صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 19

نام گفتگو: ماهی سرماری<snakehead fish>هیولای زیبا

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته
    سپاس
    4,627
    از ایشان 5,128 بار و در 872 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

ماهی سرماری<snakehead fish>هیولای زیبا
    سلام به همه دوستان من تازه ءضو این سایت سودمند شدم ولی مطالبشو چند وقتی دنبال میکنم و برای استارت کار درباره سرماری این ماهی زیبا مینویسم

خوب سرماری جزو ماهای اولیست و به 2 دسته channa که اسیایی و parachanna که برای افریقای ءزیز که شامل 30 گونه میشه تقسیم میشن
    شمایلشونم از قرار باله ÷شتی بلند سر کوچک نسبت به بدن وبدنی طویل و ماری شکل(سرماری<snakehead fish)
    بالغان دارای 2 ردیف دندان تیزند
    دارای اندام تابرینس و÷س از هوام به صورت حیاتی نفس میکشند
    به طول 1.5 در طبیئت و تا 60 سنت و1 گاهی متر در اکواریوم میرسند
    جزو شکارچیان گوشتخوارند
    24 تا 30 درجه براش مطلوب
    به تانک 150 لیتر به بالا نیاز داره ولی وقتی کوچیک تو 50 تیترم میمونه
    در بءضی از کشورها مثل امریکا تو بئضی ایالها بخاطره صدمه به ابزیان رودخانها و دریاچهای اب شیرین ممنوء است
    به شرایط اب زیاد سختگیر نیست ولی به بیماری ich حساس(تجربه من)
    در بئضی از کشورها بخاطر گوشت لذیذشم خورده میشه مثل تایلند
    چیزایی که برای داشتن سرماری باید توجه کنین اینه که این کوچولوی زیبا که تو مغازه میبینید میتونه به سرئت به 1 هیولا تبدیل بشه و نسله ماهاتونو بکنه و در 1.5 سالگی دندوندار میشه و حتی دست شما رو هم گاز میگیره
    و هر چی گوشتو مشتقاتشو بدین مثل مار میبلئه دور ازجون مار
    و بزرگ شد کسی تمایل به خریدش متاسفانه مثل Piranha نداره و باید هدیش بدید....
    ولی در کل ماهی دوستداشتنیی و زیبایی هستش
    من تا حالا 3 نوئشو داشتم((سرماری نارنجی و سیاه و خالدار)نارنجیاشون زیاده و بزرگ میشن رننگشون نوار سیاه سفید میشه و خالدارشون کوچیکش مایل به زرد با 3_4 خال و سیاهاشم از کوچیکی تا بزرگی سیاه و گرونتر و کمیابتره من 1 دونه ÷ارسال دیدم مریضشو از ماهران مرتضوی خریدم به امید اینکه خوبش کنم اما چون زخماش شدیدن ئفونی شده بود طفلکی مردش
    راستی با سرماری Oscar هم میشه نگه داشت وتی من 3دفه امتهان کردم نشد حتی از بچگی با هم بزرگ کردم نشد چون Oscarرام دشمن خونیه سرمریا بودن
    با silver arrowana من دیدم میشه نگه داشت ولی 1 ریسک
    catfishرو هم غورت میدند
    یک نکته مهم این که باید بتونین تربیتشون کنید که گوشت به جای ماهی زنده بخورند و گرنه باید بهشون ماهی زنده بدید
    ولی من با این حال خیلی این ماهی فوق الئادرو رو دوست دارم.

منابع نوشته: تجربیات و مطالعه شخصی از سایتهای گوناگون و www.wikipedia.com
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 29 September 2008 در 09:56 AM
    Shivoham Shivoham

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (29 September 2008),mnikzad (8 November 2008)

زمان پیوستن
    16 Jan 2006
    سپاس
    83
    از ایشان 79 بار و در 29 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

اين ماهي خيلي هم تيپ پلي پتروسه.البته رنگاش به نظر متنوع تر مي آد.
    Acorns were good until bread was found.

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته
    سپاس
    4,627

پیش گزیده سرماری در مقایسه باPolypetrus

sarberah این ماهی گر چه از نظر ساختاری شبیه Polypetrus اما رفتاری متفاوت داره
    مثل حمله سریع مانند Rocketfish به طعمه
    امکان گرفتن غذا بیرون از اب از دست شما بصورت ÷رشی(در صورت تعلیم صحیح)
    چشمان بسیار تیزبین
    در بعضی گونها تغیر رنگ در دوران بلوغ
    هوش نسبتا بالا
    نسبت به Polypetrus در مقابل اب سرد بسیار شکننده هستش
    Shivoham Shivoham

5. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (29 September 2008),sarberah (8 June 2006)

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    سپاس
    3
    از ایشان 6 بار و در 3 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

یشه یه عکی ازش بزارید؟ترجحا برای خودتون باشد.

