تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 23 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 290

نام گفتگو: تاپیک جامع مشکلات پژو پارس

زمان پیوستن
    10 Sep 2005
    شهر
    تهران - Please Call me at 09121032342
    اتومبيل
    پرشیا
    گوشی موبایل
    6630

Question تاپیک جامع مشکلات پژو پارس

من دوماه پیش یک پرشیا مدل 79 انژکتوری گرفتم.... اون اوایل هیچ مشکلی نداشت... ولی بعد از دو هفته یک مشکل پیدا کردم و اونم این بود که که وقتی ماشین رو خلاص میکردم و بهش گاز نمیدادم، ماشین خاموش میکرد... مخصوصا سر چهارراه.... البته این مشکل همیشگی نبود و مثلن هفته ای سه دفعه این اتفاق میوفتاد.... و این مشکل، یا خودش رفع میشد و یا اینکه باید ماشین رو دو تا سه ساعت خاموش میذاشتی تا درست بشه...

البته اینو بگم که من بعد از خرید ماشین، فقط یه دزدگیر تصویری روش نصب کردم، که بعید میدونم این عمل، باعث ایجاد مشکل شده باشه....

درهرصورت من چندتا تعمیرگاه بردمش و کلا کارهایی که روش انجام دادم بطور خلاصه، ایناست:

- تنظیم موتور کامل (DIAG) کردم توی ASB که خیلی معروفه
    - صافی بنزین رو عوض کردم
    - شمعها رو عوض کردم
    - استپ موتور (STOP MOTOR) رو دادم تمیز کردن
    - بجای بنزین معمولی، فقط بنزین سوپر توش میریزم

با این کارها، خاموش شدن ماشین کمتر شده ولی کاملا رفع نشده...

راستی، یه مساله دیگه هم اینکه توی پیچهای تند، آمپر بنزین تا حدود یک چهارم افت میکنه و بعد که از پیچ خارج میشم دوباره آمپر برمیگرده سرجاش... وجالبتر اینه که مشکل خاموش شدن ماشین زمانیکه آمپر بنزین زیر یک دوم هست، بیشتر اتفاق میوفته... حتی الان دیگه خودم از روی افتِ دور موتور، این مشکل رو احساس میکنم...

از دوستان و کسانی که وارد هستن و یا اینکه قبلن این مشکل رو داشتن، شدیدا تقاضا دارم که منو راهنمایی کنند. چون این مساله بدجوری اعصابمو بهم ریخته ...

فقط آرزو میکنم هیچکس این مشکلو پیدا نکنه (مخصوصا توی ترافیک )

زمان پیوستن
    27 Apr 2005

پیش گزیده

راستی، یه مساله دیگه هم اینکه توی پیچهای تند، آمپر بنزین تا حدود یک چهارم افت میکنه و بعد که از پیچ خارج میشم دوباره آمپر برمیگرده سرجاش )[/quote]

اين مشكل رو من هم دارم. هزار جور كار روش انجام دادم ولي فايده نداره. اين مورد رو جدي نگيريئ.

زمان پیوستن
    07 Jan 2006

پیش گزیده

فيلتر بنزينش رو عوض كرديد ؟ اگر عوض نكرديد حتماً عوض كنيد . اين رو كه ميگيد وقتي آمپر بنزين اگر از يه مقداري كمتر بشه اين مشكل پيش مياد يا به علت كثيف بودن بيش از حد فيلتر بنزينه يا پمپ انژكتورتون خرابه .

زمان پیوستن
    08 Jan 2006
    شهر
    تهرون
    گوشی موبایل
    Panasonic X800; now Nokia N80

پیش گزیده

من پرشیای 81 دارم و همین مشکل رو دارم و حتی وقتی فقط یک کم گاز می دی هم ماشین خاموش می کنه. البته داشتم. ظاهرا مشکلش از اون قطعه ای هست که دور موتور رو تنظیم می کنه و اون کثیف شده (نمیدونم شاید اسمش همون استپ موتور باشه) که چند تا سیم بهش اومده و چند تا شیلنگ. قیمتش حدود 30-40 تومان بود ولی مال 1 سال پیشه بره همین دقیق یادم نیست. یارو عوضش کرد و درست شد. بردمش سر پمپ بنزین ولنجک اون تعمیرگاهه. قیمتش بالا بود ولی درست شده.
    Frisbeeism - (n) A religion based around the belief that upon death, the soul rises out of the body and gets stuck on the nearest roof
    .
    Some times it takes a whole tankful of fuel before you can think straight
    .
    MEHdI @ IPH3W

زمان پیوستن
    10 Sep 2005
    شهر
    اتومبيل
    پرشیا
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط رامتين123
    فيلتر بنزينش رو عوض كرديد ؟ اگر عوض نكرديد حتماً عوض كنيد . اين رو كه ميگيد وقتي آمپر بنزين اگر از يه مقداري كمتر بشه اين مشكل پيش مياد يا به علت كثيف بودن بيش از حد فيلتر بنزينه يا پمپ انژكتورتون خرابه .
    مرسی از جوابت رامتین جان....
    این پمپ انژکتور همون استپ موتور (STOP MOTOR) است یا چیز دیگه ؟ قیمتش و هزینه تعویضش چقدره؟

زمان پیوستن
    10 Sep 2005
    شهر
    اتومبيل
    پرشیا
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط iph3w
    من پرشیای 81 دارم و همین مشکل رو دارم و حتی وقتی فقط یک کم گاز می دی هم ماشین خاموش می کنه. البته داشتم. ظاهرا مشکلش از اون قطعه ای هست که دور موتور رو تنظیم می کنه و اون کثیف شده (نمیدونم شاید اسمش همون استپ موتور باشه) که چند تا سیم بهش اومده و چند تا شیلنگ. قیمتش حدود 30-40 تومان بود ولی مال 1 سال پیشه بره همین دقیق یادم نیست. یارو عوضش کرد و درست شد. بردمش سر پمپ بنزین ولنجک اون تعمیرگاهه. قیمتش بالا بود ولی درست شده.
    مرسی از راهنماییت....
    لطفا آدرس دقیق تعمیرگاه و اسم کسی که ماشینت رو درست کرد بهم بگو.... آخه خودت میدونی که اگه آدم تعمیرگاه جدید بره و آشنایی نده، دولا سه لا باهاش حساب میکنن و تازه کارت رو هم درست راه نمیندازن.

زمان پیوستن
    07 Jan 2006

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط hamed56
    مرسی از جوابت رامتین جان....
    این پمپ انژکتور همون استپ موتور (STOP MOTOR) است یا چیز دیگه ؟ قیمتش و هزینه تعویضش چقدره؟
    نه فرق ميكنه . پمپي هست كه بنزين رو از باك به سيستم انژكتور منتقل ميكنه . طبيعيه كه اگر درست كار نكنه سوخت رساني درست انجام نميشه و ماشين هم درست كار نميكنه . قيمت و هزينه تعويضش رو راستش نميدونم . ولي قبل از اينكه بري سراغ پمپ انژكتور فيلتر بنزين رو كه گفتم حتماً عوض كن . اتفاقاً يكي از عواملي كه باعث خراب شدن و سوختن پمپ انژكتور ميشه دير عوض كردن و گرفتگي در فيلتر بنزينه . ميتوني از بازار فيلتر بنزين رو بگيري . قيمت زيادي هم نداره . بعد هر تعويض روغني يا تعميرگاهي كه بري در عرض چند دقيقه برات عوضش ميكنه . به نظر من اشكالت از همين كثيف بودن فيلتر بنزينه . عوضش كن . اميدوارم كه درست بشه . كلاً فيلتر بنزين و عوض كردن به موقع آن براي ماشين هاي انژكتوري خيلي مهم هست . سعي كنيد هر بار كه ماشين رو براي تعويض روغن ميبريد فيلتر بنزين را هم عوض كنيد تا هم كشش ماشين بهتر بشه و هم قطعات انژكتور آسيب نبينه . موفق باشيد .

زمان پیوستن
    07 Jan 2006

پیش گزیده

مرسی از راهنماییت....
    لطفا آدرس دقیق تعمیرگاه و اسم کسی که ماشینت رو درست کرد بهم بگو.... آخه خودت میدونی که اگه آدم تعمیرگاه جدید بره و آشنایی نده، دولا سه لا باهاش حساب میکنن و تازه کارت رو هم درست راه نمیندازن.
    اين قطعه اي كه دوستمون گفت استپ موتوره . شما كه اين قطعه رو چك كرديد و اشكالي نداشته ؟

زمان پیوستن
    10 Sep 2005
    شهر
    اتومبيل
    پرشیا
    گوشی موبایل
    6630

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط رامتين123
    اين قطعه اي كه دوستمون گفت استپ موتوره . شما كه اين قطعه رو چك كرديد و اشكالي نداشته ؟
    رامتین جان، من گفتم که استپ موتور (STOP MOTOR) رو دادم تمیز کردن.... و چون تعویضش نکردم، خودم هم 100% به کارکردش مطمئن نیستم....

حقیقتش اینه که اوریجینالش پیدا نمیشه و اکثر تعمیرکارها هم میگن که اصلیش آمریکائیه و گیر نمیاد.... ضمنا هیچ وسیله ای هم برای تست کردنش نیست....بخاطر همین فقط دادم تمیزش کنن.

راستی، من قبلن گفتم که فیلتر بنزين رو عوض کردم ... چون فکر کنم منظورت از فيلتر بنزين همون صافی بنزین باشه که من عوضش کردم.

زمان پیوستن
    08 Jan 2006
    شهر
    تهرون
    گوشی موبایل
    Panasonic X800; now Nokia N80

پیش گزیده

والا اسم طرف رو بلد نيستم و چون يکم قطعش گرون بود خواستم تميزش کنه، يارو گفت با تميز کردن فايدهد نميکنه. يه تعميرگاه بيشتر کنار پمپ بنزين ولنجک توي چمران نيست ولي قيمتش بالاست. 8 تومان ميگيره موتور نتظيم کنه، بعد حدود 30-40 توماني هم قيمت قطعش بود. يارو گفت اصله و من که از اون به بعد مشکلي نداشتم. توي تعميرگاه فقط يه نفره که موتور تنظيم مي کنه و کنار يه کامپيوتر با لباس ايران خودرو آبي وايساده. يارو تو ايران خودرو کار مي کرده و تجربه خوبي داره. اگه رفتي اونجا دنبال آقاي محمدي رو بگير {معمولا توي گاراژه} و بگو من پسرخاله {هر اسمي} هستم که بهش آدرس دادي روي پرشياي بژش ترمز ABS ببنده. بعدش بهش بگو که سلام رسوند گفت که ... منو به فاميل نميشناسه ولي ماشينم رو احتمالا يادش مياد.
    Frisbeeism - (n) A religion based around the belief that upon death, the soul rises out of the body and gets stuck on the nearest roof
    .
    Some times it takes a whole tankful of fuel before you can think straight
    .
    MEHdI @ IPH3W

زمان پیوستن
    07 Jan 2006

پیش گزیده

رامتین جان، من گفتم که استپ موتور (STOP MOTOR) رو دادم تمیز کردن.... و چون تعویضش نکردم، خودم هم 100% به کارکردش مطمئن نیستم....

حقیقتش اینه که اوریجینالش پیدا نمیشه و اکثر تعمیرکارها هم میگن که اصلیش آمریکائیه و گیر نمیاد.... ضمنا هیچ وسیله ای هم برای تست کردنش نیست....بخاطر همین فقط دادم تمیزش کنن.

راستی، من قبلن گفتم که فیلتر بنزين رو عوض کردم ... چون فکر کنم منظورت از فيلتر بنزين همون صافی بنزین باشه که من عوضش کردم.
    بله منظورم همون صافي بنزينه . خب اگر اينطوره بهتره بري همون تعميرگاه كه دياگ بزنن و مشكلش رو پيدا كنند . استپ موتور اگر خراب باشه ماشين صبح ها با يه استارت روشن نميشه . يا روشن ميشه و بعد اگر گاز ندي خاموش ميكنه . هر وقت هم كه پات رو از روي گاز برميداري باز ماشين خاموش ميكنه . اينطور كه من شنيدم وقتي با دياگ تستش ميكنند موقعي كه تست استپ موتور انجام ميشه روي مونيتور پيغامي مياد كه اگر ضرباني روي استپ موتور حس ميكنيد تاييد كنيد . تعميرگاه هاي ما هم چون اكثراً بيسواد هستند اين پيغام رو نميخونند و همينطوري تاييدش ميكنند در نتيجه خرابي اين قطعه را با دستگاه دياگ نميتونند بفهمند . دقت كنيد وقتي خواستند با دستگاه دياگ چكش كنند راه تشخيص سالم بودن استپ موتور اينه كه اون ضربان رو وقتي كه پيغام داد با دست چك كنند .

زمان پیوستن
    30 Jan 2006
    اتومبيل
    سمند پژو
    گوشی موبایل
    پاکت پی سی

پیش گزیده

مشکل احتمالا از فشارسنج دماست.
    مال من هم همین مشکل رو داشت.
    البته سمند هستش.
    لنین:
    این حقیقتی است کهن، که در سیاست باید اغلب از دشمنان آموخت

زمان پیوستن
    23 Mar 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    E350 - Prado10 - Sonata2011
    گوشی موبایل
    NOKIA N8

پیش گزیده

اشكال از سنسور كيلومتر است
    منم دقيقا همين مشكل رو داشتم و استپر رو هم تعويض كردم ولي متسفانه ضرر كردمم چون مشكل از اون نبود ولي با نا اميدي رفتم يه تعميرگاه ديگه و اون گفت سنسور كيلومتره ولي من باور نكردم ولي از رو ناچاري قبول كردم و عوضش كرد و مشكلم حل شد البته دياگ هم بايد نشون بده ولي ماله من رو نشون نميداد و نميدونم چرا
    saber2q

صفحه 1 از 23 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند