تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 66 اولاول 123456789101353 ... آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 846

نام گفتگو: طوطي برزيلي يا كوتوله يا fischer lovebird ا

زمان پیوستن
    06 Aug 2007
    شهر
    تهران

پیش گزیده

سلام دوست عزيز
    از عكساي قشنگت ممنونم
    فهميدن اينكه پرنده هاي شما كدوم نر و كدوم ماده هستن يه مقداري سخته، مخصوصا اينكه از رو عكس هم بخواي اين كارو انجام بدي. پرنده فروش ها واسه برزيلي معمولا به مسائلي از جمله بزرگ تر بودن سر، روشن تر بودن لكه‌ي جلوي صورت و باز تر گذاشتن پا ها براي پرنده‌ي ماده اشاره مي كنن كه من شخصا خيلي راحت نمي تونم اين كارو انجام بدم. شما كم كم از حركاتشون مي توني تا حدودي تشخيص بدي كه مادهه كدومه (معمولا بيشتر به لونه سرك مي كشه تا واسه خودش آمادش كنه)
    در مورد جفت گيري هم بايد بگم مثل ساير پرندگان، پرنده‌ي نر روي پشت ماده سوار شده و عمل جفت گيري رو انجام مي دن و من چيزي راجع به لقاح از دهن نشنيدم!! البته اگه تازه گرفتيشون بايد كمي صبر كني تا با محيط خو بگيرن
    گاز گرفتن و نوك زدن وغيره هم جزو شيرين كاري هاشون به حساب مياد دليل خاصي نداره
    و اما در مورد خونه؛ منم كاملا با شما موافقم و به نظرم اين لونه براي جثه‌ي برزيلي كوچيكه (مخصوصا اگه تخم بذارن) و اگه مي توني خودت يه لونه با همين اصول، اما بزرگتر درست كن
    موفق باشي

سر پیری رفتنی شدم خدمت؛ نیرو هوایی ارتش
    دعام کنید

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

سلام .

ممنون از پاسختون .
    من 6 ماهي هست كه دارمشون ولي تاحالا نديدم جفت گيري كنند،علتي داره يا نه؟

زمان پیوستن
    13 Aug 2007

پیش گزیده

من هم از عکس ها ممنونم صورت هلویی های زیبایی دارید
    اگر 6 ماهه دارید و حرکات شبیه به هم دارن احتمال هم جنس بودنشون هست
    با توجه به این که از مرغ عشق جسه کوچکتری دارن فکر نمی کنم این لونه براشون کوچیک باشه اما اگه خواستید لونه بسازید حتما چاله ای برای تخم داخلش درست کنید.
    توی عکس که گذاشتید لونه در نداشت گفتم شاید همیشه لونه در نداره اگه این طور هست حتما در رو بزارید

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

ممنون ازتون
    يكيش اهلي تره ولي اون يكي نه تا يكي ميره طرف ققس سريع ميره تو خونه(در لونه رو گذاشتم (اون مال وقتي بود كه هيچ جوره ميرفتن تو خونه تا بالاخره با كمي تلاش رفتن تو)
    اگه همجنس باشن خيلي بد ميشه چون نمي تونم يكيشونو عوض كنم سخته،چون جفتشونو خيلي دوست دارم.
    اوني كه ميره تو لونه زياد و ميترسه شيطون تره.

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

يه چيزه ديگه اوني كه تو عكس دوم سمت چپ شما ميشه ،وقتي ولشون ميكنم تو اتاق بعد انگشتمو ميبرم جلو مياد رو دستم بعد هرجا ببرمش مياد ،ولي به محض اينكه اون يكي صداش ميكنه عين ديونه ها ميخواد بره پيش اون يكي.

زمان پیوستن
    15 Jan 2006
    شهر
    قم

پیش گزیده

اگر میگی که با نوک هم بازی می کنن و تو دهان هم غذا میزارن مطمئا باش که جفت هستن و هم جنس نیستن و فصل جفت گیری این پرنده هم معمولا بهار هستش .یه نشونه ی دیگه که تجربی به دست آوردم اینه که پرنده نر زیاد سر و صدا می کنه و ماده کمتر و احتمالا اونی که رو دستت نمیاد نر باشه .خیلی هم اهمیت نده به اینکه کدوم نر و ماده هستن.رو حرف بهترین پرنده فروش هم نمی تونی حساب باز کنی و فقط باید منظره جفت گیریشون باشی

زمان پیوستن
    13 Aug 2007

پیش گزیده

نوک گرفتن نشونه جفت بودن نیست در مرغ عشق ها دو پرنده هم جنس هم از هم نوک می گیرن

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

خيلي داره پيچيده ميشه اگه ميشه اطلاعات بيشتري بدين و نشونه هايي كه نشون بده جفتن.
    ممنون از همتون.

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

امروز يه چيز جالب ديدم ،ديدم يكي از طوطيهام پريده كف قفس داره روزنامه هارو ميكنه و روي پشتش لاي پراش جمع ميكنه ميبره تو لونشون.
    ازوقتي كه براشون خودم لونه بزرگ ساختم اين طوري شاد هستند.

زمان پیوستن
    02 Nov 2007
    شهر
    رشت
    گوشی موبایل
    Nokia E71

پیش گزیده

سلام به همگی ...
    اینجا کسی هست که تونسته باشه از اینا جوجه بگیره ؟
    من خودم 3 بار ازشون تخم گرفتم ( 5 سال پیش) ولی اون موقع اینقد اطلاعاتم کم بود که... تخما به دلیل اینکه لونه کوچیک بود اولیلای محترم تخما رو له کردن ... از هر کی هم میپرسیدم بلد نبود که...
    ولی در کل به نظر من جوجه گرفتن از اینا از هر پرنده ی دیگه ای راحت تره ...
    هیچی این کوتوله ها نمیشه خداییش پرنده های خیلی با حالین ...

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

سلام.
    من تجربه اي كه تا كنون از اين پرنده واقعا زيبا پيدا كردم اينجا مينويسم :

1.پرندگاني واقعا باهوش كه كه بايد باهاشون مهربان باشي تا بهت اعتماد كنند و در عين حال خيلي محتتات هستند.

2.موسيقي رو خيلي دوست دارند حلا اگه موسيقي خيلي تند و هيجاني باشه اونارو بيشتر به تكاپو ميندازه ولي با موسيقي لايت بهتر كنار ميان من از وقتي موسيقي لايت ميزارم و كنارشون به كارام ميرسم بهم بيشتر عادت كردن چون پرنداگاني هستند شيطون و در عين حال عاشق ارامش هستند.

3.خونشون بايد به نظر من بايد جوري باشه كه توش سرشون خم نشه يعني بايد وقتي توش مياستند سرشون به سقف نخوره وقتي اينجوري باشه اون لونه را به عنوان لونه خودشون قبويل ميكنندو بتونن توش بازي بكنند.(لونه واقعا مهم هستش تو شادي و افزايش جمعيتشون)

4.من الان از وقتي كه خونه بزرگ براشون ساختم اينقدر خوششون اومده كه هي ميخوان توي خونه را پر كنند ،فكر كنم مادهه باشه هي ميپره كف قفس روزنامه هارو به اندازههاي يكسان ميبره مزاره پشت پراش ميبره تو لونه يه 2،3 هفتهاي هستش كه اين كارو ميكنه ولي از اونجايي كه نره خيلي شيطون هي دخالت ميكنه بعد دواشون ميشه بعد ميشينن پراشونو تميز ميككند به اشتراك وبعد يا يه چرت ميزنند وا يا يه جيغ ويغ ميكنند بعد دوباره مادهه شروع ميكننه.من كه ديدم داره ضعيف عمل ميكنه يه روزنامه برداشتم به اندازهاي كه خودش خورد ميكرد خورد كردم لونشونو پر كردم بعد ديدم يك حالي كردن جوفتشون بعد يه جفت گيري كردن.

5.تميزيرو خيلي دوست دارن.

6.پرندههاي من كه اينطوري هستند ،هيچ چيز به غير تخمه (كه هلاكن براش ،شما ميتونيد با همين تخمه رامشون كنيد)و ارزني كه براشون ميريزم نميخورن ،بارها اينو امتحان كردم .

7.سعي كنيد چيزي كه روش ميشينن از چوب باشه تا پلاستيك همچنين لونشون چون فكر ميكنند تو جنگل هستند.
    8.پرنده ماده بيشتر به لونه ميرسه و بيشتر جلوي در لونه ميشينه.
    اينا چيزايي بود كه تا الان من باهاش اشنا شدم.

ولي لونه نبايد فراموش بشه واقعن چيز مهمي هستش تو نگه داري پرنده.باد سعي كنيد بهترين لونه را براي يه پرنده تهيه كنيد.

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

راستي يه مطلبي هم يادم رفت در مورد اين پرندگان واقعا باهوش اون اينه كه من تو اين مدتي كه دارمشون نديدم توي لونشون دستشويي بكنند وقتي دستشويي دارن ميان بيرون لونه كارشونو ميكنند بعد ميرن تو .پرندگاني هستند كه واقعا بهداشتو ذاتا رعايت ميكنند.
    راستي در مورد اين كه مادهه روزنامه جمع ميكنه يه كم شك دام چون خيلي شبيه هم هستند.

زمان پیوستن
    05 Apr 2008

پیش گزیده

امروز 26 ارديبهشت پرندهام جفت گيري گردن ،امروز ديدم كه خيلي صدا نميكنند و جفتشون توي لونه بقل هم نشستن بعد 10 ديقه ديدم دارن جفت گيري ميكنند تو لونه .فكركنم يه هفته ديگه اگه خدا بخواد تخم بذارن.
    راستي يه نشونه اي كه من در مورد طوطي برزيلي فعلا اعتقاد پيدا كردم اينه كه اونايي كه سرشون گنده تره نر هستند كه مال من يهكيش سرش يه كم از اون يكي بزرگرتره.(البته اينو يكي از پرنده فروشا و يكي از دوستان اينجا فكر كنم مطرح كردند كه اون موقع زياد قبول نداشتم ولي الان نه.)

صفحه 3 از 66 اولاول 123456789101353 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد