تبليغات در پي‌هالز

صفحه 3 از 10 اولاول 12345678910 آخرآخر
نمایش نتایج 27 به 39 از 121

نام گفتگو: بیمه خودرو سوالات پیرامون آن

زمان پیوستن
    19 Mar 2004

پیش گزیده

دوست عزیز همون جا میگفتی اگر کروکی نکشی زنگ میزنم بازرسی نیروی انتظامی طرف توی سه سوت برات کروکی رو میکشید. اگرم قبول نمیکرد زنگ میزدی 110 میگفتی یک همچین مشکلی هست طرف یا مستقیم وصلت میکرد به بازرسی یا شماره رو میداد بازرسی هم درجا یک افسر دیگه برات میفرستاد یا با بیسیم به طرف اخطار میداد که خودشو جمع کنه .
    چون اون افسر موظف بوده درصورت نبودن مدارک راننده خاطی ماشین یارو را بفرسته به پارکینگ ضمنا خسارت هرچقدر باشه در صورت اعتراض یکی از طرفین افسر مربوطه باید کروکی بکشه دعا کن بخاطر دنده عقب بودن تصادف کارت به گزارش دادگاه نرسه

زمان پیوستن
    29 May 2007

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط امير حيدري مشاهده گفتگو
    منظورم از اينكه تيكه تيكه پول ميده اينه كه بيمه بابت قسمت عقبي كه من كلا 1.400.000 تومان خريدم به من به صورت 2 تا گلگير و 2تا پالوني و در صندوق عقب و بقيه جدا جدا و با فاكتور پول ميده كه جمعا 672.000 ميشه.
    بيمه مقصر آسيا هست و هزينه مالي تا 5.000.000 تومان پرداخت ميكنه.
    اختلاف من با بيمه مابه التفاوت 1.400.000 كه خودم پرداخت كردم و 672.000 كه بيمه به من ميده هست.
    حالا من ميتونم 728.000 كه با بيمه اختلاف دارم و از طريق شكايت بگيرم؟
    البته 200.000 تومان هم خودم جدا هزينه كردم.
    پول افت ارزش و خواب و چجوري ميتونم بگيرم؟
    سلام
    راستی ماشینت چیه که یک و چهارصد فقط بابت قسمت عقبش هزینه کردی؟
    اگر قسمت صندوق و گلگیر عقب ماشینت رو بریدی و یک تیکه دیگه بهش وصله کردی که قضیه فرق داره و شاید از نظر کارشناس بیمه خرج اضافه کردی و لزومی نداشته و میتونستی با صافکاری خیلی از قسمتها رو احیا کنی.
    اینطور که شما میگید خسارت ماشین به سقف بیمه نمیرسه و نمیشه از بیمه بدنه استفاده کرد مگر برای دریافت هزینه های متفرقه ای مثل خواب ماشین توی پارکینگ و یا هزینه جرثقیل و از این قبیل که فکر نمیکنم مبلغی بشه و ارزش خراب کردن بیمه بدنه رو نداره.
    در مورد اختلاف براورد هزینه ای که با بیمه داری هم یا بیمه داره اشتباه میکنه و همه جوانب رو درنظر نمیگیره و یا اینکه شما زیادی خرج کردی و قسمتهای غیر ضروری رو عوض کردی و یا لوازم گرون خریدی.(جسارتا این مورد بیشتر اتفاق می افته)میتونی به بیمه اعتراض کنی و اگر تجدید نظر نکردند به دادگاه شکایت کنی و دلایلت رو ارائه کنی. دادگاه از بیمه هم میخواد مستنداتش رو ارائه بده و یک کارشناس هم این موارد رو بررسی میکنه (اگر داغی لوازمی که عوض کردی رو داری و از طریق اون میشه ثابت کرد که تعویض اونها ضروری بوده شاید کارشناس دادگستری قبول کنه که حق باتوست وگرنه دستت به جایی نمیرسه.
    پیشنهاد میکنم با کارشناس حقوقی بیمه هم مشورتی داشته باشی چون خیلی از این شرکتهای بیمه برای اینکه از زیر پرداخت خسارت در برن قوانین رو کامل و شفاف مطرح نمیکنند تا شاید طرفشون از خیر خسارت بگذره.
    اگر مبلغ خسارت برات زیاده تا آخر قضیه رو پیگیری کن ولی اگر می خواهی فقط یک سنگی بندازی شاید گرفت و به پولت رسیدی ،شاید هم نگرفت. بدون که شرکت های بیمه سرسخت تر از من و شما هستند و بالاو پایین رفتن از پله های دادگاه کار هرکسی نیست.

موفق باشید

زمان پیوستن
    09 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سمند
    گوشی موبایل
    زيمنس- N 80

پیش گزیده

ماشین که سمنده.قسمت عقب منظورم از جلوی صندلی عقب هست تا صندوق که کاملا عوض شده.
    کارشناس بیمه اینکار بهترین کار هست ولی غیر قانونی هست وبیمه قبول نمیکنه.
    برای خواب ماشین بیمه بدنه روزی چقدر پول میده چون ماشین 40 روزه که خوابیده.
    راهی برای گرفتن خسارت از مقصر هست؟

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

ماشین که سمنده.قسمت عقب منظورم از جلوی صندلی عقب هست تا صندوق که کاملا عوض شده.
    کارشناس بیمه اینکار بهترین کار هست ولی غیر قانونی هست وبیمه قبول نمیکنه.
    برای خواب ماشین بیمه بدنه روزی چقدر پول میده چون ماشین 40 روزه که خوابیده.
    راهی برای گرفتن خسارت از مقصر هست؟
    دوست عزيز اگر به تاپيك امضاي من مراجعه كني؛ توضيحات كاملي بدست خواهي آورد.

مردم دو گروهند: يا در دين با تو برادرند؛ يا در انسانيت با تو برابر

زمان پیوستن
    29 May 2007

پیش گزیده

دوست عزیز اگر کار غیر قانونی انجام داده اید(حتی اگر به قول خودتان منطقی بوده) شرکت بیمه هزینه آن را پرداخت نمیکند.حتی با شکایت هم به جایی نخواهید رسید.
    تعویض قسمتی از بدنه بصورت جزئی مثل تعویض رکاب،کلاف درها،سینی جلو و . . . در بین تعمیرکارها متداول است اما تعویض نصف اتاق چون به اصالت خودرو صدمه میزند مجاز نیست.
    شاید اگر قبل از اینکه اتاق خودرو خود را نصف کنید با راهنمایی و رانندگی هماهنگ می کردید، حالا بهتر میشد بیمه را راضی کرد ولی دیگه کار از کار گذشته.
    با این حال با یک کارشناس راهنمایی و رانندگی و همچنین کارشناس بیمه مشورت کنید شاید رابطه ای بشود مجوز تعویض قسمتی از اتاق را گرفت.
    برای خواب ماشین هم بستگی داره که بیمه بدنه ماشینتان شامل هزینه توقف خودرو در تعمیرگاه باشد یا خیر .اگر این مورد هم در بیمه بدنه ذکر شده باشد حداکثر زمان و مبلغ آن هم قید شده . برای من یادم نیست ولی فکر کنم روزی دو هزار تومانه و حداکثر دو ماه (یعنی حداکثر 60 هزار تومان) که تقریبا هیچه و به تنهایی ارزش خراب کردن بیمه بدنه رو نداره مگر موارد دیگری هم به آن اضافه شود.

زمان پیوستن
    09 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سمند
    گوشی موبایل
    زيمنس- N 80

پیش گزیده

آيا ميتونم اين مبلغو از مقصر بگيرم؟

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

آيا ميتونم اين مبلغو از مقصر بگيرم؟
    دوست عزيز مثل اين كه خيلي حوصله خواندن مطالب ديگران را نداريد! همانطور كه در پست قبلي نوشتم اگر به تاپيك امضايم مراجعه كنيد مفصلا توضيح داده ام كه چگونه مي توانيد خسارت مازاد بر بيمه را از مقصر بگيريد. هر چند نوشتن اين تاپيك وقت زيادي از من گرفت ولي خواندن آن وقت زيادي از شما نخواهد گرفت

زمان پیوستن
    09 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سمند
    گوشی موبایل
    زيمنس- N 80

پیش گزیده

اتفاقا من مطالبي كه شما نوشتيو با دقت خواندم و پرينت هم گرفتم.خيلي مطلب مفيديه. منتها تو نوشته هاي شما جايي نديدم در مورد اينكه وقتي سقف بيمه تا 5 ميليون تومان هست و هزينه هم 3.5 ميليون شده ولي بيمه 2.5 ميليون ميده ،من ميتونم از مقصر بگيرم يا نه ؟سئوال من همينه.

زمان پیوستن
    27 Jun 2004
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    سوناتا
    گوشی موبایل
    نوكيا

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط donner48 مشاهده گفتگو
    دوست عزیز همون جا میگفتی اگر کروکی نکشی زنگ میزنم بازرسی نیروی انتظامی طرف توی سه سوت برات کروکی رو میکشید. اگرم قبول نمیکرد زنگ میزدی 110 میگفتی یک همچین مشکلی هست طرف یا مستقیم وصلت میکرد به بازرسی یا شماره رو میداد بازرسی هم درجا یک افسر دیگه برات میفرستاد یا با بیسیم به طرف اخطار میداد که خودشو جمع کنه .
    چون اون افسر موظف بوده درصورت نبودن مدارک راننده خاطی ماشین یارو را بفرسته به پارکینگ ضمنا خسارت هرچقدر باشه در صورت اعتراض یکی از طرفین افسر مربوطه باید کروکی بکشه دعا کن بخاطر دنده عقب بودن تصادف کارت به گزارش دادگاه نرسه
    دوست عزيز دنده عقب نبود آن اقا دور مي زد روي خط عابر ، مي دونيد من حول شدم و ناشي بازي درآوردم چون چهار سال بود اين ماشين را سوار بودم و تا حالا تصادف نداشت و شوكه شده بودم خلاصه فردا تازه گواهينامه آن بابا را نگاه كردم وآه از نهادم بلند شد كه گواهي نامش يك ساله است و يك ماه از اعتبارش گذشته وقتي بهش زنگ زدم و گفتم 5 دقيقه با صداي بلند مي خنديد آنجا بود كه فهميدم با چه آدمهايي سروكار داشتم و چقدر وارد بودند .خلا صه جهت عبرت اين خلاصه عرض شد كه مواظب باشيد

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

اتفاقا من مطالبي كه شما نوشتيو با دقت خواندم و پرينت هم گرفتم.خيلي مطلب مفيديه. منتها تو نوشته هاي شما جايي نديدم در مورد اينكه وقتي سقف بيمه تا 5 ميليون تومان هست و هزينه هم 3.5 ميليون شده ولي بيمه 2.5 ميليون ميده ،من ميتونم از مقصر بگيرم يا نه ؟سئوال من همينه.
    بله مي توانيد بگيريد به شرط آن كه ثابت كنيد 3.5 ميليون تومان خسارت ديده ايد نه 2.5 ميليون تومان. كلا در هنگام تصادف يك رابطه حقوقي داين(طلبكار) و مديون(بدهكار) بين شما و مقصر ايجاد مي شود كه مقصر بايد تمام خسارات شما را جبران كند و طرف حساب اصلي شما خود وي است و بيمه فقط تعهد جبران بخشي از خسارات را داده است و اگر به هر دليلي بيمه تمام يا بخشي از خسارت را نپردازد شما مي توانيد به مديون اصلي كه همان راننده مقصر مراجعه و بقيه خسارت را بگيريد.
    دوست عزيز در پست 18 همان تاپيك نوشته ام:
    .........اما گاهي اوقات وضعيت پيچيده مي شود مثلا مقصر بيمه ندارد و يا مبلغ خسارت بيشتر از سقفي است كه بيمه شخص ثالث متعهد شده است و يا زيانديده مي خواهد خسارت كسر قيمت خودرو را نيز بگيرد.
    در اين موارد اگر مقصر با زبان خوش خسارات باقيمانده را داد كه همه به سلامت دنبال كار خود مي روند ولي اگر زير بار نرفت و مبلغي بود كه ارزش كمي دوندگي را داشت بايد از طريق حقوقي اقدام كرد.
    در اين حالت شما يك دادخواست حقوقي با عنوان مطالبه ضرر و زيان تنظيم مي كنيد و در آن تمام مدارك لازم مثل كروكي و نظريه كارشناس بيمه و تصاوير خودروي تصادفي و در صورت لزوم تامين دليلي كه كرده ايد را قرار مي دهيد. در اين دادخواست شما مي توانيد هزينه تعميرات، خسارت كسر قيمت خودرو، لوازم و كالاهاي آسيب ديده در خودرو در اثر تصادف(مثلا دوربين فيلم برداري يا باري كه حمل مي كرده)، خسارت روزهايي كه نتوانسته ايد از خودرو استفاده كنيد (خصوصا اگر با آن كار مي كرديد و مثلا روزي 10 هزار تومان در آمد داشته ايد) و يا روزهايي كه علاف بيمارستان و تعميرگاه بوده ايد و كار نكرده ايد را بنويسيد.
    حالا اين دادخواست را بايد به كجا تحويل دهيد؟
    ........ در اينجا بايد دادخواست را اگر مبلغ آن تا 2 ميليون تومان است به شوراي حل اختلاف و بيشتر از آن را به دادگاه حقوقي ببريد.
    شوراي حل اختلاف سريعتر رسيدگي مي كند و هزينه ناچيزي دارد ولي رسيدگي آن بروش كدخدامنشي است و بگونه اي حكم صادر مي كند كه مقصر نيز تا حدي راضي باشد (يعني بخشي از خسارات شما را با رضايت شما!!!!؟ از مقصر نمي گيرد) من خودم شخصا سعي مي كنم سر و كارم به شوراي حل اختلاف نيفتد چون سوخت و سوز زياد دارد.
    اگر مبلغ خواسته شما بيشتر بود (دست خود شماست مي توانيد خواسته را بيشتر بنويسيد و در نتيجه تمبر بيشتري باطل كنيد نهايتا در دادگاه آن مقداري را كه توانستيد ثابت كنيد مي دهند)
    بايد دادخواست را به حوزه قضايي كه به محل اقامتگاه طرفتان مي خورد ببريد (در مورد شوراي حل اختلاف نيز همينطور است) نه به دادگاه محل زندگي خود و يا محل وقوع تصادف.
    در نهايت پس از چند ماه كه جلسه دادرسي برگزار و حكم خود را گرفتيد اجراي احكام دادگستري طي مهلتي از محكوم عليه (مقصر) مي خواهد كه خسارات را به همراه هزينه هاي دادرسي (مثل ابطال تمبر و كارشناسي) به محكوم له (زيانديده) بپردازد. چه در اين مورد(دادخواست حقوقي) و چه در مورد شكايت كيفري كه منتهي به صدور پرداخت ديه و ارش شده و مقصر بيمه نداشته است اگر محكوم عليه در مهلت تعيين شده از عهده پرداخت بر نيايد به زندان مي افتد تا زماني كه يا مبلغ را بپردازد و يا اعسار خود را ثابت كند در زندان است. و شما نيز مي توانيد اگر اموالي مازاد بر يك زندگي متعارف مثل منزل و خودرو اضافي از وي شناسايي كنيد و براي فروش و دريافت خسارت خود به اجراي احكام معرفي كنيد.
    البته از همان اول بد نيست محاسبه كنيد كه آيا تمام اين دوندگيها ارزش خسارتي كه بايد بگيريد دارد يا نه خصوصا اگر منتهي به زنداني شدن مقصر شود..........
    در پست 23 و 24 هم مراحل تسليم دادخواست را هم نوشته ام؛ البته سختي كار شما ارائه دلايلي است كه ثابت كند خسارت شما 3.5 ميليون تومان بوده است و اگر شما قبل از انجام تعميرات 30 - 20 هزار تومان خرج كارشناس مي كرديد مدركي در اختيار داشتيد كه مو لاي درزش نمي رفت اما با تمام اينها هنوز دير نشده است اگر كارشناس بگيريد و مدارك تصادف مثل كروكي و تصاوير ماشين تصادفي و نظريه كارشناس بيمه و فاكتورهاي هزينه شده را نشانش دهيد شايد بخشي از خسارت را تاييد كند؛ ضمنا كارشناس مزبور حتما اگر ميزان كسر قيمت خودرو (يا همان افت قيمت) را كه در مورد شما مبلغ زيادي است در نظريه كارشناسي بنويسد مبلغ قابل توجهي خواهد شد.
    به تاپيك جبران افت ارزش وسیله نقلیه بر اثر تصادف هم حتما مراجعه كنيد اطلاعات خوبي به دست خواهيد آورد. ضمنا چون سئوال شما بيشتر مربوط به دريافت خسارت از خود مقصر است و ارتباطي به بيمه ندارد بهتر است سئوالهاي خود را در همان تاپيك آيا مي دانيد بعد از تصادف بايد چكار كنيد؟ بپرسيد.
    آخرین ویرایش به وسیله amahdavi2004 : 17 November 2007 در 07:52 PM

11. کاربر زیر از دوست گرامی amahdavi2004 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

امير حيدري (18 November 2007)

زمان پیوستن
    29 May 2007

پیش گزیده

اگر بتونی ثابت کنی که هزینه ای که متحمل شدی ضروری بوده و کار غیر قانونی انجام ندادی میتونی به همون روشی که دوستمون توضیح دادند از مقصر بگیری. اما اگر نظر کارشناسی اینه که ضرورتی به تعویض قسمت عقب خودرو نبوده و یا انجام این کار غیر قانونیه، متاسفانه هیچ کاریش نمیشه کرد.
    بنابراین دنبال مدارک و مستنداتی باش که بتونی ثابت کنی این کار ضروری و قانونی بوده.

13. کاربر زیر از دوست گرامی محمود86 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

امير حيدري (18 November 2007)

زمان پیوستن
    25 Jun 2008

پیش گزیده

سلام به همه دوستان . چند تا سئوال در مورد بیمه شخص ثالث داشتم .توی برگه بیمه نامه من نوشته :
    حداکثر تعهدات مالی در هر حادثه :
    1- مالی 10,000,000 ریال
    2- بدنی (هر نفر) 540,000,000 ریال
    3-هر سرنشین (فوت و نقص عضو ) 100,000,000 ریال
    3.1 - هر سرنشین ( هزینه پزشکی ) : 10,000,000 ریال

حالا من می خواهم بدونم که بند 2 و 3 چه تفاوتی با هم دارند ( بدنی و هرسرنشین )
    و آیا این بیمه کامل هست یا اینکه باید با پرداخت پول بیشتر آنرا کامل کرد ؟
    و برای کامل تر کردن بیمه باید به کجا مراجعه کرد . ؟ ( چون این بیمه ایران هست و مقصودم اینه که حتما باید به همون نمایندگی مراجعه کرد یا میشه از نمایندگی های دیگری هم اقدام کرد ؟ )

زمان پیوستن
    09 Mar 2006
    شهر
    تهرون
    اتومبيل
    پژو 206 V8 SD
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

بند 2 مربوط شخص ثالث (كسي كه خداي ناكرده شما با وي تصادف مي كنيد) و بند 3 مربوط به سرنشينان خودروي شماست كه ممكن است هنگام تصادف آسيب ببينند و اگر شما مقصر باشيد نمي توانند خسارت را از طرف مقابل بگيرند و بايد از شما بگيرند.
    منظور از كامل بودن خيلي واضح نيست چون اگر منظورتان نسبت به بيمه حداقل است (8 ميليون) كامل است ولي اگر مي خواهيد در ماههاي حرام كه ديه يك سوم افزايش مي يابد نيز خيالتان راحت باشد با پرس و جو از دادگستري يا نمايندگان بيمه مي توانيد مبلغ آن را بپرسيد و نسبت به آن بيمه كنيد. البته من خودم اخيرا بيمه كردم و فكر مي كنم همين 54 ميليون است.
    براي كامل تر كردن مي توانيد به هر نمايندگي و حتي شركت ديگر مراجعه و نسبت به مازاد بيمه كنيد ولي براي اين كه در هنگام نياز كمتر اسير شويد در همان بيمه ايران بيمه را افزايش دهيد.
    ضمنا شما كه 54 ميليون بيمه بدني كرده ايد مالي را لااقل 2 ميليون مي كرديد تفوت چنداني نداشت ولي در وقت نياز خيلي بهتر مي شود.(اميدوارم هيچگاه لازم نشود)

16. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی amahdavi2004 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

heavaz60 (30 June 2008), TheZ (30 June 2008)

صفحه 3 از 10 اولاول 12345678910 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد