تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 9 12345678 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 112

نام گفتگو: ماهی پنگوسی Pangasius Catfish - Iridescent Shark Catfish ا

زمان پیوستن
    31 Aug 2005

پیش گزیده ماهی پنگوسی Pangasius Catfish - Iridescent Shark Catfish ا

دوستان در مورد پنگوسی اطلاعاتی دارید؟ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله Anoush : 7 May 2006 در 01:47 AM

زمان پیوستن
    10 Dec 2005

پیش گزیده

پنگوسی گونه ای از ماهي های بزرگ حوزه جنوب شرقي آسيا ست ! اين خانواده شامل تعدادي ماهي گیاهخوار و گوشتخواره كه همه بومي جنوب شرقي آسيا هستن و تا 45 سانتيمتر توی اکواریوم رشد مي كنن . به خاطر اندازه ي بزرگشون شكار میشن و بنوان غذا مورد استفاده قرار میگیرن ! پنگوسي ها توی طبیعت میتونن تا 40 کیلو هم برسن و گاهی تا حد 150 تا 2 متر هم دراز بشن . سرعت رشدشون هم خیلی زیاده . پنگوسي کلن ماهی نارحت و عصبانی و پر جنب و جوشیه و دلیلش بخاطر قدرت بينايي ضعيفی هست که داره و هم توی پیدا کردن غذا و هم پیدا کردن مسیر دچار مشکل میشه ! دمای مناسب برای این ماهی ۲۵ تا 30 درجه ست و حالت شیمیایی آب نقش مهمی در زندگیش بازی نمیکنه ! پنگوسی یک ماهی گروهیه و اگه تنها نگهداری بشه عصبانیتش بیشتر میشه و یا ب رعکس ممکنه گوشه ای کز کنه و حتا غذا هم نخوره . این ماهی خیلی هم ترسو هست و با کوچکترین صدا یا نور آنی بالا و پایین میپره و هم به خودش و هم دکور آکواریوم صدمه وارد میکنه . براي رشد بهتر و شادابيش باید بيشتر از 3 تا از اين ماهي رو نگه داشت . از آكواريومي با روشنائي زياد و دكوراسيون كم خوششون مياد و در کل آكواريوم گياه كاري شده بدون دكوراسيون مناسب ترين تانك براي نگهداري پنگوسی هاست . پنگوسي به فضاي زيادي براي شنا كردن نياز داره ! ضربه زدن به شيشه ، روشن كردن ناگهاني لامپ آكواريوم و حركات ناگهاني موجب ترسيدن اين ماهي مي شه كه در چنين حالتي ماهي خودشو به اطراف تانك مي كوبه ! در موقع حمل و نقل این ماهی و به آب انداختنش اغلب تا چند دقیقه به حالت معلق و وارونه قرار میگیره که این حالت طبیعیه و بزودی رفع میشه . تكثيرش با تزریق هورمونهاي Clarius و ... انجام مي شه . پنگوسی همه چیز خواره و از غذاهايي مثل : ميگو ، پلت ها و كرم خوني اسفناج سبوس برنج و ساير غذاها استفاده میکنه .
    پنگوسی گوشتخوار درشت تر و گرون قیمت تره مخصوصن هر چقدر که باله های بزرگ تری داشته باشه و با ماهی های گوشتخوار و مخصوصن شارکها خیلی خوب میمونه و بزرگ میشه . راه تشخیص پنگوسی گوشتخوار از گیاهخوار هم اینه که پنگوسی گیاهخوار روی بدنش 3 خطر افقی کشیده شده ولی پنگوسی گوشتخوار این خطوط رو نداره و زمینه بدن مشکی و تیره تره . در ضمن پنگوسی یکدست سفید هم هست !

3. 4 نفر از کاربران ، از دوست گرامی SSHIIVA به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

0072000 (30 November 2008), alamoti (22 September 2007), jubilantman (9 January 2006), moh@mm@d reza (24 April 2008)

زمان پیوستن
    31 Aug 2005

پیش گزیده

sshiiva اطلاعات جالبی بود /راستش من دو بار خریدم و هر دو بار مردن/حالا میفهمم که واسه چی مردن(بر اساس اطلاعاتی که شما دادید) دلیلش این بوده که این نوع ماهی گروهی زندگی میکنه و من هر دو بار یکی خریدم و هر دوبار تنها بودن(دق کردن تفلکیا)البته خیلی هم حساسن و بزرگ کردنشون صبر عیوب میخواد!!!

زمان پیوستن
    10 Dec 2005

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط Hosein_M_J
    sshiiva اطلاعات جالبی بود /راستش من دو بار خریدم و هر دو بار مردن/حالا میفهمم که واسه چی مردن(بر اساس اطلاعاتی که شما دادید) دلیلش این بوده که این نوع ماهی گروهی زندگی میکنه و من هر دو بار یکی خریدم و هر دوبار تنها بودن(دق کردن تفلکیا)البته خیلی هم حساسن و بزرگ کردنشون صبر عیوب میخواد!!!
    اتفاقن ماهی های خیلی مقاومی هستن ولی در عین حال خیلی عاطفی . دلیل اینکه میگم 4 تا بخری اینه که اگه 2 تا باشه و یکیشون بمیره بازم افسرده میشه ! ولی اگه 4 تا باشن 3 تا دیگه باقی میمونن . بهتر هم هست که سایز کوچک بخری و 4 تا 5 سانتیمتر و شکمشون هم کمی قلمبه باشه و وسط آکواریوم دائم شنا کنن . سبیل هاشون هم سالم باشه و روی تنشون لک سفید نباشه و رنگ بدن شفاف باشه . هر چند بعید میدونم بتونی اینا رو تشخیص بدی چون خیلی سریع شنا میکنن

زمان پیوستن
    28 Mar 2006

پیش گزیده

تو پلاسكو پنگوسي هايي ديدم كه توي بدنشون كاملا معلوم بود و مثل كالر فيش توي بدنشون خط رنگي داشتند(البته خط هاي همشون آبي بود)

زمان پیوستن
    23 Jan 2006
    شهر
    تهران مشهد وبلعکس

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان فکر کنم توی پنگوسی بزرگ کردن من بد جوری استخون ترکوندنم با این موجودات عجیب یکی از دوستام به یکی از اکواریم ها می گه مزرعه پنگوسی
    بزرگ کردن پنگوسی های معمولی از همه سخت تر هست قهر می کنن غذا نیم خورن عصبانی یا می ترسن خودشون رو به زمین زمان می زنن ولی از همین معمولی های سه چهار سانتی الان شده بعد از دوسال و نیم نزدیک 45 سانت
    شکاری هم داشتم رشد فوق العاد سریع کمتر می ترسد و عالی غذا می خورد
    و پنگوسی خالدار اون باز از بقیه بینایش قوی تر قشنگ تر هست
    ولی این یکی اخری رو من ندیم
    مشت می کوبم بر در
    پنجه می سایم بر پنچره ها
    من دچار خفقانم، خفقان
    من به تنگ آمده ام ، از همه چیز
    بگذارید هواری بزنم، آی!
    با شما هستم ! این درها را باز کنید!
    من به دنبال فضایی می گردم
    ......
    من هواری را سر خواهم داد!
    چاره درد مرا باید این داد کند
    از شما خفته چند!

8. کاربر زیر از دوست گرامی jacobnazarade به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Anoush (13 May 2006)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط فرشيد فرجي
    تو پلاسكو پنگوسي هايي ديدم كه توي بدنشون كاملا معلوم بود و مثل كالر فيش توي بدنشون خط رنگي داشتند(البته خط هاي همشون آبي بود)
    اون پنگوسی که شما دیدید همان است که به ان کالر پنگوسی میگویند در صورتیکه انها پنگوسی نیستند و بنظر من نوعی گلس فیش است (یک نوع کت فیش شفاف) که با تزریق مواد رنگی در انواع رنگها بفروش میرسد.

خواهش میکنم ماهی رنگ شده نخرید! هدف ما نگهداری از ماهی است نه زجر دادن ان برای الوان شدن اکواریوم ما انهم برای چند روز.

زمان پیوستن
    17 Feb 2006
    شهر
    TEHran
    اتومبيل
    GLX 405
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

سلام
    چه غذایی برای پنگوسی هام بریزم (پنگوسی های من گیاهخوارن!)؟؟

زمان پیوستن
    31 Aug 2005

پیش گزیده

فکر مینمایم جگر میخورن و گوشت خوارند

12. کاربر زیر از دوست گرامی Ace به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

parvazfilm (30 May 2006)

زمان پیوستن
    17 Feb 2006
    شهر
    TEHran
    اتومبيل
    GLX 405
    گوشی موبایل
    Nokia

پیش گزیده

مال من گیاهخواره ولی نمی دونم چی بهش بدم؟؟

زمان پیوستن
    16 Jan 2006

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط parvazfilm
    مال من گیاهخواره ولی نمی دونم چی بهش بدم؟؟
    لوفاك رو خيلي خوب مي خوره.مي ره از كف آكواريوم بر مي داره مي خوره.البته اگه تا 3-2 روز نخوردن نااميد نشو.بالاخره مي خورن.
    Acorns were good until bread was found.

15. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی sarberah به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (30 May 2006), parvazfilm (30 May 2006)

زمان پیوستن
    24 Mar 2006
    شهر
    کرمان
    گوشی موبایل
    Nokia N82

پیش گزیده

دوست عزیر

شما می توانید ماهی پنگوسی گیاه خوار را طوری غذا بدهید که مثل ماهی گوشت خوار گوشت بخورد و هم می توانی به غذاهایی مثل عصاره جگر و لوفاک و غیره آنرا عادت دهی . بستگی به سلیقه خودت دارد که با کدام غذا راحتتری .
    پتيشين حمايت از سنجاب ايراني در خطر انقراض آماده شد
    دوستاني كه تمايل دارن مي تونن امضا كنن

17. کاربر زیر از دوست گرامی Discus به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

parvazfilm (31 May 2006)

زمان پیوستن
    20 Apr 2006

پیش گزیده

با سلام حضور تمامي دوستان
    من تو آكواريومم 6 تا پنگوسي گياهخوار داشتم ديروز بدون هيچ علت مشخصي يكي از اونها دچار استرس شد و مرتبا خودش رو به ديواره هاي آكواريوم ميزد يكبارم طوري از آب بيرون پريد كه من صداي برخوردش با شيشه روي آكواريوم رو شنيدم چند دقيقه بعد متوجه شدم كف آكواريوم خوابيده و به شدت تنفس ميكنه ، خواستم از آكواريوم خارجش كنم كه ديدم رفت قاطي ساير ماهيها و شروع كرد به شنا كردن تا شب هم وضعيتش خوب بود اما صبح ديدم مرده......

ميخواستم از دوستان عزيز سوال كنم تو اين جور موارد كه ماهيها دچار استرس ميشن چه كمكي ميشه به اونها كرد؟

صفحه 1 از 9 12345678 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند
  • کد [IMG] اکنون روشن می‌باشد