تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 16 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 199

نام گفتگو: تاپيك جامع پرايد

زمان پیوستن
    12 Apr 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پاهام+مترو+تاكسي+اتوبوس!!
    گوشی موبایل
    k700i

پیش گزیده تاپيك جامع پرايد

با سلام خدمت
    طبق روال و برنامه دوستان عزیز ایندفه میخواهیم اطلاعات کلی از پراید رو روی سایت بگزاریم
    اول از همه باید از مدیر ارجمندzq-zعزیز تشکر کنم که همیشه بنده رو در این کارها یاری میکنن
    دوستان عزیز سر پراید خیلی بحثها هست و خیلی حرف ها میشه
    ما اگر بخواهیم تاریخچه ی کوتاهی از این ماشینو بگیم میتونیم حرف از طرح فورد بزنیم
    بله درست خوندید
    پراید طرحی از شرکت فورد بود که بعدها با faceliftبه پراید تبدیل شد
    پراید توی زمان خودش بهترین خودرو توی ایرودینامیک بود
    در زمان خودش ترمزهایی داشت که هیچ ماشینی نداشت
    پراید ماشینی بود که خیلی زیبا و دقیق و حساب شده طراحی شد
    ماشینی بود که در زمان خودش خیلی ارزش داشت و هرکسی نمیتونست باهاش رانندگی کنه
    برای همین هم هست که الان توی کلاس خودش بهترین خودرو هست توی پیست
    بعد از اینکه پراید راهشو به ایران باز کرد خیلی چیزا پیدا کرد
    اونموقع پراید برای ایرانیهایی که سوار پیکان بودن خیلی بود
    ماشینی بود که شیشه هاش برقی بود و کوچیک بود و در عین حال قوی
    ماشینی بود که خیلی ارزون به نظر میومد
    همین شد که جوونا عاشقش شدن
    همه کلی عشق داشتن که سوارش بشن
    دیگه بانکها جوایز ویژه شون بعد از پژو –پراید بود
    اونموقع همه از مشخصات فنی پراید سوال میکردن
    سایپا خیلی تفره میرفت واقعا انگار یه سوالی بود که پاسخشو خودش نمیدونست
    یه بار میگفت حجم موتور 1.3هست یه بار میگفت1.4خلاصه همه بلخره نمیدونستن این ماشین موتورش چه حجمی داره
    باور کنید من هنوز نمیدونم دقیق حجمش چنده ولی میدونم حدودا 65اسب هست
    این ماشین دوره ای حسابی تو ایران گوذروند
    اون موقع هرکی پراید داشت وسیله باز محسوب میشد تا اینکه 206به ایران اومد و پراید به خاطره ها پیوست
    اون موقع بود که سایپا برای اینکه بازار تیپ 2رو کساد کنه اومد و یک کاره گفت که حجم موتور پراید 1.4هست و توانایی اینو داره که با 206سال 99-2000دست و پنجه نرم کنه
    پراید وزنش کمتر از 206هست
    در هر حال ما نمیخوایم بریم سر 206برای همین میگزریم
    پراید واقعا دوران شیرینی برای ما ایرونی ها داشت
    به ما یادداد که همه چیز پیکان جوانان نیست
    به ما گفت پراید با داشتن موتوری که حجمش کمتر از موتور پیکانه براحتی میتونه پیکان رو بگیره
    پراید وزنی معادل 900کیلو داره(حدودا)و حجم موتورش طبق اخرین اظهارات 1.4هست و 4سیلندر و 8سوپاپ هست و توانایی تولید 65اسب بخار رو داره
    این خودرو دارای تعلیقی نرم هست که برای فرمون دادن های سریع اصلا خوب نیست
    پراید هم اکنون در سوریه به عنوان تاکسی هست و در ایران نیز جدیدا با نام صبا تولید میشود
    در حال حاضر پراید قیمتی معادل 7تا8میلیون تومان داره که البته صفر کیلومتر این خودرو این قیمت رو داره
    از لحاظ ایمنی این خودرو صفر میباشد
    در اخرین امارگیری ها بیشتری تلفات ها از پراید میباشد ( این امار برای اوایل تولید پراید میباشد )
    خوب اینم از این
    با ایجاد این تاپیک فقط میمونه مباحث کلی در مورد ریو
    البته باید برای ریو کمی صبر کنیم و صبر خواهیم کرد تا این ماشین کمی زیاد بشه و امتحانشو کامل پس بده
    امیدوارم این مطلب کامل بوده باشه
    دوستان عزیز خواهشا شما اگر اطلاعاتی بهتر و بیشتر از بنده دارید حتما اینجا ذکر کنید
    بنده میتوانم این طور تاپیکهایی که گشودم رو قفل کنم ولی برای اینکه اگر کسی چیزی بیشتر میدونه بگه بنده این تاپیکها رو قفل نکردم
    پس خواهش میکنم که اگر بیشتر از بنده میدونید که حتما هم میدونید اینجا ذکر فرمایید تا همه استفاده کنند
    با سپاس از شما

2. 7 نفر از کاربران ، از دوست گرامی arash p mbz bmw به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

abbass11 (1 November 2007), amirali18 (27 July 2006), amirinline (13 May 2007), applepie (6 May 2008), shahram2006_m (27 July 2006), YAGHOON (7 June 2008), z_qz54 (20 August 2006)

زمان پیوستن
    14 Jan 2006
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل
    . 5700 N80.6630.6600 . 33

پیش گزیده

پیکان با دارا بودن 22% از سوانح در صدر جدول قرار داره.بعد از اون پژو 405 با 10% و پراید با حدود 9 درصد پس از اون قرار دارند. با توجه تیراژ بالای تولید پراید در مقایسه با 405 و سایر خودروها شاید کمی در ایمنی اون غلو کرده باشیم.پراید از نظر تصادف از روبرو و عقب دست کمی از سایر اتومبیلها نداره و به نظر من از بعضی ماشینها هم بهتره . ولی نقطه ضعف اون تصادف از پلو و دریها می باشه که باید برای اون فکری کرد.

زمان پیوستن
    03 Feb 2006
    شهر
    اراک
    اتومبيل
    رنو=>پراید=>سمند=>روآ=>سی یلو
    گوشی موبایل
    N70

پیش گزیده

حجم موتور پرايد 1300 بيشتر نيست ......... وگرنه از 206 تو جاده كلي عقب نمي افتاد . من خودم بارها امتحان كردم باز نتوستم از 206 جلو بيفتم .البته در شرايطي كه 206 هم حسابي گاز ميداد .

5. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Ramtin329 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

dr_mehry (20 August 2006), Jinx_Man (3 September 2006)

زمان پیوستن
    02 Aug 2006

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط dr_mehry مشاهده گفتگو
    پیکان با دارا بودن 22% از سوانح در صدر جدول قرار داره.بعد از اون پژو 405 با 10% و پراید با حدود 9 درصد پس از اون قرار دارند. با توجه تیراژ بالای تولید پراید در مقایسه با 405 و سایر خودروها شاید کمی در ایمنی اون غلو کرده باشیم.پراید از نظر تصادف از روبرو و عقب دست کمی از سایر اتومبیلها نداره و به نظر من از بعضی ماشینها هم بهتره . ولی نقطه ضعف اون تصادف از پلو و دریها می باشه که باید برای اون فکری کرد.
    در ادامه صحبتهای ایشون باید بگم که سپرهای پراید فوق العاده هستند چون در 2-3 بار تجربه برای من ثابت شده که این سپرها ضربه گیر فوق العاده ایه
    در یک تصادف گلگیر یک پیکان کاملا فرو رفت(جر خورد) بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سپر پراید برسه

7. کاربر زیر از دوست گرامی mahsafar به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

arash p mbz bmw (14 August 2006)

زمان پیوستن
    14 Jan 2006
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل

پیش گزیده

یکی از تبلیغاتی که در مورد 206 میشه اینه که در هنگام تصادف موتور اون به زیر اتاق ماشین میره و از ورود موتور به اتاق خودرو جلوگیری میشه.ولی من خودم شاهد بودم که در تصادف 206 و 405 موتور 206 کاملا وارد اتاق خودرو شده بود و با شکستن داشبورد باعث مرگ 2 سرنشین خودرو شده بود.در حالی که 405 این مشکل براش اتفاق نیفتاده بود.

9. کاربر زیر از دوست گرامی dr_mehry به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

arc_mehry (19 August 2006)

زمان پیوستن
    30 Jul 2006
    شهر
    اصفهان
    اتومبيل
    پارس elx
    گوشی موبایل
    w810i

پیش گزیده

در بعضی مدل های سال 80_81 و در 141 های جدید 1400 هست

ESF

زمان پیوستن
    14 Jan 2006
    اتومبيل
    206
    گوشی موبایل

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Ramtin329 مشاهده گفتگو
    حجم موتور پرايد 1300 بيشتر نيست ......... وگرنه از 206 تو جاده كلي عقب نمي افتاد . من خودم بارها امتحان كردم باز نتوستم از 206 جلو بيفتم .البته در شرايطي كه 206 هم حسابي گاز ميداد .
    از نضر شتاب 0-80 بدون شک پراید برنده میدونه ولی از 80 به بالا 206 سر تره . البته این موضوع بیشتر به گیربکس فوق سبک پراید و سایر ماشنهای ژاپنی و کره ای بر میگرده. ولی در عوض فشار کمتری به موتور وارد میشه.پراید 120 تا رو با دور 3000 میره ولی 206 با دور 3500
    [SIGPIC][/SIGPIC] 5700

زمان پیوستن
    22 Aug 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson P990i & W900

پیش گزیده

یه سوال !

این پراید های جدیدی که داد ( فرمان هیدرولیک ) کسی خبر داره که چه جوریاست ؟؟

با تشکر ...

زمان پیوستن
    12 Apr 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    k700i

پیش گزیده

در مدلهای هیدرولیک فقط بر داشتن فرمونو عوض کردن و اونو هم هیدرولیک کردن
    نه بیشتر نه کمتر...

زمان پیوستن
    22 Aug 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پراید
    گوشی موبایل
    Sony Ericsson P990i & W900

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط arash p mbz bmw مشاهده گفتگو
    در مدلهای هیدرولیک فقط بر داشتن فرمونو عوض کردن و اونو هم هیدرولیک کردن
    نه بیشتر نه کمتر...
    آخه می خواستم یک پراید بگیرم دیدم که فرمان هیدرولیک هم زدن پس اگه خواستم بگیرم شما فرمان هیدرولیک را پیشنهاد میدین یا معمولی ها ؟؟

با تشکر از پاسختان ....

زمان پیوستن
    12 Apr 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    گوشی موبایل
    k700i

پیش گزیده

فرمان هیدرولیک رو بنده خودم از نزدیک تست نکردم
    ولی با توجه به مجله ماشین مثل اینکه تعریفی نیستش

زمان پیوستن
    01 Aug 2006
    شهر
    شهر قلمدان هاي مرصع
    اتومبيل
    405
    گوشی موبایل
    5800Xpress Music

پیش گزیده

من كه يه دونشو 1ماهه كه گرفتم.درسته كه ميگن فرمون پرايد نرمه ديگه نيازي به هيدروليك نيست ولي اگه يه دور سوار شن ميفهمن كه چه حالي ميده وچقدر تو شهر راحتي.اما براي تو جاده پرايد معمولي هم فرمونش به نرمي هيدروليك ميشه وحتي تو سرعت150 از هيدروليك هم نرمت تازه تو دست اندازها فرمون ميخاد از دستت كنده بشه ولي با فرمون هيدروليك توي دست اندازها واقعا راحتي تازه تو سرعت بالا دور پمپ پايين مياد وفرمون سفت تر ميشه.من خودم قبلش پرايد 83 انژكتوري داشتم وفقط به عشق فرمون هيدروليك عوضش كردم وگرنه سرپاي سرپا بود تا180 هم راميرفت. اما از نظر شتاب فرقي نميكنه چون بعضي قطعاتش فرق ميكنه وموتور قوي تر از معمولي هاست(البته فقط يكم قوتره در حدي كه بتونه پمپ رو تحمل كنه)ولي صداش خيلي بيشتر از معمولي هاست و آمپرش هم سريع مياد بالا و كولرش فرق چنداني نميكنه.

زمان پیوستن
    25 Jan 2006
    گوشی موبایل
    iPhone

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط danial_2006 مشاهده گفتگو
    من كه يه دونشو 1ماهه كه گرفتم.درسته كه ميگن فرمون پرايد نرمه ديگه نيازي به هيدروليك نيست ولي اگه يه دور سوار شن ميفهمن كه چه حالي ميده وچقدر تو شهر راحتي.اما براي تو جاده پرايد معمولي هم فرمونش به نرمي هيدروليك ميشه وحتي تو سرعت150 از هيدروليك هم نرمتره .
    دوست گرامی مگه شما با سرعت 150 فرمون رو کامل میچرخونی ؟

صفحه 1 از 16 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد