16 مگاهرتز 32 خط داده ورودی و خروجی قابل برنامه ریزی پایه های میکروکنترلرATMega32: توضیحات تکمیلی: برای پروگرام کردن این آی سی ها از PIN های MISO - MOSI - SCK - RESET - GND - VCC استفاده می شود. سایر PIN ها هم که به چهار پورت A - D - C - B تقسیم می شوند، هم می توان به عنوان خروجی از آنها استفاده کرد و هم می توان به عنوان ورودی از آنها استفاده کرد.(بستگی به برنامه نویس دارد).

Love thy neighbor As thyself

2. 10 نفر از کاربران ، از دوست گرامی F.®.A به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

aria80 (15 November 2007), behesht1979 (30 October 2007), houtanal (27 July 2006), kiiia (26 September 2006), Labbayk (27 July 2009), MCS-51 (20 August 2006), reza1357 (27 July 2006), soheil86 (1 November 2008), tofigh (20 August 2006), كاوشگر (27 July 2006)

زمان پیوستن
    14 Dec 2004
    شهر
    Texas & Big Apple
    اتومبيل
    my shoes
    گوشی موبایل
    5310XpressMusic

پیش گزیده

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ATMega32

مهمترين مشخضات اين ميکروکنترلر 40 پايه عبارت است از:

· کارايی بالا و توان مصرفی کم
    · 32 رجيستر (ثبات) 8 بيتی
    · سرعت با سقف 16 ميليون دستور در ثانيه در فرکانس 16 Mhz
    · 32 کيلو بايت حافظه FLASH داخلی قابل برنامه ريزی با قابليت ده هزار بار نوشتن و پاک کردن
    · 2 کيلو بايت حافظه داخلی SRAM
    · 1024 بايت حافظه EEPROM داخلی قابل برنامه ريزی با قابليت صد هزار بار نوشتن و خواندن
    · قابليت ارتباط JTAG
    · دو تايمر/شمارنده هشت بيتی
    · يک تايمر/شمارنده شانزده بیتی
    · چهار کانال PWM
    · هشت کانال مبدل A/D ده بيتی
    · یک مقایسه کننده آنالوگ داخلی
    ·WATCHDOG قابل برنامه ريزی با اسيلاتور داخلی
    · ارتباط سريال برای برنامه ريزی: ISP
    ·USART سريال قابل برنامه ريزی
    · دارای شش حالت SLEEP
    · منابع وقفه داخلی و خارجی

4. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی F.®.A به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

aria80 (15 November 2007), Labbayk (27 July 2009), reza1357 (27 July 2006)

زمان پیوستن
    24 Nov 2005

پیش گزیده

خیلی عالی است ممنون.
    من نمیدونم که آیا این میکروکنترلر امولاتور (نرم افزاری) یا سیمولاتور مخصوصی دارد یا نه؟ اگر داشته باشد به کمک این نرم افزارها آموزش آن بسیار راحت تر خواهد بود.

زمان پیوستن
    14 Dec 2004
    شهر
    Texas & Big Apple
    اتومبيل
    my shoes
    گوشی موبایل
    5310XpressMusic

پیش گزیده

جناب آقاي دكتر ..اينها simulator هاي مختلفي دارند برنامه bascom كه انشااله بعدا توضيح ميدم يك compiler است كه يك simulator در خود برنامه وجود دارد
    simulator ديگر نرم افزار proteus است البته بايد گفت زياد رو كاره اين simulator ها نميشه حساب كرد(تجربه شخصي)
    85% ميشه بهشون اعتماد كرد proteus با 8051 بهتر كار ميكنه تا avr

زمان پیوستن
    14 Dec 2004
    شهر
    Texas & Big Apple
    اتومبيل
    my shoes
    گوشی موبایل
    5310XpressMusic

8. کاربر زیر از دوست گرامی F.®.A به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Labbayk (27 July 2009)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    Intel
    گوشی موبایل
    Nokia N95 , 7610 , 2650

پیش گزیده

فرشید عزیز کارت حرف نداره. من همیشه دوست داشتم که با AVR کار کنم. فکر کنم با این تاپیک و تاپیک های مشابهی که در آینده ایجاد می شود به زودی بخش الکترونیک و مهندسی برق به صفحه اصلی انتقال پیدا کنه و از قسمت های اصلی فروم بشه. با آرزوی موفقیت برای شما
    ...Will Be Back Soon

10. کاربر زیر از دوست گرامی MCS-51 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farshid-ar (1 August 2006)

زمان پیوستن
    16 Dec 2004
    شهر
    تـهران بــــــــــــــــــزرگ
    اتومبيل
    RENAULT MEGAN 2000CC
    گوشی موبایل
    now:NOKIA N70 & N79

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط سود انباشته
    سلام
    با تشکر فغراوان از دوست گرامی جناب فرشید
    شما ایا با avr بروژه روبات کار کردین.
    لطفا یک روبات معرفی کنید.
    روبات تعقيب خط با AVR در عرض سه سوت ساخته ميشه ولي اولا زوده ثانيا من اصلا از روبات ساختن خوشم نمياد چون به نظر من چيز بيخوديه و اگر شما يا دوستان ديگه اطلاعاتي در مورد روبات داريد خودتان اينجا قرار دهيد
    آخرین ویرایش به وسیله F.®.A : 3 August 2006 در 09:32 PM

زمان پیوستن
    14 Dec 2004
    شهر
    Texas & Big Apple
    اتومبيل
    my shoes
    گوشی موبایل
    5310XpressMusic

پیش گزیده

بنظرم رويه كار رو تغيير بديم بهتره
    تصميم گرفتم كار رو از روي كتاب دنبال كنيم نظرتون چيه
    فكر كنم اين طوري بهتر باشه كه از روي كتاب علي كاهه هفته اي 10 صفحه 10 صفحه بخونيم بعد اشكالامونو اينجا مطرح كنيم و واسه تمرين هم يه سوال مطرح ميكنيم
    اين طوري هم كار سريع تر پيش ميره و هم يادگيري بهتر ميشه
    نظرتونو لطفا بيان كنيد اين روش چطوره؟؟؟

قيمت(ريال): ٣٢٠٠٠ به همراه cd
    آخرین ویرایش به وسیله F.®.A : 3 August 2006 در 09:26 PM

13. کاربر زیر از دوست گرامی F.®.A به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

MCS-51 (4 August 2006)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100

پیش گزیده

جناب فرشید فکر می کنم اگر مبحث مربوط به هر گروه از میکروها در تاپیک جداگانه ایجاد شود بهتر و کار را برای دوستان در آینده راحت تر خواهد کرد. با سپاس از تلاش شما و دوستان

15. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

farshid-ar (4 August 2006), MCS-51 (4 August 2006)

زمان پیوستن
    25 Sep 2005
    شهر
    Intel
    گوشی موبایل
    Nokia N95 , 7610 , 2650

پیش گزیده

من هم با نظر کاوشگر عزیز موافقم. به نظر من اگر چند تاپیک با موضوع های میکروهای AVR و PIC و 8051 ایجاد بشه خیلی بهتره. این تاپیک هم فقط مخصوص AVR ها باشه.
    با تشکر
    ...Will Be Back Soon

17. کاربر زیر از دوست گرامی MCS-51 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farshid-ar (4 August 2006)

زمان پیوستن
    08 May 2005
    شهر
    مشهد
    اتومبيل
    ندارم
    گوشی موبایل
    6681

پیش گزیده

با تشکر از راهنمايی های فرشيد خان.

من هم با روش تهيه کتاب موافق هستم،
    و جدا کردنه
    avr با ساير ميکرو ها،لطف شما را می رساند.

بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم،...

19. کاربر زیر از دوست گرامی Mohandes_Masoudof به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

farshid-ar (6 August 2006)

زمان پیوستن
    14 Dec 2004
    شهر
    Texas & Big Apple
    اتومبيل
    my shoes
    گوشی موبایل
    5310XpressMusic

پیش گزیده

من حرفي در مورد جدا كردن بخش ها ندارم ولي من فقط وقت ميكنم به يه بخش برسم دوستان شما هم كمك كنيد من تنهايي كه نميتونم ....

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط farshid-ar
    من حرفي در مورد جدا كردن بخش ها ندارم ولي من فقط وقت ميكنم به يه بخش برسم دوستان شما هم كمك كنيد من تنهايي كه نميتونم ....
    شما به تلاشتون در زمینه avr ادامه بدید

صفحه 1 از 42 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند