تبليغات در پي‌هالز

صفحه 1 از 20 1234567811 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1 به 13 از 254

نام گفتگو: ماهي پرت (Parrot) ا

زمان پیوستن
    05 Apr 2005
    گوشی موبایل
    T630و P910

پیش گزیده ماهي پرت (Parrot) ا

سلام خدمت دوستان
    اگه كسي اطلاعات خوبي در مورد ماهي پرت داره اينجا بذاره
    مثلا چه دمايي رو تحمل مي كنه ؟
    آيا تو آكواريوم زاد و ولد مي كنه؟
    با چه ماهيهايي سازگار هست؟
    و ...

من فقط ميدونم كه سه رنگ مختلف سرمه اي بنفش، قرمز نارنجي و سبز دارد و سايز تقريبا 4 سانتي اون تو بازار بين 3 تا 4 هزار تومان است. يه نكته ديگه اينكه اين ماهي از دسته سيچيلايدها هست.

2. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی اسكار به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

ahoora1001 (14 January 2007), Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

با سلام اين ماهي ها دست ساز انسان هستند و چون تري پلوييد هستند يهني از اختلاط دو ماهي مختلف يهني سوروم و فكر مي كنم صورت ميموني يا پوزه خرگوشي حاصل ميشوند دما خوبشون تا 27 يا 28 است ولي مال من تا 30 را هم خوب تحمل كرده اين ماهي با خودش هم نمش سازه با همه دعوا داره ولي با سوروم و اسكار ميشه نگه داشت به شرط يك اندازه بودن با كت فيش هم ميشه من با اسكار انداختم كمي غصبي ميشد با سوروم و كت فيش الان نگه ميدارم بد نيست اما بد اخلاقه حتما يكي دوتا كوزه يا چيزي كه بتونه داخلش بره تو اكواريوم بگذاريدبراي رنگش از غذاهاي تترا استفاده كنيد من رد پرت تترا براي رنگش مصرف ميكنم ولي دل و كبلكا هم مي خوره و تنها ماهي من هست كه كرم سفيد فشرده ميخوره ممكن است جفت بخوره و ختي تخم هم بگزاره و حتي بسيار خوب از تخم ها نگهداري ميكنه ولي تخم ها بارور نميشن و بعد از اين كه بوسيله قارچها فاسد شدند والدين انهارا ول ميكنند تا 30 سانت يا بيشتر هم بزرگ ميشن

4. کاربر زیر از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

پرت(با کسره حرف "ر" به معنی طوطی) سیکلید یا (Blood Parrot) ماهی ها یی هستند که به انها Man-Made Hybrid میگویند و در طبیعت وجود نداشته، بلکه با دستکاری های ژنتیکی ایجاد شده اند. مبدا تولید انها را جفت کردن ماهی های سوروم و یکی از سیکلید های امریکای مرکزی ذکر میکنند.

به همین دلیل این ماهی دارای اسمی علمی نیست.

دارای ناهنجاری های اسکلتال اندامها و جنسی است.

از ناهنجاری های اسکلتال، ستون مهره های خمیده وبدن گرد ان است که شنای حیوان را با مشکل مواجه میکند

دهان همیشه باز این ماهی که توانایی بستن انرا ندارد از دیگر ناهنجاری های ان است.که توانایی خوردن غذا از سطح اب را از این حیوان میگیرد.

وبالاخره ناراحت کننده ترین قسمت ناتوانی انها در بارور کردن تخمهایی است که با حداکثر تلاش سعی در بعمل اوری انها میکنند ولی در اکثریت قریب به اتفاق موارد ناموفق هستند (البته این مورد 100% نیست چون در طبیعت صد در صد وجود ندارد) تخمها علیرغم مواظبت شدید جفت، نرسیده و قارچ میگیرند و سرانجام توسط والدین خورده میشوند. (تاسف انگیز نیست؟)

15 و گاهی تا 20 سانتیمتر رشد میکند، بیشتر ماهی تهاجمی است ولی گاهی نه!
    اب مناسب 24 تا 28 درجه سانتیگراد
    همه چیز خوار
    رنگ ثابت ان بیشتر نارنجی است و رنگهای دیگر که با غوطه ور کردن حیوان در رنگهای تند است بین 4 تا 6 هفته محو میشوند. در پ هاش 7 همینطور دمای بالای اب رنگ نارنجی شان بیشتر ثابت میماندو محو نمیشود.
    طول عمر: تا ده سال
    جایی برای پنهان شدن، نور کم وشنهای نرم کف را دوست دارد
    با ماهی های تهاجمی سازگار نیست
    همنشینان مناسب در تانک: شارک، کوریدوراس، سیلور دالر، سورد تیل و سایر سیکلید هایی که تهاجمی نباشند.

بسیاری از فروشندگان رده بالای ماهی های زینتی فروش انرا تحریم کرده اند و می گویند با داشتن 1500 تا 2000 گونه از ماهی های سیکلید بسیار بی انصافی است که برای رنگین کردن اکواریومتان بصورت مصنوعی بازاری برای اینگونه ماهی ها فراهم شود.
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 15 February 2006 در 02:23 PM

6. 8 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007), Ashkan P (2 January 2009), KavehD (26 April 2012), Makan (7 July 2007), moje90 (7 November 2009), Mojtaba 231 (29 April 2010), payamix (5 June 2006), persiamix (3 May 2008)

زمان پیوستن
    23 Jan 2006
    شهر
    تهران مشهد وبلعکس

پیش گزیده

با سلام خدمت دوستان خوبم امیدوارم خوب باشید
    من خودم دارم 6 تا داشتم د وتا رو رد کردم 4 تا دارم به نظر من ماهی مقاومی هست از نظر مریض نشدن وغذای خوب نخوردن و زنده ماندن ما بهشون می گیم خنگ ولی برعکس دارای هوشی جالبی هستند
    تا حالا خیلی تخم از خودشون در وکردند ولی باز نشدند ولی دوستشون دارم الان من توی یک اکواریم بزرک با پنگوسی معمولی و باله بلند سیلور دالر کت فیش گلدفیش و دیسکاس زندگی مسالمت امیزی داره از روی اب هم من عادت داده ام بد بختها غذا می خورند از همین غذاهای ماهیران که ساچه مانند و قرمز و سبز هست لوفاگ هم می خورند دل گاو و مرغ و همین طور مرغ اب پز شده
    مشت می کوبم بر در
    پنجه می سایم بر پنچره ها
    من دچار خفقانم، خفقان
    من به تنگ آمده ام ، از همه چیز
    بگذارید هواری بزنم، آی!
    با شما هستم ! این درها را باز کنید!
    من به دنبال فضایی می گردم
    ......
    من هواری را سر خواهم داد!
    چاره درد مرا باید این داد کند
    از شما خفته چند!

8. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی jacobnazarade به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Aqvarium (30 May 2007), Mojtaba 231 (29 April 2010)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100

پیش گزیده

منم دو تا دارم خيلي دوستشون دارم البته نژادشون پرت قلبه يه خورده با مزه ترن بنظرم

10. کاربر زیر از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط كاوشگر
    منم دو تا دارم خيلي دوستشون دارم البته نژادشون پرت قلبه يه خورده با مزه ترن بنظرم
    میشه لطف کنید عکسی از پرت هاتون بذارید؟

12. کاربر زیر از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100

پیش گزیده

اينم پرت قلب
    همونطور كه مي بيند برخلاف پرت معمولي دم ندارند كه باعث ميشه شبيه قلب بشند.
    پیوست 1863
    آخرین ویرایش به وسیله Pedro : 15 February 2006 در 02:27 PM

14. 2 نفر از کاربران ، از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده اند :

Anoush (2 February 2006), Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    16 Dec 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    هيوندا/ورنا
    گوشی موبایل
    6600

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط كاوشگر
    اينم پرت قلب
    همونطور كه مي بيند برخلاف پرت معمولي دم ندارند كه باعث ميشه شبيه قلب بشند.
    (ببخشيد كه دوربين با كيفيت دم دستم ندارم با موبايل عكس گرفتم )
    پیوست 1742
    با سلام ميتونيذ لطف كنيد بگوييد ماهي هاتون را از كجا تهيه ميكنيد با تشكر

16. کاربر زیر از دوست گرامی maryamakbari1 به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    23 Jan 2006
    شهر
    تهران مشهد وبلعکس

پیش گزیده

با سلام این بد بختها چرا این شکلی شدند دمش رو چرا این جوری کرده اند من هیچی نوفهمم
    مشکلی برای شنا و حرکت سریع ندارند
    راستی باز این هفته هم پرتهام تخم ریزی کرده اند کسی از دوستان می تواند راهنمایی بکند که بشود باز کرد با چه حرصی هم بد بختها از تخمها نگه داری می کنند نیم دونن همش پوچ هست حتی نره که مواقع دیگه برام ملاق می زنه برای غذا حالا تا می یام نزدیک کوزشون می خواهد راست بیاد تو صورتم خنگ خدا ؟
    مشت می کوبم بر در
    پنجه می سایم بر پنچره ها
    من دچار خفقانم، خفقان
    من به تنگ آمده ام ، از همه چیز
    بگذارید هواری بزنم، آی!
    با شما هستم ! این درها را باز کنید!
    من به دنبال فضایی می گردم
    ......
    من هواری را سر خواهم داد!
    چاره درد مرا باید این داد کند
    از شما خفته چند!

18. کاربر زیر از دوست گرامی jacobnazarade به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    19 Apr 2005
    گوشی موبایل
    1100

پیش گزیده

نقل قول نوشته شده توسط maryamakbari1
    با سلام ميتونيذ لطف كنيد بگوييد ماهي هاتون را از كجا تهيه ميكنيد با تشكر
    بنده محل سكونتم تهران نيست ولي چند ماه پيش كه براي گرفتن پرت رفته بودم فروشنده به من گفت اين ماهي پرت قلب كمياب تره اينارو بگير چون همه ندارند و گرونتر هم بود.

با سلام این بد بختها چرا این شکلی شدند دمش رو چرا این جوری کرده اند من هیچی نوفهمم
    مشکلی برای شنا و حرکت سریع ندارند
    خوب بدنشون مثل سيلور آيرو ديناميك نيست كه سريع اينور اونور برند ولي كند هم نيستند مخصوصن موقع غذا ببين چه جنب و جوشي دارند.ولي بعضي وقتها احساس مي كنم كمي انحراق پيدا مي كنند.

20. کاربر زیر از دوست گرامی Pedro به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    12 Nov 2005
    شهر
    تهران
    اتومبيل
    تویوتا
    گوشی موبایل
    4S

پیش گزیده

چند روز پیش سری به فروشگاه ماهیران شعبه مرتضوی زدم . داخل تانک ماهی های پرت یک عدد پرت قلب هم داشت. برنگ زرد.

22. کاربر زیر از دوست گرامی Anoush به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    07 Jan 2006
    شهر
    تهــــرون
    اتومبيل
    اتوبوس شركت واحــــــــــــــــــــــــــــد
    گوشی موبایل
    1200

پیش گزیده

دوستاني كه به پرت علاقه دارن امروز تو پلاسكو پرت هاي قرمز بسيار عالي آوردن
    (مغازه ي اولي)

24. کاربر زیر از دوست گرامی Al3l3@S@li به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

زمان پیوستن
    16 Jan 2006

پیش گزیده

در مورد پرت لطفا اون دوستايي كه اين ماهي رو دارن اين سوالاي منو جواب بدن:
    1.راسته كه شنهاي كف آكواريوم رو بهم مي ريزه؟
    2.ماده ش اگه تنها هم باشه تخم مي ريزه؟چون اگه اينطور باشه تخمهايي كه مي ريزه آب آكواريوم رو كثيف مي كنه و به دردسرش نمي ارزه.
    3.نر و ماده ش رو چطوري ميشه تشخيص داد؟
    Acorns were good until bread was found.

26. کاربر زیر از دوست گرامی sarberah به دلیل این نوشته سودمند سپاسگزاری کرده است :

Aqvarium (30 May 2007)

صفحه 1 از 20 1234567811 ... آخرآخر

نشانک‌گذاری

نشانک‌گذاری

قوانین ایجاد گفتگو در تالار

• شما نمی‌توانید گفتگوی جدید ایجاد کنید
  • شما نمی‌توانید پست جدید ارسال کنید
  • شما نمی‌توانید پیوست اضافه کنید
  • شما نمی‌توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
  • BB code ها روشن هستند
  • شکلک‌ها روشن هستند