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته
    سپاس
    4,627

پیش گزیده

این نارنجیا 3 ماه هست
    ان راه راه خالدارم 4 ماه هست
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 10 June 2006 در 10:34 AM دلیل: توالی
    Shivoham Shivoham

8. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (10 June 2006),Blaze (9 June 2006),sina69 (9 June 2006)

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته
    سپاس
    4,627

پیش گزیده عکس

اینم عکسهای دیگه
    راه راه سیاه سفیدش رو میشه تو موزه طبیعی وحیات وحش داراباد دید پارسال 1 مترش رو داشت
    این سفید نارنجی کمیابم پارسال اکواریوم پلانگتون پیوست 2838 فروشگاه اولی پلاسکو داشت
    آخرین ویرایش به وسیله pouyan : 8 June 2006 در 07:49 PM
    Shivoham Shivoham

10. 3 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (29 September 2008),Blaze (9 June 2006),payam64 (10 June 2006)

زمان پیوستن
    07 Jan 2006
    شهر
    تهــــرون
    اتومبيل
    اتوبوس شركت واحــــــــــــــــــــــــــــد
    گوشی موبایل
    1200
    سپاس
    5,367
    از ایشان 2,797 بار و در 682 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

اينم هيولاي من...چند وقت پيش هديه دادمش.
    دكش كردم...........
    پیوست 2844
    ♫♪♫♪

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته
    سپاس
    4,627

پیش گزیده

ماهی های سرماری در طبیعت استعداد و توانایی راه رفتن و جابجایی بر روی زمین در فاصلهای کم برای پيدا کردن غذا رو دارند و در بیرون از آب با وجود رطوبت چند روز می تونند زنده بمونند
    این ماهی دریاچهای کم عمق با آب ساکن رو با کف گل و لایی و پو شیده از گیاهان انبوه رو دوست داره
    در 2_3 سالگی به بلوغ میرسه که مادهها میتونن 15000 تخم در هر نوبت تخمریزی گذاشته و در سال تا 5 دفعه این کارو میتونند انجام بدنند و خوردن بچهاشونم امری معمولی هست
    بعضی از گونها توانایی تحمل آب سرد رو در زمستان دارند مانند سرماری شمالی آمریکا (Northern Snakehead)
    یا همان (Channa argus)
    +عکس سرماری شمالی آمریکا (Northern Snakehead)

منبع :ترجمه بخشی از سایت http://freshaquarium.about.com

ماهی سرماری خطری برای اکوسیستم آبزیان:
    در حالی که در آمریکا 185 گونیه از ماهیای خارجی که نصفشون از نوع آکواریومین در طبیعت رها شدهاند در این میان ماهی سرماری از توجه بسیار ویژهای برخورداره چرا که خطری بزرگ برای اکوسیستم منطقه و آبزیان وماهیان بومی بخاطر شکارچی بودنشان به حساب می ایند این توجه به ویژه در ایالت مریلند(Maryland)بخاطر دریاچه اش که در سال 2002 اولین نمونه به نام سرماری شمالی(Northern Snakehead) در آن دیده میشود بسیار زیاد است بطوری که برای این ماهی ممنوعیت در نظر گرفته شده... و همچنین تابستان آن سال به ماهی سرماری معروف شد
    در آمریکا فقط 2 نوع از ماهی سرماری سرماری شمالی وسرماری بلز آی
    ز(Northern Snakehead, Bullseye Snakehead )در طبیعت دیده شده است.
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 14 June 2006 در 09:56 AM دلیل: اشتراک موضوع

13. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (10 June 2006),B@B@K (16 February 2008),Blaze (11 June 2006),payam64 (10 June 2006)

زمان پیوستن
    13 Sep 2007
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    پزو
    گوشی موبایل
    6600
    سپاس
    105
    از ایشان 84 بار و در 35 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

سلام من ماههیای اسکار فلاور تگزاس کت افریقایی پیرانا و ردتیل تو یکی از تانکام دارم که همه ماهیام بزرگن میشه سر ماهی بهش اضافه کنم؟
    mehdi

زمان پیوستن
    14 Mar 2007
    شهر
    اراك
    گوشی موبایل
    Nokia 6300
    سپاس
    1,239
    از ایشان 757 بار و در 217 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

سلام . به شرطي كه با سايز دهان بقيه ماهياتون متناسب باشه ، احتمالا ميتونين اضافه كنيد ، ولي به نظر من تركيب چندان مطمئني نيست . موفق باشيد .

16. کاربر زیر از دوست گرامی goodbay-jojo به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

mehdimirbagheri (21 February 2008)

زمان پیوستن
    06 Jun 2006
    شهر
    ته
    سپاس
    4,627

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط mehdimirbagheri مشاهده گفتگو
    سلام من ماههیای اسکار فلاور تگزاس کت افریقایی پیرانا و ردتیل تو یکی از تانکام دارم که همه ماهیام بزرگن میشه سر ماهی بهش اضافه کنم؟
    سلام
    نه نمیشه اول از همه به خاطر تگزاس بعدشم پیرانا بعدشم فلاورتون که همشون تمایل شدیدی به کشتن ماهی سرماری دارنند
    Shivoham Shivoham

18. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی pouyan به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Blaze (17 February 2008),mehdimirbagheri (21 February 2008),mnikzad (8 November 2008),xquarky (16 February 2008)

زمان پیوستن
    05 Jan 2008
    سپاس
    78
    از ایشان 392 بار و در 66 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

من یه کوچیکشو رو دارم . یه مدت به دلایلی تنها نگهش داشتم . اما دیروز گفتم بزارمش تو تانکی که بچه سیچلاید ها ( که حالا بزرگ شدن ) و گرین ترور و 1 کت فیش دارم . قیافش مظلوم نشون میداد . رفتم بیرون و برگشتم ( از شانس خوبم ! ) نشستم یه کم نیگاش کنم دیدم هی سر به سر پولی میزاره ! گفتم خوب دارن بازی میکنن باهم دیگه ! 1 ثانیه طول نکشید راه ش رو کج کرد طرف سیچلاید ها یکی رو دنبال کرد نشد ! ... و بعد ... !
    کوچکترین سیچلایدو رو نشون کرد و تو 1 صدم ثانیه قاپیدش و تو دهنش گرفت و برد تو مخفیگاهش ! من هاج و واج مونده بودم این مستند رو نگاه کنم یا بچه رو نجات بدم !
    خلاصه یه 10 ثانیه فیلم گرفتم از صحنه جنایت و بعد رفتم زدم سیچلایده رو نجات دادم . هیچیش نشده بود ... الان صحیح و سالم در حال زندگیه ! سرماری عزیز هم به قرنطینه هدایت شد فعلا تنها باشه تا سیچلاید ها بزرگتر شن و جداشون کنم !
    تمایل زیادی هم به پریدن بیرون از آب داره ! 1 بار جلو چشم خودم چنان پرشی کرد که فکر کنم حدود 30 سانت به بالا پرواز ! کرد ! باید حتما روی تانکش پوشیده باشه .
    ولی خیلی نازه . دوسش دارم ! میمیک جالب داره ! ... شنیدم خیلی هم بزرگ میشه . به قول بچه ها تبدیل به هیولا میشه ! ظاهرا باید تنها نگه ش دارم ! فعلا بهم عادت نکرده و میترسه ... ولی به غذاهای زنده علاقه شدیدی نشون میده و باهام دار رفیق میشه ... پدر نیاز بسوزه !

آخرین ویرایش به وسیله powerlifter : 16 February 2008 در 10:29 AM
    از وب پاورلیفتر دیدن کنید :
    ::::.... پاورلیفتر ....::::
    اولین و فعالترین وب ورزشهای قدرتی
    آلبوم های عکس زیبا
    مطالب خبری و تحلیلی
    پرسش و پاسخ
    و ...
    پاورلیفتینگ - وزنه برداری - قویترین مردان بدنسازی

20. 6 نفر از کاربران ، از دوست گرامی powerlifter به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (29 September 2008),mehdimirbagheri (21 February 2008),payam64 (16 February 2008),pouyan (16 February 2008),SARA.F (22 March 2008),xquarky (16 February 2008)

زمان پیوستن
    31 Oct 2007
    شهر
    فردیس کرج
    اتومبيل
    دوچرخه دارم
    گوشی موبایل
    hazel
    سپاس
    41
    از ایشان 5 بار و در 5 نوشته سپاسگزاری شده است

پیش گزیده

دوستم یه 40 سانتیشو داشت که با یک پنکوسی 25 سانتی و یک ردتیل 45 سانتی نگه میداشت سه روز رفت بیرن و وقتی برگشت دید همشون صحیح و سالمن ولی تا بره از یخچال براشون دل بیاره سرماریش پنگوسی با اون ابهت رو به دهنش گرفته بود که از اینجا به بعدش رو فیلم گرفت سرماریه با یک حرکت پگوسیه بینوا رو 2 تیکه کر و در حالی که هنوز جون داشت تیکه کوچیکرو خورد هنوز تو کف سرماریه بودیم که ردتیله هم با ارامش تمام تکه بزگرو بلعید این خاطره رو براتون تعریف کردم تا بدونید سرماری چه غول بی شاخ و دمیه
    به یادتان هستم به یادم باشید

22. کاربر زیر از دوست گرامی ghmr1368 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

pouyan (22 February 2008)

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند